Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Carnagiu la ieșire din Slobozia Nouă

un bărbat și o femeie au sfîrșit în urma unui accident rutier

Tragedie la ieșirea din Cartierul Slobozia Nouă către localitatea ialomițeană Iazu. Un bărbat și o femeie, ambii domiciliați în municipiul Slobozia, au murit într-un accident rutier. Mașina în care se aflau s-a ciocnit de un tir, iar în urma impactului cei doi au fost decapitați. Trupurile neînsuflețite au fost transportate la Serviciul de Medicină Legală Ialomița.

Trafic blocat zeci de minute
Din primele informații,  se pare că vina pentru tragedia de la ieșirea din Slobozia Nouă ar aparține unui șofer de 42 de ani, care conducea un tir din direcția Iazu-Slobozia Nouă. ... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2015, 00:40 (77651 vizualizări - 61 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a încheiat procesul de inventariere a terenurilor

Speranța retrocedării moare ultima

Ialomița a încheiat procesul de inventariere a terenurilor

Instituția Prefectului Ialomița a anunțat că, pînă la sfîrșitul acestei săptămîni, va face public rezultatul procesului de inventariere a terenurilor impus de Legea 165 din 2013, privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire. «Terenurile identificate ca fiind disponibile în vederea retrocedării acoperă cam 20% din cererile înregistrate la nivelul județului» a declarat, pentru Independent, prefectul Gigi Petre.

După 25 de ani de așteptare
La sfîrșitul săptămînii precedente, Instituția Prefectului Ialomița... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2015, 22:05 (8579 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului Fetești este arestat la domiciliu

Viceprimarul municipiului Fetești este arestat la domiciliu

Cercetat în stare de libertate sub control judiciar pe cauțiune, Gheorghe Mitache, viceprimarul municipiului Fetești, este acum arestat la domiciliu pentru 30 de zile. Decizia schimbării măsurii preventive a fost luată de magistrații Judecătoriei Slobozia, ca urmare a faptului că inculpatul ar fi luat legătura cu anumiți martori din dosarul penal în care este cercetat.

A plătit 3000 de lei și este reținut la domiciliu
Măsura preventivă a controlului judiciar pe cauțiune, în cazul viceprimarului din Fetești, a fost stabilită pe bază de ordonanță de către procurorul de caz. Pentru... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2015, 21:15 (7057 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Apa «termală» de la Urziceni

Apa «termală» de la Urziceni

De un an și jumătate de cînd s-au finalizat lucrările la rețeaua de apă a orașului Urziceni, municipalitatea nu a reușit să rezolve problema potabilizării ei. Ultimele analize confirmă, încă o dată, că apa care curge la robinetele locuitorilor înregistrează depășiri ale nivelului de sulf. În cazul în care problema nu va fi rezolvată pînă cel tîrziu în octombrie, EcoAqua SA, beneficiara acestei investiții, trebuie să înapoieze Uniunii Europene 25 milioane de lei.

Pericolul de la robinete
Aproape similară celei de la Slobozia, rețeaua de apă a Urziceniului a presupus identificarea... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2015, 17:15 (7188 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Schubert&Franzke SRL a transformat Primăria Slobozia în agent publicitar

Afaceri cu recomandare oficială

Schubert&Franzke SRL a transformat Primăria Slobozia în agent publicitar

Ai o afacere care merge prost?! Firma Schubert&Franzke SRL a patentat o rețetă inedită de a reuși acolo unde ceilalți clachează. În baza unei scrisori de recomandare semnată de primarul Alexandru Stoica, reprezentantul firmei a reușit să obțină între 2000 și 6000 de lei de la firmele locale interesate  să apară în «Hărțile oficiale ale municipiului Slobozia». Întrebat de ce a semnat «ca primaru’», Alexandru Stoica se delimitează de maniera «anormală» în care firma obține contracte.

Cine cere nu piere
Ești tîmplar și afacerea ta merge prost? Ai o firmă de «prestări servicii... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2015, 15:05 (7494 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița caută fonduri europene

Consiliul Județean Ialomița caută fonduri europene

Oficialii administrației locale caută soluții pentru modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Săptămîna trecută, în cadrul Consiliului de Administrație al acestei unități medicale, a fost adoptată decizia de a realiza 3 proiecte noi, care ar urma să fie finanțate din fonduri europene. Proiectele vor fi realizate de către Departamentul de Integrare Europeană din cadrul Consiliului Județean Ialomița, iar valoarea acestora s-ar ridica la peste 8 milioane de euro.

