Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Medicii rezidenți renunță la posturile din spitalele ialomițene

În fiecare an

Medicii rezidenți renunță la posturile din spitalele ialomițene

Anual, spitalele din Ialomița fac publică lista posturilor disponibile pentru medicii rezidenți. La finalul cursurilor, specialiștii care au optat pentru unul dintre aceste locuri ezită să se mai întoarcă. Cei mai mulți invocă lipsa facilităților pe care unitățile medicale le pun la dispoziție și salariile extrem de mici. Între obligația față de pacienți și unitățile sanitare care le-au plătit salariile intervine legislația care nu reglementează eficient statutul rezidenților.

O lege întortocheată În România, ca în multe alte cazuri, statutul medicilor rezidenți este legiferat într... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2016, 12:50 (5097 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ciochina asfaltează 11,5 kilometri de drumuri comunale

Administrațiile locale luptă pentru investiții

Ciochina asfaltează 11,5 kilometri de drumuri comunale

După 6 luni de la preluarea mandatului, primarul comunei Ciochina, Vasile Câmpulungeanu, reușește o performanță administrativă notabilă. În pofida opoziției din cadrul Consiliului Local, el a reușit să acceseze o finanțare de 11,5 milioane de lei pentru asfaltarea drumurilor din cele 4 sate ale comunei. «Proiectele de investiții nu sînt ușor de accesat. Iar cînd te confrunți și cu o Opoziție care nu vrea aceste investiții, greutățile cresc...» a declarat referitor la acest proiect primarul Vasile Câmpulungeanu.

Opoziția sabotează investițiile
Miercuri, 14 decembrie 2016, la Ciochina... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2016, 11:20 (7446 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Școlărița

Special

Școlărița

Povestea elevei Cornelia Maria Radu din Cocora a trecut dincolo de hotarul comunei demult, cînd voluntarii de la Crucea Roșie Slobozia au fost rugați să o ajute. Are 11 ani și trăiește cu bunicii, care îi țin loc de mamă și tată... Învață, pentru că doamna dirigintă i-a spus că învățatul va fi singura ei avere! Și nu plînge niciodată, deși ar avea o mie de motive... Și unul în plus, pentru că viața a fost prea aspră cu ea. «Îmi e dor de fratele meu...» ne spune șoptit.

Acasă la Cornelia Bunicii Corneliei Radu locuiesc pe ultima uliță din Cocora, «pe luncă»... O curte cu acareturi puține... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2016, 10:10 (5533 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Trei îngeri din Fetești-sat

Special

Trei îngeri din Fetești-sat

Protopopiatul «Sfîntul Andrei» din Fetești încearcă de mai mulți ani să suplinească nevoile sociale ale comunității prin acțiuni filantropice și educative. Vectorul de energie al acestor activități este părintele protopop Marian Pătârlăgeanu, ajutat neobosit de către Laura Stanchi, asistent social în cadrul Departamentului de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului. Cu ajutorul lor, ziarul nostru a reușit să-i cunoască pe trei dintre copii care învață la școlile din zonă. «Sînt trei din zeci și sute care merită atenția comunității și prețuirea noastră...» după cum spune părintele Pătârlăgeanu. «Toți cei care ne trec pragul au nevoi și griji care uneori le depășesc puterile. Cu ajutorul lui... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2016, 11:10 (12106 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Familia Cristescu are nevoie de sprijinul comunității

Apel umanitar

Familia Cristescu are nevoie de sprijinul comunității

În noaptea de 30 noiembrie/1 decembrie 2016, casa familiei Cristescu din Slobozia a ars din temelii. Șansa celor patru membri ai familiei a fost aceea că se aflau la Alba Iulia, pentru a participa la festivitățile de 1 Decembrie... Cu datorii de aproape 100 mii de euro și, practic, în stradă, Theodor Cristescu își pune nădejdea în ajutorul lui Dumnezeu și... sprijinul comunității! Iar comunitatea reacționează.

