Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mamă pentru a cincisprezecea oară!

Premieră la Maternitatea Slobozia

Mamă pentru a cincisprezecea oară!

Performanță mai puțin obișnuită a unei femei din Țăndărei. În urmă cu o săptămînă, ea a adus pe lume al cincisprezecelea copil al familiei. Nașterea micuțului reprezintă o premieră și pentru medicii Maternității Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Specialiștii susțin că ultimul record la nașteri a fost atins în urmă cu 20 de ani de o altă mamă care a adus pe lume 13 copii... Deși femeia promite să dea naștere unui alt bebeluș, medicii susțin că o eventuală altă sarcină i-ar putea pune viața în pericol.

Un caz special Artemiza Tudor are 42 de ani și este din Țăndărei. În urmă cu... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2014, 11:35 (16948 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Taximetrie ca-n junglă la Slobozia

Sub ochii administrației locale

Taximetrie ca-n junglă la Slobozia

După luni întregi de scandaluri publice, reglări de conturi și acuzații mai mult sau mai puțin fondate, cei 210 taximetriști din Slobozia au intrat într-un con de umbră. Firmele le-au făcut angajaților cărți de muncă de 2 ore, independenții și-au găsit o a doua slujbă pentru a-și completa veniturile, iar veniturile rezultate din evaziunea fiscală ung pistoanele administrației locale mai ceva decît uleiurile premium. Însă nemulțumirile celor implicați în această activitate se acumulează, iar apropierea termenului de prelungire a autorizațiilor tulbură apele branșei. Potrivit informațiilor publice, data stabilită pentru prelungirea acestora cu alți 5 ani este 7 iunie 2014. Iar declarațiile de mai... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2014, 09:20 (12003 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 15 posibile zone cu risc de inundații

Hărțile de hazard au fost finalizate

Ialomița are 15 posibile zone cu risc de inundații

În urmă cu o săptămînă, Administrația Națională Apele Române anunța finalizarea integrală a hărților de hazard. Potrivit informațiilor, prin aceste hărți se evidențiază, în ansamblu, 10 bazine hidrografice ale rîurilor pe cursurile cărora se pot produce inundații. Raportat la nivelul județului Ialomița, specialiștii care au realizat planșele au identificat 15 posibile zone unde apele Ialomiței ar putea ieși din matcă în caz de viituri puternice.

Istoria hărților de hazard
În cursul anului 2012, la nivel național, Administrația Națională Apele Române anunța demararea unui proiect... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 12:05 (13048 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă penală în comuna Reviga

Cine a batjocorit-o pe minora de 12 ani?

În ediția anterioară, ziarul Independent relata despre cazul alarmant al unei fetițe de 12 ani, din comuna Reviga, care a adus pe lume un bebeluș. Noi date ies acum la iveală cu privire la această tulburătoare întîmplare. Ceea ce la prima vedere părea a fi un act voluntar al unei minore inconștiente, s-a tranformat într-o anchetă penală în toată regula. Polițiștii și procurorii au indicii că minora ar fi fost victima unei agresiuni sexuale...

Drama unui copil
Cazul fetiței de 12 ani din Reviga care a devenit mamă a tulburat... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 09:20 (9672 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir A SABOTAT Spitalul Slobozia

Juristul Vasile Zamfir A SABOTAT Spitalul Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost executat silit. Firma care a inițiat această procedură solicită recuperarea a 345 mii lei constînd în lucrări de reparații, penalități cauzate de întîrzieri la plată, precum și onorariul executorului judecătoresc. Potrivit unor date publice, vina pentru această situație aparține juristului Vasile Zamfir, care a refuzat să susțină în fața judecătorilor cauza Spitalului Slobozia. În replică la toate aceste aspecte, conducerea unității medicale declară că «factura nu este înregistrată în contabilitatea noastră. Vom depune contestație la executare!».

