Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Bani împrumutați, pentru zile negre

Ialomița: Bani împrumutați, pentru zile negre

Împrumuturi de ordinul milioanelor la CAR-ul Pensionarilor din Slobozia. Peste 8000 de vîrstnici din oraș și comunele arondate municipiului au solicitat sume în valoare de 22 milioane de lei. Pensionarii care s-au împrumutat la CAR au folosit banii în interes personal...

Solicitări pe bandă rulantă
Reprezentanții Casei de Ajutor Reciproc destinată pensionarilor susțin că împrumuturile acordate de această instituție sînt destul de avantajoase. Toate acestea, deoarece, indiferent de suma solicitată, dobînda rămîne la valoarea de 7%. Mai mult, vîrstnicii au la dispoziție maximum... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2013, 15:26 (7979 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Raiul administrației Stoica

Raport despre Slobozia anului 2012

Raiul administrației Stoica

La 9 luni de la instalarea în funcție a primarului Alexandru Stoica, administrația orașului Slobozia face public primul raport privind cheltuielile legate de activitatea administrativă a orașului în perioada iulie-decembrie 2012. Potrivit declarațiilor lui Alexandru Stoica, raportul se dorește a fi «o radiografie a activității administrației locale și a demersurilor întreprinse pentru eficientizarea acesteia și oferirea unor servicii de calitate locuitorilor Sloboziei».

Toate vechi și... scumpe toate
Raportul de activitate al primarului Alexandru Stoica pentru cele 6 luni de administrație... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2013, 18:14 (11247 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul de Pregătire și Perfecționare al Ministerului Justiției de la Amara, spre închidere

Eșec investițional de 5,4 milioane lei

Centrul de Pregătire și Perfecționare al Ministerului Justiției de la Amara, spre închidere

O investiție în valoare totală de 5,4 milioane de lei este pe cale să-și închidă porțile. Vorbim despre Centrul de Pregătire și Perfecționare al Ministerului Justiției din orașul-stațiune Amara. După mai bine de 10 ani de funcționare, unitatea s-ar putea închide din cauza lipsei de bani... Doar anul trecut, investiția megalomană a fost finanțată din bugetul statului cu suma de 1,3 milioane de lei. În mare parte, fondurile au fost folosite pentru cheltuieli de personal și plata utilităților...

«Ruina» de 5,4 milioane de lei
Centrul de Perfecționare și Pregătire Profesională al... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2013, 17:28 (27143 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Palatul Copiilor Slobozia iese în lume

Desenatul... altfel!

Palatul Copiilor Slobozia iese în lume

În «Săptămîna altfel», Palatul Copiilor din Slobozia încearcă să atragă atenția opiniei publice cu o inițiativă inedită. Secția de desen a instituției organizează în cursul acestei săptămîni o expoziție de desen uriașă, la care participă peste 200 de elevi. Desenele vor fi expuse în cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia și vor rămîne acolo timp de mai multe săptămîni. Cel mai tînăr dintre participanți are 5 ani, se numește Irina Andreea Nistor și speră să cîștige premiul I.

O secție-mamut
Palatul Copiilor din Slobozia reprezintă singura alternativă gratuită de... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2013, 14:26 (6900 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia rămâne fără transport public

1 Mai, ultima cursă!

Slobozia rămîne fără transport public

De peste 5 ani de zile, transportul public de călători din Slobozia se prăbușește sub greutatea scandalurilor publice. Licitații contestate, transport în condiții improprii, reglări de conturi în stil mafiot, autoturisme incendiate, oameni morți de inimă rea... Totul s-a întîmplat și totul a fost făcut public. Din păcate, fără niciun rezultat și, mai ales, fără efect... Iar mai nou, începînd de la 1 mai 2013, transportul public de călători din Slobozia rămîne fără operatori interesați de furnizarea acestui serviciu...

Ca la noi, la nimenea
La acest moment, Slobozia este deservită... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 17:50 (28222 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ghena din garsonieră...

Slobozia: Ghena din garsonieră...

Locatarii blocului de garsoniere G7 din Slobozia sînt revoltați din cauza unei vecine care locuiește la parterul imobilului. Bolnavă psihic, femeia și-a amenajat o ghenă în cei zece metri pătrați ai garsonierei proprietate personală. Oamenii sînt deranjați de mirosul emanat de maldărele de gunoaie și le este teamă că s-ar putea îmbolnăvi... Cazul se află în atenția autorităților de ceva vreme și a fost îndelung mediatizat. Cu toate acestea, mizeria de la parterul blocului G7 persistă. Oficialii Primăriei Slobozia se rezumă doar la declarații laconice: «Noi facem curat în respectiva locație. Atît ne permite legea să facem!».

