Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Uneori se poate

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Sănătatea ialomițeană se chinuie să reziste în fața haosului din sistemul medical românesc. Din cele 4 spitale ale județului, doar unul a reușit să depășească și să gestioneze corespunzător iminentele probleme financiare. Este vorba despre Spitalul Orășenesc Țăndărei, unitate medicală care în anul 2011 a fost închisă de Ministerul Sănătății, fiind considerată neperformantă. În prezent, reprezentanții Spitalului Țăndărei au reușit să facă economii suficiente încît își pot permite să achiziționeze aparate medicale cu fonduri proprii.

Sănătate în cifre
În anul 2011, Spitalul Orășenesc... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 20:35 (7153 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Bordușani: Faleza abandonată de la malul Dunării

Bordușani: Faleza abandonată de la malul Dunării

Un proiect edilitar inițiat de Consiliul Județean Ialomița și Primăria Bordușani zace abandonat în sertarele celor două instituții, de 3 ani... Este vorba despre faleza pe malul Dunării, pe care atît administrația județului, cît și cea din Bordușani au promis că o vor realiza. În prezent, locul de promenadă s-a transformat într-un morman de pietroaie răspîndite pe o distanță de peste un kilometru, cu scop de protecție împotriva inundațiilor și groapă de gunoi. Actuala administrație locală din Bordușani susține oportunitatea inițiativei, însă apreciază că reluarea lucrărilor este imposibilă...

Salba de pietroaie... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 19:25 (5700 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a recunoscut drepturile angajaților PFA ai Spitalului Județean Slobozia

Tribunalul Ialomița a recunoscut drepturile angajaților PFA ai Spitalului Județean Slobozia

O hotărîre a Tribunalului Ialomița aduce din nou în atenția opiniei publice scandalul angajărilor ilegale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Concret, instanța a stabilit recunoașterea statutului de angajați a celor 200 de persoane care și-au desfășurat activitatea la cel mai mare spital din Ialomița în baza unor convenții civile. Mai mult, Spitalul Slobozia a fost obligat de judecători să achite contravaloarea asigurărilor sociale ale respectivilor angajați în perioada martie-iunie 2014, plățile fiind suspendate printr-o decizie a Camerei de Conturi Ialomița. Între timp, procurorii care au deschis o anchetă penală în acest caz continuă să adune probe la dosar.

Angajări ilegale la spital... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 18:05 (8628 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Prinși de polițiști, lăsați liberi de judecători

Ialomița: Prinși de polițiști, lăsați liberi de judecători

Judecătorii din Fetești au decis să lase liberi trei inculpați cu antecedente penale, din Țăndărei, după ce polițiștii i-au prins în flagrant în timp ce se plimbau pe străzile orașului cu o mașină furată. Unul dintre infractori are 17 ani și este cercetat într-un dosar pentru furt calificat, iar ceilalți doi au fost condamnați la pedepse cu executare pentru furt și lovirea unui polițist.

Justiție pentru toată lumea
În noaptea de 18/19 septembrie 2016, cei trei infractori, pe numele lor de Edmond Ion, Cristian Ionuț Balcan și Dobrin Cristian Balcan au furat mașina unui cetățean... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 15:05 (7356 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Pericli amenință autoritățile

Slobozia: Autogara NANA vrea să intre în legalitate

Scandalul autogării NANA continuă. Administratorul Nicu Pericli amenință autoritățile cu un proces în instanța pentru că «de 6 luni se împiedică deschiderea autogării». În replică, autoritățile susțin că legalitatea acestei construcții face obiectul unui dosar anchetat de Parchetul Slobozia. O posibilă soluție administrativă în acest litigiu va fi adoptată în perioada imediat următoare, în cadrul unei întîlniri dintre reprezentanții firmei NANA și cei ai Primăriei Slobozia...

Legalizare sub amenințare
Autogara NANA este în pom! Și pomul? Ei, bine, pomul este ținut în brațe de... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2016, 11:35 (12256 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Local Slobozia, expert național antifraudă la Bruxelles

Fosta șefă a Parchetului Local Slobozia, expert național antifraudă la Bruxelles

Procurorul Daniela Dediu, fosta șefă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, va ajunge să reprezinte România în cadrul Departamentului de Luptă Antifraudă (OLAF) al Comisiei Europene. Delegată la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Sectorului 1, aceasta a solicitat Consiliului Superior al Magistraturii aprobarea unei detașări în calitate de expert național al OLAF.