Lucrări cu scandal... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 07:15 (20697 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fraude bancare săvârșite în Numele Domnului

Infractori în sutană anchetați de procurorii DIICOT Ialomița

Fraude bancare săvîrșite în Numele Domnului

Doi preoți, unul din Ialomița și celălalt din Călărași, sînt principalii inculpați într-o anchetă demarată de procurorii DIICOT Ialomița. Sub acuzația de constituire a unui grup infracțional organizat, cele două fețe bisericești au înșelat zeci de unități bancare din Ialomița, Călărași și București. Preoții abordau persoane sărace pe care le convingeau să meargă la bănci și să obțină credite de nevoi personale în lei și euro. Pentru a nu da de bănuit, solicitanții erau transformați în salariați ai unor firme fictive. Sumele percepute variau între 16000 de lei și 33000 de euro. Cazul a fost trimis în instanță și se judecă la Tribunalul Ialomița. Cît despre preoții infractori, unul a fost suspendat... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 16:40 (22944 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia vrea contracte legale pentru spațiile comerciale

Schimbarea stăpînilor, «bucuria» chiriașilor

Spitalul Județean Slobozia vrea contracte legale pentru spațiile comerciale

După 4 ani de scandaluri legate de închirierea mai mult sau mai puțin legală a spațiilor comerciale din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, instituția dă liber la chirii. La sfîrșitul acestei luni, toate contractele de închiriere vor expira, iar negocierile pentru prelungirea lor se anunță foarte dure. Adrian Berbece, directorul interimar al celei mai mari unități medicale din județul Ialomița, declară că ia în calcul schimbarea destinației unora dintre aceste spații. Primele modificări au apărut deja...

Scandalul Floriconstruct atîrnă greu
Maniera în care au fost... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 14:20 (10808 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile slobozene se fac «frate» cu bulgarii din Razgrad

Înfrățire pentru fonduri europene

Autoritățile slobozene se fac «frate» cu bulgarii din Razgrad

Joi, 17 aprilie 2014, orașele Slobozia și Razgrad din Bulgaria au semnat un «acord de înfrățire». Ceremonia a avut loc la Slobozia, în sala de festivități a instituției. Primarul Alexandru Stoica a declarat cu acest prilej că acest acord ar putea reprezenta o cale de atragere a fondurilor europene. «Ne-am înfrățit cu orașul Razgrad pentru că e un oraș care are cam aceleași probleme ca și Slobozia... Sperăm ca experiențele comune pe care le avem să ne permită să accesăm mai ușor fonduri europene...» a declarat primarul Stoica. Acordul reprezintă un nou pas în efortul autorităților locale de identificare a unor oportunități investiționale pentru oraș. Reamintim că, în ultimii ani, numărul firmelor... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 12:30 (7777 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Multiplicatorii «Euro Agricultura», la Slobozia

Multiplicatorii «Euro Agricultura», la Slobozia

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit (APDRP) a demarat, în luna martie 2014, Campania Națională de Informare a Fermierilor privind modul de accesare a fondurilor europene din PNDR 2013 și etapa de pregătire pentru PNDR 2020. Miercuri, 16 aprilie 2014, la sala de conferințe a Direcției Sanitare Veterinare Ialomița s-a desfășurat un semninar pe această temă. Întîlnirea a fost prezidată de către secretarul de stat din cadrul APDRP, George Octavian Turtoi și expertul UNCO, Laurențiu Rebega, alături de președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Campania este organizată pentru prezentarea implementării Programului Național pentru Dezvoltare Rurală (PNDR) 2013 și, ca... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 08:50 (12639 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SC Drumuri și Poduri câștigă războiul declarat Curții de Conturi Ialomița

Și cei mai buni greșesc

SC Drumuri și Poduri cîștigă războiul declarat Curții de Conturi Ialomița

În urmă cu 3 ani, Curtea de Conturi Ialomița acuza conducerea SC Drumuri și Poduri de «efectuarea de plăți nelegale rezultate din acordarea comisiei de cenzori a unor indemnizații». Recent, după un proces lung și încurcat, conducerea societății a demonstrat negru pe alb că acuzațiile sînt nefondate. Potrivit Tribunalului Ialomița, «instanța trage concluzia că societății reclamante nu i se poate imputa nimic»...

