Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Portarul Andreea Nica a murit în accidentul de la Clinceni

Tragedie la CSM Unirea Slobozia

Portarul Andreea Nica a murit în accidentul de la Clinceni

trupul neînsuflețit al regretatei handbaliste Andreea Nica va fi depus marți, 18 octombrie 2015, la Sala Sporturilor

Potrivit informațiilor difuzate de presa centrală, una dintre victimele care și-au pierdut viața în cumplitului accident de la Clinceni este Andreea Nica, sportivă legitimată la CSM Unirea Slobozia. Tînăra avea 27 de ani.

O viață dedicată sportului
Andreea Nica a fost una dintre cele mai valoroase sportive crescute la Slobozia. Din postura de portar, handbalista a cucerit în 2002 titlul național la Junioare III, avîndu-l atunci ca antrenor pe Marian Simion. A fost componentă de bază a loturilor de junioare și tineret ale României, iar în Liga Națională de handbal a debutat la... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2015, 22:40 (27844 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Sănătate furată «per capita» de către medici

Ialomița: Sănătate furată «per capita» de către medici

Un raport al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița demonstrează cum păcălesc medicii sistemul astfel încît să beneficieze de fonduri în plus. De la internări fictive și pînă la rețete eliberate pe sub mînă, în primul semestru al anului în curs, bugetul Sănătății ialomițene a fost prejudiciat cu peste 50 mii de lei. Pînă în prezent, doar jumătate din respectivele debite au fost recuperate.

Se întîmplă în Ialomița
Potrivit documentelor publice oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, medicii specialiști și de familie din județ au realizat un adevărat... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2015, 19:15 (4459 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un sfert dintre firmele județului au cifra de afaceri «zero»

Mediul de afaceri din Ialomița a intrat în colaps

Un sfert dintre firmele județului au cifra de afaceri «zero»

Starea mediului de afaceri din Ialomița continuă să se poziționeze într-un con de umbră. Iar acest aspect reiese din cifrele pe care le oferă instituțiile avizate ale statului. Potrivit unor situații statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului, Ialomița avea la finele lui 2014 un număr de peste 9000 de firme active. Raportat la aceeași perioadă de timp, oficialii Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că un sfert dintre firmele considerate active de ONRC figurau în bazele instituției ca avînd cifre de afaceri «zero».

Paradoxul din mediul de afaceri... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2015, 15:35 (8296 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Pericli-Nick Touring ȘANTAJEAZĂ Consiliul Local (II)

Slobozia: Pericli-Nick Touring ȘANTAJEAZĂ Consiliul Local (II)

La sfîrșitul lunii precedente, Consiliul Local Slobozia a aprobat o hotărîre prin care elevilor din cartierele Slobozia Nouă și Bora li se decontează integral abonamentele pe mijloacele de transport în comun. Hotărîrea, ilegală în condițiile Legii 92 din 2007, privind serviciile de transport public local, readuce în spațiul public o dispută mai veche privitoare la subvențiile din fonduri publice obținute de către concesionarul serviciului de transport public local. Reamintim că firma Nick Touring a încălcat unilateral termenii contractului, reducînd la 60% numărul de curse pe rutele subvenționate începînd cu luna august 2015!

Elevi cu potențial electoral... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2015, 19:05 (10152 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Programul «Cornul și laptele», blocat în contestații

Ialomița: Programul «Cornul și laptele», blocat în contestații

La aproape o lună de la debutul noului an școlar, Programul «Cornul și laptele» încă nu se derulează în școlile ialomițene. Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița susțin faptul că procedura de atribuire a contractelor ar fi trebuit să se încheie pe 10 septembrie 2015, însă a fost contestată în cîteva rînduri. Cel mai probabil, produsele alimentare vor fi distribuite din luna noiembrie 2015.

