Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Portarul Andreea Nica a murit în accidentul de la Clinceni

Tragedie la CSM Unirea Slobozia

Portarul Andreea Nica a murit în accidentul de la Clinceni

trupul neînsuflețit al regretatei handbaliste Andreea Nica va fi depus marți, 18 octombrie 2015, la Sala Sporturilor

Potrivit informațiilor difuzate de presa centrală, una dintre victimele care și-au pierdut viața în cumplitului accident de la Clinceni este Andreea Nica, sportivă legitimată la CSM Unirea Slobozia. Tînăra avea 27 de ani.

O viață dedicată sportului
Andreea Nica a fost una dintre cele mai valoroase sportive crescute la Slobozia. Din postura de portar, handbalista a cucerit în 2002 titlul național la Junioare III, avîndu-l atunci ca antrenor pe Marian Simion. A fost componentă de bază a loturilor de junioare și tineret ale României, iar în Liga Națională de handbal a debutat la... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2015, 22:40 (27842 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Sănătate furată «per capita» de către medici

Ialomița: Sănătate furată «per capita» de către medici

Un raport al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița demonstrează cum păcălesc medicii sistemul astfel încît să beneficieze de fonduri în plus. De la internări fictive și pînă la rețete eliberate pe sub mînă, în primul semestru al anului în curs, bugetul Sănătății ialomițene a fost prejudiciat cu peste 50 mii de lei. Pînă în prezent, doar jumătate din respectivele debite au fost recuperate.

Se întîmplă în Ialomița
Potrivit documentelor publice oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, medicii specialiști și de familie din județ au realizat un adevărat... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2015, 19:15 (4458 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un sfert dintre firmele județului au cifra de afaceri «zero»

Mediul de afaceri din Ialomița a intrat în colaps

Un sfert dintre firmele județului au cifra de afaceri «zero»

Starea mediului de afaceri din Ialomița continuă să se poziționeze într-un con de umbră. Iar acest aspect reiese din cifrele pe care le oferă instituțiile avizate ale statului. Potrivit unor situații statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului, Ialomița avea la finele lui 2014 un număr de peste 9000 de firme active. Raportat la aceeași perioadă de timp, oficialii Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că un sfert dintre firmele considerate active de ONRC figurau în bazele instituției ca avînd cifre de afaceri «zero».

Paradoxul din mediul de afaceri... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2015, 15:35 (8295 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Pericli-Nick Touring ȘANTAJEAZĂ Consiliul Local (II)

Slobozia: Pericli-Nick Touring ȘANTAJEAZĂ Consiliul Local (II)

La sfîrșitul lunii precedente, Consiliul Local Slobozia a aprobat o hotărîre prin care elevilor din cartierele Slobozia Nouă și Bora li se decontează integral abonamentele pe mijloacele de transport în comun. Hotărîrea, ilegală în condițiile Legii 92 din 2007, privind serviciile de transport public local, readuce în spațiul public o dispută mai veche privitoare la subvențiile din fonduri publice obținute de către concesionarul serviciului de transport public local. Reamintim că firma Nick Touring a încălcat unilateral termenii contractului, reducînd la 60% numărul de curse pe rutele subvenționate începînd cu luna august 2015!

Elevi cu potențial electoral... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2015, 19:05 (10150 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Programul «Cornul și laptele», blocat în contestații

Ialomița: Programul «Cornul și laptele», blocat în contestații

La aproape o lună de la debutul noului an școlar, Programul «Cornul și laptele» încă nu se derulează în școlile ialomițene. Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița susțin faptul că procedura de atribuire a contractelor ar fi trebuit să se încheie pe 10 septembrie 2015, însă a fost contestată în cîteva rînduri. Cel mai probabil, produsele alimentare vor fi distribuite din luna noiembrie 2015.