Control cu scandal
În anul de grație 2011, reprezentanții Camerei de Conturi Ialomița au întreprins un amplu control de legalitate ce a vizat 30 de misiuni de audit financiar... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2014, 13:50 (12004 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene declară coplata un «eșec»

Servicii medicale de 8400 de lei

Spitalele ialomițene declară coplata un «eșec»

Coplata, introdusă de Ministerul Sănătății pentru susținerea financiară a spitalelor, pare sortită eșecului. Într-un an de la implementare, în Ialomița, cele patru unități medicale au reușit să adune la buget prin acest program guvernamental doar 8400 de lei. «Mulți dintre pacienții pe care îi tratăm nu se încadrează pentru a cotiza» declară la unison directorii spitalelor ialomițene...

Ministerul Sănătății aprobă, spitalele suferă
În urmă cu un an, Ministerul Sănătății implementa un nou sistem de susținere financiară a spitalelor din România. Denumit «coplată», programul presupunea... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2014, 09:20 (6403 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Istoria prinde viață la Slobozia

La 100 de ani de la izbucnirea Primului Război Mondial

Istoria prinde viață la Slobozia

Joi, 10 aprilie 2014, la ora 15,00, Ambasada Franței a organizat la Cimitirul Eroilor din Slobozia o ceremonie de comemorare a 100 de ani de la izbucnirea Primului Război Mondial. Evenimentula fost urmat de o expoziție cu tema «Lagărul de prizonieri din Slobozia», organizată la Centrul Cultural «Ionel Perlea». Potrivit istoricilor locali, «în anii Primului Război Mondial, la Slobozia a funcționat un lagăr german de prizonieri folosiți pentru lucrul cîmpului». Se presupune că locația unde a funcționat acest lagăr se suprapune cu actualul amplasament al garnizoanei Slobozia...

Cimitirul Eroilor a fost renovat... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2014, 15:15 (7440 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ialomița poate fi salvată prin voință și responsabilitate!»

Raluca Dumitrescu, director coordonator GAL «Dunărea de Jos»

«Ialomița poate fi salvată prin voință și responsabilitate!»

România va avea la dispoziție 40 miliarde de euro în ciclul programatic 2014-2020. O sumă uriașă, în condițile în care, în ciclul precedent, din cei 19,21 miliarde de euro a reușit să absoarbă doar 6,43 miliarde de euro... În fața acestui pariu care pare pierdut din start, Raluca Dumitrescu, director coordonator al Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos», susține o realitate diferită. După 7 ani de muncă și peste 300 de proiecte europene implementate, ea crede că viitorul României e unul european, iar Ialomița poate fi salvată de la falimentul administrativ și economic prin absorbția fondurilor europene...

Funia din casa spînzuratului... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2014, 12:05 (5487 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții județene cu bani de la CEC

Consiliul Județean Ialomița va cheltui 30 milioane de lei în următorii 2 ani

Investiții județene cu bani de la CEC

Incapabil să acceseze fonduri europene, Consiliul Județean Ialomița este obligat să apeleze și în acest an la împrumuturi bancare. Potrivit informațiilor publice furnizate de către edilii județeni, împrumutul, în valoare de 30 milioane de lei, va fi utilizat pentru realizarea unor investiții de interes public. Instituția se află la al patrulea împrumut de acest gen din ultimii 8 ani și susține că această practică este una benefică pentru județ.

