Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, protejate de lege împotriva incendiilor

Școlile din Ialomița, protejate de lege împotriva incendiilor

Un raport dat publicității de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că o mare parte dintre clădirile ce au ca destinație desfășurarea activităților de învățămînt nu au nevoie de avize împotriva incendiilor. Mai exact este vorba despre 239 de spații, dintr-un total de 346, pentru care legea nu prevede existența unor astfel de documente.

Situație specială La începutul lunii decembrie a anului trecut, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița făcea public un prim raport al controalelor desfășurate în urma tragediei de la Clubul Colectiv din... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 10:05 (5329 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Măsuri pentru transportul pacienților care au nevoie de dializă

Cod Galben de viscol și ninsori

Ialomița: Măsuri pentru transportul pacienților care au nevoie de dializă

UPDATE: 19 școli din Ialomița rămîn ÎNCHISE și marți, 19 ianuarie 2016

Ialomița nu scapă de vremea rea nici luni, 18 ianuarie 2016. În această zi meteorologii au emis o avertizare Cod Galben, ce va fi valabilă pînă la orele 18,00. Oficialii din cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au luat măsuri suplimentare pentru a-i aduce la Slobozia pe pacienții care au nevoie de dializă. Peste 40 de persoane din tot județul vor fi transportate la centrul privat de dializă din oraș. De asemenea, au fost deschise circulației doar 4 drumuri naționale și unul județean.   

Ambulanța pentru victime multiple, pusă în mișcare
... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2016, 13:05 (8553 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Ialomița: TOATE drumurile naționale și județene, ÎNCHISE!

UPDATE Luni, 18 ianuarie 2016, școlile sînt ÎNCHISE în Ialomița

Duminică, 17 ianuarie 2016, orele 6,45, Centrul INFOTRAFIC al Poliției Române informează că, din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile, circulația rutieră este întreruptă pe Autostrada Soarelui, pe sectorul cuprins între București și Drajna.
De asemenea, NU se circulă pe mai multe drumuri naționale:
-în județul Buzău: DN2 Buzău-Urziceni, DN2C Costești-Slobozia, DN2B Buzău-Brăila (Șoseaua Spătarului), DN22 Rîmnicu Sărat-limita cu jud. Brăila;
-în județul Giurgiu: DN5B Giurgiu-Ghimpați;
-în județul Vrancea: DN23B Măicănești-Ciorăști, DN2N Bogza-Dumbrăveni.
Din cauza căderilor de pietre, traficul este întrerupt pe DN57 Cozla-Șvinița, în județul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2016, 09:20 (17870 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița deszăpezește cu bani mărunți

Iarna asta e ca vara

Ialomița deszăpezește cu bani mărunți

Cine are sau închiriază un buldoexcavator se poate lansa iarna aceasta în afaceri. Potrivit unui raport făcut public de către Instituția Prefectului Ialomița, mai bine de jumătate dintre administrațiile locale din județ au încheiat contracte de deszăpezire cu firme private. Valoarea per oră a serviciilor prestate variază între 100 și 250 de lei, în funcție de situație și interese. Noroc că iarna a fost îngăduitoare pînă acum cu noi toți!

Unde se duc banii publici, cînd se duc Ca urmare a eliminării de pe piață a Drumuri și Poduri SA, locul lăsat liber a fost ocupat rapid și metodic... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2016, 19:10 (5825 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Buget de 42 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Prețul Sănătății ialomițene pe primul trimestru din 2016

Buget de 42 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au făcut publică lista fondurilor destinate furnizorilor de servicii medicale din județ. În primul trimestru al anului 2016, spitalele, farmaciile și medicii de familie vor primi 42 milioane de lei. Cele mai multe fonduri vor fi repartizate celor 4 spitale din județ. Banii sînt acordați în baza unor acte adiționale, pînă cînd vor fi semnate noile contracte-cadru privind bugetarea sistemului medical.

Vin bani pentru Sănătate Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița precizează că actele adiționale privind... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2016, 17:50 (5719 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, vizat de un posibil conflict de interese?

