Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Taximetrie ca-n junglă la Slobozia

Sub ochii administrației locale

Taximetrie ca-n junglă la Slobozia

După luni întregi de scandaluri publice, reglări de conturi și acuzații mai mult sau mai puțin fondate, cei 210 taximetriști din Slobozia au intrat într-un con de umbră. Firmele le-au făcut angajaților cărți de muncă de 2 ore, independenții și-au găsit o a doua slujbă pentru a-și completa veniturile, iar veniturile rezultate din evaziunea fiscală ung pistoanele administrației locale mai ceva decît uleiurile premium. Însă nemulțumirile celor implicați în această activitate se acumulează, iar apropierea termenului de prelungire a autorizațiilor tulbură apele branșei. Potrivit informațiilor publice, data stabilită pentru prelungirea acestora cu alți 5 ani este 7 iunie 2014. Iar declarațiile de mai... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2014, 09:20 (12002 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 15 posibile zone cu risc de inundații

Hărțile de hazard au fost finalizate

Ialomița are 15 posibile zone cu risc de inundații

În urmă cu o săptămînă, Administrația Națională Apele Române anunța finalizarea integrală a hărților de hazard. Potrivit informațiilor, prin aceste hărți se evidențiază, în ansamblu, 10 bazine hidrografice ale rîurilor pe cursurile cărora se pot produce inundații. Raportat la nivelul județului Ialomița, specialiștii care au realizat planșele au identificat 15 posibile zone unde apele Ialomiței ar putea ieși din matcă în caz de viituri puternice.

Istoria hărților de hazard
În cursul anului 2012, la nivel național, Administrația Națională Apele Române anunța demararea unui proiect... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 12:05 (13041 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală în comuna Reviga

Cine a batjocorit-o pe minora de 12 ani?

În ediția anterioară, ziarul Independent relata despre cazul alarmant al unei fetițe de 12 ani, din comuna Reviga, care a adus pe lume un bebeluș. Noi date ies acum la iveală cu privire la această tulburătoare întîmplare. Ceea ce la prima vedere părea a fi un act voluntar al unei minore inconștiente, s-a tranformat într-o anchetă penală în toată regula. Polițiștii și procurorii au indicii că minora ar fi fost victima unei agresiuni sexuale...

Drama unui copil
Cazul fetiței de 12 ani din Reviga care a devenit mamă a tulburat... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 09:20 (9670 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir A SABOTAT Spitalul Slobozia

Juristul Vasile Zamfir A SABOTAT Spitalul Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost executat silit. Firma care a inițiat această procedură solicită recuperarea a 345 mii lei constînd în lucrări de reparații, penalități cauzate de întîrzieri la plată, precum și onorariul executorului judecătoresc. Potrivit unor date publice, vina pentru această situație aparține juristului Vasile Zamfir, care a refuzat să susțină în fața judecătorilor cauza Spitalului Slobozia. În replică la toate aceste aspecte, conducerea unității medicale declară că «factura nu este înregistrată în contabilitatea noastră. Vom depune contestație la executare!».

Lucrări cu scandal... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 07:15 (20694 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fraude bancare săvârșite în Numele Domnului

Infractori în sutană anchetați de procurorii DIICOT Ialomița

Fraude bancare săvîrșite în Numele Domnului

Doi preoți, unul din Ialomița și celălalt din Călărași, sînt principalii inculpați într-o anchetă demarată de procurorii DIICOT Ialomița. Sub acuzația de constituire a unui grup infracțional organizat, cele două fețe bisericești au înșelat zeci de unități bancare din Ialomița, Călărași și București. Preoții abordau persoane sărace pe care le convingeau să meargă la bănci și să obțină credite de nevoi personale în lei și euro. Pentru a nu da de bănuit, solicitanții erau transformați în salariați ai unor firme fictive. Sumele percepute variau între 16000 de lei și 33000 de euro. Cazul a fost trimis în instanță și se judecă la Tribunalul Ialomița. Cît despre preoții infractori, unul a fost suspendat... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 16:40 (22937 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia vrea contracte legale pentru spațiile comerciale

