Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Tânăr reținut la Țăndărei pentru furturi de telefoane mobile în Belgia!

Țiganii din Țăndărei (re)cuceresc Europa

Tînăr reținut la Țăndărei pentru furturi de telefoane mobile în Belgia!

În urmă cu două săptămîni, autoritățile judiciare din Ialomița au pus în executare un mandat european de arestare emis pe numele unui tînăr, de 19 ani, din Țăndărei. Acesta se numește Cristian Daniel Schian și era cercetat de autoritățile din Belgia după ce a comis mai multe furturi de telefoane mobile pe teritoriul acestui stat european. Cu o bogată activitate infracțională atît în țară, cît și în străinătate, tînărul se află în prezent în Centrul de Arest al Inspectoratului General al Poliției Române. Mai mult, identitatea acestuia se regăsește și în dosarul privind traficul de minori instrumentat în anul 2010 de procurorii din Anglia...

Cercetat în Belgia, reținut la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 17:12 (8753 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița «a tuns, ras și frezat» 20 de directori

Reîncepe epurarea unităților școlare

Inspectoratul Școlar Ialomița «a tuns, ras și frezat» 20 de directori

După modelul predecesorilor săi, noul șef al învățămîntului ialomițean, profesorul Ileana Condruț, a început epurarea directorilor de școli și grădinițe. Vizate au fost 20 de unități de învățămînt din județ care, de la 1 septembrie 2013, vor avea alți șefi. La Slobozia, primele schimbări s-au petrecut la Școala Generală Numărul 3 și, respectiv, Grădinița Numărul 3. Aceasta din urmă este condusă de 19 ani de Minodora Fotea, cadru didactic cu rezultate excelente și specialist în implementarea managementului educațional...

Fotolii de directori «reîmprospătate»
Oficialii din cadrul... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2013, 12:36 (28215 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia în doliu

Mihai Ioniță, condus pe ultimul drum...

La 48 de ore de la dispariția fulgerătoare a managerului firmei Transmim, Mihai Ioniță, acesta a fost condus pe ultimul drum de către familie, prieteni și oficiali locali și județeni. Slujba de înmormîntare a avut loc la Catedrala «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Ceremonia a fost oficiată de către starețul mînăstirii «Sfinții Voievozi», Rafail Mîț și de un sobor de preoți din cadrul Protopopiatului Slobozia și orașului Țăndărei...

Lacrimi și aplauze pentru Mihai Ioniță
Slujba de înmormîntare a fost oficiată în dimineața zilei de miercuri, 4 septembrie 2013, la Catedrala «Înălțarea... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2013, 16:30 (14262 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață!

Tragedie

Slobozia: Managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață!

Luni, 2 septembrie 2013, în jurul orelor 21,00, managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață. Moartea omului de afaceri ialomițean ar fi survenit în urma unui infarct, medicii echipajului Ambulanței sosiți la fața locului încercînd resuscitarea mai bine de 40 de minute...

Sec, astfel s-ar rezuma știrea referitoare la moartea celui care a fost Mihai Ioniță... Însă, cuvintele nu pot cuprinde tragedia. Fiindcă, despre OMUL Mihai Ioniță s-ar cuveni scrise pagini întregi, sute, poate chiar mii de ialomițeni intersectîndu-și destinele cu compania Transmim și cunoscîndu-l pe Mihai Ioniță. A fost, cu siguranță, un OM între OAMENI, ajutîndu-și, la nevoie, semenii în suferință... Un soț și tată iubitor, un model de urmat pentru toți ceilalți, un caracter aparte în peisajul afacerilor ialomițene... Dumnezeu a luat la ceruri un om bun, poate prea bun. Dumnezeu să-l odihnească în pace!... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2013, 22:56 (69833 vizualizări - 85 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are apă potabilă «pe hârtie»!

Optimism administrativ

Slobozia are apă potabilă «pe hîrtie»!

Marți, 27 august 2013, SC Urban a obținut autorizația sanitară de funcționare pentru sursa de apă a orașului Slobozia. Potrivit declarațiilor oficiale, «la acest moment apa este, în general, potabilă». Rezerva autorităților vine din faptul că «la acest moment există cîteva puncte în care se execută lucrări de reabilitare a rețelei...». Autorizația eliberată de Direcția de Sănătate Publică nu precizează însă nicăieri în mod explicit că apa este potabilă...

