Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bazinul didactic de înot E GATA DE INAUGURARE

La Slobozia

Bazinul didactic de înot E GATA DE INAUGURARE

După 4 ani de promisiuni, bazinul olimpic de înot de la Slobozia e gata. Construcția, începută pe vremea cînd Elena Udrea era ministru al Dezvoltării, așteaptă să fie inaugurată. Primarul Alexandru Stoica susține că, după preluarea investiției de către administrație, elevii de vîrstă școlară vor avea acces gratuit la noua facilitate.

Cine inaugurează bazinul de înot?
La alte 2 luni de la termenul avansat de către primarul Alexandru Stoica, respectiv luna august, bazinul didactic de înot de la Slobozia este gata de inaugurare. Singura întrebare fără răspuns la acest moment este... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2014, 14:40 (8208 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții la Consiliul Județean Ialomița și Spitalul Slobozia! În vizor: președintele Silvian Ciupercă!

Silvian Ciupercă are calitatea de SUSPECT în dosarul DNA!

Miercuri, 29 octombrie 2014, la primele ore ale dimineții, anchetatorii DNA au descins la sediul Consiliului Județean Ialomița, dar și la sediul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Acțiunea ar viza anumite licitații derulate la Spitalul Slobozia, deciziile președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, în ceea ce privește activitatea celei mai mari unități spitalicești din județ fiind, de asemenea, vizate de procurorii Direcției Naționale Anticorupție. În cauză se vorbește despre «corupție» și «infracțiuni asimilate corupției».
Potrivit unui comunicat de presă al DNA, «procurori din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Secția de Combatere a Infracțiunilor Conexe Infracțiunilor de Corupție efectuează cercetări într-o cauză penală ce vizează suspiciuni privind săvîrșirea unor infracțiuni de corupție și asimilate celor de corupție, comise în cursul anului 2014. În cursul zilei de 29 octombrie 2014, ca urmare a obținerii autorizărilor legale de la instanța competentă, sînt efectuate percheziții domiciliare în 30 de locații situate în municipiul București și județele Ialomița și Călărași, din care 3 sînt la instituții publice de interes local, iar restul la sediile unor societăți comerciale și domiciliile unor persoane fizice. În cauză, procurorii beneficiază de sprijin de specialitate din partea Serviciului Român de Informații și din partea Brigăzii Speciale de Intervenție a Jandarmeriei»... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2014, 09:20 (146477 vizualizări - 125 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investițiile lui Stoica, pliant electoral

După 2 ani de mandat

Investițiile lui Stoica, pliant electoral

La 2 ani și cîteva luni de la alegerea sa, primarul Alexandru Stoica a simțit nevoia să facă un sumar al investițiilor realizate la Slobozia. Dacă nu ești slobozean și citești «docomentul», ai putea jura că pe bulevardul Matei Basarab curge lapte și miere. Însă dacă trăiești aici, în capitala unuia dintre cele mai neperformante județe ale României, înțelegi că sumarul nu este decît o nouă gogoriță electorală, numai bună de răsucit mințile electoratului tradițional înainte de alegerile prezidențiale.

Cetățenii au dreptul să știe...
...ce le spune primarul Stoica și altceva nimic... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 14:20 (14684 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Stațiile de monitorizare a aerului din Ialomița AU CEDAT

Stațiile de monitorizare a aerului din Ialomița AU CEDAT

Montate în județul Ialomița în urmă cu 6 ani, stațiile de monitorizare a calității aerului și-au depășit termenul de valabilitate. Una dintre ele, amplasată în zona industrială din Urziceni, s-a defectat, iar cealaltă, aflată în curtea Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, funcționează în stare de avarie. Pentru reparația acestora este nevoie de peste 200 mii de lei, iar sursa de finanțare rămîne deocamdată inexistentă.

Un program eșuat
Stațiile de monitorizare a calității aerului și panourile de informare a publicului fac parte din Rețeaua Națională de Monitorizare a ... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 11:35 (4598 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

7900 de pensionari ialomițeni trăiesc la limita existenței

Viața cu 350 de lei pe lună

7900 de pensionari ialomițeni trăiesc la limita existenței

Legea pentru acordarea pensiilor sociale minime garantate a fost instituită în urmă cu 5 ani. Iar singurul beneficiu pentru vîrstnicii plătiți în baza acestui act normativ rămîn cei 350 de lei pe lună. Mulți dintre ei trăiesc singuri și trebuie să-și drămuiască banii pentru mîncare, medicamente sau facturi. Lună de lună, în aceste condiții, sînt obligați să supraviețuiască aproape 8000 de pensionari ialomițeni. Considerate case pentru oamenii fără sprijin la bătrînețe, azilele din județ sînt un lux la care le este interzis să viseze. Fiecare beneficiar al serviciilor rezidențiale destinate vîrstnicilor plătește lunar 750 de lei.

