Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Prelungim calendarul pentru Măsura 413!»

Pop Dumitru, directorul executiv al Asociației Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga

«Prelungim calendarul pentru Măsura 413!»

Asociația  Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga anunță modificarea calendarului pentru Măsura 413 prin Măsura 322 «Renovarea, dezvoltarea satelor, îmbunătățirea serviciilor de bază pentru economia și populația rurală și punerea în valoare a moștenirii rurale». Dumitru Pop, președintele Asociației, susține că măsura se impune ca urmare a creșterii numărului de proiecte anunțate de către membrii Asociației.

Termene modificate
Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga a fost înființată în anul 2010. Dar ea... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2012, 16:06 (6159 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Au fost (re)prinși de polițiști după ce au fugit la expirarea ordonanțelor de reținere!

Slobozia: Au fost (re)prinși de polițiști după ce au fugit la expirarea ordonanțelor de reținere!

În urmă cu o săptămînă, mai precis în noaptea de 23/24 octombrie a.c., polițiști slobozeni și procurori ai Parchetului Local Sobozia au descins într-un imobil din București, de unde au ridicat trei ialomițeni acuzați de «furt calificat». Reținuți pentru 24 de ore, doi dintre hoți au reușit să fugă înainte de a fi judecați! Anchetatorii au plecat din nou pe urmele lor și au reușit să-i prindă, tot la București. De data aceasta, polițiștii și procurorii i-au trimis direct după gratii, pentru următoarele 30 de zile...
FERARU GABRIEL, zis «Șatalac», CHIRCIU DUMITRU IULIAN, zis «Brunetu» și COSTINEA FLORIN CRISTIAN sînt cunoștințe vechi ale oamenilor legii. Aceștia au la activ o sumedenie de... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2012, 15:00 (9474 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Școala Generală din Alexeni

Învățătoare acuzată de «abuz în serviciu»

Elevii clasei a II-a de la Școala Generală Alexeni sînt în pragul analfabetismului. Vorbim despre un număr de 25 de copii care abia știu să scrie și să citească... Totul din cauza învățătoarei care îi terorizează! Femeia refuză categoric să le predea lecțiile și-i pedepsește fără motiv, ori de cîte ori are ocazia. Micuții au avut parte de ultima mustrare în urmă cu o săptămînă, cînd învățătoarea Paula Ion le-a predat tabla înmulțirii... sub cerul liber. «A motivat că-i pedepsește pentru că nu au îmbrăcat uniformele!» declară revoltați părinții copiilor. Incidentul a degenerat într-un scandal și doar polițiștii au putut potoli spiritele încinse. De «angoasele» învățătoarei-problemă nu au scăpat... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2012, 16:40 (18516 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Vivani a finalizat o investiție de 22 milioane euro

Ialomița găzduiește cea mai mare instalație de incinerare a deșeurilor din S-E Europei

Vineri, 26 octombire 2012, SC Vivani Salubritate SA a inaugurat oficial cel mai mare incinerator de deșeuri industriale, periculoase, speciale și medicale din sud-estul Europei. Evenimentul reprezintă încununarea a doi ani de muncă și o investiție de peste 22 milioane  euro în ceea ce oficialii firmei consideră a fi «cel mai mare și mai modern incinerator de acest gen de pe piață». Capacitatea de incinerare a instalației realizate la Perieți-Ialomița este de 23 mii de tone anual, iar numărul total de angajați se ridică la 150.

Un punct nodal pe harta neutralizării deșeurilor europene... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2012, 16:39 (20258 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 handbaliste de la CSM Unirea Slobozia, acuzate de «furt calificat»

4 handbaliste de la CSM Unirea Slobozia, acuzate de «furt calificat»

Noile achiziții ale echipei de handbal CSM Unirea Slobozia sînt arătate cu degetul. Vorbim despre jucătoarele Mihaela Popescu, Alexandra Băeșu, Alexandra Bocean și Cosmina Cosma, care au activat la echipa Terom Iași. Fostul președinte al formației desființate în această vară, imediat după promovarea în Liga Națională, le acuză de furt calificat! «Sunt niște hoațe! Au venit la Slobozia cu echipamentele noastre!» reclamă Florin Zamfir. Oficialii din cadrul CSM Unirea infirmă toate acuzațiile, declarînd că «jucătoarele au venit la noi libere de orice contract. Sînt nevinovate!».

