Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița a organizat vineri, 27 mai 2016, la orele 11,00, o ședință festivă care a marcat încheierea celor 4 ani de mandat a celor 31 consilieri județeni. Conducerea Consiliului Județean Ialomița a folosit acest prilej pentru a mulțumi plenului pentru întreaga activitate, dar și pentru a înmîna medalii. În același timp, ședința a fost una lucrativă, în cadrul căreia s-au aprobat proiecte de hotărîre de interes public. Printre acestea se numără cel privind aprobarea închirierii unor terenuri agricole neproductive din domeniul privat al județului Ialomița, situate în extravilanul comunelor Gura Ialomiței și Giurgeni.

O ședință lucrativă... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 19:25 (21321 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

Peste 300 de medici specialiști, din județele Ialomița și Călărași, au participat în perioada 26-28 mai 2016 la Conferința Regională «Zile Medicale Ialomițene». Evenimentul s-a desfășurat în incinta Hotelului Parc din stațiunea Amara, iar anul acesta a ajuns la ediția a V-a.

Un nou mod de a face medicină
A devenit deja o tradiție ca Ialomița să găzduiască un eveniment dedicat științelor medicale. Așa se face că la fiecare sfîrșit de mai, medicii specialiști din Ialomița și Călărași se întîlnesc în stațiunea Amara pentru a dezbate, dezvolta și găsi metode noi de prevenție și tratament... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 15:40 (2754 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Începînd cu data de 31 mai 2016, Vivani Salubritate a blocat accesul autoutilitarelor de colectare a deșeurilor menajere la depozitul zonal de gunoi. Situația reprezintă rezultatul previzibil al unui conflict comercial care a debutat în luna martie. Polaris M Holding, operatorul local de salubritate, a cerut încă o dată sprijinul autorităților locale. Pînă la acest moment acestea nu au reacționat în nici un fel.

Situație de criză la Slobozia În data de 30 mai 2016, Polaris M Holding a primit o adresă din partea Vivani Salubritate prin care firma era anunțată că «prestarea serviciului de preluare deșeuri municipale și animale din municipiul Slobozia se va face doar la tariful de 72,48 lei/tonă și doar pe bază de plată în avans»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2016, 14:55 (11043 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Învățămîntul ialomițean continuă să fie afectat de scăderea efectivelor de elevi. Pentru ca școlile să nu se desființeze, directorii preferă să funcționeze în clase simultane. Acest aspect presupune ca elevii din clasele primare și gimnaziale să învețe împreună, într-o singură încăpere, cu aceiași învățători sau profesori. În comuna Mărculești, acest sistem funcționează de cîțiva ani, însă profesorii recunosc faptul că este «delicat» să-l transpună în practică...

Realitatea din școlile rurale
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița recunosc deschis faptul că sistemul... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 23:40 (5279 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

Felix Stroe, director general RAJA Constanța

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

În cadrul evenimentului care a marcat inaugurarea stației de epurare de la Țăndărei, directorul general al companiei, Felix Stroe, a organizat o conferință de presă. El a declarat că este încrezător în capacitatea autorităților ialomițene de a face față responsabilităților impuse de directivele europene privind respectarea mediului și a susținut că implicarea RAJA în Ialomița va continua și în acest ciclu programatic de absorbție a fondurilor europene.

«RAJA e compania ta!»
Conferința de presă susținută de Felix Stroe reprezintă o premieră pentru opinia publică din Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 21:15 (6794 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copii tratați cu indiferență la Grădinița Nr. 2 din Slobozia

Copii tratați cu indiferență la Grădinița Nr. 2 din Slobozia

Dacă la alte grădinițe din țară directoarele au fost filmate în timp ce loveau copii, la Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2 din Slobozia conducerea unității este reclamată pentru «dezinteresul afișat față de copii»... Revoltați, mai mulți părinți au semnat o petiție în care explică abuzurile comise de directoarea Elena Frangulea. În replică la acuzațiile care i-au fost aduse, aceasta susține că părinții nu au dreptate.

