Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița «a tuns, ras și frezat» 20 de directori

Reîncepe epurarea unităților școlare

Inspectoratul Școlar Ialomița «a tuns, ras și frezat» 20 de directori

După modelul predecesorilor săi, noul șef al învățămîntului ialomițean, profesorul Ileana Condruț, a început epurarea directorilor de școli și grădinițe. Vizate au fost 20 de unități de învățămînt din județ care, de la 1 septembrie 2013, vor avea alți șefi. La Slobozia, primele schimbări s-au petrecut la Școala Generală Numărul 3 și, respectiv, Grădinița Numărul 3. Aceasta din urmă este condusă de 19 ani de Minodora Fotea, cadru didactic cu rezultate excelente și specialist în implementarea managementului educațional...

Fotolii de directori «reîmprospătate»
Oficialii din cadrul... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 12:36 (28215 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia în doliu

Mihai Ioniță, condus pe ultimul drum...

La 48 de ore de la dispariția fulgerătoare a managerului firmei Transmim, Mihai Ioniță, acesta a fost condus pe ultimul drum de către familie, prieteni și oficiali locali și județeni. Slujba de înmormîntare a avut loc la Catedrala «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Ceremonia a fost oficiată de către starețul mînăstirii «Sfinții Voievozi», Rafail Mîț și de un sobor de preoți din cadrul Protopopiatului Slobozia și orașului Țăndărei...

Lacrimi și aplauze pentru Mihai Ioniță
Slujba de înmormîntare a fost oficiată în dimineața zilei de miercuri, 4 septembrie 2013, la Catedrala «Înălțarea... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2013, 16:30 (14261 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață!

Tragedie

Slobozia: Managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață!

Luni, 2 septembrie 2013, în jurul orelor 21,00, managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață. Moartea omului de afaceri ialomițean ar fi survenit în urma unui infarct, medicii echipajului Ambulanței sosiți la fața locului încercînd resuscitarea mai bine de 40 de minute...

Sec, astfel s-ar rezuma știrea referitoare la moartea celui care a fost Mihai Ioniță... Însă, cuvintele nu pot cuprinde tragedia. Fiindcă, despre OMUL Mihai Ioniță s-ar cuveni scrise pagini întregi, sute, poate chiar mii de ialomițeni intersectîndu-și destinele cu compania Transmim și cunoscîndu-l pe Mihai Ioniță. A fost, cu siguranță, un OM între OAMENI, ajutîndu-și, la nevoie, semenii în suferință... Un soț și tată iubitor, un model de urmat pentru toți ceilalți, un caracter aparte în peisajul afacerilor ialomițene... Dumnezeu a luat la ceruri un om bun, poate prea bun. Dumnezeu să-l odihnească în pace!... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2013, 22:56 (69830 vizualizări - 85 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia are apă potabilă «pe hârtie»!

Optimism administrativ

Slobozia are apă potabilă «pe hîrtie»!

Marți, 27 august 2013, SC Urban a obținut autorizația sanitară de funcționare pentru sursa de apă a orașului Slobozia. Potrivit declarațiilor oficiale, «la acest moment apa este, în general, potabilă». Rezerva autorităților vine din faptul că «la acest moment există cîteva puncte în care se execută lucrări de reabilitare a rețelei...». Autorizația eliberată de Direcția de Sănătate Publică nu precizează însă nicăieri în mod explicit că apa este potabilă...

O autorizație așteptată 5 ani
Joi, 29 august a.c., în cadrul unei conferințe de presă, primarul Alexandru Stoica a declarat... [citește_tot_articolul]

30 August 2013, 15:13 (15639 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fabrică» de conserve la Spitalul Slobozia

«Fabrică» de conserve la Spitalul Slobozia

Pentru a reduce costurile pe care le implică hrana pacienților, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a decis să-și prepare în regim propriu ingredientele necesare pregătirii hranei bolnavilor. De cîteva zile, în bucătăria unității medicale a fost deschisă o linie unde se fac «la foc continuu» conserve de toamnă. Peste 7 tone de legume, provenite din donații ale producătorilor agricoli din Ialomița, urmează să fie transformate în bulion sau suc de tomate aromat...

