Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița respinge Master Plan-ul RAJA Constanța

Din nou ai nimănui

Ialomița respinge Master Plan-ul RAJA Constanța

Administrația județeană respinge de ani buni asumarea unor responsabilități care să alinieze județul la coordonatele de dezvoltare stabilite la nivel european. Iar respingerea proiectului care vizează adoptarea documentului strategic «Master Plan pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare în regiunea Constanța-Ialomița, forma revizuită», în cadrul ședinței din 21 aprilie a Consiliului Județean Ialomița este doar ultima dintre dovezi. Ialomița nu are niciun Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor, nu respectă nici Strategia Județeană de Dezvoltare și, în general, nu își asumă niciunul dintre documentele strategice care ar putea asigura o administrare eficientă... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 12:10 (5423 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

25 de copii cu dizabilități sunt obligați să învețe într-un spațiu neconform

Tratați cu indiferență de autorități

25 de copii cu dizabilități sînt obligați să învețe într-un spațiu neconform

Deși beneficiază de cele mai multe fonduri de la bugetul de stat, Asistența Socială este tratată cu indiferență în județul Ialomița. O astfel de situație se regăsește la Fetești, acolo unde 25 de copii ai Liceului Tehnologic Special «Ion Teodorescu» Slobozia au fost lăsați de autoritățile locale și județene să învețe într-un spațiu impropriu, care și-a suspendat activitatea din decembrie 2015. Respectiva locație este a Primăriei Fetești și a fost dată în administrarea Fundației «Trebuie», pentru desfășurarea activităților destinate copiilor cu dizabilități. Reprezentanții Fundației au și explicații pentru această situație. «Activitatea Centrului este suspendată pentru că legea nu ne mai permitea... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 12:25 (5347 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Ziua Pământului», sărbătorită la Slobozia

«Ziua Pămîntului», sărbătorită la Slobozia

Reprezentații Polaris M Holding, firma care asigură salubrizarea municipiului Slobozia, i-au chemat pe copii să sărbătorească «Ziua Pămîntului». Însoțiți de părinți și bunici, zeci de prichindei de toate vîrstele au venit să susțină protejarea planetei împotriva poluării, în Piața Unirii din Slobozia.

Acțiune ecologică la Slobozia Începînd cu anul 1970, pe data de 22 aprilie, pe tot globul se sărbătorește «Ziua Pămîntului». Evenimentul a fost creat de senatorul american Gaylord Nelson, ca reacție față de dezinteresul clasei politice din Statele Unite ale Americii față de problemele... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 10:25 (5493 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Grav accident la Slobozia

O femeie a murit în ziua de Paște

Tragedie la Slobozia în ziua de Paște. O femeie a  murit în urma unui grav accident rutier. La fața locului se află medicii Serviciului de Ambulanță Ialomița și paramedicii SMURD. Se pare că în urma evenimentului rutier, alte șase persoane au fost rănite.

Victime transportate la spital
Din primele informații, se pare că accidentul s-a produs la ieșire din Slobozia, după combinat. Implicate în evenimentul rutier sînt două autoturisme, care s-ar fi ciocnit violent. În urma impactului, o persoană a murit, iar alte șase ar fi fost rănite. Victimele au ajuns la Spitalul Județean... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2016, 14:45 (10657 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Înaintea Mormântului Gol

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Iubiții mei fii sufletești,

Hristos a înviat!


An de an, în noaptea Învierii, ne adunăm în biserici, deoarece credem că Hristos înviat se află în mijlocul nostru, că este viu pentru totdeauna, că El este Biruitorul morții, al acelei morți care lucrează în fiecare dintre noi, însă pe care Iisus Domnul, Biruitorul morții, a înfrânt-o pentru totdeauna. Mărturisim unii altora că „Hristos a înviat!”, nu numai pentru... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2016, 19:50 (7070 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cristian Roman se retrage din cursa electorală

Primarul Țăndăreiului, condamnat în primă instanță

Cristian Roman se retrage din cursa electorală

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dat joi, 28 aprilie 2016, o primă sentință în dosarul lui Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei. El a fost condamnat la 4 ani și 6 luni de închisoare cu executare, fiind acuzat de «deturnare de fonduri». Deși se pregătea intens pentru alegerile locale din 5 iunie, acesta a anunțat că își retrage candidatura.