Schimbarea stăpînilor, «bucuria» chiriașilor

Spitalul Județean Slobozia vrea contracte legale pentru spațiile comerciale

După 4 ani de scandaluri legate de închirierea mai mult sau mai puțin legală a spațiilor comerciale din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, instituția dă liber la chirii. La sfîrșitul acestei luni, toate contractele de închiriere vor expira, iar negocierile pentru prelungirea lor se anunță foarte dure. Adrian Berbece, directorul interimar al celei mai mari unități medicale din județul Ialomița, declară că ia în calcul schimbarea destinației unora dintre aceste spații. Primele modificări au apărut deja...

Scandalul Floriconstruct atîrnă greu
Maniera în care au fost... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 14:20 (10807 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile slobozene se fac «frate» cu bulgarii din Razgrad

Înfrățire pentru fonduri europene

Autoritățile slobozene se fac «frate» cu bulgarii din Razgrad

Joi, 17 aprilie 2014, orașele Slobozia și Razgrad din Bulgaria au semnat un «acord de înfrățire». Ceremonia a avut loc la Slobozia, în sala de festivități a instituției. Primarul Alexandru Stoica a declarat cu acest prilej că acest acord ar putea reprezenta o cale de atragere a fondurilor europene. «Ne-am înfrățit cu orașul Razgrad pentru că e un oraș care are cam aceleași probleme ca și Slobozia... Sperăm ca experiențele comune pe care le avem să ne permită să accesăm mai ușor fonduri europene...» a declarat primarul Stoica. Acordul reprezintă un nou pas în efortul autorităților locale de identificare a unor oportunități investiționale pentru oraș. Reamintim că, în ultimii ani, numărul firmelor... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 12:30 (7776 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Multiplicatorii «Euro Agricultura», la Slobozia

Multiplicatorii «Euro Agricultura», la Slobozia

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit (APDRP) a demarat, în luna martie 2014, Campania Națională de Informare a Fermierilor privind modul de accesare a fondurilor europene din PNDR 2013 și etapa de pregătire pentru PNDR 2020. Miercuri, 16 aprilie 2014, la sala de conferințe a Direcției Sanitare Veterinare Ialomița s-a desfășurat un semninar pe această temă. Întîlnirea a fost prezidată de către secretarul de stat din cadrul APDRP, George Octavian Turtoi și expertul UNCO, Laurențiu Rebega, alături de președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Campania este organizată pentru prezentarea implementării Programului Național pentru Dezvoltare Rurală (PNDR) 2013 și, ca... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 08:50 (12637 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SC Drumuri și Poduri câștigă războiul declarat Curții de Conturi Ialomița

Și cei mai buni greșesc

SC Drumuri și Poduri cîștigă războiul declarat Curții de Conturi Ialomița

În urmă cu 3 ani, Curtea de Conturi Ialomița acuza conducerea SC Drumuri și Poduri de «efectuarea de plăți nelegale rezultate din acordarea comisiei de cenzori a unor indemnizații». Recent, după un proces lung și încurcat, conducerea societății a demonstrat negru pe alb că acuzațiile sînt nefondate. Potrivit Tribunalului Ialomița, «instanța trage concluzia că societății reclamante nu i se poate imputa nimic»...

Control cu scandal
În anul de grație 2011, reprezentanții Camerei de Conturi Ialomița au întreprins un amplu control de legalitate ce a vizat 30 de misiuni de audit financiar... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2014, 13:50 (12000 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene declară coplata un «eșec»

Servicii medicale de 8400 de lei

Spitalele ialomițene declară coplata un «eșec»

Coplata, introdusă de Ministerul Sănătății pentru susținerea financiară a spitalelor, pare sortită eșecului. Într-un an de la implementare, în Ialomița, cele patru unități medicale au reușit să adune la buget prin acest program guvernamental doar 8400 de lei. «Mulți dintre pacienții pe care îi tratăm nu se încadrează pentru a cotiza» declară la unison directorii spitalelor ialomițene...

