Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Începe reabilitarea energetică a 7 unități de învățământ din Slobozia

Programul «ELENA» în implementare

Începe reabilitarea energetică a 7 unități de învățământ din Slobozia

La Slobozia, Proiectul «ELENA» a ajuns, în sfârșit, în faza de execuție. Marți, 24 iunie 2025, reprezentanții admi­nistrației locale au semnat contractul de execuție în prezența oficialilor ADR Sud-Muntenia, organismul prin intermediul căruia au fost obținuți banii europeni necesari implementării pro­iectului. Lucrările se vor desfășura pe parcursul a 9 luni, iar primarul Alexandru Potor a dat asigurări că acti­vitatea didactică nu va fi perturbată.

 

7 unități de învățământ din 11, oficial în renovare În baza... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2025, 18:55 (3961 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Doctorul» Vasile Zamfir, somat să plătească sume primite necuvenit Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Situație reclamată în instanță

«Doctorul» Vasile Zamfir, somat să plătească sume primite necuvenit Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În 2023, un control al Camerei de Conturi Ialomița la Spitalul Județean de Urgență Slobozia evidenția plata ilegală a unei indemnizații afe­rentă titlului de doctor către juristul Vasile Zamfir. Insti­tuția a făcut încă de atunci demersuri către unitatea medicală pentru a recupera cele peste 32 mii de lei net plătite. La 2 ani distanță, pentru că Zamfir a refuzat să achite acești bani, a fost acționat în instanță de către angajatorul său, respectiv Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

 

«Doctorul» Vasile Zamfir și sporul ilegal Legislația... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2025, 16:20 (16511 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datoriile ADI «Lunca Dunării» i-au lăsat fără apă pe localnicii din Gura Ialomiței

Datoriile ADI «Lunca Dunării» i-au lăsat fără apă pe localnicii din Gura Ialomiței

Un imens scandal a izbucnit în comuna Gura Ialomiței după ce furnizorul de energie electrică a oprit alimentarea cu electricitate a stației de apă a localității. Motivul îl reprezintă datoriile acumulate de Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Dunării» la plata facturilor. Asociația are drept de exploatare a acestei stații, fiind entitatea prin intermediul căreia s-a construit. Disperați, oamenii au sunat la 112 și au cerut ajutorul autorităților. Alexandru Florea, edilul comunei Gura Ialomiței, susține că a făcut demersuri pentru ca oamenii să primească apă. Se pare că și anul trecut comunitatea locală s-a confruntat cu aceleași probleme.

 

... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2025, 12:25 (3481 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Firme de apartament cu datorii imense la Stat, nederanjate de controlul Finanțelor

S-a întâmplat și la Slobozia

Firme de apartament cu datorii imense la Stat, nederanjate de controlul Finanțelor

bonus: Ce a omis Curtea de Conturi a României?

Curtea de Conturi a României a făcut publică o listă de peste 40 mii de firme din România, înregistrate la aceleași adrese, cu datorii imense la bugetul Statului. Județul Ialomița nu este însă străin de astfel de situații. La Slobozia, de exemplu, există aproximativ 100 de societăți comerciale ce figurează la două adrese din oraș. În ceea ce privește datoriile, toate aceste firme trebuie să plătească Statului taxe și impozite de aproximativ 21 milioane de lei. Curtea de Conturi a României arată că Fiscul ialomițean nu a făcut niciun demers pentru a recupera sumele. Mai mult, auditorii susțin faptul că funcționarii Administrației Județene a Finanțelor Publice... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2025, 07:55 (9605 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de gaze în Vestul județului Ialomița, prin Programul «Anghel Saligny»

Rețea de gaze în Vestul județului Ialomița, prin Programul «Anghel Saligny»

Printr-un comunicat publicat marți, 16 iunie 2025, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița Vest informează că a fost semnat contractul de proiectare și execuție lucrări pentru realizarea investiției «Înființare sistem inteligent de distribuție a gazelor naturale în cadrul ADI Ialomița Vest, județul Ialomița». Proiectul se regăsește în lista obiectivelor de investiții din cadrul Programului Național de Investiții «Anghel Saligny», având o valoare de 326,559 milioane de lei. Contractul de proiectare și execuție lucrări a fost parafat de toți reprezentanții primăriilor membre ale Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița Vest, respectiv... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2025, 14:45 (17610 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Procent de promovare de 67,53% la Bacalaureat 2025

Ialomița: Procent de promovare de 67,53% la Bacalaureat 2025

Ministerul Educației a publicat vineri, 20 iunie 2025, rezultatele preliminarii ale examenului de Bacalaureat, sesiunea iunie 2025. Înainte de contestații, procentul de promovare a fost de 67,53%, cu mult mai mic decât cel înregistrat la nivel național. Județul nu a înregistrat nicio medie de 10, cea mai mare fiind de 9,91. Ea a fost obținută de un elev al Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia.

