Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Misleanu: Băut bine, un bărbat a amenințat că își dă foc la casă

Misleanu: Băut bine, un bărbat a amenințat că își dă foc la casă

Scandal într-o gospodărie din satul Misleanu, duminică, 23 aprilie 2017. Un bărbat cu probleme psihice, amator de alcool, a pus pe jar pompierii și polițiștii amenințând că dă foc casei în care locuiește. Bărbatul a fost imobilizat de oamenii legii și internat într-un spital de psihiatrie.

Scandalagiul satului
Din primele informații se pare că bărbatul nu este la prima abatere de acest gen. Vecinii acestuia susțin faptul că, de fiecare dată când se îmbată, omul amenință că se omoară și că dă foc locuinței. Duminică, 23 aprilie 2017, acesta și-a ieșit din nou din fire, după ce... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 12:56 (8802 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile nu garantează «Groapa lui Stoica»

Slobozeni, câți bani ne va costa întreținerea?

Autoritățile nu garantează «Groapa lui Stoica»

Incinta parcării subterane din fața Prefecturii Ialomița a fost finalizată. Potrivit informațiilor oficiale, urmează etapa construirii tunelului care va face legătura cu cele 98 de locuri de parcare din subteran. Pe cealaltă parte a străzii, surse autorizate din Primărie confirmă că în scurt timp va demara procesul de placare cu andezit a agorei grecești.

Greul de-abia acum începe
Finalizată cu 2 ani întârziere față de grafic, «groapa lui Stoica» generează probleme noi. După ce a făcut de râs autoritățile în prime-time, la «România, te iubesc!», investiția se extinde... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 11:05 (6343 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene! EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

Schimbări în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Gheorghe Dorobăț a fost înlocuit din funcția de conducere cu Petrică Țenea, fost director executiv al instituției în urmă cu 3 ani. Până la revenirea în această poziție, Țenea a condus Serviciul Fiscal Municipal Fetești.

La vremuri noi, șefi vechi Decizia de numire survine ca urmare a expirării interimatului lui Gheorghe Dorobăț în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Începând de vineri, 21 aprilie 2017, funcția de conducere i-a fost atribuită lui Petrică Țenea. După desființarea Gărzii... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 14:05 (14204 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul diabetului în Ialomița

Scandalul diabetului în Ialomița

De luni bune, zeci de pacienți bolnavi de diabet, dintre cei aproape 9000 înregistrați la nivelul județului Ialomița, reclamă la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate problemele întâmpinate. Cauza ar fi numărul redus de medici specialiști, cei trei medici diabetologi din județ fiind practic «depășiți» de numărul pacienților. Astfel, medicul Simona Berbece susține că este «suprasolicitat» și nu poate trata toate cazurile nou apărute, asigurând consultații regulate la peste 6000 de pacienți. Cel de-al doilea, Roman Constantin,  endocrinologul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, refuză, potrivit propriilor declarații, să respecte Ordinul nr. 1061/2006, care obligă la reexaminarea bolnavilor... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 12:50 (10820 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul IMM Slobozia a schimbat indicatorii de performanță

Parcul IMM Slobozia a schimbat indicatorii de performanță

În urma unei corespondențe purtată la începutul anului 2017 cu Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene, indicatorii de performanță ai Parcului Industrial IMM Slobozia au fost modificați. Potrivit noilor indicatori, gradul de ocupare al parcului a scăzut la 65%, iar numărul firmelor mijlocii a fost redus la una singură. De asemenea, autoritățile locale au identificat o soluție pentru evitarea rambursării integrale a sumei în cazul în care numărul locurilor de muncă din parc nu va fi de 775.

