Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Dator la Stat pentru următorii 1564 de ani!

Aberații fiscale în Ialomița

Dator la Stat pentru următorii 1564 de ani!

În încercarea de aduna cît mai mulți bani la buget, de foarte multe ori, Fiscul iese în pierdere. Iar astfel de cazuri nu sînt străine Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Somat să achite impresionanta datorie de 5,6 milioane de lei, un contribuabil pensionar va plăti întreaga sumă în următorii 1564 de ani. Totul din cauza legilor fiscale mult prea stufoase...

Cum pierde statul bani
Potrivit unor informații publice furnizate de Casa Județeană de Pensii Ialomița, cele 5,6 milioane de lei ale respectivului contribuabil reprezintă cea mai mare datorie pe care un... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 20:20 (8689 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

La Slobozia

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

Ilegalitate trasă la indigo: Țăndărei are un fast-food ilegal!

Refăcute ilegal, construcțiile din Bazarul Municipal Slobozia par să nu fie deranjate în niciun fel. Dimpotrivă! Majoritatea concesionarilor au transformat construcțiile provizorii în construcții definitive, iar autoritățile notificate de Inspectoratul de Stat în Construcții să dispună «măsuri de desființare a lucrărilor executate» trag de timp. Independent revine asupra acestui subiect cu noi dezvăluiri din culisele închirierii terenurilor.

Repetiția e mama cunoașterii
În urmă cu 3 luni, concesionarii maghernițelor din Bazarul Municipal (n. red.: zona de Est) primeau undă verde... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 18:20 (6187 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele culturale ale Ialomiței

Ruinele culturale ale Ialomiței

În lung de linie, în satele din Ialomița au fost construite 62 de cămine culturale. O parte dintre acestea au însă nevoie de reabilitare urgentă. Prinși la mijloc, primarii din respectivele localități susțin faptul că nu dispun de fonduri suficiente pentru reabilitare. Prețul mediu pentru demararea unor astfel de lucrări începe de la 400 mii de lei.

Cultura are nevoie de reparații
Informațiile privind starea căminelor culturale din mediul rural ialomițean sînt făcute publice de reprezentanții Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:45 (7489 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

Se întîmplă la Slobozia

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

O poveste cutremurătoare se petrece pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Două fetițe de cîteva luni au fost abandonate de mame din cauza problemelor medicale suferite la naștere. Una dintre micuțe are creierul slab dezvoltat, iar cealaltă abia poate respira, pentru că plămînii săi se comportă ca niște bureți. Ambele fetițe vor fi transferate către un centru de plasament din Slobozia...

Copilărie furată
Două trupuri mici de copil se zvîrcolesc în scutece pe patul de spital de la Pediatrie. Sînt două fetițe care-și împart soarta nefericită. Au fost abandonate... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 15:10 (3552 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos»-subregiunea Bordușani-Giurgeni este primul astfel de organism înființat în Ialomița și unul dintre cele mai active din țară. Potrivit informațiilor oficiale, în ultimii 3 ani, în cadrul celor 21 de administrații locale din componența sa, Asociația a reușit să finalizeze 23 de proiecte care au vizat infrastructura rutieră și serviciile edilitare. Săptămîna trecută, la Gura Ialomiței, a fost inaugurat cel mai recent proiect, respectiv asfaltarea unui drum comunal în lungime de 800 de metri...

O Asociație de «oameni de cuvînt»
... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 12:40 (5670 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Investiția executată la podul de peste rîul Prahova, la Dridu, stagnează. Oficialii județeni se pregătesc să rezilieze contractul cu Strabenbau Logistic SRL. Valoarea investiției este de 2,8 milioane de lei. Circulația pe pod este blocată din anul 2012.

Investiție cu ghinion
Blocate o dată în anul 2013, lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au fost reluate în primăvara anului 2014, după o nouă licitație cîștigată de Strabenbau Logistic SRL. La acest moment însă, graficul de execuție înregistrează întîrzieri, iar oficialii județeni nu mai au soluții pentru deblocarea situației... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 10:25 (9227 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Războiul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița cu asociațiile de proprietari din Slobozia care nu și-au plătit obligațiile financiare continuă. Acum a venit rîndul locatarilor care stau la bloc să răspundă pentru datoriile acumulate de asociațiile rău-platnice. Pînă în prezent, au fost emise 540 de popriri pe numele proprietarilor de apartamente din oraș. Suma care trebuie recuperată este în valoare de 72 mii de lei.

