Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Criză de manuale pentru elevii de clasa a IV-a

În Ialomița

Criză de manuale pentru elevii de clasa a IV-a

Peste 2500 de elevi de clasa a IV-a din Ialomița vor mai avea de așteptat pentru a învăța Limba Română, Istorie, Geografie sau Matematică de pe manualele digitale. Distribuția manualelor în teritoriu este, deocamdată, blocată din cauza unei contestații privind licitația organizată de Ministerul Educației cu privire la alegerea editorului cărților școlare în format electronic.

Elevii, obligați să aștepte
Licitațiile cu privire la editarea manualelor școlare se organizează direct de Ministerul Educației, iar cărțile sînt trimise în teritoriu și distribuite în școli prin Depozitul... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 16:25 (4244 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sistemul informatic sanitar lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Sistemul informatic sanitar lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă de 1 an să primească de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița suma de 327 mii de lei, reprezentînd contravaloarea serviciilor medicale prestate în septembrie 2015, dar nevalidate din cauza unor probleme apărute la softul informatic al unității medicale. Un control al Ministerului Sănătății efectuat la Spitalul Slobozia confirmă faptul că datele au fost introduse corespunzător în sistem, însă oficialii CJAS Ialomița precizează faptul că nu există un acord scris prin care să poată atribui fondurile neachitate.

Un singur soft, mai multe probleme... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 13:30 (4140 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Fetești

RAJA Constanța a inaugurat investiții de 85 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, RAJA Constanța a inaugurat la Fetești investiții de 85,05 milioane de lei. Investițiile au constat în reabilitarea frontului de captare a apei, extinderea rețelei de canalizare și construirea unei stații de epurare nouă, inclusiv treapta terțiară. «Inaugurăm azi a 15 stație de epurare din regiunea Constanța-Ialomița, în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu 2007-2013. Este o reușită pentru noi și, îmi place să cred, pentru locuitorii orașului Fetești, în slujba cărora ne aflăm!» a declarat directorul RAJA Constanța, Felix Stroe, cu acest prilej.

Fetești, parte a unui proiect uriaș... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 12:05 (5179 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Un deținut a fost înjunghiat în gât cu un obiect metalic ascuns într-un pix

Reglare de conturi în Penitenciarul Slobozia

Un deținut a fost înjunghiat în gît cu un obiect metalic ascuns într-un pix

Un deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a fost înjunghiat în gît cu un obiect metalic improvizat, introdus într-un pix, de un alt coleg de detenție. În cauză s-a întocmit o anchetă.

Cercetările sînt în curs Incidentul s-a petrecut vineri după amiază, 30 septembrie 2016, în apropiere de unul dintre punctele de supraveghere ale Penitenciarul Slobozia. Agresorul avea ascuns într-un pix un obiect metalic ascuțit, pe care l-a înfipt în gîtul victimei. Deținutul rănit are 22 de ani și a fost condamnat la o pedeapsă... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2016, 19:20 (11533 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

EXCLUSIV: Adjunctul IPJ Brăila, Valentin-Dorin Condruz, viitorul șef al IPJ Ialomița!

Schimbări în fruntea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Comisarul șef Viorel Ștefu, șeful instituției, a fost promovat pe o funcție de conducere în cadrul Inspectoratului General al Poliției Române. Deocamdată nu se știe numele viitorului comandat al Poliției ialomițene.

7 ani în fruntea IPJ Ialomița
Începînd de vineri, 30 septembrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița își caută un nou comandat. Potrivit unor surse neoficiale, comisarul șef Viorel Ștefu, cel care a asigurat conducerea instituției în ultimii 7 ani, a fost promovat într-o funcție... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2016, 12:11 (23291 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Promenada Inimilor (P)

Slobozia: Promenada Inimilor (P)

Data: Sîmbătă, 01 octombrie 2016, orele 10,00; Loc de întîlnire: Zona Centrului Cultural Ionel Perlea