4 împrumuturi în ultimii 8 ani
Practica împrumuturilor bancare este una veche, iar oficialii Consiliului Județean Ialomița nu pierd nicio... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2014, 09:55 (6359 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Digul de la Bentu, a doua «gaură neagră» a județului Ialomița

Cheltuială pe banii Guvernului

Digul de la Bentu, a doua «gaură neagră» a județului Ialomița

Administrația județului Ialomița a risipit, vreme de 20 de ani, fonduri pentru construcția sălii de spectacole a Consiliului Județean. Tot de atîta timp, Guvernul României investește într-o altă «gaură neagră» a județului: digul de pe brațul Borcea, din zona Bentu. În urma lucrărilor de consolidare efectuate anul trecut, obiectivul a înghițit fonduri guvernamentale în valoare de 2 milioane de lei. Obiectivul a intrat și în vizorul DNA după ce pentru același tip de lucrări s-a cheltuit ilegal suma de 4 milioane de lei. Investiția realizată în 2013 nu a rezolvat însă problema rezistenței obiectivului. Este nevoie de alte 7,6 milioane de lei de la Guvern pentru ca digul de la Bentu să fie reparat... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2014, 16:20 (8651 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fantoma circuitului de Formula 1

Consiliul Local Adîncata șomează de 14 luni

Fantoma circuitului de Formula 1

În comuna ialomițeană Adîncata pare că s-a răsturnat carul de la Caracal. De un an și jumătate, aleșii comunității se luptă în instanță să dizolve Consiliul Local. Motivul îl reprezintă circuitul de Formula 1, construit pe fostul islaz al localității și abandonat de propriul investitor. Lupta administrativă a blocat definitiv activitatea Primăriei. În ultimele 14 luni, în comuna Adîncata nu fost dezbătut sau aprobat vreun proiect de hotărîre... Mai mult, scandalul public iscat de pista de mare viteză a ajuns și în atenția organelor de cercetare penală. Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au întocmit o anchetă pentru a descoperi cum a fost posibilă concesionarea islazului comunal... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2014, 13:15 (8834 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dumitru Stănoiu, complice la evaziune fiscală?

«Ziua porților deschise» la Avicola, praf în ochii presei

Dumitru Stănoiu, complice la evaziune fiscală?

Un raport al Gărzii Financiare Ialomița din anul 2011 demonstrează indubitabil faptul că Avicola SA Slobozia a transformat evaziunea fiscală într-o metodă de profit. Raportul infirmă poziția publică a directorului societății, Dumitru Stănoiu, care a declarat public, în data de 20 martie 2014, că «furnizorul nu este răspunzător „în aval“ de marfa pe care o livrează. O dată ajunsă marfa în stradă, e a lui! Cade în sarcina organelor abilitate ale statului, Garda Financiară și ANAF să demonstreze o eventuală ilegalitate...».

Garda nu tace, nu iartă și nu minte
Devenit inamicul public... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2014, 14:25 (50661 vizualizări - 49 comentarii)

EVENIMENT

La coadă pentru o locuință socială

200 de săraci așteaptă un acoperiș deasupra capului

Bătaie pentru locuințele sociale ale Primăriei Slobozia. De 3 luni, 200 de oameni cu nevoi speciale din oraș au solicitat autorităților locale un acoperiș deasupra capului. În ciuda avalanșei de cereri, numărul imobilelor disponibile este infim. Slobozia are doar 97 de locuințe destinate persoanelor defavorizate...

Săracii, lăsați pe drumuri
Locuințele sociale deținute de Primăria Slobozia sînt administrate de Serviciul de Gospodărire Comunală. Este vorba despre un număr de 97 de locuințe destinate persoanelor defavorizate. Numărul imobilelor este însă prea mic față de solicitările... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 16:25 (8289 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au înghițit 300 de mii de doze de antibiotice

Statistica ultimelor 3 luni

Ialomițenii au înghițit 300 de mii de doze de antibiotice

La finalul sezonului rece, specialiștii în sănătate publică prezintă un raport privind numărul de medicamente prescrise de medici și costurile aferente tratamentelor. Cele mai multe rețete au fost eliberate persoanelor care au suferit de viroze respiratorii. În lupta contra infecțiilor respiratorii, ialomițenii au înghițit 300 mii de doze de antibiotice, pentru care s-a plătit suma de 400 mii de lei...

