Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

O acțiune în instanță inițiată de Nicu Pericli, patronul Nick Touring, împotriva Primăriei Slobozia aduce din nou în atenția publicului scandalul iscat de imobilul pe care acesta l-a ridicat ilegal la intrarea în municipiul Slobozia. Nicu Pericli a încercat să determine administrația locală să autorizeze nejustificat transformarea mansardei clădirii în etaj curent, astfel încât imobilul să poată fi considerat construit legal. Demersul juridic a fost respins întrucât imobilul depășește înălțimea maximă admisă în zonă pentru acest tip de clădiri. Reamintim faptul că, în 2015, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au deschis un dosar pentru «fals intelectual» și «abuz în serviciu... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 11:05 (11874 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Guvernul a alocat 124 mii de lei pentru nevoiașii din Ialomița

Guvernul a alocat 124 mii de lei pentru nevoiașii din Ialomița

După luni bune de așteptare, persoanele care au depus dosare la Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială pentru acordarea ajutoarelor de urgență vor beneficia de acest stimulent financiar. Guvernul României a decis printr-o Hotărâre plata integrală a tuturor beneficii restante. Județului Ialomița îi va fi repartizată suma de 124 mii de lei.

Blocaj administrativ Potrivit legislației în vigoare, ajutoarele de urgență se acordă prin intermediul Agențiilor Județene pentru Plăți și Inspecție Socială tuturor persoanelor cu venituri foarte mici, aflate în situații critice. În 2016,... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2017, 13:50 (5302 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Interlop urmărit «ca-n filme» pe străzile din Urziceni

Interlop urmărit «ca-n filme» pe străzile din Urziceni

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au dispus în urmă cu o săptămână arestarea preventivă, pentru 30 de zile, a numitului Belmond Rupiță. Personaj emblematic al lumii interlope din vestul județului Ialomița, acesta a fost închis după ce a fost depistat conducând fără permis un automobil. Potrivit martorilor oculari, acesta s-a sustras somării făcute de polițiști și s-a luat la întrecere cu oamenii legii pe străzile din municipiu.

A încercat să scape de polițiști
Documentele de urmărire penală arată faptul că inculpatul Belmond Rupiță a fost depistat pe data... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2017, 17:20 (6359 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Se caută voluntari pentru «groapa lui Stoica»

Apel public la Slobozia

Se caută voluntari pentru «groapa lui Stoica»

Lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia se desfășoară cu două viteze. Încet și foarte încet. Motivul, după cum recunosc public oficialii locali și constructorii, este lipsa forței de muncă. Potrivit unui anunț postat pe gardul șantierului, firma care a subcontractat lucrările de execuție nu găsește forță de muncă calificată.

Nimeni nu vrea «la groapă»
De vreo două săptămâni, pe gardul care înconjoară «groapa lui Stoica» flutură un anunț de angajare. Potrivit reprezentanților firmei TCM Sud București, firmă care a subcontractat lucrările adjudecate în 2014 de... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2017, 11:25 (6657 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare

Paranoia administrativă

Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare

Războiul Președintelui Victor Moraru cu membrii Consiliului Județean pe care îl prezidează continuă. După ce în urmă cu două luni l-a admonestat public pe consilierul județean Sorin Fuerea pentru că a plecat la toaletă fără să ceară voie, a venit rândul consilierului județean Dragoș Soare. Acesta a ieșit din sală pentru a răspunde la telefon și a primit un avertisment. «Domnu’ Soare, rămâneți în același cadru penibil care vă caracterizează!» a declarat Victor Moraru pătruns de importanța rolului său de apărător al Regulamentului de Organizare și Funcționare al Consiliului...

Patologia intransigenței europene... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2017, 14:40 (15212 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul Tonița Manea se întoarce la Casa de Pensii Ialomița

Gigi Petre rămâne singur?

Subprefectul Tonița Manea se întoarce la Casa de Pensii Ialomița

nota redacției: Tonița Manea a fost de acord cu prelungirea mandatului de subprefect!