Ministerul Sănătății aprobă, spitalele suferă
În urmă cu un an, Ministerul Sănătății implementa un nou sistem de susținere financiară a spitalelor din România. Denumit «coplată», programul presupunea... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2014, 09:20 (6402 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Istoria prinde viață la Slobozia

La 100 de ani de la izbucnirea Primului Război Mondial

Istoria prinde viață la Slobozia

Joi, 10 aprilie 2014, la ora 15,00, Ambasada Franței a organizat la Cimitirul Eroilor din Slobozia o ceremonie de comemorare a 100 de ani de la izbucnirea Primului Război Mondial. Evenimentula fost urmat de o expoziție cu tema «Lagărul de prizonieri din Slobozia», organizată la Centrul Cultural «Ionel Perlea». Potrivit istoricilor locali, «în anii Primului Război Mondial, la Slobozia a funcționat un lagăr german de prizonieri folosiți pentru lucrul cîmpului». Se presupune că locația unde a funcționat acest lagăr se suprapune cu actualul amplasament al garnizoanei Slobozia...

Cimitirul Eroilor a fost renovat... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2014, 15:15 (7438 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ialomița poate fi salvată prin voință și responsabilitate!»

Raluca Dumitrescu, director coordonator GAL «Dunărea de Jos»

«Ialomița poate fi salvată prin voință și responsabilitate!»

România va avea la dispoziție 40 miliarde de euro în ciclul programatic 2014-2020. O sumă uriașă, în condițile în care, în ciclul precedent, din cei 19,21 miliarde de euro a reușit să absoarbă doar 6,43 miliarde de euro... În fața acestui pariu care pare pierdut din start, Raluca Dumitrescu, director coordonator al Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos», susține o realitate diferită. După 7 ani de muncă și peste 300 de proiecte europene implementate, ea crede că viitorul României e unul european, iar Ialomița poate fi salvată de la falimentul administrativ și economic prin absorbția fondurilor europene...

Funia din casa spînzuratului... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2014, 12:05 (5485 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții județene cu bani de la CEC

Consiliul Județean Ialomița va cheltui 30 milioane de lei în următorii 2 ani

Investiții județene cu bani de la CEC

Incapabil să acceseze fonduri europene, Consiliul Județean Ialomița este obligat să apeleze și în acest an la împrumuturi bancare. Potrivit informațiilor publice furnizate de către edilii județeni, împrumutul, în valoare de 30 milioane de lei, va fi utilizat pentru realizarea unor investiții de interes public. Instituția se află la al patrulea împrumut de acest gen din ultimii 8 ani și susține că această practică este una benefică pentru județ.

4 împrumuturi în ultimii 8 ani
Practica împrumuturilor bancare este una veche, iar oficialii Consiliului Județean Ialomița nu pierd nicio... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2014, 09:55 (6358 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Digul de la Bentu, a doua «gaură neagră» a județului Ialomița

Cheltuială pe banii Guvernului

Digul de la Bentu, a doua «gaură neagră» a județului Ialomița

Administrația județului Ialomița a risipit, vreme de 20 de ani, fonduri pentru construcția sălii de spectacole a Consiliului Județean. Tot de atîta timp, Guvernul României investește într-o altă «gaură neagră» a județului: digul de pe brațul Borcea, din zona Bentu. În urma lucrărilor de consolidare efectuate anul trecut, obiectivul a înghițit fonduri guvernamentale în valoare de 2 milioane de lei. Obiectivul a intrat și în vizorul DNA după ce pentru același tip de lucrări s-a cheltuit ilegal suma de 4 milioane de lei. Investiția realizată în 2013 nu a rezolvat însă problema rezistenței obiectivului. Este nevoie de alte 7,6 milioane de lei de la Guvern pentru ca digul de la Bentu să fie reparat... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2014, 16:20 (8651 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fantoma circuitului de Formula 1

