Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Olimpic la informatică, fără calculator

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Elevii cu rezultate deosebite nu sînt un mit pentru școlile ialomițene. Unii dintre ei reușesc performanțe fără meditații suplimentare și fără să dețină biblioteci încărcate cu enciclopedii. Robert Dumitru, de la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a obținut locul I la Olimpiada Județeană de Informatică, deși nu are acasă un calculator...

Prețul succesului
Robert are 17 ani și se gîndește la viitor, chiar dacă știe că are nevoie de bani pentru a deveni un geniu în Informatică. «O să merg la facultate și o să muncesc. Educația și școala sînt pentru mine totul, tocmai... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 14:45 (20905 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

«Zile medicale ialomițene», o conferință dedicată științei

«Zile medicale ialomițene», o conferință dedicată științei

La sfîrșitul săptămînii precedente, stațiunea Amara a fost gazda celei de-a doua ediții a conferinței regionale «Zile medicale ialomițene». Peste 400 de medici din Ialomița și județele limitrofe au participat la această întîlnire dedicată exclusiv științei și dezvoltării actului medical. Evenimentul a adunat medici specialiști în Chirurgie, Cardiologie, Hematologie, Oncologie, Psihologie sau Medicină Naturistă. S-au prezentat studii importante și s-au purtat dezbateri ample, menite să îmbunătățească și să întărească relația dintre doctori și pacienți.

Medicină la absolut
Conferința... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 11:13 (10024 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tudor Anghel, DEMIS din funcția de președinte al AVPS Ialomița

Președintele în exercițiu al Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a fost revocat din funcție. Decizia a fost adoptată în cadrul Adunării Generale Extraordinare a Asociației, desfășurată vineri, 17 mai 2013. Din cei 84 de delegați, în sală au fost prezenți 69, iar dintre aceștia 49 au votat pentru revocarea din funcție a președintelui. Tudor Anghel a părăsit sala imediat după ce a votat. «Nu este statutar ceea ce se întîmplă!» a declarat acesta în plenul ședinței.

Corul vînătorilor ialomițeni
Vineri, 17 mai a.c., la orele 13,00, 69 din cei 84 de delegați ai Asociației... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2013, 17:40 (8557 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița intră în colaps

Se închid unitățile medicale din județ?

Spitalele din Ialomița intră în colaps

Spitalele județului riscă să-și închidă porțile. Autoritățile locale, care asigură o parte din finanțarea acestor unități medicale, acuză conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate... În replică la aceste acuzații, oficialii Casei spun că fac eforturi disperate pentru reglementarea situației. În cazul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, situația e și mai dramatică. De la începutul anului și pînă în prezent, Consiliul Județean Ialomița nu a alocat niciun fel de fonduri pentru susținerea cheltuielilor. Adrian Berbece, directorul economic al Spitalului, susține că în actualul context spitalul va intra în colaps în maximum trei luni...

Un spital de 10 milioane de euro, fără utilități... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2013, 14:28 (6700 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul lui Tudor Anghel cu toată lumea

Conflict deschis pentru supremație la Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița

Războiul lui Tudor Anghel cu toată lumea

Așa cum vă explicam la sfîrșitul lunii trecute, o parte dintre membrii Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița încearcă prin orice mijloace să elibereze Asociația de sub dictatura impusă de președintele Tudor Anghel. Anonimi și bine motivați, aceștia fac acuzații belicoase, prezintă probe incriminatorii și fac un lobby activ pentru înlocuirea președintelui la Adunarea Extraordinară de vineri, 17 mai 2013, convocată special în acest scop. În replică la acuzațiile colegilor (și la cele ale publicației noastre), Tudor Anghel susține că e nevinovat și declară: «Potrivit statutului, nu pot fi revocat din funcție pînă în 2016!». În ciuda acestei declarații fără echivoc, pe margine se... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 17:01 (6942 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gara Slobozia, închisă în sezonul estival

500 de navetiști rămîn fără trenuri

Gara Slobozia, închisă în sezonul estival

Gara Slobozia va fi închisă începînd cu data de 21 iunie 2013. Decizia afectează circa 500 de navetiști care circulă în acest moment pe ruta Țăndărei-Slobozia. Autoritățile fac lobby pentru schimbarea acestei decizii a CFR Călători... Oficial, motivul suspendării curselor de călători îl reprezintă «cheltuielile de exploatare prea mari». Gara Slobozia se află în plin proces de reabilitare, fiind parte a unui proiect selectat în cadrul «TRANS-Programul Operațional Sectorial Transport». Valoarea proiectului se ridică la peste 21 milioane de lei, iar termenul final de execuție este luna mai a anului 2013...