Gunoaie și maidanezi în casă...... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 14:32 (11714 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa «potabilă» din Slobozia, la un preț mai mare

Apa «potabilă» din Slobozia, la un preț mai mare

De trei ani și mai bine, autoritățile locale din Slobozia furnizează populației apă menajeră la preț de apă potabilă. Valoarea metrului cub de apă (plus serviciile de canalizare și epurare) trece în acest moment de 4 lei... În următoarele 3 luni însă, prețul apei va crește cu cel puțin 20 de procente!

Apa care va veni
În noiembrie 2012, autoritățile locale au anunțat oficial că stația de tratare a apei, o investiție de 1,7 milioane de euro a intrat în faza probelor tehnologice. De la momentul anunțului au trecut 4 luni, iar Primăria Slobozia a mai cheltuit 300 mii de euro pentru... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 12:23 (11398 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Cazul Balcă

Afaceri «ilegale» în familie

Problemele cu legea se țin lanț de familia afaceristului Nicolae Balcă din Urziceni. După scandalul țigărilor contrafăcute descoperite în curtea propriei unități, respectiv Mondotrans, numele Balcă ajunge din nou în atenția opiniei publice. De data aceasta, prin intermediul soției afaceristului, Iuliana Balcă. Săptămîna precedentă, aceasta a fost trimisă în judecată de către procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni, pentru «evaziune fiscală». Aceasta ar fi creat bugetului de stat un prejudiciu de aproximativ 20000 de lei...

Doamna Balcă își așteaptă condamnarea
... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 09:22 (12016 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă lansează «moda împrumuturilor la stat»

Tendințe administrative în 2013

Administrația Ciupercă lansează «moda împrumuturilor la stat»

În urmă cu 10 zile, pe 18 martie 2013, Consiliul Județean Ialomița a aprobat un proiect de hotărîre prin care repartiza autorităților locale suma de 17,9 milioane de lei «din unele venituri ale bugetului de stat». Teoretic, banii sînt destinați pentru acoperirea datoriilor scadente ale celor 66 de unități administrativ-teritoriale din Ialomița. Practic însă, fondurile oferite de către Consiliului Județean acoperă «găurile financiare» ale clienților politici. Pînă aici, scenariul este unul clasic și a fost făcut public, cu variațiunile de rigoare, în fiecare an. Însă noutatea absolută în anul de grație 2013 rezidă din faptul că, pentru prima dată de la înscăunarea sa, Silvian Ciupercă lansează... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2013, 17:48 (9966 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

After-school intensiv în școlile ialomițene

After-school intensiv în școlile ialomițene

Programele after-school devin obligatorii în toate școlile din Ialomița, de la toamnă. Anunțul a fost făcut public de oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. «Proiectul îi vizează în special pe elevii cu situație modestă...» declară Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean. Primele clase after-school vor fi inaugurate la Slobozia.

Lecții și teme, imediat după cursuri
Programul after-school presupune ca elevii, o dată ce și-au încheiat cursurile, să beneficieze de alte cîteva ore suplimentare de studiu. În tot acest timp, ei au posibilitatea să-și recapituleze... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2013, 17:43 (20215 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firme libaneze, implicate în scandalul rambursărilor ilegale de TVA

Tun financiar de 12 milioane de euro

Firme libaneze, implicate în scandalul rambursărilor ilegale de TVA

Săptămîna precedentă, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au dat publicității un comunicat de presă potrivit căruia 3 firme au prejudiciat statul român cu 12 milioane de euro, solicitînd rambursări ilegale de TVA. Surse din cadrul anchetei deschisă în acest caz scot la iveală detalii uluitoare. Respectivele societăți, cu sedii în județele Giurgiu și Dîmbovița, ar fi conduse de un grup de libanezi, rude apropiate cu alți cetățeni de aceeași origine care ar dezvolta afaceri și pe raza județului Ialomița. Cercetările sînt în plină desfășurare, iar dosarul a fost declinat procurorilor din cadrul Direcției Naționale Anticorupție...

Afaceri fictive, prejudiciu real... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2013, 19:04 (13712 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Boierii» asistenței sociale

Începînd cu luna aprilie 2013, administrația locală din Slobozia intenționează să evacueze rău-platnicii din locuințele sociale gestionate de către Serviciul Public de Asistență Socială din cadrul Primăriei Slobozia. Cele 33 de familii care locuiesc în acest bloc, situat în incinta fostei Școli 13 din Slobozia, au fost anunțate și așteaptă ziua în care va fi luată decizia. «Este un proces ireversibil. Somațiile au fost trimise în luna martie, iar îl luna aprilie va fi medierea. Am vrut să facem totul conform legii...» declară viceprimarul Cezar Zamfir.