Bătrînețe chinuită... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 03:45 (6491 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANL-urile electorale de la Slobozia

Lungește-ne, Doamne, boala!

ANL-urile electorale de la Slobozia

La o lună și mai bine de la izbucnirea scandalului legat de repartițiile în blocurile ANL, administrația locală continuă să dea din colț în colț căutînd soluții. La ultima ședință de Consiliu Local, cea din 13 octombrie 2014, consilieri Opoziției au reușit să blocheze încă o dată proiectul privind «aprobarea listelor de priorități și de repartizare a locuințelor ANL, disponibile în municipiul Slobozia». Administrația locală susține că blocajul este dictat de rațiuni electorale. În replică, consilierii Opoziției susțin că e nevoie de un regulament pentru stabilirea unei noi ordini pe listele ANL.

Un scandal nu vine niciodată singur... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 03:20 (10255 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Două mașini au fost avariate de un copac

Vremea pune în pericol siguranța cetățenilor din Slobozia. Două mașini parcate pe bulevardul Unirii din reședința județului au fost avariate de un copac, smuls din rădăcină de vînt. O persoană era la un pas de a fi rănită... Cele două automobile erau parcate pe bulevardul Unirii, în zona Casei de Cultură Municipală. Într-unul dintre automobile se afla o persoană, care, din fericire, a reușit să se salveze singură. Martorii susțin faptul că omul a ieșit pe geamul mașinii sale. «Era un șofer, săracul de el, l-am văzut cînd a ieșit pe geam. Era speriat omul...» susține o  femeie care trecea prin zonă în momentul în care copacul a căzut peste cele două automobile. La fața locului s-au deplasat... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2014, 15:35 (11605 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Cartierul «Gării Noi», cufundat în întuneric

În așteptarea luminii de 6 ani

Slobozia: Cartierul «Gării Noi», cufundat în întuneric

Anul acesta, Cartierul «Gării Noi» din Slobozia a împlinit 6 ani de la înființare. Și tot atîta timp a trecut de cînd tinerii care și-au ridicat case aici așteaptă să fie racordați la sistemul de alimentare cu energie electrică. Deși multe dintre locuințele «tip duplex» au fost ridicate la cheie, proprietarii reclamă că nu se pot muta din cauza lipsei de curent. Problema strategică s-a transformat într-una administrativă, în care autoritățile locale din Slobozia și Enel Dobrogea, firma care furnizează energia electrică, încearcă să-și paseze responsabilitatea pentru această situație. Între timp, pentru a părea interesată de soarta locatarilor celui mai nou cartier al orașului, Primăria Slobozia... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2014, 20:05 (18888 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistență sanitară cu jumătate de normă

Criză de medici în spitalele ialomițene

Asistență sanitară cu jumătate de normă

Spitalele din  Ialomița au nevoie de medici. În fiecare secție a celor 4 unități spitalicești din județ este nevoie de cîte doi sau trei specialiști! Cea mai gravă situație din acest punct de vedere se constată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unitate care, pentru a acoperi toate liniile de gardă, a prevăzut în schema de personal medici pensionari sau de familie. Problema pare fără soluții, în condițiile în care unitățile medicale nu au suficientă capacitate de a-i atrage pe tinerii absolvenți în spitalele de provincie. «În afară de siguranța unui loc de muncă stabil, legislația nu ne permite să le oferim beneficii!» recunoaște Nicolae Dugală, directorul Spitalului Municipal «Anghel... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2014, 16:50 (18042 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Focar de hepatită A la Școala «Mihai Viteazul»

Fetești: Focar de hepatită A la Școala «Mihai Viteazul»

