Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

HABEMUS viceprimar PP-DD

Viceprimar cu dedicație la Slobozia

HABEMUS viceprimar PP-DD

Luni, 16 iunie 2014, la orele 16,00, consilierii PSD din Consiliul Local Slobozia (sprijiniți de cei doi consilieri ai PP-DD) au votat pentru numirea în funcția de viceprimar a lui Gabriel Mușat. Prezenți la lucrările acestei ședinței extraordinare, consilierii PNL, PD-L și PER au părăsit plenul înainte de vot. «Am acceptat funcția pentru a debloca situația din Consiliul Local și a asigura o bună funcționare a acestuia!» a declarat Gabriel Mușat imediat după ce a fost validat.

Viceprimar cu dedicație
Luni, 16 iunie 2014, la orele 16,00, Consiliul Local Slobozia s-a reunit într... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 11:10 (9390 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Livia Gomes rămâne primar la Sfântu Gheorghe

Livia Gomes rămîne primar la Sfîntu Gheorghe

În urmă cu 4 ani, ANI a constatat că Livia Gomes, primarul comunei Sfîntu Gheorghe, este incompatibilă cu funcția de primar. Pe 23 mai 2014, în urma solicitării Prefecturii Ialomița, ANI cere prefectului Gigi Petre să emită o decizie de încetare a mandatului de primar al Liviei Gomes. Replica prefectului Gigi Petre vine la aproape o lună distanță: «Instituția Prefectului-Județul Ialomița a menționat că nu poate aplica o astfel de sancțiune».

ANI zice da
În luna noiembrie a anului 2010, Agenția Națională de Integritate sesiza faptul că Livia Gomes a fost atît primar, cît și administrator... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 08:30 (10234 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vlad Neacșu, Radu Traian Iulian și Florin Grosu, suspectați de prejudicierea bugetului de stat cu 1,5 milioane de lei!

Slobozia: Percheziții la suspecți de «evaziune fiscală» și «spălare de bani»

Vlad Neacșu, Radu Traian Iulian și Florin Grosu, suspectați de prejudicierea bugetului de stat cu 1,5 milioane de lei!

UPDATE: Mandate de arestare, autoturisme de lux indisponibilizate!

«Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, împreună cu lucrători de Poliție din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, la data de 18 iunie 2014, au efectuat, cu autorizarea prealabilă a instanței, un număr de 15 percheziții domiciliare la mai multe locații din  județele Ialomița, Constanța, Prahova și București, fiind emise mandate de aducere pentru 7 persoane în vederea audierii» se arată într-un comunicat de presă emis de Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. «În cauză, se efectuează cercetări față de suspecții SC VLAMS HOLDING SRL, Neacșu Vladimir, Radu Traian Iulian și Grosu Florin sub aspectul săvîrșirii infracțiunilor... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2014, 11:20 (62448 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Șef de promoție, traficant de droguri de risc

S-a întîmplat la un liceu din Slobozia

EXCLUSIV: Șef de promoție, traficant de droguri de risc

Săptămîna trecută, Alin Cîrlig, elev în clasa a XII-a a Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia a fost arestat de procurorii DIICOT sub acuzația de «trafic de droguri de risc». În apartamentul tînărului, care locuia împreună cu o colegă de liceu, au fost descoperite «8 plante de canabis (...), aproximativ 1,2 kg de substanțe susceptibile a avea efecte psihoactive, aproximativ 5,5 kg de materie vegetală, suport pentru substanțele cu efect psihoactiv, precum și bunuri și accesorii destinate consumului de asemenea substanțe». Potrivit organelor judiciare, activitatea infracțională a tînărului era supravegheată din 2012. Oficialii școlari confirmă însă faptul că tînărul este șef de promoție... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 17:45 (47521 vizualizări - 102 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele de aur de la Amara

Tabăra «Pavilioane» ne așteaptă

Ruinele de aur de la Amara

Supraviețuitoare a unei tranziții care durează de 25 de ani, Tabăra «Pavilioane» de la Amara refuză să se predea. Cu o capacitate de 90 de locuri de cazare, această locație este una dintre ultimele 30 de tabere pentru copii din România rămasă în grija statului. Gestionată de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, tabăra a fost uitată de ialomițeni. Este vizitată însă anual de copii din Bistrița, Hunedoara, Harghita sau Mureș și reprezintă destinația favorită pentru concursurile de auto și navomodelism din țară.

