Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Tîrnosire de biserică la Țăndărei

Peste 1500 de credincioși din toate colțurile județului au venit duminică, 16 septembrie, în pelerinaj la Țăndărei. Oamenii au participat la prima sfințire a celei mai noi biserici din oraș, ridicată în cartierul Strachina. Cel de-al doilea lăcaș de cult construit la Țăndărei în ultimele două decenii poartă hramul «Sfinților Împărați Constantin și Elena». Prezent în mijlocul credincioșilor pentru a marca acest eveniment a fost Presfințitul Părinte Episcop Vincențiu...

Eforturi răsplătite...
Cel mai important eveniment religios al comunității din Țăndărei s-a petrecut duminică... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:25 (15059 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

ADR Sud-Muntenia, în «inspecție» la Slobozia

ADR Sud-Muntenia, în «inspecție» la Slobozia

Decimat de criză, mediul de afaceri din Ialomița mai are o șansă să se revigoreze: absorbția fondurilor europene, pentru dezvoltarea resurselor. Au aflat «secretul» și patru firme din Slobozia, care, cu sprijinul Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, au implemenat proiecte cu finanțare comunitară, în cadrul Programului Operațional Regional «Regio». În cadrul întîlnirii de lucru organizată miercuri, 19 septembrie a.c., reprezentanții ADR Sud-Muntenia au vizitat fiecare firmă din oraș care și-a început activitatea cu bani europeni...
Primul obiectiv din Slobozia vizitat de reprezentanții ADR Sud-Muntenia a fost Centrul de Îngrjirie și Remodelare Corporală «Lia SPA», aflat în apropiere... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2012, 17:07 (13124 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Utopia Siret-Bărăgan

Utopia Siret-Bărăgan

De cîțiva ani încoace, utopia numită Canalul Siret-Bărăgan a ajuns să inflameze discursurile oficiale. În Ialomița, primul care a repovestit despre această investiție salvatoare pentru Ialomița a fost fostul ministru al Agriculturii, Valeriu Tabără, acum vreo doi ani, la o Zi a Porumbului. De-atunci, a curs multă apă pe Siret, dar acesta nu s-a mai revărsat. S-a revărsat, în schimb, tolba cu promisiuni electorale. Iar canalul Siret-Bărăgan este una dintre cele mai frumoase. La fel de frumoasă ca cei 400 de kilometri de autostradă promiși de guvernul Boc la începutul guvernării sale...

O investiție de 4,5 miliarde de euro... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 19:36 (9450 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Deși va finalizată la sfîrșitul anului 2013

«Platforma Industrială IMM» de la Slobozia a intrat în faliment

Municipalitatea din Slobozia construiește Parcul Industrial de la Vamă degeaba. Investiția de peste 17 milioane lei este destinată unor firme falimentare. Agenții economici care ar fi trebuit să-și desfășoare activitatea pe «Platforma Industrială IMM» încep să-și închidă afacerile...

Beneficiari falimentari
Imediat după alegerile locale, primarul Alexandru Stoica și viceprimarul Valentin Băcanu semnau un proiect megaloman în valoare de peste 17 milioane lei, inițiat încă de pe vremea ex-primarului Gabi Ionașcu. Este vorba despre proiectul ce vizează construcția în zona Vamă din... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 19:32 (9338 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apendicita care ucide încet...

Vicepeședintele Colegiului Medicilor Ialomița, acuzat de malpraxis

Apendicita care ucide încet...

O banală operație de apendicită l-a adus pe Matei Viorel în pragul morții. După 4 luni de chin și zeci de drumuri la spital avea să afle că doctorul Octavian Alexandrescu, de la spitalul din Urziceni, a «uitat» în burta acestuia un pansament de 30 de centimetri pătrați. Din decembrie și pînă în martie, fașa uitată s-a transformat într-o pungă de puroi de 800 de mililitri. Iar doctorul Alexandrescu este bine mersi, mulțumim de întrebare!

Ce nu te omoară, te întărește
Pe 20 decembrie 2011, după o noapte de dureri, Matei Viorel s-a internat la spitalul din Urziceni pentru ceea ce... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 18:05 (28999 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

În Ialomița a început marea înarmare. Fie că sînt pasionați de vînătoare, fie că încearcă să țină bandiții la distanță, tot mai mulți ialomițeni preferă să aibă la purtător cîte o pușcă sau un pistol. Sînt deja 1600 de persoane în întreg județul care dețin premise de port armă...

Arme pentru ialomițeni
Statisticile Poliției Județene arată că, în momentul de față, 1600 de ialomițeni dețin legal o armă letală sau neletală. Spunem legal pentru că vorbim despre cei care dețin documente prin care le este recunoscut dreptul de a purta o armă. Astfel, în Ialomița există un număr de ... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 17:53 (10149 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ialomița arme

Click aici

EVENIMENT

Scandal marca Vasile Olaru

Slobozia: Spitalul Județean externează pacienți cu fracturi deschise

În seara zilei de 31 august 2012, Călin Victor din comuna Ciochina era accidentat grav de primarul orașului Căzănești, Stelian Traian. Incidentul a reprezentat debutul unui șir de bizarerii inexplicabile care au transformat victima în vinovat. Ceea ce este însă strigător la cer este faptul că, deși internat cu fractură deschisă, Călin Victor a fost externat după 7 zile de către dr Vasile Olaru și trimis acasă «să facă sex ca să se vindece»...

Legea nu e pentru toată lumea
În seara zilei de 31 august, noul primar PSD al orașului Căzănești, Stelian Traian, a accidentat grav într... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 10:57 (30172 vizualizări - 38 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

SC Urban se prăbușește sub greutatea datoriilor acumulate în decursul ultimilor ani. În așteptarea unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor care să decidă viitorul societății, conducerea  SC Urban se teme de ce mai rău. «Așteptăm ca Apele Române să declanșeze procedura de insolvență. Este inevitabil în condițiile în care nu mai putem plăti datoriile acumulate...» a declarat Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban.