Doar 4 curse pînă la vară... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 13:10 (8186 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a împlinit 20 de ani

20 de ani de slujire și dărurire

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a împlinit 20 de ani

Data de 10 mai 2013 a avut pentru Episcopia Sloboziei și Călărașilor o semnificație dublă. Pe lîngă sărbătoarea religioasă «Izvorul Tămăduirii», instituția a celebrat 20 de ani de la înființarea sa... Evenimentul a fost marcat printr-o slujbă religioasă la care a participat și Preasfințitul Vincențiu, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi» din Slobozia. Cu acest prilej a fost lansată și monografia acestui așezămînt-«Un rug aprins în inima Bărăganului».

Paraclis Episcopal la mînăstirea «Sfinții Voievozi»
Zidită în urmă cu 400 de ani de Matei Basarab, Mînăstirea «Sfinții Voievozi» din... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 11:05 (9023 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

În urma unui flagrant, organizat săptămîna trecută de ofițerii Serviciului Județean Anticorupție, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, în plasa anchetatorilor a căzut un gardian de la Penitenciarul Slobozia. Acesta a fost prins în timp ce primea 5 telefoane mobile, pe care urma să le introducă în spațiile de detenție. Pentru ceea ce urma să facă, gardianul Costel Mihăescu ar fi pretins suma de 700 de lei. Problemele acestuia cu legea nu se opresc însă aici... S-ar părea că este unul dintre agenții de la pușcărie care a primit cele mai multe penalizări din cauza abaterilor disciplinare.

Un gardian, mai multe abateri... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 18:59 (10488 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «ȚEAVĂ DE SONDĂ» sub Matei Basarab

Lucrările de înlocuire a rețelei de apă trenează

Slobozia: «ȚEAVĂ DE SONDĂ» sub Matei Basarab

De aproape o lună, administrația locală a reluat lucrările de înlocuire a rețelei de apă de pe bulevardul Matei Basarab. Lucrările sînt însă îngreunate de o nouă problemă descoperită de constructor... Țevile din vechea rețea de apă sînt similare cu cele folosite în exploatările petroliere. «Cine ar fi crezut că vom descoperi țeavă de sondă sub asfalt?» se întreabă retoric primarul Alexandru Stoica.

«Macarale rîd în soare»
La jumătatea lunii aprilie, bulevardul Matei Basarab s-a transformat din nou în șantier. Conform informațiilor furnizate de către autorități, șantierul reprezintă... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 18:09 (11649 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unei fetițe de 5 ani i-a fost extirpat laparoscopic un chist intra-hepatic

Performanță medicală națională la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Unei fetițe de 5 ani i-a fost extirpat laparoscopic un chist intra-hepatic

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au realizat o intervenție chirurgicală în premieră națională. Este vorba despre extracția unui chist intra-hepatic, cu ajutorul laparoscopului, ghidat de aparatul ecograf. Pacientul a fost o fetiță de doar 5 ani...

Operație în premieră națională
Echipa care i-a salvat viața micuței de 5 ani a fost alcătuită din patru medici. Este vorba despre un anestezist, doi chirurgi și un medic specializat în ecografie. Intervenția chirurgicală a fost considerată o premieră națională întrucît niciun alt spital din țară nu a mai rezolvat un asemenea... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2013, 17:18 (16593 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA SA Constanța, victimă colaterală în războiul politic PNL-PSD de la Fetești

Consilierii PSD cer rezilierea contractului cu furnizorul de apă

RAJA SA Constanța, victimă colaterală în războiul politic PNL-PSD de la Fetești

La începutul acestei luni, consilierii locali PSD din orașul Fetești au amenințat public că vor face «demersurile legale» pentru desființarea contractului încheiat cu operatorul de apă RAJA SA Constanța. Anunțul, unul fără precedent în cadrul Consiliului Local, periclitează investiții în valoare de peste 80 milioane de lei la nivelul localității... În replică la protestul public al consilierilor PSD, primarul liberal Gheorghe Catrinoiu declară că «demersul consilierilor social-democrați este unul strict electoral»...

Consilierii PSD atacă la baionetă
La sfîrșitul lunii martie... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2013, 13:21 (14406 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Agent de la Penitenciarul Slobozia, prins în flagrant în timp ce lua mită

• funcționarul public cu statut special Costel Mihăescu, reținut pentru 24 de ore!