O sesizare scandaloasă
În urmă cu o săptămînă, redacției ziarului Independent i-a fost înmînată o adresă semnată de un grup de părinți, revoltați de modul în... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 18:10 (14467 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGASPC Ialomița: Copii cu dizabilități, plimbați prin spitalele din București

DGASPC Ialomița: Copii cu dizabilități, plimbați prin spitalele din București

Situație delicată la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. Pentru că în județ nu există un medic psihiatru-pediatru, instituția este nevoită să cheltuie timp și, mai ales, fonduri pentru tratarea copiilor cu deficiențe psihice în spitalele din București. Ialomița are în total peste 200 de copii instituționalizați cu grave probleme medicale.

Activitate îngreunată
Dacă pentru alte afecțiuni de care copiii instituționalizați în sistemul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița reprezentanții instituției se pot adresa... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 14:35 (5588 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Grav accident la Slobozia

Microbuz cu pasageri, lovit de un tir

Grav accident la Slobozia în după-amiaza zilei de vineri, 27 mai 2016. Un microbuz cu pasageri a fost lovit de un tir, în zona cimitirului Bora. La fața locului au ajuns echipajele paramedicilor SMURD, dar și polițiștii care fac verificări pentru a stabili cauzele incidentului.
O persoană a murit Din primele informații se pare că în urma evenimentului rutier o persoană și-a pierdut viața, iar alte cîteva au fost rănite. Echipajele paramedicilor SMURD acordă îngrijiri medicale celorlalți răniți rezultați din accident. Mai mult, se pare că traficul în zonă a fost blocat. Polițiștii din cadrul... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2016, 18:05 (12300 vizualizări - 9 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița a plătit 7,5 milioane de lei pentru bolnavii tratați în Europa

În ultimii 4 ani

CJAS Ialomița a plătit 7,5 milioane de lei pentru bolnavii tratați în Europa

Lipsa medicilor și condițiile precare din spitalele românești îi fac pe tot mai mulți ialomițeni să se trateze în străinătate. Un raport al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimii 4 ani, peste 1000 de persoane din județ au făcut solicitări pentru a beneficia de tratamente medicale în țări ale Uniunii Europene. Costurile intervențiilor medicale au fost imense, ridicîndu-se la valoarea de 7,5 milioane de lei.

Europa ne tratează bolnavii
Realitatea din spitalele românești este crudă. Lipsa de medici, aparatură medicală, condițiile de cazare și faptul... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 23:05 (4321 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța își confirmă blazonul

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța a inclus orașul Țăndărei pe lista scurtă a localităților ialomițene cu peste 10 mii de locuitori care beneficiază de stații de epurare a apei. Investiția a fost inaugurată vineri, 20 mai 2016, și reprezintă rodul a peste 2 ani de eforturi administrative și guvernamentale. «Este o investiție absolut necesară pentru locuitorii din ºăndărei și ne bucurăm că am decis să delegăm gestiunea acestui serviciu către RAJA Constanța» a declarat primarul Cristian Roman la inaugurarea investiției. Valoarea acestei investiții se ridică la aproximativ 4 milioane de euro, din care 1,4 milioane au fost suportate de către RAJA Constanța.

Un sfert din investiții pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 20:20 (6563 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de ialomițeni sunt pe «lista rușinii» la Fisc

Peste 2000 de ialomițeni sînt pe «lista rușinii» la Fisc

Agenția Națională de Administrare Fiscală a făcut publică, în urmă cu o săptămînă, lista cu numele persoanelor fizice care au datorii la buget. În Ialomița există un număr total de 2657 de restanțieri, care au de  achitat suma de 26,3 milioane de lei. Cea mai mare datorie o are un bărbat din Căzănești care trebuie să înapoieze Statului suma de 1,5 milioane de lei. Reprezentanții Fiscului ialomițean susțin că vor începe măsurile de executare silită a tuturor datornicilor.