Activitate intensă Fost polițist judiciar în cadrul Direcției Naționale Anticorupție, Daniela Dediu a fost transferată la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia și a devenit șeful acestei instituții după ce procurorul... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2016, 11:05 (10263 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se întîmplă în Cartierul Slobozia Nouă

Rețeaua de canalizare a Sloboziei se prăbușește!

Joi, 15 septembrie 2016, la orele prînzului, o autoutiliară a firmei Polaris s-a răsturnat în rețeaua de canalizare a orașului. Incidentul a avut loc pe strada Cimitirului, din Cartierul Slobozia Nouă. Potrivit declarațiilor șoferului, autoutilitara circulă în mod curent pe drumul respectiv, dar pînă acum nu a avut probleme de acest gen. Porțiunea de drum care s-a surpat are o lungime de circa 15 metri și o lățime de o jumătate de metru, de-a lungul rețelei de canalizare care a fost îngropată acolo. Pentru eliberarea autoutilitarei din șanț, la fața locului a fost trimisă o macara. Aceasta s-a prăbușit și ea parțial în șanțul creat de-a lungul rețelei de canalizare. Autoritățile locale și reprezentanții... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2016, 16:50 (6820 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Subsolurile inundate afectează structura de rezistență a blocurilor

Semnal de alarmă la Slobozia

Subsolurile inundate afectează structura de rezistență a blocurilor

O statistică oficială realizată de administrația slobozeană confirmă că o treime dintre blocurile din oraș sînt inundate. După 25 de ani (iar în unele cazuri mai mult!), structura de rezistență a acestor imobile a fost afectată. Situația în care se află blocul V1, din Cartierul 500, este doar una dintre multele aduse la cunoștința autorităților. Ascunse în spatele unei legi perfectibile, acestea ridică din umeri și susțin că «au mîinile legate».

Dezastrul de la V1, scara E Viorica Soceanu locuiește la Blocul V1, scara E, din Cartierul 500. În urmă cu 1 an, apartamentul aflat la parter... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2016, 10:45 (12762 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

25,4 milioane de lei pentru «groapa lui Stoica»

Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut

25,4 milioane de lei pentru «groapa lui Stoica»

Luni, 12 septembrie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut, la inițiativa primarului Adrian Mocioniu. Valoarea împrumutului, acordat de Trezoreria Statului, este de 25,4 milioane de lei. La acest moment, gradul de îndatorare al orașului este de 5,28%, ca urmare a împrumutului inițiat de ex-primarul Gabi Ionașcu în 2007.

Un împrumut inevitabil
Spectrul unui nou împrumut pentru finalizarea investiției «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției» planează asupra municipalității slobozene de mai bine de 1 an... Adrian Mocioniu, primarul în funcție, a invocat însă... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 20:10 (10533 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Visurile administrative ale primarilor ialomițeni

Visurile administrative ale primarilor ialomițeni

La sfîrșitul acestei luni, Consiliul Județean Ialomița va supune aprobării plenului un proiect de hotărîre care are drept scop completarea Strategiei de Dezvoltare a județului Ialomița. Proiectul se bazează pe propunerile formulate în Strategiile Locale comandate la nivelul fiecărei comune din județ. Excluzînd sumele exorbitante cheltuite de administrațiile locale pentru realizarea acestor propuneri, documentul care urmează să fie votat de consilierii județeni cuprinde proiecte fanteziste, lipsite de substanță sau irealizabile. Ziarul nostru vă propune o succintă trecere în revistă a acestora.