Să curgă contestațiile Oficialii Consiliului Județean Ialomița s-au pregătit pentru derularea Programului «Cornul și laptele» încă din luna iunie 2015. În cadrul ședinței ordinare a instituției... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2015, 14:35 (6969 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul «Art Oil» se adâncește

Abuzurile din Primăria Slobozia, recunoscute public

Scandalul «Art Oil» se adîncește

Schimbare de situație în ancheta «Art Oil», cea care îl vizează pe Alexandru Stoica, primarul Sloboziei. La ultimul termen al procesului, desfășurat în urmă cu o săptămînă, Aurelia Aionesei Esterka, fostul arhitect șef al orașului și unul dintre inculpații din dosarul penal al edilului, și-a recunoscut faptele pe care le-a comis! Decizia fostei angajate a Primăriei Slobozia de a vorbi deschis despre ilegalitățile pe care le-a comis lovește ca un trăsnet toată administrația locală a orașului. Mărturisirea sa demonstrează în clar faptul că abuzurile comise de administrația Stoica sînt o realitate evidentă. Sinceritatea acesteia îi va aduce și o sentință mai ușoară din partea judecătorilor, cel mai... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 21:05 (21316 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Adâncata a fost reconstituit

Consiliul Local Adîncata a fost reconstituit

După 2 ani de blocaj administrativ, comuna Adîncata are din nou Consiliu Local. El a fost învestit marți, 13 octombrie, la orele 13,00, în prezența prefectului județului Ialomița, Gigi Petre. «Sînt fericit. Habar nu aveți cîți bani a pierdut comuna din cauza ambițiilor unora. Am avut bani pentru comunitate și nu i-am putut cheltui!» a declarat primarul comunei, Marin Gheorghe. Deblocarea situației de la Adîncata a fost posibilă ca urmare a aprobării Ordonanței de Guvern 41 din 30 septembrie 2015, care modifică Legea administrației publice locale 215/2001.

2 ani fără administrație
... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 20:20 (6628 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița rurală NU are rețele de canalizare funcționale

Statistici alarmante

Ialomița rurală NU are rețele de canalizare funcționale

Un  raport al Administrației Bazinale de Apă Buzău-Ialomița reflectă o realitate alarmantă. Potrivit datelor oficiale, la acest moment, din totalul de 62 de localități cu mai puțin de 10 mii de locuitori, doar 12 au sisteme de canalizare funcționale, iar 7 dintre acestea «au rețele de canalizare racordate la stații de epurare în execuție». Potrivit Directivei 91/271/CEE care are ca obiectiv protecția mediului de efectele negative ale evacuărilor de ape uzate, termenele limită de conformare în cazul orașelor este luna decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale luna decembrie 2018.

O poveste fără sfîrșit... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 18:30 (4448 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 2,7 milioane de lei pentru dispozitive medicale

Ialomița: 2,7 milioane de lei pentru dispozitive medicale

Îmbunătățirea vieții ialomițenilor costă bugetul Casei Județene de Asigurări de Sănătate 2,7 milioane de lei pe an. Fondurile sînt investite pentru achiziționarea diferitelor dispozitive medicale. De la începutul anului și pînă în prezent, 3900 de persoane din județ au beneficiat de acești bani pentru a-și achiziționa proteze, orteze, fotolii rulante sau alte echipamente medicale.

Eforturi pentru o viață mai bună
O categorie specială de servicii medicale pe care Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița le decontează o reprezintă și achiziționarea de dispozitive medicale... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 17:20 (5084 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Județul drumurilor comunale electorale

Ialomița: Județul drumurilor comunale electorale

În vreme ce două treimi dintre localitățile județului nu beneficiază de sisteme de canalizare, administrațiile locale continuă să îngroape banii în drumuri. La sfîrșitul lunii septembrie, Consiliul Județean Ialomița a aprobat repartizarea la nivelul localităților județului a celor 6,9 milioane de lei primite în luna august de la Guvern. Printre comunele care au primit cele mai consistente sume se numără Săveni, Valea Ciorii și Gheorghe Lazăr.