Conserve... de criză
În cadrul unei conferințe de presă organizată la începutul acestei săptămîni, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

30 August 2013, 11:44 (11660 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

700000 de lei pentru o sală multifuncțională

Investiție în cultură la Țăndărei, după 16 ani

700000 de lei pentru o sală multifuncțională

Rămas fără un sediu destinat activităților culturale de mai bine de 16 ani, Țăndăreiul se pregătește să-și reîmprospăteze viața culturală. Cu efortul autorităților locale, în oraș va fi amenajată o sală multifuncțională destinată susținerii de spectacole dramatice, cinematografice sau conferințe...

Eforturi îndeplinite
Sala multifuncțională care urmează să fie construită la Țăndărei va fi amplasată în curtea unei foste grădinițe, aflată în conservare de peste 2 decenii. În momentul în care autoritățile locale au decis să construiască sala multifuncțională în respectiva locație... [citește_tot_articolul]

29 August 2013, 17:38 (12797 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Predat de austrieci

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Cercetat în nenumărate dosare penale, liderul lumii interlope din Slobozia, Frusin Toma zis Frusin a ajuns, după 6 ani, în arestul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. El a fost extrădat din Austria sîmbătă, 24 august a.c., și are de executat un mandat de arestare de 10 zile, sub acuzația de «complicitate la vătămare corporală gravă»...

O anchetă complicată
Dosarele penale deschise pe numele lui Frusin Toma zis Frusin se pierd în negura timpului. Considerat lider al lumii interlope din Slobozia, acesta este vizat de nenumărate anchete ce privesc comiterea de infracțiuni... [citește_tot_articolul]

29 August 2013, 13:32 (10263 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Energia verde» distruge DN3B

Investiții vs drumuri

«Energia verde» distruge DN3B

De o jumătate de an, DN3B dintre Chirana și Fetești s-a transformat într-un coșmar pentru șoferi și locuitorii din localitățile M. Kogălniceanu, Vlădeni și Făcăeni. «Și așa era un drum prost. Acum e impracticabil... Nu mai vin niciodată pe aici!» susține George Oprea, un șofer care locuiește în zonă. Motivul pentru care calitatea drumului se degradează constant îl reprezintă lucrările la realizarea celei mai mari în investiții în «energie verde» din Ialomița. Reprezentanții firmei Ialomița Power SRL susțin că, după finalizarea lucrărilor, drumul va fi reabilitat...

Cea mai mare investiție din ultimii 50 de ani... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 13:39 (10544 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sute de enoriași, binecuvîntați de PS Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Biserica «Sfîntul Ierarh Spiridon» din Țăndărei, sfințită

Sute de credincioși din Țăndărei au fost prezenți duminică, 25 august a.c., la un eveniment religios de mare amploare. Vorbim despre sfințirea celei mai noi biserici din oraș, ce poartă hramul «Sfîntul Ierarh Spiridon». Alături de enoriași, la eveniment au participat reprezentanți ai autorităților locale și județene, precum și PS Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, care a oficiat programul liturgic...

Eforturi răsplătite
Amplasat în inima orașului, lăcașul de cult poartă hramul «Sfîntul Ierarh Spiridon», cel supranumit «Sfîntul călător», întrucît a vestit nașterea ... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 11:24 (21976 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Independent a avut dreptate

DJ212 și DJ213, reparate pe banii constructorilor

În urmă cu aproape 2 luni, Independent trăgea un semnal de alarmă asupra situației dezastruoase în care se aflau drumurile județene 212 și 213 care fac legătura între Ialomița și Brăila. La acel moment autoritățile județene au refuzat să aibă o poziție publică, iar firmele care au cîștigat licitațiile au susținut că vina aparține proiectantului. Un comunicat de presă al Consiliului Județean Ialomița confirmă însă oficial «calitatea necorespunzătoare a lucrărilor și necesitatea de a respecta cu strictețe prevederile contractuale».