Reclama e sufletul comerțului
Ascunsă pe malul lacului... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 08:50 (10115 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa slobozenilor este «acceptabilă»

Apa slobozenilor este «acceptabilă»

În urmă cu două săptămîni, în pragul «Sărbătorilor Sloboziei», Buletinul de Slobozia, oficiosul administrației locale, publica cel mai recent set de analize ale apei furnizate slobozenilor la robinete. Documentul încadrează apa drept «acceptabilă» din punctul de vedere al autorităților locale. Analizele au fost efectuate pe 15 aprilie 2014 de către ECOIND, iar responsabilitatea prelevării probelor aparține în exclusivitate SC URBAN.

Primăria se laudă cu probe «acceptabile»
După 5 ani de scandaluri interminabile și milioane de euro cheltuite pentru potabilizarea apei, administrația... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 12:40 (6294 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița e un parc auto second-hand

Ne plimbăm cu rable

Ialomița e un parc auto second-hand

Pe șoselele județului Ialomița circulă mai multe mașini second-hand, decît cele noi. Potrivit datelor statistice oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculări Vehicule, în luna aprilie 2014, în Ialomița, au fost înmatriculate în total 162 de automobile. Mai bine de trei sferturi dintre acestea au fost achiziționate «la mîna a doua».

Mașinile second-hand au prețuri fără concurență
Într-un raport calitate-preț, ialomițenii au preferat în aprilie, din punct de vedere al automobilelor achiziționate, să se gîndească mai întîi la buzunar. Nici nu-i de mirare în condițiile... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 10:35 (6890 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Ialomița rable

EVENIMENT

OSPA, «cenușăreasa» deconcentratelor ialomițene

De unde nu e, administrația județeană nu cere

OSPA, «cenușăreasa» deconcentratelor ialomițene

Prefectura Ialomița a dat publicității un raport cu privire la activitatea și problemele cu care se confruntă instituțiile deconcentrate din subordine. Potrivit documentului, cele mai multe lipsuri au fost constatate în cadrul Oficiului Județean de Studii Pedologice și Agrochimice Ialomița. Hîrtiile spun că OSPA este singura dintre instituții care și-a îndeplinit în 2013 sarcinile în proporție de doar 14%. În ciuda deficiențelor constatate, OSPA Ialomița a fost lăsată în voia sorții atît de Ministerul Agriculturii, cît și de reprezentații Prefecturii Ialomița. Ministerul de Resort i-a tăiat din fonduri, iar oficialii județeni au refuzat să vadă problemele instituției din simplul considerent că... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 08:30 (4980 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Afaceri» ilegale în familie

Rețea specializată în fapte de corupție, destructurată de procurorii ialomițeni

În urma unei anchete a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, un medic, un instructor auto, o angajată a Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, precum și rude sau apropiați ai acestora sînt acuzați de fapte de corupție. Aceștia făceau parte dintr-o rețea infracțională prin intermediul căreia au fost eliberate documente medicale false necesare obținerii permiselor auto. Totodată, membri aceleiași rețele divulgau informații despre controalele pe care ITM Ialomița urma să le desfășoare la anumite societăți comerciale, primind în schimbul detaliilor sume de bani.

