Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Un ialomițean a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost mușcat de o viperă. Din declarațiile pe care le-a dat medicilor, bărbatul deține în gospodărie o crescătorie de șerpi veninoși...
Bărbatul le-a povestit medicilor că încerca să-și hrănească viperele, moment în care una l-a mușcat de mînă. Nu a luat seamă cu privire la acest incident și și-a văzut liniștit de treabă. La cîteva ore, mîna a început să i se învinețească, iar starea de sănătate a bărbatului s-a înrăutățit. A fost preluat de o ambulanță și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Medicii i-au acordat îngrijirile medicale necesare și au decis să-l transfere la un spital din Capitală.
«Cel mai probabil... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2013, 13:24 (11010 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, fără concurenți la «Trofeul Tinereții» 2013

Ialomița, fără concurenți la «Trofeul Tinereții» 2013

Pregătirile pentru cea de-a 46-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» de la Amara au ajuns aproape de final... Așa cum ne-au obișnuit, organizatorii trimit în concurs 12 voci care își dispută marele premiu în valoare de 3000 de lei. Deși la ultimele ediții Ialomița a avut vocile sale, anul acesta pe scena Teatrului de Vară de la Amara nu va urca niciun concurent din județ...

Voci extraordinare la Festivalul Amara
Prima preselecție pentru Festivalul Național Concurs de Interpretare a Muzicii Ușoare Românești «Trofeul Tinereții», organizat în stațiunea Amara, trimite în concurs... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 16:13 (19916 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

La mila Consiliului Local...

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

«Omul prost nu vede pădurea din cauza copacilor» spune o butadă rămasă fără autor. Ședința Adunării Generale a Acționarilor de miercuri, 17 iulie a.c., a confirmat că această butadă devine mai actuală ca oricînd. În rolul copacilor, de această dată, se află nesfîrșitele dezbateri din Consiliul Local și spațiul public privind apa și calitatea acesteia. Pădurea este SC Urban, o firmă care aparține Sloboziei și care a reușit să supraviețuiască, în pofida tuturor presiunilor. Iar omul, o spunem cu toată responsabilitatea, sîntem noi, electoratul, dar și consilierii care au votat de-a lungul anilor în AGA Urban, fie că aceștia au aparținut PSD, PNL, PD-L sau oricărui alt partid ai cărui reprezentanți... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 13:11 (6974 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Sănătatea ialomițeană se pregătește de procese

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Un control al Curții de Conturi, efectuat la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate, tulbură liniștea Sănătății ialomițene. În urma acțiunii, comisarii Curții au descoperit mai multe nereguli financiare în ograda CJAS... Ca să acopere «golurile», oficialii Casei de Sănătate îi trag la răspundere pe medici. Vizate sînt peste 300 de cadre medicale care ar fi acordat ilegal rețete medicale compensate.

Sănătate cu scandal Controlul Curții de Conturi întreprins la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost efectuat în urmă cu un an. În urma analizei datelor culese din teren... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 10:59 (13799 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Urban cere majorarea tarifelor la apă cu 25 de procente

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Apă potabilă în rapoarte și declarații

Miercuri, 10 iulie 2013, SC Urban a convocat o ședință AGA în care a solicitat majorarea tarifelor la apă cu 25 la sută. Ședința a fost suspendată din lipsă de cvorum și va fi reluată miercuri, 17 iulie... Oficial, majorarea prețului la apa potabilă este justificată de cheltuielile suplimentare generate de investițiile în stațiile de epurare și tratare a apei. Analizele de laborator confirmă însă faptul că apa furnizată slobozenilor înregistrează valori semnificative la clorul rezidual, pesticide și trihalometani. Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban a declarat că «procedurile pentru obținerea autorizației din partea Direcției de Sănătate publică sînt în curs».
Raportul Urban nu poate nega evidența... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 15:02 (38299 vizualizări - 95 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean «cârpește» Spitalul de Urgență Slobozia

Administrație județeană în regim de avarie

Consiliul Județean «cîrpește» Spitalul de Urgență Slobozia

Marți, 16 iulie a.c., Consiliul Județean Ialomița s-a reunit într-o nouă ședință ordinară. Pe ordinea de zi a acestei ședințe s-au aflat o serie de proiecte de hotărîre care vor afecta direct viața ialomițenilor. Printre acestea, îl nominalizăm pe cel privind aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli al Spitalului de Urgență Slobozia, un buget care a generat controverse publice serioase în ultima jumătate de an...