Semne bune anul are
În pofida scandalurilor publice în care este implicat Spitalul Județean de Urgență Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2015, 14:10 (5876 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sprijină semenii nevoiași

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sprijină semenii nevoiași

Oficialii Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au dat publicității un raport privind acțiunile filantropice desfășurate în cadrul eparhiei, în urmă cu o lună. Datele arată că peste 800 de oameni aflați în dificultate, din județele Ialomița și Călărași, au fost sprijiniți prin intermediul Sectorului Filantropic al instituției.

Sprijin financiar pentru semenii greu încercați
Activitatea Sectorului Social-Misionar din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor este modalitatea prin care Biserica este aproape de semenii nevoiași, oferindu-le un sprijin pentru a-și depăși condiția precară... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2015, 10:15 (5818 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Concurs formal la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

La vremuri noi, aceiași șefi

Concurs formal la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Săptămîna viitoare, printr-un concurs, Spitalul Județean de Urgență Slobozia ar trebui să-și desemneze viitorii directori medical, de îngrijiri și economic pentru următorii 3 ani. În realitate, testarea este doar o formalitate, în condițiile în care comisiile de examen au validat candidaturile celor care ocupă în prezent aceste funcții. Doctorul Andrei Tron, unul dintre candidați, și-a fi retras însă dosarul. Surse din cadrul unității medicale spun că motivul care l-a determinat ar consta într-o incompatibilitate privind cumulul de funcții. Violeta Șapira, managerul spitalului din Slobozia, a explicat că această decizie nu afectează buna desfășurare a examenelor...

Concursuri noi, candidați vechi... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2015, 20:35 (5774 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Începe judecata profesorilor «șpăgari»

Ialomița: Începe judecata profesorilor «șpăgari»

Miercuri, 10 iunie 2015, la Tribunalul Ialomița începe procesul dascălilor din Ialomița, implicați în scandalul «Mită pentru BAC 2012». În luna martie, judecătorul de Cameră Preliminară a admis învestirea instanței prin rechizitoriu de către procurorii DNA și a stabilit data la care să înceapă judecata profesorilor acuzați că au luat șpagă pentru a acorda note de trecere la Bacalaureat unui număr de peste 100 de elevi din județ. Anchetatorii cer magistraților ialomițeni să anuleze toate diplomele de Bacalaureat pe care le-au emis elevilor implicați în scandal!

Emoții în sala de judecată... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2015, 20:05 (30451 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legislația lasă spitalele ialomițene fără secții

Legislația lasă spitalele ialomițene fără secții

În urmă cu o săptămînă, ziarul Independent relata despre iminenta închidere a Secției Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Mai nou, situații similare se înregistrează la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești sau Spitalul Municipal Urziceni. Situația durează de mai bine de o lună, de cînd fiecare dintre aceste unități a încetat acordurile de colaborare cu medicii de familie. Totul din cauza unui vid legislativ care interzice acestei categorii de doctori să facă gărzi în spitale, fără acordul Ministerului Sănătății. Iar Ministerul pare impasibil față de aceste probleme funcționale.

Realitatea din spitale... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2015, 15:35 (7632 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Stoica și Valentin Băcanu, aleșii penali din fruntea orașului

Activitate infracțională la Primăria Slobozia

Alexandru Stoica și Valentin Băcanu, aleșii penali din fruntea orașului

Activitatea infracțională desfășurată în cadrul Primăriei Slobozia este scoasă la lumină de procurori. Inculpații sînt nimeni alții decît primarul Alexandru Stoica și viceprimarul Valentin Băcanu. Primul este inculpat într-un dosar al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, iar celălalt a fost cercetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Călărași. Dacă în cazul primarului Stoica ancheta este în plină desfășurare, viceprimarul Băcanu a fost trimis în judecată în urmă cu o săptămînă. Ambii sînt acuzați de infracțiuni de fals, pe care Noul Cod Penal le pedepsește cu pînă la 5 ani închisoare. Totul depinde acum de maniera în care vor aprecia judecătorii probatoriul din dosarele... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2015, 21:05 (24080 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au consumat medicamente de 5,6 milioane lei

Recordul anului 2014 în sănătate

Ialomițenii au consumat medicamente de 5,6 milioane lei

Un raport al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița privind consumul de medicamente compensate și gratuite arată că județul a plătit, în 2014, 5,6 milioane de lei pentru această categorie de tratamente. Din suma totală, 2,7 milioane de lei reprezintă decontarea medicației pentru pensionari.

