Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

La nivelul Ialomiței, doar 11 șomeri beneficiază de stimulente financiare

La nivelul Ialomiței, doar 11 șomeri beneficiază de stimulente financiare

Legea privind stimularea forței de muncă oferă o serie de facilități pe care foarte puțini șomeri le cunosc. Este vorba despre o serie de ajutoare financiare denumite «prime de încadrare și instalare». Ambele se acordă acelor șomeri care reușesc să se reîncadreze în muncă în alte localități în afara celor de domiciliu. Datele statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița arată că instituția oferă aceste beneficii doar pentru 11 persoane.

Stimulente financiare pentru șomeri Legea 76/2002, privind stimularea forței de muncă, oferă șansa șomerilor, care reușesc... [citește_tot_articolul]

29 August 2017, 14:15 (5042 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

22 de ani închisoare cu executare pentru părinții-criminali din satul Horia

22 de ani închisoare cu executare pentru părinții-criminali din satul Horia

Doi tineri din Ialomița, care trăiau în concubinaj, au fost condamnați fiecare la câte 22 de ani de închisoare cu executare de Tribunalul Ialomița. Ana Maria Tănase și Daniel Gabriel Aldea, oameni cu probleme sociale care locuiau în incinta unui canton silvic de pe raza localității Horia, au fost acuzați de procurorii Parchetului Județean că au curmat viața unui copil de 1 an și 9 luni, pe care femeia îl avea dintr-o relație anterioară, agresându-l în mod repetat pentru că plângea... Pe de altă parte, cifrele demonstrează că abuzurile părinților asupra copiilor sunt ceva obișnuit în multe familii din Ialomița. Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița confirmă faptul... [citește_tot_articolul]

29 August 2017, 10:55 (7176 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un feteștean și-a terorizat întreaga familie

Un feteștean și-a terorizat întreaga familie

Un bărbat din Fetești a ajuns la închisoare după ce a provocat un scandal monstru în sânul familiei sale. Omul și-a ieșit din fire în așa hal încât și-a înjunghiat cei doi fii, a incendiat camera nepotului și și-a amenințat cu moartea fiica și soția! Scandalul a fost auzit de vecinii familiei care au sunat de urgență la 112...

Arestat preventiv pentru 30 de zile A fost nevoie doar de o discuție contradictorie în sânul familiei Carp din Fetești, pentru ca tatăl, identificat în persoana lui Constantin Carp, să-și iasă din fire și să sară la scandal. Surse judiciare apreciază faptul că... [citește_tot_articolul]

28 August 2017, 18:10 (5081 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primarii ialomițeni, acuzați de practici administrative ilegale

Primarii ialomițeni, acuzați de practici administrative ilegale

Instituția Prefectului Ialomița a atras public atenția primarilor ialomițeni cu privire la «violarea secretului corespondenței». Concret, primarii au fost acuzați că nu aduc la cunoștința plenului Consiliilor Locale poziția Instituției Prefectului privind legalitatea unor dispoziții ale edililor sau a unor proiecte de hotărâri aprobate prin încălcarea reglementărilor legale în vigoare.

Semnal de alarmă
La jumătatea lunii august 2017, în cadrul unei întâlniri oficiale cu primarii localităților județului, reprezentanții Instituției Prefectului Ialomița au atras atenția public asupra... [citește_tot_articolul]

28 August 2017, 14:50 (4494 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» va avea sală de sport

După 10 ani

Slobozia: Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» va avea sală de sport

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia a beneficiat în ultimele luni de fonduri consistente din partea administrației locale. Banii au fost folosiți pentru reabilitarea sediului instituției de învățământ, dar și a unor săli de clasă. Reprezentanții liceului susțin că Primăria Slobozia va suporta cheltuielile pentru amenajarea unei săli de sport, care așteaptă să se construiască de 10 ani...

