Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Lista neagră a primăriilor «infractoare»

Curtea de Conturi confirmă ilegalități flagrante în administrația ialomițeană

Lista neagră a primăriilor «infractoare»

Independent relata în ediția precedentă despre valoarea deficitului bugetar acumulat în administrația locală ialomițeană. «Gaura neagră» de 9,5 milioane de lei din bugetele primăriilor din județ reprezintă doar vîrful ice-berg-ului în materie de nereguli financiar-contabile și fiscale administrative. Inspectorii Camerei de Conturi Ialomița au demonstrat încă o dată că cele mai multe infracțiuni se comit în sediile primăriilor ialomițene. Astfel, edilii s-au «specializat» în acordarea de sporuri salariale ilegale, efectuarea de plăți pentru obiective neexecutate sau încasări necuvenite din fonduri guvernamentale...

Primăria Slobozia a încasat ilegal banii Fondului pentru Mediu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 15:20 (10644 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Vînători și pescari hoinari prin Slobozia

Sîmbătă, 22 februarie 2014, pe platoul din fața Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia s-a desfășurat prima ediție a festivalului «Vînător și Pescar Hoinar prin Bărăgan». Evenimentul a fost organizat de Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița, în colaborare cu autoritățile locale și județene. Manifestarea, aflată la prima ediție, a reunit peste 200 de vînători și pescari din toate zonele județului, dar și din județele învecinate. Desfășurat pe parcursul întregii zile, evenimentul a atras prin expoziția de trofee aparținînd membrilor Asociației, prin concursul canin dedicat celor mai buni cîini de vînătoare, dar și prin pitorescul ținutelor purtate de vînătorii prezenți. ... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 14:45 (12163 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

8000 de persoane sunt în căutarea unui loc de muncă

Cod roșu de șomaj în Ialomița

8000 de persoane sînt în căutarea unui loc de muncă

Declinul mediului de afaceri din Ialomița afectează și piața forței de muncă. Amenințați de faliment, tot mai mulți angajatori din județ apelează la concedieri pentru a-și susține afacerile. Datele statistice arată că, la sfîrșitul anului trecut, în Ialomița rata șomajului atingea procentul de 7,43%. Mai mult, reprezentanții Oficiului Național al Registrului Comerțului demonstrează foarte clar că firmele din județ sînt în continuare afectate de recesiune...

Șomeri și fără speranță
Potrivit datelor oficiale furnizate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 14:15 (6575 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița, după 7 ani de integrare europeană

Ialomița, după 7 ani de integrare europeană

Administrația locală din Ialomița rămîne în continuare departe de Europa. În cei 7 ani scurși de la integrarea în spațiul comunitar, jumătate dintre primăriile județului au eșuat în încercarea de a atrage fondurile puse la dispoziție de Uniunea Europeană. Astfel, în plan administrativ, gradul de absorbție este de doar 10%. Pe de altă parte, mediul privat a excelat în atragerea banilor comunitari. 90% din fondurile structurale care au intrat în Ialomița, în perioada 2007-2014, aparțin investițiilor private.

Primăriile ialomițene întorc spatele Uniunii Europei
De 7 ani, de cînd... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 13:30 (2458 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia nu mai are locuri de veci

Cimitirul de la Bora e plin ochi

Slobozia nu mai are locuri de veci

Anunțată încă de anul trecut, lipsa locurilor de veci în Cimitirul Bora a devenit o problemă reală. În ciuda eforturilor autorităților de a extinde spațiul destinat înhumării, capacitatea Cimitirului Bora a fost depășită. La acest moment, locurile disponibile se pot număra pe degete. Soluțiile identificate de autorități sînt un nou cimitir în viitorul apropiat sau cimitirul de la Slobozia Nouă, în curs de amenajare...

Criză de locuri de veci În fiecare an, cererea pentru locuri de veci în cimitirele orașului crește. Reprezentanții Administrației Cimitirelor din Slobozia au o listă de... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 12:25 (6684 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Codul Roșu a fost salvarea noastră!»

Prefectul Gigi Petre

«Codul Roșu a fost salvarea noastră!»

În Ialomița miroase a primăvară. Ghioceii au înflorit a doua oară, mămicile au ieșit cu cărucioarele în parcuri, fermierii vorbesc despre semănăturile de primavară... Doar peticele de zăpadă de pe străzi mai amintesc că e iarnă. În acest context, a vorbi despre cifrele viscolului de acum două săptămîni pare de prisos. Noi contrazicem însă această afirmație. Întîi de toate, pentru că nici pînă la acest moment nu există o notă de plată finală...