Sezonul îmbolnăvirilor Potrivit medicilor Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în lunile ianuarie și februarie ale acestui an, numărul cazurilor de viroze respiratorii a fost mai... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 14:20 (4185 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia are din nou tomograf

Spitalul Județean Slobozia are din nou tomograf

În urmă cu o săptămînă, tomograful Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost repornit. Aparatul a fost nefuncțional timp de 6 săptămîni, ca urmare a unei defecțiuni la componenta principală a instalației, cupola CT. Cheltuielile de reparație au costat 292 mii de lei, banii fiind acordați de Consiliul Județean Ialomița. În următoarea perioadă, instituția în administrarea căreia se află cel mai mare spital din județ va investi alți 100 mii de euro pentru achiziționarea de aparate de radiologie.

Activitatea spitalului, paralizată Computerul Tomograf al Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 12:10 (13741 vizualizări - 15 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni  caută o minoră, de 12 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea minorei sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:20
(7156 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului», ediția a III-a

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, a Consiliului Local Amara, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:05
(5288 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier în zona Popasului «Perla»

Accident rutier în orașul Amara, în zona Popasului «Perla». O femeie și un bărbat, ambii în vârstă de aproximativ 60 de ani, au fost răniți după ce două automobile s-au ciocnit. Din primele informații se ...[citește_toată_știrea]

7 August 2017, 19:13
(6750 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


ITM Ialomița: Amenzi de 100 mii de lei pentru «muncă la negru»

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna iulie 2017 o serie de controale tematice pentru a preveni și combate fenomenul «muncii la negru». În urma verificărilor au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 20:10
(6685 vizualizări - 1 comentariu)


Se închide gazul la Fetești

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării de gaze naturale în municipiul Fetești, pe străzile Anghel Saligny, Călărași și Ecaterina Teodoriu, vineri, 4 august 2017, în intervalul orar 8,00-12,00. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:35
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


«Trofeul Tinereții Amara 2017», sub supravegherea jandarmilor

Efective de jandarmi vor supraveghea, în perioada 3-6 august 2017, buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Misiunile oamenilor legii au ca scop prevenirea de fapte antisociale. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:05
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARGILL CEREALE SRL
angajează
LABORANT
pentru Silozul Bucu, județul Ialomița
2 posturi-unul permanent și
unul pe perioadă determinată (5 luni)
Cerințe minime: studii medii,
cunoștințe operare calculator;
studiile de specialitate sau
experiența în domeniu
constituie un avantaj
Responsabilități: determină calitatea
produselor la Recepție,
în timpul Depozitării, la Livrare,
întocmește documentele specifice
acestor operațiuni manual
și pe calculator și operează
în sistemul de gestiune toți indicii
calitativi necesari, întocmește rapoarte
Cei interesați sunt rugați
să trimită CV-ul pe adresa de mail:
[email protected]
sau pe fax la nr. 021/23.32.499,
cu mențiunea
«pentru laborant Bucu, județul Ialomița»
CV-urile pot fi depuse
și la poarta Silozului Bucu,

situat în strada Gh. Lazăr,
cu mențiunea de mai sus,
în atenția dlui Șerban Jan-șef locație.
Termenul limită de depunere al CV-urilor
este 10 August 2017

1 August 2017, 20:10


Polițiști noi la IPJ Ialomița

Polițiști noi la IPJ Ialomița

4 ofițeri și 12 agenți de poliție din promoția 2017 reîmprospătează colectivul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 31 iulie a.c., 4 ofițeri și 12 agenți de poliție s-au prezentat la ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 19:15
(5647 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza marți, 8 august 2017, o bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator. Este vorba de o firmă ce își desfășoară activitatea ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 15:20
(8328 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii auto!

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, efectuează, marți dimineața, 1 august 2017, 14 percheziții în ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 11:05
(5845 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați vineri, 28 iulie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană ar fi sustras bunuri din magazin ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 20:10
(5213 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 28-30 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:45
(4097 vizualizări - 0 comentarii)


Bilanț la ITM Ialomița. Peste 600 de controale, amenzi de peste 529 mii de lei!

