Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Scandal de corupție la Poliția Orașului Țăndărei

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Percheziții în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins în 7 locații de pe raza județului, printre care și la sediul Poliției Orașului Țăndărei. Trei subofițeri au primit mandate de aducere și urmează să fie prezentați la audieri.

Anchetă în plină desfășurare
Acțiunea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița se desfășoară în cadrul unui dosar penal în care mai multe persoane sînt suspectate de fapte de corupție și fals intelectual. În ceea ce-i privește pe subofițerii Poliției Orașului Țăndărei, potrivit anchetatorilor... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 09:40 (30847 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: De la «in rem» la «in persona»

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, săltat de anchetatori

UPDATE Percheziții la firmele lui Ștefan Poienaru-AGROFAM

Sediul Consiliului Județean Ialomița a fost călcat de anchetatori încă de la primele ore ale dimineții de marți, 10 februarie 2015. În vizor, președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Acesta a părăsit sediul instituției, flancat de anchetatori, în jurul orei 8,45, fiind urcat într-una dintre dubele cu care anchetatorii DNA s-au deplasat la Slobozia. La cîteva minute după președintele Silvian Ciupercă, și șeful Direcției de Achiziții, Cezar Vîlcan, a fost condus de mascați la o dubă a anchetatorilor. Astfel, din cîte se pare, anchetatorii au definitivat cercetarea in dosarul în care la data de 29 octombrie 2014 se efectuau percheziții la sediul Consiliului Județean, trecîndu... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2015, 10:45 (40611 vizualizări - 46 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița va avea un nou inspector general școlar

Concurs în luna martie

Ialomița va avea un nou inspector general școlar

Potrivit unui comunicat de presă remis redacției, Inspectoratul General Școlar va organiza la începutul lunii martie 2015 un concurs pentru ocuparea postului de inspector școlar general. Ileana Condruț, aflată la conducerea instituției în acest moment, nu va participa la concurs. «Este un concurs deschis tuturor celor interesați!» a declarat aceasta pentru Independent.

Ialomița școlară, scoasă la concurs
Inspectoratul Școlar Județean Ialomița scoate la concurs funcția vacantă de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2015, 12:31 (15332 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița «mireselor» pentru proxeneți și combinatori

Ialomița «mireselor» pentru proxeneți și combinatori

Tinerele din generația actuală încearcă să-și găsească un sens în viață într-un context social ambiguu. Deznodămîntul acestei revolte poate avea un final tragic. În cele mai fericite cazuri, abandonînd școala, tinerele dau naștere unui copil și își întemeiază o familie. În situații extreme, acestea devin victime ale infractorilor, prin șantaj emoțional. Instabile și vulnerabile, pentru aceste fete cîteva vorbe frumoase spuse la telefon sau pe site-urile de socializare sînt suficiente pentru a deveni sclave sexuale. Iar această realitate dureroasă se petrece și în Ialomița. Alături de alte instituții abilitate, polițiștii încearcă să facă ordine în mințile debusolate ale acestor tinere. La fel... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 17:55 (9029 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări de control și teze cu barem de corectare

Noul regulament școlar, în viziunea profesorilor ialomițeni

Lucrări de control și teze cu barem de corectare

Publicat în Monitorul Oficial, noul regulament școlar a creat reacții în lanț în rîndul profesorilor. Raportat la nivelul județului Ialomița, dascălii se simt pregătiți să facă față noilor schimbări legislative. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița le recomandă tuturor cadrelor didactice să folosească un barem de corectare adecvat, pentru a evita contestarea notelor la evaluările scrise.

Aceiași elevi, un alt regulament
Cel mai criticat amendament care se regăsește în noul regulament școlar este cel privitor la dreptul elevilor și al părinților de a contesta notele... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 13:05 (7205 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal în curtea Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița

Încurcate sînt legile domnului Cruțu

Scandal în curtea Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița

Dincolo de activitățile sportive, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița se lansează în dispute cu foștii angajați. Pensionat în urmă cu cîteva luni, Vasile Drăgan, unul dintre vîrfurile de lance ale instituției, reclamă public faptul că a fost reîncadrat în muncă și apoi demis în baza unor documente fără legitimitate. Mai mult, acesta precizează faptul că mai are de primit și un salariu. În replică la toate aceste acuzații, Marin Cruțu, șeful DJST afirmă: «N-am făcut nimic ilegal. Este doar o neînțelegere...».