Debitorii ANAF Potrivit Agenției Naționale de Administrare Fiscală la nivelul întregii țări există peste 18... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 19:05 (8905 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Majorarea tarifului pentru deșeurile menajere a fost respinsă

Vești bune pentru slobozeni

Majorarea tarifului pentru deșeurile menajere a fost respinsă

Consiliul Local Slobozia a respins vineri, 20 mai 2016, solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifului pentru depozitarea deșeurilor menajere. Solicitarea survine ca urmare a exercitării de către firma Vivani Salubritate a poziției de forță în care se află la acest moment. Reamintim că această firmă deține singurul depozit de colectare a deșeurilor menajere autorizat din regiune. Decizia consilierilor locali slobozeni adîncește criza în care se află Slobozia de peste 2 luni. La ședința de Consiliu Local a fost prezent și prefectul județului Ialomița, Gigi Petre. Acesta a pledat pentru «identificarea unei soluții imediate care să nu pericliteze sănătatea populației...».

Consiliul Local se leapădă de responsabilitate... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 11:40 (7042 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A amenințat că își dă foc în fața Parchetului

Slobozia: A amenințat că își dă foc în fața Parchetului

În cursul dimineții de marți, 24 mai, un ialomițean nemulțumit de stadiul unui dosar aflat în lucru la Parchetul de pe lingă Tribunalul Ialomița a amenintțat că își va da foc. Incidentul a avut loc în jurul orei 8,00, la acest moment situația fiind sub control.

Sinucidere «ratată» Marți, 24 mai 2016, la ora 8,00, un bărbat din Orboiești s-a postat pe treptele Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița și a amenințat că își va da foc. Cetățeanul a declarat că este nemulțumit de stadiul anchetei într-un dosar instrumentat de instituție. Pentru prevenirea unei posibile tragedii au fost... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2016, 12:20 (7036 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Concursuri de familie» la IPJ Ialomița

«Concursuri de familie» la IPJ Ialomița

În urmă cu o săptămînă, Inspectoratul General al Poliției Române a făcut publică lista candidaților care au cîștigat concursul privind recrutarea din sursă externă. La nivelul județului Ialomița, doar 43 de persoane au reușit să promoveze examenele. Printre cei care vor deveni agenți la secțiile de Poliție din județ se numără și soțiile sau copiii unora dintre polițiștii angajați în cadrul structurilor IPJ Ialomița. Oficialii instituției susțin însă că demersul este unul legal...

Nicio notă de 10
Inspectoratul General al Poliției Române a demarat o campanie națională de recrutare... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 22:50 (7499 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite în clasa pregătitoare peste 2600 de elevi

Din toamna anului 2016

Ialomița trimite în clasa pregătitoare peste 2600 de elevi

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut o statistică a elevilor care vor intra în clasele pregătitoare formate în viitorul an școlar, 2016-2017. Potrivit datelor statistice, din toamnă, 2664 de elevi vor intra pentru prima dată pe porțile școlilor din județ. Mai mult, Ministerul Educației nu mai acceptă excepții de la înscrierea în învățămîntul primar. Astfel, copiii nu vor mai putea sări de clasa pregătitoare pentru a începe școala direct în clasa I...

«Totul este pregătit, școala poate să înceapă!» Potrivit metodologiei aprobată de Ministerul Educației, înscrierile în clasa... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 21:15 (4355 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haos în administrația locală din Ialomița

Haos în administrația locală din Ialomița

Aleșii ialomițenilor par dezinteresați de soarta celor care i-au confirmat în funcție. Cel puțin așa reiese din rapoartele ultimului control al Prefecturii Ialomița care a vizat activitatea din administrația publică locală. În multe localități ale județului consilierii locali nu organizează ședințe ordinare sau absentează nemotivat de la acestea... În alte cazuri, aceștia au aprobat hotărîri pe care nu le-au pus în executare. Iar exemplele pot continua...

