Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sistemul informatic sanitar lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Sistemul informatic sanitar lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă de 1 an să primească de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița suma de 327 mii de lei, reprezentînd contravaloarea serviciilor medicale prestate în septembrie 2015, dar nevalidate din cauza unor probleme apărute la softul informatic al unității medicale. Un control al Ministerului Sănătății efectuat la Spitalul Slobozia confirmă faptul că datele au fost introduse corespunzător în sistem, însă oficialii CJAS Ialomița precizează faptul că nu există un acord scris prin care să poată atribui fondurile neachitate.

Un singur soft, mai multe probleme... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 13:30 (4139 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

La Fetești

RAJA Constanța a inaugurat investiții de 85 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, RAJA Constanța a inaugurat la Fetești investiții de 85,05 milioane de lei. Investițiile au constat în reabilitarea frontului de captare a apei, extinderea rețelei de canalizare și construirea unei stații de epurare nouă, inclusiv treapta terțiară. «Inaugurăm azi a 15 stație de epurare din regiunea Constanța-Ialomița, în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu 2007-2013. Este o reușită pentru noi și, îmi place să cred, pentru locuitorii orașului Fetești, în slujba cărora ne aflăm!» a declarat directorul RAJA Constanța, Felix Stroe, cu acest prilej.

Fetești, parte a unui proiect uriaș... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 12:05 (5178 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un deținut a fost înjunghiat în gât cu un obiect metalic ascuns într-un pix

Reglare de conturi în Penitenciarul Slobozia

Un deținut a fost înjunghiat în gît cu un obiect metalic ascuns într-un pix

Un deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a fost înjunghiat în gît cu un obiect metalic improvizat, introdus într-un pix, de un alt coleg de detenție. În cauză s-a întocmit o anchetă.

Cercetările sînt în curs Incidentul s-a petrecut vineri după amiază, 30 septembrie 2016, în apropiere de unul dintre punctele de supraveghere ale Penitenciarul Slobozia. Agresorul avea ascuns într-un pix un obiect metalic ascuțit, pe care l-a înfipt în gîtul victimei. Deținutul rănit are 22 de ani și a fost condamnat la o pedeapsă... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2016, 19:20 (11532 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

EXCLUSIV: Adjunctul IPJ Brăila, Valentin-Dorin Condruz, viitorul șef al IPJ Ialomița!

Schimbări în fruntea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Comisarul șef Viorel Ștefu, șeful instituției, a fost promovat pe o funcție de conducere în cadrul Inspectoratului General al Poliției Române. Deocamdată nu se știe numele viitorului comandat al Poliției ialomițene.

7 ani în fruntea IPJ Ialomița
Începînd de vineri, 30 septembrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița își caută un nou comandat. Potrivit unor surse neoficiale, comisarul șef Viorel Ștefu, cel care a asigurat conducerea instituției în ultimii 7 ani, a fost promovat într-o funcție... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2016, 12:11 (23287 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Promenada Inimilor (P)

Slobozia: Promenada Inimilor (P)

Data: Sîmbătă, 01 octombrie 2016, orele 10,00; Loc de întîlnire: Zona Centrului Cultural Ionel Perlea

COMUNICAT DE PRESĂ
Clubul Rotary Slobozia, în colaborare cu DSP Ialomița-Compartimentul Promovarea Sănătății, împreună cu Fundația CardioPrevent, membru al Forumului Național de Prevenție și Fundația Română a Inimii, continuă programul «Promenada Inimilor 2016», cu ocazia Zilei Mondiale a Inimii.
Clubul Rotary Slobozia, în colaborare cu DSP Ialomița-Compartimentul Promovarea Sănătății continuă, și în 2016, programul «Promenada Inimilor», proiect ce își propune să încurajeze populația orașului să facă mișcare, ca mijloc de prevenție a bolilor cardiovasculare, cu ocazia «Zilei Mondiale a Inimii» ce este sărbătorită în data de 29 septembrie.
«România ocupă locul II în topul țărilor din comunitate unde se moare din cauza bolilor circulatorii. La fiecare 30 de minute, un român face infarct miocardic. Unul din trei români suferă de hipertensiune arterială. Șapte milioane de români suferă de una dintre manifestările generalizate ale bolilor cardiovasculare. Toate aceste boli pot fi prevenite, iar mișcarea zilnică este elementul central al optimizării modului nostru de viață. Noi ne-am pus inima la treabă. Tu ce faci?»... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2016, 11:05 (2169 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Concursul directorilor de școli agită spiritele în Educație

Sindicatele reclamă politizarea unităților de învățămînt

Concursul directorilor de școli agită spiritele în Educație

Pe data de 12 octombrie, în 95 de școli și grădinițe din Ialomița se va organiza un concurs pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct. Reprezentanții Federației Sindicatelor Libere din Învățămînt reclamă public faptul că maniera în care se desfășoară testările reprezintă o încercare de a se politiza toate instituțiile de învățămînt. Ca reacție a acuzațiilor publice, oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează faptul că testările corespund metodologiei promovată de Ministerul Educației și nu au legătură cu politica.

