Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Neînceperea urmăririi penale pentru Ștefan Poienaru

Justiția s-a îmbătat din nou și și-a spart capul. A făcut chef cu Poliția!

Neînceperea urmăririi penale pentru Ștefan Poienaru

De la vremea cînd scriam despre Justiția, ialomițeană desigur, care s-a-mbătat și și-a spart capul, procurorul Cătălin Cristian Hristescu a devenit prim adjunct. Nu mai spunem de ce justiția era criță că iar zice prim adjunctul nostru că-l cercetează ăia de la CSM cum și-a spart capul... Revenind, din poziția deținută, dl prim adjunct Cătălin s-a luat la trîntă cu evazioniștii, cu Justiția stînd ghemuită la pieptu-i de procuror protector. De-atîta protecție, probabil, a devenit și atît de irascibilă. Căci, ea, Justiția se irită la culme cînd dl prim adjunct este apostrofat că interpretează articole după ureche, precum lăutarii... Și, abrupt, să purcedem în a desluși ițele unei Ordonanțe emisă... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2012, 17:57 (16503 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Politica redeschide Spitalul Orășenesc Țăndărei

Spitalul Orășenesc Țăndărei a devenit «fata mare» a politicii ialomițene. Folosit ca momeală electorală în campania de la localele din 10 iunie 2012 de membrii PD-L Ialomița, în frunte cu președintele Cazacu Marinică, care au promis că pot deschide «porțile ferecate» ale unității medicale, Spitalul Țăndărei a ajuns acum în «terenul» USL. Deputatul PSD Marian Neacșu a dat asigurări că Spitalul Țăndărei va fi redeschis în mai puțin de o lună. Pe masa de lucru a Ministerului Sănătății există o listă cu unitățile medicale desființate ce urmează să-și reînceapă activitatea, Spitalul Țăndărei aflîndu-se pe poziția a noua...

Imagine de campanie pe spinarea spitalului... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2012, 17:44 (12354 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 500 de analize pe zi, acreditate «RENAR»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Peste 500 de analize pe zi, acreditate «RENAR»

Laboratorul de Analize Medicale al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost acreditat RENAR să le ofere pacienților o șansă la viață. Peste 500 de investigații medicale pot fi efectuate mult mai repede, iar maladii precum tumorile canceroase, leucemiile, limfoamele sau infecțiile HIV/SIDA vor fi depistate și tratate la timp. Cu toate acestea, statisticile arată că, lunar, peste 3000 de bolnavi ialomițeni sînt condamnați să stea înghesuiți în doar 700 de paturi de spital...

Număr ridicat de investigații medicale
Statisticile sînt clare. Numărul analizelor efectuate în cadrul... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 18:02 (14190 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Târgul de Floci» de la Giurgeni, peste 417 mii lei în doi ani

Alți bani, altă distracție... turistică!

«Tîrgul de Floci» de la Giurgeni, peste 417 mii lei în doi ani

Peste drum de statuia lui Mihai Viteazul de la Giurgeni, în imediata vecinătate a «Casei Tudorii», se ridică de doi ani încoace ceea ce autoritățile ar vrea să devină «orașul dispărut». Concret, vestigiile unei așezări medievale sînt reconstruite cu mijloace moderne și transformate în obiective turistice, după modelul altor obiective similare din țară. Pănă acum, investițiile s-au ridicat la 417 mii de lei pentru niște ziduri care abia de trec de șold. Adăugate la cei aproape 900 mii lei cheltuiți de Consiliul Județean Ialomița pentru centrul arheologic, nota de plată a investiției urcă vertiginos. Iar cei 10 mii de turiști estimați a vizita anual acest obiectiv, continuă să se lase așteptați... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:49 (13845 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cămătar» din Țăndărei, la un pas de moarte la Slobozia

Un tînăr de etnie romă din Țăndărei, poreclit de comunitate «Cămătar», a fost implicat luni, 1 octombrie a.c., într-un grav accident de circulație, la intrare în municipiul Slobozia. El a fost transportat cu un elicopter SMURD la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală...
Primele informații arată că tînărul «Cămătar» venea de la Țăndărei, iar la intrare în municipiul Slobozia a încercat să evite impactul cu un buldoexcavator la volanul căruia se afla un bărbat, de 59 ani. Tînărul a pierdut controlul mașinii sale și s-a izbit puternic de un tir parcat regulamentar, pe celălalt sens de mers. Grav rănit, el a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. După ce i-au stabilizat... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:35 (32836 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tragedie la Poliția Locală Slobozia

Un agent s-a împușcat în cap cu pistolul din dotare!

