Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu elimină corupția din Poliția ialomițeană

Comisarul șef Viorel Ștefu elimină corupția din Poliția ialomițeană

Un raport al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, înaintat Prefecturii Ialomița, reliefează preocuparea pe care o are instituția în ceea ce privește prevenirea și combaterea faptelor de corupție în rîndul polițiștilor. Conform documentului prezentat, conducerea IPJ Ialomița, asigurată de comisarul șef Viorel Ștefu, manifestă «toleranță zero față de orice faptă de acest gen».

Eforturi pentru combaterea corupției din Poliție
Activitățile întreprinse de conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița în privința prevenirii și combaterii fenomenului corupției... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 14:15 (8493 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia are panou de cățărare

Slobozia are panou de cățărare

După o lună și jumătate de amînări succesive, municipalitatea slobozeană a inaugurat panoul de cățărare din Orășelul Copiilor. Obiectivul a fost realizat ca urmare a unei inițiative susținută de către Georgiana Ghiță, elevă în clasa a X-a la Liceul Pedagogic. Primul oficial care a inaugurat panoul de cățărare a fost primarul Sloboziei, Alexandru Stoica.

Un altfel de sport Marți, 30 iunie 2015, în Orășelul Copiilor din Slobozia a fost inaugurat primul panou de cățărare într-un spațiu public din Ialomița. Inițiativa realizării acestui obiectiv sportiv aparține Georgianei Ghiță, elevă... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2015, 12:05 (5374 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, trimis în judecată de DNA

Silvian Ciupercă, trimis în judecată de DNA

Procurorii DNA au finalizat cercetările în dosarul lui Silvian Ciupercă. Miercuri, 1 iulie 2015, acesta a fost trimis în judecată pentru comiterea a 8 infracțiuni de corupție și asimilate corupției. Alături de el vor fi judecați alți 14 inculpați, funcționari în cadrul Consiliului Județean Ialomița, Agenției de Dezvoltare Rregională Sud-Mutenia, dar și administratori de firme.

Silvian Ciupercă, judecat la Tribunalul București
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă a debutat în toamna anului 2014, cînd procurorii DNA au descins la sediul Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2015, 19:05 (13968 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

Povești penale cu bani europeni

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

De două săptămîni, lucrările la «groapa lui Stoica» stagnează. Motivul acestei sincope îl reprezintă probleme financiare ale Antrepriză Construcții Montaj nr. 4 București SA, firma care și-a adjudecat lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia. La începutul acestei luni, ACM4 București a intrat în insolvență, la cererea creditorului SC Rezident District Construct SRL. «Reprezentanții firmei ne-au asigurat că intrarea în insolvență nu reprezintă o problemă. Ba, dimpotrivă!» declară public Alexandru Stoica.

De la încet la foarte încet
Lucrările de reabilitare a Pieței... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 20:35 (15545 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Plîngeri și denunțuri pe bandă rulantă

«RĂZBOIUL ORGOLIILOR» la Spitalul Slobozia

Valul de scandaluri publice în care este aruncat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimele săptămîni pare doar «un război al orgoliilor». Inopinatul control ministerial și ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița reprezintă doar o dispută între medicul Violeta Șapira, actualul manager al unității sanitare, și medicul Simona Berbece, contracandidat al dr Șapira la funcția de manager al Spitalului Slobozia... În toată această situație tapetată cu denunțuri, activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia stagnează. Pacienții continuă să petreacă ore bune în fața cabinetelor de consultații, iar autorizarea celor mai noi echipamente medicale rămîne în așteptare... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 19:10 (7295 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia funcționează în regim de avarie

Trei funcționari publici suspendați

Primăria Slobozia funcționează în regim de avarie

Iminenta suspendare a funcționarilor Primăriei Slobozia, inculpați în dosarul «Art Oil», s-a produs. În urmă cu o săptămînă, Agripina Costea, secretarul instituției, Corneliu George Marian, șeful Serviciului Urbanism și Aurelia Esterka, arhitectul șef al orașului, au fost suspendați din funcțiile publice prin ordin al primarului Alexandru Stoica. În lipsa acestora, Primăria Slobozia funcționează în stare de avarie...