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, vizat de un posibil conflict de interese?

Printr-o scrisoare anonimă, redacția Independent a fost notificată cu privire la un posibil conflict de interese al colonelului Adrian Popa, șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița. Concret, în documentul transmis către redacția noastră se precizează că acesta ar deține fără drept funcția de președinte de onoare al Asociației Internaționale a Polițiștilor (IPA)-Regiunea 2 Ialomița. În fața tuturor acestor acuzații, colonelul Adrian Popa pledează «nevinovat!»...

«Este o funcție fără responsabilitate!»... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2016, 15:05 (7781 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnări cu executare în cele mai controversate dosare din Ialomița

Sentințele sfîrșitului de an 2015

Condamnări cu executare în cele mai controversate dosare din Ialomița

În ultima lună a anului 2015, magistrații instanțelor din Ialomița au soluționat pe fond cîteva cauze cu un imens impact asupra opiniei publice. Astfel, magistrații Tribunalului Ialomița și cei ai Judecătoriei Slobozia au aplicat pedepse cu executare în dosare precum cel al profesorilor care au fraudat Bacalaureatul în 2012, al lui Alexandru Stoica, primarul Sloboziei sau cel în care peste 50 de angajați ai Petrom au fost acuzați de furt din conductele de petrol ale companiei. Sentințele nu sînt însă definitive, iar o parte dintre acuzați le-au atacat deja cu apel la Curtea de Apel București. Totul depinde acum de celeritatea cu care vor judeca aceste cauze magistrații din București.

... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2016, 19:35 (11780 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Liceul Pedagogic din Slobozia are sală de gimnastică

O investiție salvată

Liceul Pedagogic din Slobozia are sală de gimnastică

Primăria Slobozia a reușit să finalizeze sala de gimnastică a Liceului Pedagogic «Matei Basarab». Investiția a fost demarată în urmă cu mai bine de 5 ani și reprezintă singura finanțare din fonduri europene pentru campusurile școlare din oraș. «Este o sală multifuncțională, destinată celor peste 1000 de elevi care desfășoară orele de sport la acest liceu. Regretăm că, din cauze independente de voința noastră, celelalte investiții similare nu au putut fi finalizate...» a declarat pentru ziarul nostru viceprimarul Valentin Băcanu.

Intenții bune, realizări puține
La sfîrșitul anului... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2016, 15:10 (5843 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria repartizează locuințele ANL de pe Nordului

Se întîmplă la Slobozia

Primăria repartizează locuințele ANL de pe Nordului

Autoritățile locale vor repartiza, pînă la sfîrșitul lunii ianuarie 2016, locuințele ANL nou construite la Slobozia. Lista beneficiarilor a fost făcută publică pe site-ul instituției. Procesul a fost deblocat în urma unui «compromis politic» la ședința de Consiliu Local din luna decembrie 2015. Potrivit declarațiilor consilierului local Mădălin Teculescu, pe listă s-ar putea regăsi și beneficiari care au deja o proprietate...

Locuințe pentru 57 de norocoși
La sfîrșitul anului trecut, pe 29 decembrie 2015, Consiliul Local Slobozia a aprobat lista finală cu cei 57 de beneficiari... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2016, 13:20 (3189 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traian: Și-au făcut dreptate cu cuțitul, în plină stradă

Traian: Și-au făcut dreptate cu cuțitul, în plină stradă

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au deschis o anchetă în cazul unei altercații petrecute la Traian, în noaptea de sîmbătă spre duminică, 9/10 ianuarie 2016. Protagoniștii scandalului, trei bărbați din localitate, au ajuns pe secțiile de Terapie Intensivă și Chirurgie ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Anchetă în curs Din primele informații este vorba despre trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 44 și 53 de ani, între care ar exista legături de rudenie. Totul ar fi pornit pe fondul unor discuții contradictorii și a consumului de alcool. Aceștia au ieșit... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2016, 14:50 (7186 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preasfințitul Vincențiu «a deschis cerurile» la Călărași

Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sărbătorit Boboteaza la Călărași. Manifestările au început miercuri, la orele 8,00, cînd Preasfinția Sa a oficiat Sfînta Liturghie la Biserica «Sfinții Împărați Constantin și Elena». La orele 11,00, însoțit de un sobor de preoți și de oficialii locali, acesta a coborît în Parcul Central, pe malul Borcei, pentru a arunca în apă crucea de Bobotează.