«Bogații» sărăciei noastre
... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2013, 16:52 (5833 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociațiile ialomițene trăiesc din fonduri publice

Cerșetorii societății civile

Asociațiile ialomițene trăiesc din fonduri publice

După 20 și mai bine de ani de exercițiu democratic, societatea civilă din Ialomița continuă să fie doar o sintagmă fără fond. Un raport al Consiliului Județean Ialomița confirmă faptul că, în decursul anului 2012, din cele peste 50 de asociații din Ialomița, numai 19 au reușit să organizeze acțiuni care să justifice o susținere financiară... Aceasta este vestea bună. Vestea proastă e că activitatea acestor asociații se reduce doar la nivelul declarațiilor, iar impactul asupra societății este unul infim.

144 mii de lei pentru nimic
Raportul Consiliului Județean Ialomița pentru... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2013, 13:56 (9364 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Firmele din Ialomița, executate silit de Finanțe

Mediul de afaceri din Ialomița continuă să piardă teren în fața crizei financiare. Oficial, județul se află pe ultimul loc la nivel național în ceea ce privește firmele active, cu doar 7997 de societăți. Un sfert dintre acestea figurează însă în baza de date a Direcției Generale a Finanțelor Publice cu datorii de ordinul milioanelor de lei la bugetul asigurărilor de stat, asigurărilor de sănătate și șomaj. Pentru recuperarea datoriilor restante, Fiscul a dispus deja măsuri de executare silită...

Firme active și cu datorii
Ultimul raport al Registrului Național al Registrului ... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2013, 09:23 (8969 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei au datorii la Urban!

Moștenire din tată-n fiu

Consilierii locali ai Sloboziei au datorii la Urban!

SC Urban aparține, juridic vorbind, Consiliului Local Slobozia. Respectiv celor 21 de consilieri locali care fac parte din Asociația Generală a Acționarilor Societății. Însă consilierii locali sînt și ei oameni... Și beneficiari ai serviciilor de apă furnizate de către SC Urban. Și în această ultimă calitate, de ani buni, consilierii locali nu-și plătesc datoriile către furnizorul de apă. Valoarea acestor datorii în ultimele două mandate se ridică la aproape 20 mii de lei!

«Paraziții» SC Urban
De mai bine de 10 ani, SC Urban încearcă să supraviețuiască propriului management. ... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 13:07 (6762 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița ascund depozitele de deșeuri sub preșul administrativ

Primăriile din Ialomița ascund depozitele de deșeuri sub preșul administrativ

Ialomița este un județ îngropat în gunoaie! Toate acestea pentru că eficiența administrațiilor locale în privința gestionării deșeurilor este greu sesizabilă. Estimările oficiale arată că în anul precedent jumătate din primăriile din Ialomița au fost trase la răspundere de către comisarii Gărzii de Mediu, din cauza depozitelor de deșeuri neconforme, descoperite pe raza localităților...

Ialomița gunoaielor
Sînt 5 ani de cînd Ialomița anunța că s-a aliniat standardelor europene în privința protecției mediului, prin închiderea celor 151 de gropi de gunoi considerate neconforme. ... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 11:11 (10765 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Agresată de concubin, salvată de medicii din Slobozia

Agresată de concubin, salvată de medicii din Slobozia

Un caz medical dificil a fost rezolvat cu succes de către medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Vorbim despre cel al minorei de 15 ani, din localitatea Traian, care în data de 9 martie a fost înjunghiată de concubin... După o intervenție chirurgicală care a durat 4 ore, viața adolescentei a fost salvată. La finalul acestei săptămîni, ea se va întoarce acasă...

La un pas de moarte
În seara zilei de 9 martie 2013, adolescenta Ana Maria Gîță, de 15 ani, a fost agresată de către Nicu Florin Olteanu, de 19 ani, concubinul acesteia. Tînărul a luat un cuțit și a înjunghiat... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 09:15 (6338 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cartier rezidențial din chirpici la Bora...

Cartier rezidențial din chirpici la Bora...