Proprietari și debitori
Cînd vine vorba despre datoriile la bugetul de stat neachitate, Fiscul ialomițean pare neiertător. Așa se face că reprezentanții... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 20:05 (20988 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița lasă spitalele din județ fără bani. Totul din cauza «revoluționarului» sistem informatic privind decontarea serviciilor medicale, implementat la nivel național. Reprezentanții unităților medicale se plîng de faptul că aplicația informatică se blochează, iar aceștia nu au suficient timp la dispoziție pentru a-și înregistra în bazele de date serviciile oferite pacienților. Și pentru că nu se regăsesc în sistem, respectivele servicii nu sînt plătite. Cea mai gravă situație se întîmplă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, care luna trecută a rămas fără 300 mii de lei. «Nu e vina sistemului, oamenii nu știu să-l utilizeze. Să apese mai bine pe butoane... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 11:50 (4791 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

Scandal sexual în Ialomița

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

O întîmplare șocantă iese la iveală o dată cu cercetarea penală de către procurorii DIICOT Ialomița a unui tînăr de 17 ani dintr-o localitate ialomițeană. Acuzat de pornografie infantilă, tînărul a realizat un filmuleț în care apare un minor de 7 ani pe care l-a bătut și l-a obligat să se masturbeze. Imediat după ce a realizat înregistrarea cutremurătoare, acesta a transmis-o prin bluetooth prietenilor săi. Organele judiciare au fost sesizate de mama copilului care apare în respectivele imagini.

Percheziții DIICOT în Ialomița
Potrivit actelor de urmărire penală ale procurorilor... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 20:40 (8782 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Sărăcia lasă urme adînci

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Ținută la secret de autorități, starea în care se află o bună parte dintre copiii din Ialomița este cutremurătoare. Intitulat «Bunăstarea copilului în mediul rural», un raport al Fundației World Vision prezintă în detaliu soarta copiilor care locuiesc în satele din județ. Potrivit eșantionului în baza căruia a fost realizată lucrarea de specialitate, o bună parte dintre acești copii înfruntă malnutriția și lipsa de educație. Pentru a diminua aceste efecte, la începutul acestei săptămîni, reprezentanții Fundației, alături de cei ai autorităților județene au participat la o întîlnire privind găsirea de soluții pentru contractarea unor servicii sociale eficiente.

Situație dezastruoasă... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 15:05 (5093 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Uitată în timp și fără perspective, comuna Bărbulești trăiește din ajutoare sociale. O statistică a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că statul acordă Bărbuleștiului, sub formă de subvenții, cîte 1 milion de lei în fiecare lună. Situația este cu atît mai delicată cu cît, uitîndu-ne în jur, putem sesiza că beneficiarii ar putea renunța la acești bani. Au mașini scumpe și case care «se învîrt după soare», bunuri pe care însă nu le pot justifica. Cu toate acestea legea îi consideră fără venituri și devin asistați sociali...

Viața în Bărbulești
... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 13:15 (8592 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zi de doliu la Slobozia

Handbalista Andreea Nica, condusă pe ultimul drum

Dispariția fulgerătoare a Andreei Nica, handbalista echipei CSM Unirea Slobozia , a lăsat fără cuvinte întreaga lume a sportului ialomițean. Joi, 22 octombrie 2015, colegele, antrenoarea Victorina Bora, familia, dar și oameni simpli din oraș au venit să o conducă pe ultimul drum pe valoroasa sportivă. 