Laudă-te, Prefectură!
Cît a ținut viscolul, prefectul Gigi Petre a fost lăudat. L-au lăudat colegii, l-au lăudat dușmanii...Pînă și Rovana Plumb a simțit nevoia să o facă. Aici, la Slobozia... Totuși, județul a fost blocat 3 zile! Pas de mai înțelege ceva...... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 11:20 (6898 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița (nu) se integrează în Europa

Ialomița (nu) se integrează în Europa

După 12 ani de așteptare, Consiliul Județean Ialomița a transformat structura administrativă destinată absorbției fondurilor europene într-un instrument politic. Vineri, 14 februarie 2014, 40 de primari ialomițeni au votat «la comandă» pentru schimbarea statutului Asociației pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița. Potrivit declarațiilor oficiale, se oferă astfel un cadru și instrumente administrative adecvate pentru absorbția fondurilor europene. În fapt, noul statut impune un control politic, centralizat, al autorităților județene asupra proiectelor de dezvoltare locală. Din Consiliul  Director al ADIL lipsesc reprezentanții autorităților locale, acesta fiind format exclusiv... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 10:15 (7978 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: O persoană a decedat și cinci au fost rănite în urma unui incendiu!

Slobozia: O persoană a decedat și cinci au fost rănite în urma unui incendiu!

În dimineața zilei de marți, 25 februarie 2014, în jurul orei 3,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o garsonieră situată la etajul 4 al unui bloc din Slobozia. În momentul sosirii la fața locului, incendiul se manifesta cu flacără deschisă pe toată suprafața garsonierei, scara blocului era inundată de fum și gaze toxice la etajele superioare, iar patru persoane (un bărbat, o femeie și doi copii) erau căzute pe holul de la etajul 4, intoxicate cu monoxid de carbon. Alte două femei, care se aflau într-un apartament învecinat, nu au putut ieși din cauza fumului dens. Pompierii au intervenit concomitent pentru scoaterea celor patru victime căzute... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 07:40 (9717 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Burse școlare pentru elevii din Fetești

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Săptămîna trecută, la Fetești, a fost lansat proiectul social «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!». Concret, proiectul constă în oferirea de burse de merit și burse sociale elevilor din liceele și școlile din oraș. Promotorii acestui proiect sînt oamenii de afaceri Matei Roșu și Viorel Nica, reprezentanți ai unor firme cu profil agricol. Valoarea burselor variază între 200 și 1200 de lei, iar proiectul va fi finanțat pe o perioadă de minimum 4 ani...

A&S Internațional 2000 SRL, un Mecena local
Miercuri, 19 februarie 2014, la Fetești, firma A&... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 07:20 (6682 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cifrele din spatele anchetelor penale

Cît plătim pentru a fi în siguranță?

Cifrele din spatele anchetelor penale

Instrumentarea dosarelor penale implică o serie de costuri financiare, denumite generic «cheltuieli judiciare». De exemplu, anchetele penale deschise în cazul fraților interlopi Gheorghe și Frusin Toma, cunoscuți sub numele de Gigi Piticu și Frusin, au costat peste 50000 de lei... Cele mai multe cheltuieli judiciare le implică efectuarea expertizelor științifice. În cursul anului 2013, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a plătit pentru efectuarea de expertize peste 100000 de lei. Consum ridicat de resurse financiare implică și întreținerea infractorilor aflați după gratii. În anul precedent, Penitenciarul Slobozia a plătit pentru întreținerea celor 600 de deținuți 45000 de lei pe zi... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2014, 08:20 (5469 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Liceenii ialomițeni vin la școală și sâmbăta!

Liceenii ialomițeni vin la școală și sîmbăta!

Cursurile suspendate din cauza viscolului vor fi recuperate, anunță oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Dacă elevii din cadrul școlilor generale vor sta în fiecare zi cîte o oră peste program, liceenii vor fi nevoiți să vină la ore în zilele de sîmbătă. «Fiecare unitate de învățămînt și-a planificat modul în care va recupera cursurile!» ne-a declarat Ileana Condruț, șefa învățămîntului ialomițean.

Iarna a închis școlile Viscolul puternic care s-a abătut asupra județului Ialomița a paralizat întreg județul. În perioada 27-31 ianuarie 2014, toate școlile din... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2014, 13:15 (14868 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

LukOil paralizează Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița!

Fără carburant în jumătate din județ

LukOil paralizează Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița!