Actuala administrație din Slobozia se întrece pe sine în ceea ce privește proiectele edilitare. Aleșii locali au în plan să construiască la Bora un cartier rezidențial... din chirpici! «Tinerii din Bora vor locuri de casă. Pentru că acolo sînt utilități, noi le vom da!» susține viceprimarul Valentin Băcanu. De aceste facilități nu beneficiază însă și cartierul rezidențial din zona Gării Slobozia Nouă. Racordarea la utilități a viitorilor locatari se face cu încetinitorul...

Se extinde mahalaua...
Așa cum a promis încă de la instalarea sa în funcție, primarul Alexandru Stoica vrea... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 01:52 (7881 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

«Spitalul Județean a ratat o investiție de 30 milioane de euro!»

Administrația Ciupercă sabotează absorbția fondurilor europene

«Spitalul Județean a ratat o investiție de 30 milioane de euro!»

De aproape două mandate, administrația Ciupercă susține că una dintre prioritățile sale absolute o reprezintă «investițiile în Sănătate». Realitatea dovedește însă contrariul. Vasile Olaru, directorul Spitalului Județean Slobozia, l-a acuzat public pe Silvian Ciupercă de ratarea unei investiții de 30 milioane de euro! Un alt proiect de informatizare a sistemului medical a fost ratat în iulie 2011, din cauza intervenției aceluiași oficial județean...

Un proiect ratat în mod deliberat
Deși vechi de aproape 5 ani, scandalul accesării fondurilor europene pentru «reabilitarea, modernizarea... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2013, 00:54 (9620 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița plătește 154 mii de euro pentru 6 porturi «pe hârtie»!

Studiu de fezabilitate pentru himere

Ialomița plătește 154 mii de euro pentru 6 porturi «pe hîrtie»!

Insistența cu care administrația județeană plătește studii de fezabilitate exorbitant de scumpe pentru himere administrative devine periculoasă. Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe tipăriturile care-l acuză pe Silvian Ciupercă de ratarea investiției pentru «incubatorul de afaceri» de la Urziceni și un nou proiect este supus aprobării Consiliului Județean Ialomița. Luni, 18 martie, Consiliul Județean a cerut acordul pentru cheltuirea a 154 mii de euro pentru un studiu de fezabilitate care presupune realizarea a 6 porturi pe Dunăre, în zona Fetești-Giurgeni. Oficialii județeni au precizat că această prima etapă este una «pe hîrtie»...

Copie la indigo... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2013, 21:04 (6824 vizualizări - 9 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 67500 lei

În perioada 14-16 octombrie, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurate o serie de acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Pentru neregulile constatate în trafic polițiștii rutieri au aplicat ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:45
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Fără permis și băut, la volan

Deși nu avea permis de conducere, un bărbat de 38 ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști conducînd o mașină pe raza comunei Movilița. Mai mult, individul se afla sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:41
(9950 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Ciocîrlia și Adîncata

Sîmbătă, 15 octombrie, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Focul s-a produs cel mai probabil ca ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:40
(12792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un autoturism

Un bărbat de 64 ani, pasager într-un autoturism implicat într-un accident rutier, a fost rănit și transportat la Spitalul din Fetești pentru îngrijiri medicale. S-a întîmplat vineri, 14 octombrie, pe D ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:37
(12057 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

Efective sporite de polițiști din Urziceni au desfășurat în zilele de 14 și 15 octombrie, o serie de acțiuni în sistem integrat dar și controale în locurile și zonele de interes operativ din mediul urban ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:35
(9788 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătorilor Toamnei»

În zilele de 14 și 15 octombrie, polițiștii feteșteni au vegheat la buna desfășurare a «Sărbătorilor Toamnei», ediția a II-a 2011. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 110 ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:31
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 800 de locuri de muncă în Spania

Șomerii ialomițeni au din nou o șansă. Spania a publicat 800 de posturi vacante pentru cules de căpșuni. Durata contractului va fi de 3 luni, cu un program de lucru de 6,5 ore/zi, 39 de ore pe săptămînă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:08
(15614 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie gratuită de vaccinare antirabică

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «vaccinarea antirabică se realizează după efectuarea catagrafiei, o dată pe an, în perioada octombrie ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:06
(12572 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: Copil de 10 ani, lovit pe trecerea de pietoni

Un copil de doar 10 ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină. S-a întîmplat joi, 13 octombrie, la Coșereni. Astfel, un tînăr de 25 ani, din Sinaia, în timp conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9997 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Cuțitarul» din Gîrbovi

Joi, 13 octombrie, polițiști din Urziceni, în colaborare cu jandarmi au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțitar


Urziceni: La volan cu permisul suspendat

Joi, 13 octombrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru un control de rutină, la Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 40 ani, din Bărbulești. În urma verificării suplimentare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:02
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Copii de 15 și 16 ani, hoți din locuințe