Potrivit unui bilanț al ITM Ialomița pe primul semestru al anului 2017, în domeniul relațiilor de muncă au fost efectuate 668 de controale, 232 de angajatori fiind sancționați cu amenzi în cuantum de peste ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:35
(5352 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»

Doi tineri de 14, respectiv 22 de ani, din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată», sunt cercetați de polițiști. Tânărul de 22 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:15
(4454 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exerciții de alarmare

Primăria Slobozia informează că, începând cu luna august 2017, în prima zi de miercuri a fiecărei luni, în intervalul orar 10,00-11,00, se vor organiza și desfășura exerciții de alarmare. Astfel, vor fi ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 18:40
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie pe șantierele cu lucrări de săpături

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în perioada 5-7 iulie 2017, o campanie de control la unitățile din șantierele unde se efctuează lucrări de săpături. Având în vedere evenimentele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 15:20
(6130 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 34 mii de lei pentru patronii spălătoriilor auto

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă  Ialomița au verificat recent modul în care se respectă legislația în muncă de către patronii spălătoriilor auto de pe raza județului. Cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 21:05
(6592 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A scăzut infracționalitatea stradală

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut un bilanț al activității pe primul semestru al anului în curs. Potrivit statisticilor, infracționalitatea stradală sesizată la nivelul județului a ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:20
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Află de pe internet informații despre calitatea aerului

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița informează cetățenii cu privire la faptul că website-ul care oferea informații despre calitatea aerului a fost îmbunătățit. Astfel, cei interesați pot ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:05
(4434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale pe numele a cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 19 și 45 de ani, aceștia fiind suspecți în mai multe cauze privind comiterea de furturi. Pentru trei ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:40
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie ENEL: Fetești a rămas fără apă!

Vineri, 28 iulie 2017, în jurul orelor 15,20, în urma unei avarii la linia de alimentare cu tensiune a Uzinei de Apă Fetești, abonații din localitate au rămas fără apă potabilă. Au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:25
(5720 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat acroșat de un autoturism

Un bărbat de 34 de ani, din județul Constanța, a fost rănit în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Stelnica luni, 24 iulie 2017. Acesta a fost acroșat de un autoturism condus de un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2017, 16:35
(5528 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Stelnica accident


Movilița: Cinci persoane rănite într-un accident rutier

Accident rutier între localitățile Movilița și Coșereni. Cinci persoane au fost rănite după ce 3 mașini s-au ciocnit. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD, însoțiți de un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 17:21
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Duminică 22 iulie a.c., în jurul orei 1.30, jandarmii din cadrul unei patrule care asigura măsurile de ordine publică la manifestările culturale prilejuite de «Ziua Comunei Jilavele», au observat pe o alee ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 15:20
(6309 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele scandal


Tabără gratuită organizată de Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni a organizat o mini tabără la Mânăstirea Cozia din județul Vâlcea. Astfel, în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 12:15
(4637 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6220 șomeri, din care 943 șomeri indemnizați, respectiv 5277 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 11:10
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

Duminică, 23 iulie 2017, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ținut un moment de reculegere în fața instituției, pentru a cinsti memoria polițistului Sorin Vezeteu, ucis în ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2017, 15:30
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Oficialii MApN au intervenit pentru scoaterea din Dunăre a TAB-ului scufundat

Vineri, 21 iulie 2017, reprezentanții Ministerului Apărării Naționale au intervenit la Bordușani pentru a scoate din apele Dunării TAB-ul scufundat, în urma exercițiului militar NATO, desfășurat în zonă ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2017, 18:25
(11883 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm
șoferi profesioniști TIR
transport cereale
-curse locale
-salariu atractiv
Relații la telefon 0729/158.773

21 Iulie 2017, 11:20


CJP Ialomița: Solicitări scăzute pentru biletele de tratament

O situație a Casei Județene de Pensii Ialomița cu privire la acordarea tichetelor de tratament arată faptul că anul acesta pensionarii ialomițeni nu au făcut demersuri pentru a primi aceste bilete. Astfel ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2017, 18:15
(8289 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...