COMUNICAT DE PRESĂ
Clubul Rotary Slobozia, în colaborare cu DSP Ialomița-Compartimentul Promovarea Sănătății, împreună cu Fundația CardioPrevent, membru al Forumului Național de Prevenție și Fundația Română a Inimii, continuă programul «Promenada Inimilor 2016», cu ocazia Zilei Mondiale a Inimii.
Clubul Rotary Slobozia, în colaborare cu DSP Ialomița-Compartimentul Promovarea Sănătății continuă, și în 2016, programul «Promenada Inimilor», proiect ce își propune să încurajeze populația orașului să facă mișcare, ca mijloc de prevenție a bolilor cardiovasculare, cu ocazia «Zilei Mondiale a Inimii» ce este sărbătorită în data de 29 septembrie.
«România ocupă locul II în topul țărilor din comunitate unde se moare din cauza bolilor circulatorii. La fiecare 30 de minute, un român face infarct miocardic. Unul din trei români suferă de hipertensiune arterială. Șapte milioane de români suferă de una dintre manifestările generalizate ale bolilor cardiovasculare. Toate aceste boli pot fi prevenite, iar mișcarea zilnică este elementul central al optimizării modului nostru de viață. Noi ne-am pus inima la treabă. Tu ce faci?»... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2016, 11:05 (2220 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Concursul directorilor de școli agită spiritele în Educație

Sindicatele reclamă politizarea unităților de învățămînt

Concursul directorilor de școli agită spiritele în Educație

Pe data de 12 octombrie, în 95 de școli și grădinițe din Ialomița se va organiza un concurs pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct. Reprezentanții Federației Sindicatelor Libere din Învățămînt reclamă public faptul că maniera în care se desfășoară testările reprezintă o încercare de a se politiza toate instituțiile de învățămînt. Ca reacție a acuzațiilor publice, oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează faptul că testările corespund metodologiei promovată de Ministerul Educației și nu au legătură cu politica.

Șefi noi în școlile din Ialomița... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 19:10 (9190 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

După modelul Sloboziei

Fetești împrumută «de îndată» 417 mii de lei

La o săptămînă de la aprobarea împrumutului de 25,4 milioane de lei pentru reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia, Consiliul Local Fetești repetă scenariul. Marți, 20 septembrie 2016, primarul Sorin Gafițoi a convocat o ședință «de îndată» pentru aprobarea contractării unui împrumut în valoare de fix 417696 lei. Proiectul de hotărîre a fost aprobat exclusiv de către consilierii PSD, consilierii PNL nefiind prezenți.

Scenariu repetat
Marți, 20 septembrie 2016, primarul orașului Fetești, Sorin Gafițoi, a repetat scenariul patentat cu o săptămînă în urmă la Slobozia. Într-o... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 17:10 (6621 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru continuă ctitoriile administrației Ciupercă

La vremuri noi, prețuri noi

Victor Moraru continuă ctitoriile administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița a propus plenului în ședința ordinară de vineri, 23 septembrie 2016, o serie de investiții în infrastructura rutieră județeană.Victor Moraru continuă în acest fel investițiile inițiate de predecesorul său, Silvian Ciupercă, cel care obișnuia să declare că a reabilitat 20% din infrastructura rutieră a județului.

Pe urmele lui Ciupercă
Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, continuă procesul de reabilitare a infrastructurii rutiere județene, inițiat de Silvian Ciupercă în urmă cu 10 ani. În cadrul ședinței ordinare de săptămîna... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 15:40 (4350 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Sîntem buni de plată

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Racordarea locuințelor populației la rețeaua de canalizare, precum și epurarea apelor reziduale, reprezintă de 27 de ani o prioritate declarată a tuturor administrațiilor ialomițene. Din 2004 însă, aceasta a fost dublată de Directiva 91/271/CEE a Consiliului Europei privind epurarea apelor uzate urbane în România. Potrivit acestui document, asumat și de către România, termenul limită pentru racordarea la sistemele de canalizare și epurare a apelor uzate urbane a fost 31 decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale este ultima zi a anului 2018. În Ialomița, termenul stabilit pentru comunitățile urbane a fost depășit, iar investițiile derulate în mediul rural nu vor asigura respectarea datei... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2016, 14:20 (5409 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Primăria Slobozia a decis

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit pentru identificarea unei soluții administrative care să permită intrarea în legalitate a autogării de la intrarea în oraș.

Pericli o ia de la capăt Administrația locală caută o soluție de compromis pentru intrarea în legalitate a autogării NANA de la intrarea în Slobozia. Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit din nou. Soluția identificată de autorități pentru dezamorsarea conflictului este surprinzătoare. În urma verificării... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 18:30 (6398 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

E oficial!