 

Fără medii de 10 la Bacalaureat 2025

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că la examenul de Bacalaureat, sesiunea iunie 2... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2025, 13:00 (9206 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 60 mii de lei cerute de medicul care ignoră pacienții Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Acțiune în instanță

Despăgubiri de 60 mii de lei cerute de medicul care ignoră pacienții Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Cunoscut opiniei publice pentru că a lăsat preț de 10 zile un pacient să aștepte o intervenție chirurgicală, iar pe un altul l-a adus în pragul disperării, acesta tăindu-și venele în fața cabinetului, medicul ortoped Ștefan Anghel a dat în judecată Spitalul Județean de Urgență Slobozia, nemulțumit că nu mai poate efectua gărzi. Decizia a fost motivată de faptul că medicul a refuzat să-și obțină permisul pentru utilizarea aparatelor de radiologie în timpul intervențiilor chirurgicale, eliberat de Comisia Națională pentru Controlul Activităților Nucleare. Acum cere unității medicale plata unor despăgubiri morale și materiale în valoare de 60 mii de lei. Între... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2025, 08:05 (8198 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a început oficial judecata șpăgilor luate în cadrul Poliției Autostrăzi-Fetești

Tribunalul Ialomița a început oficial judecata șpăgilor luate în cadrul Poliției Autostrăzi-Fetești

În anul 2018, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a început urmărirea penală a 4 agenți ai Poliției Autostrăzi-Fe­tești, sub acuzația de «luare de mită». În iunie 2025, Tribu­nalul Ialomița a început oficial judecata acestora, după ce ancheta a fost refăcută integral. Surse ju­diciare au afirmat că doi dintre agenții acuzați de fapte de co­rupție și-ar mai desfășura activitatea în cadrul Poliției Române, fiind puși la dispoziție.

 

Dosar plimbat între Parchet și instanțe În anul 2018, Parchetul... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2025, 12:15 (7664 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița are de plătit 4,4 milioane de lei pentru servicii medicale acordate în străinătate

CJAS Ialomița are de plătit 4,4 milioane de lei pentru servicii medicale acordate în străinătate

În 2024, peste 500 de ialomițeni au beneficiat de servicii medicale în străinătate, atât în state din Uniunea Europeană, cât și în țări din afara spațiului comunitar. Valoarea totală a acestor servicii este de 7,2 milioane de lei, potrivit unui raport oficial al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. Doar o parte dintre aceste intervenții au fost plătite de CJAS Ialomița. La sfârșitul anului trecut, valoarea sumelor care trebuiau achitate a fost de 4,4 milioane de lei. Iar datoria încă există în baza de date a instituției, potrivit aceluiași document oficial.

 

Datorii către furnizorii din străinătate... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2025, 07:55 (1226 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia plătește cheltuielile neeligibile pentru reabilitarea unităților de învățământ

Ședință de îndată a Consiliului Local

Slobozia plătește cheltuielile neeligibile pentru reabilitarea unităților de învățământ

În urmă cu câteva zile, aleșii locali ai Sloboziei au parti­cipat la o ședință de îndată a Consiliului Local Slobozia. Ordinea de zi a cuprins 13 proiecte de hotărâri, toate inițiativele fiind aprobate de consilierii locali. Printre acestea s-au numărat și proiectele privind suportarea din bugetul local al orașului a cheltuielilor neeligibile ce vizează investițiile în reabili­tarea energetică a unităților de învățământ din Slobozia. Rea­mintim faptul că 7 unități de învățământ din oraș, grădinițe, școli gimnaziale și licee, au fost incluse în Progra­mul «ELENA». Alexandru Potor, primarul Sloboziei, a avertizat... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2025, 10:05 (8615 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă cu «program» la Amara

Apă cu «program» la Amara

La Amara, de câteva zile, apa este furnizată cu «program». Primarul Valentin Moraru, în calitate de președinte al Comitetului Local pentru Situații de Urgență, a luat această decizie fiind emisă o hotărâre în acest sens.

