Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Majorarea salariului minim desființează afacerile în regim de lohn din Ialomița

Majorarea salariului minim desființează afacerile în regim de lohn din Ialomița

În Ialomița se produc haine în cadrul a 46 de societăți comerciale. Un sfert dintre acestea își desfășoară activitatea în regim de lohn. Branduri celebre precum Zara, La Coste sau Lee Cooper preferă să lucreze cu forța de muncă românească datorită costurilor de producție scăzute. Decizia Guvernului de a crește salariul minim brut cu 16% afectează însă acest tip de afacere. Amenințați de efectele majorării, producătorii locali de tip lohn susțin faptul că fac eforturi substanțiale pentru a rezista în piață.

Haine de firmă, produse în Ialomița
Afacerile în regim de lohn... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2017, 16:55 (6120 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Concurs de director la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Concurs de director la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Drumuri și Poduri SA, societate aflată în subordinea Consiliului Județean Ialomița, a organizat la începutul acestei săptămâni un concurs pentru ocuparea postului de director general al societății. Primul loc a fost ocupat de către inginerul Cristi Stan, din București, cu 45,67 puncte din 50 posibile. Reamintim că societatea este condusă de un director interimar din toamna anului trecut, după ieșirea la pensie a lui Ștefan Ghibanu.

Concurs ca la carte
Demarate la începutul lunii februarie, procedurile legale de selecție a unui nou director pentru Drumuri și Poduri SA s-au finalizat... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2017, 12:55 (6675 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubirile pentru «malpraxis» blochează financiar Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Despăgubirile pentru «malpraxis» blochează financiar Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută soluții pentru a achita cele 500 mii de euro din cazul «Raisa». Despăgubirile au fost stabilite de Curtea de Apel București ca urmare a derulării procesului cazului de malpraxis petrecut în 2009 pe Secția Neonatologie a unității medicale și dovedit după 8 ani. Oficialii Spitalului Slobozia susțin faptul că dețin o poliță în valoare de 500 mii de euro, dar pe care nu o pot folosi pentru că asiguratorul cu care a fost încheiată, Carpatica SA, este în faliment. În perioada imediat următoare se va desfășura o întâlnire cu reprezentanții Fondului de Garantare al Asiguraților pentru a se stabili cât la sută din valoarea respectivei polițe poate fi acordat... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2017, 09:25 (17860 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

«Programul Național de Împădurire» de la Slobozia

Frasinul premierului Grindeanu

Premierul României, Sorin Grindeanu a dat la Slobozia startul «Programului Național de Împădurire». Evenimenul s-a derulat miercuri, 15 martie 2017, pe unul dintre terenurile forestiere gestionate de Direcția Silvică Ialomița. Alături de premier s-au aflat Adriana Petcu, ministrul Apelor și Pădurilor, prefectul Gigi Petre, dar și alți oficiali locali sau județeni.

Demonstrație cu frasini
Înainte ca premierul Sorin Grindeanu să confiște evenimentul, Direcția Silvică Ialomița, împreună cu Grădinția «Junior» din Slobozia au pus bazele unui proiect numit «Creștem împreună», al cărui... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 20:15 (7055 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții «turistice» de 5,6 milioane de lei în Ialomița

Bani aruncați pe apa Dunării

Investiții «turistice» de 5,6 milioane de lei în Ialomița

În cadrul ședinței extraordinare de săptămâna trecută a fost aprobat un proiect de hotărâre prin care se aprobă modernizarea falezei Dunării în comuna Bordușani. Decizia revitalizează un proiect administrativ mai vechi al președintelui Silvian Ciupercă, eșuat din lipsa fondurilor. Investiția aprobată săptămâna trecută a fost estimată la 2,6 milioane de lei, bani care vor fi cheltuiți din «fonduri naționale și fonduri proprii».

