Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Dotări insuficiente pentru Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița

Dotări insuficiente pentru Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița

Membrii Serviciilor Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița desfășoară misiunile cu mâinile goale. Potrivit informațiilor publice oferite de  reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița, salvatorii din cadrul primăriilor ialomițene sunt lipsiți de dotări corespunzătoare. Statistic vorbind, doar 7 localități dispun de mașini de intervenție, cele mai multe automobile având peste 15 ani vechime. Toate acestea în condițiile în care, anual, administrațiile locale din Ialomița cheltuiesc 2,5 milioane de lei pentru activitățile desfășurate de aceste servicii.

Se întâmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 16:10 (6617 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

16 mii de infractori sunt lăsați în libertate

Ialomița autorilor necunoscuți

16 mii de infractori sunt lăsați în libertate

Activitatea de urmărire penală a organelor judiciare din Ialomița lasă de dorit. Toate acestea din cauza numărului mare de dosare penale înregistrate la nivelul Parchetelor și Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița care figurează cu autori necunoscuți (AN). Statisticile oficiale arată că, în ultimii 16 ani, numărul anchetelor înregistrate cu AN a ajuns la 16 mii. Cele mai multe dintre aceste dosare au trecut demult în evidența pasivă a organelor judiciare, iar șansele ca ele să fie redeschise în vederea continuării cercetărilor sunt minime.

9 mii de cazuri neelucidate de polițiști... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 10:25 (3605 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

În 2016, beneficiarii de ajutoare sociale în baza Legii 416 a venitului minim garantat au primit de la stat ajutoare financiare în valoare de 13,9 milioane de lei. Deloc surprinzător, suma este cu 2 milioane de lei mai mare decât cea acordată în cursul anului 2015!

Ialomița, județul săracilor Fără să mai surprindă pe nimeni, Ialomița este județul ai cărui locuitori trăiesc din ajutoarele sociale acordate de Guvernul României în baza Legii 416, a venitului minim garantat. Datele Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, anul trecut, 4183 de persoane se încadrau... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 10:05 (6325 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

În toamna anului trecut, un cetățean din comuna Săveni-Ialomița a fost sancționat de Poliția Locală a Muncipiului Slobozia pentru... vânturi! Fapta a fost menționată în «actul constatator» și amendată cu suma de 1000 de lei. Potrivit șefului Poliției Locale Slobozia, Laurențiu Abaza, amenda a fost aplicată în concordanță cu prevederile art. 2.1 din Legea 61/1991.

Vânare de... vânturi Pe 22 octombrie 2016, «polițistul Vlad Mihai din cadrul Poliției Locale Slobozia a intervenit pentru constatarea unei contravenții în domeniul rutier, în intersecția Matei Basarab cu Ștefan cel Mare, (... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 10:45 (40034 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

După ani lungi în care suprafețele irigate din Ialomița s-au diminuat permanent, Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui promite facilități noi fermierilor care vor încheia contracte de furnizarea a apei pentru irigații. Potrivit directorului Filialei, Ionuț Popescu, la începutul sezonului sistemul de irigații existent va fi funcțional: «Suntem pregățiti să asigurăm gratuit furnizarea apei până la stațiile de pompare. Așteptăm contracte ferme din partea agricultorilor și sperăm să dublăm suprafețele irigate...».

S-a schimbat boierul
Programul de guverare... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 09:25 (5720 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a redus numărul claselor pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a redus numărul claselor pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița reduce numărul claselor pregătitoare pentru anul școlar 2017-2018. Măsura este generată de numărul scăzut de elevi care au împlinit vârsta pentru a fi încadrați în învățământul de masă. Mai mult decât atât, în unele școli din județ, elevii claselor 0 vor fi nevoiți să învețe în paralel cu cei de clasa I.

Scade numărul de elevi Potrivit informațiilor publice oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, de la toamnă, numărul elevilor care vor intra în clasa pregătitoare este în scădere. Astfel, dacă anul acesta au fost recenzați 2500 de elevi... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2017, 21:55 (3727 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Spitalul Slobozia, obligat să plătească despăgubiri de 500 mii de euro!

Sentință definitivă în dosarul «Raisa»

EXCLUSIV: Spitalul Slobozia, obligat să plătească despăgubiri de 500 mii de euro!

Sentință definitivă a Curții de Apel București în cazul Raisei Uzea, fetița a cărei copilărie a fost distrusă de medicul care a asistat-o la naștere. Magistrații din Capitală au decis miercuri, 23 februarie 2017, ca Spitalul Județean de Urgență Slobozia și medicul Valentina Dinu să plătească, în solidar, despăgubiri de 500 mii de euro! De asemenea, Valentina Dinu a fost obligată la plata unei amenzi penale de 20 mii de lei.

