Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

La mila Consiliului Local...

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

«Omul prost nu vede pădurea din cauza copacilor» spune o butadă rămasă fără autor. Ședința Adunării Generale a Acționarilor de miercuri, 17 iulie a.c., a confirmat că această butadă devine mai actuală ca oricînd. În rolul copacilor, de această dată, se află nesfîrșitele dezbateri din Consiliul Local și spațiul public privind apa și calitatea acesteia. Pădurea este SC Urban, o firmă care aparține Sloboziei și care a reușit să supraviețuiască, în pofida tuturor presiunilor. Iar omul, o spunem cu toată responsabilitatea, sîntem noi, electoratul, dar și consilierii care au votat de-a lungul anilor în AGA Urban, fie că aceștia au aparținut PSD, PNL, PD-L sau oricărui alt partid ai cărui reprezentanți... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 13:11 (6974 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Sănătatea ialomițeană se pregătește de procese

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Un control al Curții de Conturi, efectuat la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate, tulbură liniștea Sănătății ialomițene. În urma acțiunii, comisarii Curții au descoperit mai multe nereguli financiare în ograda CJAS... Ca să acopere «golurile», oficialii Casei de Sănătate îi trag la răspundere pe medici. Vizate sînt peste 300 de cadre medicale care ar fi acordat ilegal rețete medicale compensate.

Sănătate cu scandal Controlul Curții de Conturi întreprins la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost efectuat în urmă cu un an. În urma analizei datelor culese din teren... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 10:59 (13797 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Urban cere majorarea tarifelor la apă cu 25 de procente

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Apă potabilă în rapoarte și declarații

Miercuri, 10 iulie 2013, SC Urban a convocat o ședință AGA în care a solicitat majorarea tarifelor la apă cu 25 la sută. Ședința a fost suspendată din lipsă de cvorum și va fi reluată miercuri, 17 iulie... Oficial, majorarea prețului la apa potabilă este justificată de cheltuielile suplimentare generate de investițiile în stațiile de epurare și tratare a apei. Analizele de laborator confirmă însă faptul că apa furnizată slobozenilor înregistrează valori semnificative la clorul rezidual, pesticide și trihalometani. Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban a declarat că «procedurile pentru obținerea autorizației din partea Direcției de Sănătate publică sînt în curs».
Raportul Urban nu poate nega evidența... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 15:02 (38294 vizualizări - 95 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean «cârpește» Spitalul de Urgență Slobozia

Administrație județeană în regim de avarie

Consiliul Județean «cîrpește» Spitalul de Urgență Slobozia

Marți, 16 iulie a.c., Consiliul Județean Ialomița s-a reunit într-o nouă ședință ordinară. Pe ordinea de zi a acestei ședințe s-au aflat o serie de proiecte de hotărîre care vor afecta direct viața ialomițenilor. Printre acestea, îl nominalizăm pe cel privind aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli al Spitalului de Urgență Slobozia, un buget care a generat controverse publice serioase în ultima jumătate de an...

Bani cu țîrîita pentru nevoi stringente
Marți, 16 iulie 2013, consilierii județeni ai Ialomiței s-au reunit într-o ședință ordinară pentru a decide aprobarea unor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 09:54 (6695 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe locul III în țară la analfabetism

Ialomița, pe locul III în țară la analfabetism

Recensămîntul din 2011 a oferit, pe lîngă rezultatele demografice, și o serie de informații cu privire la gradul de educație al românilor. Potrivit Institutului Național de Statististică, în România există un sfert de milion de analfabeți, iar fix 8082 sînt ialomițeni!

Nivel scăzut de educație
Raportat la nivelul județului Ialomița, datele recensămîntului populației privind indicele Educației nu sînt deloc mulțumitoare. 55335 dintre ialomițenii cu vîrste cuprinse între 10 ani și peste au un nivel scăzut de educație. Aceștia fie au terminat doar clasele primare, fie nu au mers... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 07:46 (3239 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia în doliu

Frații Adrian și George Moise au fost conduși pe ultimul drum...

Sute de oameni au venit marți, 23 iulie a.c., să le aducă un ultim omagiu fraților Adrian și George Moise, slobozenii care au murit la sfîrșitul săptămînii precedente înecați în apele Mării Negre. La funeraliile celor doi frați au participat și jucătorii echipei Concordia Chiajna, echipa unde Adrian Moise lucra ca maseur...

