Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de Referendum

Ialomița are nevoie de Referendum

bonus: DECLARAȚIILE UNUI MITOMAN

Administrația Moraru adoptă decizii investiționale care afectează bugetul județului Ialomița pentru următorii 10 ani. Administrația Mocioniu continuă proiecte investiționale falimentare care afectează economic orașul pentru următorii 20 de ani. Iar administrațiile rurale sunt obligate, direct sau indirect, să facă parte din aceste aventuri economice ale administrației județene. Totul se întâmplă pentru și în numele cetățenilor județului Ialomița! Niciunul dintre oficialii ialomițeni, indiferent de nivel și de gradul de reprezentare, nu știe care este agenda publică a cetățeanului ialomițean. În aceste condiții, ziarul nostru pledează pentru o formă de manifestare permisă de lege, respectiv Referendumul... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2017, 15:20 (10036 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Gradul de înregistrare a cererilor pentru subvențiile APIA a fost de peste 90%

În Ialomița

Gradul de înregistrare a cererilor pentru subvențiile APIA a fost de peste 90%

Dacă la nivel național termenul limită de depunere a cererilor pentru subvenția aferentă plății pe suprafață a creat un adevărat haos, în Ialomița nu au fost înregistrate probleme. Oficialii Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița susțin faptul că procedura de înregistrare s-a desfășurat fără situații deosebite, gradul de depunere depășind 90%. «Am prelungit programul până la  miezul nopții și am desfășurat activitatea în condiții normale! La nivelul județului au mai fost de înregistrat la termenul limită doar 300 de fermieri...» ne-a declarat Florea Stoian, directorul executiv al APIA Ialomița.

Grad ridicat de înregistrare... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2017, 12:40 (9534 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Într-un comunicat de presă remis publicității, Direcția Națională Anticorupție informează cu privire la trimiterea în judecată a lui Liviu Cazan, actualul viceprimar al municipiului Urziceni. Acuzațiile procurorilor fac referire la perioada în care acesta a deținut funcția de director general al Autorității Navale Române.

DNA i-a blocat conturile bancare
Pentru corecta informare a opiniei publice redăm integral comunicatul de presă al Direcției Naționale Anticorupție
«Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Serviciul Teritorial Constanța au dispus trimiterea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 17:35 (13014 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Blestemul pământului» la Căzănești

«Blestemul pământului» la Căzănești

Un proprietar de teren agricol din Căzănești acuză autoritățile locale de dezinteres în rezolvarea problemei cu care se confruntă. El susține că, în anul agricol 2016-2017, nu va putea exploata o suprafață de 5,46 ha de teren, achiziționată în 2009 de către firma Nutre Farming, și a reclamat această situație la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia. Firma a intrat în posesia terenului după ce, ani la rând, a solicitat Primăriei Căzănești o soluție amiabilă care să-i permită cultivarea terenului. În replică la acuzațiile aduse, autoritățile locale susțin că sunt preocupate de situație și că vor acorda tot sprijinul necesar pentru soluționarea litigiului...

Turnul Babel agricol... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 11:25 (6747 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tichete de masă în valoare de 300 mii de lei pentru sindicaliștii din Sănătate

Datorii noi pentru Spitalul Slobozia

Tichete de masă în valoare de 300 mii de lei pentru sindicaliștii din Sănătate

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a pierdut procesul intentat de sindicaliștii SANITAS Ialomița. Cea mai mare unitate medicală din județ este obligată să acorde unui număr de 300 de angajați contravaloarea tichetelor de masă aferente perioadei 2013-2016, al cărei cuantum este de 300 mii de lei. Sentința este definitivă și a fost emisă de Curtea de Apel București.