Tradiția înainte de toate
Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a participat miercuri, 6 ianuarie 2016, la prima mare sărbătoare religioasă a anului... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2016, 17:55 (16937 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autogara lui Pericli A PIERDUT autorizația de construcție

Se întîmplă la Slobozia

Autogara lui Pericli A PIERDUT autorizația de construcție

Povestea autogării firmei Nana este una veche. Zilele acestea însă ea a devenit nou-nouță. Motivul? O anchetă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia care dorește să afle cum a fost posibil ca o construcție P+1 să se transforme într-una P+3+M. Iar pentru ca povestea să fie și mai interesantă, susțin surse autorizate din cadrul acestei instituții, în poveste apare și viceprimarul Valentin Băcanu, care ar fi semnat în locul primarului Alexandru Stoica una dintre autorizațiile de construcție necesare transformării autogării în colosul de beton care se ridică acum la intrare în oraș.

Povestea Autogării NANA... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2016, 11:30 (42710 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amendă aplicată «după ureche» la Slobozia

Codul Rutier încurcă polițiștii

Amendă aplicată «după ureche» la Slobozia

Complicate sînt legile atunci cînd polițiștii trebuie să le aplice. Unul dintre agenții care supraveghează traficul în zona Sloboziei i-a aplicat unui șofer o sancțiune după ce a încurcat articolele din Codul Rutier. Situația este cu atît mai bizară, cu cît, potrivit aceluiași text juridic, șoferul amendat circula în deplină legalitate!

Filmul unei sancțiuni
Incredibila întîmplare s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, la intersecția străzii Independenței cu șoseaua care leagă Slobozia de Cartierul Slobozia Nouă. Șoferul sancționat precizează că polițistul care l-a tras pe dreapta... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 16:05 (19598 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Iarnă supravegheată prin GPS

Iarna s-a instalat oficial și în județul Ialomița. De mai bine de 24 de ore, utilajele de deszăpezire acționează pe toate arterele de circulație. De anul acesta, autoritățile monitorizează lucrările de deszăpezire cu ajutorul unei aplicații GPS. Softul permite o verificare atentă a vitezei de deplasare a utilajelor și a punctelor în care acestea se află. Pînă la această oră, în Ialomița nu au fost semnalate evenimente semnificative.   

Ialomița deszăpezită cu 20 de utilaje
Față de anii trecuți în care iarna lua prin surprindere autoritățile, de această dată oficialii... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 13:10 (7063 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Vânzătorii de iluzii de la New Models Agency

Slobozia: Vînzătorii de iluzii de la New Models Agency

De o perioadă de timp, în zona Central din Slobozia, doi tineri abordează trecătorii promițîndu-le o carieră de fotomodel. Tinerii se recomandă drept «căutători de talente» și cer 100 de lei pentru a includerea «într-o bază de date» timp de un an. Deși are toate elementele unei escrocherii, administratorul societății, Ștefan Velea, susține că «este o afacere legală»...

Victime la orice vîrstă
Săptămîna trecută, cîțiva cetățeni au sesizat redacția cu privire la faptul că, în zona Central din Slobozia, doi tineri abordează trecătorii promițîndu-le «o carieră de fotomodel». Concret... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 10:40 (36760 vizualizări - 75 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tranzacții fictive cu bulion la Klevek Factory Fetești

20 de inculpați, trimiși în judecată

Tranzacții fictive cu bulion la Klevek Factory Fetești

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au trimis în judecată dosarul penal în care administratorii societății Klevek Factory, fostă Horticons, din Fetești, erau urmăriți penal. În aceeași speță este implicată și o altă societate din grupul Klevek, Conserv Buftea SA. În urma cercetărilor, 20 de persoane au fost trimise în judecată, fiind acuzate că au constituit un grup infracțional, specializat în infracțiuni de evaziune fiscală și spălare a banilor. Potrivit actelor de urmărire penală, rețeaua ar fi prejudiciat bugetul de stat cu peste 12 milioane de lei.