«Clinic sănătos» pentru 50 de lei... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 22:40 (19005 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traficul cu ființe umane ia amploare în Ialomița

124 de «sclavi» în anul 2013

Traficul cu ființe umane ia amploare în Ialomița

Potrivit unei statistici a Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în 2013, 124 de persoane au devenit victime ale traficului de ființe umane. Cele mai multe dintre acestea au fost transformate de infractori în «sclavi». Dornici de a scăpa de sărăcia lucie în care trăiau, oamenii au crezut în cuvintele celor care le-au promis condiții de muncă decente și salarii pe măsură. Acest miraj s-a spulberat în momentul în care, ajunse peste hotare, victimele traficanților au dat peste o realitate crudă. Oamenii au fost siliți să muncească în condiții inumane și chiar să-și vîndă trupul la colț de stradă. Acest fenomen, susțin reprezentanții organelor judiciare din județ, continuă... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 15:10 (7096 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Absolvenții de liceu renunță la Bacalaureat

În Ialomița a scăzut numărul elevilor înscriși la examenul de maturitate

Absolvenții de liceu renunță la Bacalaureat

Fenomen mai puțin obișnuit în ceea ce privește numărul absolvenților de liceu care susțin Bacalaureatul în sesiunea
iunie-iulie 2014. Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că anul acesta, în județ, la examenul de maturitate s-au înscris 1955 de elevi, atît din promoția de anul acesta, cît și din cele anterioare. Toate acestea în condițiile în care, la finele anului școlar 2013-2013, au terminat clasa a XII-a peste 2500 de elevi.

Elevii fug de Bacalaureat
Marți, 10 iunie 2014, absolvenții de liceu au susținut prima probă din sesiunea de vară... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 12:25 (10383 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Căpușele, spaima ialomițenilor

Căpușele, spaima ialomițenilor

Căpușele au devenit inamicul public numărul unu al ialomițenilor. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia declară că în ultimele săptămîni numărul persoanelor mușcate de acest parazit a crescut semnificativ. Pentru a ține căpușele la distanță, specialiștii ne recomandă spray-uri pe bază de «Repelent».

Bolile provocate de căpușe Medicii îi avertizează pe ialomițeni să evite pe cît posibil zonele unde și-ar putea face apariția căpușele. Mușcătura de căpușă poate fi periculoasă, întrucît acestea transmit o bacterie ce provoacă «Boala Lyme». Afecțiunea se manifestă diferit de la... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 10:20 (4656 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele ialomițene în insolvență datorează statului 342 milioane de lei

Firmele ialomițene în insolvență datorează statului 342 milioane de lei

Mirajul fiscal denumit «insolvență» rezolvă doar pe sfert problema recuperării debitelor către bugetul de stat. Inspectorii fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița explică faptul că această procedură este adoptată de firmele care refuză să-și plătească obligațiile fiscale. Așa se face că instituția are de recuperat de la această categorie de datornici 342 milioane de lei, la data de 30 aprilie 2014. Pierdut în negura timpului, istoricul acestor debite arată că, pînă în prezent, firmele aflate în stare de insolvență au reușit să achite către stat doar 2 milioane de lei. Mai mult, în lupta cu datornicii Fiscul a intentat 1945 de acțiuni în instanță!

... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2014, 14:45 (10995 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană pierde anual 1000 de elevi

Școala ialomițeană pierde anual 1000 de elevi

Dincolo de aspectele ce țin de lipsa investițiilor sau rezultatele la examenele naționale, învățămîntul ialomițean suferă din cauza depopulării școlilor. Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că, în ultimii 4 ani, din școlile ialomițene au dispărut cîte 1000 de elevi. Pericolul desființării unităților de învățămînt, urmare a acestui fenomen, devine tot mai evident. Măsurile adoptate în acest sens de oficialii județeni pot fi numărate pe degete și nu schimbă cu nimic datele problemei.

Golurile din clase Fenomenul depopulării unităților de învățămînt din... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2014, 06:10 (6834 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele primesc fonduri consistente doar pe hârtie

Sănătate de milioane

Spitalele primesc fonduri consistente doar pe hîrtie

Situația economico-financiară a spitalelor ialomițene contravine realității din interiorul unităților medicale. Astfel, în timp ce rapoartele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimii 3 ani, fondurile alocate spitalelor din județ au crescut, managerii instituțiilor  reclamă faptul că nu se descurcă cu banii. De exemplu, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești au conturile blocate din cauza arieratelor!

