Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Petițiile Manuelei Zainea

Sesizări scrise la Ministerul Educației Naționale

Slobozia: Petițiile Manuelei Zainea

Luminița Trifan, din nou director la Școala Săveni

Foștii directori ai școlilor din Ialomița care au rămas «pe dinafară» continuă să-și manifeste nemulțumirea față de decizia Inspectoratului Școlar Județean Ialomița de a-i schimba din funcții. Printre aceștia se numără și Manuela Zainea, fostul director al Palatului Copiilor din Slobozia. Aceasta a făcut mai multe sesizări scrise către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și Ministerul  Educației Naționale, prin care reclamă comiterea unui abuz cu privire la schimbarea sa din funcție. În baza petițiilor, oficialii IȘJ Ialomița au demarat o inspecție tematică pentru a stabili dacă cele reclamate se confirmă sau nu.

Disputele continuă... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 16:55 (7099 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari a demisionat din Consiliul Județean Ialomița!

Luminița Barcari a demisionat din Consiliul Județean Ialomița!

Inspectorul general școlar Luminița Barcari a demisionat luni, 13 februarie 2017, din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor sale, «decizia nu este una politică!». «Am luat hotărârea de a demisiona pentru a mă putea concentra exclusiv asupra activității școlare!» a declarat Luminița Barcari. În pofida acestei declarații, decizia rămâne una inexpicabilă în actualul context politic local. Reamintim că Luminița Barcari e unul dintre puținii membri PNL rămas într-o funcție de conducere la nivelul județului, iar activitatea acesteia din cadrul Consilului Județean a fost considerată drept una «pozitivă». Președintele PNL Gheorghe Tinel susține public această demisie, despre... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 14:45 (6036 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dorina Milea NU mai demisionează

Alba-neagra la Servicii Publice SRL

Dorina Milea NU mai demisionează

Scandalul generat de recenta demisie a directorului Servicii Publice SRL continuă. Marți, 14 februarie 2017, la orele 16.00, a fost convocată o ședință a Adunării Generale a Acționarilor a acestei societăți aflate în subordinea Consiliului Local Slobozia. Potrivit unor surse interne, în cadrul acesteia vor fi făcute publice informații privind activitatea ilegală a societății din ultimii ani. Totodată, va fi anunțat faptul că Dorina Milea renunță la decizia de a demisiona...

Uite demisia, nu e demisia! Anunțată public în urmă cu două săptămâni, demisia Dorinei Milea a inflamat spiritele... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 12:10 (6110 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții DIICOT în Ialomița și Călărași. Sunt vizați proxeneți!

Percheziții DIICOT în Ialomița și Călărași. Sunt vizați proxeneți!

Marți, 14 februarie 2017, procurorii  Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Călărași, împreună cu polițiști de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Călărași au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași și Ialomița, în cadrul unei acțiuni vizând destructurarea unui grup infracțional organizat specializat în săvârșirea infracțiunilor de trafic de minori și proxenetism. În cauză există suspiciunea rezonabilă că  începând cu anul 2016, membrii grupului au recrutat  și exploatat sexual mai multe persoane vătămate minore și majore din județul Călărași... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 10:20 (6339 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ordonanța 13 ar fi clasat 139 de dosare penale

În Ialomița

Ordonanța 13 ar fi clasat 139 de dosare penale

Decizia Guvernului României de a menține scandaloasa Ordonanță 13 ar fi avut un impact devastator asupra activității de urmărire penală din județul Ialomița. Astfel, potrivit datelor statistice, 139 de dosare penale ce vizează fapte de «abuz în serviciu», comise de funcționarii primăriilor și instituțiilor publice din Ialomița, ar fi fost clasate din cauza faptului că prejudiciile estimate de procurori nu treceau de pragul de 200 mii de lei, așa cum se prevedea în Ordonanța de Urgență a Guvernului Grindeanu. Situația ar fi generat un adevărat haos și în ceea ce privește maniera în care se construiau probatoriile în cazul infracțiunilor de abuz în serviciu. Ordonanța 13 scădea limitele de pedeapsă... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 18:50 (5432 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuielile de protocol ale Consiliului Județean Ialomița s-au dublat!

