Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița a organizat vineri, 27 mai 2016, la orele 11,00, o ședință festivă care a marcat încheierea celor 4 ani de mandat a celor 31 consilieri județeni. Conducerea Consiliului Județean Ialomița a folosit acest prilej pentru a mulțumi plenului pentru întreaga activitate, dar și pentru a înmîna medalii. În același timp, ședința a fost una lucrativă, în cadrul căreia s-au aprobat proiecte de hotărîre de interes public. Printre acestea se numără cel privind aprobarea închirierii unor terenuri agricole neproductive din domeniul privat al județului Ialomița, situate în extravilanul comunelor Gura Ialomiței și Giurgeni.

O ședință lucrativă... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 19:25 (21323 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

Peste 300 de medici specialiști, din județele Ialomița și Călărași, au participat în perioada 26-28 mai 2016 la Conferința Regională «Zile Medicale Ialomițene». Evenimentul s-a desfășurat în incinta Hotelului Parc din stațiunea Amara, iar anul acesta a ajuns la ediția a V-a.

Un nou mod de a face medicină
A devenit deja o tradiție ca Ialomița să găzduiască un eveniment dedicat științelor medicale. Așa se face că la fiecare sfîrșit de mai, medicii specialiști din Ialomița și Călărași se întîlnesc în stațiunea Amara pentru a dezbate, dezvolta și găsi metode noi de prevenție și tratament... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 15:40 (2754 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Începînd cu data de 31 mai 2016, Vivani Salubritate a blocat accesul autoutilitarelor de colectare a deșeurilor menajere la depozitul zonal de gunoi. Situația reprezintă rezultatul previzibil al unui conflict comercial care a debutat în luna martie. Polaris M Holding, operatorul local de salubritate, a cerut încă o dată sprijinul autorităților locale. Pînă la acest moment acestea nu au reacționat în nici un fel.

Situație de criză la Slobozia În data de 30 mai 2016, Polaris M Holding a primit o adresă din partea Vivani Salubritate prin care firma era anunțată că «prestarea serviciului de preluare deșeuri municipale și animale din municipiul Slobozia se va face doar la tariful de 72,48 lei/tonă și doar pe bază de plată în avans»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2016, 14:55 (11044 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Învățămîntul ialomițean continuă să fie afectat de scăderea efectivelor de elevi. Pentru ca școlile să nu se desființeze, directorii preferă să funcționeze în clase simultane. Acest aspect presupune ca elevii din clasele primare și gimnaziale să învețe împreună, într-o singură încăpere, cu aceiași învățători sau profesori. În comuna Mărculești, acest sistem funcționează de cîțiva ani, însă profesorii recunosc faptul că este «delicat» să-l transpună în practică...

Realitatea din școlile rurale
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița recunosc deschis faptul că sistemul... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 23:40 (5279 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

Felix Stroe, director general RAJA Constanța

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

În cadrul evenimentului care a marcat inaugurarea stației de epurare de la Țăndărei, directorul general al companiei, Felix Stroe, a organizat o conferință de presă. El a declarat că este încrezător în capacitatea autorităților ialomițene de a face față responsabilităților impuse de directivele europene privind respectarea mediului și a susținut că implicarea RAJA în Ialomița va continua și în acest ciclu programatic de absorbție a fondurilor europene.

«RAJA e compania ta!»
Conferința de presă susținută de Felix Stroe reprezintă o premieră pentru opinia publică din Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 21:15 (6794 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copii tratați cu indiferență la Grădinița Nr. 2 din Slobozia

Copii tratați cu indiferență la Grădinița Nr. 2 din Slobozia

Dacă la alte grădinițe din țară directoarele au fost filmate în timp ce loveau copii, la Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2 din Slobozia conducerea unității este reclamată pentru «dezinteresul afișat față de copii»... Revoltați, mai mulți părinți au semnat o petiție în care explică abuzurile comise de directoarea Elena Frangulea. În replică la acuzațiile care i-au fost aduse, aceasta susține că părinții nu au dreptate.