12 luni de controale La fiecare început de an, consilierii juridici din cadrul Serviciului Juridic al Prefecturii Ialomița stabilesc... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 19:05 (5374 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Aproximativ 5000 de copii din Ialomița s-ar putea îmbolnăvi de afecțiuni grave precum difteria, tetanosul sau hepatita B din cauza lipsei de vaccin. Direcția de Sănătate Publică Ialomița așteaptă să primească dozele din partea Ministerului Sănătății. Situația durează de mai bine de 3 luni...

Copii lăsați nevaccinați Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, județul nostru are nevoie de vaccin Hexavalent și Tetraxim, necesar imunizării copiilor de 2, 4 și 11 luni. Cele două tipuri de vaccin ajută la combaterea unor boli grave precum tetanosul, tusea convulsivă... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 15:10 (5427 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gârbovi

Moarte învăluită în mister la Gîrbovi

Polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la moartea în condiții suspecte a unei femei, din localitatea ialomițeană Gîrbovi. Femeia a fost găsită carbonizată în propria casă și, din primele date, se pare că ea ar fi fost arsă de vie de soțul său.

Cercetările sînt în curs Din datele anchetatorilor se pare că femeia care a ars ca o torță avea probleme cu alcoolul. Ea era cunoscută în toată localitatea Gîrbovi drept mare amatoare a licorilor bachice. A fost internată de cîteva ori la dezalcoolizare, însă niciunul dintre tratamentele la... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 20:05 (11994 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Vineri, 13 mai 2016, Vivani Salubritate a decis să refuze colectarea deșeurilor menajere, serviciu asigurat de către Polaris M Holding Slobozia. După 48 de ore, situația a fost deblocată, dar colectarea deșeurilor este condiționată de majorarea tarifelor. Reprezentații Polaris M Holding susțin că decizia de majorare a tarifelor urmează să fie supusă atenției consilierilor locali în cadrul următoarei ședințe de Consiliu Local. Reamintim că Vivani Salubritate a denunțat unilateral contractul cu Polaris M Holding în luna aprilie și a majorat tariful pentru colectarea deșeurilor menajere de la 9 la 16 euro per tonă...

Războiul comunicatelor de presă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 21:25 (7179 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

E oficial

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

Administrația locală a publicat recent un chestionar «privind satisfacția contribuabililor municipiului Slobozia». Chestionarul oferă rezultate relevante privind gradul de nemulțumire al locuitorilor orașului Slobozia și oferă informații relevante cu privire la orizontul de așteptare imediat.

Chelul își pune singur mîna în cap
Potrivit informațiilor noastre, chestionarul a fost realizat în perioada 1 martie-1 aprilie 2016 și poartă sigla instituției. Cele 6 întrebări la care au răspuns slobozenii vizează nivelul de transparență al instituției, calitatea serviciilor oferite, precum... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 20:25 (8297 vizualizări - 17 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Au furat îngrășămintele de la firma unde lucrau

Polițiștii cercetează trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 45 și 56 ani, pentru furt calificat în dauna unei firme la care erau angajați.Marți, 3 mai a.c., Poliția a fost sesizată de agentul de pază al ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:15
(7222 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 18:58
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru accesarea de credite

Fermierii beneficiari ai ajutoarelor de stat pentru realizarea angajamentelor asumate voluntar în favoarea bunăstării păsărilor și bunăstării și protecției porcinelor pot solicita Agenției de Plăți și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:35
(9362 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Transportatorii, verificați

Începînd de luni, 2 mai și pînă pe data de 25 mai, inspectorii ITM Ialomița vor desfășura prima etapă a Campaniei Naționale inițiate de Inspecția Muncii în domeniul transporturilor care are drept scop ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:27
(12922 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: A plecat de la azil