Cheltuielile de protocol ale Consiliului Județean Ialomița s-au dublat!

Administrația Moraru a dublat cheltuielile de protocol la nivelul instituției. Potrivit informațiilor furnizate de către Consiliul Județean Ialomița, în anul 2016 valoarea acestor cheltuieli s-a cifrat la 66397 lei. Suma este de cel puțin două ori mai mare decât în anul precedent, când instituția a raportat cheltuieli de 23783 lei...

Prea săraci ca să ne lăsăm guvernați ieftin
Președintele Consiliului Județean Ialomița este recunoscut pentru faptul că a reinventat butada «suntem prea săraci ca să cumpărăm ieftin» la nivelul județului Ialomița. Credincios acestui principiu el a... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 15:40 (5477 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15,1 milioane de lei pentru ruinele Combil

Statul vinde la bucată fostul Complex de porcine din Slobozia

15,1 milioane de lei pentru ruinele Combil

Administrația Finanțelor Publice Ialomița scoate la vânzare, prin licitație publică, ultimele rămășițe ale fostului Combil pe care societatea le-a deținut Slobozia. Este vorba despre întregul Complex de porcine, amplasat la marginea Cartierului Bora. Respectivele bunuri sunt tranzacționate la valoarea de 15,1 milioane de lei, TVA fiind inclusă în preț.

Resturi vândute de Stat
Licitația publică organizată de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița pentru scoaterea la vânzare a bunurilor din incinta fostului Complex de porci din Slobozia, care au aparținut în trecut... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 12:15 (7031 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Anchetă internă la Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Întâmplare șocantă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Rămas nesupravegheat de medici sau asistente, un pacient a ieșit din salon și s-a aruncat în gol de la un balcon aflat la capătul holului secției unde era internat. Mai mult, se pare că ușa care ar fi trebuit să asigure ieșirea către balcon era defectă. Deși s-au făcut numeroase referate prin care s-a solicitat reparația respectivei uși, conducerea unității medicale a tratat totul cu indiferență. «Referatul acesta e vechi de un an! Sunt zeci de referate pe masa mea. La care să mă uit primul?» ne-a declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Slobozia. În jurul cazului a fost demarată o anchetă internă.

S-a întâmplat la Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 20:05 (16362 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Prejudicii de 15 milioane de lei constatate de Camera de Conturi Ialomița

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Oficialii Curții de Conturi a României au dat publicității Raportul de activitate realizat în urma controalelor efectuate anul trecut, referitor la exercițiul bugetar aferent anului 2015. În ceea ce privește județul Ialomița, auditorii din cadrul Camerei de Conturi Ialomița au descoperit prejudicii de peste 15 milioane de lei. Cele mai multe dintre abaterile sesizate au vizat utilizarea nelegală a fondurilor publice, plata ilegală de sporuri salariale sau neîncasarea corespunzătoare a taxelor și impozitelor locale.

Camera de Conturi Ialomița, la raport
În baza Programului de activitate... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 15:40 (6125 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Descoperire uimitoare a polițiștilor ialomițeni, la sfârșitul săptămânii precedente: oamenii legii au găsit în curtea unui tânăr din Fetești 3 limuzine de lux. Mașinile figurau ca fiind furate din Norvegia, fiind date în urmărire internațională prin Interpol. În cauză s-a întocmit un dosar penal.

Ancheta este în desfășurare Potrivit informațiilor, polițiștii din Ialomița au fost sesizați de oficialii Interpol cu privire la faptul că 3 limuzine lux, înmatriculate în Norvegia, s-ar afla pe raza județului nostru. În urma verificărilor specifice, oamenii legii au dat de urma mașinilor în... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 13:35 (3606 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița lansează o mare provocare pentru elevii din mediul rural care iubesc natura. Astfel, micuții au șansa să primească laptopuri, calculatoare și birouri folosite de angajații instituției, dacă se înscriu la concursul de ecologie al Gărzii Naționale de Mediu. Termenul limită este sfârșitul lunii februarie.