Școala Generală «Mihai Viteazul» se află sub monitorizarea autorităților sanitare, după ce 10 copii s-au îmbolnăvit de hepatită virală de tip A. În majoritatea cazurilor, elevii au contactat virusul din comunitatea din care provin. Cele 10 cazuri au fost constatate la elevi din clasele 0, a I-a, a IV-a și a VI-a. O parte dintre copii au fost diagnosticați cu virusul care provoacă hepatita A înainte de începerea noului an școlar, iar ceilalți ulterior. Pentru a evita extinderea focarului și a declara starea de carantină, reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au dispus efectuarea de lucrări de dezinfecție în cadrul fiecărei clase și monitorizarea clinică pînă la sfîrșitul acestei... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2014, 15:49 (6855 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: «Arest la domiciliu» pentru primarul Țăndăreiului, Cristi Roman

EXCLUSIV: «Arest la domiciliu» pentru primarul Țăndăreiului, Cristi Roman

Marți, 21 octombrie 2014, la Tribunalul Ialomița s-a judecat contestația făcută la măsura de prelungire a arestării preventive în cazul lui Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei. La finalul ședinței de judecată, instanța a admis demersul juridic al acestuia și a decis ca el să fie cercetat în stare de «arest la domiciliu». Informația a fost confirmată de Gabriela Petre, avocatul care l-a apărat pe edil. Cristian Roman a fost arestat la jumătatea lunii septembrie 2014, într-o anchetă a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Organele judiciare au reținut pe numele acestuia 6 infracțiuni, 3 de «abuz în serviciu» și alte 3 de «fals intelectual». După mai multe demersuri procedurale... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 15:45 (8965 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Suspiciune de viol în cazul a două eleve de la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Slobozia: Suspiciune de viol în cazul a două eleve de la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Două eleve ale Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia s-au adresat organelor de anchetă precizînd faptul că în noaptea de sîmbătă spre duminică, 18/19 octombrie 2014, ar fi fost violate de doi tineri, pe care i-ar fi cunoscut la discotecă. Cercetările în acest caz sînt în fază incipientă. Primele informații cu privire la acest caz scot în evidență faptul că adolescentele s-ar fi urcat în mașina a doi tineri pe care i-ar fi cunoscut la discotecă și i-ar fi însoțit pe aceștia la marginea Sloboziei, unde ar fi fost violate. Fetele au reclamat incidentul la Poliție, în cauză fiind întocmit un dosar penal.... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 14:20 (8776 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Coșereni: Arestați pentru «trafic de minori»

Doi tineri din localitatea Coșereni au fost arestați recent la propunerea procurorilor DIICOT. Potrivit instanței de judecată care a analizat decizia anchetatorilor, cei doi se fac vinovați de comiterea infracțiunii de «trafic de minori».

Minoră filmată în ipostaze indecente Potrivit situației de fapt descrisă în actele de urmărire penală, inculpații reținuți de judecătorii Tribunalului Ialomița la propunerea procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial din Slobozia, cei doi inculpați se fac vinovați de faptul că ar fi încercat să profite de pe urma unei adolescente de doar 16 ani, din comuna... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 11:10 (4823 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Haide, vino! Vino cu bidoanele!»

Hoții de combustibil furau o tonă de țitei zilnic!

«Haide, vino! Vino cu bidoanele!»

Polițiștii ialomițeni și procurorii Parchetelor de pe lîngă Judecătoriile Slobozia și Urziceni au demarat ancheta anului 2014 în Ialomița. 54 de persoane au fost arestate în urmă cu o săptămînă într-un dosar penal ce vizează furturi de țiței. Mulți dintre infractori erau angajați la sondele de petrol de pe raza județului și acționau prin intermediul unor complici. Produsele sustrase erau apoi vîndute pe piața neagră. Prejudiciul în această cauză se ridică la suma de 400 mii de euro. Hoții reușiseră să-și creeze un mod de operare inedit. Ei filau polițiștii care patrulau în zona siturilor petroliere, după care se puneau pe treabă.

Arestări pe bandă rulantă... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 10:40 (6372 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Întâlnire informativă la Săveni a GAL «Dunărea de Jos»

Întîlnire informativă la Săveni a GAL «Dunărea de Jos»

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții GAL «Dunărea de Jos» au realizat o întîlnire informativă la sediul autorității locale din Săveni, ocazie cu care au fost prezentate principalele programe de finanțare din cursul anului 2014. Comunitatea-gazdă a reușit să beneficize, cu sprijinul GAL «Dunărea de Jos» de o linie de finanțare în valoare de 70000 euro pentru asfaltarea străzilor din localitate.