Consiliul Local Adîncata șomează de 14 luni

Fantoma circuitului de Formula 1

În comuna ialomițeană Adîncata pare că s-a răsturnat carul de la Caracal. De un an și jumătate, aleșii comunității se luptă în instanță să dizolve Consiliul Local. Motivul îl reprezintă circuitul de Formula 1, construit pe fostul islaz al localității și abandonat de propriul investitor. Lupta administrativă a blocat definitiv activitatea Primăriei. În ultimele 14 luni, în comuna Adîncata nu fost dezbătut sau aprobat vreun proiect de hotărîre... Mai mult, scandalul public iscat de pista de mare viteză a ajuns și în atenția organelor de cercetare penală. Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au întocmit o anchetă pentru a descoperi cum a fost posibilă concesionarea islazului comunal... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2014, 13:15 (8834 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dumitru Stănoiu, complice la evaziune fiscală?

«Ziua porților deschise» la Avicola, praf în ochii presei

Dumitru Stănoiu, complice la evaziune fiscală?

Un raport al Gărzii Financiare Ialomița din anul 2011 demonstrează indubitabil faptul că Avicola SA Slobozia a transformat evaziunea fiscală într-o metodă de profit. Raportul infirmă poziția publică a directorului societății, Dumitru Stănoiu, care a declarat public, în data de 20 martie 2014, că «furnizorul nu este răspunzător „în aval“ de marfa pe care o livrează. O dată ajunsă marfa în stradă, e a lui! Cade în sarcina organelor abilitate ale statului, Garda Financiară și ANAF să demonstreze o eventuală ilegalitate...».

Garda nu tace, nu iartă și nu minte
Devenit inamicul public... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2014, 14:25 (50659 vizualizări - 49 comentarii)

EVENIMENT

La coadă pentru o locuință socială

200 de săraci așteaptă un acoperiș deasupra capului

Bătaie pentru locuințele sociale ale Primăriei Slobozia. De 3 luni, 200 de oameni cu nevoi speciale din oraș au solicitat autorităților locale un acoperiș deasupra capului. În ciuda avalanșei de cereri, numărul imobilelor disponibile este infim. Slobozia are doar 97 de locuințe destinate persoanelor defavorizate...

Săracii, lăsați pe drumuri
Locuințele sociale deținute de Primăria Slobozia sînt administrate de Serviciul de Gospodărire Comunală. Este vorba despre un număr de 97 de locuințe destinate persoanelor defavorizate. Numărul imobilelor este însă prea mic față de solicitările... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 16:25 (8289 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au înghițit 300 de mii de doze de antibiotice

Statistica ultimelor 3 luni

Ialomițenii au înghițit 300 de mii de doze de antibiotice

La finalul sezonului rece, specialiștii în sănătate publică prezintă un raport privind numărul de medicamente prescrise de medici și costurile aferente tratamentelor. Cele mai multe rețete au fost eliberate persoanelor care au suferit de viroze respiratorii. În lupta contra infecțiilor respiratorii, ialomițenii au înghițit 300 mii de doze de antibiotice, pentru care s-a plătit suma de 400 mii de lei...

Sezonul îmbolnăvirilor Potrivit medicilor Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în lunile ianuarie și februarie ale acestui an, numărul cazurilor de viroze respiratorii a fost mai... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 14:20 (4185 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia are din nou tomograf

Spitalul Județean Slobozia are din nou tomograf

În urmă cu o săptămînă, tomograful Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost repornit. Aparatul a fost nefuncțional timp de 6 săptămîni, ca urmare a unei defecțiuni la componenta principală a instalației, cupola CT. Cheltuielile de reparație au costat 292 mii de lei, banii fiind acordați de Consiliul Județean Ialomița. În următoarea perioadă, instituția în administrarea căreia se află cel mai mare spital din județ va investi alți 100 mii de euro pentru achiziționarea de aparate de radiologie.