«Let’s be eco» Concursul organizat de Garda de Mediu Ialomița, prin intermediul Gărzii Naționale de Mediu și a fundației «Let’s do it Romania», este în fapt un proiect de economie circulară și se desfășoară cu scopul reutilizării resurselor. Competiția... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 11:25 (2842 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției bate pasul pe loc

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia atârnă ca o piatră de moară pentru administrația locală a orașului. Potrivit informațiilor solicitate de ziarul nostru, în momentul de față, stadiul de execuție al proiectului s-a oprit la indicele de 35,82%. În decembrie 2015, când autoritățile locale au făcut oficial previziuni cu privire la maniera în care se desfășoară lucrările, proiectul era realizat în proporție de 20%... În toamna anului trecut, Primăria Slobozia a aprobat, prin Hotărâre de Consiliu Local, un împrumut de 25,4 milioane de lei de la Trezoreria Statului pentru finalizarea investiției. Asumată public de primarul Adrian Mocioniu, decizia acestui împrumut a fost pusă în practică pentru... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 19:50 (3250 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul statuilor municipale

Primăria Slobozia a cheltuit 65000 de lei pentru o lucrare fără avize

Războiul statuilor municipale

Controversele create în jurul statuii lui Mihai Viteazul, amplasată în Piața Unirii din Slobozia, continuă. După ce Primăria Slobozia a primit avize din partea Ministerului Culturii pentru a expune public o lucrare hidoasă, instituția a folosit banii oferiți de sponsori pentru a plăti execuția unei alte lucrări. Din păcate, intenția autorităților locale de a înlocui statuile bate pasul pe loc. Primăria Slobozia așteaptă de 2 ani să primească avizele de amplasament pentru noul monument, însă Ministerul Culturii refuză să semneze documentația, specialiștii din București considerând faptul că nici această statuie nu corespunde cu imaginea autentică a voievodului. De asemenea, trebuie precizat faptul... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 17:15 (4143 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul împotriva Străzii

În prima seară pe stradă au fost 28, numărați protestatar cu protestatar de Florin. A doua zi au fost vreo 7-8. Apoi au fost 50, apoi 150, 200... Dar nu a mai contat. Orașul e mai puternic. Orașul e majoritar. Orașul e suveran și legitim...

Orașul văzut din Stradă
Strada strigă de una singură: «Ieșiți din casă, dacă vă pasă!». Însă Orașul e mut la îndemnul Străzii. Dar nu e surd. Îl deranjează zgomotul. Îl deranjează ideea. Trei sferturi din el e angajat la stat! Cine nu e, face afaceri cu statul. Ioana nu știe nimic din toate astea, deși a muncit toată viața în Oraș... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 16:40 (9992 vizualizări - 23 comentarii)

Taguri: Slobozia miting

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu a fost distrus

După 4 ani de reconstrucție

Podul de la Dridu a fost distrus

Joi, 19 ianuarie 2017, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, consilierii județeni au fost informați că lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au condus la distrugerea acestuia. Anunțul a fost făcut de către reprezentantul firmei de proiectare Expert Proiect 2002 SRL, Cristian Vâlcu, care a apreciat că «lucrările trebuie reluate de la zero!». Cheltuielile suportate până în prezent din fonduri publice pentru reabilitarea podului peste râul Prahova din zona Dridu depășesc 1,7 milioane de lei.

Lucrări sabotate de constructori
Podul peste râul Prahova din zona ... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 12:20 (23684 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Păzea, PSD guvernează!

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Administrația Mocioniu este imbatabilă. Iar susținerea oferită în cadrul Consiliului Local Slobozia de către consilierii locali PSD, secondați sporadic de către consilierii Opoziției, îi permite primarului Adrian Mocioniu să gafeze impardonabil. Ședința de joi, 26 ianuarie 2017, este un doar un exemplu în acest sens.

Concordie generală
După 8 luni de la preluarea mandatului, primarul Adrian Mocioniu se simte în Consiliul Local precum peștele în apă. Consilierii PSD îl susțin necondiționat, consilierii Opoziției și-au asumat rolul decorativ, iar proiectele de hotărâre supuse dezbaterii... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 11:40 (7615 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

La sfârșitul anului precedent, Primăria Slobozia a scos la licitație circa 200 de locuri de parcare «cu plată». Licitațiile, desfășurate la sediul instituției, au fost presărate de tensiuni și incidente nedorite. Oficialii Primăriei susțin că au identificat carențele Regulamentului și că acesta este perfectibil. «Vom cere Consiliului Local să refacă acest Regulament!» a declarat viceprimarul Rudolf Gradea.