Suspendare stabilită prin instanță
A fost doar o chestiune de timp pînă cînd Primăria Slobozia și-a suspendat funcționarii cercetați penal. Potrivit explicațiilor... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 17:25 (9703 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnări cu suspendare în cel mai mare dosar de fraudă informatică din Ialomița

Prejudiciu de peste 500 mii de dolari

Condamnări cu suspendare în cel mai mare dosar de fraudă informatică din Ialomița

În urmă cu o săptămînă, Tribunalul Ialomița a dat primele sentințe în cel mai mare scandal de fraudă informatică din Ialomița. Șase inculpați au fost condamnați la 3 ani de închisoare cu suspendare după ce au delapidat conturile unor societăți americane emitente de carduri, American Expres Internațional și Discover Card. Ancheta a fost instrumentată de procurorii DIICOT Slobozia, împreună cu Serviciile Secrete Americane (United States Secret Service). Povestea din spatele anchetei este impresionantă, prejudiciul estimat de autoritățile care au anchetat cazul depășind 500 mii de dolari.

«American dream» la Slobozia... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 16:10 (13049 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: 33 kilometri de drumuri județene, reabilitate în 2015

Ialomița: 33 kilometri de drumuri județene, reabilitate în 2015

Consiliul Județean Ialomița promite reabilitarea a 33 kilometri de drumuri județene pînă la sfîrșitul acestui an. «În cazul DJ102H, care leagă Miloșești de Reviga și DJ306, care leagă satul Crunți de Reviga, lucrările sînt mai avansate decît prevăd graficele, iar în cazul celui de-al treilea drum, DJ313, care leagă satul Horia de comuna Axinte avem certitudinea că va putea fi finalizat înainte de termen!» declară vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu. Valoarea acestor investiții depășește 30 milioane de lei, iar fondurile au fost prevăzute la începutul acestui an în bugetul județului.

Timp de execuție record pentru drumurile județene... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 14:55 (5887 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cutiile poștale, ținte pentru vandali

Se întîmplă în Ialomița

Cutiile poștale, ținte pentru vandali

Siguranța corespondenței ialomițenilor este amenințată de vandali. O recunosc reprezentanții Poștei Române, care susțin că și în județul Ialomița există suficiente cazuri în care cutiile poștale amplasate pe stradă sînt deteriorate sau incendiate. Totuși, oficialii instituții nu dețin date cu privire la vreun dosar penal înregistrat în acest sens la Poliție.

Își varsă nervii pe cutiile poștale O situație statistică prezentată de reprezentanții Poștei Române arată că în județul Ialomița sînt amplasate un număr total de 146 de cutii poștale. Dintre acestea, 130 sînt în stare bună de funcționare... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 13:35 (3467 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Paramedicii SMURD Ialomița, locul II la Concursul Regional de Descarcerare

Paramedicii SMURD Ialomița, locul II la Concursul Regional de Descarcerare

În urmă cu o săptămînă, la Potlogi, județul Dîmbovița, s-a desfășurat etapa regională a Concursului de Descarcerare. Echipajele paramedicilor SMURD, însoțiți de medicii coordonatori ai UPU-SMURD din fiecare județ al regiunii Sud-Muntenia, s-au întrecut în a-și demonstra abilitățile de salvatori. Participanții Ialomiței la această competiție s-au clasat pe locul al II-lea.

