Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Dator la Stat pentru următorii 1564 de ani!

Aberații fiscale în Ialomița

Dator la Stat pentru următorii 1564 de ani!

În încercarea de aduna cît mai mulți bani la buget, de foarte multe ori, Fiscul iese în pierdere. Iar astfel de cazuri nu sînt străine Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Somat să achite impresionanta datorie de 5,6 milioane de lei, un contribuabil pensionar va plăti întreaga sumă în următorii 1564 de ani. Totul din cauza legilor fiscale mult prea stufoase...

Cum pierde statul bani
Potrivit unor informații publice furnizate de Casa Județeană de Pensii Ialomița, cele 5,6 milioane de lei ale respectivului contribuabil reprezintă cea mai mare datorie pe care un... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 20:20 (8689 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

La Slobozia

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

Ilegalitate trasă la indigo: Țăndărei are un fast-food ilegal!

Refăcute ilegal, construcțiile din Bazarul Municipal Slobozia par să nu fie deranjate în niciun fel. Dimpotrivă! Majoritatea concesionarilor au transformat construcțiile provizorii în construcții definitive, iar autoritățile notificate de Inspectoratul de Stat în Construcții să dispună «măsuri de desființare a lucrărilor executate» trag de timp. Independent revine asupra acestui subiect cu noi dezvăluiri din culisele închirierii terenurilor.

Repetiția e mama cunoașterii
În urmă cu 3 luni, concesionarii maghernițelor din Bazarul Municipal (n. red.: zona de Est) primeau undă verde... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 18:20 (6187 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele culturale ale Ialomiței

Ruinele culturale ale Ialomiței

În lung de linie, în satele din Ialomița au fost construite 62 de cămine culturale. O parte dintre acestea au însă nevoie de reabilitare urgentă. Prinși la mijloc, primarii din respectivele localități susțin faptul că nu dispun de fonduri suficiente pentru reabilitare. Prețul mediu pentru demararea unor astfel de lucrări începe de la 400 mii de lei.

Cultura are nevoie de reparații
Informațiile privind starea căminelor culturale din mediul rural ialomițean sînt făcute publice de reprezentanții Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:45 (7487 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

Se întîmplă la Slobozia

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

O poveste cutremurătoare se petrece pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Două fetițe de cîteva luni au fost abandonate de mame din cauza problemelor medicale suferite la naștere. Una dintre micuțe are creierul slab dezvoltat, iar cealaltă abia poate respira, pentru că plămînii săi se comportă ca niște bureți. Ambele fetițe vor fi transferate către un centru de plasament din Slobozia...

Copilărie furată
Două trupuri mici de copil se zvîrcolesc în scutece pe patul de spital de la Pediatrie. Sînt două fetițe care-și împart soarta nefericită. Au fost abandonate... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 15:10 (3552 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos»-subregiunea Bordușani-Giurgeni este primul astfel de organism înființat în Ialomița și unul dintre cele mai active din țară. Potrivit informațiilor oficiale, în ultimii 3 ani, în cadrul celor 21 de administrații locale din componența sa, Asociația a reușit să finalizeze 23 de proiecte care au vizat infrastructura rutieră și serviciile edilitare. Săptămîna trecută, la Gura Ialomiței, a fost inaugurat cel mai recent proiect, respectiv asfaltarea unui drum comunal în lungime de 800 de metri...

O Asociație de «oameni de cuvînt»
... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 12:40 (5669 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Investiția executată la podul de peste rîul Prahova, la Dridu, stagnează. Oficialii județeni se pregătesc să rezilieze contractul cu Strabenbau Logistic SRL. Valoarea investiției este de 2,8 milioane de lei. Circulația pe pod este blocată din anul 2012.

Investiție cu ghinion
Blocate o dată în anul 2013, lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au fost reluate în primăvara anului 2014, după o nouă licitație cîștigată de Strabenbau Logistic SRL. La acest moment însă, graficul de execuție înregistrează întîrzieri, iar oficialii județeni nu mai au soluții pentru deblocarea situației... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 10:25 (9227 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Războiul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița cu asociațiile de proprietari din Slobozia care nu și-au plătit obligațiile financiare continuă. Acum a venit rîndul locatarilor care stau la bloc să răspundă pentru datoriile acumulate de asociațiile rău-platnice. Pînă în prezent, au fost emise 540 de popriri pe numele proprietarilor de apartamente din oraș. Suma care trebuie recuperată este în valoare de 72 mii de lei.