Schimbări în pragul noului an școlar
În septembrie 2016, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia era trecut pe lista zecilor de școli cu probleme în ceea ce privește... [citește_tot_articolul]

26 August 2017, 12:05 (9033 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se redeschide Secția Radioterapie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Se redeschide Secția Radioterapie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Închisă de 6 ani, Secția Radioterapie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia va deveni funcțională din această toamnă. Actuala conducere a unității medicale a dat asigurări că respectiva secție va beneficia de aparatură modernă, dar și de un medic specialist care să o folosească. Radioterapia este o procedură medicală utilizată în tratarea cancerului, cu ajutorul radiației ionizante, care se aplică în zona corpului unde se află tumoarea. Mai mult decât atât, tot de la toamnă, în cadrul unității sanitare va funcționa și un cabinet de Psihiatrie Infantilă. Oficial, în Ialomița, peste 500 de copii cu probleme mergeau lunar în alte județe pentru a fi consultați și a beneficia de tratament.
... [citește_tot_articolul]

25 August 2017, 13:40 (12144 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O parte din Piața Revoluției, gata la 30 septembrie 2017

Slobozia: O parte din Piața Revoluției, gata la 30 septembrie 2017

Slobozia se apropie de sfârșitul primei etape a calvarului investițional din centrul orașului. Autoritățile locale au avansat ca termen de finalizare a lucrărilor pentru o parte din Piața Revoluției data de 30 septembrie 2017.

Întrebări cu și fără răspuns
Parte din investiția în reabilitarea funcțională a Pieței Revoluției din Slobozia are, în sfârșit, un nou termen... Potrivit informațiilor oficiale, partea vizibilă a investiției, pe ambele părți ale bulevardului Matei Basarab, s-ar putea finaliza până la 30 septembrie 2017. Gheorghe Puia, administratorul public al orașului ... [citește_tot_articolul]

24 August 2017, 19:10 (6737 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Mașini avariate pe străzile din Slobozia

Mașini avariate pe străzile din Slobozia

Oricât ar încerca să mențină un climat de ordine și liniște pe străzile orașului Slobozia, forțele de ordine sunt deseori depășite de situație. Ținte ale teribiliștilor au devenit, mai nou, mașinile parcate regulamentar pe drumurile publice. Pe internet sunt publicate imagini ale vehiculelor avariate, însoțite de comentarii ale proprietarilor referitoare la neimplicarea autorităților cu privire la identificarea autorilor. Sătui să mai aștepte, alți proprietari pun la bătaie sume de bani sub formă de recompensă pentru orice persoană care pot să ofere indicii plauzibile în vederea prinderii teribiliștilor...

Se întâmplă la Slobozia... [citește_tot_articolul]

24 August 2017, 17:25 (5138 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița ar putea pierde 25 milioane de euro

Eșec parțial la accesarea fondurilor europene

Consiliul Județean Ialomița ar putea pierde 25 milioane de euro

Ialomița vizează investiții în infrastructura rutieră, cofinanțate din fonduri europene, în valoare de 25 milioane de euro. Banii ar putea fi însă pierduți din cauza unor «clarificări»... Informația a fost confirmată oficial de către președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru. «Există riscul real de a pierde această finanțare! Deocamdată ne aflăm în faza de evaluare a proiectului...» a declarat acesta. Vinovatul pentru situația creată a fost identificat în persoana funcționarului public Lucica Boboc.

Cu sacul la proiectul lăudat După ce a ratat o finanțare de 12 milioane... [citește_tot_articolul]

23 August 2017, 20:35 (11148 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali din Ialomița au funcții ornamentale

788 de aleși dorm pe banii alegătorilor

Consilierii locali din Ialomița au funcții ornamentale

Activitatea administrativă din Ialomița se bazează pe proiectele de hotărâri adoptate în cadrul consiliilor locale. Prin tradiție, inițiatorul proiectelor de hotărâri aprobate lunar în cadrul consiliului local este primarul localității. Numărul proiectelor de hotărâri inițiate de consilierii locali din Ialomița în acest mandat pot fi numărate pe degetele unei singure mâini... În schimb, aceștia și-au aprobat luna trecută majorarea indemnizațiilor de ședință la 10% din salariile primarului!