PSD rămîne fără candidat la Țăndărei
Ancheta în cazul primarului din Țăndărei a debutat în toamna anului 2014, cînd procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița l-au săltat pe Cristian Roman și l-au dus la audieri. Acesta... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2016, 00:15 (13330 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută arhitect-șef

Primăria Slobozia caută arhitect-șef

După un an de la scandalul public iscat de ancheta în dosarul «Art Oil», Primăria Slobozia scoate la concurs postul de arhitect-șef al orașului. Funcția a rămas vacantă prin condamnarea definitivă recentă a Aureliei Aionesei Esterka, la Curtea de Apel București. Alți trei inculpați ai cauzei, primarul Alexandru Stoica, Marian George Corneliu și Agripina Costea, fostul șef al Serviciului Urbanism și fostul secretar al orașului, își așteaptă sentințele definitive la aceeași instanță.

Concurs pentru postul de arhitect-șef
Alexandru Stoica, primarul încă în funcție al Sloboziei, a... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 20:10 (19401 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Bazinul campioanelor

Clean Tech susține performanța în Educație

Bazinul campioanelor

Firma Clean Tech Internațional SRL din Ciulnița finanțează, de la începutul acestui an școlar, un proiect educațional prin intermediul căruia elevii clasei a VII-a a școlii din localitate sînt ajutați să-și îmbunătățească performanțele școlare. Exemplul inițiat de către Clean Tech Internațional SRL poate fi extins la nivelul tuturor școlilor din mediul rural. Independent susține acest demers identificînd la nivelul județului elevii cu care sistemul educațional județean se poate mîndri. Astăzi vă propunem să cunoașteți campioanele Bazinului Didactic de la Slobozia.

Un rai acvatic... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2016, 11:20 (5142 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Hoț de mașini, somat cu focuri de armă de polițiști

Urmărire ca-n filme la Fetești

Exclusiv: Hoț de mașini, somat cu focuri de armă de polițiști


Acțiune de amploare a polițiștilor din Fetești în cursul zilei de luni, 25 aprilie 2015. Oamenii legii au fost nevoiți să facă uz de armele din dotare pentru a opri în trafic un hoț de mașini din județul Călărași. Bărbatul se află acum în custodia autorităților judiciare.

S-au tras 6 focuri de armă
Din primele informații, se pare că suspectul reținut de polițiștii ialomițeni a fost depistat de autoritățile judiciare din Călărași în timp ce încerca să fure o mașină. Acesta s-ar fi urcat la volanul automobilului pe care și l-a însușit ilegal și a încercat să fenteze vigilența... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2016, 19:50 (6522 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană pierde 6,2 milioane de lei

În trimestrul II 2016

Sănătatea ialomițeană pierde 6,2 milioane de lei

În timp ce la București se poartă discuții pentru întocmirea noului contract-cadru privind finanțarea sistemului sanitar, în Ialomița Casa Județeană de Asigurări de Sănătate face publice sumele alocate Sănătății în următoarele 3 luni. Potrivit cifrelor, fondurile alocate pentru medicamente, spitale și alte servicii medicale se reduc cu 6,2 milioane de lei.

Se reduc fondurile
Trimestrul II al anului 2016 vine cu vești proaste pentru Sănătatea ialomițeană. În urmă cu o săptămînă, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a prezentat public valoarea sumelor acordate farmaciilor... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 20:25 (3674 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șomajul din Ialomița, generat de lipsa studiilor

Radiografia pieței muncii

Șomajul din Ialomița, generat de lipsa studiilor

Piața muncii din Ialomița este grav afectată de lipsa studiilor persoanelor care își caută un serviciu. Estimativ, din cei peste 8000 de șomeri înregistrați la nivelul județului, mai bine de jumătate nu știu să scrie sau să citească! Iar încadrarea lor într-un loc de muncă este practic imposibilă. Acest aspect s-a regăsit și în urmă cu o săptămînă la Bursa Generală a Locurilor de Muncă, organizată la Slobozia. Angajatorii prezenți au declarat la unison faptul că «nu putem angaja pe cineva care nu știe carte...».