Bani cu țîrîita pentru nevoi stringente
Marți, 16 iulie 2013, consilierii județeni ai Ialomiței s-au reunit într-o ședință ordinară pentru a decide aprobarea unor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 09:54 (6696 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe locul III în țară la analfabetism

Ialomița, pe locul III în țară la analfabetism

Recensămîntul din 2011 a oferit, pe lîngă rezultatele demografice, și o serie de informații cu privire la gradul de educație al românilor. Potrivit Institutului Național de Statististică, în România există un sfert de milion de analfabeți, iar fix 8082 sînt ialomițeni!

Nivel scăzut de educație
Raportat la nivelul județului Ialomița, datele recensămîntului populației privind indicele Educației nu sînt deloc mulțumitoare. 55335 dintre ialomițenii cu vîrste cuprinse între 10 ani și peste au un nivel scăzut de educație. Aceștia fie au terminat doar clasele primare, fie nu au mers... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 07:46 (3241 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia în doliu

Frații Adrian și George Moise au fost conduși pe ultimul drum...

Sute de oameni au venit marți, 23 iulie a.c., să le aducă un ultim omagiu fraților Adrian și George Moise, slobozenii care au murit la sfîrșitul săptămînii precedente înecați în apele Mării Negre. La funeraliile celor doi frați au participat și jucătorii echipei Concordia Chiajna, echipa unde Adrian Moise lucra ca maseur...

Durere fără margini
Rude, prieteni, cunoscuți, precum și colegi de muncă au venit să le aducă un ultim omagiu celor care au fost Adrian și George Moise. O mare de lacrimi a fost vărsată în memoria celor doi slobozeni. Printre cei care i-au jelit au fost și... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2013, 15:41 (46999 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chirii ilegale la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia acordă angajaților chirii ilegale. Este concluzia la care au ajuns reprezentanții Direcției Inspecției Penitenciară, în urma unui control întreprins în primăvară la spațiul de detenție de la Slobozia. Managementul defectuos a dus la crearea unui prejudiciu de 300000 de lei. Paguba este acoperită din salariile celor care au primit ilegal contravaloarea chiriilor.
Deranjați de faptul că li se taie din bani, oamenii au inițiat acțiuni în instanță...

O măsură uluitoare Controlul efectuat de inspectorii Direcției de Inspecție Penitenciară din cadrul Administrației... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2013, 10:43 (8991 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Digul de la Bentu a înghițit jumătate de milion de lei

În urmă cu o săptămînă, lucrările de consolidare a digului din zona Bentu s-au finalizat. Deși termenul de execuție a fost amînat de cîteva ori, oficialii Apelor Române au reușit să după proiectul la bun sfîrșit. Costul total al consolidării kilometrului de dig erodat se ridică în total la peste 500000 de lei...

Istoria unor lucrări recente Eroziunea digului de la Bentu, aflat pe malul drept al Brațului Borcea, la kilometrul 34, a devenit activă în primăvara acestui an, cînd debitele Dunării au început să crească. Afectat inițial doar pe o porțiune de 700 de metri, eroziunea digului... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2013, 05:41 (4685 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Persoanele cu handicap au militat pentru incluziune pe piața muncii

«Egalizarea șanselor pe piața muncii pentru persoanele cu dizabilități». Aceasta a fost tema unui seminar organizat de către asociațiile care apără drepturile persoanelor vulnerabile din județ în parteneriat cu Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă. În județul Ialomița lucrează doar 13 persoane cu dizabilități...

Planuri de viitor La evenimentul organizat la sediul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au participat reprezentanți ai Registrului Comerțului Ialomița, Direcției Generale de Asistență Socială Ialomița, Casei Județene de Pensii, precum și... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2013, 11:38 (5323 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Interlopul Gigi Piticu, «iertat» de procurorii DIICOT?

Interlopul Gigi Piticu, «iertat» de procurorii DIICOT?