Necesități administrative electorale
La sfîrșitul lunii septembrie 2015, Consiliul Județean Ialomița a repartizat 6,9 milioane de lei comunelor... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 16:35 (4810 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

În ciuda demersurilor administrative făcute de la București, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița continuă să se confrunte cu lipsa de personal. IPJ Ialomița are în prezent 100 de funcții libere. Cele mai vulnerabile zone din acest punct de vedere rămîn localitățile ialomițene din mediul rural.

Se caută soluții Situația privind nevoia tot mai mare de oameni în sistem a fost prezentată de comisarul șef Viorel Ștefu, comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în cadrul unei conferințe de presă, organizate în urmă cu o săptămînă. Acesta a vorbit public despre... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 16:20 (7265 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia decontează transportul donatorilor de sânge

Primăria Slobozia decontează transportul donatorilor de sînge

Pentru a crește numărul donatorilor de sînge, reprezentanții Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au cerut sprijinul Primăriei Slobozia. Municipalitatea s-a implicat în susținerea actului donării, creînd posibilitatea persoanelor din afara orașului, interesate să facă acest gest, de a-și deconta transportul. În județul Ialomița există peste 2000 de donatori «fideli».

Facilități pentru donatorii de sînge Inițiativa privind susținerea actului donării prin decontarea transportului public a fost demarată de reprezentanții Centrului de Transfuzii Ialomița, în baza unor reglementări... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 14:45 (9260 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 14,4 mii de euro acordate de România unor inculpați ialomițeni

Povestea unei condamnări la CEDO

Despăgubiri de 14,4 mii de euro acordate de România unor inculpați ialomițeni

Curtea Europeană a Drepturilor Omului a amendat România din cauza persoanelor anchetate de Direcția Națională Anticorupție în dosarul «BCR Țăndărei». 6 dintre cei 14 inculpați ai cauzei au sesizat CEDO cu privire la faptul că procesul în urma căruia au fost judecați și condamnați a durat foarte mult! Așa se face că România a fost obligată de magistrații CEDO să le ofere acestora despăgubiri în valoare de 14,4 mii de euro. Față de această măsură, Guvernul României a încercat să impute sumele magistraților români care au instrumentat acest dosar. Este vorba despre 11 judecători și procurori ai DNA, Tribunalului Ialomița, Curții de Apel București și Înaltei Curți de Casație și Justiție. O verificare... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 11:20 (6556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban furnizează apă cu trihalometani!

Apa otrăvită de la Slobozia

Urban furnizează apă cu trihalometani!

De mai bine de 3 luni, Urban SA furnizează slobozenilor apă cu… trihalometani! Depășirile înregistrate au fost constatate oficial în luna august 2015, cînd Urban SA a solicitat prelungirea avizului sanitar de funcționare de la Direcția de Sănătate Publică. Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA, susține că s-au luat măsuri de igienizare a bazinelor de decantare a apei. Pentru obținerea avizului sanitar de funcționare, Urban SA a solicitat un nou set de analize.

O vară cu trihalometani
Urban SA livrează slobozenilor apă care depășește concentrațiile admise de trihalometani. Situația... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 19:20 (14614 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Coșmarul repartițiilor în blocurile ANL a reînceput

La Slobozia

Coșmarul repartițiilor în blocurile ANL a reînceput

Ordonanța de Urgență emisă la sfîrșitul lunii august 2015 aruncă în aer lista de repartiție a locuințelor ANL la Slobozia. Potrivit acesteia, «beneficiarii locuințelor de tip ANL care au pînă la 35 de ani la data depunerii cererii pentru repartizarea unei locuințe ANL, pot primi repartiții în cel mult 3 ani de la împlinirea acestei vîrste». Reglementarea invalidează lista de priorități existentă la acest moment pentru cele 48 de locuințe ANL nou-construite. «Este un abuz al autorităților locale. Voi face plîngere penală!» a declarat consilierul local Radu Paros.

