Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația Moraru împarte discreționar 11,7 milioane de lei

Administrația Moraru împarte discreționar 11,7 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița se reunește vineri, 10 martie 2017, pentru a aproba bugetul repartizat de instituție celor 66 de unități administrativ teritoriale din subordine. Valoarea estimată a acestor sume este de 11,742 milioane de lei. Potrivit informațiilor oficiale, suma este de 100 de ori mai mică decât necesarul estimat de către edilii locali din Ialomița.

Simulacru de dezbatere publică
Consiliul Județean Ialomița a fost convocat pentru data de 10 martie 2017, în cadrul unei ședințe ordinare în care se vor repartiza rezervele bugetare aflate la dispoziția Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 13:20 (3565 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Elevii sunt obligați să folosească toalete insalubre

În școlile din Ialomița

Elevii sunt obligați să folosească toalete insalubre

Peste 20 de școli din Ialomița au rămas fără autorizație sanitară de funcționare din cauza grupurilor sanitare insalubre. Mai grav este faptul că, în unele cazuri, administrațiile locale ale comunelor unde unitățile de învățământ se află au plătit bani grei pentru realizarea toaletelor. Așa cum era de așteptat, cele mai multe astfel de situații au fost constatate la școlile din mediul rural.

Situație revoltătoare
Autorizațiile sanitare de funcționare ale școlilor au fost ridicate pe tot parcursul semestrului I de către inspectorii Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Toate... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 09:35 (3748 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Urziceni caută manager

Spitalul Urziceni caută manager

De la începutul lunii viitoare, Spitalul Municipal Urziceni va avea un nou manager. Toate acestea după ce actualul șef al unității medicale a decis să demisioneze din funcție. Surse autorizate din cadrul Spitalului Municipal Urziceni precizează faptul că Sabin Neidoni ar fi fost obligat să renunțe la funcție de primarul Constantin Sava, proaspăt revenit în fruntea Primăriei Urziceni.

Executat pentru insubordonare
După un an în care a fost tras pe linie moartă de dosarul penal deschis de Direcția Națională Anticorupție pe numele său, primarul Constantin Sava din Urziceni s-a reîntors... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2017, 17:20 (4954 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Britanicii de la Alison Hayes lasă fără locuri de muncă 350 de persoane

Fabrica de confecții din Urziceni se închide

Britanicii de la Alison Hayes lasă fără locuri de muncă 350 de persoane

După 20 de ani de activitate desfășurată la Urziceni, compania britanică Alison Hayes a decis să închidă unitatea de producție din județul Ialomița. Stoparea activității are ca efect principal concedierea a 350 de persoane. Decizia i-a luat prin surprindere pe reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, care au precizat faptul că nu cunosc amănunte despre valul de concedieri care urmează să aibă loc la Urziceni.

Afectați de creșterea salariului minim
Presa centrală... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2017, 13:15 (5150 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Campusurile școlare din Ialomița așteaptă vremuri mai bune

Investițiile–fantomă ale Ministerului Educației

Campusurile școlare din Ialomița așteaptă vremuri mai bune

La 10 ani distanță de la momentul demarării construcțiilor celor 4 campusuri școlare din Slobozia, Fetești și Fierbinți Târg, doar 2 sunt în prezent finalizate. Deși a promis că va sprijini investițiile, Ministerul Educației le-a abandonat în primii ani de la deschiderea șantierelor, lăsând finalizarea proiectelor în grija administrațiilor locale. În timp ce obiectivele din Slobozia au intrat în conservare, cel de la Fierbinți Târg ridică multe semne de întrebare. Cel puțin cu privire la maniera în care Primăria a cheltuit fondurile pentru realizarea acestuia... Singurul model de succes îl reprezintă campusul școlar al Liceului Teoretic Fetești care, în prezent, este funcțional.

... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2017, 13:50 (8223 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bursa deșertăciunilor

Bursa deșertăciunilor

Vineri, 24 februarie a.c., 14 deținuți din Penitenciarul Slobozia au participat la o Bursă a locurilor de muncă organizată de AJOFM Ialomița. Evenimentul, o premieră la nivel local, a fost declarat un succes în condițiile în care 11 din cei 14 deținuți care s-au prezentat au obținut posturile oferite de către agenții economici prezenți. Dincolo de acest rezultat punctual însă, prăpastia dintre societate și acești oameni se adâncește, iar statisticile oferă cifre care nu iartă și nu pot cosmetiza realitatea.