Aceiași investiție, altă pălărie
Disputele sterile și dictatura «de grădiniță» exercitată de către președintele Victor Moraru distrag atenția opiniei publice... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 17:10 (3435 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Firimituri» bugetare pentru administrațiile locale din Ialomița

«Firimituri» bugetare pentru administrațiile locale din Ialomița

Vineri, 10 martie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe extraordinare pentru a aproba «repartizarea pe bugetele locale ale unităților administrativ-teritoriale din județ a unor sume defalcate din unele venituri ale bugetului de stat, pe anul 2017». Anunțat de oficialii județeni încă de la sfârșitul lunii februarie a.c., proiectul a fost aprobat cu lejeritate grație mașinii de vot PSD-ALDE. Sumele reprezintă, așa cum a explicat indirect și președintele Victor Moraru, «firimituri» bugetare care nu rezolvă problemele administrative și investiționale cu care se confruntă edilii din Ialomița.

Un buget de «firimituri»... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 13:15 (2588 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subvenții agricole de 307,8 milioane de lei în Ialomița

Subvenții agricole de 307,8 milioane de lei în Ialomița

Județ eminamente agricol, Ialomița are 3 firme în topul național beneficiarilor celor mai mari subvenții din campania agricolă 2015-2016. În anul următor, susține directorul APIA Ialomița, Florea Stoian, situația rămâne constantă, iar sumele se vor majora ca urmare a «sprijinului cuplat vegetal». Ziarul nostru a realizat un «Top 10» al firmelor care beneficiază de cele mai mari subvenții agricole din Ialomița în perioada menționată mai sus.

Statistici de miliarde
Estimată pentru anul agricol 2016-2017 la 130 de euro/hectar, subvenția agricolă reprezintă una dintre puținele forme... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 09:40 (4665 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Deciziile de pensionare se dau după zile întregi de așteptare

La Slobozia

Deciziile de pensionare se dau după zile întregi de așteptare

Rămas fără medic specialist, Compartimentul de Expertiză Medicală și Recuperare a Capacității de Muncă, din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, are nevoie de un înlocuitor. Oficialii Casei Județene de Pensii Ialomița, în subordinea căreia se află acest cabinet, au scos de mai multe ori postul la concurs, însă pentru o perioadă determinată. Surse din cadrul instituției susțin însă că soluția vacantării temporare a fost adoptată în speranța revenirii medicului Adrian Ștefan, condamnat la 4 ani cu executare în primă instanță, pentru fapte de «corupție». Singura soluție pe care reprezentanții instituției au descoperit-o a fost delegarea la Slobozia, o dată pe lună, a medicului specialist... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 19:20 (5104 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul chirurg Octavian Alexandrescu, subsecretar de stat în Ministerul Sănătății

De la Spitalul Urziceni la Ministerul Sănătății

Medicul chirurg Octavian Alexandrescu, subsecretar de stat în Ministerul Sănătății

Fostul vicepreședinte al Colegiului Medicilor Ialomița este noul subsecretar de stat al Ministerului Sănătății. Chirurgul Octavian Alexandrescu a fost numit în această funcție printr-o decizie a premierului Sorin Grindeanu, publicată în Monitorul Oficial luni, 13 martie 2017.

De la Urziceni, la București Medic al Spitalului Municipal Urziceni, chirurgul Octavian Alexandrescu a fost consilier local PSD al Consiliului Local Urziceni, iar din 2016 a fost ales vicepreședinte al Colegiului Medicilor Ialomița. În baza unei decizii a premierului Sorin Grindeanu, medicul Octavian Alexandrescu... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 13:25 (5034 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primul-ministru Sorin Grindeanu și ministrul Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu, la Slobozia

Primul-ministru Sorin Grindeanu și ministrul Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu, la Slobozia

Vizită de lucru la Slobozia a primului-ministru Sorin Grindeanu și a ministrului Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu. Potrivit informațiilor, cei doi oficiali vor participa miercuri, 15 martie 2017, la o întâlnire desfășurată la sediul Direcției Silvice Ialomița. Ulterior, programul celor doi demnitari cuprinde plantarea de arbori pe un teren din apropierea pădurii de la ieșirea din Slobozia spre Țăndărei.

