Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

La Slobozia

Scandal pentru 6 locuințe ANL

La sfîrșitul anului trecut, pe 29 decembrie 2015, Consiliul Local Slobozia a aprobat o listă finală cu  57 de beneficiari de locuințe ANL. La ședința de Consiliu Local din 25 februarie 2016, alte 6 locuințe disponibilizate vor fi repartizate potențialilor beneficiari. Decizia a primit aviz negativ din partea Comisiei pentru Învățămînt, Cultură, Sănătate, Sport, Tineret și Protecție Socială. Viceprimarul Gabriel Mușat susține că legislația trebuie respectată.

Aviz negativ în cadrul Comisiei
La sfîrșitul anului trecut, pe 29 decembrie 2015, Consiliul Local Slobozia a aprobat... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2016, 17:55 (4606 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tatăl unui elev rom susține că fiul său este jignit de învățătoare

Acuzații de discriminare la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» din Slobozia

Tatăl unui elev rom susține că fiul său este jignit de învățătoare

Liceul Pedagogic «Matei Basarab» din Slobozia este implicat într-un scandal public de amploare. Tatăl unui elev rom, înscris în clasa 0, o acuză pe învățătoarea copilului de discriminare. Bărbatul a explicat situația într-o plîngere înaintată atît autorităților din Slobozia, cît și ziarului Independent. «Doamna învățătoare S.O. îl agresează verbal spunîndu-i „creștin penticostal“ sau „țigan“» se arată în plîngerea bărbatului. De cealaltă parte, reprezentanții unității de învățămînt precizează faptul că elevul în cauză este un copil-problemă, mai mulți părinți înaintînd o serie de plîngeri în care reclamă faptul că băiatul și-ar fi agresat colegii... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2016, 15:30 (17223 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosar de delapidare la Poșta din Sudiți

Dosar de delapidare la Poșta din Sudiți

Polițiștii ialomițeni din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice fac cercetări cu privire la posibile fapte de delapidare, comise de o angajată a Poștei din Sudiți. Se pare că femeia și-ar fi însușit în mod ilegal banii proveniți din plata facturilor la energie electrică a cîtorva săteni. În paralel cu ancheta oamenilor legii, oficialii din cadrul Poștei Române au demarat la rîndul lor o serie de verificări. Pînă în prezent, aceștia au luat măsura demiterii din funcție a respectivei angajate, invocînd absența nemotivată de la serviciu a acesteia. Se pare că femeia ar fi fugit cu banii oamenilor în străinătate...

Anchetă în lucru... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2016, 13:20 (9578 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Judecătorii din Slobozia cer închiderea benzinăriei «Art Oil»

Judecătorii din Slobozia cer închiderea benzinăriei «Art Oil»

Decizie surprinzătoare a magistraților Judecătoriei Slobozia în dosarul «Art Oil». După ce l-au condamnat la închisoare pe primarul Alexandru Stoica, magistrații au decis anularea autorizației de construcție emisă de municipalitate pentru benzinăria deținută de concernul Art Petrol Service SRL la Slobozia. Efectul juridic al acestei hotărîri este închiderea respectivei benzinării, pînă cînd administratorii firmei vor intra în legalitate în privința autorizării. Hotărîrea nu este definitivă, ea putînd fi atacată cu apel în 10 zile.

Un proces complicat
Condamnarea la închisoare... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2016, 21:05 (20684 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

VIVANI amână majorarea tarifelor pentru deșeuri

VIVANI amînă majorarea tarifelor pentru deșeuri

Vivani Salubritate, operatorul regional de colectare a deșeurilor în Ialomița, și-a anunțat în urmă cu două săptămîni intenția de a majora prețul de depozitare al deșeurilor, de la 9 la 16 euro per tonă.Vineri, 19 februarie 2016, reprezentanții firmei au dat un pas înapoi. «Am solicitat conducerii firmei o fundamentare de preț...» a declarat ulterior întîlnirii vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu. În pofida declarațiilor, o majorare de preț pentru asigurarea serviciilor de colectare a deșeurilor pare inevitabilă.