Proprietari și debitori
Cînd vine vorba despre datoriile la bugetul de stat neachitate, Fiscul ialomițean pare neiertător. Așa se face că reprezentanții... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 20:05 (20987 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița lasă spitalele din județ fără bani. Totul din cauza «revoluționarului» sistem informatic privind decontarea serviciilor medicale, implementat la nivel național. Reprezentanții unităților medicale se plîng de faptul că aplicația informatică se blochează, iar aceștia nu au suficient timp la dispoziție pentru a-și înregistra în bazele de date serviciile oferite pacienților. Și pentru că nu se regăsesc în sistem, respectivele servicii nu sînt plătite. Cea mai gravă situație se întîmplă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, care luna trecută a rămas fără 300 mii de lei. «Nu e vina sistemului, oamenii nu știu să-l utilizeze. Să apese mai bine pe butoane... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 11:50 (4790 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

Scandal sexual în Ialomița

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

O întîmplare șocantă iese la iveală o dată cu cercetarea penală de către procurorii DIICOT Ialomița a unui tînăr de 17 ani dintr-o localitate ialomițeană. Acuzat de pornografie infantilă, tînărul a realizat un filmuleț în care apare un minor de 7 ani pe care l-a bătut și l-a obligat să se masturbeze. Imediat după ce a realizat înregistrarea cutremurătoare, acesta a transmis-o prin bluetooth prietenilor săi. Organele judiciare au fost sesizate de mama copilului care apare în respectivele imagini.

Percheziții DIICOT în Ialomița
Potrivit actelor de urmărire penală ale procurorilor... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 20:40 (8781 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Sărăcia lasă urme adînci

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Ținută la secret de autorități, starea în care se află o bună parte dintre copiii din Ialomița este cutremurătoare. Intitulat «Bunăstarea copilului în mediul rural», un raport al Fundației World Vision prezintă în detaliu soarta copiilor care locuiesc în satele din județ. Potrivit eșantionului în baza căruia a fost realizată lucrarea de specialitate, o bună parte dintre acești copii înfruntă malnutriția și lipsa de educație. Pentru a diminua aceste efecte, la începutul acestei săptămîni, reprezentanții Fundației, alături de cei ai autorităților județene au participat la o întîlnire privind găsirea de soluții pentru contractarea unor servicii sociale eficiente.

Situație dezastruoasă... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 15:05 (5093 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Uitată în timp și fără perspective, comuna Bărbulești trăiește din ajutoare sociale. O statistică a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că statul acordă Bărbuleștiului, sub formă de subvenții, cîte 1 milion de lei în fiecare lună. Situația este cu atît mai delicată cu cît, uitîndu-ne în jur, putem sesiza că beneficiarii ar putea renunța la acești bani. Au mașini scumpe și case care «se învîrt după soare», bunuri pe care însă nu le pot justifica. Cu toate acestea legea îi consideră fără venituri și devin asistați sociali...

Viața în Bărbulești
... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 13:15 (8589 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zi de doliu la Slobozia

Handbalista Andreea Nica, condusă pe ultimul drum

Dispariția fulgerătoare a Andreei Nica, handbalista echipei CSM Unirea Slobozia , a lăsat fără cuvinte întreaga lume a sportului ialomițean. Joi, 22 octombrie 2015, colegele, antrenoarea Victorina Bora, familia, dar și oameni simpli din oraș au venit să o conducă pe ultimul drum pe valoroasa sportivă. 

Lacrimi pentru Andreea Nica
Funeraliile dedicate sportivei au început aproape de orele prînzului. Colegele de echipă, alături de antrenoarea Victorina Bora au venit să fie alături de familia îndurerată a Andreei Nica și să o conducă pe aceasta pe ultimul drum. Gestul lor a... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2015, 21:00 (6400 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Supermarketul ilegal de la Fetești

Totul este posibil

Supermarketul ilegal de la Fetești

Locuitorii din Fetești reclamă construcția la doar cîțiva pași de dispensarul TBC din oraș a unui supermarket Penny. În timp ce oamenii se tem pentru sănătatea lor, autoritățile sanitare susțin faptul că obiectivul este amplasat ilegal. Muncitorii au deschis șantierul fără avizul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, doar în baza autorizației de construcție emisă de Primăria Fetești. Procedura legală este însă diferită. Constructorul ar fi trebuit să beneficieze de un aviz sanitar de amplasament, iar apoi, în baza acestui document, să ceară autorizația de construcție. Reprezentanții DSP susțin că eliberarea documentului cu parafa instituției este imposibilă deoarece construcția încalcă normele... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 20:05 (7949 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Șeful suspendat al Serviciului Rutier Ialomița rămâne în libertate