La omul sărac, nici drumurile nu trag... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 08:37 (6784 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Săptămîna precedentă a fost finalizat primul parc fotovoltaic din Slobozia. Acesta este instalat la ieșirea din oraș, către Amara și are o putere instalată de 2 megawați. Potrivit reprezentanților firmei, acest parc este primul parc funcțional din județ și va livra «energie verde» în sistemul național în mai puțin de două săptămîni.

Un parc de 2 megawați
La ieșirea din oraș către Amara, în imediata vecinătate a căii ferate, se întinde un parc fotovoltaic de 2 megawați. Proiectul, inițiat în urmă cu mai bine de un an, reprezintă o inițiativă privată a firmei Sunfields Nord și ar... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 17:35 (8058 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Promovabilitate de 50,57% la Titularizare în Ialomița

Profesorii au scăpat de examen

Promovabilitate de 50,57% la Titularizare în Ialomița

Profesorii din Ialomița au aflat rezultatele Titularizării. Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin că anul acesta dascălii s-au descurcat mai bine la examen. Astfel, procentul de promovabilitate înregistrat de candidații din Ialomița este de 50,57%...

Situația notelor la Titularizare 2013 Anul acesta, la examenul de Titularizare au participat 223 de candidați, deși numărul posturilor disponibile era de doar 169. Așa cum s-a întîmplat și în anii precedenți, o parte dintre profesorii care au reușit să promoveze această testare ar putea rămîne pe dinafară... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 15:32 (5463 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Iuliana Crișan, noul șef al DNA Slobozia

EXCLUSIV: Procurorul Iuliana Crișan, noul șef al DNA Slobozia

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, «la propunerea procurorului șef al Direcției Naționale Anticorupție, doamna Laura Codruța Kovesi, Procurorul General al Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție a dispus delegarea în funcția de procuror șef al Biroului Teritorial Slobozia din cadrul ST București al DNA, a doamnei Iuliana Crișan, pe o perioadă de șase luni, începînd cu data de 1 august 2013». «Doamna Iuliana Crișan are o vechime ca procuror de 9 ani, îndeplinind această funcție, inițial, la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Sectorului 4 București, fiind ulterior delegată la DNA și, începînd cu anul 2009, fiind numită ca procuror în cadrul ... [citește_tot_articolul]

21 August 2013, 16:25 (21510 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: Bătrână de 74 de ani, bătută cu bestialitate pentru bani...

Mihail Kogălniceanu: Bătrînă de 74 de ani, bătută cu bestialitate pentru bani...

Caz cutremurător în comuna ialomițeană Mihail Kogălniceanu. O bătrînă de 74 de ani a ajuns luni, 20 august a.c., la Spitalul Orășenesc Țăndărei în stare gravă după ce a fost lovită cu bestialitate de o persoană rămasă, deocamdată, necunoscută. Din declarațiile femeii reiese faptul că mobilul agresiunii îl reprezintă banii...
Internată pe Secția Chirurgie a Spitalului Orășenesc din Țăndărei, bătrîna a povestit clipele de groază prin care a trecut. A auzit că cineva i-a bătut la ușă, iar cînd a deschis să vadă despre ce este vorba agresorul s-a năpustit asupra ei. Avea fața acoperită și a lovit-o în cap cu pumnii.
«M-a bătut numai în cap și mi-a zis că mă omoară... L-am întrebat de ce... [citește_tot_articolul]

21 August 2013, 15:11 (7743 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Potrivit site-ului Agenției r/News, șeful Direcției Județene pentru Accize și Operațiuni Vamala Ialomița, Christian Gudu, alături de alți patru subordonați, inspectori vamali au fost citați în cursul zilei de luni, 19 august 2013, la sediul DNA București. Surse judiciare ar fi precizat pentru Agenția r/News că «este vorba despre o anchetă nouă, legată de de ilegalități pe care le-ar fi comis inspectori vamali ai DJAOV Ialomița, ilegalități de care ar fi știut și șeful acestora, Christian Gudu». De menționat că Vama Slobozia a mai fost implicată în scandaluri de corupție în urmă cu 2 ani, cînd șeful de atunci al DJAOV Ialomița, Ionuț Scrioșteanu a fost trimis în... [citește_tot_articolul]

