Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bătaie între medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Bătaie între medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Scandal de proporții la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Doi medici specialiști s-au luat la bătaie în timpul programului. Victima este Anca Telehuz, șefa Unității Primiri Urgențe, iar medicul care a agresat-o este Nina Turcuman, specialist în cadrul secției Boli Interne a Spitalului Slobozia. Mai grav este faptul că actuala conducere a unității medicale încearcă să ascundă ceea ce s-a întâmplat. Incidentul a intrat deja în atenția organelor de urmărire penală. 

Anchetă penală la Spitalul Slobozia
Din primele informații, incidentul s-a petrecut la Unitatea Primiri ... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2017, 18:45 (56727 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de Referendum

Ialomița are nevoie de Referendum

bonus: DECLARAȚIILE UNUI MITOMAN

Administrația Moraru adoptă decizii investiționale care afectează bugetul județului Ialomița pentru următorii 10 ani. Administrația Mocioniu continuă proiecte investiționale falimentare care afectează economic orașul pentru următorii 20 de ani. Iar administrațiile rurale sunt obligate, direct sau indirect, să facă parte din aceste aventuri economice ale administrației județene. Totul se întâmplă pentru și în numele cetățenilor județului Ialomița! Niciunul dintre oficialii ialomițeni, indiferent de nivel și de gradul de reprezentare, nu știe care este agenda publică a cetățeanului ialomițean. În aceste condiții, ziarul nostru pledează pentru o formă de manifestare permisă de lege, respectiv Referendumul... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2017, 15:20 (10036 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gradul de înregistrare a cererilor pentru subvențiile APIA a fost de peste 90%

În Ialomița

Gradul de înregistrare a cererilor pentru subvențiile APIA a fost de peste 90%

Dacă la nivel național termenul limită de depunere a cererilor pentru subvenția aferentă plății pe suprafață a creat un adevărat haos, în Ialomița nu au fost înregistrate probleme. Oficialii Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița susțin faptul că procedura de înregistrare s-a desfășurat fără situații deosebite, gradul de depunere depășind 90%. «Am prelungit programul până la  miezul nopții și am desfășurat activitatea în condiții normale! La nivelul județului au mai fost de înregistrat la termenul limită doar 300 de fermieri...» ne-a declarat Florea Stoian, directorul executiv al APIA Ialomița.

Grad ridicat de înregistrare... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2017, 12:40 (9534 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Într-un comunicat de presă remis publicității, Direcția Națională Anticorupție informează cu privire la trimiterea în judecată a lui Liviu Cazan, actualul viceprimar al municipiului Urziceni. Acuzațiile procurorilor fac referire la perioada în care acesta a deținut funcția de director general al Autorității Navale Române.

DNA i-a blocat conturile bancare
Pentru corecta informare a opiniei publice redăm integral comunicatul de presă al Direcției Naționale Anticorupție
«Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Serviciul Teritorial Constanța au dispus trimiterea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 17:35 (13021 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Blestemul pământului» la Căzănești

«Blestemul pământului» la Căzănești

Un proprietar de teren agricol din Căzănești acuză autoritățile locale de dezinteres în rezolvarea problemei cu care se confruntă. El susține că, în anul agricol 2016-2017, nu va putea exploata o suprafață de 5,46 ha de teren, achiziționată în 2009 de către firma Nutre Farming, și a reclamat această situație la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia. Firma a intrat în posesia terenului după ce, ani la rând, a solicitat Primăriei Căzănești o soluție amiabilă care să-i permită cultivarea terenului. În replică la acuzațiile aduse, autoritățile locale susțin că sunt preocupate de situație și că vor acorda tot sprijinul necesar pentru soluționarea litigiului...

Turnul Babel agricol... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 11:25 (6747 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tichete de masă în valoare de 300 mii de lei pentru sindicaliștii din Sănătate

Datorii noi pentru Spitalul Slobozia

Tichete de masă în valoare de 300 mii de lei pentru sindicaliștii din Sănătate

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a pierdut procesul intentat de sindicaliștii SANITAS Ialomița. Cea mai mare unitate medicală din județ este obligată să acorde unui număr de 300 de angajați contravaloarea tichetelor de masă aferente perioadei 2013-2016, al cărei cuantum este de 300 mii de lei. Sentința este definitivă și a fost emisă de Curtea de Apel București.