De ce e importantă Educația?
În cadrul evenimentului dedicat revigorării... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 16:40 (8319 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Funcționari publici, șpăguiți pentru ajutoare sociale

Percheziții la Primăria Bărbulești

Funcționari publici, șpăguiți pentru ajutoare sociale

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, împreună cu efective de polițiști, au descins la Primăria Bărbulești, la primele ore ale dimineții. Anchetatorii căutau probe într-o anchetă ce a vizat fapte de corupție. Concret, mai mulți funcționari ai Primăriei Bărbulești sînt suspectați că au primit șpăgi pentru a oferi ajutoare sociale, în baza Legii 416, mai multor cetățeni. 40 de persoane urmează să fie aduse la audieri.

Bărbulești, «raiul» ajutoarelor sociale O statistică a Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială plasa localitatea Bărbulești pe primele locuri... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2016, 10:30 (8135 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor iartă preoții cu păcate penale

Episcopia Sloboziei și Călărașilor iartă preoții cu păcate penale

Un preot din Ialomița a fost mutat disciplinar la o altă biserică după ce a fost condamnat la un an de închisoare cu suspendare, într-un dosar penal. Procedura instituită de reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ridică semne de întrebare cu privire la măsurile disciplinare aplicate preoților. În timp ce unii sînt caterisiți fără drept de apel, alții scapă de această pedeapsă fără mari bătăi de cap. În cazul de față, oficialii instituției susțin faptul că «prejudiciile create nu au afectat biserica, de aceea s-a luat această decizie». În replică la situația creată, preotul incriminat afirmă: «Mă lasă rece tot ce vreți să scrieți despre mine!».

Caz penal la biserica din Gimbășani... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 22:20 (36461 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sala de spectacole cu geometrie variabilă se redeschide prin «asumarea răspunderii»

Slobozia: Sala de spectacole cu geometrie variabilă se redeschide prin «asumarea răspunderii»

Povestea veche de 20 de ani a sălii de spectacole a Consiliului Județean Ialomița continuă. După ce a fost deschisă oficial în octombrie 2015, sala a rămas închisă toată iarna pentru că nu a putut obține «avizul de securitate la incendiu». Acum, sala se redeschide «prin asumarea răspunderii» la sfîrșitul acestei luni, cu piesa de teatru «Omul care mînca lumea», de Nis-Momme Stockmann, în regia lui Alexandru Mâzgăreanu.

Blestemul geometriei variabile
Inaugurată oficial după 20 de ani de la demararea lucrărilor, la sfîrșitul lunii octombrie 2015, sala de spectacole cu geometrie... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 21:35 (5182 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița controlează terenurile școlilor

Primăriile din Ialomița controlează terenurile școlilor

Deși se plîng de faptul că sînt slab finanțate, școlile și grădinițele din Ialomița au la dispoziție 624 de hectare de teren arabil pe care le exploatează anual. Potrivit calculelor, una din două unități de învățămînt deține suprafețe cuprinse între 0,5 și 50 de hectare. De-a lungul timpului, terenurile au fost controlate de administrația locală. Există însă și exemple notabile de entități cu rol în educație care au reușit să valorifice banii în interesul lor. În ciuda acestor aspecte, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu are o situație clară a sumelor extrabugetare ale instituțiilor de învățămînt ialomițene obținute din exploatarea pămînturilor...

Averea școlilor ialomițene... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 19:15 (11874 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Incursiune în istoria navelor de război la Muzeu

«Școala Altfel» în Ialomița

Slobozia: Incursiune în istoria navelor de război la Muzeu

În perioada 18-22 aprilie a.c., elevii din Ialomița participă la numeroase activități extrașcolare, în cadrul evenimentului «Școala Altfel». Special pentru ei, reprezentanții Muzeului Județean Ialomița inaugurează o inedită expoziție, dedicată navelor de război celebre, din cele mai vechi timpuri și pînă după Cel De Al Doilea Război Mondial. Machetele au fost create de doi soți din Călărași și sînt expuse în premieră la Slobozia.