19 August 2013, 17:20 (34076 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Potrivit unor surse din cadrul Inspectoratului Școlar al Județului Ialomița, Otilia Dumitru, inspector general școlar, a demisionat din funcție în după-amiaza zilei de joi, 15 august 2013. Să reamintim că, potrivit DNA București, de acum fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, alături de 8 dascăli de la școli și licee din județ, sînt în acest moment urmăriți penal de către procurorii DNA. În sarcina acestora, procurorii din Capitală au reținut infracțiunile de «constituire de grup infracțional organizat» și «trafic de influență».
Potrivit acelorași surse din cadrul Inspectoratului Școlar Ialomița, la conducerea insitituției a fost numită... [citește_tot_articolul]

16 August 2013, 12:44 (52616 vizualizări - 78 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfântului Luca!

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfîntului Luca!

Biserica din cartierul slobozean Bora a fost călcată de hoți în noaptea de miercuri spre joi, 14/15 august a.c. S-ar părea că ținta infractorilor n-ar fi fost cutia milei, ci chiar racla cu moaștele Sfîntului Luca, adusă în lăcașul de cult cu ocazia Sfintei Sărbători a Adormirii Maicii Domnului și a împlinirii a 150 de ani de la ridicarea sfîntului lăcaș...
Din informațiile oferite de polițiști, hoții au forțat ușile de termopan ale bisericii, după care ar fi încercat să intre în interiorul lăcașului de cult. S-ar părea că ei au intenționat să fure moaștele Sfîntului Luca, aduse în incinta bisericii cu ocazia Sărbătorii Adormirea Maicii Domnului și a împliniri a 150 de ani de la ridicarea... [citește_tot_articolul]

15 August 2013, 13:47 (10811 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

DNA București vrea să extermine corupția din Ialomița!

«Dosare de sertar», scoase la lumină

DNA București vrea să extermine corupția din Ialomița!

Se anunță un sfîrșit de vară incendiar în peisajul «infracțional» din Ialomița. Arestarea și trimiterea în judecată a procurorului Dumitru Cristudor agită spiritele în rîndul persoanelor ale căror nume apar în dosarele «instrumentate» de către fostul șef al DNA Slobozia. Toate acestea întrucît «dosarele» de la Slobozia, în număr de 8 potrivit informațiilor noastre, au luat calea Direcției Naționale Anticorupție-structura Teritorială București, iar procurorii anticorupție din Capitală sînt hotărîți să finalizeze cercetările și să-i tragă la răspundere pe vinovați. Surse din cadrul DNA București promit ca finalizarea acestora să se producă pînă la 30 septembrie 2013!

Sertare golite de dosare... [citește_tot_articolul]

14 August 2013, 14:59 (13365 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Sclavă sexuală la 15 ani...

Viața ca un iad

Sclavă sexuală la 15 ani...

O poveste cutremurătoare iese la iveală odată cu trimiterea în judecată a 5 bărbați din Fetești, acuzați de procurorii DIICOT Slobozia de «trafic de persoane»! O adolescentă de doar 15 ani a fost exploată sexual de către respectivii inculpați. Fata a fost batjocorită în cele mai crude moduri și «închiriată cu ora» pentru a «presta» servicii sexuale...