Misiune contracronometru Din echipajul paramedicilor SMURD Ialomița care a participat la Concursul Regional de Descarcerare organizat în județul Dîmbovița, comuna Potlogi, au făcut parte subofițeri din cadrul Gărzilor... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 10:15 (7786 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La un pas de leșin în sala de examen

Incidente la Bacalaureat 2015

La un pas de leșin în sala de examen

O elevă de clasa a XII-a, care a susținut proba scrisă la Limba și Literatura Română a Bacalaureatului în Centrul de Examen de la Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia, a avut nevoie de îngrijiri medicale. Ea a fost scoasă din sală și transportată la cabinetul medical al liceului pentru că i s-a făcut rău. A fost nevoie și de intervenția unui echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița...

Bacalaureat cu probleme
Tînăra se afla în evidențele medicilor, ea suferind de anemie. În timpul probei scrise la Limba și Literatura Română, fata acuza dureri de cap și amețeli. ... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2015, 14:20 (8255 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Performanțele elevilor de clasa a VIII-a în Ialomița

Promovabilitate de 73,19% la Evaluarea Națională 2015

Rezultatele preliminarii, înaintea contestațiilor, la Evaluarea Națională 2015 în Ialomița demonstrează faptul că elevii de clasa a VIII-a au tratat examenul cu multă seriozitate. Procentul de promovabilitate înregistrat la nivelul județului a fost de 73,19%.

4 medii de 10 la nivelul  județului Comparativ cu anul precedent, rata promovabilității la Evaluarea Națională 2015 înregistrată în județul Ialomița a fost mai mare cu 10,53%. Așa se face că elevii de clasa a VIII-a ai generației actuale au reușit să promoveze cu medii peste 5 în procent de 73,19%. Datele sînt preliminarii... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2015, 18:20 (8559 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz de corupție la Spitalul Slobozia. Doi medici, acuzați de luare de mită!

UPDATE Medicul Adrian Ștefan, mandat de arestare pentru 30 de zile!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au prins în flagrant doi medici de la Spitalul Slobozia, în timp ce primeau mită de la un pacient. Cadrele medicale își desfășurau activitatea în cadrul Comisiei de Expertiză Medicală. Din primele informații se pare că cei doi medici ar fi fost surprinși în timp ce primeau aproximativ 200 de lei de la o persoană pentru a prelungi certificatele medicale în vederea obținerii pensiei pe caz de boală. Surse judiciare apreciază faptul că nu este un caz singular, la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița urmînd să fie audiate peste 100 de persoane. Procurorii continuă cercetările pentru a stabili întreaga împrejurare de fapt.
... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2015, 17:05 (103085 vizualizări - 135 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rechinii agricoli fac legea la Amara

Războiul arendașilor

Rechinii agricoli fac legea la Amara

După 25 de ani de tranziție și vreo 4-5 ani agricoli «foarte buni pentru toată lumea», afacerile cu terenuri se transformă într-un război deschis între arendașii care exploatează suprafețe agricole. Dintre zecile de cazuri semnalate în ultima vreme alegem să mediatizăm unul absolut clasic, la Amara, între SC Lăstun, o societate care exploatează 400 de hectare și SC Tritipan, un colos agricol care exploatează peste 5000 de hectare. Motivul oficial al conflictului îl reprezintă 5,7 hectare de teren agricol, revendicate la acest moment de ambele societăți. În spatele acestui litigiu, susține Constanța Scutelnicu, administratorul SC Lăstun, se ascunde dorința lui Valeriu Bulibașa, reprezentantul ... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2015, 12:40 (20679 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Lăsați vânătoarea vânătorilor!»

Marius Dumitrescu, directorul AJVPS Ialomița

«Lăsați vînătoarea vînătorilor!»