O dată cu fuga și arestarea în Austria a interlopului Gheorghe Toma, zis Gigi Piticu, ies la iveală detalii uluitoare referitoare la ancheta penală deschisă pe numele acestuia la Slobozia. Faptele de «trafic de persoane» și «proxenetism», de care interlopul este acuzat, ar fi fost «iertate» de procurorii DIICOT. Interlopul, alături de alte patru persoane, cercetat vreme de 3 ani de unitatea de parchet mai sus amintită, a primit din partea anchetatorilor neînceperea urmării penale. Motivația procurorilor specializați în combaterea criminalității organizate a fost aceea că «nu alcătuiesc o grupare infracțională». Cazul este acum în atenția Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, unitate al... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2013, 11:23 (13220 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, la cheremul firmelor private de colectare a deșeurilor

Sistemele integrate de management al deșeurilor sînt falimentare

Ialomița, la cheremul firmelor private de colectare a deșeurilor

La sfîrșitul anului 2013, după mai mulți ani de administrare haotică și un vraf de reglementări legislative nerespectate de nimeni, sistemele de gestionare a deșeurilor din Ialomița vor putea fi concesionate. În așteptarea acestui moment, autoritățile locale nu au soluții pentru munții de gunoi care cresc la marginea fiecărei localități, instituțiile care supervizează această activitate ascund problema sub preș, iar obligațiile de respectare a legislației europene în domeniu continuă să se respecte doar pe hîrtie...

Istoria județeană a gropilor de deșeuri după model european
... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2013, 07:15 (10688 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții», REINVENTAT

Amara se pregătește de Festival

«Trofeul Tinereții», REINVENTAT

Ediția a 46-a e Festivalului «Trofeul Tinereții», desfășurat în stațiune balneară Amara, se pregătește de start. În momentul de față se poartă discuții cu artiștii care vor susține recitaluri și au loc preselecții naționale, în urma cărora se vor stabili viitorii concurenți. Ca și în ediția precedentă, marele premiu, «Trofeul Tinereții», va avea valoarea de 3000 de lei...

10 mii de euro pentru Horia Brenciu
Organizarea Festivalului Concurs de Interpretare a Muzicii Ușoare Românești «Trofeul Tinereții» Amara-ediția 2013 este asigurată atît de Consiliul Local Amara, cît și de Centrul... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2013, 16:06 (16754 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piața Mare din Slobozia, taraba contrabandiștilor cu țigări

Slobozia este locul unde infractorii fac legea! Anchetatorii au în lucru zeci de dosare penale ce vizează fapte de corupție, violențe de stradă sau prostituție... Mai nou, în peisajul infracțional slobozean și-au făcut apariția și contrabandiștii de țigări. În urmă cu o săptămînă, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată 11 persoane acuzate de «contrabandă cu țigări». Țigaretele comercializate ilegal erau aduse din Republica Moldova și Ucraina, depozitate în Piața Mare din Slobozia și vîndute «la negru»...

Tarabele din piață, paravan pentru țigările de contrabandă... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2013, 14:14 (9436 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recensămîntul din 2011, la final

Sîntem 274.148 de ialomițeni!

La doi ani de la recensămîntul din 2011, Direcția Județeană de Statistică Ialomița face publică datele finale ale acestuia. La sfîrșitul săptămînii precedente, în cadrul unei conferințe de presă, Aneta Ștefan, directorul instituției, a declarat: «Este primul recensămînt după ce România s-a integrat în Uniunea europeană. (...) Noutatea față de precedentele o reprezintă faptul că a trebuit să pregătim acest recensămînt în funcție de reglementările stabilite de Uniunea Europeană, în funcție de definițiile indicatorilor și metodologia de desfășurare comună tuturor statelor Uniunii...». Potrivit recensămîntului, în octombrie 2011, Ialomița avea, oficial, 274.148 de locuitori. Comparativ cu precedentul... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2013, 09:53 (3098 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Zi de doliu la Fetești

Durere fără margini la căpătîiul militarului Gabriel Boitan...

Sîmbătă, 13 iulie a.c., Feteștiul s-a îmbrăcat în doliu. Militarul Gabriel Boitan, pompierul care a murit în urma accidentului de muncă petrecut la sfîrșitul săptămînii, a fost condus pe ultimul drum. Asemeni unui erou căzut la datorie, el a fost înmormîntat cu onoruri militare...

Un oraș în doliu
Militarul Gabriel Boitan a fost condus pe ultimul drum de peste 1000 de oameni. Rude, prieteni, oameni simpli, colegi, dar și oficialități au venit sîmbătă, 13 iulie a.c., la Fetești, pentru a-i cinsti memoria. În curtea Bisericii «Sfîntul Ilie» din Fetești, lacrimile au curs fără încetare... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2013, 17:00 (17296 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Apel umanitar: Repatrierea unui trup neînsuflețit «costă» 4000 de euro!

«Ajutați-ne să-l aducem pe Daniel acasă!»

Apel umanitar: Repatrierea unui trup neînsuflețit «costă» 4000 de euro!