O nenorocire greu de evitat
Comunicatul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița a fost sec: «Evenimentul s-a produs aseară, în jurul orei 20,50, iar la momentul... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2016, 12:20 (18247 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Moraru împarte primarilor ialomițeni 2,4 milioane de lei

Administrația Moraru împarte primarilor ialomițeni 2,4 milioane de lei

La jumătatea lunii noiembrie 2016, Guvernul României a aprobat prin Ordonanța de Urgență nr. 86 repartizarea unei sume de 9,974 milioane de lei pentru județul Ialomița. Trei sferturi din aceste sume au destinații precise, conform algoritmului bugetar gestionat de către Ministerul Finanțelor. Restul banilor, mai precis 2,4 milioane de lei, urmează a fi repartizați de către Consiliul Județean Ialomița. Repartizarea sumelor se va face în cadrul ședinței ordinare care va avea loc joi, 15 decembrie 2016.

Niciodată nu e prea devreme
Pe 18 noiembrie 2016 Guvernul României a aprobat ... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2016, 11:25 (5424 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raul, elevul-model ținut în viață de un microcip

Special

Raul, elevul-model ținut în viață de un microcip

Raul are 16 ani și cînd va crește vrea să fie doctor, ca să vindece toți copiii bolnavi din lume... Dar pînă atunci trebuie să treacă cu bine de cea de a 27-a operație l-a care l-au programat medicii Spitalului «Grigore Alexandrescu» din București... Trăiește datorită unui microcip care-i oxigenează creierul... Și îi place să meargă la școală! Așezat cuminte la masa de studiu din sufragerie, adolescentul vorbește despre materiile preferate, mediile de 9 și 10 din Carnetul de Note și dorințele sale rămase neîmplinite... Dincolo de problemele medicale care-l chinuie, băiatul se simte mîndru că familia în care s-a născut face eforturi pentru a-l susține, în ciuda veniturilor modeste...

... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2016, 10:20 (6934 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

În lumea lui Florin

Special

În lumea lui Florin

Dacă ar putea vorbi, Florin ar spune neîncetat «Te iubesc, mami!». Daca s-ar putea mișca, ar alerga într-un suflet să-și îmbrățișeze bunica și s-ar juca alături de toți copiii de pe stradă... Din păcate însă, băiețelul de 6 ani este condamnat să trăiască blocat într-o lume a lui, din cauza unei boli necruțătoare, căreia medicilor le-a fost imposibil să-i găsească leac. Și pentru că un necaz nu vine niciodată singur, posibilitățile familiei de a-i alina suferința sînt limitate... Puținii bani agonisiți sînt împărțiți între lemne de foc, mîncarea de a doua zi și medicamentele copilului. Singura speranță care le-a mai rămas tuturor este puterea credinței în Dumnezeu...

Povara unui copil... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2016, 19:40 (4485 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nevoiașii de pe strada Cloșca...

Special

Nevoiașii de pe strada Cloșca...

Într-o cameră cît o cutie de chibrituri, cele șapte suflete ale familiei Baboi, din Slobozia, așteaptă înghesuite ca Moș Crăciun să le aducă speranțe și un trai mai bun. Așternute pe hîrtie, dorințele par să nu se mai termine. Cei mici visează la bradul împodobit, jucării și dulciuri. Adulții vor doar un spațiu mai mare, în care să-și așeze frumos bucuriile și necazurile din fiecare zi...

Viața ca o pradă Familia Baboi este chiriașă într-o cameră dintr-o casă, aflată pe strada Cloșca din Slobozia. Mama, tatăl și cei cinci copii stau înghesuiți într-un spațiu mic, de dimensiunile unei... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2016, 15:50 (6181 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bunica Gabriela, eroină pentru patru nepoți abandonați de părinți

Special

Bunica Gabriela, eroină pentru patru nepoți abandonați de părinți

Într-un apartament cu 2 camere din Slobozia, patru copii s-au născut pentru a doua oară. Condamnați să trăiască în mizerie de părinți, micuții, niciunul mai mare de 12 ani, se află doar în grija bunicii. În fiecare zi, de un an încoace, Gabriela Staicu este mamă și tată pentru Andreea (12 ani), Ștefania (10 ani), Alin (5 ani) și Maria (3 ani). Femeia s-a luptat cu legile întortocheate, dar și cu ambiția unicului său fiu care a încercat din răsputeri să întoarcă decizia judecătorilor în privința încredințării minorilor. Mai mult, căzut în patima băuturii, bărbatul a amenințat-o pe femeie, aceasta fiind nevoită să obțină un ordin de protecție... Drama copiilor este cu atît mai mare cu cît, din cauza... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2016, 11:45 (8139 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

4 ani de închisoare cu executare pentru Cătălin Hristescu, fostul șef al Parchetului Județean Ialomița

4 ani de închisoare cu executare pentru Cătălin Hristescu, fostul șef al Parchetului Județean Ialomița

Curtea de Apel București a dat o primă sentință în dosarul penal deschis de DNA pe numele lui Cătălin Hristescu, fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Acesta a fost condamnat la 4 ani de închisoare cu executare și interzicerea practicării profesiei de magistrat.