O sesizare scandaloasă
În urmă cu o săptămînă, redacției ziarului Independent i-a fost înmînată o adresă semnată de un grup de părinți, revoltați de modul în... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 18:10 (14476 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGASPC Ialomița: Copii cu dizabilități, plimbați prin spitalele din București

DGASPC Ialomița: Copii cu dizabilități, plimbați prin spitalele din București

Situație delicată la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. Pentru că în județ nu există un medic psihiatru-pediatru, instituția este nevoită să cheltuie timp și, mai ales, fonduri pentru tratarea copiilor cu deficiențe psihice în spitalele din București. Ialomița are în total peste 200 de copii instituționalizați cu grave probleme medicale.

Activitate îngreunată
Dacă pentru alte afecțiuni de care copiii instituționalizați în sistemul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița reprezentanții instituției se pot adresa... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 14:35 (5588 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Grav accident la Slobozia

Microbuz cu pasageri, lovit de un tir

Grav accident la Slobozia în după-amiaza zilei de vineri, 27 mai 2016. Un microbuz cu pasageri a fost lovit de un tir, în zona cimitirului Bora. La fața locului au ajuns echipajele paramedicilor SMURD, dar și polițiștii care fac verificări pentru a stabili cauzele incidentului.
O persoană a murit Din primele informații se pare că în urma evenimentului rutier o persoană și-a pierdut viața, iar alte cîteva au fost rănite. Echipajele paramedicilor SMURD acordă îngrijiri medicale celorlalți răniți rezultați din accident. Mai mult, se pare că traficul în zonă a fost blocat. Polițiștii din cadrul... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2016, 18:05 (12301 vizualizări - 9 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița a plătit 7,5 milioane de lei pentru bolnavii tratați în Europa

În ultimii 4 ani

CJAS Ialomița a plătit 7,5 milioane de lei pentru bolnavii tratați în Europa

Lipsa medicilor și condițiile precare din spitalele românești îi fac pe tot mai mulți ialomițeni să se trateze în străinătate. Un raport al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimii 4 ani, peste 1000 de persoane din județ au făcut solicitări pentru a beneficia de tratamente medicale în țări ale Uniunii Europene. Costurile intervențiilor medicale au fost imense, ridicîndu-se la valoarea de 7,5 milioane de lei.

Europa ne tratează bolnavii
Realitatea din spitalele românești este crudă. Lipsa de medici, aparatură medicală, condițiile de cazare și faptul... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 23:05 (4329 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța își confirmă blazonul

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța a inclus orașul Țăndărei pe lista scurtă a localităților ialomițene cu peste 10 mii de locuitori care beneficiază de stații de epurare a apei. Investiția a fost inaugurată vineri, 20 mai 2016, și reprezintă rodul a peste 2 ani de eforturi administrative și guvernamentale. «Este o investiție absolut necesară pentru locuitorii din ºăndărei și ne bucurăm că am decis să delegăm gestiunea acestui serviciu către RAJA Constanța» a declarat primarul Cristian Roman la inaugurarea investiției. Valoarea acestei investiții se ridică la aproximativ 4 milioane de euro, din care 1,4 milioane au fost suportate de către RAJA Constanța.

Un sfert din investiții pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 20:20 (6563 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de ialomițeni sunt pe «lista rușinii» la Fisc

Peste 2000 de ialomițeni sînt pe «lista rușinii» la Fisc

Agenția Națională de Administrare Fiscală a făcut publică, în urmă cu o săptămînă, lista cu numele persoanelor fizice care au datorii la buget. În Ialomița există un număr total de 2657 de restanțieri, care au de  achitat suma de 26,3 milioane de lei. Cea mai mare datorie o are un bărbat din Căzănești care trebuie să înapoieze Statului suma de 1,5 milioane de lei. Reprezentanții Fiscului ialomițean susțin că vor începe măsurile de executare silită a tuturor datornicilor.