De o lună de zile încoace, lupta pentru controlul Asociației Județene a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița îmbracă forme penale. După ce au aruncat în derizoriu statutul, impunînd o nouă conducere, oamenii din umbra președintelui Adrian Neagu, în frunte cu acesta, au decis să calce în picioare statutul Asociației, indiferent de consecințe. Scopul declarat al activității lor ilegale îl reprezintă eliminarea din sistem a lui Marius Dumitrescu, actualul director al AJVPS. Consecințele acestui război fratricid sînt subminarea activităților curente ale Asociației, falimentarea acesteia și distrugerea principiilor statutare la care au aderat toți cei peste 1000 de vînători și pescari din Ialomița.... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2015, 11:05 (6964 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Start estival pe plajele din Amara

Start estival pe plajele din Amara

De două săptămîni, sezonul estival a debutat și la Amara. Văzută în ochii turiștilor, stațiunea rămîne și în această vară o alternativă doar pentru ialomițenii care nu au bani de un concediu «all inclusiv» pe litoralul românesc, în Bulgaria sau Turcia. În schimb, autoritățile locale au în plan proiecte ambițioase, menite să scoată stațiunea din anonimatul în care s-a cufundat în ultimii ani...

Sălbăticia de la UGSR
Plaja UGSR din Amara era în trecut una dintre cele mai apreciate. Astăzi, arată ca un hățiș. Vegetația a crescut pe nisip, apa este murdară, iar pe toate cearșafurile... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2015, 17:25 (11093 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a ratat Planul Național de Dezvoltare Locală

În 2015

Ialomița a ratat Planul Național de Dezvoltare Locală

Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice a șters de pe listă județul Ialomița în privința acordării fondurilor necesare investițiilor demarate în județ, conform Planului Național de Dezvoltare Locală (PNDL) pentru anul în curs. Singurele fonduri acordate de Guvern în teritoriu în baza acestei strategii au fost distribuite anul trecut, însă valorile lor sînt infime față de nevoile administrațiilor locale din județ.

Ialomița a rămas fără bani
Planul Național de Dezvoltare Locală este un program coordonat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2015, 15:20 (3384 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proces tergiversat din cauza inculpaților

Scandalul permiselor contrafăcute se adîncește

Proces tergiversat din cauza inculpaților

În urmă cu o săptămînă, Judecătoria Slobozia ar fi trebuit să dea o primă sentință în dosarul privind cele 49 de permise falsificate cu 8 ani în urmă de angajații Serviciului Public Comunitar Regim Permise și Înmatriculări Ialomița. La termen, doar 11 din cei 39 de inculpați ai cauzei și-au recunoscut faptele. Pentru restul a fost necesară disjungerea cauzei și organizarea unui nou proces...

Spectacol în sala de judecată Procesul permiselor englezești contrafăcute a făcut vîlvă în sălile Judecătoriei Slobozia. În urmă cu o săptămînă, toți cei 39 de inculpați ai cauzei au fost chemați... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2015, 13:25 (7528 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Ucraineni repatriați ca urmare a unui accident de circulație

Ialomița: Ucraineni repatriați ca urmare a unui accident de circulație

Situație fără precedent la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. O familie de ucraineni, implicată într-un accident rutier în dimineața zilei de luni, 22 iunie 2015, pe șoseaua care leagă comuna Iazu de municipiul Slobozia, urmează să fie repatriată din spital, la cererea medicilor. Oamenii au rămas fără documente de identitate, după ce mașina avariată în evenimentul rutier a luat foc...

Vizită consulară la Slobozia
Din informațiile polițiștilor, în mașină se aflau un bărbat și o femeie, de 40 și 28 de ani, precum și copiii acestora, un băiețel de doar 6 luni și fetița acestora... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2015, 20:40 (11024 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița nu impozitează vilele țigănești

Ialomița nu impozitează vilele țigănești

Dezinteresul administrațiilor locale din orașele și comunele unde sînt construite «vile cu turnulețe» este de notorietate. La Bărbulești, administrația locală nici măcar nu a încercat vreodată să reglementeze această situație. La Fetești și Urziceni, vilele «în construcție» sfidează de zeci de ani spațiul public sub ochii îngăduitori ai autorităților. Iar la Țăndărei, unde numărul vilelor de acest gen se apropie de 200, practica reînnoirii autorizaților de construcție a devenit tradiție, funcționarii Primăriei fiind aceia care roagă proprietarii să intre astfel «în legalitate». Potrivit datelor furnizate de către Direcția Județeană de Statistică Ialomița, la nivelul anului 2014 au fost eliberate... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2015, 20:15 (15427 vizualizări - 12 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Bătrînă lovită pe trecerea de pietoni