Peste 800 mii de rețete decontate
Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au dat publicității cea mai recentă analiză pe care au efectuat-o în ceea ce privește consumul de medicamente înregistrat la nivelul județului Ialomița. Datele statistice ale oficialilor... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2015, 20:10 (4860 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Georgiana Ghiță, fata care a schimbat viitorul Sloboziei

Georgiana Ghiță, fata care a schimbat viitorul Sloboziei

La începutul lunii mai, în cadrul concursului «Slobozia Viitorului» organizat de către Primăria Slobozia, Georgiana Ghiță a obținut premiul I pentru un proiect urban inedit. O parte din acest proiect a prins viață zilele acesta în Orășelul Copiilor. «Sînt bucuroasă că proiectul meu prinde viață atît de repede» ne-a declarat Georgiana la fața locului.

Viitorul la timpul prezent
Municipalitatea din Slobozia a organizat la începutul lunii mai un concurs de proiecte urbane adresat tinerilor între 17 și 30 de ani. Printre zecile de proiecte depuse s-a numărat și cel al Georgianei ... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2015, 17:45 (12624 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Steluța Mitrea a făcut de rușine idealurile liberalilor ialomițeni

Politizarea învățămîntului județean mai așteaptă

Steluța Mitrea a făcut de rușine idealurile liberalilor ialomițeni

Încercarea liberarilor ialomițeni de a politiza învățămîntul județean a fost sortită, deocamdată, eșecului. Responsabilitatea pentru această situație îi revine Steluței Mitrea, cea care nu a reușit să obțină calificative de trecere la examenul pentru funcția de inspector școlar general adjunct al Inspectoratului Școlar. Totuși, rezultatul a fost contestat și așteaptă răspunsul acestui demers. Surprinzător este faptul că, în privința inspectorilor de specialitate, funcțiile nu au miză politică.  Aceiași oameni din mandatele precedente s-au înscris la concursuri pentru a fi reconfirmați în funcții.

N-a fost să fie... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2015, 16:40 (13066 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raport despre starea județului Ialomița

Mai puține locuințe construite în 2014

În cadrul unui document oficial înaintat Prefecturii Ialomița, Direcția Județeană de Statistică Ialomița a prezentat o situație a locuințelor construite în Ialomița, în cursul anului trecut. Potrivit datelor, ialomițenii au construit cu 5,7% mai puține case decît în 2013.

Statistică în domeniul construcțiilor
Potrivit datelor oficiale prezentate în documentul reprezentanților Direcției Județene de Statistică Ialomița, în 2014, la nivelul județului, au fost finalizate un număr total de 466 de locuințe. Dintre acestea, 220 se află în mediul urban, iar alte 246 în mediul rural. ... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2015, 14:50 (4994 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Case pentru săraci și funcții pentru bogați

Administrație în folosul cetățenilor

Case pentru săraci și funcții pentru bogați

În mod fericit, la acest sfîrșit de lună, data de desfășurare a ședințelor lunare ale Consiliului Local Slobozia și Consiliului Județean Ialomița coincide. Spunem în mod fericit deoarece în acest fel vă putem prezenta în oglindă modul în care cele cele două foruri legislative locale înțeleg să satisfacă agenda publică a cetățenilor. Astfel, principala preocupare a administrației din Slobozia în luna mai este să demareze construcția unui nou bloc de locuințe sociale pentru cei mai săraci dintre cetățenii orașului. În contrapartidă, Consiliul Județean Ialomița își concentrează atenția asupra «măsurilor de pregătire a concursului de proiecte de management pentru ocuparea postului de manager al Muzeului... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2015, 14:05 (6758 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

ARACIP, «spaima» școlilor din Ialomița

ARACIP, «spaima» școlilor din Ialomița

Periodic, reprezentanții Agenției Române de Asigurare a Calității în Învățămîntul Preuniversitar (ARACIP) efectuează controale în cadrul școlilor din Ialomița. Culmea este că, de fiecare dată, se constată aceleași disfuncționalități. Concluzia este una singură, aceea că ARACIP este doar o altă invenție legislativă care face mult zgomot pentru nimic.

Școala ialomițeană prin ochii ARACIP
Potrivit titulaturii, ARACIP este un organism al cărui scop este acela de a monitoriza calitatea sistemului educațional românesc și se află în subordinea Ministerului Educației. Misiunea acestui... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2015, 12:55 (5321 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița traficului de ființe umane

În urma cu o săptămînă, Prefectura Ialomița a organizat o întîlnire privind combaterea traficului de ființe umane. Invitați la dezbateri au fost reprezentanți din cadrul instituțiilor publice locale și județene, dar și oficiali din partea Agenției Naționale Împotriva Traficului de Persoane.
Dezbaterile desfășurate la Prefectura Ialomița au avut ca temă combaterea fenomenului privind traficul de ființe umane. La nivel național, Agenția Națională Împotriva Traficului de Persoane duce o amplă campanie și dezvoltă planuri pentru a combate acest flagel. Județul Ialomița este integrat în Centrul Regional București al acestei instituții. În cadrul întîlnirii au fost prezentate și cîteva date statistice... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2015, 10:15 (6108 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei, un iarmaroc de 5 lei