Comisarul Sorin Goagă, iertat de instanță

Șeful suspendat al Serviciului Rutier Ialomița rămîne în libertate

Tribunalul Ialomița a dat primele sentințe în dosarul agenților Serviciului Rutier din Țăndărei, acuzați de luare de mită și mai multe infracțiuni de fals. Cercetările au scos la iveală faptul că la activitatea infracțională a oamenilor legii ar fi aderat și șeful acestora, comisarul Sorin Goagă. Suspendat din funcția de conducere pe care o avea în cadrul Serviciului Rutier Ialomița, Goagă a primit din partea judecătorilor doar un avertisment și a fost obligat la plata unor cheltuieli judiciare în valoare de 3000 de lei. Nu la fel de blîndă a fost sentința în cazul agenților. Doi dintre aceștia au fost condamnați la 4 ani de închisoare cu executare. Hotărîrea nu este definitivă și a fost atacată... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 19:10 (8525 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală încalcă legislația DSP

Un regulament adoptat de Ministerul Sănătății în cursul anului trecut pune pe jar viața în mediul rural din Ialomița. Actul normativ vorbește despre mediul de viață al populației și stipulează condițiile în care oamenii de la țară trebuie, de exemplu, să-și crească animalele, pentru a evita riscul apariției bolilor. Desele controale ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că toate aceste norme sînt încălcate. Așa se face că în multe sate din județ crescătorii de animale și-au amenajat în gospodării adevărate ferme, fără să le pese de vecini. Inspectorii sanitari sînt asaltați de reclamații care vorbesc despre miros insuportabil și condiții de igienă precară. Deși amenzile depășesc 10... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 17:25 (4414 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Panoul de cățărare de la Slobozia NU ESTE AUTORIZAT

Panoul de cățărare de la Slobozia NU ESTE AUTORIZAT

La sfîrșitul lunii iunie 2015, municipalitatea a inaugurat un panou de cățărare în Orășelul Copiilor din Slobozia. La 3 luni de la inaugurare, Direcția pentru Cultură, în ograda căreia a fost pasată realizarea, a decis să restricționeze accesul publicului, înconjurînd panoul cu... un gard de sîrmă! Motivul este unul clasic pentru administrația Stoica: panoul nu are aviz de construcție și nu poate fi utilizat legal!

Ca la noi, la nimeni!
În luna mai a anului 2015, în urma unui concurs de proiecte urbane, Primăria Slobozia a decis să construiască în Orășelul Copiilor un panou de... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 16:40 (4695 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandal la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Prefectura vs Consiliul Județean

Scandal la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Sediile ONG-urilor și asociațiilor culturale care își desfășoară activitatea în Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia au fost evacuate. Decizia survine ca urmare a atacării în instanță a unei hotărîri a Consiliului Județean Ialomița prin care acesta acorda cu titlu gratuit spațiile disponibile la etajul I al instituției.

Legea, mai tare decît cultura De aproape 10 ani, asociațiile culturale și ONG-urile din județ își desfășoară activitatea (sau mimează acest aspect) la etajul I al Centrului Cultural «Ionel Perlea». În luna septembrie a acestui an, Instituția Prefectului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 16:10 (6724 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Școala ialomițeană caută profesori

Școala ialomițeană caută profesori

Lipsa medicilor din sistemul public de sănătate este secondată de lipsa profesorilor din Învățămîntul de stat. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița trag un semnal de alarmă și susțin faptul că, în următorii 5 ani, pentru materii precum Matematica, Fizica sau Chimia nu vor mai exista profesori. La polul opus se situează materiile unde numărul dascălilor este foarte mare. Istoria sau Limba Română sînt disciplinele pe care foarte mulți absolvenți de studii superioare vor să le predea.