Ofițerii din cadrul Serviciului Anticorupție Ialomița și procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au organizat un flagrant în Slobozia. În plasa anchetatorilor a căzut un agent al Penitenciarului Slobozia...
Numele respectivului agent este Costel Mihăescu. Acesta a fost filat de ofițerii anticorupție în timp ce primea un pachet suspect din partea unei persoane. S-a întîmplat în zona terasei de la Clubul Tineretului din Slobozia. Imediat cum a pus mîna pe respectivul pachet, agentul de la Penitenciarul Slobozia a fost săltat de lucrătorii Serviciului Anticorupție Ialomița. Totul sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2013, 16:17 (72808 vizualizări - 67 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Icoana Făcătoare de Minuni de la Durău, la Slobozia

Miercuri, 8 mai 2013, la orele 15,30, peste 3000 de credincioși au participat la procesiunea de primire a Icoanei Făcătoare de Minuni de la Durău. Potrivit purtătorului de cuvînt al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Silviu Dascălu, în după-amiaza primei zile de pelerinaj sînt așteptați să se roage peste 20000 de credincioși... «Icoana Făcătoare de Minuni de la Durău va rămîne în oraș pînă luni. Este un eveniment foarte important pentru comunitățile păstorite de Episcopia Sloboziei și Călărașilor, de o mare încărcătură spirituală. Pe lîngă faptul că sîntem în Săptămâna Luminată, această procesiune precede o sărbătoare forate importantă, Izvorul Tămăduirii» a declarat acesta. Imediat după instalarea... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2013, 18:07 (13487 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ultex și-a încetat temporar activitatea

Declinul fabricii de ulei din Țăndărei se adîncește

Ultex și-a încetat temporar activitatea

Ultimele rămășițe din industria Ialomiței sînt pe cale de dispariție. Fabrica de ulei din Țăndărei ar putea să-și închidă definitiv liniile de producție. Momentan, unitatea și-a sistat 70% din activitate, iar puținii angajați care i-au mai rămas au fost trimiși acasă cu salariile neplătite de două luni și jumătate... Reamintim că societatea se află în procedură de insolvență pentru datorii de peste 100 milioane de lei!

Cronica unui declin anunțat
Ziarul Independent a relatat de nenumărate ori situația dramatică a fabricii de... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2013, 12:19 (12209 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Slobozia, electrocasnicele «taie» din drepturile cetățenilor

Inginerii administrative

La Slobozia, electrocasnicele «taie» din drepturile cetățenilor

O Hotărîre a Consiliului Local Slobozia scandalizează săracii orașului. Este vorba despre HCL 116/2012, care le permite nevoiașilor să achite taxele locale cu 50% reducere. Totul cu o condiție! Solicitații trebuie să dovedească faptul că nu dețin mai mult de un aparat electrocasnic. O situația ilară s-a ivit în cazul slobozeanului Viorel Bogdan. Proprietar a două televizoare color, omul este obligat să plătească integral taxele locale. Toate acestea în condițiile în care, potrivit fluturașului de salariu, ar putea fi lider detașat în rîndul beneficiarilor acestei prevederi...

Unde-i lege nu-i tocmeală!... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2013, 15:13 (7587 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziune fiscală de peste 50000 lei

Fostul patron al Hotelului Select, trimis în judecată

Evaziune fiscală de peste 50000 lei

În urmă cu o săptămînă, Dumitru Vișan, fostul patron al Hotelului Select, a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia sub acuzația de «evaziune fiscală în formă continuată». Potrivit anchetatorilor, prejudiciul adus statului de către Vișan este de peste 50000 de lei...

Un patron evazionist Potrivit rechizitoriului întocmit de procurii Parchetului Slobozia, cercetarea penală în dosarul deschis pe numele lui Dumitru Vișan a început încă din anul 2011. Timp de doi ani, anchetatorii au adunat probe prin care să demonstreze faptele de «evaziune fiscală... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2013, 09:06 (12667 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Căutați pe Iisus Nazarineanul, Cel răstignit?
A înviat! Nu este aici. Iată locul unde L-au pus

                                                     ... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 15:51 (9165 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii din Țăndărei, aproape de semenii nevoiași

Gest umanitar al polițiștilor din cadrul Secției Rurale Nr. 7 Țăndărei, în Vinerea Mare. Oamenii legii au încercat să aducă bucurie în sufletele cîtorva familii greu încercate de soartă, oferindu-le bunuri constînd în alimente pentru masa de Paște...
La acțiunea umanitară au participat 31 de polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, precum și alți 22 de oameni ai legii de la Posturile de Poliție arondate acestei Secții. Oamenii în uniformă au oferit un sprijin cîtorva familii nevoiașe din comuna Sudiți, precum și din orașul Țăndărei. Fiecare dintre sufletele sărace au primit din partea agenților și ofițerilor alimente, pentru a sărbători Învierea Domnului așa cum se cuvine. Acțiunea... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 15:42 (13539 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Copil de 10 ani, electrocutat de firele de înaltă tensiune