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

În vara anului 2009, autoritățile din Ialomița anunțau închiderea celor 150 de gropi de deșeuri neconforme din județ. La 7 ani distanță, numărul acestora aproape s-a dublat, iar oficialii județeni se declară acum neputincioși în fața situației create. Noul Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor va include finanțarea unui nou depozit zonal de deșeuri menajere...

După autorități, potopul!
Ialomița a demarat, prin anii 2006-2007, prin intermediul programului PHARE CES 2004, 2005 și 2006 investițiile în îmbunătățirea sistemului de salubrizare, colectare și gestionare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 17:10 (3635 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Abandonat după ce singurul medic specialist în boli infecțioase din Ialomița și-a suspendat temporar activitatea, Cabinetul Antirabic care funcționa în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești s-a redeschis. Reprezentanții unității medicale susțin că adresabilitatea este destul de ridicată, în fiecare zi cîte 10 ialomițeni atacați de cîini avînd nevoie să fie consultați și imunizați împotriva rabiei. La nivelul județului, problema maidanezilor pare fără rezolvare, iar autoritățile nu reușesc să găsească soluții...

Pacienți, plimbați între spitale
Cabinetul Antirabic... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 15:25 (5302 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

Dezastru în transportul școlar

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

La fiecare început de an școlar, Poliția Rutieră Ialomița verifică starea microbuzelor școlare din întreg județul. Controalele scot la iveală zeci de deficiențe tehnice pe care le au aceste mașini, iar responsabilii pentru buna lor funcționare sînt sancționați. Anul acesta, 7 primării din Ialomița au fost amendate pentru nerespectarea condițiilor de utilizare a microbuzelor școlare.

Probleme pe bandă rulantă La un an distanță de cînd Ialomița și-a reînnoit parcul auto al microbuzelor școlare, problemele încă persistă. În urma unor controale efectuate la început de an școlar, polițiștii... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 13:25 (4535 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație pe care Statul o acordă în județ pentru creșterea copilului este de 8698 de lei. Beneficiara este o fostă directoare a unei firme din Slobozia. În primul semestru al anului în curs, datele arată că, la nivelul județului, 38 de mămici care au intrat în concediu pentru creșterea copilului au primit de la Ministerul Muncii suma de 79 mii de lei...

Unde-i lege, nu-i tocmeală
În județul nostru, potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 11:25 (5316 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

Uitați pe lista de așteptare

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

De mai bine de un an și jumătate, 10 mii de copii din Ialomița, cu vîrste cuprinse între două luni și 6 ani, așteaptă să fie vaccinați împotriva unor boli grave precum difteria, tetanosul, poliomielita sau tusea convulsivă. Situația a fost generată de faptul că Ministerul Sănătății nu a distribuit în teritoriu suficiente doze de vaccin Hexavalent și Tetravalent. Autoritățile sanitare din Ialomița susțin faptul că riscul ca acești copii să rămînă nevaccinați este destul de mare, în condițiile în care următoarele doze care urmează să ajungă la medicii de familie ialomițeni vor fi administrate nou născuților.

Se întîmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2016, 10:55 (4649 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vârstă a deținuților

Statistică alarmantă

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vîrstă a deținuților

O statistică a Penitenciarului Slobozia demonstrează faptul că tot mai mulți tineri ajung la închisoare. Astfel, 33% din cei peste 500 de deținuți încarcerați la Slobozia, la finele anului 2015, sînt tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 30 de ani. În ceea ce privește faptele comise, cele mai multe condamnări definitive date de instanțe au vizat «infracțiunile contra patrimoniului».

Închiși pentru furt sau omor Raportul oficialilor din cadrul Penitenciarului Slobozia scoate în evidență faptul că tinerii reprezintă cea mai mare categorie de persoane care ajung după gratii. Astfel, 3... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 12:35 (6652 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Copiii uitați ai Statului

Situație dramatică

Copiii uitați ai Statului

Statistica oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că în județ există 1246 de copii cu handicap. Dintre aceștia, doar 189 au beneficiat anul trecut de ajutor asistat. Sprijinul a venit din partea reprezentanților singurului Centru destinat recuperării acestor cazuri, deschis prin fonduri europene la Slobozia. Actual, proaspăt înființată, o asociație din oraș militează pentru vindecarea a cît mai mulți copii cu dizabilități din Ialomița. Tot ce solicită reprezentanții fundației este ca Primăria Slobozia să le pună la dispoziție un spațiu prin care să acorde asistență copiilor diagnosticați cu autism sau Sindrom Down...