Instanțele le-au dat dreptate Scandalul neacordării tichetelor de masă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a debutat în octombrie 2016 când, susținuți de sindicaliștii SANITAS Ialomița, 300 de angajați ai unității... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 15:25 (10212 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Doja, comuna fără asistați social

Gheorghe Doja, comuna fără asistați social

Comuna Gheorghe Doja din Ialomița este singura localitate din județ ai cărei cetățeni nu depind de ajutoarele sociale acordate de Stat. Potrivit autorităților locale, la momentul de față niciunul dintre localnici nu și-a depus dosarul pentru a beneficia de sprijin financiar în baza Legii 416, a venitului minim garantat. «Oamenii noștri sunt muncitori și responsabili!» susține edilul Ion Mihai. La polul opus se află însă localități precum Traian, Bărcănești sau Valea Ciorii, ai căror cetățeni figurează pe listele beneficiarilor de ajutoare sociale chiar și de 20 de ani!

Satul cu oameni gospodari... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2017, 10:55 (14663 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Copii condamnați să trăiască permanent în grija Statului

Copii condamnați să trăiască permanent în grija Statului

În Ialomița există în prezent 27 de copii propuși spre adopție. Un sfert dintre ei nu se vor bucura niciodată de căldura unei familii din cauza problemelor medicale pe care le au... Încadrați în diferite grade de handicap mintal, aceștia așteaptă de peste 5 ani să fie integrați într-o familie obișnuită, însă toate demersurile efectuate în acest sens au eșuat. Pentru fiecare caz în parte Statul plătește 3000 de lei pe lună!

Cazuri fără speranță
Chiar dacă serviciile sociale sunt asaltate de cereri în vederea adopțiilor, nu toți copiii au parte de șansa de a trăi într-o familie... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2017, 18:05 (4536 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Afacerea «Florăria»

Nu e pentru cine se pregătește

Slobozia: Afacerea «Florăria»

La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, primarul Adrian Mocioniu a retras fără explicații de pe ordinea de zi hotărârea privind aprobarea documentației PUZ «Amenajare Spațiu Florărie, bdul Unirii». Decizia vine după, ce în urmă cu 2 luni, proiectul a generat vii polemici în cadrul Consiliului Local, atât consilierii PSD, cât și cei ai Opoziției, fiind deranjați de ideea concesionării terenului în suprafață de 136 mp pentru o sumă de 7 ori mai mică decât în prezent!

Un proiect controversat
În luna februarie 2017, primarul Adrian Mocioniu propunea plenului aprobarea unei... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2017, 11:05 (8491 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 32000 de euro pentru un bebeluș paralizat

Caz de malpraxis la Spitalul Urziceni

Despăgubiri de 32000 de euro pentru un bebeluș paralizat

Spitalul Municipal din Urziceni a fost obligat la despăgubiri morale în cuantum de 32 de mii de euro într-un dosar de malpraxis. Acuzațiile planează asupra Anei Ioan, medic specialist angajat al Secției Obstetrică Ginecologie din cadrul unității sanitare. În urma unei anchete a Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, aceasta a fost acuzată că a produs vătămări grave unui nou născut pe care l-a asistat la naștere. Este pentru a doua oară în ultimii 5 ani când procurorii și judecătorii demonstrează cazurile de malpraxis petrecute în spitalele ialomițene.

Bebeluș paralizat de medic... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2017, 11:45 (8379 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«VISTA Cafe» așteaptă de 2 ani un răspuns de la Primăria Slobozia

Și amânați, și cu banii luați

«VISTA Cafe» așteaptă de 2 ani un răspuns de la Primăria Slobozia

«Vista Cafe» din Slobozia vrea să cumpere terenul concesionat în Cartierul «Pepinieră» în urmă cu 9 ani. Primele demersuri au fost făcute în urmă cu 2 ani, dar răspunsul Primăriei Slobozia încă se lasă așteptat. Motivul întârzierii îl reprezintă un raport de evaluare al terenului, a cărui valabilitate a expirat la sfârșitul anului 2015... De atunci, demersurile reprezentanților firmei Cubix Comercial SRL, proprietara «Vista Cafe», s-au izbit de un zid de indiferență din partea funcționarilor publici din cadrul administrației locale. Iar în spatele noului gard, proaspăt vopsit, se ascund aceleași obiceiuri vechi..