 

«Program» de distribuție a apei Prin Hotărârea nr. 1 din data de 10.06.2025, președintele Comitetului Local pentru Situații de Urgență al orașului Amara, primarul localității Valentin Moraru a decis ca, pentru o perioadă de 30 de zile, apa să se furnizeze cu «program». Decizia a survenit «... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2025, 17:05 (4490 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are peste 1100 de persoane înscrise în Registrul Național al Agresorilor Sexuali

Ialomița are peste 1100 de persoane înscrise în Registrul Național al Agresorilor Sexuali

În cei 4 ani scurși de la înființarea Registrului Național al Agresorilor Sexuali, Ialomița a introdus în această bază de date electronică peste 1100 de persoane. Statistica a fost furnizată de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița ca urmare a investigațiilor desfășurate în toată această pe­rioadă în dosare ce vizează comiterea infracțiunilor de natură sexuală, a celor de exploatare a persoanelor sau de abu­zuri asupra minorilor. Din nefericire, un sfert dintre aceste anchete vizează fapte de exploatare sau de abuzuri sexuale asupra copiilor. În mod surprinzător, analizând situația dosarelor înregistrate pe rolul instanțelor din... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2025, 16:20 (2567 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de incompatibilitate la vârful CJRAE Ialomița prin derularea proiectului «TehniCOOL2»

Control al Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene

Acuzații de incompatibilitate la vârful CJRAE Ialomița prin derularea proiectului «TehniCOOL2»

bonus: A început «TehniCOOL3»

Un control al Ministerului Investițiilor și Fondurilor Europene cu privire la derularea unui proiect finanțat din bugetul Uniunii Europene și implementat la nivel local de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în perioada 2020-2022, a scos la iveală mai multe nereguli în ceea ce privește parte­nerii instituției în acest proiect. Unul dintre aceștia este Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița, repre­zentat de directorul executiv Camelia Bănescu. Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene susține că directorul CJRAE Ialomița s-ar fi aflat în incompatibilitate, având calitate dublă în acest proiect. Pe cale de consecință... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2025, 07:50 (7602 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A fost semnat contractul de execuție pentru extinderea rețelei de gaze la Fetești și Stelnica

A fost semnat contractul de execuție pentru extinderea rețelei de gaze la Fetești și Stelnica

În urmă cu o săptămână, administrațiile locale din Fetești și Stelnica au semnat contractul de execuție pentru extinderea și, implicit, înființarea rețelei de gaze care va deservi cele două localități. Lucrările, potrivit actului semnat, se vor încheia în decembrie 2028.

 

Gaze naturale la Fetești și Stelnica Pentru a putea accesa fondurile puse la dispoziție pentru derularea proiectelor privind amenajarea rețelelor de gaze naturale, municipiul Fetești și comuna Stelnica au încheiat un parteneriat de colaborare care oferă avantaje ambelor comunități... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2025, 10:40 (3166 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

750 mii de lei pentru iluminat public în comuna Platonești

750 mii de lei pentru iluminat public în comuna Platonești

Administrația locală din Platonești a inițiat un proiect de anvergură ce are ca obiectiv «creșterea eficienței energetice a iluminatului public» din localitate. Valoarea acestui proiect este de 750 mii de lei.

 

Fonduri oferite de Administrația Fondului pentru Mediu Administrația locală din comuna Platonești a inițiat acest proiect și a beneficiat de finanțare din partea Administrației Fondului pentru Mediu, în cadrul «Programului pri­vind sprijinirea eficienței energetice și a gestionării inteligente a energiei în infrastructura de iluminat public... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2025, 15:35 (2603 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcția Ambulatoriului Spitalului Orășenesc Țăndărei, aproape de final

Construcția Ambulatoriului Spitalului Orășenesc Țăndărei, aproape de final

Administrația locală din Țăndărei anunță că, în cel mai scurt timp, se va realiza recepția Ambulatoriului din curtea Spitalului Orășenesc Țăndărei. «Mă bucur să vă anunț că lucrările sunt realizate în proporție de aproximativ 95%, iar evoluția este una foarte bună!» susține Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

 