O realitate necosmetizată
Parcul IMM Slobozia a... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2017, 18:05 (6074 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnat la 19 ani de închisoare pentru «pornografie infantilă»

Primă sentință la Tribunalul Ialomița

Condamnat la 19 ani de închisoare pentru «pornografie infantilă»

Un bărbat din Urziceni a fost condamnat recent la o pedeapsă 19 ani de închisoare cu executare, în urma unei anchete a Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism (DIICOT)-Biroul Teritorial Slobozia. Victimele ialomițeanului sunt șapte minore, cu vârste cuprinse între 7 și 10 ani, din Anglia, pe care le-a racolat prin intermediul unor jocuri on-line. Fetițele erau obligate de către inculpat să imite scene pornografie în fața camerelor web. Imaginile erau stocate și răspândite în mediul virtual. Procesul s-a judecat la Tribunalul Ialomița, din Slobozia.

Comportament halucinant... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2017, 12:40 (6686 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărățeni: Polițist condamnat la 2 ani și 6 luni cu suspendare

După ce a fugit de la locul accidentului pe care l-a provocat

Sărățeni: Polițist condamnat la 2 ani și 6 luni cu suspendare

Judecătoria Urziceni a dat o primă sentință în dosarul agentului de poliție din Ialomița care, în urmă cu 2 ani, a rănit trei tineri într-un accident rutier și a fugit de la locul faptei. Omul legii a fost condamnat la 2 ani și 6 luni de închisoare cu suspendare, judecătorii stabilindu-i un termen de supraveghere de 3 ani.

I s-a interzis dreptul de a mai profesa Potrivit informațiilor, agentul de poliție care își desfășoară activitatea la Postul de Poliție Sărățeni a provocat în luna mai a anului 2015 un accident rutier, în urma căruia trei tineri au fost răniți. Cazul a fost preluat... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 19:10 (6338 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Firma Consiliului Județean Ialomița, în vizorul procurorilor locali

Anchetă penală la Drumuri și Poduri SA

Firma Consiliului Județean Ialomița, în vizorul procurorilor locali

Abuz în serviciu și falsuri sunt câteva dintre capetele de acuzare pe care procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia trebuie să le probeze în cazul Drumuri și Poduri SA, societate administrată de Consiliul Județean Ialomița. Firma a intrat în atenția anchetatorilor locali în baza unei sesizări făcută de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, la finalul verificărilor de audit executate în contabilitatea Drumuri și Poduri SA. Prejudiciul estimat se ridică la peste 300 mii de lei.

Controlul care tulbură apele Potrivit informațiilor, auditorii Camerei de Conturi Ialomița au... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 16:10 (4670 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița a blocat subvențiile pentru falșii producători de «culturi ecologice»

APIA Ialomița a blocat subvențiile pentru falșii producători de «culturi ecologice»

În urma unui control desfășurat în primăvara anului trecut în Ialomița, reprezentanții Ministerului Agriculturii au descoperit că fermierii din județ nu respectă legislația în domeniul înființării de «culturi ecologice», tratând plantele cu substanțe interzise. Printre cei vizați de acțiunea de verificare a Ministerului Agriculturii s-a numărat și latifundiarul Viorel Nica, administratorul Agrichim Fetești, alături de alți 4 fermieri. Deși au contestat Raportul Ministerului Agriculturii, niciunul dintre cei vizați nu a avut câștig de cauză. Mai mult, Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură-Structura Centrală a blocat acordarea subvențiilor pentru acest tip de culturi. Cei 5 fermieri cu... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 11:50 (7647 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, executat silit în Cazul «Raisa»

Spitalul Slobozia, executat silit în Cazul «Raisa»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este executat silit pentru neonorarea unui debit de 500 mii de euro. Datoria reprezintă suma pe care cel mai mare spital din Ialomița trebuie să o plătească sub formă de «despăgubiri» în urma unei sentințe definitive a Curții de Apel București. Decizia judecătorilor din Capitală survine unei anchete penale prin care un fost medic angajat la Spitalului de Urgență Slobozia a fost condamnat pentru «culpă medicală».