Instanțele le-au dat dreptate Scandalul neacordării tichetelor de masă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a debutat în octombrie 2016 când, susținuți de sindicaliștii SANITAS Ialomița, 300 de angajați ai unității... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 15:25 (10212 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Doja, comuna fără asistați social

Gheorghe Doja, comuna fără asistați social

Comuna Gheorghe Doja din Ialomița este singura localitate din județ ai cărei cetățeni nu depind de ajutoarele sociale acordate de Stat. Potrivit autorităților locale, la momentul de față niciunul dintre localnici nu și-a depus dosarul pentru a beneficia de sprijin financiar în baza Legii 416, a venitului minim garantat. «Oamenii noștri sunt muncitori și responsabili!» susține edilul Ion Mihai. La polul opus se află însă localități precum Traian, Bărcănești sau Valea Ciorii, ai căror cetățeni figurează pe listele beneficiarilor de ajutoare sociale chiar și de 20 de ani!

Satul cu oameni gospodari... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 10:55 (14660 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copii condamnați să trăiască permanent în grija Statului

Copii condamnați să trăiască permanent în grija Statului

În Ialomița există în prezent 27 de copii propuși spre adopție. Un sfert dintre ei nu se vor bucura niciodată de căldura unei familii din cauza problemelor medicale pe care le au... Încadrați în diferite grade de handicap mintal, aceștia așteaptă de peste 5 ani să fie integrați într-o familie obișnuită, însă toate demersurile efectuate în acest sens au eșuat. Pentru fiecare caz în parte Statul plătește 3000 de lei pe lună!

Cazuri fără speranță
Chiar dacă serviciile sociale sunt asaltate de cereri în vederea adopțiilor, nu toți copiii au parte de șansa de a trăi într-o familie... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2017, 18:05 (4536 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Afacerea «Florăria»

Nu e pentru cine se pregătește

Slobozia: Afacerea «Florăria»

La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, primarul Adrian Mocioniu a retras fără explicații de pe ordinea de zi hotărârea privind aprobarea documentației PUZ «Amenajare Spațiu Florărie, bdul Unirii». Decizia vine după, ce în urmă cu 2 luni, proiectul a generat vii polemici în cadrul Consiliului Local, atât consilierii PSD, cât și cei ai Opoziției, fiind deranjați de ideea concesionării terenului în suprafață de 136 mp pentru o sumă de 7 ori mai mică decât în prezent!

Un proiect controversat
În luna februarie 2017, primarul Adrian Mocioniu propunea plenului aprobarea unei... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2017, 11:05 (8491 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 32000 de euro pentru un bebeluș paralizat

Caz de malpraxis la Spitalul Urziceni

Despăgubiri de 32000 de euro pentru un bebeluș paralizat

Spitalul Municipal din Urziceni a fost obligat la despăgubiri morale în cuantum de 32 de mii de euro într-un dosar de malpraxis. Acuzațiile planează asupra Anei Ioan, medic specialist angajat al Secției Obstetrică Ginecologie din cadrul unității sanitare. În urma unei anchete a Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, aceasta a fost acuzată că a produs vătămări grave unui nou născut pe care l-a asistat la naștere. Este pentru a doua oară în ultimii 5 ani când procurorii și judecătorii demonstrează cazurile de malpraxis petrecute în spitalele ialomițene.

Bebeluș paralizat de medic... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2017, 11:45 (8379 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«VISTA Cafe» așteaptă de 2 ani un răspuns de la Primăria Slobozia

Și amânați, și cu banii luați

«VISTA Cafe» așteaptă de 2 ani un răspuns de la Primăria Slobozia

«Vista Cafe» din Slobozia vrea să cumpere terenul concesionat în Cartierul «Pepinieră» în urmă cu 9 ani. Primele demersuri au fost făcute în urmă cu 2 ani, dar răspunsul Primăriei Slobozia încă se lasă așteptat. Motivul întârzierii îl reprezintă un raport de evaluare al terenului, a cărui valabilitate a expirat la sfârșitul anului 2015... De atunci, demersurile reprezentanților firmei Cubix Comercial SRL, proprietara «Vista Cafe», s-au izbit de un zid de indiferență din partea funcționarilor publici din cadrul administrației locale. Iar în spatele noului gard, proaspăt vopsit, se ascund aceleași obiceiuri vechi..