Șefi noi în școlile din Ialomița... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 19:10 (9185 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

După modelul Sloboziei

Fetești împrumută «de îndată» 417 mii de lei

La o săptămînă de la aprobarea împrumutului de 25,4 milioane de lei pentru reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia, Consiliul Local Fetești repetă scenariul. Marți, 20 septembrie 2016, primarul Sorin Gafițoi a convocat o ședință «de îndată» pentru aprobarea contractării unui împrumut în valoare de fix 417696 lei. Proiectul de hotărîre a fost aprobat exclusiv de către consilierii PSD, consilierii PNL nefiind prezenți.

Scenariu repetat
Marți, 20 septembrie 2016, primarul orașului Fetești, Sorin Gafițoi, a repetat scenariul patentat cu o săptămînă în urmă la Slobozia. Într-o... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 17:10 (6620 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Victor Moraru continuă ctitoriile administrației Ciupercă

La vremuri noi, prețuri noi

Victor Moraru continuă ctitoriile administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița a propus plenului în ședința ordinară de vineri, 23 septembrie 2016, o serie de investiții în infrastructura rutieră județeană.Victor Moraru continuă în acest fel investițiile inițiate de predecesorul său, Silvian Ciupercă, cel care obișnuia să declare că a reabilitat 20% din infrastructura rutieră a județului.

Pe urmele lui Ciupercă
Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, continuă procesul de reabilitare a infrastructurii rutiere județene, inițiat de Silvian Ciupercă în urmă cu 10 ani. În cadrul ședinței ordinare de săptămîna... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 15:40 (4349 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Sîntem buni de plată

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Racordarea locuințelor populației la rețeaua de canalizare, precum și epurarea apelor reziduale, reprezintă de 27 de ani o prioritate declarată a tuturor administrațiilor ialomițene. Din 2004 însă, aceasta a fost dublată de Directiva 91/271/CEE a Consiliului Europei privind epurarea apelor uzate urbane în România. Potrivit acestui document, asumat și de către România, termenul limită pentru racordarea la sistemele de canalizare și epurare a apelor uzate urbane a fost 31 decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale este ultima zi a anului 2018. În Ialomița, termenul stabilit pentru comunitățile urbane a fost depășit, iar investițiile derulate în mediul rural nu vor asigura respectarea datei... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2016, 14:20 (5407 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Primăria Slobozia a decis

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit pentru identificarea unei soluții administrative care să permită intrarea în legalitate a autogării de la intrarea în oraș.

Pericli o ia de la capăt Administrația locală caută o soluție de compromis pentru intrarea în legalitate a autogării NANA de la intrarea în Slobozia. Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit din nou. Soluția identificată de autorități pentru dezamorsarea conflictului este surprinzătoare. În urma verificării... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 18:30 (6397 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

E oficial!

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

În vara anului 2009, autoritățile din Ialomița anunțau închiderea celor 150 de gropi de deșeuri neconforme din județ. La 7 ani distanță, numărul acestora aproape s-a dublat, iar oficialii județeni se declară acum neputincioși în fața situației create. Noul Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor va include finanțarea unui nou depozit zonal de deșeuri menajere...

După autorități, potopul!
Ialomița a demarat, prin anii 2006-2007, prin intermediul programului PHARE CES 2004, 2005 și 2006 investițiile în îmbunătățirea sistemului de salubrizare, colectare și gestionare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 17:10 (3634 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Abandonat după ce singurul medic specialist în boli infecțioase din Ialomița și-a suspendat temporar activitatea, Cabinetul Antirabic care funcționa în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești s-a redeschis. Reprezentanții unității medicale susțin că adresabilitatea este destul de ridicată, în fiecare zi cîte 10 ialomițeni atacați de cîini avînd nevoie să fie consultați și imunizați împotriva rabiei. La nivelul județului, problema maidanezilor pare fără rezolvare, iar autoritățile nu reușesc să găsească soluții...

Pacienți, plimbați între spitale
Cabinetul Antirabic... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 15:25 (5301 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

Dezastru în transportul școlar

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

La fiecare început de an școlar, Poliția Rutieră Ialomița verifică starea microbuzelor școlare din întreg județul. Controalele scot la iveală zeci de deficiențe tehnice pe care le au aceste mașini, iar responsabilii pentru buna lor funcționare sînt sancționați. Anul acesta, 7 primării din Ialomița au fost amendate pentru nerespectarea condițiilor de utilizare a microbuzelor școlare.