Detașată începând cu data de 2 noiembrie 2016 în funcția de subprefect al județului Ialomița, Tonița Manea vrea să revină la Casa de Pensii. Perioada de detașare expiră pe 2 mai 2017, însă decizia Guvernului poate fi amânată, conform legii, cu până la 3 luni.

Discreție feminină Numită în funcție pe 2 noiembrie 2016, către finalul guvernării tehnocrate a lui Dacian Cioloș (cu aportul nemijlocit al deputatului Gheorghe Tinel), Tonița Manea a ocupat stoică funcția de subprefect al județului Ialomița fără să atragă atenția nimănui. Discretă și conștientă de conjunctură, ea a așteptat răbdătoare... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2017, 11:05 (8943 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vechilul Mocioniu administrează prost Slobozia

Boierii PSD sunt nemulțumiți

Vechilul Mocioniu administrează prost Slobozia

Ședința Consiliului Local Slobozia din 27 aprilie 2017 a reconfirmat faptul că administrația Mocioniu guvernează orașul în disprețul absolut al legii și intereselor comunității. Mizând pe majoritatea confortabilă pe care o are în Consiliul Local, primarul Adrian Mocioniu a propus spre adoptare o serie întreagă de proiecte controversate. Printre ele le amintim pe cele privind alocarea de fonduri pentru biserici, cel privind rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al orașului sau cel privind stabilirea impozitelor și taxelor locale. Modul de legiferare a deciziilor administrative, prin votul consilierilor PSD, adâncește prăpastia dintre agenda publică a administrației și cea a contribuabililor... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2017, 15:35 (10331 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Evaziune fiscală de 1 milion de lei cu bonuri de combustibili false

Dosar penal la Bărbulești

Evaziune fiscală de 1 milion de lei cu bonuri de combustibili false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un amplu dosar penal privind fapte de «evaziune fiscală». Suspiciunile oamenilor legii vizează administratorul unei firme din zona comunei Bărbulești, care ar fi adus prejudicii statului de 1 milion de lei folosind bonuri de combustibili falsificate.

O anchetă în curs Potrivit informațiilor oficiale, acuzațiile planează asupra administratorului unei societăți care desfășoară activități în domeniul transportului de marfă. Cazul a ieșit la iveală... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2017, 12:40 (10846 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bătrână infestată cu Clostridium Difficile la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Colcăie infecțiile intraspitalicești!

Bătrână infestată cu Clostridium Difficile la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Rudele unei bătrâne internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, pentru o intervenție chirurgicală, acuză reprezentanții unității medicale cu privire la faptul că pacienta a fost infestată cu bacteria intraspitalicească Clostridium Difficile. Mai mult, la câteva ore de la operație, apropiații bolnavei au observat că lângă patul femeii a fost lăsat la voia întâmplării un recipient înfășurat în nailon, care conținea reziduuri biologice... Revoltătoarea imagine a fost surprinsă în câteva fotografii, distribuite ulterior pe internet. Oficialii Spitalului Slobozia susțin că au demarat o anchetă internă pentru a se descoperi sursa infecției!

Pericolul din Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 17:35 (13439 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SPITALUL SLOBOZIA ARE NEVOIE DE UN MANAGEMENT EFICIENT

SPITALUL SLOBOZIA ARE NEVOIE DE UN MANAGEMENT EFICIENT

La 6 luni de la instalarea Marianei Iancu în fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, se declară mulțumit de serviciile de management ale acesteia. Mai mult, administrația județeană, împreună cu actuala conducere a Spitalului Slobozia promit că vor transforma unitatea medicală în «spital occidental». Viziunile optimiste sunt însă în contrast cu realitatea din Spitalul Slobozia. Cea mai mare unitate medicală din Ialomița cheltuie mai mulți bani decât încasează, este deficitară din punct de vedere al medicilor specialiști și este pe cale să intre în faliment din cauza unei datorii de 500 mii de euro pe care nu o poate achita.
... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 15:25 (7481 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident rutier în zona Giurgeni

Accident rutier în zona Giurgeni

Un bebeluș de câteva luni a fost transportat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 1 mai 2017, în zona localității Giurgeni. Patru membri ai unei familii care circulau pe DN2A au fost răniți. Printre victime se numără și un bebeluș de câteva luni. Circulația în zonă a fost oprită temporar.