Năravuri strategice vechi... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 18:25 (10879 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de plagiat la Școala Postliceală «Henri Coandă» Urziceni

Ignoranți cu diplome

Acuzații de plagiat la Școala Postliceală «Henri Coandă» Urziceni

Dezastru la examenul de absolvire organizat de Școala Postliceală Sanitară «Henri Coandă» Urziceni. Reprezentanții Ordinului Asistenților Medicali Generaliști Moașelor și Asistenților Medicali din România-Filiala Ialomița acuză Comisia de Evaluare de numeroase deficiențe în organizarea testării. Cea mai gravă dintre sesizări vizează suspiciunea de plagiat a unora dintre lucrările de cercetare, pe care candidații le-au prezentat în fața examinatorilor. În ciuda neregulilor descoperite, toți cei 29 de absolvenți ai promoției curente au fost declarați admiși...

S-a întîmplat la Urziceni... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2016, 16:45 (9757 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Început de an școlar fără «Cornul și Laptele»

Așa-i în Ialomița

Început de an școlar fără «Cornul și Laptele»

Ca și în anii precedenți, cornul și laptele vor lipsi de pe băncile elevilor ialomițeni la deschiderea școlilor. Cea mai mare problemă a Consiliului Județean Ialomița, instituția care asigură derularea în teritoriu a programului guvernamental, o reprezintă contestațiile depuse de firmele care au participat la licitațiile deschise pentru distribuirea produselor alimentare. Demersul face imposibilă distribuirea în timp util a alimentelor. În anul școlar precedent, programul Guvernului României s-a derulat cu deficiențe la nivelul județului.

Vești proaste pentru elevi
Pregătirile... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2016, 18:55 (4218 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dosar penal pentru viol, înregistrat la Poliție

Romii din Țăndărei se dezlănțuie

Dosar penal pentru viol, înregistrat la Poliție

Scandal în țigănie, la Țăndărei. Două familii de romi din oraș au intrat în atenția polițiștilor după ce au fost la un pas de a se linșa în mijlocul străzii. Clanurile disputau o fată propusă pentru căsătorie, aceasta refuzîndu-și mirele în noaptea nunții. La mijloc s-ar afla și o datorie de 23 mii de euro pe care familia tînărului rămas fără mireasă a încercat să o recupereze de la apropiații fetei. Autoritățile au deschis o anchetă penală pentru viol și lipsire de libertate...

Pericol pe străzile din Țăndărei Tot week-endul trecut polițiștii au fost în alertă pentru că romii din ... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2016, 15:40 (10855 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul an școlar a fost deschis de premierul Dacian Cioloș

La Fetești

Noul an școlar a fost deschis de premierul Dacian Cioloș

În Ialomița, festivitățile dedicate debutului anului școlar 2016-2017 s-au concentrat în jurul Liceului Teoretic «Carol I» din Fetești. Aici noul an școlar a fost deschis de premierul Dacian Cioloș. În prezența reprezentanților autorităților locale și județene, prim-ministrul României le-a vorbit elevilor despre rolul și importanța Educației.

Vizită oficială la Fetești
Oficialii din cadrul Guvernului României au anunțat încă de duminică, 11 septembrie 2016, faptul că premierul Dacian Cioloș va veni în Ialomița, la Fetești, să inaugureze noul an școlar. Luni, 12 septembrie 201... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2016, 12:20 (5920 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Copii cu dizabilități, obligați să învețe în mizerie

Vor începe școala în spații insalubre

Fetești: Copii cu dizabilități, obligați să învețe în mizerie

La începerea noului an școlar, 25 de copii cu dizabilități din Fetești vor fi obligați să învețe într-un spațiu impropriu. Problema este cunoscută de mai bine de jumătate de an, însă pînă în prezent autoritățile locale au refuzat să facă demersuri în vederea remedierii situației. Între timp, cazul s-a transformat într-o dispută politică ce a împărțit Consiliul Local Fetești în două tabere.

6 luni de eforturi zadarnice
Un scandal cu iz penal în care a fost implicată Fundația «Trebuie» din Fetești, ai cărei reprezentanți au fost acuzați de faptul că ar fi fraudat fondurile provenite... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2016, 14:05 (4732 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul ialomițean și-a turat motoarele

Fiscul ialomițean și-a turat motoarele

Inspectorii fiscali din Ialomița au reușit să realizeze aproape integral planul de acțiune în privința recuperării debitelor către bugetul consolidat al statului pentru anul în curs. Potrivit datelor furnizate de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, funcționarii cu atribuții de control din cadrul instituției au stabilit venituri suplimentare în valoare de 10,3 milioane de lei, sume care urmează să ajungă în vistieria Statului.