Cine n-are noroc, n-are!... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 15:50 (10158 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Horia: Copil mort în condiții suspecte

Horia: Copil mort în condiții suspecte

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la decesul unui copil de doar un an, din localitatea ialomițeană Horia. Din primele informații se pare că moartea micuțului ar fi survenit din cauza neglijenței familiei.

Cercetările sînt în curs Tragedia s-a petrecut la sfîrșitul săptămînii precedente. Familia a anunțat la 112 faptul că micuțul de 1 an se simte rău, iar pînă la sosirea medicilor s-ar părea că acesta a murit. Cazul a intrat și în atenția organelor judiciare, care au deschis o anchetă. Concret, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 13:05 (5064 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Amara-izvor de sănătate, tărâm de recreere», un succes

Un proiect european de 500 mii de lei

«Amara-izvor de sănătate, tărîm de recreere», un succes

Miercuri, 29 septembrie, administrația orașului Amara a organizat conferința de presă aferentă finalizării proiectului «Amara-izvor de sănătate, tărîm de recreere». Valoarea acestui proiect, finanțat din fonduri europene, a fost de 514124 de lei și a constat în promovarea celor două produse turistice cu care comunitatea se mîndrește. Nămolul de Amara și Lacul Amara.

Un succes național Preocuparea administrației locale a orașului Amara pentru promovarea turismului a devenit de notorietate. Miercuri, 29 septembrie, oficialii locali au anunțat în cadrul unei conferințe de presă finalizarea... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 10:40 (7152 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești, în colaborare cu Poliția efectuează cercetări într-un dosar privind presupuse fapte de furt din patrimoniul statului. Concret, organele judiciare au fost sesizate de reprezentanții Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița cu privire la faptul că mai multe tuburi de beton ce aparțin instituției au fost furate. Respectivele tuburi se aflau la o stație de irigații, amplasată pe un teren din zona localității Stelnica. Potrivit surselor judiciare și autorităților locale, principalii suspecți invocă faptul că acțiunea nu a fost săvîrșită cu intenție, totul o fiind o eroare. În tot acest scandal este implicată și una dintre firmele care... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 21:30 (10904 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Operațiunea «INVENTARIEREA» a fost finalizată

4000 de hectare își așteaptă proprietarii

Operațiunea «INVENTARIEREA» a fost finalizată

Instituția Prefectului Ialomița a reușit, după luni de eforturi administrative, să obțină un inventar al tuturor terenurilor disponibile la nivelul județului. Conform datelor oficiale, la acest moment există 4000 de hectare disponibile (pășune și teren agricol) la care Instituția Prefectului speră să mai adauge în cel mai scurt timp alte 2500 de hectare. «Nu spunem că am rezolvat situația. Dar am făcut un pas mare către lămurirea cît mai exactă a situației existente!» a declarat prefectul Gigi Petre. În ciuda declarațiilor optimiste, numărul de hectare disponibile identificate este de două ori mai mic decît necesarul solicitat de către proprietarii de teren încă nepuși în posesie...

... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 18:25 (8795 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Învățământul ialomițean pregătește 600 de «meseriași»

Se caută școlile profesionale

Învățămîntul ialomițean pregătește 600 de «meseriași»

Început timid în anul școlar precedent, proiectul de relansare a învățămîntului profesional prinde contur în școlile din județ. O statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că tot mai mulți elevi își doresc să devină meseriași. Potrivit cifrelor, la 15 septembrie 2015, numărul elevilor înscriși în cadrul unităților școlare de profil s-a dublat. Oficialii din Învățămîntul ialomițean mizează însă pe noi oportunități și perspective care să ajute cu adevărat la dezvoltarea profesională a viitorilor meseriași.