Paradoxurile administrației
Deși Legea 215 privind administrația publică locală statuează... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 18:45 (6642 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotografiile lui Costică Acsinte se întorc acasă

Fotografiile lui Costică Acsinte se întorc acasă

Vineri, 25 august 2017, de la orele 19,00, la Casa Municipală de Cultură Slobozia va fi proiectat filmul documentar «Țara Moartă», în regia lui Radu Jude. Reamintim că cele 500 de fotografii prezentate în cadrul filmului aparțin fotografului Costică Acsinte și au fost recondiționate de către slobozeanul Cezar Mario Popescu, cu sprijinul Muzeului Județean Ialomița.

Eveniment cinematografic de excepție După ce a fost prezentat luna trecută la Festivalul Internațional de Film Transilvania (TIFF), documentarul «Țara Moartă» are premiera în cinematografele din țară vineri, 25 august 201... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 15:10 (3758 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trei persoane au murit într-un accident rutier

Tragedie la Sinești

Trei persoane au murit într-un accident rutier

Carnagiu pe șosea în zona localității Sinești. Marți, 22 august 2017, trei persoane au murit în urma unui grav accident rutier. La fața locului au intervenit militarii ISU, paramedicii SMURD, dar și polițiștii. La momentul de față traficul în zonă este blocat.

Victime prinse între fiarele contorsionate
Din primele informații, accidentul rutier din zona Sinești s-a produs în urma impactului dintre 2 automobile și un camion. Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița precizează faptul că trei persoane au murit pe loc, iar în cazul a altor două a fost nevoie să... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 10:57 (7025 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Sinești accident

Click aici

EVENIMENT

Importanța asistenților comunitari, tratată cu indiferență de primarii ialomițeni

Importanța asistenților comunitari, tratată cu indiferență de primarii ialomițeni

Asigurarea asistenței comunitare, un serviciu creat de Ministerul Sănătății cu scopul de a îmbunătăți calitatea sănătății populației din mediile defavorizate, este tratată cu indiferență de reprezentanții administrației locale din județ. Direcția de Sănătate Publică Ialomița confirmă faptul că la nivelul județului există doar 37 de asistenți comunitari, deși numărul lor ar trebui dublat sau poate chiar triplat. Chiar și în primăriile în care acest serviciu există, asigurarea asistenței sanitare se face cu dificultate din cauza dotărilor slabe de care dispun asistenții.

Sprijin pentru nevoiași... [citește_tot_articolul]

21 August 2017, 11:05 (5156 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Jumătate dintre școlile județului sunt fără pază

Jumătate dintre școlile județului sunt fără pază

Siguranța elevilor care învață în școlile din județ este pusă la îndoială pentru că unitățile de învățământ nu pot să-i protejeze pe copii. Toate acestea din cauza numărului scăzut de unități care beneficiază de sisteme video de protecție sau de servicii de pază încheiate cu firmele de specialitate.

Siguranța elevilor lasă de dorit
Situația privind modul în care se asigură supravegherea unităților de învățământ din Ialomița a fost prezentată în cadrul unei întâlniri oficiale, organizată la Prefectura Ialomița. Astfel, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 August 2017, 13:55 (6438 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari, demisă prin fax

Scandal la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița

Luminița Barcari, demisă prin fax

Sefii inspectoratelor școlare din 13 județe au fost revocați de ministrul Educației, Liviu Pop vineri seara, 18 august 2017, prin fax. Astfel, șefii inspectoratelor școlare din Caraș-Severin, Ialomița, Ilfov, Brăila, Buzău, Vrancea, Constanța, Sibiu, Olt, Arad, Tulcea, Mehedinți și Călărași au fost destituiți din funcții. Cei mai mulți dintre inspectorii șefi destituiți reclamă însă nereguli, precizându-se că nu au fost adoptate anterior măsuri disciplinare care să justifice aceste demiteri. Vom reveni cu amănunte în ediția print a ziarului Independent de miercuri, 23 august 2017.... [citește_tot_articolul]

19 August 2017, 18:10 (48076 vizualizări - 91 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Un șofer ghinionist, care a parcat mașina într-un loc nepermis, a simțit pe pielea lui ce înseamnă să dai nas în nas cu polițiștii. Omul își recunoaște greșeala și susține că agenții care l-au luat la întrebări au avut un comportament abuziv, bruscându-l și punându-i cătușe la mâini.