Administrație «la mișto» la Slobozia... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 16:20 (9043 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

10 mii de ialomițeni beneficiază GRATUIT de asistență medicală

Pentru că sunt săraci

10 mii de ialomițeni beneficiază GRATUIT de asistență medicală

Potrivit actelor normative, persoanele care primesc ajutoare sociale în baza Legii 416 au dreptul la asigurare medicală gratuită. Pentru a beneficia de această prevedere legală, mulți ialomițeni îngroașă listele asistaților sociali, chiar dacă în realitate încasează venituri consistente, pe care însă nu le pot justifica. Datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că, la momentul de față, în județ, există 10 mii de persoane care merg la medic fără să achite contribuția la Sănătate.

Cotizăm și pentru ei Legea 95/2006, privind reforma... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2017, 13:05 (7430 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

De la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia la Direcția Națională Anticorupție

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

Prim-procurorul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, Andreea Culcearu, a început de luni, 8 mai 2017, activitatea în cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală. În fruntea Parchetului local din reședința județului a fost delegată Viorica Dinu, cea care deține în prezent funcția de prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Procuror ialomițean, angajat la DNA
Procurorul Andreea Culcearu a preluat funcția de conducere a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, prin delegare, o dată cu plecarea la Parchetul de pe lângă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 21:10 (14166 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război public între managerul Mariana Iancu și medicul diabetolog Simona Berbece

Se întâmplă la Spitalul Slobozia!

Război public între managerul Mariana Iancu și medicul diabetolog Simona Berbece

Conflictul dintre medicul diabetolog Simona Berbece și conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia se acutizează. Într-un comunicat de presă remis publicității, Simona Berbece lansează acuze grave la adresa managerului Mariana Iancu, acuzând-o că refuză organizarea concursului pentru ocuparea postului de medic diabetolog în cadrul instituției. Reacția survine unor declarații făcute în cadrul ultimei ședințe a Consiliului Județean Ialomița. La momentul respectiv, Mariana Iancu a susținut că, din motive obiective, concursul pentru ocuparea postului nu a putut fi organizat...

Acuzații fără precedent... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 19:25 (13050 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Resort de 5 stele în centrul Sloboziei

Hotelul «Select» va fi renovat

Resort de 5 stele în centrul Sloboziei

La sfârșitul lunii precedente, Consiliul Local Slobozia a aprobat concesionarea fără licitație publică a unui teren de 405 mp către Admet SRL. Deținătoare a Hotelului Select, firma Admet SRL intenționează să transforme acest hotel într-un resort de 5 stele, care să răspundă celor mai exigente cerințe din domeniul hotelier.

Piscină și săli de conferință Cei 405 metri de teren solicitați spre concesionare «fără licitație publică» de către firma Admet SRL reprezintă actuala suprafață a terasei Hotelului Select. Potrivit planurilor expuse de către reprezentanții societății, spațiul concesionat... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 17:20 (12804 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Judecat pentru «violență în familie»

Fetești: Judecat pentru «violență în familie»

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești au dispus, în urmă cu o săptămână, trimiterea în judecată a unui inculpat, sub acuzația de «violență în familie». Potrivit actelor de urmărire penală, în urma unui scandal, acesta și-a luat la bătaie unchiul.

Victima, spitalizată 5 zile Actele de urmărire penală scot în evidență faptul că între victimă și agresor existau niște neînțelegeri mai vechi, din cauza unei sume de bani pe care inculpatul ar fi împrumutat-o de la unchiul său fără să o mai returneze. Între cei doi a existat o discuție contradictorie, degenerând într-o ceartă... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 16:05 (7564 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Centrele de examen au nevoie de dotări tehnice

În Ialomița

Centrele de examen au nevoie de dotări tehnice

Școlile din Ialomița nu sunt pregătite corespunzător pentru pregătirea și desfășurarea examenelor naționale. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au prezentat public un raport în care recunosc deschis faptul că centrele în care se organizează testările sunt deficitare din punct de vedere tehnic pentru desfășurarea Evaluării Naționale și Bacalaureatului.

Școli certificate, dar fără dotări corespunzătoare
Potrivit documentului oficial pe care oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița l-au prezentat la ultimul Colegiu Prefectural, desfășurat la Prefectura ... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 13:15 (6168 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Branșarea la rețeaua de canalizare a devenit un lux

Autoritățile din Slobozia sunt depășite de situație

Branșarea la rețeaua de canalizare a devenit un lux

După ce a investit milioane de lei în reabilitarea sistemului de canalizare din cartierele orașului, autoritățile locale nu pot asigura cadrul legal pentru branșarea la rețea. Slobozenii reclamă faptul că valoarea proiectelor tehnice obligatorii este prohibitivă. Pentru a scăpa de responsabilități, autoritățile locale susțin că vina aparține legiuitorilor care au modificat Legea 50, privind autorizarea executării lucrărilor de construcții. În realitate, verificarea tehnică obligatorie pentru intrarea în legalitate a fost reglementată în urmă cu 22 de ani.