Slobozia, vizitată de premierul Grindeanu Seria vizitelor oficiale de miercuri, 15 martie 2017, va fi deschisă de Adriana Petcu, ministrul Apelor și Pădurilor, începând cu orele 1... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 10:35 (4991 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Munca în folosul comunității, pedeapsă pentru 293 de inculpați din Ialomița

Munca în folosul comunității, pedeapsă pentru 293 de inculpați din Ialomița

Serviciul de Probațiune al Județului Ialomița a dat publicității cifra condamnaților pe care instanțele de judecată i-au obligat să presteze muncă în folosul comunității. În baza sentințelor penale definitive, 293 de inculpați ialomițeni au desfășurat astfel de activități. Majoritatea dintre aceștia s-au aflat în supravegherea administrațiilor locale sau instituțiilor subordonate din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița.

Domeniul public, întreținut de inculpați
Potrivit legii, în cazul persoanelor condamnate la închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 10:10 (4173 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rămas bun nea Mișa!

Fostul jucător și antrenor al Unirii, Nicu Mihai a decedat

Rămas bun nea Mișa!

Nicu Mihai, omul cu care se confundă istoria echipei de fotbal Unirea Slobozia, a încetat din viață în cursul dimineții de luni, 13 martie 2017, pierzând lupta cu o boală necruțătoare. În vârstă de doar 62 de ani, nea Mișa s-a dedicat întreaga viață fotbalului slobozean. A fost junior la Azotul Slobozia la începutul anilor ’70, iar apoi portar atît la Unirea, cât și la Olimpia Slobozia. După terminarea carierei de jucător a devenit antrenor la grupele de copii și juniori, fiind cel care l-a descoperit pe Adrian Mihalcea. În ultimele două decenii a fost maseur al echipei de fotbal, ajutând la recuperarea condiției fizice a sute de fotbaliști. Vestea cutremurat... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 19:20 (9835 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investigații medicale de 2,6 milioane de lei în Ialomița

Ianuarie/februarie 2017

Investigații medicale de 2,6 milioane de lei în Ialomița

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut o estimare a sumelor pe care le-a plătit pe primele două luni ale anului în curs, pentru efectuarea investigațiilor medicale. Potrivit informațiilor oficiale, ialomițenii au consumat 2,6 milioane de lei pentru realizarea de analize, ecografii, radiografii, investigații de tip RMN sau Computer Tomograf.

Buget pentru analizele medicale
Datele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că, în perioada 1 ianuarie 2017-28 februarie 2017, peste 2400 de ialomițeni au beneficiat de investigații medicale. Cele... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 17:35 (3247 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sportul ialomițean a intrat în legalitate

Sportul ialomițean a intrat în legalitate

Finanțate cu bani publici din bugetul local al Sloboziei, activitățile Clubului Sportiv Municipal «Unirea Slobozia» și ale Asociației Fotbal Club «Unirea ’04» Slobozia au iscat în ultimii ani numeroase scandaluri publice. Camera de Conturi Ialomița a demonstrat cum Primăria Slobozia a risipit fonduri considerabile pentru a susține fotbalul local, iar Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a descoperit faptul că jucătoarele echipei de handbal sunt plătite fără a avea contracte corespunzătoare. În prezent, situația s-a schimbat, reprezentanții Clubului Sportiv Municipal și cei ai Asociației Fotbal Club «Unirea ’04» reușind să găsească un temei legal prin care să beneficieze de fonduri publice... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 13:25 (3774 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastru de 3 milioane de euro la Amara

Apa furnizată locuitorilor nu (mai) este potabilă

Dezastru de 3 milioane de euro la Amara

În urmă cu 8 ani, Primăria Amara a accesat fonduri europene de peste 900 mii de euro pentru potabilizarea apei și extinderea rețelei de canalizare a orașului. La această sumă s-au adăugat alte 2,3 milioane de euro pentru realizarea unei stații de epurare. La acest moment însă, apa furnizată locuitorilor nu mai este potabilă, iar stația de epurare deversează apele reziduale... în câmp!