Formalitate sub supraveghere
Evenimentul are un titlu care să nu deranjeze... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2017, 13:05 (4157 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bebeluși intoxicați cu nitriți, transportați de urgență la București

Doi frați gemeni, în vârstă de o lună, din localitatea brăileană Chioibășești au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce au fost intoxicați cu nitriți. Copiii au fost transportați de urgență cu un elicopter SMURD, la un spital din București.

Mama avea probleme psihice
Din primele informații, mama copiilor avea probleme psihice și le-a pregătit permanent hrana micuților cu apă de la fântâna din curte. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că ambii copii au intrat în stop cardio-respirator, însă au reușit să-i stabilizeze. Din cauza complicațiilor... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2017, 18:54 (5957 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Numărul infecțiilor intraspitalicești s-a dublat

În spitalele ialomițene

Numărul infecțiilor intraspitalicești s-a dublat

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au înaintat Prefecturii Ialomița un raport privind evoluția cazurilor de infecții intraspitalicești, descoperite la nivelul unităților medicale din județul Ialomița. Indicatorii prezentați de inspectorii DSP arată faptul că în ultimii 3 ani, incidența infecțiilor din spitale s-a dublat. Clostridium difficile (CD) este cea mai răspândită bacterie din spitalele județului.

Situație îngrijorătoare
Raportul Direcției de Sănătate Publică referitor la infecțiile intraspitalicești descoperite în spitalele din Ialomița a fost prezentat... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2017, 12:10 (4682 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii au pichetat sediul instituției

Protest în fața Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița

Polițiștii au pichetat sediul instituției

Efective de polițiști din cadrul tuturor serviciilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au pichetat joi, 2 martie 2017, sediul instituției. Oamenii legii au fost nemulțumiți de condițiile de salarizare din sistem. Ialomița devine astfel primul județ din țară unde polițiștii au ieșit în stradă să protesteze.

Miting de protest la București
Protestul polițiștilor din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a debutat la orele 16,00. În fața instituției au venit aproximativ 50 de angajați ai tuturor serviciilor din cadrul IPJ Ialomița, pentru a-și manifesta... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2017, 20:10 (10314 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

500 mii de absențe au rămas nemotivate în primul semestru școlar

Elevii ialomițeni, recordmani la chiul

500 mii de absențe au rămas nemotivate în primul semestru școlar

În urmă cu o săptămână, oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au susținut o conferință de presă în cadrul căreia au făcut o scurtă prezentare a situației în care se află Învățământul ialomițean, la încheierea primului semestru școlar. Cel mai îngrijorător aspect rămâne absenteismul elevilor care, în primul semestru, s-a ridicat la cote alarmante. Datele statistice ale oficialilor din educația județeană arată faptul că 500 mii de absențe au rămas nemotivate, fiecare elev chiulangiu realizând, în medie, 19 absențe.

Elevii din Ialomița nu vor la școală
Absenteismul... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2017, 15:40 (11736 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița vrea aeroportul de la Alexeni!

Președintele Moraru, pasionat de antichități

Consiliul Județean Ialomița vrea aeroportul de la Alexeni!

Președintele Victor Moraru este colecționar de antichități de orice fel. Pe lista achizițiilor sale figurează lampa lui Aladin pe care a căutat-o recent la un târg de vechituri din Vitan și aeroportul de la Alexeni. Dacă în primul caz pasiunea Președintelui e de înțeles, în cel de-al doilea ea devine periculoasă pentru o administrație județeană deja slăbită de aventurile predecesorilor săi...

Colecționarul de vechituri Ca orice președinte de județ mic și sărac, Președintele Moraru are visuri și ambiții administrative mari. Când și când, domnia sa le dă glas în spațiul public, speriindu... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2017, 18:50 (9192 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia nu are soluții pentru problemele orașului

Administrația Mocioniu scârțâie

Consiliul Local Slobozia nu are soluții pentru problemele orașului

Joi, 23 februarie 2017, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare. Deși dețin o majoritate confortabilă (11 din cei 18 consilieri în exercițiu la acest moment), consilierii PSD se confruntă cu probleme administrative greu de gestionat. În pofida termenelor scadente și a presiunilor publice la care este supusă Primăria Slobozia, proiectele de hotărâre legiferate nu oferă soluții imediate, iar amânarea lor acutizează blocaje deja create. Este, bunăoară, cazul cimitirului uman, rămas fără locuri de veci sau a încercării ratate de a aproba un Plan Urbanistic Zonal pentru reamenajarea spațiului ocupat de florăriile de pe bulevardul Unirii...