Împușcături în dimineața zilei de duminică, 30 septembrie a.c., în sediul de pe strada Răzoare al Poliției Locale Slobozia. Un agent de 49 ani și-a luat viața după ce și-a tras în cap un foc de armă cu pistoul din dotare. Cel mai probabil, agentul și-a pus capăt zilelor din cauza problemelor medicale...
Agentul Georgel T., de 49 ani, a venit de dimineață la ora 7 la serviciu, a patrulat de cîteva ori pe străzile orașului, iar apoi a revenit la sediul Poliției Locale de pe strada Răzoare. A intrat în grupul sanitar al unității, și-a scos pistolul din dotare, după care și-a tras un glonț în cap. Împușcătura a fost auzită de ceilalți colegi ai agentului sinucigaș care au alertat imedat Poliția... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2012, 11:31 (19207 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cartierul pentru tineri rămâne și anul acesta fără gaze

Slobozia: Cartierul pentru tineri rămîne și anul acesta fără gaze

Deși autoritățile locale au anunțat încă de acum două luni că au reluat investițiile pentru utilități în cartierul Slobozia Nouă, proprietarii «duplexurilor» din zonă vor petrece sărbătorile fără gaze, fără curent electric și fără apă curentă. Potrivit declarațiilor oficiale, deși în termen, lucrările de execuție ale utilităților trenează «din cauza unor proceduri birocratice». Poate anul viitor va fi mai bine, deși ne îndoim fiindcă nu este an electoral!

Un cartier cu probleme
În primăvara anului 2009, actualul primar Alexandru Stoica bătea harnic țărușii primului cartier pentru... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2012, 18:06 (18623 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Manifestare europeană adaptată la stilul local

«Sîmbăta fără mașini» de la Slobozia

În fiecare an, în centrul marilor orașe europene, traficul este oprit pentru cîteva ore, astfel încît localnicii să se poată bucura de orașul lor, mai liniștit și mai puțin poluat. Inițiativa aparține Comunității Europene și își propune să atragă atenția, în acest fel, asupra necesității protejării mediului înconjurător. Sîmbătă, 22 septembrie, Slobozia s-a alăturat pentru prima dată acestei manifestări. În jur de 40 de copii, tineri și adulți au participat la un marș pe biciclete, manifestare organizată pe traseul Stadion-Gară-Catedrală.

Mai multe mașini decît biciclete
Sîmbătă... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2012, 18:03 (7501 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Universitatea «Bioterra» Slobozia, punct pe harta «fabricilor de diplome false»

Universitatea «Bioterra» Slobozia, punct pe harta «fabricilor de diplome false»

Mediul academic din România a fost zguduit joi, 27 septembrie 2012, de un nou scandal. Peste 40 de cadre didactice ale Universității «Bioterra» au fost audiate după ce au fost executate mai multe percheziții domiciliare. Cadrele didactice au fost acuzate că ar fi eliberat «diplome flase». S-a întîmplat și la Centrul Teritorial Slobozia, de la fostul Hotel «Paradis», anchetatorii pregătindu-se de efectuarea unor percheziții și pe plan local...