Situație bizară
Vreme de mai bine de 25 de ani, Vasile... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 18:55 (7357 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița pariază pe școlile de meserii

Inspectoratul Școlar Ialomița pariază pe școlile de meserii

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au lansat un proiect educațional de anvergură. Potrivit informațiilor oficiale, respectivul proiect se adresează elevilor care vor să urmeze o școală profesională. Astfel, în viitorul an școlar, Ialomița va beneficia de o suplimentare a numărului claselor profesionale în cadrul școlilor de arte și meserii. Prin această inițiativă se dorește și o departajare între elevii din cadrul liceelor teoretice și cele cu profil tehnologic, în privința rezultatelor obținute la examenele naționale. Proiectul așteaptă acum validarea din partea Ministerului Educației.

Un scor mai bun la Bacalaureat... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 15:20 (6091 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Și-a dat foc la casă pentru 450 mii lei

Anchetă finalizată după 4 ani

Și-a dat foc la casă pentru 450 mii lei

După 4 ani de expertize și cercetări, procurorii Parchetului de pe lîngă  Judecătoria Slobozia au descoperit vinovatul în cazul apartamentului care a sărit în aer lîngă Clubul Tineretului din Slobozia. Acesta se numește Nicolae Dobruțchi, proprietarul respectivului imobil, și a fost trimis în judecată sub acuzațiile de «instigare la distrugere» și «înșelăciune».

Riscă să ajungă după gratii
Potrivit actelor de urmărire penală, Dobruțchi și-a convins ginerele să incendieze apartamentul pentru a putea pune mîna pe polița de asigurare. În joc erau 450 mii de lei, bani pe care... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 14:30 (7126 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O groapă, două termene de execuție

Slobozia: O groapă, două termene de execuție

Autoritățile slobozene promit că investiția la Piața Revoluției va fi finalizată «musai» la termenul scadent. Panourile obligatorii care marchează șantierul deschis în vara anului trecut oferă însă două termene diferite.

Decembrie nu e iunie
Investiția cu două termene de execuție rămîne cu buricul netăiat. După cum puteți observa în imaginile alăturate, panourile informative care marchează lucrările demarate în Piața Revoluției oferă două termene de finalizare. Primul este în luna iunie a anului 2015, iar cel de-al doilea în luna decembrie. Între timp, cei cîțiva muncitori care... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 10:45 (12243 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contractele POLARIS sunt ilegale

Unde nu-i cap, vai de salubrizare

Contractele POLARIS sînt ilegale

De aproape 3 luni de zile, noul concesionar al serviciului de salubritate face legea în orașul Slobozia. Obligat să respecte indicatorii de performanță impuși de contract, Polaris M Holding obligă beneficiarii, persoane fizice și juridice, să semneze un contract ilegal. Unul dintre semnatarii acestui contract explică de ce acesta este ilegal și susține că societatea poate fi acționată în instanță. În replică, reprezentanții Polaris susțin că vor oferi explicații detaliate și justificări pertinente la sfîrșitul lunii ianuarie.

Cineva care să ne apere...
...de Polaris la Slobozia... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2015, 09:50 (7727 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: S-a întâmplat la Fetești. Bebeluș de 9 luni omorât de o sobă improvizată...

Exclusiv: S-a întîmplat la Fetești. Bebeluș de 9 luni omorît de o sobă improvizată...

Caz șocant la Fetești. Un copil de 9 luni a murit marți de dimineață, 3 februarie 2015, după ce s-a intoxicat cu monoxid de carbon. Mama micuțului, gravidă în cîteva săptămîni, și sora sa de doar 4 ani au ajuns la spital în stare critică. Se pare că tragedia a fost provocată de o sobă improvizată... Potrivit informațiilor, mama gravidă și copiii săi dormeau într-o cameră încălzită cu o sobă improvizată. Soțul femeii a intrat în respectiva încăpere și i-a găsit pe cei trei inconștienți... El a sunat la 112, iar mama și cei doi frați au fost transportați la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Din nefericire, pentru copilul de doar 9 luni nu s-a mai putut face nimic. El a murit în urma... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 17:50 (5197 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sumă record pentru bugetul Sloboziei în 2015

Banii n-aduc fericirea administrativă

Sumă record pentru bugetul Sloboziei în 2015

Pentru prima dată în istoria ultimilor ani, Slobozia beneficiază de o sumă record pentru investiții în anul 2015. Potrivit proiecției de buget realizate de către oficialii instituției, administrația locală va avea de cheltuit 168,6 milioane de lei! Majoritatea sumelor care urmează a fi cheltuite provin din fonduri externe nerambursabile. Printre prioritățile din acest an ale administrației se numără Cartierul Gării Noi. «Cartierul pentru tineri este prioritatea 0 a acestui an!» a declarat primarul Alexandru Stoica.