Debitorii ANAF Potrivit Agenției Naționale de Administrare Fiscală la nivelul întregii țări există peste 18... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 19:05 (8905 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Majorarea tarifului pentru deșeurile menajere a fost respinsă

Vești bune pentru slobozeni

Majorarea tarifului pentru deșeurile menajere a fost respinsă

Consiliul Local Slobozia a respins vineri, 20 mai 2016, solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifului pentru depozitarea deșeurilor menajere. Solicitarea survine ca urmare a exercitării de către firma Vivani Salubritate a poziției de forță în care se află la acest moment. Reamintim că această firmă deține singurul depozit de colectare a deșeurilor menajere autorizat din regiune. Decizia consilierilor locali slobozeni adîncește criza în care se află Slobozia de peste 2 luni. La ședința de Consiliu Local a fost prezent și prefectul județului Ialomița, Gigi Petre. Acesta a pledat pentru «identificarea unei soluții imediate care să nu pericliteze sănătatea populației...».

Consiliul Local se leapădă de responsabilitate... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 11:40 (7044 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A amenințat că își dă foc în fața Parchetului

Slobozia: A amenințat că își dă foc în fața Parchetului

În cursul dimineții de marți, 24 mai, un ialomițean nemulțumit de stadiul unui dosar aflat în lucru la Parchetul de pe lingă Tribunalul Ialomița a amenintțat că își va da foc. Incidentul a avut loc în jurul orei 8,00, la acest moment situația fiind sub control.

Sinucidere «ratată» Marți, 24 mai 2016, la ora 8,00, un bărbat din Orboiești s-a postat pe treptele Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița și a amenințat că își va da foc. Cetățeanul a declarat că este nemulțumit de stadiul anchetei într-un dosar instrumentat de instituție. Pentru prevenirea unei posibile tragedii au fost... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2016, 12:20 (7037 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Concursuri de familie» la IPJ Ialomița

«Concursuri de familie» la IPJ Ialomița

În urmă cu o săptămînă, Inspectoratul General al Poliției Române a făcut publică lista candidaților care au cîștigat concursul privind recrutarea din sursă externă. La nivelul județului Ialomița, doar 43 de persoane au reușit să promoveze examenele. Printre cei care vor deveni agenți la secțiile de Poliție din județ se numără și soțiile sau copiii unora dintre polițiștii angajați în cadrul structurilor IPJ Ialomița. Oficialii instituției susțin însă că demersul este unul legal...

Nicio notă de 10
Inspectoratul General al Poliției Române a demarat o campanie națională de recrutare... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 22:50 (7499 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite în clasa pregătitoare peste 2600 de elevi

Din toamna anului 2016

Ialomița trimite în clasa pregătitoare peste 2600 de elevi

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut o statistică a elevilor care vor intra în clasele pregătitoare formate în viitorul an școlar, 2016-2017. Potrivit datelor statistice, din toamnă, 2664 de elevi vor intra pentru prima dată pe porțile școlilor din județ. Mai mult, Ministerul Educației nu mai acceptă excepții de la înscrierea în învățămîntul primar. Astfel, copiii nu vor mai putea sări de clasa pregătitoare pentru a începe școala direct în clasa I...

«Totul este pregătit, școala poate să înceapă!» Potrivit metodologiei aprobată de Ministerul Educației, înscrierile în clasa... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 21:15 (4355 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haos în administrația locală din Ialomița

Haos în administrația locală din Ialomița

Aleșii ialomițenilor par dezinteresați de soarta celor care i-au confirmat în funcție. Cel puțin așa reiese din rapoartele ultimului control al Prefecturii Ialomița care a vizat activitatea din administrația publică locală. În multe localități ale județului consilierii locali nu organizează ședințe ordinare sau absentează nemotivat de la acestea... În alte cazuri, aceștia au aprobat hotărîri pe care nu le-au pus în executare. Iar exemplele pot continua...