Investiție de 3 milioane de euro Valoarea totală a proiectului este de aproximativ 3 milioane de euro, finan­țarea fiind asigurată cu fonduri europene, prin intermediul ADR Sud Muntenia. Es­timăm că lucrările vor fi finalizate complet... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2025, 10:10 (2248 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Ialomița Nord», parcul eolian RENOVATIO de aproape 250 MW

«Ialomița Nord», parcul eolian RENOVATIO de aproape 250 MW

În ședința din 5 iunie 2025, Comitetul de Reglementare din cadrul Autorității Naționale de Reglementare în domeniul Energiei a aprobat, printre altele, una dintre cele mai mari autorizații pentru înființarea unei capacități eoliene din România: 246,372 MW capacitate instalată. Investiția va cuprinde o linie de cel puțin 50 de turbine eoliene, desfă­șurată pe direcția Țăndărei-Valea Ciorii-Ograda-Bucu-Gheorghe Lazăr-Grivița. În fapt, proiectul aparține Grupului RENOVATIO și va beneficia de o finanțare exclusivă prin Banca Mondială, la nivel local fiind reprezentată de firma Țăndărei Solar.

 

Renovatio, parc eolian în Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2025, 12:10 (6938 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, la coada clasamentului după numărul de angajați raportat la numărul de locuitori

Ialomița, la coada clasamentului după numărul de angajați raportat la numărul de locuitori

Numărul de salariați raportat la populație plasează Ialomița pe unul dintre ultimele locuri în ceea ce privește acest clasament. Astfel, cu cei 49116 de salariați raportați la numărul total de puțin peste 250000 de locuitori, Ialomița înregistrează un procent de 19,7% după ponderea angajaților din totalul populației rezidente. La nivel național, cei 59042 de angajați plasează Vasluiul sub Ialomița în ceea ce privește procentul raportat la populația rezidentă, 16%. De asemenea, și Botoșaniul, cu cei 61261 de salariați înregistrați, ajunge la un procent de 15,7% raportat la locuitorii rezidenți, procentul situând Botoșaniul sub Ialomița. Tot sub județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2025, 07:50 (5172 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița poate elibera cărți de identitate electronice

Ialomița poate elibera cărți de identitate electronice

Direcția pentru Evidența Persoa­nelor Ialomița anunță faptul că județul Ialomița poate emite buletine electro­nice. Solicitările se depun on-line și vor fi procesate pentru moment la sediul instituției din Slobozia și la Serviciul Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Slobozia.

 

Un sistem funcțional De luni, 2 iunie 2025, Direcția pentru Evidența Persoanelor Ialomița a operaționalizat sistemul prin intermediul căruia poate eli­bera buletine electronice. Persoa­nele interesate pot face o programare la ghișeul Direcției pentru Evidența Persoanei cu data... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2025, 12:20 (5741 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Se amână asfaltarea străzilor din Slobozia Nouă

Un an de promisiuni, niciun rezultat

Se amână asfaltarea străzilor din Slobozia Nouă

bonus: 1,9 milioane de lei pentru Șoseaua Brăilei

În mai 2024, Primăria Slobozia a semnat un contract de 21 milioane de lei pentru asfaltarea a 10 străzi din Cartierul Slobozia Nouă. Finanțarea ar fi trebuit asigurată din bugetul local al orașului, însă actualul edil al Sloboziei, Alexandru Potor, susține că investiția nu se poate realiza cu fonduri proprii. Pe cale de consecință, proiectul se amână până la identificarea unei surse de finanțare. O soluție ar fi Compania Națională de Investiții, instituție care ar fi inclus pe «lista de sinteză» investiția de la Slobozia.

 

Administrația Potor își dorește, dar nu are cu ce... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2025, 08:05 (13387 vizualizări - 18 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6963 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12576 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7049 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8323 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11589 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16167 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8975 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8011 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12487 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11331 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8570 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8859 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11456 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11944 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11118 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9683 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6608 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11141 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9915 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11462 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10106 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8873 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9219 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A găsit o borsetă cu 20000 lei într-o benzinărie și a predat-o la Poliție!

Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 14 aprilie a.c., de către un bărbat de 42 ani, din Tîrgoviște, despre faptul că în timp ce se afla în incinta unei benzinării de pe raza municipiului i-a fost sustrasă ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:44
(10597 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prins la furat din supermarket

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al Poliției luni, 16 aprilie a.c., faptul că un bărbat a sustras din incinta unității mai multe produse ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:41
(9181 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...