Pe hîrtie, bugetul e uriaș
Bugetul Sloboziei pentru anul 2015... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 08:10 (15309 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legea încurajează acumularea datoriilor la bloc

Rău-platnicii, protejați prin norme juridice

Legea încurajează acumularea datoriilor la bloc

La Slobozia, războiul administratorilor de bloc cu locatarii rău-platnici e vechi de cînd lumea. Oricît s-ar strădui să-i poată determina să-și achite datoriile, de la o lună la alta, ele cresc exponențial. Deși există o bază legală bine determinată prin care acest fenomen ar putea fi stopat, ea nu asigură și fondurile necesare aplicării ei. Așa se face că eforturile multora dintre administratori nu trec mai departe de ușa asociațiilor de locatari.

Probleme exprimate în public
În urmă cu o săptămînă, la orele de audiențe ale primarului Alexandru Stoica s-a prezentat și Didina... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 07:05 (7799 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Grenadă descoperită într-un sac de cartofi la magazinul Profi

Slobozia: Grenadă descoperită într-un sac de cartofi la magazinul Profi

Situație fără precedent la magazinul Profi din Slobozia. O angajată a unității comerciale a descoperit o grenadă, din timpul Primului Război Mondial, într-un sac de cartofi. La fața locului s-a solicitat intervenția echipajului de pirotehnicieni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, care au asanat elementul de muniție.

«Un cartof prea greu»
Din primele informații, femeia a observat elementul de muniție, iar apoi a chemat agentul de pază. Acesta și-a dat seama că ceva nu este în regulă și a solicitat intervenția echipajului de pirotehniști al Inspectoratului pentru... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2015, 19:35 (10023 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanța Ialomița face afaceri cu costume de unică folosință

«Ebola» costă cît nu face

Ambulanța Ialomița face afaceri cu costume de unică folosință

Ambulanța Ialomița cumpără într-o zi cît alții într-o viață. Adică 45 de costume de protecție de unică folosință pentru ambulanțele din dotare! Valoarea totală a achiziției, susține Magdalena Ghiță, șeful instituției, se ridică la aproximativ 15000 de lei. «A fost o achiziție prin încredințare directă. Am cumpărat cîte unul pentru fiecare angajat!» ne-a declarat aceasta.

De la 5 la 45 În baza unei Hotărîri a Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență nr. 7 din 8 octombrie 2014, fiecare ambulanță din țară a avut dreptul de a achiziționa costume de protecție de... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2015, 18:15 (12792 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Alexandru Stoica, URMĂRIT PENAL!

Primarul Sloboziei, Alexandru Stoica, URMĂRIT PENAL!

alături de Alexandru Stoica, urmăriți penal sînt și secretarul Primăriei Slobozia, Gabriela Agripina Costea, și Marian George Corneliu, șef al Serviciului Urbanism

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus începerea urmăririi penale față de primarul municipiului Slobozia, Alexandru Stoica. Alături de primarul Sloboziei, urmărirea penală a fost începută și față de alți doi funcționari, respectiv Costea Agripina Gabriela, secretar în cadrul Primăriei Slobozia, precum și Marian George Corneliu, șef al Serviciului Urbanism în cadrul Primăriei Slobozia. Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cei trei sînt cercetați pentru săvîrșirea infracțiunii de fals intelectual. «În ordonanța de efectuare a urmăririi penale se arată că, în cauză, există date și indicii din care rezultă suspiciunea rezonabilă că suspecții au eliberat o autorizație pentru construirea unei stații PECO în municipiul Slobozia, fără a exista la momentul eliberării toate avizele favorabile necesare»... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2015, 13:05 (27835 vizualizări - 39 comentarii)

EVENIMENT

Repartițiile în blocurile ANL sunt blocate de contestații

Cine n-are noroc, n-are!

Repartițiile în blocurile ANL sînt blocate de contestații

La finele anului precedent, primarul Alexandru Stoica anunța în plenul Consiliului Local că locuințele ANL de pe Nordului pot fi repartizate imediat după cablarea acestora la rețeaua de electricitate. Pe 23 decembrie 2014, într-o ședință convocată «de îndată», cu minimum de cvorum, Consiliul Local a aprobat lista finală a beneficiarilor celor 38 de locuințe ANL de pe Nordului. Imediat după publicarea listei, aceasta a fost contestată de unul dintre beneficiari. La acest moment, Primăria Slobozia a stabilit comisia pentru soluționarea contestației. În cazul în care contestația va fi soluționată pozitiv, există riscul reluării întregii proceduri de repartiție a locuințelor ANL!