Administrație «la mișto» la Slobozia... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 16:20 (9043 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

10 mii de ialomițeni beneficiază GRATUIT de asistență medicală

Pentru că sunt săraci

10 mii de ialomițeni beneficiază GRATUIT de asistență medicală

Potrivit actelor normative, persoanele care primesc ajutoare sociale în baza Legii 416 au dreptul la asigurare medicală gratuită. Pentru a beneficia de această prevedere legală, mulți ialomițeni îngroașă listele asistaților sociali, chiar dacă în realitate încasează venituri consistente, pe care însă nu le pot justifica. Datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că, la momentul de față, în județ, există 10 mii de persoane care merg la medic fără să achite contribuția la Sănătate.

Cotizăm și pentru ei Legea 95/2006, privind reforma... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 13:05 (7430 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

De la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia la Direcția Națională Anticorupție

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

Prim-procurorul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, Andreea Culcearu, a început de luni, 8 mai 2017, activitatea în cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală. În fruntea Parchetului local din reședința județului a fost delegată Viorica Dinu, cea care deține în prezent funcția de prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Procuror ialomițean, angajat la DNA
Procurorul Andreea Culcearu a preluat funcția de conducere a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, prin delegare, o dată cu plecarea la Parchetul de pe lângă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 21:10 (14165 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război public între managerul Mariana Iancu și medicul diabetolog Simona Berbece

Se întâmplă la Spitalul Slobozia!

Război public între managerul Mariana Iancu și medicul diabetolog Simona Berbece

Conflictul dintre medicul diabetolog Simona Berbece și conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia se acutizează. Într-un comunicat de presă remis publicității, Simona Berbece lansează acuze grave la adresa managerului Mariana Iancu, acuzând-o că refuză organizarea concursului pentru ocuparea postului de medic diabetolog în cadrul instituției. Reacția survine unor declarații făcute în cadrul ultimei ședințe a Consiliului Județean Ialomița. La momentul respectiv, Mariana Iancu a susținut că, din motive obiective, concursul pentru ocuparea postului nu a putut fi organizat...

Acuzații fără precedent... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 19:25 (13049 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Resort de 5 stele în centrul Sloboziei

Hotelul «Select» va fi renovat

Resort de 5 stele în centrul Sloboziei

La sfârșitul lunii precedente, Consiliul Local Slobozia a aprobat concesionarea fără licitație publică a unui teren de 405 mp către Admet SRL. Deținătoare a Hotelului Select, firma Admet SRL intenționează să transforme acest hotel într-un resort de 5 stele, care să răspundă celor mai exigente cerințe din domeniul hotelier.

Piscină și săli de conferință Cei 405 metri de teren solicitați spre concesionare «fără licitație publică» de către firma Admet SRL reprezintă actuala suprafață a terasei Hotelului Select. Potrivit planurilor expuse de către reprezentanții societății, spațiul concesionat... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 17:20 (12786 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Judecat pentru «violență în familie»

Fetești: Judecat pentru «violență în familie»

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești au dispus, în urmă cu o săptămână, trimiterea în judecată a unui inculpat, sub acuzația de «violență în familie». Potrivit actelor de urmărire penală, în urma unui scandal, acesta și-a luat la bătaie unchiul.

Victima, spitalizată 5 zile Actele de urmărire penală scot în evidență faptul că între victimă și agresor existau niște neînțelegeri mai vechi, din cauza unei sume de bani pe care inculpatul ar fi împrumutat-o de la unchiul său fără să o mai returneze. Între cei doi a existat o discuție contradictorie, degenerând într-o ceartă... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 16:05 (7564 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Centrele de examen au nevoie de dotări tehnice

În Ialomița

Centrele de examen au nevoie de dotări tehnice

Școlile din Ialomița nu sunt pregătite corespunzător pentru pregătirea și desfășurarea examenelor naționale. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au prezentat public un raport în care recunosc deschis faptul că centrele în care se organizează testările sunt deficitare din punct de vedere tehnic pentru desfășurarea Evaluării Naționale și Bacalaureatului.