Durere fără margini
Rude, prieteni, cunoscuți, precum și colegi de muncă au venit să le aducă un ultim omagiu celor care au fost Adrian și George Moise. O mare de lacrimi a fost vărsată în memoria celor doi slobozeni. Printre cei care i-au jelit au fost și... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2013, 15:41 (46997 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chirii ilegale la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia acordă angajaților chirii ilegale. Este concluzia la care au ajuns reprezentanții Direcției Inspecției Penitenciară, în urma unui control întreprins în primăvară la spațiul de detenție de la Slobozia. Managementul defectuos a dus la crearea unui prejudiciu de 300000 de lei. Paguba este acoperită din salariile celor care au primit ilegal contravaloarea chiriilor.
Deranjați de faptul că li se taie din bani, oamenii au inițiat acțiuni în instanță...

O măsură uluitoare Controlul efectuat de inspectorii Direcției de Inspecție Penitenciară din cadrul Administrației... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2013, 10:43 (8989 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Digul de la Bentu a înghițit jumătate de milion de lei

În urmă cu o săptămînă, lucrările de consolidare a digului din zona Bentu s-au finalizat. Deși termenul de execuție a fost amînat de cîteva ori, oficialii Apelor Române au reușit să după proiectul la bun sfîrșit. Costul total al consolidării kilometrului de dig erodat se ridică în total la peste 500000 de lei...

Istoria unor lucrări recente Eroziunea digului de la Bentu, aflat pe malul drept al Brațului Borcea, la kilometrul 34, a devenit activă în primăvara acestui an, cînd debitele Dunării au început să crească. Afectat inițial doar pe o porțiune de 700 de metri, eroziunea digului... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2013, 05:41 (4685 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Persoanele cu handicap au militat pentru incluziune pe piața muncii

«Egalizarea șanselor pe piața muncii pentru persoanele cu dizabilități». Aceasta a fost tema unui seminar organizat de către asociațiile care apără drepturile persoanelor vulnerabile din județ în parteneriat cu Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă. În județul Ialomița lucrează doar 13 persoane cu dizabilități...

Planuri de viitor La evenimentul organizat la sediul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au participat reprezentanți ai Registrului Comerțului Ialomița, Direcției Generale de Asistență Socială Ialomița, Casei Județene de Pensii, precum și... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2013, 11:38 (5323 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Interlopul Gigi Piticu, «iertat» de procurorii DIICOT?

Interlopul Gigi Piticu, «iertat» de procurorii DIICOT?

O dată cu fuga și arestarea în Austria a interlopului Gheorghe Toma, zis Gigi Piticu, ies la iveală detalii uluitoare referitoare la ancheta penală deschisă pe numele acestuia la Slobozia. Faptele de «trafic de persoane» și «proxenetism», de care interlopul este acuzat, ar fi fost «iertate» de procurorii DIICOT. Interlopul, alături de alte patru persoane, cercetat vreme de 3 ani de unitatea de parchet mai sus amintită, a primit din partea anchetatorilor neînceperea urmării penale. Motivația procurorilor specializați în combaterea criminalității organizate a fost aceea că «nu alcătuiesc o grupare infracțională». Cazul este acum în atenția Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, unitate al... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2013, 11:23 (13219 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, la cheremul firmelor private de colectare a deșeurilor

Sistemele integrate de management al deșeurilor sînt falimentare

Ialomița, la cheremul firmelor private de colectare a deșeurilor

La sfîrșitul anului 2013, după mai mulți ani de administrare haotică și un vraf de reglementări legislative nerespectate de nimeni, sistemele de gestionare a deșeurilor din Ialomița vor putea fi concesionate. În așteptarea acestui moment, autoritățile locale nu au soluții pentru munții de gunoi care cresc la marginea fiecărei localități, instituțiile care supervizează această activitate ascund problema sub preș, iar obligațiile de respectare a legislației europene în domeniu continuă să se respecte doar pe hîrtie...

Istoria județeană a gropilor de deșeuri după model european
... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2013, 07:15 (10688 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții», REINVENTAT

Amara se pregătește de Festival

«Trofeul Tinereții», REINVENTAT

Ediția a 46-a e Festivalului «Trofeul Tinereții», desfășurat în stațiune balneară Amara, se pregătește de start. În momentul de față se poartă discuții cu artiștii care vor susține recitaluri și au loc preselecții naționale, în urma cărora se vor stabili viitorii concurenți. Ca și în ediția precedentă, marele premiu, «Trofeul Tinereții», va avea valoarea de 3000 de lei...