Scriptic, totul e roz
Casele Județene de Asigurări de Sănătate îmbracă forma unor unități bancare care... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 22:45 (7539 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tur montan pe bicicletă, la 62 de ani

Gabriel Vîlcu, din nou la drum

Tur montan pe bicicletă, la 62 de ani

Gabriel Vîlcu, slobozeanul care a încercat anul trecut să facă Turul României pe bicicletă se pregătește din nou de drum. De astă dată el își propune un tur montan de 1000 de kilomentri în 7 zile. Turul se vrea un preambul la o viitoare expediție pe bicicletă de 3000 de kilometri pe care intenționează să o întreprindă la începutul lunii iulie...

Antrenament montan pe Transfăgărășan Miercuri, 4 iunie 2014, la orele 8,45, slobozeanul care a încercat anul trecut să facă Turul României pe bicicletă va porni din nou la drum. Traseul pe care îl va urma trece prin Ploiești, Brașov, Făgăraș... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 20:20 (3843 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Vicele Consiliului Județean, Ștefan Mușoiu, vinovat «definitiv și irevocabil»

Vicele Consiliului Județean, Ștefan Mușoiu, vinovat «definitiv și irevocabil»

La 2 ani de la constatarea ANI privind încălcarea legii... de către Ștefan Mușoiu, acesta continuă să ocupe funcția publică de vicepreședinte al Consiliului Județean. Mai mult decît atît, instituția ignoră decizia Înaltei Curți de Casație și Justiție care l-a declarat vinovat «definitiv și irevocabil» pentru «conflict de interese».

Comunicatele nu iartă și nu mint În urmă cu două săptămîni, Independent anunța că vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, a fost declarat de către Agenția Națională de Integritate... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 15:05 (8927 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

A devenit istorie

Viceprimarul PNL Cezar Zamfir a fost demis!

Vineri, 6 iunie, la orele 14,00, Consiliul Local Slobozia a votat pentru demiterea din funcție a viceprimarului Cezar Zamfir. Hotărîrea a fost adoptată cu o majoritate de 11 voturi. Înlocuitorul lui Cezar Zamfir în funcția de viceprimar al muncipiului Slobozia va fi consilierul PP-DD Gabriel Mușat.

11 din 11 Vineri, 6 iunie 2014, la orele 14,00, cei 9 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia, sprijiniți de cei 2 consilieri PP-DD, au votat pentru demiterea viceprimarului PNL Cezar Zamfir. Decizia, au susținut în plenul ședinței consilierii PSD, «a fost accelerată de atitudinea... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2014, 16:15 (17918 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Meditații particulare achitate din fondurile Spitalului Slobozia

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Camera de Conturi Ialomița demonstrează «negru pe alb» faptul că ilegalitățile s-au inventat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. De la salariați fictivi plătiți din bani publici și școliți pe banii unității, toate s-au petrecut între 2011-2013 la Spitalul Slobozia. Unul dintre angajații pentru care unitatea a plătit bani grei pentru a merge la școală este chiar juristul Vasile Zamfir! Acesta a cheltuit 15365 de lei pentru cursuri de mediator și meditațiile necesare admiterii în magistratură.

Cursuri de «mediator» plătite din banii spitalului
Auditorii Camerei... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 16:40 (12787 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Procurorii DIICOT, pe urmele traficanților de canabis

Slobozia: Procurorii DIICOT, pe urmele traficanților de canabis

Descinderi în dimineața zilei de joi, 5 iunie 2014. Procurorii DIICOT au descins în patru locații, două din București și două din Slobozia, pentru a identifica tot atîția suspecți. În ceea ce le privește pe persoanele vizate de anchetatori, acestea se făceau vinovate de comiterea infracțiunii de trafic de droguri. Descinderile de la Slobozia ale procurorilor DIICOT s-au desfășurat în zona fostului Complex Comercial «Azur». Anchetatorii au vizat doi tineri din oraș care, alături de alți doi din București, reușiseră să creeze un grup infracțional organizat, a cărui activitate infracțională viza «traficul de droguri». Respectivii suspecți s-ar face vinovați de faptul că ar fi comercializat cantități... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 13:40 (8064 vizualizări - 6 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
237 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