«Fabrici de diplome false»...
În ultimii ani, Ialomița a devenit o adevărată «piață de desfacere» pentru mai multe universități din București... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2012, 17:39 (54646 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unul din patru profesori ialomițeni este netitular

Starea învățămîntului ialomițean în anul 2011-2012

Unul din patru profesori ialomițeni este netitular

Ca în fiecare an, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița face public Raportul asupra stării învățămîntului ialomițean în anul 2011-2012. Și tot ca în fiecare an, situația prezentată este catastrofală. Conform documentului, unul din patru profesori ialomițeni este netitular, nu există suficiente cadre didactice pentru catedrele de limbi străine, muzică, desen sau clasele de ciclu primar, iar nivelul de absenteism crește de la an la an. Accentuînd ideea absenteismului, trei sferturi dintre cei 43117 elevi din Ialomița au reușit performanța de a înregistra un număr de peste 1,3 milioane de absențe...

Inspectoratul Școlar se ascunde în spatele cifrelor... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2012, 16:34 (9012 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drajna: O slobozeancă de 63 ani și-a dorit să moară călcată de tren...

Drajna: O slobozeancă de 63 ani și-a dorit să moară călcată de tren...

O femeie de 63 ani, din Slobozia, a încercat marți, 25 septembrie, să-și pună capăt zilelor. Cuprinsă de gînduri negre, bătrîna a apelat la un gest extrem. A mers în bariera de la Drajna și s-a aruncat în fața trenului InterCity București-Constanța. Din fericire, tentativa de suicid nu i-a reușit, însă roțile trenului au lăsat-o mutilată pentru tot restul vieții...
Martorii tragediei susțin faptul că femeia mergea pe lîngă șinele de cale ferată, iar în momentul în care trenul s-a apropiat de ea a sărit în fața locomotivei într-o fracțiune de secundă. Roțile de metal ale terenului InterCity București-Constanța i-au secerat ambele picioare. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD ... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2012, 16:04 (9214 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Linșaj public în Consiliul Local Slobozia

Autoritățile locale vor să scape de arhitectul șef al orașului

Linșaj public în Consiliul Local Slobozia

În urmă cu trei săptămîni, la ședința din 30 august a Consiliului Local Slobozia, arhitectul șef al orașului a fost desființat public. Potrivit acuzațiilor aduse de către autorități și o parte a consilierilor, Bereczk Alexandru Lorand este acuzat de «atribuirea frauduloasă a unei lucrări de proiectare», de «cheltuirea banilor publici împreună cu amanta» și de «incompetență în funcția pe care o ocupă». După două săptămîni de la acest incident, arhitectul șef al orașului, aflat în concediu pînă la acest moment, a făcut primele declarații publice. «Eu răspund conform atribuțiilor pe care le am și în baza legislației. Atît și nimic mai mult!» a declarat el pentru Independent... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2012, 15:33 (12763 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raiffeisen blochează conturile minorilor

Ca să-și recupereze creditele neperformante

Raiffeisen blochează conturile minorilor

Una dintre cele mai mari bănci din România, în colaborare cu Agenția pentru Plăți și Prestații Sociale au reușit să recupereze o parte dintre debite din... alocația unui minor. E drept, tatăl minorului este vinovat de contractarea unui credit pe care, probabil, nu-l va mai rambursa vreodată. Dar acest «amănunt» nu justifică nici atitudinea băncii, nici sprijinul necondiționat al Agenției de Prestații Sociale Ialomița și nici o eventuală decizie a judecătorului...

Un caz de colecție
Din noiembrie 2008 și pînă în august 2010, Raiffeisen Bank a reținut alocația minorul Rareș, fiul... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2012, 08:07 (9405 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Slugă» fără simbrie

«Slugă» fără simbrie

«Mila de la străin, e ca umbra de la spin» spune proverbul românesc. Iar Cătălin Năstase, ajuns acum la 37 ani, știe cel mai bine lucrul acesta. El îl acuză pe Caloianu Gheorghe, din Slobozia, că îi datorează 8500 de lei după ce i-a muncit, cu simbrie, un an de zile. Povestea lui Cătălin Năstase e cu atît mai cutremurătoare cu cît el, în ciuda pagubei, nu are un cuvînt rău de zis despre stăpînul său. În tot acest timp, acesta spune că «băiatul nu e sănătos la cap, e retard... L-a învățat cineva, că el nu știe nici să scrie...».