Să curgă contestațiile Oficialii Consiliului Județean Ialomița s-au pregătit pentru derularea Programului «Cornul și laptele» încă din luna iunie 2015. În cadrul ședinței ordinare a instituției... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2015, 14:35 (6967 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul «Art Oil» se adâncește

Abuzurile din Primăria Slobozia, recunoscute public

Scandalul «Art Oil» se adîncește

Schimbare de situație în ancheta «Art Oil», cea care îl vizează pe Alexandru Stoica, primarul Sloboziei. La ultimul termen al procesului, desfășurat în urmă cu o săptămînă, Aurelia Aionesei Esterka, fostul arhitect șef al orașului și unul dintre inculpații din dosarul penal al edilului, și-a recunoscut faptele pe care le-a comis! Decizia fostei angajate a Primăriei Slobozia de a vorbi deschis despre ilegalitățile pe care le-a comis lovește ca un trăsnet toată administrația locală a orașului. Mărturisirea sa demonstrează în clar faptul că abuzurile comise de administrația Stoica sînt o realitate evidentă. Sinceritatea acesteia îi va aduce și o sentință mai ușoară din partea judecătorilor, cel mai... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 21:05 (21315 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Adâncata a fost reconstituit

Consiliul Local Adîncata a fost reconstituit

După 2 ani de blocaj administrativ, comuna Adîncata are din nou Consiliu Local. El a fost învestit marți, 13 octombrie, la orele 13,00, în prezența prefectului județului Ialomița, Gigi Petre. «Sînt fericit. Habar nu aveți cîți bani a pierdut comuna din cauza ambițiilor unora. Am avut bani pentru comunitate și nu i-am putut cheltui!» a declarat primarul comunei, Marin Gheorghe. Deblocarea situației de la Adîncata a fost posibilă ca urmare a aprobării Ordonanței de Guvern 41 din 30 septembrie 2015, care modifică Legea administrației publice locale 215/2001.

2 ani fără administrație
... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 20:20 (6627 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița rurală NU are rețele de canalizare funcționale

Statistici alarmante

Ialomița rurală NU are rețele de canalizare funcționale

Un  raport al Administrației Bazinale de Apă Buzău-Ialomița reflectă o realitate alarmantă. Potrivit datelor oficiale, la acest moment, din totalul de 62 de localități cu mai puțin de 10 mii de locuitori, doar 12 au sisteme de canalizare funcționale, iar 7 dintre acestea «au rețele de canalizare racordate la stații de epurare în execuție». Potrivit Directivei 91/271/CEE care are ca obiectiv protecția mediului de efectele negative ale evacuărilor de ape uzate, termenele limită de conformare în cazul orașelor este luna decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale luna decembrie 2018.

O poveste fără sfîrșit... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 18:30 (4448 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 2,7 milioane de lei pentru dispozitive medicale

Ialomița: 2,7 milioane de lei pentru dispozitive medicale

Îmbunătățirea vieții ialomițenilor costă bugetul Casei Județene de Asigurări de Sănătate 2,7 milioane de lei pe an. Fondurile sînt investite pentru achiziționarea diferitelor dispozitive medicale. De la începutul anului și pînă în prezent, 3900 de persoane din județ au beneficiat de acești bani pentru a-și achiziționa proteze, orteze, fotolii rulante sau alte echipamente medicale.

Eforturi pentru o viață mai bună
O categorie specială de servicii medicale pe care Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița le decontează o reprezintă și achiziționarea de dispozitive medicale... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 17:20 (5083 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Județul drumurilor comunale electorale

Ialomița: Județul drumurilor comunale electorale

În vreme ce două treimi dintre localitățile județului nu beneficiază de sisteme de canalizare, administrațiile locale continuă să îngroape banii în drumuri. La sfîrșitul lunii septembrie, Consiliul Județean Ialomița a aprobat repartizarea la nivelul localităților județului a celor 6,9 milioane de lei primite în luna august de la Guvern. Printre comunele care au primit cele mai consistente sume se numără Săveni, Valea Ciorii și Gheorghe Lazăr.

Necesități administrative electorale
La sfîrșitul lunii septembrie 2015, Consiliul Județean Ialomița a repartizat 6,9 milioane de lei comunelor... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 16:35 (4808 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

În ciuda demersurilor administrative făcute de la București, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița continuă să se confrunte cu lipsa de personal. IPJ Ialomița are în prezent 100 de funcții libere. Cele mai vulnerabile zone din acest punct de vedere rămîn localitățile ialomițene din mediul rural.