Nu a avut niciodată probleme cu Poliția
Pavel Dumitru, în vârstă de 61 de ani, și-a parcat mașina într-un loc nepermis, în zona pieței din municipiul Urziceni. Bărbatul recunoaște că nu a respectat regulile de circulație însă, susține el, polițiștii sosiți la fața locului s-au purtat abuziv cu el... [citește_tot_articolul]

18 August 2017, 23:01 (6861 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Fața ascunsă a PNDL 2 în Ialomița

Fața ascunsă a PNDL 2 în Ialomița

Ecourile sumelor bugetare de alocat prin PNDL 2 în Ialomița s-au stins. Urmează o perioadă de muncă susținută a administrațiilor locale pentru încadrarea în termenele impuse de Ministerul Dezvoltării. Realitatea este însă infinit mai nuanțată, iar declarațiile patriotarde ale președintelui Victor Moraru nu o pot cosmetiza la nesfârșit.

Versiunea Moraru Potrivit informațiilor oficiale, Ialomița ocupă locul 10 în topul alocărilor bugetare prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2, cu o sumă de 813,75 milioane lei. Cifra este de două ori mai mică decât necesarul estimat la nivelul... [citește_tot_articolul]

18 August 2017, 12:25 (4635 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» produce risc seismic

Clădirile din centrul Sloboziei au fost afectate

«Groapa lui Stoica» produce risc seismic

Primăria Slobozia este nevoită să caute noi soluții tehnice pentru realizarea tunelului de intrare în parcarea subterană din centrul municipiului. Decizia a fost luată după ce reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au solicitat efectuarea unei expertize amănunțite care să certifice dacă metoda utilizării sistemului de palplanșe bătute în pământ afectează sau nu siguranța clădirilor amplasate în zona șantierului. Pentru a-și argumenta cât mai bine obiecțiile, oficialii Episcopiei au solicitat o serie de măsurători seismice, realizate în momentul în care palplanșele au fost scoase din pământ. După analiza măsurătorilor s-a constatat că metoda palplanșelor poate afecta serios clădirile... [citește_tot_articolul]

17 August 2017, 11:35 (5740 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

«Război civil» la Gheorghe Doja

Pământul, bată-l vina!

«Război civil» la Gheorghe Doja

Una dintre ultimele asociații agricole din județ, SA Prod Agro din Gheorghe Doja, riscă să se desființeze. Membrii acesteia reclamă însă o încercare de preluare agresivă a patrimoniului acesteia de către firma Zenit Com SRL. Reprezentantul societății este Ion Mihai, primarul comunei Gheorghe Doja. Acesta a împărțit membrilor Asociației fluturași în care susține: «eu vă chem astăzi pe un alt drum!».

Moștenitorii CAP-urilor de altă dată SA Prod Agro din Gheorghe Doja este una dintre puținele asociații agricole din județul Ialomița, constituite imediat după desființarea fostelor... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 18:40 (17621 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii din Constanța au finalizat cercetările cu privire la moartea lui Valentin Băicoianu, ucis la malul mării în urmă cu aproximativ o lună. Anchetatorii l-au trimis în judecată pe Dumitru Caciandone, bărbatul din cauza căruia tânărul din Slobozia a murit. Agresorul este în continuare în arestul Poliției Constanța.

A murit pe patul de spital
În urmă cu aproximativ o lună, decesul tânărului Valentin Băicoianu din Slobozia șoca întreaga țară. Plecat la mare cu logodnica sa și câțiva prieteni, acesta se afla într-un autobuz din Constanța, moment în care a fost lovit cu pumnii... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 18:44 (8848 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Pocora nu minte, e parlamentar cuminte: «Am reparat încă o nedreptate făcută românilor în guvernarea PD-L!»