Școli certificate, dar fără dotări corespunzătoare
Potrivit documentului oficial pe care oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița l-au prezentat la ultimul Colegiu Prefectural, desfășurat la Prefectura ... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 13:15 (6162 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Branșarea la rețeaua de canalizare a devenit un lux

Autoritățile din Slobozia sunt depășite de situație

Branșarea la rețeaua de canalizare a devenit un lux

După ce a investit milioane de lei în reabilitarea sistemului de canalizare din cartierele orașului, autoritățile locale nu pot asigura cadrul legal pentru branșarea la rețea. Slobozenii reclamă faptul că valoarea proiectelor tehnice obligatorii este prohibitivă. Pentru a scăpa de responsabilități, autoritățile locale susțin că vina aparține legiuitorilor care au modificat Legea 50, privind autorizarea executării lucrărilor de construcții. În realitate, verificarea tehnică obligatorie pentru intrarea în legalitate a fost reglementată în urmă cu 22 de ani.

Prețuri prohibitive
... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 10:50 (10680 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursurile organizate de spitalele ialomițene pentru ocuparea posturilor vacante de specialiști nu rezolvă problema crizei de medici. Reprezentanții unităților medicale susțin faptul că desfășoară periodic astfel de testări, însă candidații sunt dezinteresați să participe. Indiferența cu care medicii specialiști tratează aceste examene afectează financiar fiecare unitate sanitară. Astfel, entitățile nu pot încasa integral banii oferiți de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru decontarea serviciilor medicale adresate pacienților.

6 concursuri simultan la Slobozia... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 13:40 (7860 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

O acțiune în instanță inițiată de Nicu Pericli, patronul Nick Touring, împotriva Primăriei Slobozia aduce din nou în atenția publicului scandalul iscat de imobilul pe care acesta l-a ridicat ilegal la intrarea în municipiul Slobozia. Nicu Pericli a încercat să determine administrația locală să autorizeze nejustificat transformarea mansardei clădirii în etaj curent, astfel încât imobilul să poată fi considerat construit legal. Demersul juridic a fost respins întrucât imobilul depășește înălțimea maximă admisă în zonă pentru acest tip de clădiri. Reamintim faptul că, în 2015, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au deschis un dosar pentru «fals intelectual» și «abuz în serviciu... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 11:05 (11866 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Guvernul a alocat 124 mii de lei pentru nevoiașii din Ialomița

Guvernul a alocat 124 mii de lei pentru nevoiașii din Ialomița

După luni bune de așteptare, persoanele care au depus dosare la Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială pentru acordarea ajutoarelor de urgență vor beneficia de acest stimulent financiar. Guvernul României a decis printr-o Hotărâre plata integrală a tuturor beneficii restante. Județului Ialomița îi va fi repartizată suma de 124 mii de lei.

Blocaj administrativ Potrivit legislației în vigoare, ajutoarele de urgență se acordă prin intermediul Agențiilor Județene pentru Plăți și Inspecție Socială tuturor persoanelor cu venituri foarte mici, aflate în situații critice. În 2016,... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2017, 13:50 (5302 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2381 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2260 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3270 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2579 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1654 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1821 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7038 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1498 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2037 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3627 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3065 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5971 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6320 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 74400 de lei

Polițiștii ialomițeni au intensificat pe parcursul zilei de marți, 25 mai 2021, controalele în trafic, centre comerciale sau zone aglomerate, pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 17:40
(1495 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 26 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10736, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 16:25
(2078 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Transport ilegal de pui, depistat în trafic de polițiști

Polițiștii ialomițeni împreună cu inspectorii DSVSA Ialomița au oprit în trafic un camion în care se aflau pui zburați. În urma verificărilor s-a constatat că șoferul nu deținea documente pentru proveniență ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:15
(2791 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea legislației sanitar-veterinare

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au sancționat, cu 18000 de lei, două magazine din județ, specializate în comerțul cu pui de o zi. Societățile comerciale ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:00
(5823 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Doi bărbați, de 34 și 60 de ani, domiciliați în Fetești și Țăndărei, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Bărbatul de 34 de ani a fost tras pe ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:45
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 25 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10733, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:10
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...