Se caută soluții Situația privind nevoia tot mai mare de oameni în sistem a fost prezentată de comisarul șef Viorel Ștefu, comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în cadrul unei conferințe de presă, organizate în urmă cu o săptămînă. Acesta a vorbit public despre... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 16:20 (7264 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia decontează transportul donatorilor de sânge

Primăria Slobozia decontează transportul donatorilor de sînge

Pentru a crește numărul donatorilor de sînge, reprezentanții Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au cerut sprijinul Primăriei Slobozia. Municipalitatea s-a implicat în susținerea actului donării, creînd posibilitatea persoanelor din afara orașului, interesate să facă acest gest, de a-și deconta transportul. În județul Ialomița există peste 2000 de donatori «fideli».

Facilități pentru donatorii de sînge Inițiativa privind susținerea actului donării prin decontarea transportului public a fost demarată de reprezentanții Centrului de Transfuzii Ialomița, în baza unor reglementări... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 14:45 (9260 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 14,4 mii de euro acordate de România unor inculpați ialomițeni

Povestea unei condamnări la CEDO

Despăgubiri de 14,4 mii de euro acordate de România unor inculpați ialomițeni

Curtea Europeană a Drepturilor Omului a amendat România din cauza persoanelor anchetate de Direcția Națională Anticorupție în dosarul «BCR Țăndărei». 6 dintre cei 14 inculpați ai cauzei au sesizat CEDO cu privire la faptul că procesul în urma căruia au fost judecați și condamnați a durat foarte mult! Așa se face că România a fost obligată de magistrații CEDO să le ofere acestora despăgubiri în valoare de 14,4 mii de euro. Față de această măsură, Guvernul României a încercat să impute sumele magistraților români care au instrumentat acest dosar. Este vorba despre 11 judecători și procurori ai DNA, Tribunalului Ialomița, Curții de Apel București și Înaltei Curți de Casație și Justiție. O verificare... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 11:20 (6554 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban furnizează apă cu trihalometani!

Apa otrăvită de la Slobozia

Urban furnizează apă cu trihalometani!

De mai bine de 3 luni, Urban SA furnizează slobozenilor apă cu… trihalometani! Depășirile înregistrate au fost constatate oficial în luna august 2015, cînd Urban SA a solicitat prelungirea avizului sanitar de funcționare de la Direcția de Sănătate Publică. Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA, susține că s-au luat măsuri de igienizare a bazinelor de decantare a apei. Pentru obținerea avizului sanitar de funcționare, Urban SA a solicitat un nou set de analize.

O vară cu trihalometani
Urban SA livrează slobozenilor apă care depășește concentrațiile admise de trihalometani. Situația... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 19:20 (14609 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Coșmarul repartițiilor în blocurile ANL a reînceput

La Slobozia

Coșmarul repartițiilor în blocurile ANL a reînceput

Ordonanța de Urgență emisă la sfîrșitul lunii august 2015 aruncă în aer lista de repartiție a locuințelor ANL la Slobozia. Potrivit acesteia, «beneficiarii locuințelor de tip ANL care au pînă la 35 de ani la data depunerii cererii pentru repartizarea unei locuințe ANL, pot primi repartiții în cel mult 3 ani de la împlinirea acestei vîrste». Reglementarea invalidează lista de priorități existentă la acest moment pentru cele 48 de locuințe ANL nou-construite. «Este un abuz al autorităților locale. Voi face plîngere penală!» a declarat consilierul local Radu Paros.

Cine n-are noroc, n-are!... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 15:50 (10154 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Horia: Copil mort în condiții suspecte

Horia: Copil mort în condiții suspecte

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la decesul unui copil de doar un an, din localitatea ialomițeană Horia. Din primele informații se pare că moartea micuțului ar fi survenit din cauza neglijenței familiei.

Cercetările sînt în curs Tragedia s-a petrecut la sfîrșitul săptămînii precedente. Familia a anunțat la 112 faptul că micuțul de 1 an se simte rău, iar pînă la sosirea medicilor s-ar părea că acesta a murit. Cazul a intrat și în atenția organelor judiciare, care au deschis o anchetă. Concret, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 13:05 (5063 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Amara-izvor de sănătate, tărâm de recreere», un succes

Un proiect european de 500 mii de lei

«Amara-izvor de sănătate, tărîm de recreere», un succes

Miercuri, 29 septembrie, administrația orașului Amara a organizat conferința de presă aferentă finalizării proiectului «Amara-izvor de sănătate, tărîm de recreere». Valoarea acestui proiect, finanțat din fonduri europene, a fost de 514124 de lei și a constat în promovarea celor două produse turistice cu care comunitatea se mîndrește. Nămolul de Amara și Lacul Amara.