Sentința nu este definitivă Ancheta în cazul lui Cătălin Hristescu a început în ianuarie 2014, acesta fiind acuzat de procurorii Direcției Naționale Anticorupție de faptul că influența anchetele celorlalți procurori din subordine. Alături de fostul șef al Parchetului Județean Ialomița a mai fost trimis și... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2016, 17:20 (47233 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mobilitate Urbană «second-hand» la Slobozia

Administrația Mocioniu lansează un nou concept administrativ

Mobilitate Urbană «second-hand» la Slobozia

Fidel promisiunilor din campanie, Adrian Mocioniu vrea să transforme Slobozia într-un oraș «modern și cochet». Primul pas în această direcție îl reprezintă rezilierea contractului de transport public cu firma Nick Touring și înființarea unui serviciu propriu de transport public. În felul acesta, susține edilul local, se creează cadrul legal pentru aplicarea Planului de Mobilitate Urbană Durabilă, care va permite accesarea a 6,2 milioane de euro pentru transportul public. Din păcate, după cum o confirmă și documentele oficiale, viziunea primarului Sloboziei este una «second-hand». Și măcar de-ar fi vorba doar despre atît...

Cu sacul la Planul lăudat... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2016, 11:15 (11000 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia va avea lifturi noi

Spitalul Slobozia va avea lifturi noi

Vechi de peste 40 de ani, lifturile din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia vor fi înlocuite. Consiliul Județean Ialomița va oferi 561 mii de lei pentru montarea unor noi ascensoare. Atribuirea lucrărilor a iscat însă o serie de controverse cu privire la firma declarată cîștigătoare la licitația publică organizată pentru realizarea obiectivului.

Lifturi de 561 mii de lei Uzate moral și fizic, lifturile Spitalului Județean de Urgență Slobozia trebuie schimbate cît mai repede. Astfel, unitatea medicală a convins Consiliul Județean Ialomița să investească în ascensoare noi.... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2016, 10:35 (8747 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Garsoniera cu șapte suflete

Special

Garsoniera cu șapte suflete

Sleiți de puteri și fără niciun sprijin, cinci copii împart o garsonieră de cîțiva metri pătrați, situată în blocul G7 din Slobozia, împreună cu mama și străbunica lor. Micuții au fost condamnați la sărăcie de către tatăl lor, care a preferat să renunțe la viața de familie și să plece departe... Nimeni nu știe unde este sau dacă se va mai întoarce vreodată să-i vadă. Pentru copiii și femeile care-i au în grijă, fiecare zi este o permanentă luptă pentru supraviețuire. Nevoile sînt multe, iar posibilitățile limitate. Cu toate acestea, toți, împreună, speră că sprijinul semenilor îi vor ajuta să-și vadă visurile și dorințele îndeplinite.

«De ce ne-a părăsit tati?»... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2016, 09:25 (8151 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița umblă cu «papagalii vopsiți»

Concursuri «cu dedicație» pentru Cultura ialomițeană

Consiliul Județean Ialomița umblă cu «papagalii vopsiți»

Marți, 13 decembrie 2016, la Slobozia, se va desfășura concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori ai instituțiilor de Cultură din subordinea Consiliului Județean Ialomița. Acuzat public de faptul că intenționează să numească în aceste posturi oameni din anturajul său, președintele Victor Moraru a decis să schimbe pentru a doua oară condițiile de participare. Astfel, printre cei care doresc să-și înscrie dosarele se numără și absolvenții de Științe Administrative sau Științe ale Comunicării. Pînă în prezent, s-au depus candidaturi pentru șefia Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu».