Fonduri obținute prin intermediul GAL «Dunărea de Jos»
Joi, 9 octombrie 2014, reprezentanții GAL «Dunărea de Jos» au organizat în localitatea Săveni un seminar de promovare în cadrul căruia... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 09:20 (9341 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Spitalului Județean, plătiți ilegal și amnistiați

Sindicatul «Sanitas» își apără cotizanții

Angajații Spitalului Județean, plătiți ilegal și amnistiați

Reprezentanții locali ai sindicatului «Sanitas» din Ialomița încearcă să obțină în instanță amnistierea fiscală a celor 200 de medici și asistente de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Potrivit unui raport al Camerei de Conturi Ialomița, angajații ar fi beneficiat ilegal de 320 mii de lei, sub formă de sporuri salariale, în perioada în care unitatea era condusă de doctorul Vasile Olaru. Măsura impusă de instituția de control a fost ca toate cadrele medicale să returneze fondurile. Însă, prin invocarea în sala de judecată a Legii amnistiei fiscale, acestea ar putea să fie scutite de această obligație. «Vom apela la Legea amnistiei fiscale, iar problema se va rezolva!» susține Valentin Spătărelu... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2014, 12:05 (7723 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Statui de «serie B» în centrul orașului

Figuri istorice celebre, alături de Ionel Perlea

Slobozia: Statui de «serie B» în centrul orașului

Pentru a nu fi acuzată că tratează cu indiferență istoria și cultura țării, administrația locală din Slobozia se pregătește să primească în oraș personalități importante. Este vorba despre șase replici sub formă de bust ale unor personalități precum Mihai Eminescu, Ștefan cel Mare sau Spiru Haret. Grupul statuar este prevăzut în proiectul de reabilitare a Pieței Revoluției și vine la pachet și cu certificate de garanție!

Statui cu acreditare la Slobozia
În speranța că ar putea fi luată în considerare la următoarele alegeri pentru viitoarea Capitală Culturală a Europei, Slobozia... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2014, 10:40 (17028 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Membrii Clanului Frusin&Gigi Piticu, condamnați definitiv la închisoare!

Record al organelor judiciare din Slobozia

Membrii Clanului Frusin&Gigi Piticu, condamnați definitiv la închisoare!

Activitatea de urmărire penală desfășurată de polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, în dosarul ce viza familia de interlopi condusă de Gheorghe Toma, zis și Gigi Piticu, a fost apreciată de Curtea de Apel București. Probele instrumentate de organele judiciare i-au convins pe magistrații din Capitală să-i condamne definitiv pe toți infractorii la închisoare cu executare. Astfel, Gheorghe Toma, Nina Stanciu, concubina acestuia și Petre Toma, vărul interlopului, vor sta după gratii între 3 și 5 ani. Mai mult, aceeași instanță a dispus confiscarea de la aceștia a sumei totale de 63174 de euro. Tot judecătorii obligă fiecare inculpat în parte... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2014, 16:35 (11732 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: 12 milioane de lei, investiți într-o sală de gimnastică și un campus școlar

Se redeschid șantierele pentru obiectivele școlare abandonate

Slobozia: 12 milioane de lei, investiți într-o sală de gimnastică și un campus școlar

După mai bine de 4 ani de cînd lucrările de construcție ale unor obiective didactice din Slobozia au fost sistate, autoritățile locale au anunțat public faptul că vor redeschide șantierele. Miercuri, 15 octombrie 2014, Primăria Slobozia a semnat, împreună cu reprezentanții Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, contractele de finanțare pentru continuarea lucrărilor la sala de gimnastică a Liceului Pedagogic «Matei Basarab», precum și la Campusul Școlar de la Liceul de Arte «Ionel Perlea». Finalizarea celor două obiective se ridică la peste 12 milioane de lei, o bună parte din lucrări fiind realizată cu fonduri europene, în cadrul Programului Regio, destinat dezvoltării infrastructurii... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2014, 15:05 (11841 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Balaciu: Prim-procurorul adjunct al Parchetului Ialomița, implicat într-un accident rutier

Balaciu: Prim-procurorul adjunct al Parchetului Ialomița, implicat într-un accident rutier