Acuzații grave...... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2012, 16:25 (11192 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are nevoie de locuințe sociale

Autoritățile locale sînt preocupate de rezolvarea problemelor sociale. Un proiect de hotărîre aflat pe ordinea de zi a ședinței consiliului Local Slobozia de joi, 25 octombrie 2012, încearcă să reglementeze carențele existente la nivelul orașului. În Slobozia, conform datelor oficiale, există peste 500 de cereri în care se solicită sprijin pentru obținerea unor spații locative...

Gînduri bune pe hîrtie
Un proiect de hotărîre care se va afla pe ordinea de zi a Consiliului Local Slobozia, joi, 25 octombrie 2012, readuce în atenția opiniei publice prolema locuințelor sociale la nivelul... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2012, 16:19 (7249 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

14 mii de oameni își cerșesc sănătatea cu banii în mînă

Casa Județeană de Sănătate elimină liber-profesioniștii din sistem

În urmă cu două luni, o reglementare legislativă impunea colectarea contribuției la asigurările sociale (pentru liber-profesioniști) de către Direcția Generală a Finanțelor Publice. Măsura a bulversat încă o dată sistemul și a creat sincope majore în eliberarea rețetelor compensate și gratuite pentru acestă categorie de persoane. În plus, susțin medicii care s-au izbit de aceste inadvertențe, noua metodă de calcul îi lasă fără celebra plată per capita pentru acești pacienți... În Ialomița sînt înregistrate oficial aproape 14 mii de dosare de acest fel.

De la Ana la Caiafa sănătății... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2012, 16:09 (8074 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cocora: Doi muncitori, striviți de un zid!

Cocora: Doi muncitori, striviți de un zid!

Accident de muncă în localitatea Cocora. Doi bărbați, de 37 și 42 ani, și-au pierdut viața după ce un zid de cărămidă s-a prăbușit peste ei. Muncitorii erau angajații firmei Omega din Slobozia și lucrau la construcția unei mori de cereale și a unor silozuri...
Nenorocirea de la Cocora s-a petrecut la primele ore ale dimineții de luni, 29 octombrie 2012. Cei doi muncitori se aflau la baza zidului care s-a prăbușit peste ei și se pregăteau să urce pe schele. Din cauza vîntului puternic, construcția a cedat, iar muncitorii au fost prinși sub dărîmături. La fața locului au ajuns paramedicii SMURD Slobozia, dar și medicii de la Ambulanță. În ciuda eforturilor de a le salva viața, leziunile provocate... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2012, 09:22 (38351 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană «naște» semianalfabeți

70% dintre elevi, «repetenți» la scris și citit

La o doar o lună de la începerea noului an școlar, oficialii Inspectoratului Școlar reclamă starea de haos din învățămîntul ialomițean. «70% dintre elevi sînt semianalfabeți!» este concluzia dramatică a Otiliei Dumitru, inspectorul școlar general. În acest sens, oficialii din sistem doresc «ameliorarea rezultatelor școlare». Ce-i așteaptă pe elevi? Mai multe extemporale...

Statistici îngrijorătoare...
În școlile ialomițene învață elevi semianalfabeți. Au recunoscut-o public joi, 18 octombrie 2012, reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița, în cadrul unei conferințe de presă... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2012, 09:20 (19413 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 100000 de hectare însămânțate în Ialomița

Peste 100000 de hectare însămînțate în Ialomița

Aproape de finalul campaniei agricole de toamnă, în Ialomița au fost înființate culturi noi pe o suprafață de peste 100000 de hectare. Cea mai mare pondere o reprezintă grîul și secara, plante însămînțate pe o suprafață de 78930 de hectare. Totuși, vremea nu vrea să țină cu agricultorii. Prognoza meteo arată că seceta va continua să afecteze Bărăganul...