Printr-un comunicat de presă, parlamentarul ialomițean Cristina Ancuța Pocora anunță că, în sfîrșit, activitatea ei de parlamentar a dat roade. După 4 ani, deputatul de Fetești-Țăndărei anunță electoratul ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:08
(9257 vizualizări - 1 comentariu)


Săptămînă plină pentru pompierii ialomițeni

În urma ploilor căzute în data de 21 septembrie a.c, gospodăria unui cetățean din cartierul Bora al municipiului Slobozia a fost inundată. Un echipaj de pompieri s-a deplasat la fața locului cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:06
(7288 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestată pentru că a furat un telefon mobil

O tînără de 27 ani, din Urziceni, a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Fapta a fost sesizată Poliției sîmbătă, 22 septembrie a.c., de către un bărbat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:05
(8022 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 8 persoane, reținute în urma conflictului din cartierul Vlașca

În urma cercetărilor efectuate de polițiștii ialomițeni cu privire la conflictul ce a avut loc în zilele de 19 și 20 septembrie, în cartierul Vlașca din Fetești, 8 persoane au fost reținute. Potrivit datelor ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:57
(9480 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Furt calificat în familie

Polițiștii efectuează cercetări față de trei femei, cu vîrste cuprinse între 23 și 38 ani, toate domiciliate în comuna Vlădeni, suspecte de comiterea infracțiunii de furt calificat. Sîmbătă, 22 septembrie ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:55
(9688 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


IPJ Ialomița: «Săptămîna prevenirii criminalității»

În săptămîna 24-28 septembrie a.c., Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară o serie de acțiuni specifice prin care marchează «Săptămâna Prevenirii Criminalității». Sub acest slogan «Săptămîna ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:54
(9780 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fraude de milioane depistate de polițiști

Luni, 24 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 44 ani, doi ialomițeni, un ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:50
(6738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 urmăriți internațional, prinși de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Birourile de Investigații Criminale Slobozia și Fetești, în colaborare cu Secțiile Rurale de Poliție Slobozia și Grivița și Serviciul de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:47
(8902 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A furat de două ori din aceeași biserică

Polițiștii au reținut vineri, 21 septembrie a.c., un tînăr de 27 ani, din comuna Grivița, cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Suspectul a pătruns în noaptea de 19/20 septembrie ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:46
(9390 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la Amara

Incendiu la Amara

O dependință a unei gospodării din localitatea Amara a fost mistuită de flăcări în după amiaza zilei de marți, 25 septembrie. Focul a fost provocat din cauza unei pîini lăsată prea mult la cuptor... Proprietarul ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:11
(7924 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Scrimă: Iulian Teodosiu și echipa CSS Slobozia, campioni naționali de juniori la sabie

În perioada 12-16 septembrie 2012, Sala Sporturilor din Iași a găzduit Finalele Campionatului Național de Scrimă-Juniori, în organizarea FRS și DJST Iași. Pentru a doua oară consecutiv, echipa masculină ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:11
(11632 vizualizări - 2 comentarii)


Tenis de cîmp: Sorin Iordache, în primii 70 din Europa

Începînd cu 11 septembrie 2012, Sorin Iordache, tenismenul slobozean legitimat la TenisCon Slobozia, s-a aflat la Chișinău, unde a participat la două foarte puternice turnee internaționale de tenis. Într ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:10
(23946 vizualizări - 32 comentarii)


AJOFM Ialomița: 53 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de muncă Ialomița a făcut publică lista locurilor de muncă vacante la data de 21 septembrie 2012. Angajatorii pun la dispozție însă 53 de locuri de muncă... Cele ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7956 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Simpozion pe teme istorice

Baza arheologică de la Orașul de Floci a fost vineri, 21 septembrie a.c., gazda celei de-a XX-a ediție a evenimentului denumit «Zilele europene ale patrimoniului». Astfel, la ruinele fostului oraș medieval ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7257 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii vor dona sânge