10 mii de euro pentru Horia Brenciu
Organizarea Festivalului Concurs de Interpretare a Muzicii Ușoare Românești «Trofeul Tinereții» Amara-ediția 2013 este asigurată atît de Consiliul Local Amara, cît și de Centrul... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2013, 16:06 (16753 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piața Mare din Slobozia, taraba contrabandiștilor cu țigări

Slobozia este locul unde infractorii fac legea! Anchetatorii au în lucru zeci de dosare penale ce vizează fapte de corupție, violențe de stradă sau prostituție... Mai nou, în peisajul infracțional slobozean și-au făcut apariția și contrabandiștii de țigări. În urmă cu o săptămînă, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată 11 persoane acuzate de «contrabandă cu țigări». Țigaretele comercializate ilegal erau aduse din Republica Moldova și Ucraina, depozitate în Piața Mare din Slobozia și vîndute «la negru»...

Tarabele din piață, paravan pentru țigările de contrabandă... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2013, 14:14 (9436 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recensămîntul din 2011, la final

Sîntem 274.148 de ialomițeni!

La doi ani de la recensămîntul din 2011, Direcția Județeană de Statistică Ialomița face publică datele finale ale acestuia. La sfîrșitul săptămînii precedente, în cadrul unei conferințe de presă, Aneta Ștefan, directorul instituției, a declarat: «Este primul recensămînt după ce România s-a integrat în Uniunea europeană. (...) Noutatea față de precedentele o reprezintă faptul că a trebuit să pregătim acest recensămînt în funcție de reglementările stabilite de Uniunea Europeană, în funcție de definițiile indicatorilor și metodologia de desfășurare comună tuturor statelor Uniunii...». Potrivit recensămîntului, în octombrie 2011, Ialomița avea, oficial, 274.148 de locuitori. Comparativ cu precedentul... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2013, 09:53 (3098 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Zi de doliu la Fetești

Durere fără margini la căpătîiul militarului Gabriel Boitan...

Sîmbătă, 13 iulie a.c., Feteștiul s-a îmbrăcat în doliu. Militarul Gabriel Boitan, pompierul care a murit în urma accidentului de muncă petrecut la sfîrșitul săptămînii, a fost condus pe ultimul drum. Asemeni unui erou căzut la datorie, el a fost înmormîntat cu onoruri militare...

Un oraș în doliu
Militarul Gabriel Boitan a fost condus pe ultimul drum de peste 1000 de oameni. Rude, prieteni, oameni simpli, colegi, dar și oficialități au venit sîmbătă, 13 iulie a.c., la Fetești, pentru a-i cinsti memoria. În curtea Bisericii «Sfîntul Ilie» din Fetești, lacrimile au curs fără încetare... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2013, 17:00 (17283 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apel umanitar: Repatrierea unui trup neînsuflețit «costă» 4000 de euro!

«Ajutați-ne să-l aducem pe Daniel acasă!»

Apel umanitar: Repatrierea unui trup neînsuflețit «costă» 4000 de euro!

În urmă cu o săptămînă, presa națională relata despre uciderea cu sînge rece, într-un parc din Stockholm-Suedia, a unui cetățean român. Zilele trecute, victima a fost identificată în persoana tînărului Daniel Gheorghe, de 29 de ani, din Slobozia-Ialomița. Evenimentul s-a transformat într-un adevărat conflict diplomatic. Autoritățile suedeze sînt pregătite să incinereze cadavrul tînărului slobozean dacă familia acestuia nu achită suma de 4000 de euro pentru ca trupul neînsuflețit să fie repatriat... Apropiații acestuia cer cu disperare ajutor semenilor, întrucît nu dispun de acești bani...

O poveste cu final tragic... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2013, 14:26 (51198 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Grav accident de muncă

Doi muncitori, prinși sub un mal de pămînt! Un pompier, mort după ce pămîntul s-a surpat a doua oară!