O autorizație așteptată 5 ani
Joi, 29 august a.c., în cadrul unei conferințe de presă, primarul Alexandru Stoica a declarat... [citește_tot_articolul]

30 August 2013, 15:13 (15639 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fabrică» de conserve la Spitalul Slobozia

«Fabrică» de conserve la Spitalul Slobozia

Pentru a reduce costurile pe care le implică hrana pacienților, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a decis să-și prepare în regim propriu ingredientele necesare pregătirii hranei bolnavilor. De cîteva zile, în bucătăria unității medicale a fost deschisă o linie unde se fac «la foc continuu» conserve de toamnă. Peste 7 tone de legume, provenite din donații ale producătorilor agricoli din Ialomița, urmează să fie transformate în bulion sau suc de tomate aromat...

Conserve... de criză
În cadrul unei conferințe de presă organizată la începutul acestei săptămîni, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

30 August 2013, 11:44 (11660 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

700000 de lei pentru o sală multifuncțională

Investiție în cultură la Țăndărei, după 16 ani

700000 de lei pentru o sală multifuncțională

Rămas fără un sediu destinat activităților culturale de mai bine de 16 ani, Țăndăreiul se pregătește să-și reîmprospăteze viața culturală. Cu efortul autorităților locale, în oraș va fi amenajată o sală multifuncțională destinată susținerii de spectacole dramatice, cinematografice sau conferințe...

Eforturi îndeplinite
Sala multifuncțională care urmează să fie construită la Țăndărei va fi amplasată în curtea unei foste grădinițe, aflată în conservare de peste 2 decenii. În momentul în care autoritățile locale au decis să construiască sala multifuncțională în respectiva locație... [citește_tot_articolul]

29 August 2013, 17:38 (12797 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Predat de austrieci

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Cercetat în nenumărate dosare penale, liderul lumii interlope din Slobozia, Frusin Toma zis Frusin a ajuns, după 6 ani, în arestul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. El a fost extrădat din Austria sîmbătă, 24 august a.c., și are de executat un mandat de arestare de 10 zile, sub acuzația de «complicitate la vătămare corporală gravă»...

O anchetă complicată
Dosarele penale deschise pe numele lui Frusin Toma zis Frusin se pierd în negura timpului. Considerat lider al lumii interlope din Slobozia, acesta este vizat de nenumărate anchete ce privesc comiterea de infracțiuni... [citește_tot_articolul]

29 August 2013, 13:32 (10263 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Energia verde» distruge DN3B

Investiții vs drumuri

«Energia verde» distruge DN3B

De o jumătate de an, DN3B dintre Chirana și Fetești s-a transformat într-un coșmar pentru șoferi și locuitorii din localitățile M. Kogălniceanu, Vlădeni și Făcăeni. «Și așa era un drum prost. Acum e impracticabil... Nu mai vin niciodată pe aici!» susține George Oprea, un șofer care locuiește în zonă. Motivul pentru care calitatea drumului se degradează constant îl reprezintă lucrările la realizarea celei mai mari în investiții în «energie verde» din Ialomița. Reprezentanții firmei Ialomița Power SRL susțin că, după finalizarea lucrărilor, drumul va fi reabilitat...

Cea mai mare investiție din ultimii 50 de ani... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 13:39 (10544 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sute de enoriași, binecuvîntați de PS Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Biserica «Sfîntul Ierarh Spiridon» din Țăndărei, sfințită

Sute de credincioși din Țăndărei au fost prezenți duminică, 25 august a.c., la un eveniment religios de mare amploare. Vorbim despre sfințirea celei mai noi biserici din oraș, ce poartă hramul «Sfîntul Ierarh Spiridon». Alături de enoriași, la eveniment au participat reprezentanți ai autorităților locale și județene, precum și PS Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, care a oficiat programul liturgic...

Eforturi răsplătite
Amplasat în inima orașului, lăcașul de cult poartă hramul «Sfîntul Ierarh Spiridon», cel supranumit «Sfîntul călător», întrucît a vestit nașterea ... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 11:24 (21976 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Independent a avut dreptate

DJ212 și DJ213, reparate pe banii constructorilor

În urmă cu aproape 2 luni, Independent trăgea un semnal de alarmă asupra situației dezastruoase în care se aflau drumurile județene 212 și 213 care fac legătura între Ialomița și Brăila. La acel moment autoritățile județene au refuzat să aibă o poziție publică, iar firmele care au cîștigat licitațiile au susținut că vina aparține proiectantului. Un comunicat de presă al Consiliului Județean Ialomița confirmă însă oficial «calitatea necorespunzătoare a lucrărilor și necesitatea de a respecta cu strictețe prevederile contractuale».