Concursurile «cu dedicație» din Cultură... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2016, 13:20 (17739 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cabinete medicale amplasate ilegal în Policlinica Urziceni

Cabinete medicale amplasate ilegal în Policlinica Urziceni

Scandal la Policlinica din Urziceni. 20 de cabinete medicale, aparținînd medicilor de familie sau specialiști, sînt amplasate ilegal în cadrul imobilului. Situația a fost generată de Primăria Urziceni, care o omis să respecte procedurile legale în momentul în care a închiriat și concesionat respectivele spații. Noua administrație locală a municipiului precizează că va face demersuri pentru ca situația să intre în legalitate.

5 ani de probleme
Situația sesizată la Policlinica Urziceni este cunoscută de mai bine de 5 ani. Vina o poartă fosta administrație locală a municipiului,... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2016, 10:20 (7930 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Hainele de plumb ale singurătății

Special

Hainele de plumb ale singurătății

În Slobozia sînt înregistrați peste 500 de bătrîni singuri... În Ialomița sînt, probabil, de 20 ori mai mulți, dar nimeni nu a făcut o astfel de statistică. Maria Slobozeanu este doar una dintre ei. Are 69 de ani și locuiește pe strada Crișan, la marginea Sloboziei, într-o bucătărioară... Atît i-a mai rămas de la copii. Atît și singurătatea. «Nu cer nimica de la nimeni... Doar că sînt singură cuc. N-am și eu cu cine împărți o vorbă...».

Șase pui și-o biată mamă
La marginea Sloboziei, pe strada Crișan, la numărul 17, locuiește Maria Slobozeanu. Aflăm adresa de la Crucea Roșie,... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2016, 09:25 (6192 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele-muzeu din Ialomița așteaptă vremuri mai bune

Lunga listă de monumente istorice a județului Ialomița cuprinde și 3 unități spitalicești. Este vorba despre Spitalul Armășești, Spitalul Orășenesc Țăndărei și Spitalul Fetești. Dintre toate acestea, doar într-un singur caz vorbim despre păstrarea în condiții bune a clădirii istorice, celelalte două avînd nevoie de lucrări de întreținere și reparații. Totul s-ar putea realiza dacă autoritățile locale și instituțiile abilitate din domeniul Culturii ar considera oportună valorificarea acestor obiective...

Soarta monumentelor istorice Spitalul Armășești, Spitalul Orășenesc Țăndărei și... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 11:50 (5169 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița își caută un nou comandant

Legislația favorabilă trimite militarii la pensie

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița își caută un nou comandant

Pentru a doua oară în acest an, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a rămas fără comandă. Colonelul Dan Ciompec, desemnat să ocupe funcția de inspector șef după ieșirea la pensie a colonelului Adrian Popa, a decis, la rîndul, său să se pensioneze. Astfel, după 1 decembrie 2016 instituția va fi condusă de un alt interimar. Deocamdată numele viitorului comandat al ISU Ialomița nu a fost făcut public, însă el va fi numit în funcție pînă la organizarea de către Inspectoratul General pentru Situații de Urgență a unui concurs pentru ocuparea postului. Pensionările celor doi foști inspectori șefi ai ISU Ialomița au la bază legislația favorabilă, care aduce... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 11:20 (9330 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Adolescenta nevăzătoare care îi scrie lui Moș Nicolae

Special

Adolescenta nevăzătoare care îi scrie lui Moș Nicolae

De 19 ani, viața Mihaelei Matei este o luptă. De 19 ani, Mihaela nu cere nimic nimănui. De 19 ani, Mihaela se roagă pentru copilul ei, acum adolescent... Alexandra este nevăzătoare și anul acesta i-a scris lui Moș Nicolae. Dacă ar înțelege lumea asemeni nouă, i-ar cere Moșului un dram de liniște pentru mama ei și sănătate pentru ea. Nu o are... Pentru că viața ei a fost scrisă altfel. Pentru că aripile ei au fost frînte! Alexandra nu poate însă să povestească asta. Poate doar să scrie, cu puțina lumină lăsată ochilor ei: «Dragă Moș Nicolae...».

Drama de a fi mamă... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 10:10 (3770 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2612 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3727 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4049 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2839 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2866 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2264 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5511 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2019 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3824 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5701 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2767 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3793 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3416 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4760 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3474 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3453 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2181 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4559 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2530 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...