În cursul zilei de joi, 30 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase și Secția Rurală Slobozia au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:35
(13158 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni în sărbătoare: S-au împlinit 119 de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România

Eveniment marcant la Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. Oamenii în uniformă au serbat marți, 28 august a.c., 119 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România. La sfîrșitul săptămînii ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:06
(8910 vizualizări - 1 comentariu)


Alexeni: Acroșat pe DN2A

Marți, 28 august a.c., pe raza localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Conform cercetărilor preliminare, un pieton care s-a angajat în traversarea părții ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:02
(8336 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Căzănești: Beat cui la volan a provocat un accident

În cursul zilei de miercuri, 29 august a.c., Poliția Căzănești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Gării, din localitate, s-a produs un accident de circulație. Din cercetările efectuate de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:00
(8338 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori prinși la furat

Trei tineri, în vîrstă de 15 și 16 ani, din comuna Alexeni, sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Fapta a fost sesizată Poliției de către un bătrîn de 79 ani, din ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(7192 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Joi, 30 august a.c., la Miloșești, anexele unei gospodării au luat foc din cauza unei acumulări de gaze provenită de la o butelie. Potrivit cercetărilor preliminare, flacăra focului de la aragaz s-a stins ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(9054 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială
angajează
muncitori sau echipă pentru placări cu polistiren în București
Relații la telefon 0747/171.715

30 August 2012, 14:40


Hoți din Brăila, prinși în flagrant la Țăndărei

Patru persoane, cu vîrste cuprinse între 19 și 21 ani, domiciliați în județul Brăila, sînt cercetate pentru furt calificat, după ce au fost depistate în flagrant, în cursul nopții de marți spre miercuri ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 14:38
(7225 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

30 August 2012, 14:37


Slobozia: Pistol cu gaze, fără permis

În cursul zilei de marți, 28 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat, în urma unei acțiuni desfășurate, un bărbat de 57 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 13:01
(9758 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copaci dărîmați de vînt

Vîntul puternic înregistrat luni, 27 august a.c., pe teritoriul județului Ialomița a dus la prăbușirea unui copac pe acoperișul unei case. Evenimentul a avut loc în jurul orei 19,10, în cartierul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 12:55
(8166 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furtună


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

29 August 2012, 18:21


Anunț

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița caută să închirieze un apartament cu 4 sau 5 camere complet mobilat și utilat în vederea găzduirii unor voluntari străini pe perioadă de 1 an.
Se solicită o ofertă scrisă care să cuprindă adresa, descrierea apartamentului, numărul de camere, utilitățile, dotările deținute, date de contact în vederea vizitării locației și oferirii altor detalii etc.
Cei interesați sînt rugați să prezinte oferta la sediul DGASPC Ialomița din str. C.D. Gherea, nr. 1 (lîngă Șc. nr.6 Slobozia,
în spatele Pieței Mari), pînă pe data de 7.09.2012.
Pentru informații suplimentare ne puteți contacta la telefon 0243/231.088, între orele 8,00-16,00, persoană de contact Raluca Romaniuc.

29 August 2012, 18:08


Reviga: Atenție! Cad oameni din... nuc!

Temperaturile ridicate înregistrate la sfîrșitul săptămînii l-au băgat în spital pe un bărbat, de 53 ani, din Reviga. În noaptea de sîmbătă/duminică, 25/26 august a.c., omul a ajuns în stare gravă la Spitalul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 21:00
(8632 vizualizări - 0 comentarii)


Crimă la Coșereni. Și-a ucis prietenul de pahar cu parul!