PMP nu are doi consilieri locali... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2017, 14:50 (4359 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

(P) SANAGRO cucerește piața fitosanitară din Ialomița

1000 de posibilități, un singur loc-magazinele SANAGRO

(P) SANAGRO cucerește piața fitosanitară din Ialomița

3  magazine și peste 1000 de produse la dispoziția fermierilor interesați. Poate veți spune că e puțin, dar clienții firmei SANAGRO au ajuns să bată drumul din județele limitrofe ca să ajungă aici. La Movilița ajung cei dinspre București, exasperați de gândul traficului din Capitală. La Slobozia, în Piața Agroalimentară ajunge o jumătate de județ, plus Brăila și Călărași, iar la Urziceni cealaltă jumătate. «Până în toamna acestui an vom deschide încă un magazin SANAGRO la Țăndărei, Călărași și Lehliu. Este o piață în continuă dezvoltare, iar produsele noastre sunt extrem de căutate» declară... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2017, 11:25 (8399 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia Sanagro

Click aici

EVENIMENT

Regionalizarea fiscală aruncă Ialomița în sărăcie

Mai puțini bani la buget în 2016

Regionalizarea fiscală aruncă Ialomița în sărăcie

Din punct de vedere fiscal, 2016 a fost un an mai puțin profitabil pentru Ialomița. O serie de informații publice oferite de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că, anul trecut, județul s-a confruntat cu o scădere semnificativă a încasărilor la buget. Statistic vorbind, în vistieria județului au ajuns cu 65 milioane de lei mai puțin decât în 2015. Reprezentanții AJFP Ialomița explică faptul că valoarea scăzută a încasărilor înregistrate anul trecut a fost cauzată de desființarea Administrației pentru Contribuabilii Mijlocii și preluarea acestei entități de către Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești.

Politică întortocheată... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 20:40 (4012 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buești: Primăria de la capătul bulevardului comunal

Buești: Primăria de la capătul bulevardului comunal

Buești are un bulevard comunal și doi păuni. Unul (vezi foto) este expus în holul primăriei, celălalt ocupă fotoliul primarului. Pe primar în cheamă Nicolae Mihăilă, e latifundiar și ocupă fotoliul de 3 mandate!

45 de minute în Primărie Sediul Primăriei Buești este la capătul unui bulevard comunal, singurul de acest gen din Ialomița. E mândria administrației locale și a căruțașilor și, când am vizitat noi comuna, era deszăpezit doar pe jumătate. Noroc că cine așterne zăpada, o și strânge... În holul Primăriei e frig de crapă pietrele, deși există calorifere. «Din cauză că se... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 18:15 (6196 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dotări insuficiente pentru Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița

Dotări insuficiente pentru Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița

Membrii Serviciilor Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița desfășoară misiunile cu mâinile goale. Potrivit informațiilor publice oferite de  reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița, salvatorii din cadrul primăriilor ialomițene sunt lipsiți de dotări corespunzătoare. Statistic vorbind, doar 7 localități dispun de mașini de intervenție, cele mai multe automobile având peste 15 ani vechime. Toate acestea în condițiile în care, anual, administrațiile locale din Ialomița cheltuiesc 2,5 milioane de lei pentru activitățile desfășurate de aceste servicii.

Se întâmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 16:10 (6614 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

16 mii de infractori sunt lăsați în libertate

Ialomița autorilor necunoscuți

16 mii de infractori sunt lăsați în libertate

Activitatea de urmărire penală a organelor judiciare din Ialomița lasă de dorit. Toate acestea din cauza numărului mare de dosare penale înregistrate la nivelul Parchetelor și Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița care figurează cu autori necunoscuți (AN). Statisticile oficiale arată că, în ultimii 16 ani, numărul anchetelor înregistrate cu AN a ajuns la 16 mii. Cele mai multe dintre aceste dosare au trecut demult în evidența pasivă a organelor judiciare, iar șansele ca ele să fie redeschise în vederea continuării cercetărilor sunt minime.

9 mii de cazuri neelucidate de polițiști... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 10:25 (3605 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

În 2016, beneficiarii de ajutoare sociale în baza Legii 416 a venitului minim garantat au primit de la stat ajutoare financiare în valoare de 13,9 milioane de lei. Deloc surprinzător, suma este cu 2 milioane de lei mai mare decât cea acordată în cursul anului 2015!