12 luni de controale La fiecare început de an, consilierii juridici din cadrul Serviciului Juridic al Prefecturii Ialomița stabilesc... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 19:05 (5374 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Aproximativ 5000 de copii din Ialomița s-ar putea îmbolnăvi de afecțiuni grave precum difteria, tetanosul sau hepatita B din cauza lipsei de vaccin. Direcția de Sănătate Publică Ialomița așteaptă să primească dozele din partea Ministerului Sănătății. Situația durează de mai bine de 3 luni...

Copii lăsați nevaccinați Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, județul nostru are nevoie de vaccin Hexavalent și Tetraxim, necesar imunizării copiilor de 2, 4 și 11 luni. Cele două tipuri de vaccin ajută la combaterea unor boli grave precum tetanosul, tusea convulsivă... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 15:10 (5427 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gârbovi

Moarte învăluită în mister la Gîrbovi

Polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la moartea în condiții suspecte a unei femei, din localitatea ialomițeană Gîrbovi. Femeia a fost găsită carbonizată în propria casă și, din primele date, se pare că ea ar fi fost arsă de vie de soțul său.

Cercetările sînt în curs Din datele anchetatorilor se pare că femeia care a ars ca o torță avea probleme cu alcoolul. Ea era cunoscută în toată localitatea Gîrbovi drept mare amatoare a licorilor bachice. A fost internată de cîteva ori la dezalcoolizare, însă niciunul dintre tratamentele la... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 20:05 (11995 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Vineri, 13 mai 2016, Vivani Salubritate a decis să refuze colectarea deșeurilor menajere, serviciu asigurat de către Polaris M Holding Slobozia. După 48 de ore, situația a fost deblocată, dar colectarea deșeurilor este condiționată de majorarea tarifelor. Reprezentații Polaris M Holding susțin că decizia de majorare a tarifelor urmează să fie supusă atenției consilierilor locali în cadrul următoarei ședințe de Consiliu Local. Reamintim că Vivani Salubritate a denunțat unilateral contractul cu Polaris M Holding în luna aprilie și a majorat tariful pentru colectarea deșeurilor menajere de la 9 la 16 euro per tonă...

Războiul comunicatelor de presă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 21:25 (7179 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

E oficial

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

Administrația locală a publicat recent un chestionar «privind satisfacția contribuabililor municipiului Slobozia». Chestionarul oferă rezultate relevante privind gradul de nemulțumire al locuitorilor orașului Slobozia și oferă informații relevante cu privire la orizontul de așteptare imediat.

Chelul își pune singur mîna în cap
Potrivit informațiilor noastre, chestionarul a fost realizat în perioada 1 martie-1 aprilie 2016 și poartă sigla instituției. Cele 6 întrebări la care au răspuns slobozenii vizează nivelul de transparență al instituției, calitatea serviciilor oferite, precum... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 20:25 (8297 vizualizări - 17 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Valea Ciorii: La 17 ani a violat o bătrînă de 78!

Polițiștii au reținut luni, 29 iulie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un minor în vîrstă de 17 ani pentru comiterea infracțiunii de viol. Duminică, 28 iulie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 14:59
(9435 vizualizări - 12 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii viol


Fierbinții de Sus: Incendiu după ce a verificat butelia cu un chibrit

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 21,50, locuința unui cetățean din localitatea Fierbinții de Sus a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul, o femeie în vîrstă de 67 de ani, a verificat etanșeitatea ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 13:48
(9254 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A adormit la volan. Doi morți și doi răniți!