Activitatea spitalului, paralizată Computerul Tomograf al Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 12:10 (13741 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

20 de voluntari au donat sânge pentru a sprijini copiii orfani

Acțiune umanitară la Centrul de Transfuzii Sanguine Slobozia

20 de voluntari au donat sînge pentru a sprijini copiii orfani

Proaspăt înființată, Asociația «Sprijin pentru Cetățeni» a demarat deja prima campanie umanitară. Sub sloganul «Sîngele salvează zîmbete», 20 de voluntari din cadrul ONG «Sprijin pentru Cetățeni» au venit la Centrul de Transfuzii Sanguine pentru a dona sînge. Cu bonurile de masă pe care le-au primit, aceștia au cumpărat jucării și alimente pentru copiii instituționalizați la Centrul de Plasament Nr. 2. Acțiunea demarată la Slobozia se va extinde în alte 5 județe din țară...

Tinerii, exemple pentru noi toți
Asociația «Sprijin pentru Cetățeni» este cea mai nouă ONG înființată la... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 10:35 (6417 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bărbulești: Percheziții domiciliare

Miercuri, 13 aprilie, la Bărbulești a fost organizată o acțiune de amploare a Poliției. Au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, fiind verificate și 10 mașini, în timp ce 20 de persoane au fost legitimate ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:11
(13599 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A falsificat documentele fiscale pentru a-și justifica marfa

Un moldovean de 37 ani a fost prins ieri, 13 aprilie, de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta mărfuri a căror provenință era falsificată. Individul a fost oprit de polițiști în zona Sinești, solicitîndu ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:08
(10715 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni fals


Amara: Acțiune în trafic

Miercuri, 13 aprilie, la Amara, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune ce a vizat disciplinizarea traficului rutier. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în verificarea a peste 50 de vehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:06
(10659 vizualizări - 5 comentarii)


Alexeni: I-au furat porumbul din hambar

Miercuri, 13 aprilie, un bătrîn de 84 ani a anunțat Poliția că din hambarul situat în curtea casei sale au dispărut mai multe unelte agricole și mai mulți saci de porumb. În urma cercetărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:05
(10109 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Amara: Căruțaș amendat pentru transport de fier vechi

250 kg de fier vechi, transportate fără documente de un căruțaș din Amara, au adus bărbatului o amendă de 1000 lei. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni în timp ce se deplasa cu căruța pe șoseaua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:00
(8523 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat banii șoferului

Un șofer al unei firme de transport persoane a sesizat polițiștilor ialomițeni că a fost victima unei infracțiuni. Bărbatul a reclamat, marți, 12 aprilie, că doi tineri i-au furat 400 lei, bani proveniți ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 14:55
(9077 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pământ

Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pămînt

Polițiștii efectuează cercetări privind trei persoane care au fost depistate în timp ce sustrăgeau cablu electrice de la puțurile de apă ce aparțineau unei societăți comerciale cu sediul în Fetești. În ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:41
(9774 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mai multe persoane urmărite general, depistate

Polițiști de investigații criminale au desfășurat în cursul zilei de marți, 12 aprilie a.c., mai multe acțiuni ce au vizat punerea în executare a mandatelor, dar și identificarea persoanelor ce se sustrag ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:37
(9090 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a intervenit în dimineața zilei de miercuri, 13 aprilie, în jurul orei 10.00, pentru ridicarea unui element de muniție descoperit ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:35
(9038 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două intervenții SMURD în două ore

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au intervenit în cursul zilei de marți, 12 aprilie, pentru acordarea asistenței medicale în cazul a doi bărbați. În primul caz, paramedicii ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:33
(8088 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Pesticide expirate

Peste 27 litri de substanțe periculoase au fost descoperite, marți, 12 aprilie în comuna Ciulnița. Produsele au fost găsite de polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase, în urma ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:31
(10560 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de materiale feroase și cabluri

Noaptea trecută (12/13 aprilie), polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii din localitate au organizat o acțiune în intervalul orar 23,00-4,00, pentru prevenirea furturilor de materiale feroase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:30
(8960 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Peste 60 de persoane legitimate și 52 de autovehicule controlate, acestea sînt principalele rezultate ale unei acțiuni desfășurate zilele precedente de polițiștii compartimentului rutier din Țăndărei. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:25
(9041 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 99%

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna martie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 39 milioane lei, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:54
(8395 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Miercuri, 13 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează o acțiune inedită. Intitulat strategic «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV», evenimentul marchează, în perioada 11-16 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:48
(13236 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:35
(6502 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Păziți școlile de hoți!