Probleme pe bandă rulantă La un an distanță de cînd Ialomița și-a reînnoit parcul auto al microbuzelor școlare, problemele încă persistă. În urma unor controale efectuate la început de an școlar, polițiștii... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 13:25 (4534 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație pe care Statul o acordă în județ pentru creșterea copilului este de 8698 de lei. Beneficiara este o fostă directoare a unei firme din Slobozia. În primul semestru al anului în curs, datele arată că, la nivelul județului, 38 de mămici care au intrat în concediu pentru creșterea copilului au primit de la Ministerul Muncii suma de 79 mii de lei...

Unde-i lege, nu-i tocmeală
În județul nostru, potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 11:25 (5315 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

Uitați pe lista de așteptare

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

De mai bine de un an și jumătate, 10 mii de copii din Ialomița, cu vîrste cuprinse între două luni și 6 ani, așteaptă să fie vaccinați împotriva unor boli grave precum difteria, tetanosul, poliomielita sau tusea convulsivă. Situația a fost generată de faptul că Ministerul Sănătății nu a distribuit în teritoriu suficiente doze de vaccin Hexavalent și Tetravalent. Autoritățile sanitare din Ialomița susțin faptul că riscul ca acești copii să rămînă nevaccinați este destul de mare, în condițiile în care următoarele doze care urmează să ajungă la medicii de familie ialomițeni vor fi administrate nou născuților.

Se întîmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2016, 10:55 (4648 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vârstă a deținuților

Statistică alarmantă

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vîrstă a deținuților

O statistică a Penitenciarului Slobozia demonstrează faptul că tot mai mulți tineri ajung la închisoare. Astfel, 33% din cei peste 500 de deținuți încarcerați la Slobozia, la finele anului 2015, sînt tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 30 de ani. În ceea ce privește faptele comise, cele mai multe condamnări definitive date de instanțe au vizat «infracțiunile contra patrimoniului».

Închiși pentru furt sau omor Raportul oficialilor din cadrul Penitenciarului Slobozia scoate în evidență faptul că tinerii reprezintă cea mai mare categorie de persoane care ajung după gratii. Astfel, 3... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 12:35 (6651 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Copiii uitați ai Statului

Situație dramatică

Copiii uitați ai Statului

Statistica oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că în județ există 1246 de copii cu handicap. Dintre aceștia, doar 189 au beneficiat anul trecut de ajutor asistat. Sprijinul a venit din partea reprezentanților singurului Centru destinat recuperării acestor cazuri, deschis prin fonduri europene la Slobozia. Actual, proaspăt înființată, o asociație din oraș militează pentru vindecarea a cît mai mulți copii cu dizabilități din Ialomița. Tot ce solicită reprezentanții fundației este ca Primăria Slobozia să le pună la dispoziție un spațiu prin care să acorde asistență copiilor diagnosticați cu autism sau Sindrom Down...

Statistici îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2016, 13:25 (3755 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

O femeie a fost omorâtă în bătaie

Crimă în comuna Gîrbovi

O femeie a fost omorîtă în bătaie

O bătrînă din comuna Gîrbovi a murit la spital după ce o persoană neidentificată a intrat în gospodăria femeii și a lovit-o în cap cu un par. Procurorii și polițiștii fac acum cercetări pentru a-i da de urmă autorului. Victimă a suspectului încă în libertate a fost și fiica femeii, diagnosticată cu grave probleme psihice.

Dosar penal pentru «omor»
Cazul expus mai sus s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. Cele două femei, mamă și fiică, se aflau acasă cînd o persoană necunoscută le-a pătruns în locuință și le-a atacat cu un par. Femeile au fost lovite în cap și peste corp, fiind... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 20:20 (6108 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi crimă

EVENIMENT

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT în Ialomița

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT la Slobozia, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Mai multe persoane au fost chemate la audieri, într-un dosar privind comiterea infracțiunii de trafic de persoane. Cercetările sînt în plină desfășurare.

Anchetă, în curs
Un grup infracțional alcătuit din peste 3 persoane a fost destructurat de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Teorism-Biroul Teritorial Slobozia. Suspecții au fost chemați la audieri la sediul instituției, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Sub escorta mascaților, aceștia... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2016, 12:26 (11831 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia, a propus Consiliului Local contractarea unui împrumut de 25,4 milioane de lei pentru finalizarea investiției din Piața Revoluției, banii fiind împrumutați de la Trezoreria Statului. Consilierii Opoziției au refuzat să susțină acest proiect, decizia beneficiind de votul exclusiv al consilierilor PSD. După 3 luni de mandat, Adrian Mocioniu decide să explice public situația financiară a administrației, justificînd atît propunerea sa, cît și oportunitatea acestui împrumut.