Însămînțările de toamnă sînt în grafic
Potrivit datelor oficiale oferite de Direcția Județeană de Agricultură Ialomița, pentru însămînțările din această toamnă au fost propuse 141987 de hectare. Din acest total, însămînțate efectiv... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2012, 09:16 (6224 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Și-a abandonat copilul ca să-și «vândă» trupul în București

Slobozia: Și-a abandonat copilul ca să-și «vîndă» trupul în București

Un caz șocant s-a petrecut în dimineața zilei de vineri, 19 octombrie a.c., pe străzile Sloboziei. O fetiță de nouă luni a fost găsită abandonată pe o bancă din fața Colegiului Național «Mihai Viteazul». Descoperirea îi aparține unui pensionar care ieșise să-și plimbe cățelul. Internată pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, micuța va fi cel mai probabil instituționalizată... Surse apropiate anchetei au declarat în exclusivitate pentru Independent faptul că cea care i-a dat viață respectivei fetițe, o tînără de 21 ani, din localitatea ialomițeană Bordușani, și-a abandonat copilul ca să se prostitueze. Se pare că aceasta făcea parte dintr-o rețea de dame de companie de lux... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2012, 09:07 (8940 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Beție instituțională de Sfîntu’ Dumitru

Directorul Casei Județene de Pensii, beat la locul de muncă

Directorul Casei Județene de Pensii Ialomița este acuzat că vine beat la locul de muncă. Angajații susțin că este alcoolic și că astfel de episoade sînt permanente. În urma anchetelor interne ale Ministerului, Ion Dumitru a fost scos «basma curată». O nouă comisie ministerială anchetează situația semnalată vineri, 26 octombrie 2012...

Vineri, de Sfîntu’ Dumitru
Șeful Casei Județene de Pensii Ialomița a fost surprins vineri, 26 octombrie 2012, pe holurile instituției pe care o conduce într-o vizibilă stare de ebrietate. Întrebat cum a ajuns în această situație și dacă recunoaște... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2012, 15:32 (22008 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, poarta de intrare a Nanyang-ului în Europa

Din nou chinezi la Slobozia? DA, spun oficialii locali!

Slobozia, poarta de intrare a Nanyang-ului în Europa

În perioada 8-10 octombrie 2012, o delegație de 5 oficiali ai administrației locale din Slobozia a efectuat o vizită de lucru în orașul Nanyang din China. Scopul vizitei a fost acela de a reînnoda relațiile de prietenie  dintre cele două orașe, ca urmare a tratatului de înfrățire semnat în mandatul trecut. Totodată, susțin oficialii slobozeni, partenerii chinezi și-au reiterat interesul pentru construirea unei fabrici de componente electronice în Slobozia. «Nu ne-am plimbat degeaba pînă acolo! Ei spun că ar putea veni și mîine. Mîine nu putem noi! Dar în doi ani, sperăm să avem în parcul industrial de la Slobozia o fabrică de electronice care să ofere locuri de muncă pentru slobozeni...»... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2012, 15:05 (9026 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei, oficial REDESCHIS prin Hotărâre de Guvern

Spitalul Orășenesc Țăndărei, oficial REDESCHIS prin Hotărîre de Guvern

În urma unei Hotărîri de Guvern publicată luni, 22 octombrie 2012, în Monitorul Oficial, s-a dat undă verde redeschiderii Spitalului Orășenesc Țăndărei. Unitatea medicală va beneficia de un număr de 102 paturi...
Potrivit documentului care atestă oficial redeschiderea, Spitalul Orășenesc Țăndărei va beneficial de «74 de posturi (...), dintre care: 44 de posturi de personal de specialitate medico-sanitar, 9 posturi de personal auxiliar sanitar și 21 de posturi de personal tehnic-administrativ și muncitori».
De asemenea, în cadrul Spitalului Țăndărei vor funcționa patru secții, respectiv Chirurgie, Pediatrie, Boli Interne și Psihiatrie, unitatea medicală urmînd a fi dotată cu un număr... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2012, 16:20 (16541 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La muma lui Mihai Viteazul acasă