Exploatarea Paulei
Drama Paulei S., din Arad, începe în urmă cu un an, în orașul de domiciliu. O ceartă cu părinții a determinat-o pe adolescentă să-și facă bagajele și să fugă de acasă... A ajuns la Cluj, acolo unde s-a întîlnit... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 18:55 (23020 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Voievodatul» PSD de la Ciochina

Istoria se răzbună

«Voievodatul» PSD de la Ciochina

În urmă cu un an, la alegerile locale, Ciochina a reușit să intre în topul localităților cu cel mai mituit electorat din Ialomița. Așa se face că, la numai două voturi distanță de contracadidatul său, cu 896 de voturi valabil exprimate, Gheorghe Stroe devenea noul «voievod» al comunei, detronîndu-l pe Vasile Cîmpulungeanu, un primar cu o experiență de 4 mandate. Momentul a reprezentat debutul unui război de gherilă administrativă, în care singurii perdanți sînt contribuabilii. Facem public astăzi un nou episod al acestui conflict, fără învinși și fără învingători...

Ultima soluție, încă o petiție... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 15:42 (23101 vizualizări - 26 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APM Ialomița: Zi pentru combaterea ambroziei

Conducerea Agenției Naționale pentru Protecția Mediului a propus ziua de sâmbătă, 28 septembrie a.c., o zi a mișcării civice pentru mediu și sănătate cu implicare națională când, într-o singură zi, prin ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:20
(2890 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Lazăr: Beat la volan

Marți, 17 septembrie 2019, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic un bărbat, de 29 de ani, din comuna Gheorghe Lazăr, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:15
(3006 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Clean Stations»

Miercuri, 18 septembrie a.c., la nivel național, Poliția Română, prin Direcția de Poliție Transporturi a desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în zona stațiilor CFR. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:10
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 320 locuri de muncă în Europa

Angajatorii din Spațiul Economic European oferă, prin intermediul rețelei EURES România, 320 locuri de muncă vacante. Țările vizate sunt Austria, Franța, Germania, Irlanda, Norvegia, Olanda, Polonia și ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 20:10
(2779 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 83 mii de lei, 12 permise reținute

Luni, 16 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza întregului județ pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, polițiștii au intervenit la 98 evenimente, cele ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:55
(3663 vizualizări - 0 comentarii)


Târgul «Pâinea și Vinul» la Muzeul Agriculturii

În perioada 20-22 septembrie 2019, orele 11,00-18,00, la Muzeul Național al Agriculturii se va desfășura, în cadrul Târgului «Pâinea și Vinul», expoziția și lansarea albumului «Pâinea noastră cea de toate ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:50
(5353 vizualizări - 0 comentarii)


«Săptămâna Mobilității Europene», la Slobozia

În perioada 16-22 septembrie a.c., se desfășoară la nivel european Campania «Săptămâna Mobilității Europene». Astfel, Primăria municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret, în parteneriat ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Luni, 16 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic doi conducători auto, de 22 și 39 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice fără a avea acest drept. În fapt, polițiștii Secției ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:40
(1972 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie vaccinare vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor informează locuitorii județului că, începând cu data de 23 septembrie 2019, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:35
(3002 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier grav la ieșire din Slobozia, două persoane decedate

Accident rutier grav la ieșire din Slobozia, două persoane decedate

Grav accident de circulație produs în seara zilei de vineri, 13 septembrie 2019, la ieșirea din Slobozia către Constanța. Trei persoane au fost grav rănite, în urma impactului a două mașini. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2019, 21:20
(6704 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


ISU Ialomița: 13 Septembrie-«ZIUA POMPIERILOR DIN ROMÂNIA»

În luna iunie a anului 1848 unda de șoc revoluționară din Franța s-a propagat rapid în Țara Românească. După 3 luni de conflicte, la 13 septembrie 1848 a avut loc Bătălia din Dealul Spirii, ultima confruntare ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2019, 20:45
(3135 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «10 PENTRU SIGURANȚĂ»

IPJ Ialomița: Campania «10 PENTRU SIGURANȚĂ»

Polițiștii ialomițeni, însoțiți de reprezentanți ai structurilor teritoriale ale Ministerului Afacerilor Interne au desfășurat activități informativ-preventive în școlile de pe raza județului, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2019, 20:10
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a Pestei Porcine Africane

DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a Pestei Porcine Africane

Noua epidemie de Pestă Porcină Africană aduce și sancțiuni pentru crescătorii de animale din Ialomița. În ultimele săptămâni, au fost aplicate amenzi de peste 30 mii de lei din cauza nerespectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2019, 20:05
(5519 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Început de an școlar, în siguranță

IPJ Ialomița: Început de an școlar, în siguranță

Peste 180 de polițiști au fost în misiune, în zona grădinițelor, școlilor și liceelor din județul Ialomița, pentru un început în siguranță al noului an școlar. Polițiștii prezenți la festivitățile specifice ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2019, 19:20
(3883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 9-14 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:30
(5320 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Accident rutier soldat cu două victime

Joi, 5 septembrie a.c., în jurul orelor 5,30, pe raza localității Lilieci s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 57 de ani, din București, conducea pe ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:25
(2926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Ialomița: La volan, fără permis

Joi, 5 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic un bărbat, de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității Ciochina, deși avea acest drept suspendat ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:20
(2583 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Erou pentru patru frați din Bucșa

IPJ Ialomița: Erou pentru patru frați din Bucșa

Un luptător al Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a devenit «părinte spiritual» pentru patru copii din satul Bucșa. Cristi Stan ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 18:25
(3119 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: Proiectul «Vreau să merg la școală»

În perioada 30 august-6 septembrie 2019, Protopopiatul Slobozia, împreună cu Părintele Laurențiu Cioranu au organizat a V-a ediție a proiectului social-filantropic «Vreau să merg la școală». Scopul proiectului ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 18:15
(2761 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,76%-rata șomajului în luna iulie 2019

La sfârșitul lunii iulie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4506 șomeri (din care 2093 femei), rata șomajului fiind de 4,76%. Din totalul de ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2019, 20:25
(4091 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificarea microbuzelor școlare

IPJ Ialomița: Verificarea microbuzelor școlare

Marți, 3 septembrie 2019, polițiștii rutieri au desfășurat sesiuni de instruire a conducătorilor de autovehicule destinate transportului de elevi către unitățile de învățământ. În cadrul activităților au ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2019, 20:05
(3991 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, au fost la un pas de moarte după ce au fost implicati într-un accident rutier. Evenimentul s-a petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 31 august 2 ...[citește_toată_știrea]

31 August 2019, 14:35
(5474 vizualizări - 11 comentarii)

Taguri: Reviga accident


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 2-6 septembrie a.c., între orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 20:20
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Bărbulești

Joi, 29 august a.c., polițiștii ialomițeni au identificat pe raza comunei Bărbulești un bărbat, de 46 de ani, din Craiova, care era urmărit internațional. Autoritățile judiciare din Germania au emis pe ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:50
(3679 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal în apropiere de Urziceni

Joi, 29 august a.c., în jurul orelor 2,30, în apropiere de localitatea Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un tânăr, de 21 de ani, din comuna Coșereni ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:35
(4198 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Beat la volan

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat în trafic, joi, 29 august a.c., un bărbat de 48 de ani, din Sărățeni, în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:25
(3072 vizualizări - 0 comentarii)


Contul meu RAJA-mai mult timp pentru abonați, mai multă grijă față de mediul înconjurător

Sigur, ușor, rapid, ... oricând ! Un singur click, mai multe facilități! Cu platforma on-line Contul meu RAJA clienții noștri, indiferent de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2019, 17:20
(7146 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: RAJA Constanța


Protopopiatul Urziceni: «Donează sânge, salvează o viață!»

Miercuri, 28 august a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, Protopopiatul Urziceni, din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, împreună cu membrii Biroului de Asistență Socială și Serviciul Social acreditat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2019, 20:20
(4763 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă în Cartierul Sinistrați din orașul Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Armanului, din orașul Țăndărei, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri, ...[citește_toată_știrea]

28 August 2019, 13:55
(4525 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție aniversară «Închinare Sfintei Cruci»

Marți, 27 august 2019, PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, însoțit de consilieri eparhiali, a mers la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia la vernisajul celei de-a doua ediții a expoziției ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 19:10
(2938 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...