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 13,15, în timp ce un bărbat, în vîrstă 56 de ani, din județul Brașov, conducea un autoturism pe DN2A, din direcția Slobozia către Urziceni, în afara localității Balaciu ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 10:43
(6984 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2012, rentierii trebuie să se prezinte la centrele ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 08:42
(8094 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cinci persoane, trimise în judecată pentru trafic de minori

Cinci persoane au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de minori. Suspecții au recrutat, transportat și găzduit o minoră, fugită de la domiciliu, profitînd de starea ei de vulnerabilitate ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 18:54
(9874 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedia de la Fetești se mută în instanță. Rudele muncitorilor prinși sub malul de pămînt se pregătesc de procese!

Scandalul public iscat o dată cu accidentul de muncă petrecut la Fetești, în urmă cu o săptămînă, ia amploare. Rudele muncitorilor acoperiți de malul de pămînt al șanțului pe care-l săpau se pregătesc de ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 09:01
(9746 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copil de 8 ani, accidentat de o mașină

Un copil de 8 ani a fost la un pas de moarte, după ce a fost lovit de o mașină. Vina pentru producerea accidentului îi aparține minorului care a traversat strada prin loc nepermis. Cel care a provocat accidentul ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 16:15
(7450 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Înșelată prin metoda «accidentul»

O bătrînă de 81 de ani a rămas fără suma de 1000 de euro, după ce un escroc a înșelat-o la telefon. Femeii i s-a comunicat că nepotul său a rănit într-un accident rutier o persoană și că trebuie să trimită ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 11:14
(8932 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Fată de 15 ani, înecată în Ialomița

Tragedie în comuna ialomițeană Manasia. O adolescentă de 15 ani a pierit înghițită de apele rîului Ialomița. Tînăra plecase la scăldat, dar nu s-a mai întors acasă. A intrat în apă, a înotat de cîteva ori ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 09:14
(9251 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Manasia înecată


Tragedie pe litoralul Mării Negre. Doi frați din Slobozia, înecați!

Doi frați din Slobozia au murit în dimineața zilei de duminică, 21 iulie a.c., în stațiunea Olimp, de pe litoralul românesc al Mării Negre. Deși marea era extrem de agitată, cei doi au intrat în apă și ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2013, 12:33
(9551 vizualizări - 11 comentarii)


anunț angajare

SC Eurobike Universal SRL
angajează urgent
-vopsitori
cu calificare și experiență
(de preferat vopsitorie în cîmp electromagnetic)
pentru Fabrica de Biciclete
din com. Movilița,
sat Movilița, jud. Ialomița
-muncitori necalificați
pentru Fabrica de Biciclete din
com. Movilița, sat Movilița, jud. Ialomița
Telefon de contact 0725/558.577
departament Resurse Umane

17 Iulie 2013, 13:27


IPJ Ialomița: Filtre ale Poliției

În cursul zilei de sîmbătă, 13 iulie a.c., peste 140 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru prevenirea evenimentelor rutiere și a faptelor ce pot tulbura ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 09:17
(8395 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen pentru cererile de plată la crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește potențialilor beneficiari că 15 iulie 2013 este ultima zi în care pot depune cererile de plată aferente anului 2 ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 08:16
(13910 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eliminată de la Bacalaureat pentru că a încercat să copieze

Ultima probă a Bacalaureatului s-a încheiat prost pentru o elevă din Fetești. Tînăra a fost eliminată din sala de examen pentru că a fost prinsă în timp ce copia. Ea susținea ultima probă a examenului de ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 16:36
(10176 vizualizări - 0 comentarii)


Feteșteanca dispărută și-a anunțat moartea prin SMS! A fost găsită înecată la Stelnica...