Lacrimi pentru Andreea Nica
Funeraliile dedicate sportivei au început aproape de orele prînzului. Colegele de echipă, alături de antrenoarea Victorina Bora au venit să fie alături de familia îndurerată a Andreei Nica și să o conducă pe aceasta pe ultimul drum. Gestul lor a... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2015, 21:00 (6400 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Supermarketul ilegal de la Fetești

Totul este posibil

Supermarketul ilegal de la Fetești

Locuitorii din Fetești reclamă construcția la doar cîțiva pași de dispensarul TBC din oraș a unui supermarket Penny. În timp ce oamenii se tem pentru sănătatea lor, autoritățile sanitare susțin faptul că obiectivul este amplasat ilegal. Muncitorii au deschis șantierul fără avizul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, doar în baza autorizației de construcție emisă de Primăria Fetești. Procedura legală este însă diferită. Constructorul ar fi trebuit să beneficieze de un aviz sanitar de amplasament, iar apoi, în baza acestui document, să ceară autorizația de construcție. Reprezentanții DSP susțin că eliberarea documentului cu parafa instituției este imposibilă deoarece construcția încalcă normele... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 20:05 (7949 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Șeful suspendat al Serviciului Rutier Ialomița rămâne în libertate

Comisarul Sorin Goagă, iertat de instanță

Șeful suspendat al Serviciului Rutier Ialomița rămîne în libertate

Tribunalul Ialomița a dat primele sentințe în dosarul agenților Serviciului Rutier din Țăndărei, acuzați de luare de mită și mai multe infracțiuni de fals. Cercetările au scos la iveală faptul că la activitatea infracțională a oamenilor legii ar fi aderat și șeful acestora, comisarul Sorin Goagă. Suspendat din funcția de conducere pe care o avea în cadrul Serviciului Rutier Ialomița, Goagă a primit din partea judecătorilor doar un avertisment și a fost obligat la plata unor cheltuieli judiciare în valoare de 3000 de lei. Nu la fel de blîndă a fost sentința în cazul agenților. Doi dintre aceștia au fost condamnați la 4 ani de închisoare cu executare. Hotărîrea nu este definitivă și a fost atacată... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 19:10 (8525 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală încalcă legislația DSP

Un regulament adoptat de Ministerul Sănătății în cursul anului trecut pune pe jar viața în mediul rural din Ialomița. Actul normativ vorbește despre mediul de viață al populației și stipulează condițiile în care oamenii de la țară trebuie, de exemplu, să-și crească animalele, pentru a evita riscul apariției bolilor. Desele controale ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că toate aceste norme sînt încălcate. Așa se face că în multe sate din județ crescătorii de animale și-au amenajat în gospodării adevărate ferme, fără să le pese de vecini. Inspectorii sanitari sînt asaltați de reclamații care vorbesc despre miros insuportabil și condiții de igienă precară. Deși amenzile depășesc 10... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 17:25 (4414 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Panoul de cățărare de la Slobozia NU ESTE AUTORIZAT

Panoul de cățărare de la Slobozia NU ESTE AUTORIZAT

La sfîrșitul lunii iunie 2015, municipalitatea a inaugurat un panou de cățărare în Orășelul Copiilor din Slobozia. La 3 luni de la inaugurare, Direcția pentru Cultură, în ograda căreia a fost pasată realizarea, a decis să restricționeze accesul publicului, înconjurînd panoul cu... un gard de sîrmă! Motivul este unul clasic pentru administrația Stoica: panoul nu are aviz de construcție și nu poate fi utilizat legal!

Ca la noi, la nimeni!
În luna mai a anului 2015, în urma unui concurs de proiecte urbane, Primăria Slobozia a decis să construiască în Orășelul Copiilor un panou de... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 16:40 (4695 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandal la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Prefectura vs Consiliul Județean

Scandal la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Sediile ONG-urilor și asociațiilor culturale care își desfășoară activitatea în Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia au fost evacuate. Decizia survine ca urmare a atacării în instanță a unei hotărîri a Consiliului Județean Ialomița prin care acesta acorda cu titlu gratuit spațiile disponibile la etajul I al instituției.