Deznodămînt evitat pentru moment
Joi,... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2016, 18:10 (6740 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cornel Vasile, condamnat cu suspendare de Tribunalul Ialomița

DNA a avut dreptate

Cornel Vasile, condamnat cu suspendare de Tribunalul Ialomița

Procurorii DNA care l-au anchetat pe Cornel Vasile, fostul șef al Gărzii de Mediu Ialomița, au avut dreptate în privința acuzațiilor. În urmă cu o săptămînă, judecătorii Tribunalului Ialomița i-au aplicat acestuia o pedeapsă de un an, cu suspendare, în dosarul penal deschis pe numele său.  De asemenea, Cornel Vasile a fost obligat la efectuarea a 60 de zile de muncă în folosul comunității. Potrivit magistraților, acesta trebuie să desfășoare activități specifice în cadrul Centrului de Plasament Nr. 3 sau Complexului de Servicii Sociale pentru Copilul cu Handicap Neuropsihic Slobozia, instituții aflate în subordonarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2016, 17:35 (8070 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

16500 de elevi ialomițeni intră în focurile Simulărilor

Semestrul al doilea al anului școlar aduce cu el și Simulările. 16500 de elevi ialomițeni, din clasele a II-a, a IV-a, VI-a, a VII-a, a VIII-a, a XI-a și a XII-a, vor fi evaluați, pînă aproape de venirea vacanței mari. Primii care au intrat în focurile testărilor inițiale sînt elevii de clasa a VIII-a. Aceștia au susținut probele scrise la Limba Română și Matematică.

Testări pe bandă rulantă Ministerul Educației a decis să modifice structura organizării Simulărilor și să aplice testări pentru evaluarea cunoștințelor și elevilor care nu susțin examene naționale, precum cei de clasa a... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2016, 15:45 (4847 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița salvează Urban de incompetența administrației Stoica

Tribunalul Ialomița salvează Urban de incompetența administrației Stoica

În vara anului 2015, mai exact în luna iulie, Primăria Slobozia acționa în instanță societatea Urban pentru neachitarea unei redevențe în valoare de 9,7 milioane de lei. Decizia reprezintă apogeul incompetenței administrației locale din reședința județului, în condițiile în care respectiva societate este administrată direct de Consiliul Local Slobozia. La 7 luni distanță, Tribunalul Ialomița a respins cererea de chemare în judecată, pe motiv de prescriere. Acest litigiu ar reprezenta însă intenția ascunsă a Primăriei Slobozia de a-și suplimenta fictiv veniturile, folosind drept dovadă a existenței banilor impresionata sumă înscrisă pe factura emisă către Urban.

Societatea Urban, acționată în instanță... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 20:15 (7981 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au de plătit amenzi de peste 200 milioane de lei

Noul Cod Fiscal pune stop indiferenței cu care contribuabilii tratează amenzile pe care le-au primit. Potrivit legii, banii datorați pentru taxele și impozitele locale se vor duce în conturile sancțiunilor contravenționale neachitate. O statistică a Direcției de Trezorerie Ialomița arată că, în 2015, la nivelul primăriilor din județ valoarea amenzilor neplătite a fost de 200 milioane de lei.

O practică obișnuită O sancțiune aplicată provoacă un adevărat război între persoana trasă la răspundere și instituția care a emis amenda. În foarte multe cazuri, sancțiunile contravenționale sînt... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 19:25 (4184 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile de «aur» ale Consiliului Județean Ialomița

Inspirați de modelul patentat de Silvian Ciupercă, oficialii care conduc în prezent Consiliul Județean Ialomița continuă investițiile în infrastructură. Și anual o bună parte din bugetul instituției va fi utilizată pentru reabilitarea drumurilor județene. Lucrările implică sume mari de bani, chiar dacă, potrivit explicațiilor de specialitate, prețul pe kilometru de asfalt se află sub valoarea standard prevăzută pentru șosele județene. Iar dacă aveți impresia că exagerăm cu ceva, vă spunem că, de exemplu, cei aproximativ 5 kilometri de șosea care leagă localitățile Mărculești și Bucu vor fi reabilitați cu 9 milioane de lei!

Vin bani pentru drumuri... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 19:10 (8710 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Risipă de bani publici în curtea fostului Spital

La Urziceni, bănci de 300 mii de lei lîngă o ruină

Risipă de bani publici în curtea fostului Spital

Considerat monument istoric doar datorită celor peste 100 de ani de la înființare, statutul vechiului Spital din Urziceni rămîne în continuare incert. Deși există o lege prin care poate fi inclus pe lista obiectivelor de patrimoniu al județului Ialomița, demersul este destul de costisitor. Între timp, printre ruinele din curtea fostei unități medicale, administrația locală a montat pavele, băncuțe și stîlpi de iluminat! Deși s-a dezbătut pe larg soarta obiectivului, municipalității îi este greu să găsească o soluție reală pentru a valorifica imobilul.