S-au lovit de o balustradă
Din primele informații, se pare că accidentul rutier s-a produs în momentul în care mașina în care cei patru pasageri se aflau a pătruns pe contrasens și s-a lovit de o balustradă. În urma impactului, toți cei patru membri ai familiei au fost răniți. Printre victime se numără și un bebeluș de câteva luni... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2017, 17:31 (8254 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procuror din Urziceni, în atenția Inspecției Judiciare

Procuror din Urziceni, în atenția Inspecției Judiciare

Inspecția Judiciară a Consiliului Superior al Magistraturii face verificări cu privire la posibile abateri disciplinare ale unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Magistratul este suspectat că a încălcat cu rea-credință mai multe dispoziții care se regăsesc în Legea 303/2004, privind statutul judecătorilor și procurorilor. Oficialii instituției au refuzat să ofere un punct de vedere cu privire la acest caz.

Acuzații de indisciplină și insubordonare Procurorul supus verificărilor Inspecției Judiciare din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii se... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2017, 11:20 (7248 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Revoluție administrativă» la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Cristi Stan-un director, două firme

«Revoluție administrativă» la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Numit în funcție în urma unui concurs, Cristi Stan, noul director de la Drumuri și Poduri SA Ialomița, visează să revoluționeze activitatea societății. Subordonată Consiliului Județean Ialomița, societatea își desfășoară activitatea la limita subzistenței economice. Susținut de către președintele Victor Moraru, noul director își propune să salveze societatea și chiar să înființeze una nouă, care să-și adjudece investițiile în infrastructura rutieră a județului prin încredințare directă. «Nu sunt pila lui Moraru... Vin din mediul privat, am câștigat cinstit un concurs și vreau să demonstrez că această societate poate fi una competitivă!» a declarat Cristi Stan.

Un director care crede în minuni... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2017, 13:40 (9448 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Corul religios al părintelui Nițu

Sărbătoare locală la Sfântu Gheorghe

Corul religios al părintelui Nițu

Comuna Sfântu Gheorghe a marcat, la sfârșitul săptămânii trecute, ziua Sfântului care poartă numele comunei. Evenimenul s-a desfășurat în sălile căminelor culturale din satele Sfântu Gheorghe și Malu, ultimul proaspăt renovat. În prezența a sute de săteni, copii și cadre didactice, elevii din comună au participat la un spectacol muzical-artistic aplaudat la scenă deschisă. Cel mai apreciat moment a fost susținut de corul religios al Parohiei Sfântu Gheorghe, cor înființat în urmă cu mai bine de 15 ani.

O altfel de sărbătoare Duminică după amiază, la timpul stabilit pentru desfășurarea... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2017, 17:20 (5347 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite la Olimpiadele Naționale 127 de elevi

Ialomița trimite la Olimpiadele Naționale 127 de elevi

În urma fazelor județene ale Olimpiadelor Școlare recent încheiate, Ialomița trimite la etapele naționale ale acestor concursuri 127 de elevi, atât de gimnaziu, cât și de liceu. Cei mai mulți dintre elevii care vor reprezenta județul la Olimpiadele Naționale provin de la Colegiul Național «Mihai Viteazul», Liceul de Arte «Ionel Perlea», Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia sau Liceul Teoretic «Carol I» Fetești. «Suntem mândri de rezultatele pe care le-au obținut!» a precizat Luminița Barcari, șefa Învățământului ialomițean.