Un apel la 112 anunța producerea unui accident rutier în zona localității Balaciu. Din primele informații, victima evenimentului rutier este procurorul Ion Aurelian, prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Oficialul a fost transportat la spital cu o Ambulanță. Evenimentul rutier s-ar fi produs în zona localității Balaciu, din primele informații reieșind faptul că în accident a fost implicat doar un singur vehicul. În respectiva mașină se afla prim-procurorul adjunct al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, Ion Aurelian. Potrivit polițiștilor, procurorul Ion Aurelian, aflat la volanul unui autoturism, ar fi încercat să evite un cîine, ar fi pierdut controlul... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2014, 19:55 (9605 vizualizări - 4 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul a doi bărbați din Țăndărei 3 pistoale cu glonț și 42 de cartușe, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:20
(3128 vizualizări - 3 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea caselor de marcat electronice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că în Monitorul Oficial nr. 319 din 30 martie 2021 a fost publicat Ordinului președintelui ANAF nr. 435 din 25 ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:10
(4069 vizualizări - 2 comentarii)


Noile restricții de circulație introduse în Slobozia și alte 9 localități din Ialomița

Noile restricții stabilite la nivel central, privind circulația persoanelor în zilele de weekend și închiderea magazinelor și supermarketurilor la orele 18,00, vor intra în vigoare în 10 localități din ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 18:05
(10357 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna aprilie

Ialomițenii pot subscrie și în luna aprilie pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 17:25
(3877 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 1 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9579, cu 67 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 16:20
(2332 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Maia și Urziceni

Accidente la Maia și Urziceni

Miercuri, 31 martie a.c., în jurul orei 9,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și în urma ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 12:40
(2181 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: O tânără șoferiță a accidentat un pieton și a fugit de la locul accidentului

În seara zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orelor 22,30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin apel 112, de un bărbat în vârstă de 24 de ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 18:40
(2481 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 96 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 31 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9512, cu 96 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 17:20
(2957 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectiv important din Strategia ANAF 2021-2024

Având în vedere strategia ANAF pe termen mediu prin care și-a fixat ca și obiectiv important reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 15:20
(6749 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

În cursul zilei de luni, 29 martie a.c., polițiștii ialomițeni au întrerupt petrecerea privată organizată la locuința unui bărbat, de 35 de ani, din orașul Căzănești. La respectivul imobil au fost identificate ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:50
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 37 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile  de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Astfel, au fost aplicate în total 133 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:40
(3466 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 74 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 30 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9416, cu 74 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 16:45
(3196 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Funcționari publici din Primăria Fetești, trimiși în judecată

Polițiștii anticorupție ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița au efectuat acte de urmărire penală la delegarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 21:05
(11028 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa la Fierbinți-Târg!

Pentru executarea lucrărilor de schimbare a tabloului de automatizare de la nivelul rezervorului de alimentare cu apă potabilă, de pe strada Gării, din orașul Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:55
(4365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Pe parcursul sfârșitului de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:20
(3063 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 35600 de lei

Verificările desfășurate de polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților de prevenire și limitare a infectării cu virusul SARS-CoV-2, au dus la identificarea și sancționarea a 149 de cetățeni care nu ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:15
(2256 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 29 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9342, cu 38 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 16:25
(3183 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Țăndărei au fost solicitați sâmbătă, 27 martie a.c., în jurul orelor 14,15, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un cabinet ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 12:40
(2299 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a găsit sfârșitul într-o canalizare

Un bărbat de 60 de ani din Feteși a murit duminică, 28 martie a.c., după ce a căzut într-o canalizare. În ajutorul victimei s-au deplasat de urgență două echipaje de la Stația de pompieri Fetești cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 22:20
(4578 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9304, cu 57 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 16:50
(4134 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9247, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2021, 15:40
(4495 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Reprezentanții Batalionului 113 Artilerie din Slobozia au dat startul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 pentru populația civilă. În cadrul instituției militare funcționează din această săptămânăun Centru ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 20:05
(3291 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9215, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 15:35
(3444 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi acordate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 30 de polițiști locali au acționat pentru verificarea  respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:35
(4649 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 2000 de Cereri Unice de Plată depuse

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a făcut o primă centralizare a Cererilor Unice de Plată, depuse de fermieri în perioada 1-26 martie 2021. La nivelul țării, potrivit datelor oficiale, ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:10
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9168, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 15:30
(4048 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii din Platonești și Țăndărei au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul pisciculturii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:25
(3457 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

În cursul zilei de miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, în extravilanul orașului Țăndărei, un bărbat în vârstă de 27 de ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:10
(2479 vizualizări - 4 comentarii)


Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

17 percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de joi, 25 martie 2021, pe raza comunelor Borănești și Coșereni, precum și una în București, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 12:50
(6833 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de sprijin pentru schema de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii climatice și conservarea pădurilor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că se primesc Cererile de sprijin pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 11:50
(8608 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...