Cîntarea Ialomiței, ediția a doua

La muma lui Mihai Viteazul acasă

«Un cenotaf politic pentru Excelența Sa Silvian Ciupercă» de Enciu Bobârniche

«Pe o stîncă neagră, într-un vechi castel, unde curge-n vale, un rîu mititel»... Așa începe poate cel mai cunoscut poem istoric al lui Dimitrie Bolintineanu. Numai că Tudora, mama lui Mihai Viteazul, n-a avut norocul de a fi imortalizată astfel. Așa că președintele Silvian Ciupercă a reparat această nedreptate patronînd a doua ediție a Festivalului Concurs de Tradiție Culinară Ialomițeană «La Casa Tudorii». Evenimentul s-a consumat sîmbătă, 13 octombrie, dar poemul eroic închinat evenimentului va trebui să mai aștepte, căci fiorul liric al lui Bolintineanu ne-a fost străin. Nu ne sînt străine însă felicitările, masa și dansul despre care vom scrie următoarea dare de seamă, ca niște bieți menestrei... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2012, 08:27 (10717 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un bărbat decedat la Fetești stă de 3 luni la morgă!

«Morții nimănui»

Un bărbat decedat la Fetești stă de 3 luni la morgă!

V-ați întrebat vreodată unde ajung morții nimănui? Reporterii Independent au găsit răspunsul! Cadavrele nerevendicate sînt înmormîntate din bani publici de autoritățile locale. De exemplu, adiministrația din Slobozia plătește peste 10000 lei pe an pentru înhumarea acestor cadavre. Chiar și noi putem ajuta un oropsit să-și doarmă somnul de veci la cimitir. Îl putem lua cu buletinul, ca pe credit, de la Serviciul de Medicină Legală...

Bani publici pentru morții altora
Imaginați-vă că mergeți pe stradă, iar pe o bancă zace un om, care pare fără suflare. Știți ce trebuie să faceți... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2012, 01:57 (12807 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Trafic cu «obiecte interzise» la Penitenciarul Slobozia

Vizitatorii deținuților încarcerați la Penitenciarul Slobozia își doresc să ajungă în spatele gratiilor. De la începutul anului și pînă în prezent zeci de tentative de introducere în celule a obiectelor interzise au fost depistate de gardienii închisorii. Modalitățile prin care respectivele obiecte sînt «ambalate» depășesc limita imaginației...

Gogoșari «murați» în... alcool!
«Nici nu v-ar putea trece prin cap ce metode ingenioase se folosesc pentru a se introduce obiectele interzise în spatele gratiilor!» declară oficialii din cadrul Penitenciarului Slobozia. Și știu foarte bine... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2012, 01:52 (10620 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean leagă bugetul de ieslea primăriilor USL

Banii publici la dispoziția președintelui Ciupercă

Consiliul Județean leagă bugetul de ieslea primăriilor USL

O vorbă moldovenească spune: «Dacă tot e să te frigă, măcar să te frigă o ciorbă grasă!». Prestația conducerii administrației județene de vineri, 12 octombrie a.c., a demonstrat încă o dată că ciorba e chioară, sfertodoctă și miroase a borș politic de departe. Dar aceste afirmații sînt deja banale. Ceea ce este de remarcat e faptul că, pînă în 2016, cînd președintele Ciupercă se va retrage, opoziția din Consiliul Județean este una formală și, prin urmare, inutilă. Semn că o nenorocire, într-adevăr, nu vine niciodată singură...