Statistici îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2016, 13:25 (3756 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

O femeie a fost omorâtă în bătaie

Crimă în comuna Gîrbovi

O femeie a fost omorîtă în bătaie

O bătrînă din comuna Gîrbovi a murit la spital după ce o persoană neidentificată a intrat în gospodăria femeii și a lovit-o în cap cu un par. Procurorii și polițiștii fac acum cercetări pentru a-i da de urmă autorului. Victimă a suspectului încă în libertate a fost și fiica femeii, diagnosticată cu grave probleme psihice.

Dosar penal pentru «omor»
Cazul expus mai sus s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. Cele două femei, mamă și fiică, se aflau acasă cînd o persoană necunoscută le-a pătruns în locuință și le-a atacat cu un par. Femeile au fost lovite în cap și peste corp, fiind... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 20:20 (6108 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi crimă

EVENIMENT

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT în Ialomița

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT la Slobozia, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Mai multe persoane au fost chemate la audieri, într-un dosar privind comiterea infracțiunii de trafic de persoane. Cercetările sînt în plină desfășurare.

Anchetă, în curs
Un grup infracțional alcătuit din peste 3 persoane a fost destructurat de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Teorism-Biroul Teritorial Slobozia. Suspecții au fost chemați la audieri la sediul instituției, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Sub escorta mascaților, aceștia... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2016, 12:26 (11831 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Serenadă de toamnă» la Slobozia

Joi, 7 septembrie 2017, pe esplanada din fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura concertul în aer liber «Serenadă de toamnă». Concertul are începere la orele 18,00 și ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2017, 18:35
(4510 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia concert


Ialomița: Bătrână dispărută/UPDATE: A fost găsită la Slobozia

Ialomița: Bătrână dispărută/UPDATE: A fost găsită la Slobozia

Polițiștii ialomițeni caută o femeie de 81 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea femeii sunt rugați să sune la numărul unic ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 19:35
(8075 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Specialiști din China, vizită în Ialomița

În perioada 28.08-1.09.2017, o delegație de specialiști chinezi a venit în România pentru evaluarea sistemelor de management al calității și igienei mierii de albine din țara noastră, această vizită de ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 19:10
(4567 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minoră găsită la scurt timp după dispariție

În cursul nopții de 27/28 august 2017, un bărbat din comuna Sălcioara a sesizat dispariția de la domiciliu a fiicei sale în vârstă de 15 ani, care a plecat de acasă fără a mai reveni. Datele de identitate ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 18:25
(4641 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a Poliției în zona Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 1 septembrie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2017, 19:55
(4887 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 32500 de lei

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 1/3 septembrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2017, 19:40
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Un autobuz s-a răsturnat lângă Sărățeni

Vineri, 1 septembrie a.c., 8 pasageri ai unui autobuz au fost răniți ușor după ce vehiculul s-a răsturnat în zona localității Sărățeni. La fața locului s-au deplasat polițiștii, dar și paramedicii SMUR ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2017, 19:56
(4648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minoră dispărută

Ialomița: Minoră dispărută

Polițiștii ialomițeni încearcă să-i dea de urmă adolescentei Daniela Bratoșin, în vârstă 15 ani, din zona Urziceni. Tânăra a plecat de acasă în cursul nopții de 27/28 august 2017 și nu ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 21:10
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Galeriile «Arcadia» ale Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia găzduiesc marți, 5 septembrie 2017, începând cu orele 14,00, vernisajul expoziției «Emoții». Tablourile sunt realizate de artista ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:25
(3481 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Donare de sânge

Cu sprijinul Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, sediul Protopopiatului Urziceni a devenit neîncăpător datorită zecilor de credincioși veniți să doneze sânge. Împreună cu preoții și reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:05
(4257 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

vând struguri-2017
toate soiurile, la lădițe
jud. Vrancea
transport la domiciliu
Relații la telefon 0742/308.915