Slugă la dîrloagă
Pe Cătălin Năstase îl cunoaște... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2012, 18:25 (23650 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile județene, obligate să plătească «corecții financiare» de 2 milioane lei!

Reabilitarea DJ201B Ciochina-Rași continuă să ne coste

Autoritățile județene, obligate să plătească «corecții financiare» de 2 milioane lei!

Reabilitarea drumului județean Ciochina-Rași este una dintre reușitele declarate ale administrației Ciupercă. Mediatizată ani în șir, această investiție, finanțată în proporție de peste 85 la sută din fonduri europene, are probleme. Concret, de aproape un an, autoritățile județene sînt somate de Comisia Europeană să ramburseze 2 milioane lei din cele 14 cheltuite sub pretextul unor «corecții financiare». Deși litigiul face obiectul unui proces în care biroul juridic din subordine apără instituția, Consiliul Județean Ialomița păstrează o tăcere prudentă și vinovată asupra situației...

Drumul spre Rași a fost pavat cu bune intenții... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 19:08 (10644 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană are nevoie urgent de 30 milioane lei!

Sănătatea ialomițeană are nevoie urgent de 30 milioane lei!

Ca în fiecare an, toamna găsește nepregătită Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. În cadrul unei conferințe de presă desfășurată la sfîrșitul săptămînii precedente, Mihai Geantă, directorul economic al instituției, a anunțat că instituția mai are nevoie de 30 milioane lei pentru a asigura nevoile sistemului județean de sănătate... «Facem eforturi susținute pentru a asigura finanțarea spitalelor și pentru a onora nevoile contributorilor!» a declarat Geantă.

Sănătatea ialomițeană în sezonul de toamnă-iarnă
Conferința de presă de săptămîna trecută a Casei Județene de... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 17:46 (7500 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Sentință lejeră pentru «pedofilul de la MB-uri»

Trei ani și jumătate... pe hîrtie!

Atenție, părinți! După un an și jumătate în spatele gratiilor, «pedofilul de la MB-uri» va fi din nou liber. Condamnat la trei ani și 6 luni de detenție, bărbatul care a distrus copilăria a trei fetițe din Slobozia va sta la închisoare mai puțin. Și totul este cît se poate de legal! Sentința «lejeră» primită de Corneliu Alexandru Croitoru le-a spulberat liniștea mamelor copilelor batjocorite. Femeile se tem pentru siguranța micuțelor și cred cu tărie că acestea pot deveni din nou victimele pedofilului. Pe de altă parte, surse apropiate anchetei susțin că există posibilitatea ca adevăratul pedofil care a semănat groaza pe străzile Sloboziei să se afle în continuare printre noi...

... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 17:43 (9096 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile locale «casează» bani publici

Ialomița: Administrațiile locale «casează» bani publici

De două decenii încoace, consiliile locale aprobă scoaterea din circuitul administrativ a unor bunuri publice de milioane. Concret, de la birouri, scaune și calculatoare depășite vreme și pînă la centrale termice dezafectate, totul este bun de casat. Situația se repetă permanent, indiferent dacă este vorba de medicul urban sau rural. O trecere în revistă a acestor bunuri reflectă risipa de bani publici...

Tot săracu’ e și al dracu’!
Tot mai sărace an de an, administrațiile locale nu ezită să caseze bunuri pe care le-ar putea valorifica sau întreține. Procedeul este simplu. Potrivit... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 17:37 (6951 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Ialomița: Polițiștii-infractori, trimiși în judecată