Accident de muncă în după amiaza zilei de joi, 11 iulie a.c., la Fetești. În timpul unor lucrări la rețeaua de canalizare a municipiului, doi muncitori au fost prinși sub un mal de pămînt în timp ce săpau șanțuri de aproximativ 5-6 metri adîncime. Victime ale valului de pămînt au fost și doi militari ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița... Din primele informații, lucrările se efectuau în cartierul Coloniști din Fetești. Vorbim despre lucrări la rețeaua de canalizare a municipiului. Un mal de pămînt s-a surpat și a prins doi muncitori. Veniți să le acorde ajutor, au fost prinși sub pămînt și doi lucrători din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița. Vom reveni... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2013, 16:58 (16317 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Salvați Spitalul Slobozia!

Aparatură medicală second-hand

Salvați Spitalul Slobozia!

Cel mai mare spital din județul Ialomița acordă îngrijiri medicale de mîna a doua. Totul din cauza dotărilor de care dispune unitatea. Cele mai noi aparate au împlinit recent vîrsta de 20 de ani, iar cele mai vechi datează încă de pe vremea înființării Spitalului Slobozia... Chiar dacă au aparatură de ultimă generație, celelalte trei spitale din Ialomița se confruntă la rîndul lor cu probleme. Cea mai gravă este lipsa specialiștilor care să folosească instrumentarul medical modern...

Aparatură veche în procent ridicat
În urmă cu o săptămînă medicii Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2013, 16:17 (16078 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

G8 din Slobozia, un bloc de coșmar

Rudele și vecinii de palier nu se aleg

G8 din Slobozia, un bloc de coșmar

Fiecare zi este pentru locatarii blocului G8 din Slobozia un adevărat chin. Oamenii sînt nevoiți să suporte mizeria și scandalurile a doi vecini, care locuiesc la etajul IV al imobilului. Soț și soție, vecinii-problemă sînt mari amatori de alcool și provoacă scandal în fiecare noapte. «Ne-au spart geamurile și își fac nevoile la ușile noastre. Nu mai suportăm!» reclamă locatarii din bloc.

Scandaluri aplanate de forțele de ordine
Blocul G8 din Slobozia este un imobil cenușiu amplasat în apropierea Catedralei Episcopale. Populat în mare parte cu familii de asistați sociali, liniștea... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2013, 10:08 (9799 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Tablouri și obiecte decorative de 2,1 milioane de lei, revendicate în instanță

Moștenitorii colecției «Tuzlaru» își cer drepturile

Tablouri și obiecte decorative de 2,1 milioane de lei, revendicate în instanță

Celebra Colecție de Artă «Tuzlaru», donată în urmă cu un deceniu Muzeului Județean Ialomița, este revendicată în instanță. Acțiunea a fost întemeiată de Pavel Cherciu, un văr primar al inginerului Nicolae Tuzlaru, colecționarul căruia i-au aparținut obiectele aflate acum în patrimoniul instituției de cultură de la Slobozia. Colecția cuprinde peste 900 de tablouri, piese decorative și de mobilier a căror valoare depășește suma de 2,1 milioane de lei...

Colecția «Tuzlaru», o moștenire grea
Colecția «Tuzlaru» a intrat în patrimoniul Muzeului Județean Ialomița în anul 2001. La data... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2013, 17:18 (6848 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
326 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 31 iulie 2019, termen limită pentru depunerea Declarației Unice

Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii din județul nostru cu privire la faptul că termenul limită pentru depunerea Declarației unice este data de ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:10
(4167 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Consultări la nivel național cu reprezentanții mediului de afaceri

Reprezentanții Ministerului Finanțelor Publice au continuat seria întâlnirilor organizate în toate județele țării cu membrii mediului de afaceri. Alături de oficialii Ministerului Finanțelor Publice s-au ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:05
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Toate focarele de Pestă Porcină Africană, stinse

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, despre  situația ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2019, 18:10
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Arestat pentru «conducere fără permis»

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Traian, pe numele căruia Judecătoria Făurei a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:50
(6441 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 8-12 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:45
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Axintele

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 6 percheziții pe raza localității Axintele la persoane bănuite de comiterea unor furturi din locuința unei persoane din localitatea Horia. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:40
(4395 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni premiază spiritul civic

Vineri, 5 iulie a.c., polițiștii ialomițeni din cadrul IPJ Ialomița au premiat doi ialomițeni pentru spiritul civic de care au dat dovadă. Astfel, un tânăr de 15 ani, din Slobozia, și o femeie de 26 ani ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:35
(3597 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autoturism răsturnat, patru persoane rănite