Blocaj financiar la Spitalul Slobozia
Pe data de 23 februarie 2017, Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2017, 11:10 (7446 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secția Ginecologie a Spitalului Municipal Urziceni, cuprinsă de flăcări

Secția Ginecologie a Spitalului Municipal Urziceni, cuprinsă de flăcări

Potrivit unei informări a Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, un incendiu s-a produs la Spitalul Municipal Urziceni, pe Secția Ginecologie. Focul ar fi pornit din cauza unei lumânări aprinse, lăsată nesupravegheată.

Mame și copii, evacuați în siguranță
Din primele informații, pompierii din cadrul Gărzii Urziceni au fost solicitați să intervină pentru a stinge incendiul produs duminică, 16 aprilie 2017, orele 17,40, pe Secția Ginecologie a Spitalului Municipal Urziceni. Flăcările s-au manifestat pe etajele 3 și 4 ale Secției, de acolo fiind evacuați în siguranță... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2017, 22:52 (6056 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a înviat!


Învierea Mântuitorului Iisus Hristos, sărbătorită în Duminica Paștelui, este centrul credinței creștine. Cine nu crede în Înviere nu se poate numi creștin. Creștinismul s-a născut odată cu Învierea Mântuitorului Hristos. „Dacă Hristos n-a înviat, zadarnică este credința noastră”, adică nu are niciun conținut, nicio valoare, le scria Sfântul Pavel corintenilor (1 Cor 15, 14). ... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2017, 13:10 (13862 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărăcia îi aduce pe ialomițeni la Centrul de Transfuzii Ialomița

În preajma Paștelui

Sărăcia îi aduce pe ialomițeni la Centrul de Transfuzii Ialomița

În preajma Paștelui, tot mai  mulți ialomițeni iau cu asalt Centrul de Transfuzii Sanguine. Din cauza sărăciei, oamenii donează sânge în schimbul tichetelor de masă, pe care le folosesc pentru a-și cumpăra mâncare de Sărbători. Fiecare donator primește 7 bonuri de masă, în valoare de 67 de lei. Angajații instituției recunosc situația și spun că nu puține au fost cazurile în care unii donatori  au venit cu întreaga familie.

Un mod de a supraviețui În ciuda intenselor campanii de mediatizare, Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița se află într-o permanentă criză de donatori... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2017, 15:40 (4697 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzile din Fetești intră în reabilitare

Străzile din Fetești intră în reabilitare

În repetate rânduri, aleșii locali din Fetești au fost criticați pentru dezinteresul privind întreținerea domeniului public, în special a arterelor de circulație. Noua administrație locală a municipiului a decis însă că este timpul să acorde mai multă atenție străzilor din oraș. Astfel, până la sfârșitul anului 2017, peste 40 de kilometri de drumuri publice din Fetești vor fi reabilitate integral. Lucrările au debutat deja de săptămâna trecută.

Scandalul străzilor din Fetești
În ultimii ani, străzile din Fetești s-au degradat considerabil din cauza lucrărilor la rețeaua de apă... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2017, 11:40 (3207 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul Dumitru I. Ion e «diriginte de șantier»

Casa Județeană de Pensii are cu ce se mândri

Directorul Dumitru I. Ion e «diriginte de șantier»

Uitat în scaun de guvernări bune (adică de prin mai 2008!), directorul Casei Județene de Pensii Ialomița își completează veniturile ca «diriginte de șantier». Și, după cum susțin beneficiarii serviciilor oferite de domnia sa, «omul își face treaba și nu lasă pe nimeni la greu»...

Meseria e brățară de aur...
...și gâtul pâlnie de argint, spun gurile rele. Dar noi nu le credem și ne rezumăm doar la fapte, că directorul Casei Județene de Pensii Ialomița îmbătrânește și a ajuns să îi sară țâfna din te miri ce. Iar faptele sunt clare. Domnia sa este director al instituției de mai multe... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2017, 11:20 (6377 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cosâmbești: O fetiță a murit după ce mama sa i-a administrat Panadol

Cosâmbești: O fetiță a murit după ce mama sa i-a administrat Panadol

Caz șocant în comuna Cosâmbești. O fetiță de un an și 2 luni și-a pierdut viața după ce mama sa i-a administrat un medicament împotriva răcelii. Tragicul eveniment s-a petrecut în noaptea de luni spre marți, 10/11 aprilie 2017...