O listă contestată luni în șir... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2015, 20:15 (22589 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Meseriași cu mâinile goale în școlile din Ialomița

Învățămînt profesional în sistem second-hand

Meseriași cu mîinile goale în școlile din Ialomița

Într-un județ care a încheiat anul precedent cu o rată a șomajului de 8,02%, puținele locuri de muncă existente sînt pentru meseriași. Dulgheri, strungari, brutari, mecanici auto sau patiseri, angajatorii ialomițeni îi caută în fiecare lună prin intermediul Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă. Oferta tinerilor care să lucreze în aceste domenii este însă limitată. «Nu se mai găsesc meseriașii de altă dată» precizează patronii de firme. Școala încearcă să acopere aceste lipsuri prin relansarea învățămîntului profesional. În acest sens, la început de an școlar, 18 unități școlare au înființat clase destinate pregătirii viitorilor meseriași. Numai că elevii sînt nevoiți să învețe alături... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2015, 18:05 (7487 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Monumente istorice, trase pe linie moartă

În Ialomița, cultura intră în colaps

Monumente istorice, trase pe linie moartă

Un raport al Direcției Județene pentru Cultură Ialomița demonstrează, încă o dată, ceea ce cunoaștem de ani buni. Multe din monumentele istorice ale județului au fost abandonate definitiv de autoritățile care ar fi trebuit să le păstreze și să le redea circuitului turistic. Lipsa banilor necesari restaurării face imposibilă punerea lor în valoare.

Sumbra viață din Cultura ialomițeană
Direcția Județeană pentru Cultură Ialomița este singura instituție abilitată să promoveze obiectele de patrimoniu din județ și, totodată, să le protejeze. În realitate, unitatea are însă jurisdicție... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2015, 16:45 (9220 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Legea Bugetului sabotează Referendumul de la Căzănești

Legea Bugetului sabotează Referendumul de la Căzănești

La sfîrșitul anului trecut, după două ședințe de Consiliu Local «cu scîntei», aleșii locali și-au asumat decizia de a organiza un nou Referendum pentru revenirea orașului la statutul de comună. La începutul acestei luni, noua lege a bugetului, alocă orașului un buget dublu față de anul trecut. Între ciocanul Referendumului și nicovala nii legi a bugetului, primarul orașului Căzănești ezită în adoptarea unei decizii finale. Anatol Ghilea, inițiatorul acestui demers în urmă cu mai bine de 4 ani, declară că banii de la buget nu vor schimba viața locuitorilor.

Referendumul cu multe moașe... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2015, 12:40 (5850 vizualizări - 6 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4167 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4291 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2426 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4460 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2149 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2766 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6655 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2469 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3808 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2387 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3596 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2325 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 909 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 21 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 909 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât joi, 20 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 16:10
(1881 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 900 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 20 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 900 cazuri de COVID-19, cu 12 mai multe decât miercuri, 19 august a.c., când au fost înregistrate 88 ...[citește_toată_știrea]

20 August 2020, 16:05
(1888 vizualizări - 0 comentarii)


Smiley, amendat de polițiști la punctul de taxare Fetești

În timp ce se deplasa către litoral însoțit de iubita lui, Gina Pistol, cântărețul Smiley a fost amendat de polițiști pentru încălcarea vitezei. Acesta a fost surprins conducând cu 153 km/h pe Autostrada ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 19:20
(2728 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 888 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 19 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 888 cazuri de COVID-19, cu 2 mai multe decât marți, 18 august a.c., când au fost înregistrate 8 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 16:10
(2691 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Tânăr din București, alergat de polițiști prin curți

Marți seara, 18 august 2020, în jurul orelor 21,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au efectuat semnale regulamentare de oprire unui autoturism care circula pe DN2, pe raza comunei Movilița. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 14:15
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Ordin de protecție pe numele unui bărbat care și-ar fi lovit soția și soacra

Polițiștii ialomițeni au emis marți, 18 august 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 68 de ani, din Amara, care și-ar fi lovit și amenințat soția și soacra. Astfel, la data de ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 14:10
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Cadavru recuperat din apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au intervenit marți, 18 august a.c., pentru aducerea la mal a unui cadavru care plutea pe Brațul Borcea. Trupul neînsuflețit a fost predat Serviciului de Medicină Legală Ialomița, ...[citește_toată_știrea]

18 August 2020, 20:10
(2048 vizualizări - 0 comentarii)


Glodeanu Siliștea: Incendiu la o hală de creșterea puilor

Glodeanu Siliștea: Incendiu la o hală de creșterea puilor

Pompierii din Urziceni au intervenit în dimineața zilei de marți, 18 august a.c., pentru stingerea unui incendiu care a cuprins o hală de creștere a puilor din localitatea Glodeanu Siliștea. Militarii ...[citește_toată_știrea]

18 August 2020, 20:05
(2006 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, fără a avea drept de a conduce

Un tânăr de 34 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost  identificat în trafic deși avea dreptul de a conduce suspendat. Acesta a fost oprit pe Șoseaua Amara, iar în momentul în care oamenii ...[citește_toată_știrea]

18 August 2020, 19:55
(2070 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...