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut vineri, 5 iunie 2019, la intrare în localitatea Stejaru. Din primele informații, este vorba despre un automobil ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 18:20
(3809 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stejaru accident


Incendiu la o stână din Făcăeni

Miercuri, 3 iulie a.c., în jurul orelor 18,30, două adăposturi de animale ale unui localnic din Făcăeni au luat foc. Pompierii Stației Fetești s-au deplasat la fața locului cu două autospeciale cu apă și ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:30
(4377 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A murit după ce a căzut din mașină

Miercuri, 3 iulie a.c., pe drumul județean ce leagă localitățile Hagiești de Lilieci, în timp ce un șofer conducea o autoutilitară, pasagerul aflat pe scaunul din dreapta față al autovehicului s-ar fi sprijinit ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:25
(3669 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Beat la volan

Un bărbat de 53 de ani, din Săveni, a fost depistat de polițiștii Secției 7 Poliție Săveni, miercuri, 3 iulie a.c., în timp ce conducea un autovehicul, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:20
(4858 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat din Vrancea, sancționat pesntru transport ilegal de lemne

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bucu au depistat pe raza comunei Bucu un bărbat, de 52 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta, cu ajutorul unei utilitare, o cantintate mai mare de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:15
(4944 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Marți, 2 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 17,00, în afara localității Grivița ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 19:00
(3059 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, surprins cu un cuțit asupra sa

Marți, 2 iulie a.c., polițiștii de Ordine Publică din Urziceni au depistat un tânăr, de 18 ani, din Urziceni, care avea asupra sa un cuțit. În cauză cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:55
(4130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțit


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

Marți, 2 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată de o tânără, de 19 ani, din Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că un bărbat, de 29 de ani, din Țăndărei, i-ar fi sustras suma de 400 de lei și ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:50
(5542 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


RAJA SA Constanța activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de intensificări puternice ale vântului (rafale de peste 80-100 km/h), vijelii, grindină de dimensiuni medii și mari, frecvente descărcări electrice și averse torențiale ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 16:10
(4092 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de restricție pentru «violență în familie»

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 34 de ani, din Ograda, despre producerea unui conflict ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:20
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist acroșat între Cotorca și Ciocârlia

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,30, un motociclist, un bărbat de 53 de ani, a fost acroșat de un autoturism între localitățile Cotorca și Ciocârlia. Echipajul SMURD Urziceni i-a acordat victimei ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:15
(4422 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lan de grâu mistuit de flăcări

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii de la Detașamentul Slobozia au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce a cuprins aproximativ 20 hectare de cereale păioase. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:10
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


289 de vitezomani, sancționați de polițiștii ialomițeni

În perioada 28-30 iunie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza întregului județ, în cadrul campaniei derulate la nivel național, cu scopul de a preveni evenimentele rutiere.  ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:10
(2775 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton acroșat mortal la Alexeni

Sâmbătă, 29 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, în apropierea localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat de 56 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:05
(2959 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 171 de sancțiuni, 10 permise reținute

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 40 evenimente, dintre care 34 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:20
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atenție la radare!

Începând de vineri, 28 iunie a.c., la nivelul întregii țări se va derula acțiunea de prevenire a accidentelor rutiere. Timp de 3 zile, toate radarale vor fi scoase pe șosele și autostrăzi pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:15
(3844 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 30 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:10
(4251 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 1-5 iulie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:05
(7231 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist băut acroșat la Țăndărei

Miercuri, 26 iunie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din județul Tulcea, a acroșat un biciclist de 67 de ani pe raza localității Țăndărei. În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea biciclistului care ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:15
(3979 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Contrabandă cu țigări

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza localității Movilița, într-un autoturism condus de un bucureștean, de 56 de ani, țigarete netimbrate și fără documente de proveniență, ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:10
(3969 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Arestat pentru «furt calificat»

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei privative de libertate de 5 ani, pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat», emis de Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:05
(5977 vizualizări - 1 comentariu)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Sâmbătă, 29 iunie 2019, în ziua de prăznuire a Sfinților Apostoli Petru și Pavel, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia se va marca un eveniment aniversar.
Credincioșii Eparhiei ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:35
(7878 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier, trei persoane rănite

Marți, 25 iunie a.c., pe raza orașului Amara s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat, de 29 de ani, din județul Buzău, conducea un ansamblu auto pe ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:30
(3737 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...