În urmă cu o săptămînă, presa națională relata despre uciderea cu sînge rece, într-un parc din Stockholm-Suedia, a unui cetățean român. Zilele trecute, victima a fost identificată în persoana tînărului Daniel Gheorghe, de 29 de ani, din Slobozia-Ialomița. Evenimentul s-a transformat într-un adevărat conflict diplomatic. Autoritățile suedeze sînt pregătite să incinereze cadavrul tînărului slobozean dacă familia acestuia nu achită suma de 4000 de euro pentru ca trupul neînsuflețit să fie repatriat... Apropiații acestuia cer cu disperare ajutor semenilor, întrucît nu dispun de acești bani...

O poveste cu final tragic... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2013, 14:26 (51198 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Grav accident de muncă

Doi muncitori, prinși sub un mal de pămînt! Un pompier, mort după ce pămîntul s-a surpat a doua oară!

Accident de muncă în după amiaza zilei de joi, 11 iulie a.c., la Fetești. În timpul unor lucrări la rețeaua de canalizare a municipiului, doi muncitori au fost prinși sub un mal de pămînt în timp ce săpau șanțuri de aproximativ 5-6 metri adîncime. Victime ale valului de pămînt au fost și doi militari ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița... Din primele informații, lucrările se efectuau în cartierul Coloniști din Fetești. Vorbim despre lucrări la rețeaua de canalizare a municipiului. Un mal de pămînt s-a surpat și a prins doi muncitori. Veniți să le acorde ajutor, au fost prinși sub pămînt și doi lucrători din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița. Vom reveni... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2013, 16:58 (16317 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Salvați Spitalul Slobozia!

Aparatură medicală second-hand

Salvați Spitalul Slobozia!

Cel mai mare spital din județul Ialomița acordă îngrijiri medicale de mîna a doua. Totul din cauza dotărilor de care dispune unitatea. Cele mai noi aparate au împlinit recent vîrsta de 20 de ani, iar cele mai vechi datează încă de pe vremea înființării Spitalului Slobozia... Chiar dacă au aparatură de ultimă generație, celelalte trei spitale din Ialomița se confruntă la rîndul lor cu probleme. Cea mai gravă este lipsa specialiștilor care să folosească instrumentarul medical modern...

Aparatură veche în procent ridicat
În urmă cu o săptămînă medicii Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2013, 16:17 (16080 vizualizări - 32 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Infractori cu condamnări, arestați

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:05
(5800 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Și tu poți deveni polițist! Admitere 2017

Cei care își doresc o carieră în Poliția Română se pot înscrie în instituțiile de învățământ ale Ministerului Afacerilor Interne. Anul acesta, persoanele interesate de cariera de polițist se pot înscriere ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 15:55
(6193 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții într-un dosar de evaziune fiscală

Miercuri, 26 aprilie 2017,  polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București și cei de la Direcția Operațiuni Speciale efectuează 32 percheziții în București și în 4 județe, într-un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 14:25
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești, Manasia și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz, marți, 25 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 19:35
(8720 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Veteranilor de Război»

Miercuri, 26 aprilie 2017, în organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și Primăriei Slobozia, va fi organizată «Ziua Veteranilor de Război». ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 17:45
(4695 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Termen pentru depunerea situațiilor financiare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați ca au fost publicate principalele aspecte legate de întocmirea și depunerea situațiilor financiare pentru anul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 15:35
(4624 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concluziile desprinse în urma exercițiului național «PROCIV 2017»

În data de 21 aprilie a.c, la sediul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență a avut loc o conferință de presă, în cadrul căreia au fost prezentate concluziile desprinse în urma exercițiului național ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 14:40
(5380 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Slobozia țintește o nouă victorie. Cu optimism, spre Cernavodă!

Sâmbătă, 22 aprilie a.c., de la orele 17,00, Unirea Slobozia se confruntă în deplasare cu Axiopolis Cernavodă. Înaintea jocului, conducerea Clubului a organizat o conferință de presă la care au participat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 21:25
(4671 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz în Slobozia, luni, 24 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:50
(5233 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stop violenței!

Polițiștii ialomițeni au lansat un mesaj preventiv și informativ prin care încearcă să reducă fenomenul violenței. Oamenii legii precizează faptul că violența, indiferent de formă, este nejustificată. ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:35
(4818 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău și Traian

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:25
(7110 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița  a desfășurat, în trimestrul I 2017, în domeniul relațiilor de muncă, 322 de acțiuni de control  în urma cărora  au fost dispuse 472 de măsuri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 17:20
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Fetești-Oraș!