Fuseră și se duseră! O săptămînă de evenimente, 3 zile de spectacole, 10 minute de focuri de artificii și același iarmaroc ieftin cu care municipalitatea ne-a obișnuit de vreo 5 ediții încoace. Adică bere răsuflată, mici reîncălziți, comedii, o lume pestriță dominată de cocalari și pițipoance… În cîteva vorbe, după cum bine a spus încă din prima seară un hîtru din lumea largă, «țigănie ca aici, la Slobozia, n-am văzut nicăieri!». Singurul lucru bun, după cum singur o recunoaște primarul Alexandru Stoica, sînt copiii orașului. «Slobozia are copii frumoși și talentați. Avem cu ce să ne mîndrim!» ne-a declarat el în ultima seară a Sărbătorilor.

A XV-a ediție a Sărbătorilor Sărăciei... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2015, 13:40 (14134 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

S-a întîmplat la Slobozia

O minoră de 13 ani a fost «răpită»

Anchetă la Slobozia după ce o minoră de 13 ani de etnie romă a fost «răpită» în vederea căsătoriei de cîteva rude, din județul Galați. Fata a fost găsită la cîteva ore de la dispariție în județul Brăila, iar în urma unui control medico-legal s-a descoperit că fata ar fi fost obligată să întrețină raporturi sexuale. Cercetările în acest caz sînt în plină desfășurare, polițiștii, alături de angajații Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, făcînd verificări.

«Răpită» pentru a fi măritată
Întîmplarea s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, la Slobozia... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2015, 21:05 (7663 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Slobozia răpire

Miercuri 24 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni  caută o minoră, de 12 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea minorei sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:20
(7155 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului», ediția a III-a

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, a Consiliului Local Amara, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:05
(5288 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier în zona Popasului «Perla»

Accident rutier în orașul Amara, în zona Popasului «Perla». O femeie și un bărbat, ambii în vârstă de aproximativ 60 de ani, au fost răniți după ce două automobile s-au ciocnit. Din primele informații se ...[citește_toată_știrea]

7 August 2017, 19:13
(6750 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


ITM Ialomița: Amenzi de 100 mii de lei pentru «muncă la negru»

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna iulie 2017 o serie de controale tematice pentru a preveni și combate fenomenul «muncii la negru». În urma verificărilor au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 20:10
(6685 vizualizări - 1 comentariu)


Se închide gazul la Fetești

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării de gaze naturale în municipiul Fetești, pe străzile Anghel Saligny, Călărași și Ecaterina Teodoriu, vineri, 4 august 2017, în intervalul orar 8,00-12,00. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:35
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


«Trofeul Tinereții Amara 2017», sub supravegherea jandarmilor

Efective de jandarmi vor supraveghea, în perioada 3-6 august 2017, buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Misiunile oamenilor legii au ca scop prevenirea de fapte antisociale. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:05
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARGILL CEREALE SRL
angajează
LABORANT
pentru Silozul Bucu, județul Ialomița
2 posturi-unul permanent și
unul pe perioadă determinată (5 luni)
Cerințe minime: studii medii,
cunoștințe operare calculator;
studiile de specialitate sau
experiența în domeniu
constituie un avantaj
Responsabilități: determină calitatea
produselor la Recepție,
în timpul Depozitării, la Livrare,
întocmește documentele specifice
acestor operațiuni manual
și pe calculator și operează
în sistemul de gestiune toți indicii
calitativi necesari, întocmește rapoarte
Cei interesați sunt rugați
să trimită CV-ul pe adresa de mail:
[email protected]
sau pe fax la nr. 021/23.32.499,
cu mențiunea
«pentru laborant Bucu, județul Ialomița»
CV-urile pot fi depuse
și la poarta Silozului Bucu,

situat în strada Gh. Lazăr,
cu mențiunea de mai sus,
în atenția dlui Șerban Jan-șef locație.
Termenul limită de depunere al CV-urilor
este 10 August 2017

1 August 2017, 20:10


Polițiști noi la IPJ Ialomița

Polițiști noi la IPJ Ialomița

4 ofițeri și 12 agenți de poliție din promoția 2017 reîmprospătează colectivul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 31 iulie a.c., 4 ofițeri și 12 agenți de poliție s-au prezentat la ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 19:15
(5647 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza marți, 8 august 2017, o bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator. Este vorba de o firmă ce își desfășoară activitatea ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 15:20
(8328 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii auto!