Începînd cu 1 ianuarie 2014, ambulanțele Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița alimentează de la stațiile LukOil. Contractul, adjudecat la nivel național, paralizează alimentarea stațiilor din Fetești și Țăndărei, unde nu există benzinării LukOil. «Am informat toate instituțiile județene și Ministerul, așteptăm o soluție...» ne-a declarat Magdalena Ghiță, noul șef al Serviciului de Ambulanță.

Un scandal în plină desfășurare
La sfîrșitul lunii decembrie 2013, Ministerul Sănătății a decis să liciteze în sistem centralizat alimentarea ambulanțelor din toată țara. Pentru că nu... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2014, 10:05 (6877 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5200 de cauze penale soluționate cu NUP!

Parchetul Județean Ialomița în epoca Hristescu

5200 de cauze penale soluționate cu NUP!

Oficialii din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au făcut public raportul de activitate pe anul 2013. Este vorba despre perioada în care instituția a fost condusă de Cătălin Hristescu, fostul prim-procuror, aflat actualmente în stare de arest preventiv. Documentele oficiale vorbesc de la sine și prezintă în detaliu modul în care cea mai mare unitate de parchet din județul Ialomița a fost coordonată de procurorul anchetat de DNA...

Radiografia activității unui prim-procuror anchetat Fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, procurorul Cătălin Hristescu... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 15:20 (8513 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Paul Toma ar putea fi «iertat» de noul Cod Penal

Dosarul ELDAGA, la rejudecare

Paul Toma ar putea fi «iertat» de noul Cod Penal

Afaceristul Paul Toma, patron al celebrei de acum firme ELDAGA, cu datorii de cîteva zeci de milioane de lei, ar putea primi o pedeapsă mai mică în dosarul «ELDAGA». La începutul anului trecut, el a fost condamnat, în lipsă, la 11 ani de închisoare de Tribunalul Ialomița pentru «înșelăciune». După cîteva luni de la emiterea sentinței, afaceristul a fost extrădat din Spania, iar cauza supusă rejudecării. Au trecut 8 luni, iar magistrații încă nu au stabilit noua sentință... Această condamnare ar putea fi una favorabilă infractorului, întrucît noul Cod Penal prevede pedepse reduse pentru faptele de «înșelăciune»...

«Țepele» financiare ale lui Paul Cristian Toma... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 11:10 (5140 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără donații pentru medicii din Policlinica Spitalului Slobozia

Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița», mazilită la comanda Ministerului Sănătății

Fără donații pentru medicii din Policlinica Spitalului Slobozia

De o săptămînă, medicii care ofereau consultații în Policlinica Spitalului Județean de Urgență Slobozia nu mai încasează sporuri salariale sub formă de donații! Decizia a fost impusă de Ministerul Sănătății, ca urmare a auditului efectuat în urmă cu o lună. Oficialii veniți de la București au cerut încetarea oricăror raporturi de colaborare între unitatea medicală și Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița», entitatea creată special pentru a permite acest sistem de plată al doctorilor. De acum, pacienții vor beneficia de asistență medicală în ambulatoriu pe baza bonurilor de ordine și a numărului de consultații decontate de Casa Județeană de Sănătate. Dacă s-a depășit limita, bolnavii vor fi... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 10:40 (10081 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ialomițeană ne costă 105 milioane de lei

Pentru a funcționa în anul 2014

Administrația ialomițeană ne costă 105 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, aleșii județului au aprobat cu majoritate de voturi bugetul necesar pentru funcționare și dezvoltare în anul 2014. Potrivit declarațiilor publice făcute cu acest prilej, anul acesta va fi unul al unui «management financiar performant, pentru dezvoltarea echilibrată a infrastructurii județene și creșterea calității serviciilor publice oferite cetățenilor». În cifre seci, județul are de cheltuit pentru această viziune «strategică» 105 milioane de lei...

Cine n-are președinte, să-l ia pe al nostru
Vineri, 7 februarie a.c., plenul Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 17:20 (11048 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României reclamă

«Găuri negre» în bugetele locale de 9,5 milioane de lei!

Curtea de Conturi a României e remis recent publicității raportul activităților de control întreprinse în cursul anului 2013 în cadrul administrațiilor publice locale din Ialomița. Documentul demonstrează, încă o dată!, proasta gestionare a fondurilor publice de către oficialii primăriilor din județ. Inspectorii Curții de Conturi au descoperit o sumedenie de nereguli financiar-contabile și fiscale. Toate aceste abateri reprezintă «găuri negre» în bugetele administrațiilor locale de 9,5 milioane de lei...