La omul sărac, nici drumurile nu trag... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 08:37 (6786 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Săptămîna precedentă a fost finalizat primul parc fotovoltaic din Slobozia. Acesta este instalat la ieșirea din oraș, către Amara și are o putere instalată de 2 megawați. Potrivit reprezentanților firmei, acest parc este primul parc funcțional din județ și va livra «energie verde» în sistemul național în mai puțin de două săptămîni.

Un parc de 2 megawați
La ieșirea din oraș către Amara, în imediata vecinătate a căii ferate, se întinde un parc fotovoltaic de 2 megawați. Proiectul, inițiat în urmă cu mai bine de un an, reprezintă o inițiativă privată a firmei Sunfields Nord și ar... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 17:35 (8059 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Promovabilitate de 50,57% la Titularizare în Ialomița

Profesorii au scăpat de examen

Promovabilitate de 50,57% la Titularizare în Ialomița

Profesorii din Ialomița au aflat rezultatele Titularizării. Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin că anul acesta dascălii s-au descurcat mai bine la examen. Astfel, procentul de promovabilitate înregistrat de candidații din Ialomița este de 50,57%...

Situația notelor la Titularizare 2013 Anul acesta, la examenul de Titularizare au participat 223 de candidați, deși numărul posturilor disponibile era de doar 169. Așa cum s-a întîmplat și în anii precedenți, o parte dintre profesorii care au reușit să promoveze această testare ar putea rămîne pe dinafară... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 15:32 (5464 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Iuliana Crișan, noul șef al DNA Slobozia

EXCLUSIV: Procurorul Iuliana Crișan, noul șef al DNA Slobozia

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, «la propunerea procurorului șef al Direcției Naționale Anticorupție, doamna Laura Codruța Kovesi, Procurorul General al Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție a dispus delegarea în funcția de procuror șef al Biroului Teritorial Slobozia din cadrul ST București al DNA, a doamnei Iuliana Crișan, pe o perioadă de șase luni, începînd cu data de 1 august 2013». «Doamna Iuliana Crișan are o vechime ca procuror de 9 ani, îndeplinind această funcție, inițial, la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Sectorului 4 București, fiind ulterior delegată la DNA și, începînd cu anul 2009, fiind numită ca procuror în cadrul ... [citește_tot_articolul]

21 August 2013, 16:25 (21512 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: Bătrână de 74 de ani, bătută cu bestialitate pentru bani...

Mihail Kogălniceanu: Bătrînă de 74 de ani, bătută cu bestialitate pentru bani...

Caz cutremurător în comuna ialomițeană Mihail Kogălniceanu. O bătrînă de 74 de ani a ajuns luni, 20 august a.c., la Spitalul Orășenesc Țăndărei în stare gravă după ce a fost lovită cu bestialitate de o persoană rămasă, deocamdată, necunoscută. Din declarațiile femeii reiese faptul că mobilul agresiunii îl reprezintă banii...
Internată pe Secția Chirurgie a Spitalului Orășenesc din Țăndărei, bătrîna a povestit clipele de groază prin care a trecut. A auzit că cineva i-a bătut la ușă, iar cînd a deschis să vadă despre ce este vorba agresorul s-a năpustit asupra ei. Avea fața acoperită și a lovit-o în cap cu pumnii.
«M-a bătut numai în cap și mi-a zis că mă omoară... L-am întrebat de ce... [citește_tot_articolul]

21 August 2013, 15:11 (7743 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Potrivit site-ului Agenției r/News, șeful Direcției Județene pentru Accize și Operațiuni Vamala Ialomița, Christian Gudu, alături de alți patru subordonați, inspectori vamali au fost citați în cursul zilei de luni, 19 august 2013, la sediul DNA București. Surse judiciare ar fi precizat pentru Agenția r/News că «este vorba despre o anchetă nouă, legată de de ilegalități pe care le-ar fi comis inspectori vamali ai DJAOV Ialomița, ilegalități de care ar fi știut și șeful acestora, Christian Gudu». De menționat că Vama Slobozia a mai fost implicată în scandaluri de corupție în urmă cu 2 ani, cînd șeful de atunci al DJAOV Ialomița, Ionuț Scrioșteanu a fost trimis în... [citește_tot_articolul]

19 August 2013, 17:20 (34081 vizualizări - 47 comentarii)

EVENIMENT

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Potrivit unor surse din cadrul Inspectoratului Școlar al Județului Ialomița, Otilia Dumitru, inspector general școlar, a demisionat din funcție în după-amiaza zilei de joi, 15 august 2013. Să reamintim că, potrivit DNA București, de acum fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, alături de 8 dascăli de la școli și licee din județ, sînt în acest moment urmăriți penal de către procurorii DNA. În sarcina acestora, procurorii din Capitală au reținut infracțiunile de «constituire de grup infracțional organizat» și «trafic de influență».
Potrivit acelorași surse din cadrul Inspectoratului Școlar Ialomița, la conducerea insitituției a fost numită... [citește_tot_articolul]

16 August 2013, 12:44 (52616 vizualizări - 78 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfântului Luca!

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfîntului Luca!