Fierbinți-Tîrg: A plecat de la azil

În cursul zilei de 26 aprilie a.c., Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că, în jurul orei 6.00, Dinescu Mihail, de 55 ani, a plecat din Centrul pentru persoane vîrstnice din localitate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:21
(10247 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acuzat de viol, un tînăr a fost arestat

Un tînăr de 24 ani ce se sustrăgea urmăririi penale a fost prins ieri, 2 mai, de polițiștii slobozeni. Individul era condamnat la 5 ani de pușcărie pentru viol și șantaj, pedeapsă pronunțată de Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(9315 vizualizări - 2 comentarii)


Albești: Copil de 12 ani, hoț de fier vechi

Un minor de doar 12 ani este suspectul principal într-un dosar penal privind furtul mai multor materiale feroase dintr-o gospodărie. S-a întîmplat la Albești, luni, 2 mai, cînd un localnic a sesizat polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(9189 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: A furat 300 litri de motorină

Furt calificat la Miloșești. Un tînăr ce abia împlinise vîrsta majoratului a furat din curte unui consătean aproximativ 300 litri de motorină. Furtul a fost anunțat polițiștilor din localitate sîmbătă, ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(10365 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Evaziune cu lactate

Deși avea activitatea suspendată sanitar-veterinar încă din luna iulie 2010, o firmă din Munteni Buzău a produs nestingherită lactate și produse lactate. Asta pînă luni, 2 mai, cînd o echipă formată din ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:08
(8890 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Bombă de aviație găsită în curte

Echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a intervenit sîmbătă, 30 aprilie, în jurul orei 16.00, pentru ridicarea unei bombe de aviație descoperită de un cetățean din localitatea Drăgoești, în timp ce săpa o ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 13:20
(8207 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Fără permis și beat a încălecat motocicleta. Și a acroșat o mașină!

Polițiștii îl cercetează pe un bărbat de 32 ani care s-a autoaccidentat în timp ce se deplasa cu o motocicletă. Acesta consumase în prealabil băuturi alcoolice și nu poseda permis de conducere. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:39
(5292 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism urmărit național, depistat în Ialomița

Polițiștii ialomițeni au organizat și executat vineri, 29 aprilie a.c., o acțiune pentru depistarea autoturismelor care figurează urmările național și internațional. Cu această ocazie, polițiștii au identificat ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:21
(7328 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Doi saci de scrumbie într-o autoutilitară condusă de un șofer băut

Polițiștii din Țăndărei au depistat pe raza localității o autoutilitară la volanul căreia se afla un tînăr, de 24 ani, însoțit de un bărbat de 38 ani, ambii din comuna Giurgeni. Polițiștii au procedat la ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:06
(11519 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Doi infractori, după gratii

Agenții Postului de Poliție Munteni-Buzău au reușit în acest sfîrșit de săptămînă prinderea și încarcerarea a doi infractori, ambii din localitate, care se sustrăgeau executării pedepsei privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:02
(15190 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert de muzică sacră la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează, sîmbătă, 7 mai, un inedit concert de muzică sacră. Concerul va fi susținut de Corala ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 13:27
(9520 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Biciclist băut, accidentat

A băut și a plecat la plimbare cu bicicleta. Asta i-a adus unui bărbat de 44 ani, din Slobozia, ghinionul de a fi rănit într-un accident rutier. Din cauza consumului de alcool, biciclistul a căzut și a ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 10:48
(9299 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de fier vechi, prinși în acțiune

Patru bărbați și o femeie au fost prinși în flagrant de polițiști în apropierea Autostrăzii în timp ce încercau să fure o conductă metalică situată pe un teren viran. Pe scurt, cei cinci săpaseră un șanț ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 09:23
(9042 vizualizări - 2 comentarii)


Munteni Buzău: Viol și tîlhărie în plină stradă

Un individ de 20 ani din Munteni Buzău este cercetat pentru pentru viol și tîlhărie. Tînărul a fost reținut de polițiștii ialomițeni joi, 28 aprilie.
Pe scurt, în data de 16 aprilie, o localnică de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:22
(11315 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: Hoți de cablu de cupru, prinși de polițiști