Fetești: Copil de 10 ani, electrocutat de firele de înaltă tensiune

Un copil de 10 ani, din Bordușani, a fost la un pas de moarte marți, 30 aprilie 2013. Minorul se juca în incinta triajului CFR Fetești, moment în care s-a atins de firele de înaltă tensiune și s-a electrocutat...
Arcul electric format în momentul în care băiatul de 10 ani a atins firele de înaltă tensiune i-a străpuns întreg corpul. El a suferit arsuri de peste 60% pe suprafața corpului și a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență. Un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița l-a transportat la Spitalul Municipal din Fetești, după care l-au transferat la un spital din București. În momentul de față, copilul se află sub supraveghere medicală la unitatea spitalicească din... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 11:40 (6728 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

CFR Călători retrage din circuit trenurile navetiștilor pe ruta Slobozia-Țăndărei-Fetești

CFR Călători retrage din circuit trenurile navetiștilor pe ruta Slobozia-Țăndărei-Fetești

Trecerea la programul de vară a trenurilor de călători iscă scandaluri la Gara Slobozia. Toate acestea deoarece CFR a dispus scoaterea din circuit a trenurilor pentru navetiști. Astfel, peste 500 de oameni riscă să rămână fără mijloace de transport...
Oficialii din cadrul CFR Călători se pare că ar fi trimis către Gara Slobozia o depeșă prin care anunțau garniturile disponibile pentru programul de vară. Din cele 5 perechi de trenuri care tranzitează stația CFR Slobozia, 2 vor fi scoase din circulație pe tot parcursul acestei veri. Prima pereche va fi trasă pe linie moartă începînd cu data de 15 mai 2013, iar celalaltă începînd cu 21 iunie 2013.
Acest demers al CFR Călători vizează... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 10:05 (19697 vizualizări - 12 comentarii)

28 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Scrimă: Campionatele Europene de Cadeți, Atena 2010

În perioada 2-8 martie 2010, la Sala Olimpică din Atena, s-au desfășurat Campionatele Europene de Cadeți. După cum am anunțat, la eveniment a participat și reprezentantul Ialomiței, Mihai Cruțu, legitimat ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 13:57
(16365 vizualizări - 3 comentarii)


Prins în flagrant încercînd să mituiască un polițist

Un bărbat a fost depistat de un polițist în timp ce transporta 30 de miei tăiați, fără acte de proveniență. Pentru a nu fi sancționat și a nu i se confisca marfa, R.L. i-a oferit polițistului 200 de lei ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 13:40
(28326 vizualizări - 4 comentarii)


6 persoane, victime ale unui accident rutier

Neadaptarea vitezei la condițiile meteo a fost cauza principală a producerii unui accident rutier între Coșereni și Urziceni. Potrivit polițiștilor, în accident a fost implicat un microbuz în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 11:33
(29929 vizualizări - 0 comentarii)


Depășire în triplare și a ajuns cu mașina în pom

Pe șoseaua ce leagă Slobozia de Amara s-a petrecut marți, 9 martie a.c., un accident spectaculos. Așadar, polițiștii au fost sesizați telefonic de producerea accidentului, din primele investigații la fața ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:42
(20656 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni cercetați penal

Marți, 9 martie, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor din cadrul Poliției Fetești, au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii distribuirii și comercializării băuturilor ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:34
(18122 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale Poliției

• În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat mai multe acțiuni pe șoselele ialomițene. În cadrul acțiunilor au fost aplicate 153 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:32
(17677 vizualizări - 0 comentarii)


Din nou atenționare COD GALBEN în Ialomița

Din nou atenționare COD GALBEN în Ialomița

În intervalul 10 martie, ora 22.00-11 martie, ora 20.00, în sudul Banatului, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, sudul Moldovei și în zona Carpaților Meridionali și Carpaților de Curbură va ninge, vîntul va avea ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 14:53
(16507 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 17:42
(16423 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 17:21
(19031 vizualizări - 0 comentarii)


Materiale neferoase, confiscate

Luni, 8 martie a.c., cu ocazia unei acțiuni desfășurate pe linia prevenirii și combaterii activităților comerciale ilicite, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autovehicul la volanul căruia ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:18
(13598 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni pentru siguranța traficului rutier

În acest week-end, polițiștii au desfășurat acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. 9 infracțiuni constatate, 329 sancțiuni contravenționale aplicate, 18 certificate de înmatriculare retrase și ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:17
(15773 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijinul pe suprafață, solicitat de 54 mii de fermieri