O anchetă complicată
Cercetările în acest dosar au debutat în 2009, anul în care Raisa Uzea a venit pe lume la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, asistată... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2017, 00:50 (18397 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Situație revoltătoare la Slobozia

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Reprezentanții Serviciului de Medicină Legală Ialomița încearcă de mai bine de o lună să convingă rudele unui defunct să-i ridice cadavrul, pe care l-au abandonat într-unul dintre frigiderele instituției. Motivul pentru care familia refuză categoric să îndeplinească această formalitate l-ar reprezenta faptul că, înainte de moarte, decedatul nu s-ar fi decis cui să lase moștenire apartamentul în care și-a găsit sfârșitul. Oficialii SML au contactat și reprezentanții Serviciului de Protecție și Asistență Socială al Primăriei Slobozia, însă autoritățile au refuzat, de asemenea, să oficieze înmormântarea pe cheltuiala statului. «Decedatul respectiv are aparținători și ne-au promis că-l îngroapă. ... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 16:25 (4363 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia s-a transformat în pușcărie de infractori VIP. După ce greii fotbalului românesc, în frunte cu Cristi Borcea, s-au perindat prin spațiile de detenție din Slobozia, a venit rândul lui Nicușor Constantinescu, fostul președinte al Consiliului Județean Constanța, să își ispășească pedeapsa în cadrul acestui penitenciar. Constantinescu se află de câteva luni în custodia Penitenciarului Slobozia, în urma unei condamnări cu executare de 6 ani, pentru 21 de infracțiuni de «abuz în serviciu».

Fostul baron PSD Constanța, închis la Slobozia
Primii infractori VIP încarcerați... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 13:15 (3690 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

Mai mulți bani pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

De 8 ani, ADI ECOO Țăndărei supraviețuiește ca prin minune pe piața operatorilor de salubritate din județ. Supradimensionată, veșnic în pragul falimentului și fără o politică de tarifare unitară, societatea a ajuns la acest moment la concluzia că trebuie să majoreze tarifele de colectare a gunoiului menajer la 12 lei/lună/persoană. Propunerea a fost făcută la ședința Adunării Generale a Acționarilor Asociației cu același nume care gestionează societatea. Întâlnirea a avut loc joi, 16 februarie 2017, însă a fost amânată din lipsă de cvorum. Din ADI ECOO Țăndărei fac parte 8 localități limitrofe orașului Țăndărei, însă numărul de contracte încheiate cu beneficiarii nu depășește 40% din populația... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 11:40 (6481 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal penal la Servicii Publice Slobozia SRL

Ședință AGA cu ușile închise

Scandal penal la Servicii Publice Slobozia SRL

Marți, 14 februarie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor SC Servicii Publice  Slobozia SRL, aleșii locali au dezbătut viitorul acestei societăți aflată în subordinea Consiliului Local. În cadrul ședinței, desfășurată cu ușile închise, directorul Dorina Milea a făcut acuzații grave legate de modul în care a fost condusă societatea, precum și la adresa conducerii Primăriei Slobozia. După 2 ore de dezbateri sterile, ședința a fost amânată pentru o dată care va fi anunțată ulterior.

Dorina Milea este o bombă cu ceas
Pe 28 septembrie 2016, Dorina Milea era... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 10:05 (8182 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanța cu un singur magistrat

Stare de avarie la Judecătoria Fetești

Instanța cu un singur magistrat

Cu peste 6800 de dosare pe rol înregistrate anul trecut, Judecătoria Fetești se află în imposibilitatea de a-și desfășura activitatea în condiții optime. Deși schema de personal a instanței prevede 7 posturi, în prezent doar un singur magistrat susține ședințele de judecată. Situația a fost generată de reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii, care au aprobat cererile de transfer ale unora dintre judecătorii care își exercitau funcțiile la Fetești. Pentru a evita riscurile desființării instanței, reprezentanții Tribunalului Ialomița au apelat la măsuri de avarie.

Dosare pe bandă rulantă... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 20:10 (10843 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Scrisoarea agramată a administrației Mocioniu către contribuabili

Slobozia: Scrisoarea agramată a administrației Mocioniu către contribuabili

După ce a majorat taxele și impozitele locale (conform legii, că doar știți cât de legist este!), primarul Adrian Mocioniu invită contribuabilii slobozeni la plata acestora printr-o scrisoare redactată într-un limbaj de lemn și care conține greșeli gramaticale și fraze incoerente. Vă oferim câteva exemple, lăsându-vă plăcerea de a le descoperi singuri pe toate.

Gramatica e precum carnea de porc Încă din prima frază, Adrian Mocioniu vine în fața contribuabililor «cu satisfacția faptului că, în anul 2016, am început, împreună, să realizăm multe dintre proiectele importante pe care le-am propus pentru comunitatea noastră»... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 15:55 (7756 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Eșecurile guvernării social-democrate

Cenzură și megalomanie

Eșecurile guvernării social-democrate

bonus: administrația Moraru a intrat în Zodia Maimuței

Ședința Consiliului Județean Ialomița de joi, 16 februarie 2017, marchează declanșarea unui război public deschis între o parte a presei locale și președintele Victor Moraru. Conflictul a fost generat de decizia acestuia de a pune presa «la colț» pe durata ședințelor. Dincolo de acest incident public regretabil, ședința a confirmat din nou eșecurile administrației județene după primele 6 luni de guvernare.