Cercetările sunt în curs Din primele informații, fetița prezenta simptome specifice unei răceli de câteva zile, motiv pentru care mama sa i-a administrat Panadol. După câteva ore, micuța a început să se simtă rău. Panicată, mama copilei a cerut ajutorul unor vecini și a plecat cu o mașină către Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În zona Cartierului Bora... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2017, 13:05 (19881 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vivani Salubritate obligă Polaris M Holding să majoreze tarifele

Consiliul Local Slobozia se opune

Vivani Salubritate obligă Polaris M Holding să majoreze tarifele

Vivani Salubritate obligă administrațiile locale să majoreze tarifele pentru serviciile de salubrizare a localităților. Concret, deținătorul singurului depozit zonal de deșeuri din județ impune majorarea tarifului pentru fiecare tonă de deșeu depozitat cu valoarea TVA aferentă taxei de mediu de 80 de lei aplicată începând cu 1 ianuarie 2017. Cele mai multe dintre localitățile care depozitează deșeuri menajere la Vivani Salubritate au acceptat această majorare obligatorie. Consiliul Local Slobozia a amânat adoptarea deciziei, solicitând un răspuns oficial din partea Administrației Naționale a Finanțelor Publice.

O decizie curajoasă... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2017, 11:15 (9650 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Profesorii ialomițeni primesc salarii de 12,8 milioane de lei lunar

De la începutul acestui an

Profesorii ialomițeni primesc salarii de 12,8 milioane de lei lunar

După majorările salariale anunțate de Guvernul României, cei 2800 de profesori din Ialomița câștigă mai mult cu 1,3 milioane de lei. Cea mai semnificativă majorare s-a înregistrat în ianuarie 2017, o dată cu intrarea în vigoare a Legii 250/2016, privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice. Astfel, venitul brut al dascălilor din județ a crescut de la 11,5 milioane de lei, cuantumul aferent fondului de salarii al lunii decembrie 2016, la 12,8 milioane de lei. Cele mai multe beneficii salariale le revin însă profesorilor cu peste 40 de ani vechime în Învățământ.

Profesorii, mai bine plătiți... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2017, 14:25 (10762 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Apă infestată cu nitriți, nitrați și bacterii

Pericolul de la robinetele ialomițenilor

Apă infestată cu nitriți, nitrați și bacterii

Alimentarea cu apă a ialomițenilor este asigurată prin 57 de stații de alimentare. Direcția de Sănătate Publică Ialomița explică faptul că jumătate din aceste stații nu dețin autorizații de funcționare întrucât apa care ajunge la robinete este nepotabilă! Analizele efectuate în ultimele 12 luni au scos la iveală depășiri considerabile ale nivelurilor de mangan, nitriți, nitrați, enterococi sau bacterii coliforme. Mai grav este faptul că pentru construcția acestor stații de apă, primăriile din Ialomița au beneficiat de fonduri considerabile puse la dispoziție de Guvernul României sau Uniunea Europeană...

Dezastrul de la robinete... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2017, 11:10 (10146 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA Slobozia a mai rezistat un an

Urban SA Slobozia a mai rezistat un an

Marți, 28 martie 2017, Urban Slobozia s-a întrunit în cadrul primei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor. Ședința a avut caracter secret, potrivit modelului patentat de administrația Mocioniu după preluarea mandatului. Reamintim că AGA Urban Slobozia este formată din consilierii municipali ai orașului, iar până acum ședințele au fost publice.