Activități inedite Programul național de educație «Școala Altfel» își propune să aducă o  alternativă funcțională în sistemul de Învățămînt. Timp de ... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 18:40 (6286 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri și Poduri SA asfaltează la jumătate de preț

Ialomița: Drumuri și Poduri SA asfaltează la jumătate de preț

La sfîrșitul lunii precedente, Consiliul Județean Ialomița a finalizat procedura de licitație privind DJ306B. Inițial, valoarea acestei lucrări de infrastructură rutieră a fost estimată la 1,6 milioane lei. Ea a fost adjudecată de către SC Drumuri și Poduri SA, la suma de 725 mii de lei. «Este o pîine neagră și amară...» a declarat directorul societății, Ștefan Ghibanu.

«Nevoia te învață...
...și foamea îți ascute mintea» spune un proverb uitat. SC Drumuri și Poduri SA, societate aparținînd Consiliului Județean Ialomița și l-a amintit însă și a reușit să-și adjudece o lucrare... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 13:40 (6024 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Vivani refuză colectarea deșeurilor menajere

Bombă cu ceas

Vivani refuză colectarea deșeurilor menajere

Negocierile purtate de atoritățile locale și firma Polaris M Holding cu Vivani Salubritate au intrat în impas. Potrivit informațiilor oficiale, începînd cu data de 13 aprilie 2016, operatorul privat de colectare a deșeurilor a refuzat colectarea gunoiului menajer la prețul de pînă acum, respectiv 9 euro/tonă. Autoritățile locale și județene susțin că această problemă este una privată, care vizează relațiile contractuale dintre cele două firme. În realitate însă, Ialomița nu are o soluție alternativă de depozitare a gunoiului menajer, iar creșterea de preț, 16 euro/tonă, se va reflecta în buzunarele beneficiarilor ialomițeni.

Termenul limită a expirat pe 13 aprilie... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 11:20 (5765 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Împroprietărirea din Balta Ialomiței se amână

Himera retrocedărilor din Ialomița

Împroprietărirea din Balta Ialomiței se amînă

După 11 ani de demersuri administrative și juridice, mulți cetățeni din Ialomița și nu numai așteaptă în continuare să devină proprietari în Balta Ialomiței. Tot cam de atîta timp, Prefectura Ialomița, primăriile din Bordușani și Stelnica, precum și Agenția Domeniilor Statului încearcă să ajungă la un numitor comun în privința retrocedărilor. Deși există 122 de hotărîri judecătorești prin care ADS este obligată să pună la dispoziția Comisiilor Locale de Fond Funciar din Stelnica și Bordușani fix 2668 de hectare în vederea punerii în posesie a suprafețelor, doar 61 de hotărîri au fost considerate valide pentru retrocedare. Iar toate acestea vizează doar teritoriul administrativ al comunei Stelnica... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2016, 21:35 (11844 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA supraviețuiește încălcând legea

Abandonată de consilierii locali

Urban SA supraviețuiește încălcînd legea

În ultima zi a lunii martie 2016, Urban SA, societate aflată în subordinea Consiliului Local Slobozia, s-a întrunit în cadrul unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor. Inițial, în sala de ședințe a Consiliului Local s-au aflat doar 6 consilieri locali, semn al interesului scăzut manifestat permanent de către membrii Consiliului. Ședința a fost reluată o jumătate de oră mai tîrziu, în condițiile în care numărul consilierilor locali a crescut treptat. În cadrul ședinței a fost aprobat bugetul de venituri și cheltuieli pentru anul 2016 și au fost prezentate două rapoarte de audit contradictorii.