Jumătatea goală a paharului Președinte cu veleități de despot, Victor Moraru și-a făcut un obicei din a-și impune voința în cadrul ședințelor Consiliului Județean. Ședința de săptămâna... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 14:40 (6952 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Sava este din nou primar la Urziceni

După 1 an de absență

Constantin Sava este din nou primar la Urziceni

Constantin Sava și-a reluat atribuțiile funcției de primar din care a fost suspendat în urmă cu 1 an printr-o ordonanță a procurorilor Direcției Naționale Anticorupție. Decizia de a-l reinvesti în fruntea Primăriei Urziceni aparține Curții de Apel București și este definitivă.

Constantin Sava s-a întors la Primăria Urziceni
În februarie 2016, o dată cu declinarea dosarului primarului Constantin Sava de la Parchetul Județean Ialomița la Direcția Națională Anticorupție, procurorii DNA i-au interzis edilului să-și exercite funcția. Decizia a fost menținută până în urmă cu o săptămână... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 14:20 (6491 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Război în instanță pentru tichetele de masă ale medicilor și asistentelor

Spitalul Județean de Urgență Slobozia refuză acordarea drepturilor salariaților

Război în instanță pentru tichetele de masă ale medicilor și asistentelor

Acordarea tichetelor de masă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia aprinde spiritele între reprezentanții instituției și cei ai sindicatului SANITAS-filiala Ialomița. Sindicaliștii reclamă faptul că angajații unității medicale nu beneficiază corespunzător de acest drept salarial și amenință cu procese. «Vom face câte o acțiune în instanță în fiecare lună în care nu se acordă tichetele!» susține Valentin Spătărelu, liderul SANITAS Ialomița.

Situație ambiguă La nivelul Sloboziei, Spitalul Județean de Urgență este printre cei mai mari angajatori. Potrivit reglementărilor legale, lună... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 19:15 (9335 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții

Decizii definitive

Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții

Printr-o serie de documente oficiale, semnate la începutul acestei luni, primarii ialomițeni cu sentințe penale definitive au rămas fără mandate. În această situație se află Cristian Roman (Țăndărei), revocat din funcție în baza unui ordin al Prefecturii Ialomița, și Iusein Iuksel (Fierbinți Târg), care a pierdut mandatul, în urma unei sentințe de invalidare a Tribunalului Ialomița. Singurul care poate răsufla ușurat este Constantin Sava, primarul ales al Urziceniului. În urmă cu o săptămână, Tribunalul Ialomița a decis să-i ridice interdicția de a-și exercita funcția, potrivit deciziei instanței acesta putând să revină în fruntea Primăriei Urziceni. Decizia a fost însă atacată la Curtea de Apel... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 10:10 (6247 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Obținerea expertizelor judiciare întârzie anchetele penale din Ialomița

Obținerea expertizelor judiciare întârzie anchetele penale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au trimis în judecată un bărbat sub acuzația de viol, după 8 luni de la petrecerea faptelor! Organele judiciare din Ialomița se confruntă destul de des cu astfel de situații, având în vedere faptul că atât procurorii, cât și polițiștii, trebuie să aștepte timp îndelungat după rezultatele expertizelor judiciare serologice, pentru a administra corespunzător probele din dosarele penale. Astfel de teste se realizează doar în cadrul Institutului Național de Medicină Legală «Mina Minovici» sau Institutului Național de Criminalistică București. Cea mai oportună soluție o reprezintă înființarea în cadrul Serviciului de Medicină... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 09:15 (6490 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu și construcțiile ILEGALE din Slobozia

Primarul Adrian Mocioniu și construcțiile ILEGALE din Slobozia

În luna iulie a anului 2016, la nicio lună de la instalarea în funcție, Adrian Mocioniu a cerut funcționarilor din subordine o listă a construcțiilor ilegale din oraș. În luna februarie 2017, la solicitarea ziarului Independent, același primar face publică această listă, confirmând astfel că anchetele noastre jurnalistice din ultimii ani pe această temă sunt întemeiate. Așteptăm cu interes primele măsuri concrete de intrare în legalitate a acestor construcții, în condițiile în care, potrivit propriilor declarații, primarul Sloboziei este «un legist convins».

Greaua moștenire a administrațiilor PSD... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2017, 18:20 (6322 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Cenzură de catifea

Președintele Moraru a așezat presa «la locul ei»

Vi-l mai amintiți pe Răposatu’ strigând «Stați liniștiți la locurile voastre!»?. Ei bine, așa și cu președintele Victor Moraru. În cadrul ședinței de Consiliu Județean de joi, 16 februarie 2017, președintele Consiliului Județean Ialomița a invocat un articol din Regulamentul de organizare și funcționare al instituției, aprobat luna trecută, potrivit căruia «presa are obligația de a ocupa locurile special amenajate în sală»...

Opoziția a părăsit sala
Locurile «special amenajate» au fost marcate cu ajutorul unor coli A4, lipite pe spătarul scaunelor, în spatele stâlpilor de susținere... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2017, 17:50 (8853 vizualizări - 21 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
318 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3322 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10632 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5247 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1706 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8036 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3965 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1430 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3045 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13667 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4129 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2305 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3207 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3646 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3751 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4910 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10924 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5327 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9274 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...