Marea relansare
Timp de 14 ani, Învățămîntul tehnic și... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 16:20 (4748 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 1,3 tone de pește, confiscate

În perioada 1-7 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au constatat 15 infracțiuni privind ilegalități în domeniul pescuitului și acvaculturii. Astfel, 19 persoane au fost cercetate în cadrul dosarelor întocmite ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2019, 17:50
(4196 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 592 de abateri în săptămâna TISPOL Speed

În perioada 1-7 aprilie a.c., s-a desfășurat la nivel național acțiunea TISPOL Speed, acțiune ce a vizat respectarea regimului legal de viteză și reducerea numărului și gravității consecințelor accidentelor ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2019, 17:45
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenită la vana de legătură de pe conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția străzii Soarelui cu Șoseaua Brăilei, din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2019, 15:15
(4894 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița desfășoară, până duminică, 7 aprilie 2019, o acțiune cu caracter preventiv cu scopul de a reduce accidentele rutiere. Acțiunea oamenilor legii se înscrie în seria de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 20:50
(4855 vizualizări - 9 comentarii)


Bursa Generală a Locurilor de Muncă-12 aprilie 2019

Agenția Județeană pentru
Ocuparea Forței de Muncă Ialomița

va organiza în data de 12 aprilie 2019
«Bursa Generală
a Locurilor de Muncă»
,
eveniment ce va avea loc la Slobozia
-Centrul Cultural UNESCO
«Ionel Perlea», începând cu orele 9,00
În vederea participării
la această acțiune,
persoanele aflate în căutarea unui
loc de muncă sunt așteptate
să se înscrie la sediul
Agenției Locale Slobozia,
str. Matei Basarab, bl. F1, parter
sau la Punctele de Lucru din
Urziceni, Fetești și Țăndărei
Agenții economici care dispun de
locuri de muncă și doresc încadrarea
de personal calificat sau necalificat,
sunt așteptați să depună
oferta de locuri de muncă vacante
la sediul AJOFM Ialomița
sau la sediile punctelor de lucru,
precum și la adresa de
e-mail [email protected]
sau fax 0243/231.785
Pentru relații suplimentare,
vă puteți adresa
AJOFM Ialomița la numerele de
telefon 0243/231.809, 0243/230.224
sau direct în locațiile susmenționate

4 Aprilie 2019, 20:40


Slobozean cercetat pentru «deținere ilegală de arme»

Un bărbat, de 52 de ani, din Slobozia, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «deținere ilegală de arme». Bărbatul în cauză deținea o pușcă de vânătoare cu alice, deși avea suspendat dreptul de deținere ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:45
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pesticide expirate

Administratorii a două firme din Ialomița sunt cercetați pentru comiterea infracțiunii de neluare a măsurilor corespunzătoare de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase care au devenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:40
(4358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați, de 20 și 40 de ani, din Slobozia, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce circulau ilegal pe drumurile publice. Primul bărbat, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști în timp ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:35
(4639 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea delincvenței juvenile la Grivița

Peste 300 elevi de la 7 unități de învățământ gimnaziale și postliceale și 18 repezentanți ai unităților școlare au participat la activități de prevenire a delincvenței juvenile și victimizarea minorilor ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:30
(5489 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Ne exprimăm regretul față de trecerea
în neființă a doamnei
MARIOARA CHIRIAC,
o prietenă deosebită, desăvârșită,
care a însemnat pentru noi
adevărata omenie.
Înmormântarea va avea loc
sâmbătă, 6 aprilie 2019, orele 11,30,
la Cimitirul «Sf. Ilie»,
Prelungirea Ghenca, București
Sincere condoleanțe familiei îndoliate
din partea pensionarilor
și cadrelor didactice
de la Școala Gimnazială
«Sf. Andrei» Slobozia

4 Aprilie 2019, 18:10


Tânăr din Movilița, arestat pentru furt din locuință

Un tânăr de 31 de ani, din localitatea Movilița, a fost arestat de polițiștii ialomițeni pentru «furt». Concret, polițiștii au demarat cercetările după ce un bărbat, de 57 de ani, a sesizat faptul că în ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:45
(5414 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil»