«Elevii de aur» ai județului
Împovărată de probleme administrative... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2017, 11:05 (24475 vizualizări - 59 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Regulament nou pentru Festivalul de la Amara

Regulament nou pentru Festivalul de la Amara

Anul acesta, Festivalul de la Amara va marca a 50-a ediție. La sfârșitul acestei săptămâni, Consiliul Județean Ialomița va aproba noul regulament de desfășurare a acestei manifestări.

Reguli noi pentru Trofeul Tinereții
A 50-a ediție a Festivalului de la Amara «Trofeul Tinereții» se va desfășura în perioada 3-6 august 2017. Așa cum a anunțat încă de anul trecut, președintele Victor Moraru a modificat regulamentul concursului. Astfel, evenimentul va dura 3 zile, iar în cadrul acestuia va fi inclusă o nouă secțiune, «Amara Junior», destinată participării copiilor între 7 și 15 ani... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2017, 13:15 (5726 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița? Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Larisa are concurență

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Viorel Ștefu, ex-comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ex-secretar de stat în cadrul Ministerului Afacerilor Interne ar putea fi noul administrator public al Consiliului Județean. Cel puțin așa susțin surse administrative...

O idee fixă prinde contur Funcția de administrator public al Consiliului Județean devine o certitudine. Pe ordinea de zi a următoarei ședințe a Consiliului Județean Ialomița figurează și proiectul de hotărâre privind organizarea unui concurs de angajare a unui administrator public. Potrivit criteriilor care urmează să fie aprobate în plen... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 18:40 (9843 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Comisarul șef Marian Neagu este noul șef al Poliției ialomițene!

IPJ Ialomița și-a schimbat conducerea

Comisarul șef Marian Neagu este noul șef al Poliției ialomițene!

Începând de miercuri, 26 aprilie 2017, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un nou inspector șef. Este vorba despre comisarul șef Marian Neagu, fostul șef al Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița. Acesta l-a înlocuit pe comisarul șef Valentin Dorian Condruz, detașat, în octombrie 2016, de la Brăila, să conducă interimar instituția.

Un nou șef la IPJ Ialomița Comisarul șef Valentin Dorian Condruz a preluat conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița în octombrie 2016, după ce comisarul Viorel Ștefu a fost numit șef al Direcției Arme... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 15:20 (15269 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru vrea 150 de angajați

Consiliul Județean Ialomița angajează personal

Președintele Moraru vrea 150 de angajați

Administrația Moraru vrea să ocupe schema de personal a instituției cu 150 de angajați. Anunțul a fost făcut de către președintele instituției în cadrul unei conferințe de presă desfășurată vineri, 21 aprilie 2017. «Trebuie să ne gândim serios... Ne creăm o infrastructură umană serioasă, care să ne aducă rezultate, sau stăm și ne lamentăm?! Dacă rămânem așa, vom fi întotdeauna într-un cerc vicios care nu ne permite să performăm...» a declarat Victor Moraru. La acest moment, numărul angajaților din cadrul Consiliului Județean Ialomița se ridică la 93 de persoane.

Slujbe la stat
... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 21:25 (7588 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Bani europeni pentru sistemele de irigații din Ialomița

Organizațiile Utilizatorilor de Apă pentru Irigații din Ialomița au o nouă șansă

Bani europeni pentru sistemele de irigații din Ialomița

Fondurile europene reprezintă în acest moment singura soluție viabilă de reabilitare a sistemelor de irigații existente în Ialomița. Pentru atingerea acestui obiectiv ar fi însă nevoie de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații puternice, dispuse să acceseze fondurile oferite în cadrul măsurii 4.3 în perioada 2016-2020. Potrivit datelor oficiale, acestea pot primi până la 1,5 milioane de euro pentru fiecare proiect care vizează amenajarea stațiilor de pompare și repompare.