Un succes național Preocuparea administrației locale a orașului Amara pentru promovarea turismului a devenit de notorietate. Miercuri, 29 septembrie, oficialii locali au anunțat în cadrul unei conferințe de presă finalizarea... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 10:40 (7151 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești, în colaborare cu Poliția efectuează cercetări într-un dosar privind presupuse fapte de furt din patrimoniul statului. Concret, organele judiciare au fost sesizate de reprezentanții Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița cu privire la faptul că mai multe tuburi de beton ce aparțin instituției au fost furate. Respectivele tuburi se aflau la o stație de irigații, amplasată pe un teren din zona localității Stelnica. Potrivit surselor judiciare și autorităților locale, principalii suspecți invocă faptul că acțiunea nu a fost săvîrșită cu intenție, totul o fiind o eroare. În tot acest scandal este implicată și una dintre firmele care... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 21:30 (10904 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Operațiunea «INVENTARIEREA» a fost finalizată

4000 de hectare își așteaptă proprietarii

Operațiunea «INVENTARIEREA» a fost finalizată

Instituția Prefectului Ialomița a reușit, după luni de eforturi administrative, să obțină un inventar al tuturor terenurilor disponibile la nivelul județului. Conform datelor oficiale, la acest moment există 4000 de hectare disponibile (pășune și teren agricol) la care Instituția Prefectului speră să mai adauge în cel mai scurt timp alte 2500 de hectare. «Nu spunem că am rezolvat situația. Dar am făcut un pas mare către lămurirea cît mai exactă a situației existente!» a declarat prefectul Gigi Petre. În ciuda declarațiilor optimiste, numărul de hectare disponibile identificate este de două ori mai mic decît necesarul solicitat de către proprietarii de teren încă nepuși în posesie...

... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 18:25 (8795 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Învățământul ialomițean pregătește 600 de «meseriași»

Se caută școlile profesionale

Învățămîntul ialomițean pregătește 600 de «meseriași»

Început timid în anul școlar precedent, proiectul de relansare a învățămîntului profesional prinde contur în școlile din județ. O statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că tot mai mulți elevi își doresc să devină meseriași. Potrivit cifrelor, la 15 septembrie 2015, numărul elevilor înscriși în cadrul unităților școlare de profil s-a dublat. Oficialii din Învățămîntul ialomițean mizează însă pe noi oportunități și perspective care să ajute cu adevărat la dezvoltarea profesională a viitorilor meseriași.

Marea relansare
Timp de 14 ani, Învățămîntul tehnic și... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 16:20 (4748 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ajutoare de peste 500 mii de lei, acordate de Epsicopia Sloboziei și Călărașilor

Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au realizat un bilanț al ajutoarelor pe care le-au acordat persoanelor aflate în dificultate din cadrul Episcopiei în ultimul trimestru al anului 2019 ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:05
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au depistat persoana bănuită de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată» săvârșită în data de 3 noiembrie 2019, asupra unei femei din municipiul Slobozia. Bărbatul în cauză a ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 16:35
(2571 vizualizări - 0 comentarii)


Două fete din Amara, dispărute

Două fete din Amara, dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două minore, de 14 și 15 ani, care au plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:40
(8296 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărută


Tânăr din Slobozia, arestat

Miercuri, 8 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:35
(3788 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Primăria Slobozia: Obligativitatea de înscriere în Registrul Agricol

Primăria Municipiului Slobozia aduce la cunoștința persoanelor fizice și juridice obligația acestora de a declara următoarele date pentru înscrierea în Registrul Agricol. Astfel, între 5 ianuarie și ultima ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2020, 13:20
(5268 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bătrână de 77 de ani, acroșată de o mașină

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii rutieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DJ201, în localitatea Cosâmbești, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate a ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 16:50
(3842 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Constănțean reținut pentru «înșelăciune» și «fals în înscrisuri sub semnătură privată»

Un bărbat de 34 de ani a fost reținut luni, 6 ianuarie 2020, de polițiștii ialomițeni, pentru comiterea mai multor infracțiuni de înșelăciune în formă continuată și de fals în înscriuri sub semnătură privată ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:55
(5531 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Făcăeni, depistat băut la volan