Doi minori de 15, respectiv 16 ani, au fost prinși de polițiști, miercuri, 12 octombrie, în comuna Maia, în timp ce săreau gardul din curtea unei locuințe. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:59
(10705 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia hoț furt


Gheorghe Doja: Bulgari, vînzători ambulanți de drujbe

Un bulgar de 39 ani a fost oprit în trafic miercuri, 12 octombrie, de către polițiștii din Gheorghe Doja. În urma verificărilor, în habitaclul autoturismului polițiștii au depistat cinci drujbe, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:58
(10042 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Furt de fier vechi de la o stație de pompare a apei

Un apel de urgență la 112 alerta miercuri, 12 octombrie, polițiștii Secției Rurale Coșereni despre faptul că un grup de persoane necunoscute furau componentele metalice de la stația dezafectată de pompare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:53
(11644 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări în eliberarea certificatului de atestare fiscală

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost modificată procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, stabilindu-se și un nou model pentru acest document ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:47
(14645 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Absenteismul școlar, în atenția polițiștilor

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Urziceni au acționat miercuri, 12 octombrie, pentru prevenirea delicvenței juvenile și combaterii absenteismului școlar. Acțiunea s-a derulat, între ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:40
(11438 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii septembrie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7215 persoane, din care 2049 șomeri indemnizați, respectiv 5166 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:32
(10762 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Examen detectivi particulari

În ziua de 2 decembrie 2011, ora 09.00, la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița va avea loc examenul pentru obținerea atestatului de detectiv particular. Astfel, în perioada 1-24 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:27
(14076 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 1450 cartușe de vânătoare, confiscate

Fetești: 1450 cartușe de vînătoare, confiscate

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 11 octombrie a.c., pe linia prevenirii și combaterii braconajului. Astfel, polițiștii au depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:22
(10905 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A furat gardul de la platforma de gunoi!

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au fost sesizați în ziua de 10 octombrie a.c. despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras gardul împrejmuitor de la platforma de gunoi a comunei ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:21
(11490 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Slobozia: Acțiune a Poliției Rutiere

Efective sporite din cadrul Serviciului Rutier au organizat și desfășurat marți, 11 octombrie a.c., o acțiune pe linia disciplinizării traficului rutier pe raza municipiului Slobozia. Încălcările normelor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 17:18
(11844 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune fiscală și 10 sesizări la Parchet!

În luna septembrie 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 11,15 milioane lei, din care peste 2,67 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 20:11
(12939 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:41
(5082 vizualizări - 0 comentarii)


Traianu: Arestat după ce a violat o bătrînă de 82 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată de către un bărbat din comuna Traianu despre faptul că vecina sa, în vîrstă de 82 ani, a fost agresată și violată de o persoană necunoscută, în noaptea de 8/9 octombrie ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:13
(8293 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Accident produs de neacordarea de prioritate

Luni, 10 octombrie a.c., în jurul orei 14.00, la intersecția bulevardului Matei Basarab cu strada Ialomița, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:11
(8489 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătoarea Toamnei»

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat luni, 10 octombrie a.c., în incinta unde se desfășoară «Sărbătoarea Toamnei», eveniment aflat la ediția a II-a. Astfel, polițiștii de investigare a fraudelor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:09
(11228 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: 12 octombrie 2011, Ziua Internațională pentru Reducerea Riscului Dezastrelor Naturale

Prin rezoluțiile nr. 44/236 din 22.12.1989 și nr. 56/195 din 21.01.2002, adoptate de către Adunarea Generală a ONU, s-a stabilit ca, în fiecare an, a doua zi de miercuri a lunii octombrie să fie desemnată ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:03
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Bărbat bătut de 5 tineri pentru un telefon mobil!

La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 9 octombrie, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de un bărbat de 38 ani, din Gheorghe Lazăr, despre faptul că a fost agresat de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:09
(10094 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Hoț din mașini, prins în flagrant

Un cetățean a sesizat polițiștii pe numărul de urgență 112 despre faptul că un individ fura bunuri dintr-o mașină parcată în incinta unei societăți comerciale. Deplasîndu-se imediat la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:08
(12781 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Slobozia: A comandat 10 centrale termice și le-a «achitat» cu un ordin de plată fals!

Sîmbătă, 8 octombrie, polițiștii au fost sesizați de administratorul unei firme din Slobozia cu privire la faptul că un individ din București, care s-a recomandat ca fiind angajat al unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:39
(9632 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...