Un dezastru moderat
La începutul anilor ’90, Ialomița avea capacitatea de a iriga circa 10... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 12:15 (8969 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Prins la scurt timp după ce a furat telefoanele mobile dintr-un birou

Marți, 11 iunie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția orașului Țăndărei a fost sesizată de către o tânără de 24 ani despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din incinta clădirii unde își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:34
(8238 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Grivița: Tînăr de 36 ani, găsit spînzurat în podul casei

Luni, 11 iunie a.c., în jurul orei 12,55, un bărbat de 36 ani, din localitatea Grivița, a fost găsit spînzurat în podul casei în care locuia. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Garda Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:31
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Ordinea de stingere a datoriilor, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începînd cu data de 7 iunie 2012, potrivit OUG nr. 24/2012 a fost modificată ordinea de stingere a datoriilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:27
(10378 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați, de 37 și 52 ani, domiciliați în municipiile Slobozia și Urziceni, au fost depistați beți la volan. Întrucît emanau halenă alcoolică, au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind de 0,68 mg ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:25
(9463 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat din curtea unei bătrîne

În cadrul activităților de cercetare și investigare desfășurate de polițiștii ialomițeni cu privire la furtul mai multor obiecte metalice din curtea unei bătrîne, au fost identificați suspecții, în persoanele ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:22
(8188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Ciochina: A adormit la volan și a intrat cu mașina într-o casă

Vineri, 8 iunie a.c., în jurul orei 14,30, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:19
(7079 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Poliția Rutieră Ialomița: 16 permise reținute, amenzi de peste 60000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun și ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:18
(6963 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Candidatul PNL de la Movilița, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al comunei Movilița, a fost trimis după gratii pentru 29 de zile. El este acuzat că a oferit sume de bani unor alegători în schimbul voturilor... Alături ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2012, 09:28
(11728 vizualizări - 3 comentarii)


Amara: Nu aud, dar știu să scrie! Concursul Național de Creație Literară «Mircea Dinescu»

Se caută talentele literare dintr-o lume fără cuvinte. Sîmbătă, 9 iunie a.c., orașul-stațiune Amara va fi gazda Concursului Național de Creație Literară «Mircea Dinescu», competiția fiind adresată surzilor ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 13:54
(11095 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci persoane au sfîrșit înecate în ultimele două luni!

Doi minori și trei adulți și-au pierdut viața înghițiți de ape în ultimele două luni. Statistica sumbră i-a făcut pe pompierii ialomițeni să tragă un semnal de alarmă cu privire la prevenirea unor asemenea ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 12:02
(10309 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Pot fi introduse anunțuri on-line!

6 Iunie 2012, 10:37


Grindu: Bărbat, mort într-un accident rutier

În cursul nopții de 4 spre 5 iunie a.c., în afara comunei Grindu, s-a produs un grav accident de circulație, în urma căruia o persoană a decedat, iar alte două au fost grav rănite. Tragedia s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:29
(15669 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ialomița: Fetiță de 3 ani, lovită de o mașină

Duminică, 3 iunie a.c., la Slobozia s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 30 ani, din municipiu, se deplasa la volanul unui autoturism, ajuns pe bulevardul Unirii a accidentat ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:28
(8956 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Fetiță de 7 ani, accidentată

O minoră de 7 ani din Iazu a fost rănită într-un accident rutier. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Scînteia, cînd un bărbat de 35 ani, conducător al unui autoturism a încercat să efectueze manevra ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:26
(11024 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Adolescent cercetat penal pentru conducere fără permis

Sîmbătă, 2 iunie a.c., la Bărcănești, un adolescent de 17 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși nu avea permis de conducere. Pentru teribilismul său, adolescentul este actual ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:24
(8573 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Șofer băut, la volan

Un bucureștean de 44 ani, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, pentru un control de rutină, sîmbătă, 2 iunie a.c., la Munteni Buzău. Întrucît bărbatul mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:23
(12050 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Tractoriști cercetați penal