Ialomița: Jandarmii vor dona sînge

Peste 100 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Județean de Jandarmi Ialomița se vor alătura campaniei «Întinde o mînă-salvează o viață», în cadrul căreia aceștia vor merge la Centrul de Transfuzii ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 17:18
(7913 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul Anual de Carte»

Lumea cărților își redeschide porțile la Slobozia. Mai sînt cel mult două săptămîni și începe «Salonul Anual de Carte». Cel mai important eveniment cultural al Ialomiței a ajuns anul acesta a la cea de ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 19:00
(8522 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Tipografii» de bani falși, trimiși la răcoare

Falsificatorii de bani din Movilița au fost trimși la închisoare. Magistrații Judecătoriei Slobozia au admis cererea procurorilor de arestare preventivă pentru 29 de zile a trei dintre cei 10 suspecți acuzați ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:57
(7666 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Două familii de țigani s-au luat la bătaie pentru fier vechi! 35 de persoane, audiate de polițiști!

Scandal de proporții în seara zilei de miercuri, 19 septembrie a.c., la Fetești. Două familii de romi din cartierul Vlașca s-au luat la bătaie din cauza mai multor componente de fier vechi pe care fiecare ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:53
(11808 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Au săpat după cablu telefonic și i-a prins Poliția

Patru «vînători de comori», cu vîrste cuprinse între 17 și 58 ani, din Fetești, au fost prinși în noaptea de 19/20 septembrie a.c. pe un cîmp din apropierea localității  Lăcusteni, în timp ce săpau ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 16:54
(8895 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Septembrie 2012, 18:23


Slobozia: Se redeschide «Salonul Național de Artă Plastică»

Casa de Cultură Municipală din Slobozia va găzdui vernisajul expoziției de pictură «Atitudini Contemporane», în cadrul Salonului Național de Artă Plastică. Evenimentul a devenit deja o tradiție în rîndul ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 18:11
(6571 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Descoperiți cu o bîtă și un cuțit în mașină

În noaptea de luni spre marți, 17/18 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia au identificat pe bulevandrul Matei Basarab doi tineri, de 21 și 27 ani, din ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:57
(6339 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Vecina i-a furat poarta!

Poliția a fost sesizată marți, 18 septembrie a.c., de către o femeie de 25 ani, din Fetești, cu privire la faptul că vecina sa i-a sustras poarta de la intrarea în curtea locuinței. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:54
(6862 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident de muncă la Mînăstirea Hagieni

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că la Mînăstirea Hagieni un perete a căzut peste trei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:52
(9981 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Perimetrul unităților de învățămînt, patrulat de jandarmi

Începînd cu data de 17 septembrie, efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița revin cu misiuni specifice în zona unităților școlare. Patrulările au loc în scopul prevenirii și a contracarării ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:50
(6660 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînără de 23 ani, rănită grav într-un accident

Marți, 18 septembrie, în jurul orei 16,00, în afara comunei Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:50
(8836 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 2,860 milioane lei, 6 sesizări la Parchet

În luna august 2012, insepctorii DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,860 milioane lei, din care aproape 0,654 milioane lei au reprezentat majorări ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:48
(6842 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Vacanță pentru copii defavorizați

Protopopiatul Urziceni: Vacanță pentru copii defavorizați

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a organizat un pelerinaj pentru copiii de la grupul ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:41
(7420 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Glodeanu Siliștea și Jilavele

Un apel primit la dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență anunța izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea. La fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:29
(8681 vizualizări - 0 comentarii)


Finala Campionatului de tenis de câmp al MAI, câștigată de un jandarm slobozean

Finala Campionatului de tenis de cîmp al MAI, cîștigată de un jandarm slobozean

Finala Campionatului de tenis de cîmp al Ministerului Administrației și Internelor, care s-a desfășurat la Alba Iulia, în perioada 3-07 septembrie 2012, a fost cîștigată la categoria «sub 35 de ani» de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:27
(6973 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...