Bugetele locale, «văduvite» de 9,5 milioane de lei
Raportul general al Camerei... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 14:40 (7354 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Cardiologia are «inimă» nouă

Investiție totală de 2 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cardiologia are «inimă» nouă

Grație eforturilor unui om de afaceri local, care a dorit să rămînă anonim, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a beneficiat în ultimele 2 luni de o investiție totală de 2 milioane de lei. Fondurile au fost folosite pentru dotarea din punct de vedere al echipamentelor medicale a secțiilor Neurologie (consituire ATI-accidente vasculare cerebrale, dotare cu paturi speciale și aparatura aferentă), Neonatologie (5 incubatoare), Chirurgie (endoscop de ultimă generație), Cardiologie (renovare integrală Secție, constituire ATI-cardiologie), refacerea instalațiilor de fluide medicale (oxigen-aer-vacuum) la nivelul întregului spital, precum și achiziționarea de lenjerii, pături și pijamale... De remarcat... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 12:20 (15238 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia, între realitate și fantezii investiționale

Slobozia, între realitate și fantezii investiționale

La fiecare început de an, bugetul Sloboziei devine subiect de nesfîrșite dezbateri publice, mai mult sau mai puțin argumentate. Anul acesta însă am decis să schimbăm unghiul de abordare și să oferim opiniei publice atît imaginea dorită de autoritățile locale, cît și pe cea reală, așa cum transpare ea din sumele alocate pentru dezvoltarea orașului în acest an...

Dezvoltare fără pretenții
Bugetul Sloboziei pentru anul 2014 este de 96 milioane de lei. În valori absolute, cifra este ceva mai mare decît cea din anul 2013, dar creșterea este nesemnificativă față de nevoile investiționale... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 10:15 (7702 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Taximetrist agresat la comanda lui Nicu Pericli

Reglare de conturi în stil Nick Touring

Taximetrist agresat la comanda lui Nicu Pericli

Nicu Pericli, patronul firmei de transport Nick Touring, continuă să combată concurența folosind pumnii, picioarele și amenințările cu moartea. Un taximetrist din Slobozia reclamă faptul că a ajuns la spital după ce ginerele lui Pericli l-ar fi agresat pe motiv că i-ar fi «furat» un client. Nu este prima dată cînd taximetristul are probleme de acest fel... În urmă cu un an, «din ordinul lui Pericli» după cum spune taximetristul, persoane necunoscute i-au tăiat cauciucurile de la mașină...
Incidentul în care taximetristul slobozean C.I., de 55 de ani, a fost implicat s-a petrecut în după amiaza zilei de miercuri, 12 februarie 2014. Bărbatul venea de la Amara la Slobozia și a oprit pentru... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2014, 16:30 (22949 vizualizări - 27 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 14 sesizări penale pentru firme întocmite de Finanțe

Potrivit unei informări, în ultima lună a anului precedent, reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 341 de verificări ale bazei de impozitare, ale legalității declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:03
(11127 vizualizări - 0 comentarii)


Mită în arestul IPJ Ialomița

Un agent al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost arestat după ce a luat mită 250 de euro. Polițistul a introdus în arestul poliției un telefon mobil pentru a înlesni convorbiri ale unui ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 16:28
(12371 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: I s-a făcut rău în sala de judecată

Unui bărbat din Fetești i s-a făcut rău în sala de ședințe a Tribunalului Fetești. S-a întîmplat marți, 11 ianuarie, Octavian S., bărbatul de 62 de ani solicitînd ajutor medical de urgență. Echipajul S ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 13:19
(16244 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au spart un magazin

În cursul nopții de marți spre miercuri, 11 spre 12 ianuarie, agenți din cadrul Poliției Comunitare Slobozia, pe fondul unei informații obținute de unul dintre sectoriști, au depistat în jurul orei 3.3 ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 09:55
(14064 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:54
(6773 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:44
(7147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori prinși și arestați

La începutul săptămînii, luni, 10 ianuarie, polițiștii din Urziceni și cei din Borănești au reușit prinderea unui tînăr de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de arestare. Tînărul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:24
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au încercat să fure porumbul unui consătean

Trei bărbați din localitatea Grindu au fost prinși de polițiștii din localitate în timp ce încercau să fure mai mulți saci de cereale din gospodăria unui consătean în vîrstă de 76 ani. Pe scurt, cei trei ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:23
(10460 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grind furt