Cei 9 agenți de poliție acuzați de comiterea unor fapte de corupție în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» au fost trimiși în judecată. Procesul se află pe rolul Tribunalului Ialomiță și urmează, în scurt timp, să înregistreze primul termen de judecată...
Cei 9 agenți de la Serviciul Poliției Rutiere Ialomița trimiși în judecată sînt Cornel Ciriblan, Cristinel Dinu, Adrian Marian Andrei, Marian Chițoiu, Dorel Dinu, Micu Gabriel, Gheorghe Ioniță, Costel Cristian Minoiu și Alexandru Lascu. Potrivit probatoriului administrat în cauză, pe parcurusul urmăririi penale, procurorii de la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița au consemnat faptul că cei 9 polițiști... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 18:25 (39124 vizualizări - 39 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Falsificatorii de bani și-au făcut «cartier general» la Moviliția

Ialomița: Falsificatorii de bani și-au făcut «cartier general» la Moviliția

Capii unei rețele de falsificatori de bani al căror «cartier general» era în localitatea Movilița și care acționau pe raza a opt județe, au fost prinși marți, 18 septembrie a.c., de efective din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, ale Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București și ale Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Teleorman. Printre cei prinși s-a numărat și un tînăr, de 22 ani, care în luna aprilie a plasat bani falși la supermarketul Kaufland din Slobozia. Trei suspecți au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, iar miercuri, 19 septembrie, au fost conduși la Judecătoria Slobozia cu mandate de arestare preventivă... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:39 (8705 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Incendiu la Valea Ciorii

Marți seară, 7 martie 2017, în jurul orelor 21,50, a izbucnit un incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Valea Ciorii. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de supraîncălzirea unei sobe ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2017, 17:10
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Prevenirea violenței în familie și a victimizării minorilor

Aproape 400 de elevi de la unități de învățământ de pe raza municipiilor Slobozia și Fetești au fost informați despre prevenirea și combaterea violenței în familie, dar și despre riscul de victimizare ca ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2017, 16:20
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânăr prins conducând fără a avea permis

Polițiștii rutieri au oprit pentru control luni, 6 martie a.c., pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un tânăr, de 24 de ani, din localitate. În urma verificărilor efectuate în bazele de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2017, 17:25
(3153 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive

Polițiștii ialomițeni au acționat luni, 6 martie a.c., în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru creșterea gradului de siguranță a ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2017, 17:10
(3396 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

PREMIER
Transport Auto SRL
angajează
șoferi profesioniști
categ. C+E,
cu minim de experiență
salariu atractiv
Relații la sediul firmei
sau la tel. 0733/449.841

7 Martie 2017, 15:35


anunț

Vînd
-buldoexcavator, preț 10900 euro
-autogreder, preț 35000 euro
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:30


anunț

Vînd 2 rezervoare motorină,
capacitate 20000 l fiecare,
preț 5000 lei/bucată
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:25


anunț

Închiriez utilaje terasamente
-cilindru compactor (capacitate 22 tone)
-încărcător frontal (cupă 2,5 mp)
-buldoexcavator
-autogreder
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:20


anunț

Închiriez spațiu comercial, Slobozia,
330 mp, pretabil restaurant,
bar sau activități comerciale.
Relații la telefon 0760/650.627

7 Martie 2017, 15:15


anunț

Închiriez spațiu comercial, Slobozia,
șos. Brăilei, nr. 9, 155 mp,
pretabil depozit, prestări servicii,
producție sau birouri.
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:10


anunț

vând spațiu comercial
Slobozia, zona MB7,
suprafață 260 mp,
racordat la toate utilitățile
Telefon 0788/509.733

7 Martie 2017, 15:05


Ialomița: Plase monofilament, confiscate de jandarmi

Ialomița: Plase monofilament, confiscate de jandarmi

În cadrul acțiunilor desfășurate pe linia combaterii braconajului piscicol, jandarmii feteșteni au depistat sâmbătă, 4 martie a.c., în jurul orelor 16,30, doi bărbați care pescuiau în lacul «Bagăre», deși ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2017, 14:45
(4487 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Patru bărbați, cu vârste cuprinse între 24 și 38 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autotuvehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 20:50
(6514 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Sâmbătă, 4 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bărbulești au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui bărbat de 25 de ani, din localitate. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 19:35
(4382 vizualizări - 0 comentarii)


Publicitatea înșelătoare, în vizorul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor Publice derulează o campanie de informare și verificare privind publicitatea înșelătoare și publicitatea comparativă la un eșantion de 447 de firme, dintre care 17 mari contribuabili ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 19:15
(2280 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni. Amenzi de peste 128000 de lei!