Cîți profesori există în Ialomița?
Potrivit cifrelor oferite de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 12:25 (4551 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Giurgeni: Schimb de ștafetă «La Casa Tudorii»

Giurgeni: Schimb de ștafetă «La Casa Tudorii»

Sîmbătă, 11 octombrie 2015, pe situl arheologic Orașul de Floci, de lîngă Giurgeni, s-a desfășurat a V-a ediție a Festivalului Concurs de Tradiție Culinară «La Casa Tudorii». Peste 300 de participanți din 19 localități ale județului au încercat să impresioneze juriul cu 351 de preparate. În ciuda vremii, atmosfera a fost animată de bucate alese și muzică populară.
Bucate politice

«La Casa Tudorii» Puțin după orele 11,00, organizatorii din cadrul Consiliului Județean Ialomița anunțau debutul celei de-a V-a ediții a Festivalului Concurs de Tradiție Culinară «La Casa Tudorii». Aliniați... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 11:55 (5406 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Procurorii Parchetului de le lîngă Judecătoria Fetești și polițiștii din cadrul Secției Rurale Stelnica fac cercetări cu privire la un accident de muncă, petrecut în urmă cu o săptămînă în cadrul parcului eolian de la Vlădeni. Ancheta este în plină desfășurare.

A fost la un pas de moarte
Din primele informații, victima accidentului de muncă este un tînăr de 27 de ani. Acesta era angajat al unei societăți care presta servicii de întreținere a instalației electrice din incinta parcului eolian de la Vlădeni. Aflat în cîmpul muncii, tînărul s-a electrocutat și a avut nevoie de îngrijiri... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 11:30 (9321 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Porți deschise» la ISU Ialomița

Cu ocazia zilei de 1 iunie-«Ziua Internațională a Copilului», Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița își deschide porțile. Vineri, 31 mai 2013, începînd cu orele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 12:56
(6193 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 2 ani, acroșată de un autoturism

Joi, 30 mai a.c., în jurul orei 18,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în Fetești s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei fetițe de 2 ani. În urma verificărilor efectuate de ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 10:42
(5559 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


APIA Ialomița: Perioadă de depunere a formularelor de acordare a unei cantități de cotă de lapte din rezerva națională

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii de lapte de vacă despre faptul că, începînd cu 1 iunie și pînă la 31 iulie 2013, se desfășoară prima ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 09:09
(12693 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Mai 2013, 08:45


Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Doi jandarmi ialomițeni au fost decorați luni, 27 mai a.c., de ministrul Afacerilor Interne, Radu Stroe. Cei doi, căpitanul Leonte Dragoș și plutonierul Cerbu Daniel, au fost decorați alături de membrii ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 15:55
(5000 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Luni, 27 mai 2013-4 accidente, 2 morți, 7 răniți

Luni, 27 mai 2013, a fost o zi însîngerată pe șoselele ialomițene. Două persoane au decedat și șapte au fost rănite în 4 accidente de circulație.
Astfel, primul eveniment rutier s-a produs în jurul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 14:47
(7548 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Minoră de 16 ani, dispărută de la domiciliu

Axintele: Minoră de 16 ani, dispărută de la domiciliu

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că o minoră de 16 ani, din comuna Axintele, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de către polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută se numește ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 13:44
(7186 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident cu doi morți

3 autoturisme au fost implicate într-un accident rutier luni, 27 mai a.c, în jurul orei 17,30, pe DN2, în apropierea localității Movilița. În urma impactului, două persoane au decedat, iar alte trei au ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 09:40
(8101 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Bărbat decedat într-o fîntînă

Vineri, 24 mai 2013, în urma unui apel telefonic primit în jurul orei 13,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru a scoate un bărbat, în vîrstă de 59 de ani, căzut într-o fântână, pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 07:39
(6556 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 99 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 27 mai 2013, sînt disponibile 99 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 09:18
(7555 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: Au predat la Poliție o borsetă cu 14000 lei găsită pe stradă

La sediul Poliției Slobozia s-au prezentat două persoane, din localitate, pentru a preda o borsetă în care se aflau 14000 lei și mai multe medicamente, găsite pe o stradă din localitate. Polițiștii fac ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 09:03
(6554 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul statului de peste 11,51 milioane lei, 15 sesizări penale la Parchet

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit, în luna aprilie 2013, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproximativ 11,51 milioane lei, din care ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 07:49
(10732 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 2 ani de închisoare pentru «ultraj» și «lovire»

Polițiștii de investigații criminale au executat marți, 21 mai a.c., un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, emis de Judecătoria Urziceni pe numele unui bărbat de 36 de ani, din localitate. Cel ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 10:36
(7807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni ultraj


Fetești: A acroșat cu mașina o bătrînă

În cursul zilei de marți, 21 mai, în jurul orei 14,00, Poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În urma verificărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 09:34
(4947 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