O idee bună, sfârșită prost
Ideea locurilor de parcare «cu plată» a fost pusă în practică în primăvara anului 2011, când Alexandru Stoica era viceprimar, iar Slobozia avea nevoie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 17:25 (11563 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Deși statistic șefii Poliției ialomițene par să fi rezolvat problema deficitului de personal, realitatea face ca aceasta încă să persiste. Cea mai mare criză de agenți se resimte la nivelul secțiilor de Poliție din mediul rural. Astfel, în Ialomița există localități unde își desfășoară activitatea cel mult doi polițiști sau care sunt păzite de oameni în uniformă importați din alte comune. Sătui să mai aștepte încadrările promise de Inspectoratul General al Poliției Române, unii dintre primarii din județ și-au făcut Poliție proprie, prin înființarea Polițiilor Locale. Cu legea de partea lor, 11 administrații locale din județ și-au înființat astfel de entități. «La nivelul comunei noastre au scăzut... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 16:25 (6485 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Elevii a 6 școli profesionale din Ialomița, care au beneficiat ilegal în 2016 de «Burse profesionale», au fost somați de unitățile de învățământ să dea banii înapoi. Toate acestea după ce un audit al Camerei de Conturi Ialomița a scos la iveală faptul că o parte dintre aceste ajutoare financiare au fost acordate eronat. Prejudiciul se ridică la suma de 89 mii de lei, iar până în prezent doar 2 din cele 6 unități de învățământ unde au fost constatate nereguli au reușit să înapoieze sumele de bani.

Absențe motivate eronat În 2016, la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 13:20 (9098 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile rurale din Ialomița pariază pe becurile ecologice

Ca să facă economii

Primăriile rurale din Ialomița pariază pe becurile ecologice

Strâmtorați din cauza bugetelor infime, primarii ialomițeni aleși în vara lui 2016 s-au apucat să facă economii. Fiecare după posibilități, încearcă să strângă cureaua cât poate de mult. La Andrășești, de exemplu, administrația locală a folosit banii publici pentru a monta pe stâlpii de pe stradă becuri ecologice. Primarul localității susține că prețul facturii la energia electrică s-a înjumătățit de când luminează străzile cu lămpi ecologice.

Primării cu bugete strâmtorate
Administrațiile locale din Ialomița se confruntă de ani buni cu probleme legate de lipsa banilor publici... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 11:15 (4660 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan

Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 15:25
(6172 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vînzare

De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița

teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp

(birouri utilate,
locuință 100 mp)

NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958

27 Ianuarie 2015, 11:30


Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne

Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 20:05
(5943 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 18:10
(9111 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 16:25
(5115 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20
(7452 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 16:40
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Școala Ciochina

Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 14:20
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,

Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,

pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană

După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă

Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4

20 Ianuarie 2015, 18:10


Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 17:25
(8666 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni

Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 16:10
(5831 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italieni la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni braconaj


anunț angajare

SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]

20 Ianuarie 2015, 14:45


Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:40
(6148 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă

Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu

Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 11:55
(5510 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891

19 Ianuarie 2015, 18:20


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 15:25
(4240 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute

Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Aproximativ 200000  de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2015, 13:30
(7179 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă

Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 19:10
(5299 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 13:05
(5528 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 16:10
(6551 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale

Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 13:20
(6578 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Noi reguli pentru a beneficia de subvenții

Ministerul Agriculturii si Dezvoltării Rurale a postat, pe pagina oficială de internet www.madr.ro, proiectul unei Ordonanțe de Guvern pentru aprobarea schemelor de plăți directe pe suprafață ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 20:15
(13975 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Ieșean fără permis, prins la volanul unei mașini furate din Constanța

Un control de rutină al polițiștilor din Fetești a scos la iveală faptul că mașina la volanul căreia se afla un tînăr, de 22 de ani, din județul Iași, ar fi fost furată de pe raza municipiului Constanța ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 18:40
(5930 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...