Trei tineri din localitatea ialomițeană Bucu sînt încarcerați în arestul Inspectoratului de Poliție Județean, acuzați fiind de furt calificat. Cei trei sînt suspecții principali într-un dosar penal cu privire ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:16
(8752 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu furt


Ialomița: Constănțeni reținuți pentru furt de motorină

Joi, 28 aprilie, doi bărbați de 23 și 24 ani, domiciliați în comuna Cumpăna-Constanța, au fost reținuți de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Miercuri, 27 aprilie, puțin după miezul nopții, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:16
(7419 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Jilavele: A adormit cu țigarea aprinsă și a ars de viu

Un cetățean din comuna Jilavele și-a găsit sfîrșitul după ce locuința acestuia a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 joi, 28 aprilie, în jurul orei 15.15, iar la fața locului s ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 11:34
(9276 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele incendiu


Sinești: TIR în flăcări, trafic blocat

Sinești: TIR în flăcări, trafic blocat

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (11.20) traficul rutier este întrerupt pe DN2 București-Urziceni, în zona popasului de la Sinești, din cauza unui autotren care ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 11:29
(9405 vizualizări - 1 comentariu)


«Flori pe cununa de spini», la Sfîntu Gheorghe

Primăria comunei Sfîntu Gheorghe, Centrul Socio-Cultural și Parohia din localitate organizeză Festivalul concurs pentru elevi «Flori pe cununa de spini». Evenimentul se va petrece sîmbătă, 30 aprilie și ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 16:44
(9121 vizualizări - 4 comentarii)


Fetești: Raja Constanța, păgubită de hoți

Raja Constanța-sucursala Fetești a căzut victimă hoților. Infractorii au fost prinși, iar Raja urmează să stabilească valoarea prejudiciului cauzat. Marți, 26 aprilie, jandarmii din Fetești, aflați în patrulare ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 14:09
(10851 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprins în trafic cu țigări de contrabandă

Polițiștii au oprit în trafic miercuri, 27 aprilie a.c., în jurul orei 17.30, în Slobozia, un autoturism condus de un bărbat în vîrstă de 46 ani, din localitate, pentru un control de rutină. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 14:02
(7644 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Inconștient! Tînăr de 19 ani, fără permis și beat la volan!

Polițiștii au identificat un tînăr în vîrstă de 19 ani, din Săveni, care deși nu avea permis de conducere și băuse, s-a urcat la volanul unui autoturism. Așadar, agenții Postului de Poliție Săveni au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:49
(9761 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Din nou înșelăciune la mobil!

Poliția Slobozia a fost sesizată miercuri, 27 aprilie a.c., de către o persoană în vîrstă de 42 ani, din localitate, care a fost victima unei înșelăciuni. Persoana în cauză a declarat polițiștilor faptul ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:35
(7613 vizualizări - 1 comentariu)


Drăgoești: Patru copii au furat fier vechi dintr-o curte

Polițiștii cercetează pentru furt calificat patru minori, cu vîrste cuprinse între 8 și 16 ani, din comuna Drăgoești. Astfel, miercuri, 27 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată de un bărbat, de 44 ani, ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:31
(8035 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Drăgoești furt


Anunț angajare

Anunț angajare

Hotel Restaurant Select angajează
• ospătari
• bucătari
• lucrători în bucătărie
(experiența constituie avantaj)

Se oferă pachet salarial atractiv. ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 12:53
(7668 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moaștele Sfîntului Grigore Teologul, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

În perioada 28 aprilie-3 mai, în curtea Mînăstirii din Slobozia vor poposi Moaștele Sfîntului Grigore Teologul. În cadrul unui ceremonial religios patronat de Episcopia Sloboziei și Călărașilor, Moaștele ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 12:50
(7211 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...