Pomul lăudat al turismului ialomițean
Declarată drept perla turismului balnear românesc, localitatea Amara se confruntă la acest moment cu probleme administrative insurmontabile. Apa furnizată celor... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 09:40 (11444 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Victoraș «Vivi» Dinescu a ajuns la închisoare

Sentință definitivă a Curții de Apel București

EXCLUSIV: Victoraș «Vivi» Dinescu a ajuns la închisoare

Magistrații Curții de Apel București au stabilit ca interlopul Victoraș «Vivi» Dinescu să meargă la închisoare. În urma apelului, judecătorii au decis să nu schimbe sentința dată de Judecătoria Slobozia în privința modului de executare al pedepsei. Astfel, acesta va sta după gratii 3 ani și 6 luni, hotărârea fiind definitivă.

Judecat pentru «șantaj» Interlopul Victoraș «Vivi» Dinescu a fost urmărit penal într-o anchetă a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Procurorii au stabilit că acesta se face vinovat de comiterea infracțiunii de «șantaj». Dosarul a fost... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 18:10 (7856 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Droguri sintetice vândute la preț redus

10 lei gramul de etnobotanice la Fetești

Droguri sintetice vândute la preț redus

Procurorii DIICOT din Slobozia au deschis o amplă anchetă după ce au descoperit faptul că doi tineri, din Cernavodă, comercializau droguri sintetice pe străzile din municipiul Fetești. Cei doi au fost trimiși în judecată sub acuzația de «trafic de droguri». Cercetările continuă pentru a se stabili proveniența substanțelor psihotrope.

Droguri vândute la gram
Surse judiciare apreciază faptul că ancheta procurorilor DIICOT din Slobozia s-a constituit din oficiu, după ce anchetatorii au fost sesizați cu privire la faptul că persoane suspecte comercializează droguri sintetice pe străzile... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 17:35 (5518 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Profi vrea Piața «500» din Slobozia

Profi vrea Piața «500» din Slobozia

Rețeaua de magazine Profi s-ar putea extinde în Slobozia. Potrivit informațiilor oficiale, SC Servicii Publice Slobozia SRL a primit o ofertă pentru închirierea a 350 mp din Piața «500» din Slobozia.

Propunere tentantă În anul 2011, administrația slobozeană a aprobat transformarea uneia dintre centralele termice părăsite din Cartierul «500» într-o piață agro-alimentară. Investiția a costat 460 mii de lei, iar noua piață a fost inaugurată un an mai târziu. De atunci, piața este mai mult pustie, însă în jurul ei au apărut o duzină de magazine cu profil alimentar care suplinesc oferta... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 12:40 (6412 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Infractori recidiviști din Făcăeni, judecați pentru «trafic de persoane»

Infractori recidiviști din Făcăeni, judecați pentru «trafic de persoane»

La 3 ani distanță de la prima condamnare pe care au primit-o pentru «trafic de persoane», doi ialomițeni din comuna Făcăeni au intrat din nou în atenția organelor judiciare locale. Procurorii DIICOT din Slobozia îi acuză de faptul că au exploatat prin muncă, în Spania, 5 persoane, domiciliate în zona Fetești. Oamenilor le-au fost promise condiții de lucru decente și salarii mari, însă în realitate totul a fost o minciună. Cazul se judecă la Tribunalul Ialomița.

Ialomițeni exploatați prin muncă
În luna iulie 2014, Tribunalul Ialomița îi condamnă la 3 ani de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 10:40 (3628 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii din Ialomița și Ilfov au mărșăluit pe străzi

Miting la Slobozia

Polițiștii din Ialomița și Ilfov au mărșăluit pe străzi

La o săptămână distanță de la protestul organizat de polițiștii din Ialomița, o acțiune similară s-a desfășurat la Slobozia și joi, 9 martie 2017. Alături de polițiștii ialomițeni au fost și cei din Ilfov, care au venit la Slobozia să susțină mitingul organizat pe străzile orașului.