Ziua perchezițiilor... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2016, 15:30 (15638 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița produce compost doar pe hârtie

Ialomița produce compost doar pe hîrtie

Pînă la sfîrșitul anului 2015, toate administrațiile locale din Ialomița ar fi trebuit să aibă amenajate platforme pentru producerea de compost. Potrivit Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița, doar o treime dintre primării s-au conformat în acest sens. Slobozia se confruntă la rîndu-i cu probleme din acest punct de vedere. Deși deține o astfel de platformă, oficialii din administrația locală susțin însă că orașul produce compost în cantități destul de mici. Așa se face că cea mai mare parte a reziduurilor din care produsul poate fi fabricat sfîrșesc aruncate la marginea municipiului.

Situație neclară... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2016, 10:05 (4239 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: A scăzut numărul firmelor insolvente

Ialomița: A scăzut numărul firmelor insolvente

Mediul de afaceri din Ialomița dă semne că se revigorează. Cel puțin aceasta este concluzia care poate fi trasă din statisticile prezentate de oficialii Registrului Național al Oficiului Comerțului. Potrivit instituției, numărul procedurilor de insolvență solicitate de societățile din județ a scăzut la jumătate comparativ cu anul trecut. Ultima lună de raportare a ONRC este octombrie 2015, dată la care doar 95 de firme din Ialomița au intrat în insolvență. În octombrie 2014, numărul acestora a fost de 220.

Statistici îmbucurătoare
Potrivit oficialilor din cadrul Oficiului Național... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2016, 11:20 (5406 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Amnistie fiscală pentru 5800 de ialomițeni

Amnistie fiscală pentru 5800 de ialomițeni

Actul normativ prin care Guvernul șterge cu «buretele» datoriile către stat ale debitorilor este favorabil unui număr total de 5800 de ialomițeni. În prezent, valoarea penalităților și dobînzilor neachitate pe care aceștia ar trebui să le plătească Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița este de 18 milioane de lei. Cea mai mare sumă provenită din penalități înregistrată la nivelul județului Ialomița are valoarea de 597 mii de lei.

Unde-i lege, nu-i tocmeală
Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 44/2015, privind acordarea unor facilități fiscale, a fost publicată... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2015, 16:40 (5333 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Alegeri suspendate la Colegiul Medicilor Ialomița

Alegeri suspendate la Colegiul Medicilor Ialomița

La începutul săptămînii acesteia, membrii Colegiului Medicilor Ialomița ar fi trebuit să-și aleagă viitorul președinte, însă demersul a fost amînat. Totul în urma unei decizii a Colegiului Medicilor din România, care a impus măsura în urma unor reclamații privind slaba organizare a scrutinului. Gurile rele spun că vina i-ar aparține doctorului Vasile Olaru, după ce a scos de pe liste doi candidați. «Nu i-am scos de pe liste. Au făcut niște aiureli de cereri!» a fost reacția lui Olaru față de acuzațiile care îl incriminează. Reluarea procesului electiv ține de o nouă decizie pe care reprezentanții Colegiului Medicilor din România trebuie să o transmită în teritoriu.

Istoria se repetă... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2015, 11:05 (5021 vizualizări - 3 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
182 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

Un tânăr de 31 de ani, domiciliat în Călărași, și-a pierdut viața în seara zilei de luni, 27 decembrie a.c., într-un grav accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Mașina în care ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 00:15
(5329 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 27 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19536, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 15:15
(1920 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au oprit, pe raza comunei Făcăeni, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 43 ani. În urma ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:20
(1510 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au intervenit în dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., pentru a căuta un bărbat, posibil înecat în apele Brațului Bocea. Cel care a cerut ajutorul pompierilor a fost fratele ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:15
(1932 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni înecat