«În prima săptămână de la lansarea campaniei SAPS 2010, au fost depuse 54 mii de cereri de plată, pentru o suprafață de circa 242 mii de hectare» informează reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 14:42
(14545 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 8 martie, ora 18.00-9 martie, ora 21.00, în sudul Olteniei, sudul și estul Munteniei și în Dobrogea, intensificările de ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 14:08
(13726 vizualizări - 0 comentarii)


Cîine pe acoperiș

Un cîine s-a urcat pe acoperiș și n-a mai putut coborî decît cu ajutorul pompierilor. Patrupedul, în cursul nopții trecute, a ajuns pe un bloc cu patru etaje din orașul Amara, locatarii solicitînd intervenția ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14743 vizualizări - 0 comentarii)


Echipajele SMURD în acțiune

Echipajul SMURD Urziceni a intervenit sîmbătă, 6 martie a.c., în jurul orei 19.00, pentru acordarea primului ajutor calificat unei femei de 89 de ani cu afecțiuni medicale, din comuna Gîrbovi. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14143 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu în apartament

Flăcările au izbucnit, 5 martie a.c., în comuna Movila, zona fostului IAS Bărăganu. Pompierii militari de la Garda Fetești au fost alertați pentru a interveni la localizarea și lichidarea incendiului, în ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(12955 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 17.30, polițiștii din Căzănești au oprit pentru control, pe DJ 203 E, un autoturism condus de un bărbat de 51 de ani, din localitate. Întrucît bărbatul emana halenă ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:12
(16731 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente

În cursul zilei de duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția a fost sesizată prin SNUAU 112, despre producerea unui eveniment rutier pe DN 21, în afara localității Slobozia, accident în urma ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:11
(17680 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului în Ialomița, 12,8%

La sfîrșitul lunii februarie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 13465 persoane, din care 7294 șomeri indemnizați, respectiv 6171 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:50
(11553 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția rutieră în acțiune

În cadrul activităților desfășurate pentru combaterea indisciplinei în trafic, polițiștii rutieri au aplicat duminică, 7 martie a.c., 91 de contravenții la regimul circulației pe drumurile publice, în valoare ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:48
(15006 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat cu operativitate de polițiști

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 8.00, polițiștii au fost sesizați de către un tînăr, de 28 de ani, din orașul Căzănești, despre faptul că în noaptea de sîmbătă spre duminică, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:45
(11784 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din Ialomița, efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate în cursul zilei de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2010, 07:58
(12076 vizualizări - 1 comentariu)


Beat fiind a nimerit în locuința altei persoane

Vineri, 5 martie a.c., polițiștii din Platonești au fost sesizați de un localnic cu privire la faptul că, în noaptea de joi spre vineri, persoane necunoscute ar fi forțat ușa de la locuința vecinei sale ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:30
(12772 vizualizări - 0 comentarii)


Prins cu țigări din Moldova

În cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiști vineri, 5 martie a.c., a fost identificat în trafic, pe Drumul Național 21, la Slobozia Nouă, un autoturism înmatriculat în Spania. Procedîndu-se la oprirea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(14941 vizualizări - 0 comentarii)


Depistați la volan sub influența băuturilor alcoolice

Vineri seara, 5 martie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii feteșteni au depistat un bărbat, de 46 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism cu numere de înmatriculare străine, fiind sub influența ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(11516 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari arestați

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Slobozia, în cadrul activităților desfășurate cu privire la o tîlhărie aflată în evidențele Poliției cu autori necunoscuți, au reușit identificarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:28
(14346 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» fără permis de conducere

Polițiștii din Țăndărei au depistat la ieșirea din localitate, pe Drumul Național 2A, din direcția Țăndărei-Constanța, un autoturism la volanul căruia se află un localnic, în vîrstă de 30 de ani. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:24
(13567 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea SIGURANȚA continuă

Începînd cu data de 26 februarie 2010, la nivel național a fost declanșată acțiunea SIGURANȚA, avînd drept scop implicarea a cît mai multor forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:22
(12036 vizualizări - 0 comentarii)


A furat un cal

Vineri , 5 martie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii, în timp ce desfășurau serviciul de patrulare pe raza municipiului Fetești, au depistat un constănțean, de 46 de ani, în timp ce se deplasa pe un cal ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:12
(23002 vizualizări - 0 comentarii)


Furt constatat în flagrant de polițiștii din Urziceni

Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 14.30, o patrulă de siguranță publică a depistat pe strada Vînători, din Urziceni, un bărbat, de 44 de ani, din localitate, în timp ce transporta într-o căruță, 4 dale ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:09
(18235 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...