O femeie de 61 ani, din Uziceni, a fost marți, 19 iunie a.c., victima unui accident de circulație. Bătrîna a încercat să traverseze în mod regulamentar. Din cercetările oamenilor legii, bătrîna a fost lovită ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:00
(8480 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ciochina: Rula cu peste 100 km/h în localitate, avînd permisul fals!

Marți, 19 iunie a.c., un tînăr de 24 ani a fost prins de aparatul radar, la Ciochina, conducînd cu peste 100 km/h în localitate. Mai mult, acesta avea asupra sa un permis de conducere fals!
Respectivul ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 19:56
(11215 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de racordare la noul sistem de alimentare cu apă din orașul Țăndărei, SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile sau va sigura alimentarea cu presiuni reduse în perioada ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 15:23
(13719 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o locuință din comuna Alexeni a fost cuprinsă de flăcări. Proprietarul, un bărbat de 55 ani, și băiatul acestuia, de 17 ani, au suferit arsuri minore ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 08:52
(10012 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Iunie 2012, 18:38


Țăndărei: A alimentat mașina cu carburant și a fugit

Polițiștii din Țăndărei au fost alertați de către angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană și-a alimentat mașina cu combustibil și a plecat din stație fără să plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:48
(9548 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(13372 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Adîncata: Femeie cercetată penal pentru evaziune fiscală

O femeie de 31 ani din Adîncata, administrator al unei societăți comerciale din localitate este cercetată penal de polițiști pentru infracțiuni economice. În fapt, femeia este acuzată că din 2011 și pînă ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(8966 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Patron amendat pentru vînzarea de băuturi fără documente

Potrivit unei informări media, polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor din Fetești au acționat pe raza comunei Făcăeni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:43
(8357 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: O șoferiță vitezomană a intrat cu mașina într-un copac

Pentru că nu a adaptat viteza de deplasare , într-o curbă la dreapta, o șoferiță a produs un accident de circulație. S-a întîmplat pe ruta Miloșești-Reviga, în timp ce tînăra de 27 ani, din București, a ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:42
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 240 de amenzi în cuantum de peste 55000 lei

Peste 240 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri, la sfîrșitul săptămînii precedente, respectiv în perioada 15-17 iunie 2011. Sancțiunile au fost aplicate pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:40
(11074 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un bărbat de 34 ani din Perieți a fost victima unui accident de circulație în localitatea de domiciliu. De fapt, individul, băut fiind, s-a urcat pe mopedul proprietate personală și din cauza consumului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:38
(13182 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Prins conducînd fără permis

Un bărbat de 48 ani, din Bărcănești, a fost oprit în trafic de către polițiștii Secției Rurale Coșereni. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul nu poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:37
(7610 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societatea Comercială
Amara Turism SRL
,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224

18 Iunie 2012, 11:13


Anunț angajare

Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367

16 Iunie 2012, 07:54


Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!

În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:06
(12061 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:01
(11529 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 14:04
(10868 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină

În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:39
(9602 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Jilavele: «Șofer» la 17 ani

Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:33
(10078 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:31
(9512 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 15:39
(10536 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Avem două «Școli Europene»

Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:39
(9932 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Violator încarcerat

Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:38
(8296 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:36
(7800 vizualizări - 2 comentarii)


Focar de rabie în satul ialomițean Luciu

În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:35
(10022 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate

Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:29
(9627 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:28
(7990 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 15:02
(12902 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Iunie 2012, 09:50


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...