Pilații din Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2016, 18:10 (6788 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident la Gura Ialomiței

Sâmbătă, 18 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, la un accident rutier produs în comuna Gura Ialomiței. În eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:35
(3206 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de miriști și lanuri de grâu la Slobozia și Borănești

Sâmbătă, 17 iulie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la o miriște de grâu. Au ars aproximativ 2000 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:20
(4089 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

În dimineața zilei de luni, 19 iulie a.c., pompierii au intervenit la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:10
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz

Duminică, 18 iulie a.c., un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz. Șoferul autovehicului, un bărbat de 51 de ani, circula în interiorul localității moment în care l-a acroșat pe minor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 22:30
(7781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

Polițiștii ialomițeni efectuează căutări în vederea depistării unei minore de 16 ani, care a plecat de la domiciliul din comuna Bordușani și nu a mai revenit până în prezent. În cursul zilei de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 20:35
(5721 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 17:10
(3475 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori depistați de polițiști conducând pe drumurile publice

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 iulie a.c, polițiștii din Ion Roată au depistat, pe raza comunei Manasia, un autoturism ce avea o deplasare necorespunzătoare. Oamenii legii au tras pe dreapta respectivul ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:40
(6765 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor electrice, E-Distribuiție Dobrogea anunță sistarea parțială a furnizării energiei electrice în anumite zone din județ. Astfel, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:15
(5328 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: La volan în stare de ebrietate

În seara zilei de joi, 15 iulie a.c., un bărbat de 36 de ani s-a ales cu un dosar penal, fiind depistat în trafic în stare de ebrietate. Polițiștii l-au tras pe dreapta pe raza comunei Gârbovi și, întrucât ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:05
(3115 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Starea tehnică a autovehiculelor, verificată de polițiști

În perioada 14-15 iulie a.c., polițiștii ialomițeni și reprezentanții Registrului Auto Român au realizat ample controale în trafic, privind starea tehnică a autovehiculelor. În urma verificărilor, au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 18:50
(2120 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 17:05
(2610 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 84,41 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează printr-un comunicat că, în luna iunie 2021, la bugetul general consolidat s-au încasat venituri nete în sumă totală de 84,41 milioane de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 19:15
(2439 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie a.c., 27 de controale la contribuabili persoane fizice și juridice, respectiv 11 la contribuabili persoane juridice și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 17:20
(2653 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pune la dispoziția șomerilor din județ 289 de noi locuri de muncă, cele mai multe fiind destinate persoanelor calificate într-o meserie. Detalii suplimentare ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:45
(3215 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:15
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Într-o singură zi, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi cu permisele «suspendate»

Marți, 13 iulie a.c., polițiștii Secției Nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, în timp ce desfășurau activități de control în cadrul unui filtru rutier în zona Popasului Sinești, au oprit un autoturism ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:15
(4677 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 84 de evenimente, dintre care 81 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:05
(2502 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 14 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 16:35
(1554 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de înscrieri în Programul pentru susținerea producției de legume în spații protejate-2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 20 iulie 2021 inclusiv, pot depune cererea de înscriere în Programul pentru susținerea producției de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 15:45
(5137 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

13 Iulie 2021, 20:05


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 097/Noi instrucțiuni de completare a Formularelor 208, 209 și 253

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 20 iulie 2021, este termenul limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 17:20
(8554 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 13 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 16:45
(2961 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băut și fără permis, la volan. A devenit agresiv la spital!

Luni, 12 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism care circula fără a avea puse în funcțiune luminile de întâlnire. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:35
(2117 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sudiți, dispărut

Bărbat din Sudiți, dispărut

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sudiți desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 63 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:20
(1874 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă pentru mai multe județe, printre care și Ialomița, pentru marți/miercuri, 13/14 iulie ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 14:20
(1548 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de «Marți, 13» o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri «ghinionul» prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 19:25
(3477 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, drogat la volanul unui autoturism

Duminică seară, 11 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Slobozia. Întrucât șoferul avea un comportament ciudat ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:35
(2619 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, aflându-se în executarea serviciului de îndrumare și control al traficului rutier pe raza municipiului, au depistat în trafic un ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:25
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 12 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10795, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 16:35
(2734 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la o casă din Borănești și la o firmă de termopane din Fetești

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,55, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit în comuna Borănești, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:25
(6593 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...