La începutul acestei săptămîni, polițiștii ialomițeni informau cu privire la dispariția de la domiciliu a unei tinere de 34 de ani, din Fetești. Recent, ea a fost descoperită înecată în apele Brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 15:34
(11721 vizualizări - 6 comentarii)


Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Miercuri, 26 iunie 2013, membri ai Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița au inițiat o acțiune la nivelul municipiului reședință de județ. Evenimentul a vizat promovarea procedurii de mediere, fiind ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 14:25
(8028 vizualizări - 0 comentarii)


Militarii ISU Ialomița, specializați în «descarcerarea din vehicule»

Vineri, 5 iulie a.c., s-a încheiat faza zonală a competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat. Evenimentul s-a desfășurat în stațiunea Amara, iar participarea a fost satisfăcătoare ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 13:23
(7667 vizualizări - 0 comentarii)


29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

Praznicul Sfinților Apostoli Petru și Pavel este și sărbătoarea Eparhiei, căci în această zi, în urmă cu 4 ani, Preasfințitul Părinte Vincențiu era instalat de Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 09:22
(14934 vizualizări - 3 comentarii)


Sălcioara: Conducea fără permis o mașină cu numere false

Un tînăr de 23 de ani, din Sălcioara a fost tras pe dreapta și amendat de polițiști. Astfel, în primul rînd, vorbim despre faptul că tînărul șofer nu avea permis, carnetul de conducere fiindu-i reținut ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 17:08
(6894 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

O adolescentă de 17 ani, din Reviga și o tînără de 34 de ani, din Fetești au fost date dispărute de la domiciliu de către rude. Cazurile se află în atenția polițiștilor de la Investigații Criminale...
...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 15:03
(8678 vizualizări - 2 comentarii)


Orașul-stațiune Amara, gazda fazei zonale a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat

Echipajele de descarcerare din cadrul a 7 Inspectorate pentru Situații de Urgență din țară participă, în zilele de 4-5 iulie 2013, la faza zonală a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 13:02
(12047 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Cercetat penal după ce cîinii săi aproape au sfîșiat un bărbat

Un iubitor de animale din comuna ialomițeană Gîrbovi s-a trezit cu dosar penal din cauza celor doi cîini ciobănești pe care îi crește. Patrupedele aproape că au sfîșiat un om, iar victima a făcut plîngere ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 11:43
(8005 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Gârbovi câine atac


Razie în Bărbulești

Polițiștii ialomițeni au descins din nou la Bărbulești. Oamenii legii au desfășurat o acțiune al cărei scop a fost acela de a combate criminalitatea în mediul rural. La Bărbulești, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 10:27
(8661 vizualizări - 0 comentarii)


Plajele din Amara, supravegheate de jandarmi

Jandarmii ialomițeni încep patrularea pe plajele din stațiunea Amara. Forțele de ordine vor fi cu ochii în patru, astfel încît vacanțele turiștilor să fie ferite de pericole. De asemenea, jandarmii vor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 09:59
(5105 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

4 Iulie 2013, 08:49


Ialomița: Două accidente, două victime

În cursul zilei de joi, 27 iunie a.c., pe raza județului Ialomița, s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs în jurul orei 7,30, pe raza ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 15:55
(7861 vizualizări - 2 comentarii)


Trupul copilului înecat a fost găsit în zona localității Frățilești

Operațiunile de căutare în cazul copilului înecat în data de 23 iunie 2013 în apele rîului Ialomița au continuat în fiecare zi, pompierii scotocind în această perioadă pe o lungime mai mare de 15 km în ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 10:50
(7250 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

O grenadă defensivă, ce datează cel mai probabil din timpul celui de Al Doilea Război Mondial, a fost descoperită de un cetățean în timp ce executa lucrări în gospodărie. Întîmplarea a avut loc în dimineața ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 09:37
(7054 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii, de pază la Bacalaureat

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 1-12 iulie a.c., cu ocazia susținerii examenelor scrise de Bacalaureat, paza a 8 centre de examinare și a 2 centre ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 08:36
(7469 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Rețea specializată în furt de combustibil, anihilată de procurorii DIICOT Slobozia

Procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Criminalității Organizate și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au reușit să destructureze o rețea infracțională specializată în furt de combustibil. Anchetatorii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 17:41
(10860 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...