Pentru realizarea lucrărilor de cuplare a rețelei noi de alimentare cu apă, reabilitată prin programul POS Mediu I, la sistemul de alimentare cu apă al municipiului Fetești, SC RAJA SA este nevoită ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 14:10
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm casier
Condițiile angajării sunt
-cunoștințe operare PC: Excell Word
-experiență în domeniu, minim 3 ani
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
Pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

20 Aprilie 2017, 21:05


RAJA Constanța: Lucrări de întreținere rețele în Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de spălare a rețelei de apă din Cartierul Fetești-Gară, din municipiul Fetești, SC RAJA SA este nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute pe timpul nopții, în perioada 24-28 aprilie 2017 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 20:20
(5075 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri locale parțiale la Amara, Fierbinți Târg și Țăndărei-11 iunie 2017

Guvernul a stabilit în data de 11 iunie 2017 organizarea scrutinului local parțial pentru alegerea primarului în 49 de localități în care această funcție a rămas vacantă ca urmare a demisiilor unor titulari ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:55
(7757 vizualizări - 2 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Reprezentanții Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 21 aprilie 2017, la Slobozia furnizarea gazelor naturale se va închide pe bulevardele Chimiei, Unirii și Matei Basarab, precum și pe strada ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:15
(5406 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Procurorii și polițiștii din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a nouă persoane din zona Fetești, sub acuzația de «braconaj». Actele de urmărire penală arată faptul că, în perioada 20 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 16:35
(11426 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Bibliotecarului», sărbătorită la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează luni, 24 aprilie 2017, evenimentul intitulat «Ziua Bibliotecarului din România». În cadrul manifestării care se va desfășura la Slobozia, cei prezenți ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 15:45
(5118 vizualizări - 1 comentariu)


SC Agromas Grup SRL

furnizor de produse
și servicii agricole

angajează
GESTIONAR DEPOZIT
Principalele responsabilități
-gestiunea stocurilor de marfă
-gestionarea documentelor
de intrare-ieșire
-verificarea calitativă și cantitativă
a mărfurilor
-recepția și livrarea mărfurilor
-participarea la inventare
Cerințe
-studii medii
-experiență în domeniu minim 1 an
-cunoștințe operare calculator
(word, excel)
-cunoștințe operare documente gestiunea materialelor
-constituie avantaj:
experiență în poziția de gestionar
Beneficii
-pachet salarial atractiv
CV-urile se pot depune la
sediul societății din Cosâmbești,
Șoseaua Slobozia-Țăndărei,
nr. 154, jud. Ialomița
sau la adresa de e-mail [email protected]

19 Aprilie 2017, 19:50


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2017, 19:10
(5582 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna martie 2017 s-au încasat 44,85 milioane de lei la buget

Potrivit unui comunicat de presă, «Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat, în luna martie 2017, la bugetul general consolidat suma de 44,85 milioane lei». «Menționăm că, din bugetul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 16:25
(5181 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 19-23 aprilie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:55
(4795 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni în ziua de Paște

Pentru siguranța cetățenilor, în Duminica de Paște, Poliția Română a continuat acțiunile pentru prevenirea evenimentelor nedorite și pentru fluidizarea traficului și diminuarea riscului rutier. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:20
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Bătrână de 78 de ani, carbonizată într-un incendiu

Casa femeii a fost cuprinsă de flăcări joi, 13 aprilie 2017, în jurul orelor 15,00, când s-a primit sesizarea la dispeceratul 112. La locul intervenției au acționat pompierii voluntari ai localității și ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 20:05
(4665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: 40 mc lemne, confiscați

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, în urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 18:25
(4717 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 3,256 milioane de lei

În luna martie 2017, inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,256 milioane de lei, în urma a 56 de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 14:40
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017

În perioada 18-21.04.2017, în intervalul orar 10,00-15,00, se va desfășura exercițiul național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017. Scenariul exercițiului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 13:05
(6196 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Doja: Marfă fără documente de proveniență

Marți, 11 aprilie 2017, polițiștii au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Gheorghe Doja, o autoutilitară condusă de un tânăr, de 26 de ani, din județul Călărași.În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 12:25
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Nu au neutralizat deșeurile periculoase

Administratorii a 3 societăți comerciale de pe raza județului Ialomița sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de neluarea măsurilor de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 11:05
(3302 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...