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați în acest sfârșit de săptămână, 3-5 martie a.c., în executarea unei serii de acțiuni în sistem ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 18:10
(3358 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Țăndărei și Giurgeni

Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Țăndărei și Giurgeni

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier vineri, 3 martie 2017, în jurul orelor 12,15, pe DN2A, între localitățile Țăndărei și Giurgeni. În urma evenimentului, două persoane, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2017, 16:20
(6331 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul Apicol Slobozia», ediția a VIII-a

În perioada 10-12 martie 2017, la Slobozia, se va desfășura «Târgul Apicol Slobozia», ediția a VIII-a. Evenimentul are printre organizatori Primăria Municipiului Slobozia și Servicii Publice Slobozia S ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2017, 12:35
(3786 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Peste 500 de păsări, moarte în incendiu

Joi seara, 2 martie 2017, în jurul orelor 22,35, pompierii au fost anunțați despre izbucnirea unui incendiu la o hală a unui cetățean din localitatea Iazu, în care se aflau aproximativ 570 de pui de găină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2017, 12:25
(3801 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu incendiu


Ialomița: Fără permise, la volan

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Scânteia au oprit pentru control, pe raza localității, un autoturism condus de un tânăr, de 17 de ani. Astfel, în urma verificărilor efectuate în bazele de date ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 16:25
(4145 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 25000 de lei, 3 permise suspendate

Miercuri, 1 martie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea și sancționarea participanților la trafic care nu respectă regulile ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 16:10
(6148 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Aripi Frânte» la Fetești

Elevii de la unități de învățământ de pe raza municipiului Fetești au fost informați despre prevenirea și combaterea violenței în familie, dar și despre riscul de victimizare ca urmare a implicării în accidente ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 16:05
(2326 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii au depistat produse contrafăcute în magazine din Urziceni

Jandarmii au depistat produse contrafăcute în magazine din Urziceni

În cadrul acțiunilor desfășurate pe linia combaterii comerțului ilicit în municipiul Urziceni, jandarmii ialomițeni au identificat miercuri, 1 martie a.c., două magazine în care se comercializau mai multe ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 14:50
(4967 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Povestea Mărțișorului românesc»

Protopopiatul Slobozia: «Povestea Mărțișorului românesc»

Miercuri, 1 martie 2017, Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Școala Gimnazială nr. 5 din Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» din Bucu au organizat activitatea «Povestea Mărțișorului ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 13:10
(5601 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie de celebrare a femeilor, motiv pentru care pe 1 martie 2017, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost prezenți în ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2017, 19:05
(2958 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt din magazin

Luni, 27 februarie 2017, polițiștii slobozeni au identificat un bărbat, de 31 de ani, din localitate, bănuit de comiterea infracțiunii de furt. Din cercetări a reieșit că în timp ce se afla într-un magazin ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 20:35
(3818 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Elevii de la unități de învățământ de pe raza orașului Țăndărei au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor, dar și despre riscului de victimizare ca urmare a implicării în accidente ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 17:25
(3954 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lampioane de Dragobete

O Asociație din Slobozia marchează Dragobetele într-un mod inedit. Cei 40 de membri ai Asociației «Interact» din Slobozia oferă lampioane în schimbul unei donații de 10 lei pentru secția Pediatrie a Spitalului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 17:10
(4108 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă pentru persoanele private de libertate

Vineri, 24 februarie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, în colaborare cu Penitenciarul Slobozia, a organizat la sediul instituției, «Bursa locurilor de muncă pentru persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 14:25
(5383 vizualizări - 0 comentarii)


84 de ani de Protecție Civilă în România

«Ziua Protecției Civile» din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric în urma căruia a fost înființată Apărarea Pasivă din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 19 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 12:20
(6035 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...