Biserica din cartierul slobozean Bora a fost călcată de hoți în noaptea de miercuri spre joi, 14/15 august a.c. S-ar părea că ținta infractorilor n-ar fi fost cutia milei, ci chiar racla cu moaștele Sfîntului Luca, adusă în lăcașul de cult cu ocazia Sfintei Sărbători a Adormirii Maicii Domnului și a împlinirii a 150 de ani de la ridicarea sfîntului lăcaș...
Din informațiile oferite de polițiști, hoții au forțat ușile de termopan ale bisericii, după care ar fi încercat să intre în interiorul lăcașului de cult. S-ar părea că ei au intenționat să fure moaștele Sfîntului Luca, aduse în incinta bisericii cu ocazia Sărbătorii Adormirea Maicii Domnului și a împliniri a 150 de ani de la ridicarea... [citește_tot_articolul]

15 August 2013, 13:47 (10811 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

DNA București vrea să extermine corupția din Ialomița!

«Dosare de sertar», scoase la lumină

DNA București vrea să extermine corupția din Ialomița!

Se anunță un sfîrșit de vară incendiar în peisajul «infracțional» din Ialomița. Arestarea și trimiterea în judecată a procurorului Dumitru Cristudor agită spiritele în rîndul persoanelor ale căror nume apar în dosarele «instrumentate» de către fostul șef al DNA Slobozia. Toate acestea întrucît «dosarele» de la Slobozia, în număr de 8 potrivit informațiilor noastre, au luat calea Direcției Naționale Anticorupție-structura Teritorială București, iar procurorii anticorupție din Capitală sînt hotărîți să finalizeze cercetările și să-i tragă la răspundere pe vinovați. Surse din cadrul DNA București promit ca finalizarea acestora să se producă pînă la 30 septembrie 2013!

Sertare golite de dosare... [citește_tot_articolul]

14 August 2013, 14:59 (13365 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Sclavă sexuală la 15 ani...

Viața ca un iad

Sclavă sexuală la 15 ani...

O poveste cutremurătoare iese la iveală odată cu trimiterea în judecată a 5 bărbați din Fetești, acuzați de procurorii DIICOT Slobozia de «trafic de persoane»! O adolescentă de doar 15 ani a fost exploată sexual de către respectivii inculpați. Fata a fost batjocorită în cele mai crude moduri și «închiriată cu ora» pentru a «presta» servicii sexuale...

Exploatarea Paulei
Drama Paulei S., din Arad, începe în urmă cu un an, în orașul de domiciliu. O ceartă cu părinții a determinat-o pe adolescentă să-și facă bagajele și să fugă de acasă... A ajuns la Cluj, acolo unde s-a întîlnit... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 18:55 (23020 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană Ialomița: «Școala Altfel», proiect educațional inedit

În perioada 2-6 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează «Școala Altfel», un parteneriat școală-bibliotecă. Evenimentul presupune organizarea de activități precum vizitarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:14
(9344 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției la Stelnica

Peste 85 de persoane au fost legitimate joi, 29 martie a.c., în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii Secției de Poliție Stelnica în colaborare cu agenții posturilor de poliție arondate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:01
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:42
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație: Elevii ialomițeni iau lecții de prim-ajutor

Săptămîna viitoare va debuta într-un mod inedit pentru elevii din întreaga țară. Ei vor merge la «Școala Altfel». În cadrul acestui program, timp de șapte zile, școlarii vor participa la activități extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:39
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Vineri, 30 martie a.c., președintele PP-DD, Dan Diaconescu, vine în Piața Revoluției din Slobozia pentru a se întîlni cu simpatizanții săi din tot județul Ialomița. Dan Diaconescu va ajunge în Piața Revoluției ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:35
(23279 vizualizări - 23 comentarii)


Ialomița: Inspectorii DSVSA, controale înaintea Sărbătorilor Pascale

Pentru a preveni toxiinfecțiile alimentare de Paște, inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și-au intensificat controalele. În special, inspectorii DSVSA verifică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:26
(7692 vizualizări - 1 comentariu)


Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7406 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7459 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8860 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8606 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13713 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9833 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10134 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7243 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9244 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9541 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8985 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10707 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9794 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9409 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...