Joi, 4 aprilie a.c., începând cu orele 14,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează acțiunea «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil». Acțiunea este una de voluntariat dedicată ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:40
(5085 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cantitate de peste 800 kg pește, confiscată

În perioada februarie-martie a.c., inspectorii DSVSA Ialomița, împreună cu reprezentanții IPJ Ialomița, au efectuat 13 acțiuni de control a mijloacelor de transport și 3 verificări în unități de depozitare ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:35
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: TIR lovit de un tren de marfă

Pompierii Gărzilor Fetești și Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut la trecerea la nivel de cale ferată de la intrarea în municipiu. Potrivit informațiilor, un tren de marfă s-a ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 21:50
(4562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Două focare de Pestă Porcină Africană la Axintele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:40
(5877 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei răniți

Luni, 1 aprilie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 13,00, pe DN21, la ieșire din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:35
(3613 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru furt din locuință

Un tânăr de 23 de ani, din comuna Drăgoești, a fost reținut pentru 24 ore de polițiștii Secției Rurale Coșereni pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, în perioada 10 ianuarie-3 februarie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:30
(5471 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,56%-rata șomajului în luna februarie 2019

La sfârșitul lunii februarie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5262 șomeri (din care 2197 femei), rata șomajului fiind de 5,56%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Jandarmeriei Române», sărbătorită și la Slobozia

Jandarmeria Ialomița marchează momentul aniversar, 3 aprilie, printr-o activitate care îi are în prim-plan pe oamenii de arme. Astfel, sâmbătă, 30 martie a.c., începând cu orele 11,00, în Parcul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:35
(4779 vizualizări - 0 comentarii)


Handbal, HCM Slobozia. Turneul semifinal se joacă la Făgăraș!

Federația Română de Handbal a decis miercuri, 27 martie a.c., ca turneul semifinal al diviziei secunde să se desfășoare în perioada 9-12 mai 2019, la Făgăraș-Brașov. HCM Slobozia va porni în această competiție ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 20:10
(5629 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești, arestat pentru spargeri de locuințe

Un tânăr de 21 de ani din Fetești este cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «furt calificat», «tentativă la furt calificat în formă continuată», «furt în scop de folosință» și «conducere fără permis ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:15
(4666 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziție la un suspect de contrabandă cu țigări

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat o percheziție pe raza municipiului Fetești, la domiciliul unui bărbat, de 52 de ani, bănuit de contrabandă cu țigări ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:10
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «delapidare». A furat din conturile școlilor!

Marți, 26 martie 2019, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 3 mandate de percheziție domiciliară în municipiul Urziceni, într-un dosar privind ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:05
(6344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doi constănțeni, arestați pentru «înșelăciune în formă continuată»

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare două mandate de executare a pedepsei cu închisoarea emise de Tribunalul Constanța, pe numele a doi ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:00
(4416 vizualizări - 0 comentarii)


Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Percheziții în 4 localități din Ialomița desfășurate de reprezentanți ai autorităților judiciare din Londra, Marea Britanie, și ofițerii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 15:41
(7543 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

În cursul zilei de astăzi, 27 martie 2019, Uzina de Apă din comuna Dridu a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, fapt ce a condus la imposibilitatea furnizării apei potabile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 10:30
(4437 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană la Amara

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:25
(4622 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Spitalul Slobozia

Joi, 28 martie 2019, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:20
(3682 vizualizări - 1 comentariu)


Urmăriți internațional, reținuți de polițiștii ialomițeni

În perioada 22-24 martie 2019, polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 44 de ani, din comuna Sinești, urmărit internațional. Autoritățile austriece au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:30
(4475 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină la Țăndărei

Sâmbătă, 23 martie a.c., în jurul orelor 8,00, s-a produs un accident rutier pe raza localității Țăndărei. În timp ce un bărbat, de 33 de ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:25
(4299 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...