Rezultate cosmetizate
Desfășurată după modelul patentat de administrația Mocioniu «cu ușile închise», ședința AGA Urban de săptămâna trecută a reeditat, susțin surse autorizate, scenariul din fiecare an. Valentin Cilibeanu, directorul... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2017, 17:55 (6421 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Controale în trafic pentru centurile de siguranță

Săptămâna 11-17 martie 2019 este dedicată controalelor TISPOL Seatbelt (acțiunile Polițiilor Rutiere din Europa, vizând purtarea centurilor de siguranță de către ocupanții autovehiculelor). Acțiunea, coordonată ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2019, 11:20
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Bărbulești, Ion Roată și Bărcănești

Vineri, 8 martie a.c., pe raza localității Bărbulești, un bărbat de 55 ani, din Urziceni, nu s-ar fi asigurat corespunzător la efectuarea manevrei de schimbare a direcției de deplasare și a intrat în coliziune ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2019, 10:55
(4660 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Bărbulești, arestat pentru conducere fără permis

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat de 31 ani, din Bărbulești, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei. Bărbatul a fost încarcerat în Penitenciarul ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2019, 10:50
(5677 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 4000 de elevi din Ialomița intră în febra simulărilor

Potrivit Ministerului Educației Naționale, între 11 și 13 martie 2019, se organizează simulările pentru Evaluarea Națională, examen susținut de elevii de clasa a VIII-a. În premieră, anul acesta vor susține ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2019, 12:02
(4194 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacol aniversar «Din inimă pentru Mama»

Vineri, 8 martie a.c., în Sala «Europa» a Consiliului Județean s-a desfășurat cea de a VIII-a ediție a spectacolului aniversar «Din inimă pentru Mama», eveniment organizat de Protopopiatul Slobozia. Doamnele ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2019, 11:05
(4752 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă japoneză la Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița

Vineri, 8 martie 2019, în intervalul orar 8,00-12,00, angajații Centrului Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița, cât și persoanele care participă la testarea psiho-somatică au fost în grevă ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2019, 18:15
(7000 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 11-15 martie 2019, între orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2019, 18:05
(6499 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în Cosâmbești-Ialomița
angajează
ȘOFER AUTOCAMION-2 posturi
Cerințe
-studii medii
-permis de conducere categoria B, C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to minim 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate
și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități
-participă la operațiunile de încărcare
și descărcare a autovehiculului
Beneficii
-pachet salarial atractiv
(salariu fix+diurne) 
-card analize medicale
-telefon
 CV-urile se pot depune atât
la sediul din Cosâmbești,
cât și la adresa
de e-mail: [email protected] 
Relații se pot obține
la telefon 0749/082.231

8 Martie 2019, 17:50


Protopopiatul Urziceni: «Prețuire Femeii!»

Joi, 7 martie 2019, la sala de activități a Protopopiatului Urziceni, s-a desfășurat a XV-a ediție a evenimentului «Prețuire Femeii!». În deschiderea evenimentului dedicat doamnelor, Preacucernicul Părinte ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2019, 17:10
(4170 vizualizări - 0 comentarii)


Schimbare de conducere la Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Miercuri, 6 martie 2019, Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița a organizat Adunarea Generală anuală, destinată alegerii conducerii Asociației în urma expirării mandatului statutar ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2019, 19:10
(7412 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Șezătoarea populară «Tradiții și obiceiuri de Mucenici»

Miercuri, 6 martie a.c., la Căminul Cultural din Slobozia Nouă s-a desfășurat a V-a ediție a proiectului cu tema «Tradiții și obiceiuri de Mucenici». Evenimentul a fost realizat de Protopopiatul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2019, 18:50
(5727 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tineri de 19 ani, surprinși în flagrant în timp ce au spart o mașină

Doi tineri de 19 ani, din Slobozia, au fost surprinși de către polițiști în timp ce încercau să sustragă bunuri dintr-un autovehicul aflat parcat pe raza localității de domiciliu. Astfel, marți, 5 martie ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:50
(5904 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu provocat de o sobă

Marți, 5 martie a.c., un incendiu a izbucnit aproape de miezul nopții la o locuință din comuna Bucu. Proprietarul casei, în vârstă de 46 de ani, a suferit arsuri de gradul I și II la nivelul feței, precum ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:45
(5752 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