Legea, mai tare decît cultura De aproape 10 ani, asociațiile culturale și ONG-urile din județ își desfășoară activitatea (sau mimează acest aspect) la etajul I al Centrului Cultural «Ionel Perlea». În luna septembrie a acestui an, Instituția Prefectului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 16:10 (6724 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Școala ialomițeană caută profesori

Școala ialomițeană caută profesori

Lipsa medicilor din sistemul public de sănătate este secondată de lipsa profesorilor din Învățămîntul de stat. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița trag un semnal de alarmă și susțin faptul că, în următorii 5 ani, pentru materii precum Matematica, Fizica sau Chimia nu vor mai exista profesori. La polul opus se situează materiile unde numărul dascălilor este foarte mare. Istoria sau Limba Română sînt disciplinele pe care foarte mulți absolvenți de studii superioare vor să le predea.

Cîți profesori există în Ialomița?
Potrivit cifrelor oferite de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 12:25 (4552 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Giurgeni: Schimb de ștafetă «La Casa Tudorii»

Giurgeni: Schimb de ștafetă «La Casa Tudorii»

Sîmbătă, 11 octombrie 2015, pe situl arheologic Orașul de Floci, de lîngă Giurgeni, s-a desfășurat a V-a ediție a Festivalului Concurs de Tradiție Culinară «La Casa Tudorii». Peste 300 de participanți din 19 localități ale județului au încercat să impresioneze juriul cu 351 de preparate. În ciuda vremii, atmosfera a fost animată de bucate alese și muzică populară.
Bucate politice

«La Casa Tudorii» Puțin după orele 11,00, organizatorii din cadrul Consiliului Județean Ialomița anunțau debutul celei de-a V-a ediții a Festivalului Concurs de Tradiție Culinară «La Casa Tudorii». Aliniați... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 11:55 (5407 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Procurorii Parchetului de le lîngă Judecătoria Fetești și polițiștii din cadrul Secției Rurale Stelnica fac cercetări cu privire la un accident de muncă, petrecut în urmă cu o săptămînă în cadrul parcului eolian de la Vlădeni. Ancheta este în plină desfășurare.

A fost la un pas de moarte
Din primele informații, victima accidentului de muncă este un tînăr de 27 de ani. Acesta era angajat al unei societăți care presta servicii de întreținere a instalației electrice din incinta parcului eolian de la Vlădeni. Aflat în cîmpul muncii, tînărul s-a electrocutat și a avut nevoie de îngrijiri... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 11:30 (9322 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Fierul vechi, ținta hoților

Polițiștii feteșteni în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție arondate au organizat marți, 11 ianuarie, o acțiune preventivă. În cadrul activităților polițiștii au legitimat 124 de persoane, au verificat ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:09
(9922 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Acțiuni intense în trafic

Marți, 11 ianuarie, polițiștii din Urziceni au desfășurat timp de trei ore o acțiune pe linie rutieră în localitățile Coșereni, Bărbulești și Borănești. În timpul activităților au fost controlate peste ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:07
(11071 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 sesizări penale pentru firme întocmite de Finanțe

Potrivit unei informări, în ultima lună a anului precedent, reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 341 de verificări ale bazei de impozitare, ale legalității declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:03
(11127 vizualizări - 0 comentarii)


Mită în arestul IPJ Ialomița

Un agent al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost arestat după ce a luat mită 250 de euro. Polițistul a introdus în arestul poliției un telefon mobil pentru a înlesni convorbiri ale unui ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 16:28
(12371 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: I s-a făcut rău în sala de judecată

Unui bărbat din Fetești i s-a făcut rău în sala de ședințe a Tribunalului Fetești. S-a întîmplat marți, 11 ianuarie, Octavian S., bărbatul de 62 de ani solicitînd ajutor medical de urgență. Echipajul S ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 13:19
(16249 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au spart un magazin

În cursul nopții de marți spre miercuri, 11 spre 12 ianuarie, agenți din cadrul Poliției Comunitare Slobozia, pe fondul unei informații obținute de unul dintre sectoriști, au depistat în jurul orei 3.3 ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 09:55
(14100 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:54
(6791 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:44
(7147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori prinși și arestați

La începutul săptămînii, luni, 10 ianuarie, polițiștii din Urziceni și cei din Borănești au reușit prinderea unui tînăr de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de arestare. Tînărul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:24
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au încercat să fure porumbul unui consătean

Trei bărbați din localitatea Grindu au fost prinși de polițiștii din localitate în timp ce încercau să fure mai mulți saci de cereale din gospodăria unui consătean în vîrstă de 76 ani. Pe scurt, cei trei ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:23
(10477 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grind furt