Spitalul care agită spiritele
... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 18:40 (4566 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 biserici din Ialomița luptă de 10 ani pentru pămînt

Inventarierea terenurilor disponibile pentru retrocedare s-a încheiat oficial de vara trecută, der procesul efectiv bate pasul pe loc. 4 parohii din Ialomița au intentat procese în instanță pentru stabilirea dreptului de proprietate pentru o suprafață totală 27,8 hectare. Episcopia Sloboziei și Călărașilor precizează faptul că demersurile privind respectivele retrocedări au început cu 10 ani în urmă, însă nici pînă în prezent situația nu a fost rezolvată. Bisericile au primit girul Prefecturii Ialomița pentru a beneficia de dreptul de proprietate, pasînd întreg procesul de atribuire a terenurilor în seama administrațiilor locale. De la caz la caz, primăriile invocă numeroase motive care blochează... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 18:30 (13322 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița promovează excelența în Educație

Școlile din Ialomița promovează excelența în Educație

Rezultate îmbucurătoare pentru școlile din Ialomița la ultima evaluare externă a Agenției Române de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar. Oficialii din cadrul instituției au oferit calificativul «Excelent» unui număr de 3 instituții de învățămînt din județ. «Este un aspect destul de important, care nu poate decît să ne bucure!» a precizat Luminița Barcari, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Evaluare în sistem ARACIP Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățămîntul Preuniversitar (ARACIP) se află în subordinea Ministerului ... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 17:40 (16342 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: VIVANI vrea să majoreze prețul pentru depozitarea deșeurilor

Slobozia: VIVANI vrea să majoreze prețul pentru depozitarea deșeurilor

Vivani Salubritate, operatorul regional de colectare a deșeurilor în Ialomița, și-a anunțat intenția de a majora prețul de depozitare de la 9 la 16 euro per tonă. În cazul în care va fi aplicată, decizia va afecta toate localitățile din Ialomița și Călărași. La acest moment autoritățile locale și județene evaluează impactul pe care această decizie l-ar putea avea asupra populației. Creșterea prețului pentru o tonă de gunoi depozitată, susțin surse autorizate, «se va reflecta direct și imediat în buzunarele populației».

O creștere de tarif neprogramată
Joi, 11 februarie 2016, ... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 18:20 (10603 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei a fost votat «de îndată»

Bugetul Sloboziei a fost votat «de îndată»

Consiliul Local Slobozia a votat joi, 11 februarie 2016, bugetul de venituri și cheltuieli al municipiului Slobozia pentru anul 2016. Ședința a fost convocată «de îndată», iar la votul în plen au participat doar doi dintre consilierii Opoziției. În ciuda declarațiilor belicoase făcute anterior de către consilierii PNL, bugetul a rămas neschimbat.

Opoziția, toată numai gură Joi, 11 februarie, primarul Alexandru Stoica a convocat «de îndată» o ședință de Consiliu Local în care a fost aprobat bugetul de venituri și cheltuieli al municipiului Slobozia pentru anul 2016. Singurii reprezentanți... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 14:05 (5877 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vila primarului din Gura Ialomiței, construită ilegal pe un sit arheologic

Vila primarului din Gura Ialomiței, construită ilegal pe un sit arheologic

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări in rem cu privire la construcția ilegală a unei vile, pe un sit arheologic din zona localității Gura Ialomiței, satul Luciu. Din primele informații, casa a fost ridicată de primarul localității, Cristinel Lambru. Contactat telefonic, acesta precizează faptul că «imobilul este al soției, nu am știut că acolo este un sit arheologic!».

O anchetă în lucru
Descoperirea a fost făcută în urma unei deplasări în teren a reprezentanților Direcției Județene pentru Cultură, Culte și Patrimoniu Cultural Național Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 18:35 (32138 vizualizări - 57 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Chemgas Holding Corporation a anunțat autoritățile că intenționează să concedieze 450 de angajați. Decizia este una surprinzătoare, în condițiile în care firma se află în procedură de revizuire a autorizației integrate de mediu. Perioada încetării contractelor individuale de muncă este 10-22 martie 2016.