Oglindă, oglinjoară...
Cel mai așteptat proiect de... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2012, 01:39 (11480 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Criza creează țepari noi

Membri ai unei rețele specializate în infracțiuni economice, 5 tineri din Urziceni sînt cercetați penal. Cu ajutorul unor firme-fantomă, aceștia au păgubit mai multe societăți comerciale din Slobozia. Infractorii acționau destul de simplu. Cumpărau cantități enorme de marfă, pe care «uitau» apoi să le plătească. Respectivele bunuri ajungeau să fie vîndute «la negru» sau pe baza unor documente fictive emise de una dintre firmele-fantomă, la care aceștia erau administratori și asociați. Cazul «țeparilor» a ajuns pe rolul Judecătoriei Urziceni, dacă vor fi găsiți vinovați, tinerii riscînd ani grei de închisoare...

«Țepari» de meserie... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2012, 01:33 (10831 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Școala ialomițeană, un șir de investiții eșuate

Școala ialomițeană, un șir de investiții eșuate

Reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița declară laconic că anul școlar 2012-2013 va fi unul al «elitelor». «Vrem să avem elevi cu performanțe, iar cine nu înțelege iese din sistem!» amenință Otilia Dumitru, inspectorul școlar general. Totuși, școala ialomițeană a ajuns în pragul «exmatriculării». De șase ani, 26 de obiective școlare din Ialomița așteaptă să fie finalizate! Și nu sînt singurele... Planurile prevedeau ca respectivele unități de învățămînt să le ofere elevilor săli de clasă curate, laboratoare dotate cu materiale didactice și profesori bine pregătiți. Timpul a trecut, iar lucrările au rămas tot la stadiul de șantier. Investițiile din învățămîntul ialomițean au nevoie de peste... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2012, 06:56 (20667 vizualizări - 16 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Fierul vechi, ținta hoților

Polițiștii feteșteni în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție arondate au organizat marți, 11 ianuarie, o acțiune preventivă. În cadrul activităților polițiștii au legitimat 124 de persoane, au verificat ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:09
(9922 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Acțiuni intense în trafic

Marți, 11 ianuarie, polițiștii din Urziceni au desfășurat timp de trei ore o acțiune pe linie rutieră în localitățile Coșereni, Bărbulești și Borănești. În timpul activităților au fost controlate peste ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:07
(11071 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 sesizări penale pentru firme întocmite de Finanțe

Potrivit unei informări, în ultima lună a anului precedent, reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 341 de verificări ale bazei de impozitare, ale legalității declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:03
(11127 vizualizări - 0 comentarii)


Mită în arestul IPJ Ialomița

Un agent al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost arestat după ce a luat mită 250 de euro. Polițistul a introdus în arestul poliției un telefon mobil pentru a înlesni convorbiri ale unui ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 16:28
(12371 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: I s-a făcut rău în sala de judecată

Unui bărbat din Fetești i s-a făcut rău în sala de ședințe a Tribunalului Fetești. S-a întîmplat marți, 11 ianuarie, Octavian S., bărbatul de 62 de ani solicitînd ajutor medical de urgență. Echipajul S ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 13:19
(16249 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au spart un magazin

În cursul nopții de marți spre miercuri, 11 spre 12 ianuarie, agenți din cadrul Poliției Comunitare Slobozia, pe fondul unei informații obținute de unul dintre sectoriști, au depistat în jurul orei 3.3 ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 09:55
(14126 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:54
(6802 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:44
(7147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori prinși și arestați

La începutul săptămînii, luni, 10 ianuarie, polițiștii din Urziceni și cei din Borănești au reușit prinderea unui tînăr de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de arestare. Tînărul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:24
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au încercat să fure porumbul unui consătean

Trei bărbați din localitatea Grindu au fost prinși de polițiștii din localitate în timp ce încercau să fure mai mulți saci de cereale din gospodăria unui consătean în vîrstă de 76 ani. Pe scurt, cei trei ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:23
(10490 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grind furt