Tânăr din Alexeni, reținut pentru furt din locuință

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au luat măsura reținerii față de un tânăr, de 22 de ani, din Alexeni. Acesta ar fi sustras mai multe bunuri și bijuterii dintr-o locuință de pe raza comunei de domiciliu ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:40
(5108 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil de artilerie descoperit la Mărculești

Proiectil de artilerie descoperit la Mărculești

Marți, 5 martie a.c., un cetățean din comuna Mărculești a descoperit în ograda sa, în jurul orelor 11,00, un element de muniție provenit din timpul războaielor. Bărbatul a anunțat postul local de Poliție ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:35
(4459 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: La furat de morcovi

Doi tineri, de 24 și 28 de ani, din Bordușani, au fost surprinși în flagrant de către polițiști după ce ar fi sustras 400 de kg de morcovi de pe un teren agricol aparținând unei firme din aceeași comună ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:30
(4808 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Marți, 5 martie a.c., în jurul orei 9,30, pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:25
(4451 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Pompieri solicitați pentru un jgheab desprins

Marți, 5 martie a.c., în jurul orelor 16,00, un jgheab pentru scurgerea apelor pluviale desprins de pe acoperișul unui bloc din Slobozia a fost observat de cetățeni, care au cerut sprijinul pompierilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:20
(4244 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Produse contrafăcute, confiscate de către polițiști

Marți, 5 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Platonești au efectuat controale la agenți economici de pe raza de competență, pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:15
(4956 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii în Ialomița

Marți, 5 martie a.c., în jurul orelor 11,45, o rezervă de furaje a unui cetățean din satul Iazu s-a aprins din cauza focului deschis executat în aer liber. Scânteile au fost purtate de vânt spre depozitul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:05
(4713 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 18:20
(5214 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Miercuri, 13 martie 2019, la sediul din Slobozia al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița va avea loc o întâlnire cu contribuabilii din județ. În cadrul întâlnirii oficiale se va dezbate ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 18:15
(5077 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Luni, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un bărbat, de 40 ani, din Mihail Kogălniceanu, în timp ce conducea, pe raza comunei Vlădeni, un tractor agricol ce tracta o remorcă neînmatriculată ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 18:10
(3858 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Platonești, arestat pentru «lovire și alte violențe»

Luni, 4 martie a.c., polițiștii Secției Rurale Platonești au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 17:55
(4270 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Numele debitorilor persoane fizice nu vor mai fi publicate

Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță faptul că începând din această lună, numele debitorilor persoane fizice nu vor mai fi publicate pe site-ul ANAF. Potrivit noilor modificări aduse Codului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 17:50
(6197 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii, microrecital la Centrul Cultural

Miercuri, 6 martie 2019, începând cu orele 14,00, Muzeul Național al Agriculturii vă invită la inaugurarea expoziției «Femeia în chip și fel». De asemenea, Grupul vocal «Sunetul muzicii», îndrumați de educatori ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 17:45
(3870 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Campania de emitere a titlurilor de stat continuă și luna martie

Ministerul Finanțelor Publice informează că emiterea titlurilor de stat continuă și în luna martie 2019. Astfel, cei interesați trebuie să aibă peste 18 ani și pot subscrie pentru 4 noi emisiuni de titluri ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 11:20
(6118 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Tineri de 25 ani, beți și fără permis la volan

În perioada 1-3 martie a.c., un tânăr de 25 ani, din Vlădeni, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Făcăeni, deși anterior consumase  băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:25
(4641 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 145 sesizări, 800 sancțiuni, 42 permise reținute

În perioada 1-3 martie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit pe raza județului la 160 evenimente, dintre care 145 sesizate prin 112. În urma activităților, au fost constatate 37 infracțiuni, 6 persoane ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:15
(4646 vizualizări - 0 comentarii)


Flori și mărțișoare la Catedrala Urziceni

În perioada 1-3 martie a.c., Parohia «Sfinții Împărați Constantin și Elena» Urziceni, împreună cu grupul de Cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au realizat acțiuni cu prilejul Mărțișorului. Vineri, 1 martie a ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:05
(3759 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...