Produsele accizabile, în atenția polițiștilor

Luni, 10 ianuarie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare al cărei scop principal l-a constituit prevenirea faptelor de natură penală, dar și verificarea legalităților în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:22
(11896 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 7 ianuarie a.c., polițiști din Urziceni în colaborare cu agenții Postului de Poliție Bărbulești au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:04
(12626 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Incendii și oameni căzuți în stradă

Echipajul SMURD de la Fetești a fost alertat vineri, 7 ianuarie 2011, pentru a acorda ajutor unui cetățean, de 49 de ani, care, după ce a consumat băuturi alcoolice, căzuse în stradă. După ce i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:01
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Oferte de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să muncească în vacanța de vară în Germania. Selecția se va desfășura în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:59
(10990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși și arestați

După ce vineri, 7 ianuarie, la Amara au fost furate mai multe bunuri de peste 30000 lei, polițiștii au reușit să prindă hoții, doi bărbați, de 32 de ani și 22 de ani, ambii din comuna Grivița. Mai mult ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:58
(12712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara hoți


Ialomița: Rata șomajului, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru ocuparea Forței de Muncă, în ultima lună a anului precedent rata șomajului a fost în creștere. «La sfîrșitul lunii decembrie 2010, în evidențele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:56
(10891 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și fără permis la volan

Un bărbat de 39 de ani a fost prins de polițiști în timp ce se deplasa cu mașina deși băuse. Individul a fost identificat pe raza localității Jilavele, vineri, 7 ianuarie a.c., și pentru faptul că a condus ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:50
(11587 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Noi reglementări fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice române plătitoare de impozit pe profit că au posibilitatea de a opta pentru plata impozitului pe veniturile microîntreprinderilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:48
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții pentru crescătorii de animale

Potrivit unui comunicat de presă, «Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că a fost demarată a treia etapă de depunere a cererilor de plată, cu termen limită 21 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:05
(13041 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri gratuite pentru electricieni la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță implementarea proiectului european «Formare profesională în vederea obținerii calificărilor de electrician în construcții și electrician de întreținere ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:04
(10803 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, prezenți la Bobotează

Pentru a preveni eventualele incendii, pompierii ialomițeni au supravegheat buna desfășurare a slujbelor bisericești în ziua de Bobotează. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:03
(10676 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, depistați în trafic

Miercuri, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii slobozeni, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu, au oprit pentru control pe strada Viitor, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:19
(12523 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranța în școli, în atenția Poliției

În cursul zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:18
(13882 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși la scurt timp după ce au furat mai multe bunuri

În după-amiaza zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., în timp ce se afla în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, o echipă mixtă de patrulare a depistat doi localnici, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:17
(11059 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


DGFP Ialomița: Se poate reveni la statutul de neplătitor de TVA!

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, va fi ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:08
(16676 vizualizări - 0 comentarii)


Piețele din Fetești, la control

Polițiștii feteșteni, împreună cu trei elevi ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr»-Cîmpina, aflați în practică, au organizat și executat, începînd cu orele 10.00, timp de două ore, acțiuni punctuale ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:01
(10665 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Fetiță de 9 ani, lovită în plin de o mașină

O fetiță de 9 de ani, din Coșereni, a fost transportată de urgență la spitalul din Urziceni după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs joi, 6 ianuarie a.c., în jurul orei 11.45, în centrul ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 14:08
(10965 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Noul Hyundai ix20 este liderul segmentului său în ceea ce privește eficiența, siguranța... și acum, valoarea reziduală. Conform analizei desfășurate pe principalele piețe europene, cel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:23
(11181 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: 4 infracțiuni la doar 18 ani

Un tînăr de numai 18 ani din comuna Traian este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare, viol și furt. Potrivit declarațiilor victimelor, în noaptea de 2 spre 3 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:09
(10793 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Marți, 4 ianuarie, un bărbat din orașul Țăndărei a fost surprins de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Bărbatul a fost oprit de în urma unui control de rutină la intersecția străzilor Avalanșei ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:08
(11355 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...