Încă o rundă de concedieri Chemgas Holding Corporation are în acest moment un număr de 542 de salariați. Potrivit unei adrese înaintate Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița în 9 februarie 2016, firma își anunță intenția de a concedia un număr de 450 de angajați... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 16:15 (6585 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

UPDATE 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, miercuri, 17 februarie 2016, «ca urmare a obținerii autorizărilor legale de la instanța competentă, sînt efectuate percheziții domiciliare în 13 locații situate pe raza județului Ialomița, la sediile a două instituții publice, precum și la locuințele unor persoane fizice». Conform aceluiași comunicat, «în cauză au fost emise mandate de aducere pentru 12 persoane, acestea urmînd a fi conduse la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița în vederea audierii». Rezumînd, perchezițiile vizează activitatea unor polițiști care, în perioada aprilie-noiembrie 2015, ar fi comis fapte ce întrunesc elementele... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 09:20 (82399 vizualizări - 91 comentarii)

EVENIMENT

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Nimeni nu ajunge degeaba în pușcărie, se spune. La Penitenciarul Slobozia însă, această afirmație are o altfel de conotație. Un deținut acuză public faptul că în această unitate se face trafic cu țigări netimbrate. Conducerea Penitenciarului neagă evidența și susține că «se efectuează cercetări de către instituțiile competente, urmînd ca după finalizarea acestora să revenim cu o informare».

Acuzații fără precedent
Niciodată să nu crezi un deținut, se spune atunci cînd intri în pușcărie. Petre Buțoi, condamnat a doua oară pentru tentativă de omor, știe asta. Drept pentru care,... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 18:40 (23091 vizualizări - 44 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Redeschiderea sălii «cu geometrie variabilă» costă 200 mii de lei

Slobozia: Redeschiderea sălii «cu geometrie variabilă» costă 200 mii de lei

Închisă imediat după inaugurarea de la sfîrșitul lunii octombrie 2015, sala de spectacole «cu geometrie variabilă» a Consiliului Județean mai are nevoie de 200 mii de lei pentru a funcționa legal. Autoritățile estimează că noile investiții vor fi finalizate pînă la sfîrșitul lunii martie.

Uite sala, nu e sala Sala de spectacole «cu geometrie variabilă», investiție în valoare de 8,83 milioane de lei, a fost inaugurată la sfîrșitul lunii octombrie 2015, după 20 de ani de așteptare. Și închisă imediat după aceea. Cauza oficială a suspendării activității a constituit-o lipsa avizului de... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 16:20 (3405 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

La volan prin Urziceni, fără permis de conducere

Marți, 12 noiembrie a.c., polițiștii rutieri au depistat un tânăr, de 18 ani, din județul Giurgiu, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Urziceni, fără a deține permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2019, 17:25
(3401 vizualizări - 0 comentarii)


Pește confiscat de polițiștii ialomițeni

Pește confiscat de polițiștii ialomițeni

Peste 200 de kilograme de pește din specia fitofag au fost confiscate de polițiștii ialomițeni după ce au depistat în trafic un bărbat, de 43 de ani, care transporta pe DN2A pește fără documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2019, 17:20
(2657 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Accident rutier soldat cu cinci victime pe DJ212

Evenimentul s-a produs marți, 12 noiembrie a.c., în jurul orelor 19,30, când un autoturism a părărăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un pom aflat pe marginea șoselei. La locul intervenției au ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2019, 15:05
(3304 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2019»

Vineri, 15 noiembrie 2019, începând cu orele 13,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2019». Evenimentul este organizat de Consiliul Județean ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2019, 14:10
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a înscenat singur o tâlhărie după ce a pierdut banii la păcănele

Polițiștii ialomițeni au depistat un tânăr, de 22 de ani, din Slobozia, care și-ar fi înscenat singur o tâlhărie calificată. În fapt, luni, 11 noiembrie 2019, în jurul orelor 18,00, un bărbat a apelat numărul ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2019, 17:15
(9755 vizualizări - 0 comentarii)


Beat și fără permis: Tânăr din Săveni, prins de polițiști la volanul unei mașini pe care o furase!

Luni, 11 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au fost sesizați de o femeie, de 40 de ani, cu privire la faptul că o persoană necunoscută i-ar fi sustras autoturismul ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2019, 17:10
(5203 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unui hidrant de la intersecția străzilor Artelor cu Mecanizării, din orașul Țăndărei, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2019, 17:05
(2282 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Misiuni pentru siguranța desfășurării Alegerilor Prezidențiale

În perioada 9-10 noiembrie 2019, polițiștii, jandarmii și reprezentanți ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență vor asigura paza și protecția a 220 secții de votare ce s-au constituit pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2019, 19:25
(2570 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 11-15 noiembrie a.c., E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2019, 19:20
(4754 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor în zona Urziceni

Marți, 7 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat o razie în municipiul Urziceni și comuna Bărbulești pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ilicite ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2019, 19:15
(2771 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități de prevenire în unitățile de învățământ din Fetești

Aproximativ 800 de elevi din cadrul a 4 unități de învățământ de pe raza municipiului Fetești au participat la activități preventive în cadrul cărora au fost dezbătute diferite teme care să conducă la prevenirea ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2019, 19:10
(3521 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa în municipiul Fetești pentru lucrări E-Distribuție Dobrogea!