Omor la drumul mare vineri, 25 august a.c., pe străzile din Coșereni. După ce au uitat numărul paharelor cu băutură turnate pe gît, doi localnici, de 37 și 47 ani, s-au luat la ceartă. Scandalul s-a terminat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:55
(10731 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Coșereni crimă


Fetești: O fetiță de 3 ani a murit după ce bunica sa i-a administrat cafea măcinată pe post de medicament!

Poliția a fost sesizată duminică, 26 august a.c., de către un reprezentant al Spitalului Fetești, cu privire la faptul că la camera de gardă a fost adusă o minoră de 2 ani și 11 luni, care ulterior a decedat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:48
(13003 vizualizări - 1 comentariu)


Păltiniș: Copil de 8 ani, acroșat de un autoturism

Duminică, 26 august a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2A, în localitatea Păltiniș, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:46
(7802 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Patru ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 22 și 40 ani, sînt cercetați de polițiștii rutieri întrucît au fost depistați la volanul unor autoturisme avînd o îmbibație alcoolică peste limitele legale. În ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:44
(8229 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Doi copii i-au furat bicicletele

Vineri, 24 august a.c., agentul Postului de Poliție Axintele a fost sesizat de către o femeie din comună, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din curtea locuinței două biciclete. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:43
(10787 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Casă în flăcări la Rovine, miriști incendiate

În dimineața zilei de duminică, 26 august a.c., în urma unui scurtcircuit electric, locuința unui cetățean din localitatea Rovine a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Garda Slobozia și Serviciul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:45
(9977 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tinere cercetate după ce au înșelat o vînzătoare

Două tinere, în vîrstă de 19, respectiv 26 de ani, ambele domiciliate în municipiul Brăila, sînt cercetate de polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:42
(7478 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: 121 tone de floarea-soarelui, ridicate în vederea confiscării

Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița și Gărzii Financiare-Secția Ialomița au efectuat o verificare la un punct de lucru pentru colectarea cerealelor situat în comuna Valea ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:41
(9804 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Luna prevenirii incendiilor»

În perioada 15 august-15 septembrie 2012, la nivel național se sărbătorește «Luna prevenirii incendiilor». Cu această ocazie, la nivelul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(6878 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Panică în rîndul locatarilor unui bloc aflat pe strada Ștefan cel Mare din Slobozia. Acoperișul imobilului a fost cuprins de flăcări. Speriați de faptul că flăcările s-ar putea extinde și la apartamentele ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(12012 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: N-a văzut gardul, din cauza alcoolului

Alcoolul i-a luat ochii, dar și direcția unui șofer, de 34 ani, din Manasia. Marți, 21 august 2012, acesta a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru că s-a urcat băut la volan, acesta a pierdut ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 17:05
(8018 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Bărbulești: Acțiune a Poliției

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Jilavele, în colaborare cu efective din cadrul Serviciului Rutier, au desfășurat marți, 21 august a.c., o acțiune integrată pe străzile din Bărbulești. Oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:51
(7724 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la buget de peste 2,170 milioane lei, 12 sesizări penale la Parchet

În luna iulie 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit  venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,170 milioane lei, din care aproape 0,347 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:45
(7968 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează cursuri de formare profesională pentru apicultor, bucătar, confecționer asamblor articole textile, frizer, coafor, manichiurist, pedichiurist ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:36
(9656 vizualizări - 2 comentarii)


Jilavele: Bătrîn de 88 ani, izbit frontal de o mașină

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în comuna Jilavele. Astfel, un bărbat, de 62 ani, domiciliat în localitatea Limanu-Constanța, în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:30
(9537 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Mihail Kogălniceanu: Soț și soție, acroșați de un autoturism. Femeia a murit!

Pe DN2A, la intersecția cu DJ212, în apropierea comunei Mihail Kogălniceanu, s-a produs un accident rutier în urma căruia două persoane, soț și soție, au fost grav rănite, una dintre acestea decedînd ulterior ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:27
(10047 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...