Produsele accizabile, în atenția polițiștilor

Luni, 10 ianuarie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare al cărei scop principal l-a constituit prevenirea faptelor de natură penală, dar și verificarea legalităților în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:22
(11903 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 7 ianuarie a.c., polițiști din Urziceni în colaborare cu agenții Postului de Poliție Bărbulești au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:04
(12626 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Incendii și oameni căzuți în stradă

Echipajul SMURD de la Fetești a fost alertat vineri, 7 ianuarie 2011, pentru a acorda ajutor unui cetățean, de 49 de ani, care, după ce a consumat băuturi alcoolice, căzuse în stradă. După ce i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:01
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Oferte de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să muncească în vacanța de vară în Germania. Selecția se va desfășura în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:59
(10990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși și arestați

După ce vineri, 7 ianuarie, la Amara au fost furate mai multe bunuri de peste 30000 lei, polițiștii au reușit să prindă hoții, doi bărbați, de 32 de ani și 22 de ani, ambii din comuna Grivița. Mai mult ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:58
(12712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara hoți


Ialomița: Rata șomajului, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru ocuparea Forței de Muncă, în ultima lună a anului precedent rata șomajului a fost în creștere. «La sfîrșitul lunii decembrie 2010, în evidențele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:56
(10893 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și fără permis la volan

Un bărbat de 39 de ani a fost prins de polițiști în timp ce se deplasa cu mașina deși băuse. Individul a fost identificat pe raza localității Jilavele, vineri, 7 ianuarie a.c., și pentru faptul că a condus ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:50
(11587 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Noi reglementări fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice române plătitoare de impozit pe profit că au posibilitatea de a opta pentru plata impozitului pe veniturile microîntreprinderilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:48
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții pentru crescătorii de animale

Potrivit unui comunicat de presă, «Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că a fost demarată a treia etapă de depunere a cererilor de plată, cu termen limită 21 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:05
(13043 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri gratuite pentru electricieni la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță implementarea proiectului european «Formare profesională în vederea obținerii calificărilor de electrician în construcții și electrician de întreținere ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:04
(10804 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, prezenți la Bobotează

Pentru a preveni eventualele incendii, pompierii ialomițeni au supravegheat buna desfășurare a slujbelor bisericești în ziua de Bobotează. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:03
(10676 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, depistați în trafic

Miercuri, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii slobozeni, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu, au oprit pentru control pe strada Viitor, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:19
(12523 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranța în școli, în atenția Poliției

În cursul zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:18
(13882 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși la scurt timp după ce au furat mai multe bunuri

În după-amiaza zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., în timp ce se afla în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, o echipă mixtă de patrulare a depistat doi localnici, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:17
(11059 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


DGFP Ialomița: Se poate reveni la statutul de neplătitor de TVA!

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, va fi ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:08
(16689 vizualizări - 0 comentarii)


Piețele din Fetești, la control

Polițiștii feteșteni, împreună cu trei elevi ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr»-Cîmpina, aflați în practică, au organizat și executat, începînd cu orele 10.00, timp de două ore, acțiuni punctuale ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:01
(10665 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Fetiță de 9 ani, lovită în plin de o mașină

O fetiță de 9 de ani, din Coșereni, a fost transportată de urgență la spitalul din Urziceni după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs joi, 6 ianuarie a.c., în jurul orei 11.45, în centrul ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 14:08
(10965 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Noul Hyundai ix20 este liderul segmentului său în ceea ce privește eficiența, siguranța... și acum, valoarea reziduală. Conform analizei desfășurate pe principalele piețe europene, cel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:23
(11181 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: 4 infracțiuni la doar 18 ani

Un tînăr de numai 18 ani din comuna Traian este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare, viol și furt. Potrivit declarațiilor victimelor, în noaptea de 2 spre 3 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:09
(10798 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Marți, 4 ianuarie, un bărbat din orașul Țăndărei a fost surprins de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Bărbatul a fost oprit de în urma unui control de rutină la intersecția străzilor Avalanșei ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:08
(11356 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...