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 115000 de lei

În perioada 25-26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:05
(3097 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., între localitățile Borănești și Bărcănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 13:30
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul autorizării la plată al Sprijinului Cuplat în sectorul Zootehnic (SCZ) pentru anul de cerere 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în conformitate cu prevederile Hotărârii de Guvern nr. 1247/2021, pentru aprobarea plafoanelor alocate schemelor de sprijin cuplat ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 11:40
(2494 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 26 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19529, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 15:40
(3736 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În seara zilei de sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 23,30, pe DN3A, în afara localității Fetești, s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 10:00
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 25 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19527, fiind înregistrate 5 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2021, 16:15
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 24 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19522, fiind înregistrate 3 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 16:05
(3406 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Autorizare la plată pentru aproape 1 miliard de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de 25 noiembrie 20 și până în prezent a autorizat la plată suma de 936,328 milioane de euro din Fondul European de ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 13:35
(5019 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști ialomițeni, angrenați în acțiuni pe perioada Sărbătorilor

Numărul polițiștilor ialomițeni care vor acționa în stradă, în perioada următoare, a fost suplimentat, în vederea asigurării un climat de ordine și siguranță publică, astfel încât toți cetățenii să își ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 12:40
(2658 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Cadavru descoperit într-un canal de irigații

Cadavrul unui bărbat de aproximativ 44 de ani a fost descoperit în seara zilei de joi, 23 decembrie a.c., într-un canal de irigați de pe raza localității Sărățeni. Pompierii ISU Ialomița au fost solicitați ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 23:00
(6471 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune cu caracter preventiv-informativ, în scopul reducerii accidentelor rutiere. Au fost vizate, cu precădere, cauze ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 16:10
(2923 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19519, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 15:50
(3070 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Daruri de Crăciun

În prag de Sărbători, miercuri, 22 decembrie 2021, Protopopiatul Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte a acordat daruri atât pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 12:35
(8892 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

O armă cu aer comprimat și 67 de articole pirotehnice deținute fără drept au fost descoperite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare pe raza orașului Țăndărei. De asemenea, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 19:20
(8226 vizualizări - 3 comentarii)


Săveni: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de marți, 21 decembrie a.c., Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița au depistat, pe raza comunei Săveni, doi tineri de 20, respectiv 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 18:10
(9951 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 21 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Coșereni, în timp ce efectuau un filtru rutier în zona popasului Sinești, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:50
(3064 vizualizări - 0 comentarii)


«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

Bunătatea și dragostea pentru copii au îmbrăcat uniforma «mascaților». Luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița au «descins» la serbarea copiilor de la Grădinița din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:35
(3034 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile desfășurate de polițiști, împreună cu celelalte forțe cu care se acționează în sistem integrat, pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă au continuat pe ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:25
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19512, fiind înregistrate 7 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 15:50
(2184 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» din Bărbulești, depistat beat la volan pe străzile din Urziceni

Luni, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce avea o deplasare sinuoasă. La volan a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:15
(6179 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe tot parcursul zilei de luni, 20 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:05
(3371 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 21 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19505, fiind înregistrate 19 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 15:35
(2799 vizualizări - 0 comentarii)


Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Cea de a doua etapă a campaniei de donare sânge din acest an din cadrul parohiei Valea Măcrișului «Donează sânge, salvează o viață!» s-a desfășurat în data de 15 decembrie 2021. Încă din zorii zilei, o ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 14:20
(3283 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Amânare lucrare programată în orașul Fetești!

Din cauza condițiilor meteo nefavorabile, lucrările pregătitoare pentru devierea conductei cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, au fost mult îngreunate și nu s-a reușit finalizarea acestora în timp ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 12:10
(4507 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

În seara zilei de luni, 20 decembrie a.c., pe DJ302 s-a produs un accident de circulație, soldat soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce o femeie ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 10:20
(4806 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Două accidente rutiere grave s-au petrecut luni, 20 decembrie a.c., pe raza județului Ialomița. În urma evenimentelor, două persoane și-au pierdut viața. Primul accident s-a produs în zona localității ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 18:00
(3339 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...