Un nou împrumut istoric
Luni, 12 septembrie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut, la inițiativa primarului Adrian Mocioniu. Valoarea împrumutului, acordat de Trezoreria Statului, este de 25,4 milioane de lei. La acest moment, gradul de îndatorare al orașului este de 5,28%, ca urmare a împrumutului inițiat de ex-primarul Gabi Ionașcu în 2007 pentru reabilitarea sistemului de apă al orașului.... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 22:05 (31035 vizualizări - 42 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Minori depistați de polițiști conducând pe drumurile publice

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 iulie a.c, polițiștii din Ion Roată au depistat, pe raza comunei Manasia, un autoturism ce avea o deplasare necorespunzătoare. Oamenii legii au tras pe dreapta respectivul ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:40
(6747 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor electrice, E-Distribuiție Dobrogea anunță sistarea parțială a furnizării energiei electrice în anumite zone din județ. Astfel, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:15
(5310 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: La volan în stare de ebrietate

În seara zilei de joi, 15 iulie a.c., un bărbat de 36 de ani s-a ales cu un dosar penal, fiind depistat în trafic în stare de ebrietate. Polițiștii l-au tras pe dreapta pe raza comunei Gârbovi și, întrucât ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:05
(3115 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Starea tehnică a autovehiculelor, verificată de polițiști

În perioada 14-15 iulie a.c., polițiștii ialomițeni și reprezentanții Registrului Auto Român au realizat ample controale în trafic, privind starea tehnică a autovehiculelor. În urma verificărilor, au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 18:50
(2103 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 17:05
(2585 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 84,41 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează printr-un comunicat că, în luna iunie 2021, la bugetul general consolidat s-au încasat venituri nete în sumă totală de 84,41 milioane de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 19:15
(2409 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie a.c., 27 de controale la contribuabili persoane fizice și juridice, respectiv 11 la contribuabili persoane juridice și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 17:20
(2651 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pune la dispoziția șomerilor din județ 289 de noi locuri de muncă, cele mai multe fiind destinate persoanelor calificate într-o meserie. Detalii suplimentare ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:45
(3214 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:15
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Într-o singură zi, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi cu permisele «suspendate»

Marți, 13 iulie a.c., polițiștii Secției Nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, în timp ce desfășurau activități de control în cadrul unui filtru rutier în zona Popasului Sinești, au oprit un autoturism ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:15
(4670 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 84 de evenimente, dintre care 81 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:05
(2490 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 14 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 16:35
(1550 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de înscrieri în Programul pentru susținerea producției de legume în spații protejate-2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 20 iulie 2021 inclusiv, pot depune cererea de înscriere în Programul pentru susținerea producției de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 15:45
(5102 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

13 Iulie 2021, 20:05


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 097/Noi instrucțiuni de completare a Formularelor 208, 209 și 253

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 20 iulie 2021, este termenul limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 17:20
(8549 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 13 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 16:45
(2945 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băut și fără permis, la volan. A devenit agresiv la spital!

Luni, 12 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism care circula fără a avea puse în funcțiune luminile de întâlnire. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:35
(2103 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sudiți, dispărut

Bărbat din Sudiți, dispărut

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sudiți desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 63 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:20
(1860 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă pentru mai multe județe, printre care și Ialomița, pentru marți/miercuri, 13/14 iulie ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 14:20
(1546 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de «Marți, 13» o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri «ghinionul» prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 19:25
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, drogat la volanul unui autoturism

Duminică seară, 11 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Slobozia. Întrucât șoferul avea un comportament ciudat ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:35
(2614 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, aflându-se în executarea serviciului de îndrumare și control al traficului rutier pe raza municipiului, au depistat în trafic un ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:25
(2041 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 12 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10795, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 16:35
(2724 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la o casă din Borănești și la o firmă de termopane din Fetești

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,55, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit în comuna Borănești, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:25
(6588 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Incendiere intenționată a miriștei de grâu

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,20, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:20
(3695 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Pisoi salvați de pompieri

Sâmbătă, 10 iulie a.c., doi pui de pisică au căzut într-o fântână dezafectată din Rădulești. Animăluțele au fost salvate de pompieri, aceștia intervenind cu mijloacele din dotare la fântâna cu o adâncime ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:15
(3408 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Cotorca

Un accident rutier s-a produs în satul Cotorca, aparținând comunei Ciocârlia. Astfel, duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 12,00, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu o autospecială de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:05
(2893 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


AJOFM Ialomița: 4,42%-rata șomajului în luna mai 2021

La sfârșitul lunii mai 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4146 șomeri (din care 1863 femei), rata șomajului fiind de 4,42%, cu 0,29 puncte procentuale ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 11:55
(2377 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 11 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10794, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 16:25
(1869 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de duminică, 11 iulie a.c., la ora 3,30, în zona localității Bărbulești, s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 13:10
(2110 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...