Activitate fiscală în cifre Informațiile publice furnizate de Administrația Județeană a Finanțelor Publice arată faptul că funcționarii instituției... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2016, 13:25 (5997 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Cimitir nou pentru Slobozia

Cimitir nou pentru Slobozia

Înființarea unui nou cimitir uman a fost unul dintre proiectele de hotărîre aprobate de către Consiliul Local Slobozia. Cimitirul are o suprafață de 7 hectare și va fi amplasat la granița dintre Slobozia și Cosîmbești.

Un cimitir așteptat de 4 ani Ideea înființării unui nou cimitir uman la Slobozia nu este nouă. Ea se află pe agenda autorităților locale de mai bine de 4 ani. Pînă acum însă, edilii aleși de către electorat au ezitat să adopte o decizie tranșantă. Ea se impune însă în condițiile în care în ultimul an locurile de veci din cimitirul de la Bora sînt repartizate «pe pile... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2016, 14:20 (5448 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Cutremur în «paradisul» ajutoarelor sociale

Se întîmplă la Bărbulești

Cutremur în «paradisul» ajutoarelor sociale

O anchetă a Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița aduce din nou în atenție Primăria Bărbulești, comuna devenită «paradis» al ajutoarelor sociale. Zeci de beneficiari s-au trezit peste noapte fără sprijinul financiar acordat de Stat, după ce procurorii au stabilit că banii erau încasați ilegal. În prezent, magistrații au sistat de la plată peste 200 de dosare, aflate în verificări la sediul Parchetului Județean. Lunar, în baza Legii 416, romii din Bărbulești primeau 1 milion de lei sub formă de ajutoare sociale, deși mulți dintre ei trăiau în palate și conduceau mașini luxoase. Deranjați de sistarea fondurilor, romii își cer ajutoarele înapoi...

O lege întortocheată... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2016, 10:55 (5501 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

Medicul Violeta Șapira, în preaviz

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

La 1 an și jumătate de la preluarea funcției, medicul Violeta Șapira și-a anunțat public demisia din fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Decizia a fost adoptată după ce un post central de televiziune a difuzat o știre despre cea mai mare unitate medicală din Ialomița. Oficialii Consiliului Județean Ialomița, instituția care administrează Spitalul Slobozia, nu au făcut public numele viitorului manager al unității sanitare.

Scandal public la Spitalul Slobozia
În urmă cu o săptămînă, o știre difuzată pe un post central de televiziune aducea în atenția opiniei publice... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 18:50 (15431 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Scandal la Spitalul Municipal Urziceni

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Departamentul pentru Situații de Urgență, organism coordonat de Ministerul Sănătății împreună cu Ministerul Administrației și Internelor, pune pe tapet o serie de deficiențe descoperite la Camera Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Urziceni. În Raportul reprezentanților DSU se arată că la Urziceni cazurile de urgență sînt tratate cu iresponsabilitate. Dincolo de lipsa medicilor și a aparatelor necesare investigării pacienților, controlul specialiștilor din București ar fi scos la iveală și faptul că unele dintre medicamentele administrate bolnavilor erau expirate!

Deficiențe la Camera Primiri Urgențe Urziceni... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 20:35 (5861 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Incendiu la o casă din Movila

Incendiu la o casă din Movila

Pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia și membrii serviciului voluntar cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru stingerea unui incendiu care ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:05
(3476 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 455 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 7 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 455, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 16:05
(2683 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Calendarul privind mobilitatea personalului didactic din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021 a fost reactualizat

În urma promulgării de către președintele României, Klaus Iohannis, a Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 58/2020 privind luarea unor măsuri pentru buna funcționare a sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 00:20
(12124 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 3 iulie a.c., în jurul orei 9,30, polițiștii din Slobozia au oprit pentru control, pe raza localității Misleanu, un autoturism condus de un tânăr de 28 de ani, din aceeași localitate. În urma solicitării ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 19:10
(3661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 444 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 6 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 444, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 16:05
(3024 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni integrate pentru combaterea COVID-19