ISU Ialomița: Pompierii au prieteni în toate unitățile școlare din județ

ISU Ialomița: Pompierii au prieteni în toate unitățile școlare din județ

Vineri, 17 mai a.c., a avut loc faza județeană a concursului «Prietenii Pompierilor», în cadrul căreia 14 echipaje de elevi de la mai multe școli din județ și-au demonstrat abilitățile de mici pompieri ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 08:32
(8588 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

22 Mai 2013, 09:11


Percheziții în Ialomița, Călărași, Ilfov și București la contrabandiștii de țigări. Acțiunea este coordonată de IPJ Ialomița!

38 de percheziții se desfășoară în județele Ialomița, Călărași, Ilfov și în municipiul București. Acțiunea vizează destructurarea unei grupări infracționale specializată în contrabandă cu țigări. Miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2013, 08:01
(14045 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: 5,53 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins, în luna aprilie 2013, pe linia colectării veniturilor bugetare, mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1400 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2013, 07:25
(8405 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Zile medicale ialomițene», prima zi

Joi, 16 mai 2013, a început cea de-a doua ediție a congresului regional «Zile medicale ialomițene». La evenimentul care se desfășoară în stațiunea Amara participă peste 400 de medici și asistenți din Ialomița ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 19:25
(8087 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Cămătar arestat

În cursul zilei de miercuri, 15 mai 2013, Judecătoria Urziceni a emis pe numele unui tînăr, în vîrstă de 26 de ani, din comuna Bărbulești, un mandat de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 15:39
(7903 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Piromanii dau foc autorităților

În seara zilei de miercuri, 15 mai a.c., în jurul orei 23,00, o clădire și mai multe anexe ce aparțin Consiliului Local al municipiului Fetești au fost cuprinse de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 12:38
(7672 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


IPJ Ialomița: Campanie publică pentru prevenirea furturilor din locuințe

IPJ Ialomița: Campanie publică pentru prevenirea furturilor din locuințe

La nivelul județului Ialomița, în primele 4 luni ale anului 2013 s-au înregistrat 176 furturi din locuință, din care 74 în mediul urban și 102 în mediul rural. Cel mai frecvent mod de operare a fost pătrunderea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 11:36
(7303 vizualizări - 2 comentarii)


«Zilele medicale ialomițene», la a II-a ediție

Colegiul Medicilor Ialomița organizează a II-a ediție a «Zilelor Medicale Ialomițene», în perioada de 16-18 mai 2013, la Hotel Ialomița din Stațiunea Amara. Deschiderea lucrărilor va avea loc joi, ora ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 19:12
(8761 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concursuri extrașcolare pentru «prietenii pompierilor»

Ca în fiecare an, în luna mai, Inspecția de Prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează competițiile școlare cu caracter tehnico-aplicativ ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 18:20
(8608 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Constănțean prins fără permis pe Variantă

Marți, 14 mai a.c., polițiștii au depistat pe DN2A, pe Varianta de ocolire a municipiului Slobozia, un tînăr în vîrstă de 24 de ani, domiciliat pe raza județului Constanța, care se deplasa la volanul unui ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 16:23
(6235 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținuți pentru «tîlhărie»

Polițiștii a reținut marți, 14 mai a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 de ore, 4 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, toți domiciliați în municipiul Fetești, pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 15:22
(9728 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Agenții de securitate au furat motorina

Poliția a fost sesizată marți, 14 mai a.c., cu privire la faptul că în perioada 18 aprilie-7 mai 2013, dintr-un bazin aflat în incinta unei societăți comerciale situată pe raza comunei Movila a fost sustrasă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 12:27
(9385 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

14 Mai 2013, 17:45


anunțuri angajare

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
RECEPȚIONER(Ă)

solicităm
-cunoștințe solide PC
-cunoașterea temeinică a limbii engleze
(obligatoriu)
vă rugăm să depuneți CV la recepția
Hotel Select Slobozia

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
CAMERISTĂ
solicităm
-seriozitate
vă rugăm să depuneți CV la recepția
Hotel Select Slobozia

13 Mai 2013, 09:05


Bărcănești: Suspecți de furt minori, identificați

Un bărbat de 37 de ani, din București, a sesizat Poliția  cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în locuința sa pe care o deține pe raza comunei Bărcănești și au sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2013, 17:02
(8922 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...