Luni, 6 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au depistat un tânăr de 22 de ani, din Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu în timp ce se afla sub influența alcoolului. ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:45
(2098 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 permise reținute, amenzi de peste 79 mii de lei

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 24 de evenimente, dintre care 23 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. De asemenea, au fost sesizate 8 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:40
(2895 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,38%

La sfârșitul lunii noiembrie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4094 șomeri (din care 1867 femei), rata șomajului fiind de 4,38%, cu 0,97 pp ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 12:20
(3176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs în dimineața zilei de marți, 7 ianuarie 2020, în zona podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia. Se pare că un autoturism care a încercat să vireze la stânga către Cartierul ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 11:11
(4229 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Un tânăr de 31 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal după ce a capturat ilegal un morun de 120 kg. Tânărul a fost identificat în trafic de polițiști. Împreună cu specialiștii Institutului Național ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:20
(2709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești morun


Bărbat din Amara, dispărut

Un bărbat de 50 de ani, din Amara, este căutat de polițiști. Bărbatul, pe numele său Marin Toder, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Acesta are 1,50 m înălțime, constituție astenică, față ovală ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:15
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ciulnița, arestat pentru «conducere a unui vehicul fără permis de conducere»

Un tânăr de 25 de ani, din Ciulnița, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate, a fost identificat de polițiști și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Acesta avea de executat 4 ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:10
(6012 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben de vânt puternic, valabilă până în cursul serii de luni, 6 ianuarie 2020, la orele 22,00. Potrivit specialiștilor ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 13:26
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

O tânără de 23 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce mașina în care se afla s-a lovit de un alt autoturism, condus de un bărbat de 63 de ani. Accidentul rutier s-a petrecut pe DN2A, în zona ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2019, 21:19
(3240 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

În apropierea Crăciunului, polițiștii ialomițeni au oferit cadouri copiilor din centrele de plasament și ajutoare mai multor familii cu o situație materială precară de pe raza județului. A devenit deja ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:10
(2571 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două accidente, un pieton rănit și unul decedat

La sfârșitul săptămânii, în Ialomița s-au înregistrat două accidente rutiere în care au fost implicați pietoni. Unul dintre aceștia și-a pierdut viața și o persoană a fost rănită și transportată la spital ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:05
(3255 vizualizări - 1 comentariu)


Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Pasagerii unui microbuz care circula în zona localității Coșereni au trecut prin clipe de coșmar după ce autovehiculul s-a izbit puternic de un automobil, în seara zilei de vineri, 20 decembrie 2019. Șapte ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 21:55
(3479 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA SA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, dispeceratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății care asigură buna desfășurare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 17:40
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru conducere fără permis și sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în trafic un bărbat, de 48 de ani, în timp ce conducea un autoturism fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:35
(5798 vizualizări - 0 comentarii)


Mandat de arestare, executat de polițiștii ialomițeni

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:20
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Brânză confiscată

În perioada 9-16 decembrie 2019, inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat activități de control la 8 operatori economici ce desfașoară activități de procesare lapte și produse lactate, depozitare alimente ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:40
(3311 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Miercuri, 18 decembrie a.c, în jurul orei 5,00, o patrulă de poliție din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, a depistat în flagrant un ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:30
(2457 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fetești

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 18,20, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat prin numărul de urgență 112, despre izbucnirea unui incendiu la deșeurile din lemn depozitate în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:10
(2391 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident rutier pe DN2, în localitatea Coșereni

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 14,45, pe  DN2, în localitatea Coșereni, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un  autoturism, un tir și o autoutilitară. Imediat ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:05
(3677 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței elevilor. Miercuri, 18 decembrie a.c., elevii clasei I ai Școlii Gimnaziale «Sf. Andrei ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:25
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


Artificii și petarde, confiscate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au depistat pe raza comunei Coșereni, un tânăr de 20 de ani, care transporta ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:20
(3447 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament, de pe strada Căminului, din localitatea Fetești-Gară, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 18 decembrie 2019, în ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 17:30
(3224 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tânăr de 19 ani, reținut de polițiști

Un tânăr de 19 ani, domiciliat în Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de către polițiști. Acesta este principalul suspect într-un dosar privid fapte de «furt calificat». De asemenea, acesta se afla ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 10:25
(2695 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...