Pentru efectuarea lucrărilor anuale de reparații și întreținere a unor instalații și rețele electrice din municipiul Fetești, E-Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice vineri, 8 ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2019, 19:10
(2829 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Jandarmii, prezenți la «Târgul de Toamnă»

În perioada 8-9 noiembrie a.c., jandarmii ialomițeni vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică în localitatea Munteni Buzău cu ocazia «Târgului de Toamnă». În plus, în cadrul acestui eveniment ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2019, 18:10
(2227 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Marți, 5 noiembrie a.c., 49 de polițiști  ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia. Astfel, au fost efectuate percheziții domiciliare ce au vizat documentarea activității ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2019, 19:20
(2801 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia razie


Slobozia: Tânăr reținut după ce a fost prins la volanul mașinii pe care o furase

Marți, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au reținut pentru 24 ore doi tineri bănuiți de săvârșirea infracțiunilor de «furt calificat», «tentativă de furt calificat» și «distrugere», fapte săvârșite ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2019, 19:15
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Fetești, arestat pentru conducere fără permis

Marți, 5 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat pe raza municipiului Fetești un bărbat, de 37 de ani, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2019, 19:10
(3658 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Slobozia: Cercetat pentru «deținere de obiecte periculoase»

Marți, 5 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza municipiului Slobozia un tânăr de 19 ani care avea asupra sa un baston metalic cu 3 elemenți. Cel în cauză a fost sancționat contravențional ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2019, 19:05
(2224 vizualizări - 0 comentarii)


Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

Marți, 5 noiembrie 2019, Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu, împreună cu toți preoții Eparhiei noastre și peste 4000 de credincioși au întâmpinat la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 21:05
(7391 vizualizări - 1 comentariu)


S-a stins din viață antrenorul de handbal Liviu Paraschiv

S-a stins din viață antrenorul de handbal Liviu Paraschiv

Ziua de 5 noiembrie 2019 a început cu o veste extrem de tristă pentru handbalul românesc. S-a stins din viață, la vârsta de 72 de ani, unul dintre cei mai longevivi și valoroși antrenori pe care i-a avut ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:45
(4314 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Persoane intoxicate cu monoxid de carbon

Luni, 4 noiembrie a.c., în jurul orelor 23,00, o femeie de 52 de ani, din localitatea Movilița, a apelat numărul de urgență 112 sesizând faptul că fiul ei, în vârstă de 31 de ani, are stări de leșin. În ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:40
(2783 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat la volan, a provocat un accident

Duminică, 3 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. În fapt, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:35
(3741 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 500 sancțiuni contravenționale aplicate

În perioada 1-3 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 155 evenimente și au aplicat peste 500 de sancțiuni contravenționale. Astfel, în urma activităților au fost constatate 37 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:30
(2580 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: 15 focare active de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației despre situația ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:25
(2215 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lansare de carte pentru copii

Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, începând cu orele 12,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia va avea loc lansarea de carte pentru copii «Povestea Mimozei». ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:20
(2441 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Percheziție la un hoț din locuințe

Luni, 4 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Axintele au efectuat o percheziție domiciliară pe raza comunei Axintele pentru documentarea activității infracționale a unei persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:15
(2019 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Ordin de protecție emis pe numele unui brăilean

Luni, 4 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Grivița au fost sesizați cu privire la un scandal în familie produs în localitatea Scânteia. În fapt, un bărbat, de 36 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:10
(3482 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie acroșată de o mașină la Lăcusteni

Luni, 4 noiembrie a.c., în jurul orelor 17,30, polițiștii au intervenit la un eveniment rutier produs pe raza localității Lăcusteni, soldat cu rănirea unui pieton. Concret, în timp ce un bărbat, de 31 de ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2019, 18:05
(2621 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,49%-rata șomajului în luna septembrie 2019

La sfârșitul lunii septembrie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4194 șomeri (dintre care 1947 femei), rata șomajului fiind de 4,49%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2019, 18:20
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 4-8 noiembrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2019, 17:15
(5480 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Avarie la conducta principală de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă, de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 1 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2019, 17:05
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...