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, efectuează, marți dimineața, 1 august 2017, 14 percheziții în ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 11:05
(5845 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați vineri, 28 iulie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană ar fi sustras bunuri din magazin ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 20:10
(5213 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 28-30 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:45
(4097 vizualizări - 0 comentarii)


Bilanț la ITM Ialomița. Peste 600 de controale, amenzi de peste 529 mii de lei!

Potrivit unui bilanț al ITM Ialomița pe primul semestru al anului 2017, în domeniul relațiilor de muncă au fost efectuate 668 de controale, 232 de angajatori fiind sancționați cu amenzi în cuantum de peste ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:35
(5352 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»

Doi tineri de 14, respectiv 22 de ani, din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată», sunt cercetați de polițiști. Tânărul de 22 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:15
(4454 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exerciții de alarmare

Primăria Slobozia informează că, începând cu luna august 2017, în prima zi de miercuri a fiecărei luni, în intervalul orar 10,00-11,00, se vor organiza și desfășura exerciții de alarmare. Astfel, vor fi ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 18:40
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie pe șantierele cu lucrări de săpături

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în perioada 5-7 iulie 2017, o campanie de control la unitățile din șantierele unde se efctuează lucrări de săpături. Având în vedere evenimentele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 15:20
(6130 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 34 mii de lei pentru patronii spălătoriilor auto

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă  Ialomița au verificat recent modul în care se respectă legislația în muncă de către patronii spălătoriilor auto de pe raza județului. Cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 21:05
(6591 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A scăzut infracționalitatea stradală

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut un bilanț al activității pe primul semestru al anului în curs. Potrivit statisticilor, infracționalitatea stradală sesizată la nivelul județului a ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:20
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Află de pe internet informații despre calitatea aerului

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița informează cetățenii cu privire la faptul că website-ul care oferea informații despre calitatea aerului a fost îmbunătățit. Astfel, cei interesați pot ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:05
(4434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale pe numele a cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 19 și 45 de ani, aceștia fiind suspecți în mai multe cauze privind comiterea de furturi. Pentru trei ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:40
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie ENEL: Fetești a rămas fără apă!

Vineri, 28 iulie 2017, în jurul orelor 15,20, în urma unei avarii la linia de alimentare cu tensiune a Uzinei de Apă Fetești, abonații din localitate au rămas fără apă potabilă. Au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:25
(5720 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat acroșat de un autoturism

Un bărbat de 34 de ani, din județul Constanța, a fost rănit în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Stelnica luni, 24 iulie 2017. Acesta a fost acroșat de un autoturism condus de un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2017, 16:35
(5528 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Stelnica accident


Movilița: Cinci persoane rănite într-un accident rutier

Accident rutier între localitățile Movilița și Coșereni. Cinci persoane au fost rănite după ce 3 mașini s-au ciocnit. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD, însoțiți de un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 17:21
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Duminică 22 iulie a.c., în jurul orei 1.30, jandarmii din cadrul unei patrule care asigura măsurile de ordine publică la manifestările culturale prilejuite de «Ziua Comunei Jilavele», au observat pe o alee ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 15:20
(6309 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele scandal


Tabără gratuită organizată de Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni a organizat o mini tabără la Mânăstirea Cozia din județul Vâlcea. Astfel, în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 12:15
(4637 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6220 șomeri, din care 943 șomeri indemnizați, respectiv 5277 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 11:10
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

Duminică, 23 iulie 2017, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ținut un moment de reculegere în fața instituției, pentru a cinsti memoria polițistului Sorin Vezeteu, ucis în ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2017, 15:30
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Oficialii MApN au intervenit pentru scoaterea din Dunăre a TAB-ului scufundat

Vineri, 21 iulie 2017, reprezentanții Ministerului Apărării Naționale au intervenit la Bordușani pentru a scoate din apele Dunării TAB-ul scufundat, în urma exercițiului militar NATO, desfășurat în zonă ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2017, 18:25
(11883 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm
șoferi profesioniști TIR
transport cereale
-curse locale
-salariu atractiv
Relații la telefon 0729/158.773

21 Iulie 2017, 11:20


CJP Ialomița: Solicitări scăzute pentru biletele de tratament

O situație a Casei Județene de Pensii Ialomița cu privire la acordarea tichetelor de tratament arată faptul că anul acesta pensionarii ialomițeni nu au făcut demersuri pentru a primi aceste bilete. Astfel ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2017, 18:15
(8289 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...