Prețuri prohibitive
... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 10:50 (10680 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursurile organizate de spitalele ialomițene pentru ocuparea posturilor vacante de specialiști nu rezolvă problema crizei de medici. Reprezentanții unităților medicale susțin faptul că desfășoară periodic astfel de testări, însă candidații sunt dezinteresați să participe. Indiferența cu care medicii specialiști tratează aceste examene afectează financiar fiecare unitate sanitară. Astfel, entitățile nu pot încasa integral banii oferiți de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru decontarea serviciilor medicale adresate pacienților.

6 concursuri simultan la Slobozia... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 13:40 (7860 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

O acțiune în instanță inițiată de Nicu Pericli, patronul Nick Touring, împotriva Primăriei Slobozia aduce din nou în atenția publicului scandalul iscat de imobilul pe care acesta l-a ridicat ilegal la intrarea în municipiul Slobozia. Nicu Pericli a încercat să determine administrația locală să autorizeze nejustificat transformarea mansardei clădirii în etaj curent, astfel încât imobilul să poată fi considerat construit legal. Demersul juridic a fost respins întrucât imobilul depășește înălțimea maximă admisă în zonă pentru acest tip de clădiri. Reamintim faptul că, în 2015, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au deschis un dosar pentru «fals intelectual» și «abuz în serviciu... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 11:05 (11869 vizualizări - 12 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bărbulești: Percheziții domiciliare

Miercuri, 13 aprilie, la Bărbulești a fost organizată o acțiune de amploare a Poliției. Au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, fiind verificate și 10 mașini, în timp ce 20 de persoane au fost legitimate ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:11
(13599 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A falsificat documentele fiscale pentru a-și justifica marfa

Un moldovean de 37 ani a fost prins ieri, 13 aprilie, de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta mărfuri a căror provenință era falsificată. Individul a fost oprit de polițiști în zona Sinești, solicitîndu ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:08
(10716 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni fals


Amara: Acțiune în trafic

Miercuri, 13 aprilie, la Amara, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune ce a vizat disciplinizarea traficului rutier. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în verificarea a peste 50 de vehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:06
(10660 vizualizări - 5 comentarii)


Alexeni: I-au furat porumbul din hambar

Miercuri, 13 aprilie, un bătrîn de 84 ani a anunțat Poliția că din hambarul situat în curtea casei sale au dispărut mai multe unelte agricole și mai mulți saci de porumb. În urma cercetărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:05
(10110 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Amara: Căruțaș amendat pentru transport de fier vechi

250 kg de fier vechi, transportate fără documente de un căruțaș din Amara, au adus bărbatului o amendă de 1000 lei. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni în timp ce se deplasa cu căruța pe șoseaua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:00
(8523 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat banii șoferului

Un șofer al unei firme de transport persoane a sesizat polițiștilor ialomițeni că a fost victima unei infracțiuni. Bărbatul a reclamat, marți, 12 aprilie, că doi tineri i-au furat 400 lei, bani proveniți ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 14:55
(9078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pământ

Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pămînt

Polițiștii efectuează cercetări privind trei persoane care au fost depistate în timp ce sustrăgeau cablu electrice de la puțurile de apă ce aparțineau unei societăți comerciale cu sediul în Fetești. În ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:41
(9775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mai multe persoane urmărite general, depistate

Polițiști de investigații criminale au desfășurat în cursul zilei de marți, 12 aprilie a.c., mai multe acțiuni ce au vizat punerea în executare a mandatelor, dar și identificarea persoanelor ce se sustrag ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:37
(9091 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a intervenit în dimineața zilei de miercuri, 13 aprilie, în jurul orei 10.00, pentru ridicarea unui element de muniție descoperit ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:35
(9039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două intervenții SMURD în două ore

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au intervenit în cursul zilei de marți, 12 aprilie, pentru acordarea asistenței medicale în cazul a doi bărbați. În primul caz, paramedicii ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:33
(8089 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Pesticide expirate