Ialomița, județul săracilor Fără să mai surprindă pe nimeni, Ialomița este județul ai cărui locuitori trăiesc din ajutoarele sociale acordate de Guvernul României în baza Legii 416, a venitului minim garantat. Datele Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, anul trecut, 4183 de persoane se încadrau... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 10:05 (6313 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

În toamna anului trecut, un cetățean din comuna Săveni-Ialomița a fost sancționat de Poliția Locală a Muncipiului Slobozia pentru... vânturi! Fapta a fost menționată în «actul constatator» și amendată cu suma de 1000 de lei. Potrivit șefului Poliției Locale Slobozia, Laurențiu Abaza, amenda a fost aplicată în concordanță cu prevederile art. 2.1 din Legea 61/1991.

Vânare de... vânturi Pe 22 octombrie 2016, «polițistul Vlad Mihai din cadrul Poliției Locale Slobozia a intervenit pentru constatarea unei contravenții în domeniul rutier, în intersecția Matei Basarab cu Ștefan cel Mare, (... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 10:45 (40011 vizualizări - 51 comentarii)

EVENIMENT

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

După ani lungi în care suprafețele irigate din Ialomița s-au diminuat permanent, Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui promite facilități noi fermierilor care vor încheia contracte de furnizarea a apei pentru irigații. Potrivit directorului Filialei, Ionuț Popescu, la începutul sezonului sistemul de irigații existent va fi funcțional: «Suntem pregățiti să asigurăm gratuit furnizarea apei până la stațiile de pompare. Așteptăm contracte ferme din partea agricultorilor și sperăm să dublăm suprafețele irigate...».

S-a schimbat boierul
Programul de guverare... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 09:25 (5718 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, începînd cu 1 iulie 2011, se modifică procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală pentru persoane juridice și fizice, precum ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 15:54
(16052 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băcăuan fără carnet, surprins la volan

Marți, 14 iunie a.c., în jurul orei 10.30, un echipaj de poliție rutieră a oprit pentru control în trafic, pe raza orașului Țăndărei, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 42 ani, din Bacău. ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:42
(7373 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 10 sesizări penale pentru evaziune fiscală

Peste 220 de verificări ale bazei de impozitare și peste 100 milioane lei venituri suplimentare stabilite la bugetul de stat sînt rezultatele sumare ale controalelor Direcției Generale a Finanțelor Publice ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:29
(7672 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Accident cu un scuter

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Doja au fost sesizați prin 112 despre faptul că pe DJ51 un scuter a fost implicat într-un incident rutier. Din cercetări s-a stabilit faptul că în timp ce un tînăr localnic ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:25
(9255 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-a finalizat campania de depunere a cererilor de subvenție pe suprafață

Potrivit unei informări, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat vineri, 10 iunie 2011, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață, ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:23
(9216 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană: «Constantin Brîncuși, 135 ani de la naștere»

Biblioteca Județenă «Ștefan Bănulescu», în colaborare cu Liceul de Artă «Ionel Perlea» au organizat un eveniment cultural de aniversare a 135 ani de la nașterea sculptorului Constantin Brîncuși. Marți, ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:22
(7198 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai livrează flota de vehicule oficiale pentru Cupa Mondială de Fotbal Feminin Germania 2011

Hyundai livrează flota de vehicule oficiale pentru Cupa Mondială de Fotbal Feminin Germania 2011

Hyundai pune la dispoziția FIFA 289 de vehicule de pasageri și 11 autobuze, în calitate de partener auto oficial al Cupei Mondiale de Fotbal Feminin Germania 2011. Cu 20 de zile înainte de începerea Cupei ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 10:45
(7285 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița: Concurs «Cu viața mea apăr viața»

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița: Concurs «Cu viața mea apăr viața»

Copiii de la Școala «Nana» și de la Liceul Teoretic «Mihai Eminescu» din Călărași sînt cîștigătorii concursului «Cu viața mea apăr viața». În urma etapei regionale a competiției desfășurată la Satul de ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 10:35
(11114 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 20:25
(5228 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Motociclist de 21 ani, mort după ce s-a izbit violent de un copac

Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au fost sesizați de un tînăr cu privire la faptul că o persoană a căzut de pe o motocicletă. Deplasați la locul accidentului, polițiștii au concluzionat că, în ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 19:03
(11301 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 400 amenzi în trafic

Traficul rutier ialomițean a fost supravegheat în perioada 10-13 iunie de polițiștii ialomițeni. Potrivit raportului final, în cele cîteva zile șoferii au încasat 402 sancțiuni contravenționale și au rămas ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:43
(7391 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Deținuții îl comemorează pe Eminescu

Miercuri, 15 iunie, Penitenciarul Slobozia va organiza evenimentul «Comemorarea a 122 ani de la trecerea în neființă a poetului național Mihai Eminescu». Activitatea este parte a programului «Biblioteca ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:38
(7971 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil găsit pe cîmp

Echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină duminică, 12 iunie, în jurul orei 11.30, în cazul unui proiectil exploziv de calibru 122 mm, extrem de periculos, descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:36
(8493 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Balaciu: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de duminică, 12 iunie a.c ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:34
(8672 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


«Rusaliile», păzite de polițiști

În perioada 10-13 iunie, la nivelul întregii țări, peste 11300 de polițiști au asigurat dispozitivul pentru menținerea ordinii și liniștii publice. «Pe parcursul celor patru zile, prin prezența activă în ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:45
(8848 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Polonia, găsită în trafic la Urziceni

Mașină furată din Polonia, găsită în trafic la Urziceni

Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic un autoturism cu plăcuțe de înmatriculare poloneze ce era condus de un bărbat, de 66 ani, din Ciocîrlia. O succintă verificare în bazele de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:41
(7252 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Patru minori, hoți de fier vechi

Un apel de urgență la 112 alerta polițiștii din Gîrbovi despre faptul că mai multe persoane furaseră o carcasă auto din fier pe care o transportau cu o căruță. Apelul fusese inițiat de un bărbat din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:38
(10767 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Adolescent de 16 ani, hoț din locuințe

Un bucureștean de 39 ani a reclamat polițiștilor din Maia, sîmbătă, 11 iunie, că în perioada 19 mai-11 iunie din locuința aflată pe raza comunei i-au dispărut o bicicletă și mai mulți colaci de cablu electric ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:36
(8116 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia furt


Ialomița: Forțe sporite de polițiști, în acțiune

Sîmbătă, 11 iunie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pentru creșterea siguranței rutiere, în mai multe locații de pe raza județului.
În acest sens, sîmbătă, în intervalul orar 0 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:35
(6488 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoț prins cu bunurile furate în mașină

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 10 spre 11 iunie, polițiștii ialomițeni și agenții Postului de Poliție Amara au prins în trafic, pe raza localității, autorul unui furt de cablu electric. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:28
(9807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Alexeni: I-a furat bunurile din locuința în construcție

Un tînăr de 20 ani din localitatea Alexeni a fost identificat ca fiind autorul unui furt din locuința unui cetățean. Furtul a fost reclamat polițiștilor din Alexeni de către un bărbat, de 42 ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 08:40
(9851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Luni, 13 iunie, în jurul orei 11.00, un elicopter SMURD a aterizat pe Stadionul Municipal. Echipajul a fost solicitat de către medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia în încercarea disperată de ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 11:21
(8082 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Sediile secundare se înregistrează fiscal

Potrivit unor noi reglementări în materie administrativă s-a stabilit competența pentru înregistrarea fiscală a sediilor secundare ale contribuabililor mari și mijlocii. Astfel, competența pentru înregistrarea ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:54
(5988 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Potrivit ultimelor date statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la nivelul județului rata șomajului este în scădere. Astfel, la finele lunii mai 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:44
(8843 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident în lanț

Joi, 9 iunie, în apropierea localității Movilița s-a produs un accident de circulație. O șoferiță de 39 ani se deplasa către Urziceni, nu a păstrat distanța corespunzătoare față de autoturismul ce circula ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:37
(7974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii voluntari, întrecere în probe de aptitudini

Sîmbătă, 11 iunie, la Stadionul Municipal din Slobozia s-a desfășurat faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare înființate la nivelul localităților județului și serviciilor private ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:35
(8991 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Prins cu fier vechi fără documente

Polițiștii din Căzănești au oprit în trafic joi, 9 iunie, o mașină condusă de un bărbat, de 46 ani, din Manasia. Mașina era plină de materiale feroase pentru care șoferul nu avea documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:30
(6979 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița, alături de alte 26 de județe, are parte în intervalul 9 iunie, ora 12.00-11 iunie, ora 6.00, de o atenționare Cod Galben de vijelii și grindină. Potrivit Administrației ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 20:30
(9297 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copiii au furat panourile metalice pentru a le vinde la fier vechi!

Un angajat al Primăriei Urziceni a sesizat polițiștii din localitate, miercuri, 8 iunie, că hoții au furat mai multe panouri metalice de la gardul situat în apropierea Gării. Cercetările ulterioare ale ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:33
(7879 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă accidentată ușor

O bătrînă de 75 ani din Slobozia a fost accidentată, miercuri, 8 iunie, de o mașină. Femeia se angajase în traversarea străzii prin loc nepermis și fără să se asigure fiind acroșată ușor de o mașină al ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:31
(7516 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...