Polițiștii cer sporuri salariale
Principala revendicare a polițiștilor vizează acordarea unor sporuri salariale speciale, ce intră în categoria sporurilor de periculozitate. Potrivit reprezentanților sindicali ai protestatarilor, atât în Ialomița, cât și în Ilfov acest tip de beneficii salariale nu... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 21:05 (8194 vizualizări - 18 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: I-a furat banii din geantă

O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(13371 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Adîncata: Femeie cercetată penal pentru evaziune fiscală

O femeie de 31 ani din Adîncata, administrator al unei societăți comerciale din localitate este cercetată penal de polițiști pentru infracțiuni economice. În fapt, femeia este acuzată că din 2011 și pînă ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(8965 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Patron amendat pentru vînzarea de băuturi fără documente

Potrivit unei informări media, polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor din Fetești au acționat pe raza comunei Făcăeni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:43
(8357 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: O șoferiță vitezomană a intrat cu mașina într-un copac

Pentru că nu a adaptat viteza de deplasare , într-o curbă la dreapta, o șoferiță a produs un accident de circulație. S-a întîmplat pe ruta Miloșești-Reviga, în timp ce tînăra de 27 ani, din București, a ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:42
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 240 de amenzi în cuantum de peste 55000 lei

Peste 240 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri, la sfîrșitul săptămînii precedente, respectiv în perioada 15-17 iunie 2011. Sancțiunile au fost aplicate pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:40
(11072 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un bărbat de 34 ani din Perieți a fost victima unui accident de circulație în localitatea de domiciliu. De fapt, individul, băut fiind, s-a urcat pe mopedul proprietate personală și din cauza consumului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:38
(13182 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Prins conducînd fără permis

Un bărbat de 48 ani, din Bărcănești, a fost oprit în trafic de către polițiștii Secției Rurale Coșereni. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul nu poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:37
(7609 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societatea Comercială
Amara Turism SRL
,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224

18 Iunie 2012, 11:13


Anunț angajare

Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367

16 Iunie 2012, 07:54


Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!

În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:06
(12059 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:01
(11529 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 14:04
(10866 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină

În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:39
(9602 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Jilavele: «Șofer» la 17 ani

Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:33
(10077 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:31
(9496 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 15:39
(10530 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Avem două «Școli Europene»

Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:39
(9932 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Violator încarcerat

Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:38
(8296 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:36
(7798 vizualizări - 2 comentarii)


Focar de rabie în satul ialomițean Luciu

În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:35
(10022 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate

Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:29
(9623 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:28
(7989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 15:02
(12901 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Iunie 2012, 09:50


Sălcioara: A acroșat un biciclist și a fugit de la locul accidentului

În dimineața zilei de marți, 11 iunie a.c., pe strada Tineretului din comuna Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui biciclist. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:39
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la scurt timp după ce a furat telefoanele mobile dintr-un birou

Marți, 11 iunie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția orașului Țăndărei a fost sesizată de către o tânără de 24 ani despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din incinta clădirii unde își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:34
(8238 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Grivița: Tînăr de 36 ani, găsit spînzurat în podul casei

Luni, 11 iunie a.c., în jurul orei 12,55, un bărbat de 36 ani, din localitatea Grivița, a fost găsit spînzurat în podul casei în care locuia. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Garda Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:31
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Ordinea de stingere a datoriilor, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începînd cu data de 7 iunie 2012, potrivit OUG nr. 24/2012 a fost modificată ordinea de stingere a datoriilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:27
(10377 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați, de 37 și 52 ani, domiciliați în municipiile Slobozia și Urziceni, au fost depistați beți la volan. Întrucît emanau halenă alcoolică, au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind de 0,68 mg ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:25
(9463 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat din curtea unei bătrîne

În cadrul activităților de cercetare și investigare desfășurate de polițiștii ialomițeni cu privire la furtul mai multor obiecte metalice din curtea unei bătrîne, au fost identificați suspecții, în persoanele ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:22
(8188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...