Peste 27 litri de substanțe periculoase au fost descoperite, marți, 12 aprilie în comuna Ciulnița. Produsele au fost găsite de polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase, în urma ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:31
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de materiale feroase și cabluri

Noaptea trecută (12/13 aprilie), polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii din localitate au organizat o acțiune în intervalul orar 23,00-4,00, pentru prevenirea furturilor de materiale feroase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:30
(8961 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Peste 60 de persoane legitimate și 52 de autovehicule controlate, acestea sînt principalele rezultate ale unei acțiuni desfășurate zilele precedente de polițiștii compartimentului rutier din Țăndărei. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:25
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 99%

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna martie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 39 milioane lei, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:54
(8395 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Miercuri, 13 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează o acțiune inedită. Intitulat strategic «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV», evenimentul marchează, în perioada 11-16 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:48
(13238 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:35
(6502 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Păziți școlile de hoți!

«În perioada 22-24 februarie 2011, la nivelul județului a fost desfășurată o acțiune de verificare a modului în care sînt asigurate unitățile de învățămînt» informează un comunicat al polițiștilor ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:30
(10345 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la Ion Ghica: S-au bătut pînă la venirea polițiștilor

Un apel pe numărul de urgență 112, anunța luni, 11 aprilie, la prînz, un scandal în centrul satului Ion Ghica aparținînd comunei Ciulnița. Doi bărbați își cărau pumni cu nemiluita, unul dintre aceștia folosind ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:25
(9468 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Ghica scandal


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Furt calificat. Această faptă se reține în sarcina a trei persoane, cu vîrste cuprinse între 25 și 58 ani. Cei trei sînt acuzați că în perioada septembrie 2010-aprilie 2011 au furat din curtea și locuința ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:20
(8994 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Băut, la volan

Un slobozean a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul avea o alcoolemie de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:15
(6707 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Un adolescent de 17 ani a murit după ce un bloc de calcar a căzut peste el

Polițiștii cercetează modul în care a survenit decesul unui adolescent de 17 ani, din Bordușani. Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii au fost sesizați de o femeie din Bordușani despre ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 15:28
(15003 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Bordușani deces


Slobozia: Înșelăciune la telefon

Slobozia: Înșelăciune la telefon

Potrivit anchetatorilor, de la începutul anului polițiștii Compartimentului de Investigații Criminale au întocmit 4 dosare penale pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune. Ultima faptă de acest gen ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:59
(12147 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: A condus băut, a provocat un accident și a refuzat recoltarea de sînge

Un bărbat de 56 ani, din Slobozia, este acuzatul principal într-un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și refuzul de a se supune recoltării de probe biologice de sînge. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:46
(11053 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: 10 minori au furat rechizitele școlii

Vineri, 8 aprilie, polițiștii din Armășești au fost alarmați cu privire la faptul că dintr-o anexă a Școlii Generale Malu Roșu au dispărut mai multe rechizite. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:43
(12134 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Minorii dispăruți la sfîrșitul lunii precedente au fost găsiți de polițiști. Cei doi vagabondau pe raza municipiului Tulcea, iar cît au fost dați dispăruți nu au fost victimele niciunei infracțiuni. În ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:42
(7840 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: 165 locuri de muncă la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 15 aprilie 2011, ora 9.00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:30
(9454 vizualizări - 2 comentarii)


Perieți: A furat ceea ce trebuia să păzească

Un paznic din Perieți este cercetat penal pentru furt calificat întrucît, în timp ce presta servicii de pază la o firmă, a furat ceea ce trebuia să păzească. Polițiștii din comună au fost anunțați vineri ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:21
(10985 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Jilavele: Incendiu provocat intenționat

În urma unui apel primit prin 112 în dimineața zilei de luni, 11 aprilie a.c., în jurul orei 3.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la două clădiri ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:19
(8922 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele incendiu


Balaciu: Infractor arestat

Un bucureștean de 60 ani a fost prins de polițiștii ialomițeni pe raza comunei Balaciu. Bărbatul se sustrăgea executării unei pedepse de 3 ani cu închisoarea pentru furt. Bărbatul a fost încarcerat în arestul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:18
(9645 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Fără permis, la volan

Un tînăr de 21 ani a fost prins de polițiștii din Gheorghe Lazăr, duminică, 10 aprilie, în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Actual, tînărul este cercetat penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:17
(7661 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...