«În perioada 22-24 februarie 2011, la nivelul județului a fost desfășurată o acțiune de verificare a modului în care sînt asigurate unitățile de învățămînt» informează un comunicat al polițiștilor ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:30
(10345 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la Ion Ghica: S-au bătut pînă la venirea polițiștilor

Un apel pe numărul de urgență 112, anunța luni, 11 aprilie, la prînz, un scandal în centrul satului Ion Ghica aparținînd comunei Ciulnița. Doi bărbați își cărau pumni cu nemiluita, unul dintre aceștia folosind ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:25
(9468 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Ghica scandal


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Furt calificat. Această faptă se reține în sarcina a trei persoane, cu vîrste cuprinse între 25 și 58 ani. Cei trei sînt acuzați că în perioada septembrie 2010-aprilie 2011 au furat din curtea și locuința ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:20
(8994 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Băut, la volan

Un slobozean a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul avea o alcoolemie de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:15
(6707 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Un adolescent de 17 ani a murit după ce un bloc de calcar a căzut peste el

Polițiștii cercetează modul în care a survenit decesul unui adolescent de 17 ani, din Bordușani. Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii au fost sesizați de o femeie din Bordușani despre ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 15:28
(15003 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Bordușani deces


Slobozia: Înșelăciune la telefon

Slobozia: Înșelăciune la telefon

Potrivit anchetatorilor, de la începutul anului polițiștii Compartimentului de Investigații Criminale au întocmit 4 dosare penale pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune. Ultima faptă de acest gen ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:59
(12147 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: A condus băut, a provocat un accident și a refuzat recoltarea de sînge

Un bărbat de 56 ani, din Slobozia, este acuzatul principal într-un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și refuzul de a se supune recoltării de probe biologice de sînge. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:46
(11052 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: 10 minori au furat rechizitele școlii

Vineri, 8 aprilie, polițiștii din Armășești au fost alarmați cu privire la faptul că dintr-o anexă a Școlii Generale Malu Roșu au dispărut mai multe rechizite. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:43
(12133 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Minorii dispăruți la sfîrșitul lunii precedente au fost găsiți de polițiști. Cei doi vagabondau pe raza municipiului Tulcea, iar cît au fost dați dispăruți nu au fost victimele niciunei infracțiuni. În ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:42
(7840 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: 165 locuri de muncă la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 15 aprilie 2011, ora 9.00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:30
(9454 vizualizări - 2 comentarii)


Perieți: A furat ceea ce trebuia să păzească

Un paznic din Perieți este cercetat penal pentru furt calificat întrucît, în timp ce presta servicii de pază la o firmă, a furat ceea ce trebuia să păzească. Polițiștii din comună au fost anunțați vineri ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:21
(10985 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Jilavele: Incendiu provocat intenționat

În urma unui apel primit prin 112 în dimineața zilei de luni, 11 aprilie a.c., în jurul orei 3.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la două clădiri ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:19
(8922 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele incendiu


Balaciu: Infractor arestat

Un bucureștean de 60 ani a fost prins de polițiștii ialomițeni pe raza comunei Balaciu. Bărbatul se sustrăgea executării unei pedepse de 3 ani cu închisoarea pentru furt. Bărbatul a fost încarcerat în arestul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:18
(9628 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Fără permis, la volan

Un tînăr de 21 ani a fost prins de polițiștii din Gheorghe Lazăr, duminică, 10 aprilie, în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Actual, tînărul este cercetat penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:17
(7661 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...