29 August 2017, 19:25


ITM Ialomița: Controale la firme care au înregistrat accidente de muncă

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura, în perioada septembrie-noiembrie 2017, acțiuni de control la toți angajatorii din județ care au înregistrat în ultimii 5 ani accidente de muncă. ...[citește_toată_știrea]

29 August 2017, 19:05
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

CAZACU I. ȘTEFAN II
cu sediul în comuna Gheorghe Lazăr
vinde legume:
roșii, ardei

din producția proprie
Relații la telefon 0727/519.593

29 August 2017, 18:20


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii iulie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6360 șomeri, din care 920 șomeri indemnizați, respectiv 5440 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 21:15
(4310 vizualizări - 1 comentariu)


Urmărit internațional, depistat la Slobozia

Miercuri, 23 august 2017, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat, de 30 de ani, din Slobozia, pe numele căruia exista un mandat european de ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 20:55
(4833 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ISU Ialomița, calificați la faza națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 22-25 august 2017, se desfășoară la Iași etapa națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La această etapă vor participa 12 echipaje, reprezentante ale inspectoratelor ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:45
(5436 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Adolescența-etapa în care ne formăm ca oameni»

Miercuri, 23 august 2017, beneficiarii proiectului «Clubul de vară» din Urziceni s-au întâlnit cu psihologul Angela Bojoga, consilier școlar și voluntar în cadrul Serviciului Social acreditat al Protopopiatului ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:05
(4921 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

I.I. DUMITRU M. GEORGE-CRISTIAN
cu sediul în sat Luciu, com. Gura Ialomiței
vinde pepeni și legume
din producția proprie
Relații la telefon 0729/558.058

22 August 2017, 18:05


AJFP Ialomița: Încasări de 45,54 milioane de lei la buget

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat în luna iulie 2017 la bugetul general consolidat  suma de 45,54 milioane lei. Cel mai mare grad de încasare a fost semnalat la nivelul ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 22:10
(5167 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de 12 mii de lei

Inspectorii DSVSA Ialomița au realizat în această perioadă mai multe controale tematice cu privire la abatorizarea, prelucrarea laptelui sau modul în care se comercializează produsele alimentare. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 21:05
(5005 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se închid gazele

Distrigaz Sud Rețele informează faptul că vineri, 18 august 2017, în orașele Fetești, Slobozia și Urziceni, pe străzile Călărași, Matei Basarab, Panduri și București, se va opri furnizarea de gaze naturale ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:30
(4474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de prevenire a Pestei Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a intensificat acțiunile cu privire la prevenirea răspândirii pe teritoriul județului Ialomița a Pestei Porcină Africană. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:10
(4265 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Pe perioada minivacanței de Sfânta Maria, polițiștii au fost la datorie, zilnic, pentru siguranța și liniștea cetățenilor. În 5 zile, polițiștii au constatat peste 100 de infracțiuni, au aplicat aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 August 2017, 12:40
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița a interzis comerțul cu porci în târguri

DSVSA Ialomița anunță toți crescătorii de porcine, ca urmare a evoluției Pestei Porcine Africane în țările riverane României precum și notificarea a două  focare de boală la porcii domestici în cartierele ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:20
(6789 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare pentru Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu»

Centrul Militar Județean Ialomița, structură a Ministerului Apărării Naționale, anunță că Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu» va organiza concurs de admitere sesiunea ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:05
(9055 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Prețurile medii pentru produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărârea Consiliului Județean Ialomița nr. 128/31.07.2017, privind modificarea Hotărârii ...[citește_toată_știrea]

10 August 2017, 13:15
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează
ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani în transport mărfuri
-atestat valabil de sofer profesionist transport marfa
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]
telefon 0749/082.231

10 August 2017, 12:10


«Alături de Oameni... pentru Oameni», program social derulat de Protopopiatul Urziceni

Acest program social a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întâmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din motive obiective nu puteau să ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:20
(7115 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii au depistat luni, 7 august a.c., doi bărbați de 27 și 48 ani, din comuna Scânteia, respectiv Movilița, care conduceau autoturisme deși se aflau sub infuența băuturilor alcoolice. Ambii au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:05
(4168 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile cehe, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile cehe a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:30
(5633 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...