Produsele accizabile, în atenția polițiștilor

Luni, 10 ianuarie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare al cărei scop principal l-a constituit prevenirea faptelor de natură penală, dar și verificarea legalităților în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:22
(11880 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 7 ianuarie a.c., polițiști din Urziceni în colaborare cu agenții Postului de Poliție Bărbulești au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:04
(12626 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Incendii și oameni căzuți în stradă

Echipajul SMURD de la Fetești a fost alertat vineri, 7 ianuarie 2011, pentru a acorda ajutor unui cetățean, de 49 de ani, care, după ce a consumat băuturi alcoolice, căzuse în stradă. După ce i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:01
(9852 vizualizări - 0 comentarii)


Oferte de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să muncească în vacanța de vară în Germania. Selecția se va desfășura în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:59
(10990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși și arestați

După ce vineri, 7 ianuarie, la Amara au fost furate mai multe bunuri de peste 30000 lei, polițiștii au reușit să prindă hoții, doi bărbați, de 32 de ani și 22 de ani, ambii din comuna Grivița. Mai mult ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:58
(12711 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara hoți


Ialomița: Rata șomajului, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru ocuparea Forței de Muncă, în ultima lună a anului precedent rata șomajului a fost în creștere. «La sfîrșitul lunii decembrie 2010, în evidențele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:56
(10889 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și fără permis la volan

Un bărbat de 39 de ani a fost prins de polițiști în timp ce se deplasa cu mașina deși băuse. Individul a fost identificat pe raza localității Jilavele, vineri, 7 ianuarie a.c., și pentru faptul că a condus ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:50
(11586 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Noi reglementări fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice române plătitoare de impozit pe profit că au posibilitatea de a opta pentru plata impozitului pe veniturile microîntreprinderilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:48
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții pentru crescătorii de animale

Potrivit unui comunicat de presă, «Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că a fost demarată a treia etapă de depunere a cererilor de plată, cu termen limită 21 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:05
(13039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri gratuite pentru electricieni la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță implementarea proiectului european «Formare profesională în vederea obținerii calificărilor de electrician în construcții și electrician de întreținere ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:04
(10802 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, prezenți la Bobotează

Pentru a preveni eventualele incendii, pompierii ialomițeni au supravegheat buna desfășurare a slujbelor bisericești în ziua de Bobotează. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:03
(10675 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, depistați în trafic

Miercuri, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii slobozeni, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu, au oprit pentru control pe strada Viitor, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:19
(12523 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranța în școli, în atenția Poliției

În cursul zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:18
(13882 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși la scurt timp după ce au furat mai multe bunuri

În după-amiaza zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., în timp ce se afla în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, o echipă mixtă de patrulare a depistat doi localnici, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:17
(11058 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


DGFP Ialomița: Se poate reveni la statutul de neplătitor de TVA!

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, va fi ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:08
(16656 vizualizări - 0 comentarii)


Piețele din Fetești, la control

Polițiștii feteșteni, împreună cu trei elevi ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr»-Cîmpina, aflați în practică, au organizat și executat, începînd cu orele 10.00, timp de două ore, acțiuni punctuale ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:01
(10663 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Fetiță de 9 ani, lovită în plin de o mașină

O fetiță de 9 de ani, din Coșereni, a fost transportată de urgență la spitalul din Urziceni după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs joi, 6 ianuarie a.c., în jurul orei 11.45, în centrul ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 14:08
(10964 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Noul Hyundai ix20 este liderul segmentului său în ceea ce privește eficiența, siguranța... și acum, valoarea reziduală. Conform analizei desfășurate pe principalele piețe europene, cel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:23
(11180 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: 4 infracțiuni la doar 18 ani

Un tînăr de numai 18 ani din comuna Traian este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare, viol și furt. Potrivit declarațiilor victimelor, în noaptea de 2 spre 3 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:09
(10792 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Marți, 4 ianuarie, un bărbat din orașul Țăndărei a fost surprins de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Bărbatul a fost oprit de în urma unui control de rutină la intersecția străzilor Avalanșei ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:08
(11353 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat lemnele din curte

Duminică, 2 ianuarie, un țăndărean a rămas fără lemnele aflate într-o anexă a gospodăriei. Cele 300 kilograme de lemne de fag au fost recuperate de polițiști de la un localnic, suspectat de comiterea furtului ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2011, 16:47
(9154 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Foc de Artificii»: 137 kg de petarde, confiscate

În cadrul acțiunii «Foc de artificii», polițiștii ialomițeni au constatat 30 de infracțiuni, pentru săvîrșirea cărora sînt cercetate tot atîtea persoane, au confiscat 27417 articole pirotehnice și au aplicat ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2011, 16:43
(12546 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...