La finele săptămînii precedente, vineri, 1 iunie a.c., la Mărculești polițiștii au oprit în trafic un tractor, condus de un localnic de 66 ani. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:21
(10691 vizualizări - 1 comentariu)


Ograda: Femeia de 87 ani dispărută, găsită decedată

Duminică, 4 iunie a.c., poliția a fost sesizată de un bărbat de 54 ani din Ograda despre faptul că a observat pe rîul Ialomița trupul unei persoane care plutește. După scoaterea din apele rîului a cadavrului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:18
(11443 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ograda înecată


Ialomița: Peste 560 de amenzi de Rusalii

Peste 300 de polițiști ialomițeni au acționat în perioada 1-4 iunie a.c. pentru asigurarea liniștii și ordinii publice în locurile de pelerinaj și zonele de agrement din județ, acțiunea fiind prilejuită ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:17
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pescuitul ilegal, în atenția polițiștilor

Trei bărbați de 23, 42 și 60 de ani au fost prinși în flarant de polițiști în timp ce pescuiau ilegal. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Fetești, cei trei bărbați pescuind în zona Parcului Trandafirilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 19:36
(11944 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Au dispărut luați de ape

Este cazul unui minor de 14 ani din Bărbulești și al unei bătrîne de 87 ani din Slobozia, care au murit înecați. În cazul femeii, este vorba despre sinucidere...
În cazul bătrînei de 87 de ani, misterul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 16:53
(12483 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița înecat


DGFP Ialomița: Reducerea penalităților de întîrziere pentru cei cu datorii la bugetul de stat

Potrivit finanțiștilor, 30 iunie 2012 este ultima zi pînă la care cei care au datorii restante la 31 august 2011 la bugetul de stat mai pot beneficia de reducerea cu jumătate a penalităților de întîrziere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:47
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De Rusalii, peste 300 de polițiști în stradă

În perioada 1-4 iunie a.c., peste 300 de polițiști din structurile de ordine publică, poliție rutieră, investigații criminale, investigarea fraudelor, arme explozivi și substanțe periculoase și intervenție ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:41
(5905 vizualizări - 3 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Hoț prins după ce a furat din curțile unor bătrîne

Efectivele Secției Rurale Țăndărei au fost sesizate de către o femeie, de 83 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că în perioada martie-mai 2012, persoane necunoscute i-au sustras dintr ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:35
(11171 vizualizări - 4 comentarii)


Grivița: A fost prins hoțul care a spart biserica!

Un tînăr, de 26 ani, din comuna Grivița este cercetat de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspectul a pătruns în noaptea de 30/31 mai a.c. în incinta unei biserici ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:32
(9947 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână de 87 ani, dispărută

Slobozia: Bătrînă de 87 ani, dispărută

Polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că Nedelcu Rada, de 87 ani, a plecat de la domiciliul din Slobozia și nu a mai revenit pînă în prezent.
Semnalmentele persoanei dispărute ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:29
(12351 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: Încerca să vîndă un cazan de țuică după ce îl furase

Agenți din cadrul Postului de Poliție Rădulești, aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei, au observat un localnic care încerca să ofere spre vînzare unor persoane un cazan folosit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:27
(8152 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor încarcerat pentru evaziune fiscală

Un bărbat din municipiul Fetești, pe numele căruia instanța a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, a fost introdus în Penitenciarul Slobozia, în vederea încarcerării.  Bărbatul, urmărit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:24
(6887 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

O patrulă mixtă polițist-jandarm a oprit pentru control în trafic, pe DN3B, un autoturism condus de un tînăr de 21 ani, din Fetești. Polițiștii au identificat și pasagerii din autoturism în persoanele a ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:21
(8151 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: S-au ciocnit după ce șoferul unei mașini nu a acordat prioritate

Pe DN2, în afara comunei Coșereni, la km 48+434, în timp ce un bărbat de 46 ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism din direcția București către Urziceni, a fost surprins de ieșirea, dintr-o stație ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:18
(8424 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...