Pentru prevenirea și limitarea îmbolnăvirilor cu COVID-19, la nivelul județului Ialomița se vor desfășura acțiuni de verificare a respectării măsurilor de protecție sanitară, pentru a proteja sănătatea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2020, 11:20
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Șosele însângerate în județul Ialomița

Șosele însângerate în județul Ialomița

Zi neagră pe șoselele din Ialomița sâmbătă, 4 iulie 2020. Cinci persoane au fost rănite și una a murit în urma a 3 accidente rutiere, petrecute pe raza localităților Fetești, Coșereni și Misleanu. Cel mai ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2020, 15:15
(4134 vizualizări - 5 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 440 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 3 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 440, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de joi, 2 ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 16:05
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis sau cu permise suspendate

Joi, 2 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, polițiștii din Balaciu în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza de competență au oprit pentru control un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 14:40
(2892 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de un autoturism

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 18,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier în municipiul Slobozia, în care un autoturism a lovit un pieton. La locul evenimentului s-a deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:55
(2625 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Vineri dimineață, 3 iulie a.c., în jurul orei 3,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de baloți din paie în gospodăria unui cetățean din Cartierul Vlașca ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:50
(2938 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: A luat foc ghena de ventilație

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 16,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la stingerea unui incendiu produs la o ghenă Slobozia. Incendiul a fost stins operativ de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:45
(2640 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 11,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Săveni. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:40
(3093 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Proxenet din Axintele, arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:50
(3687 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Femei reținute pentru contrabandă cu țigări

Două femei, de 43 și 66 de ani, au fost reținute de polițiștii ialomițeni într-un dosar privind contrabanda cu țigări. Oamenii legii au efectuat în cursul zilei de joi, 2 iulie a.c., 10 percheziții domiciliare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:45
(3303 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru încălcarea Codului Rutier

Un tânăr de 22 de ani și un altul de 30 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost suprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Tânărul de 22 de ani s-a urcat la volan în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:40
(2301 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 436 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 2 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 436, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de miercuri, ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 16:05
(3179 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

O persoană din Sudiți a descoperit un proiectil de artilerie exploziv, de calibru 120 mm, miercuri, 1 iulie a.c., în jurul orelor 12,50, în grădina din propria gospodărie. Conștientizând ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 12:10
(3399 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Contestații la Bacalaureat 2020

La nivelul județului Ialomița, 661 de contestații au fost depuse după afișarea primelor rezultate obținute de către candidații prezenți la probele din sesiunea curentă a examenului de Bacalaureat. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 10:15
(3195 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

97 de persoane amprentate, 122 de autoturisme controlate, 23 de sancțiuni contravenționale aplicate și 6962 de kilograme de deșeuri feroase ridicate de polițiști. Este bilanțul unei ample acțiuni de prevenire ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 17:40
(3391 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la centrele rezidențiale

Având în vedere prevederile Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19,  în  perioada 3-15.06.2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:20
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 432 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 1 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 432, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:05
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 2 iulie 2020, în intervalul orar 9,00-15.00. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 14:40
(6367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 9 ani, rănit într-un accident rutier

Un tânăr de 17 ani din orașul Țăndărei s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier. Acesta se deplasa pe un moped înmatriculat cu un număr fals și fără a avea permis de conducere, moment ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:25
(2327 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Razie a polițiștilor

În cursul zilei de luni, 29 iunie 2020, polițiștii din cadrul tuturor serviciilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au organizat o razie de amploare pe străzile din Slobozia. În urma acțiunii ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:10
(1808 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,13%-rata șomajului în mai 2020

La sfârșitul lunii mai 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3864 șomeri (din care 1777 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:20
(2201 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 430 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 30 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 430, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:05
(4112 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 425 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 29 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 425, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 16:05
(2264 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește localitatea Dridu, RAJA Constanța va sista furnizarea apei marți, 30 iunie 202 ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 14:55
(5574 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Borănești

Razie de amploare la Borănești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat vineri după amiază, 26 iunie a.c., în comuna Borănești, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și asigurarea climatului de ordine publică. Au ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2020, 13:40
(2246 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...