Urban, la mîna Direcției Apelor
Amînate la nesfîrșit, deciziile radicale de redresare a SC Urban continuă să se lase așteptate. La trei luni de la ultima... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:44 (13131 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărturia unui hoț

Munteni Buzău: «Polițiștii m-au băgat în spital!»

Hoții au ajuns să fie spaima polițiștilor și nu invers. Patru oameni ai legii sînt acuzați de un tînăr de 26 ani, din Căzănești, că l-au băgat în spital după ce i-au aplicat o corecție zdravănă, fără să aibă un motiv. Oamenii legii infirmă acuzațiile și susțin că tînărul este un hoț nemulțumit de faptul că a fost «deranjat» în timp ce fura porumb de pe un cîmp din localitatea Munteni Buzău. Și nu era singur, ci însoțit de tatăl, fratele și cumnata sa! Un lucru este cert, în momentul în care polițiștii le-au cerut tuturor explicații, suspecții au sărit imediat la scandal. Partea vătămată nu are stare nici pe patul spital... Internat la Slobozia, medicii susțin că acesta este reclacitrant și a semnat... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:04 (11914 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Administrația Stoica își plătește datoriile

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Joi, 30 august 2012, Consiliul Local Slobozia a aprobat «alocarea de la bugetul local al municipiului Slobozia a sumei de 3000 lei reprezentînd ajutor de urgență pentru domnul Zăgan Marian». Potrivit unora dintre consilierii locali prezenți, ajutorul respectiv reprezenta «un precedent periculos» în condițiile în care nu există un regulament intern care să prevadă alocarea unor astfel de ajutoare. Marian Zăgan este unul dintre «locotenenții» interlopului Gigi Piticu și a fost arestat în anul 2009 pentru «vătămare corporală gravă, ultraj contra bunelor moravuri și tulburarea ordinii și liniștii publice»... Oficialii locali susțin că nu este vorba despre nicio plată electorală, ci doar de niște banale... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:46 (11024 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «ucide» bolnavii de cancer

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Peste 500 de bolnavi de cancer din Ialomița sînt condamnați la moarte chiar de doctorul care îi tratează. Vorbim despre medicul Gheorghe Lăzărescu, singurul specialist oncolog pe care județul îl are... Șef de secție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, doctorul Lăzărescu refuză categoric să le acorde tratament bolnavilor săi și să la elibereze rețete. Aceste aspecte sînt suficiente, dar vă aducem la cunoștință și faptul că, măcinați de boală, oamenii așteaptă cu orele în fața cabinetului de consultații. Doctorul Lăzărescu, așa cum îi stă în fire de ani buni, are obiceiul să întîrzie cu orele...

Lungește Doamne boala și-alungă suferința...... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:21 (80047 vizualizări - 83 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Stoica «zboară» spre China

Pe drumurile bătătorite de Ionașcu...

Administrația Stoica «zboară» spre China

Administrația locală din Slobozia își face bagajele. Primarul Alexandru Stoica, viceprimarul Valentin Băcanu, însoțiți de alți trei consilieri USL vor pleca în China. Excursia va avea drept punct terminus orașul Nanyang din provincia Hanan și va dura 9 zile. Oficial, vizita are un scop diplomatic, urmînd a se purta discuții cu cei mai potenți afaceriști din zonă pentru demararea unor investiții chinezești în Bărăgan... Ideile afacerilor cu China își au originile pe timpul guvernării primarului Gabi Ionașcu care, la rîndu-i, a vizitat China. Că oamenii de afaceri chinezi nu au produs investiții la nivel local, e cu totul altă poveste... «De data asta ne vom strădui mai mult!» spune răspicat primarul... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:12 (8698 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Filmele rusești revin la Slobozia

După mai bine de 20 de ani

Filmele rusești revin la Slobozia

În perioada 10-16 septembrie 2012, Casa de Cultură Slobozia va fi gazda Festivalului Filmului Rusesc «Kino +». 7 dintre cele mai bune producții rusești ale ultimilor opt ani, premiate la festivaluri de profil internaționale, vor fi proiectate la Slobozia. Spectatorii care vor ajunge în fața marelui ecran nu vor plăti bilet, toate producțiile urmînd a fi difuzate gratuit. Și surprizele nu se vor opri aici! Actrița Monica Bîrlădeanu va aduce la Slobozia cea mai nouă producție a sa, denumită «Despre oameni și melci». Evenimentul este programat pentru sfîrșitul lunii septembrie...

Davai ceas, davai film!... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:07 (11942 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O fostă angajată a Azilului de Bătrâni de la Fierbinți Târg acuză actuala conducere că «sedează vârstnicii»

Scandal la Direcția Generală de Asistență Socială pentru Protecția Copilului Ialomița

O fostă angajată a Azilului de Bătrîni de la Fierbinți Tîrg acuză actuala conducere că «sedează vîrstnicii»

Acuzații șocante la Azilul de Bătrîni din Fierbinți Tîrg. O fostă angajată susține că actuala conducere dă ordine ca cei 43 de bătrîni aflați în Centru să fie sedați pentru a fi transformați în «legume». Conducerea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a dechis deja o anchetă în acest caz. «Este un conflict între directoare și angajata care face acuzații...» declară Paul Marcu, directorul DGASPC Ialomița...

Control intern la Azilul din Fierbinți Tîrg
Potrivit declarațiilor fostei angajate de la Fierbinți Tîrg, care ocupa funcția de psiholog... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 17:07 (66391 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Un antibiotic administrat în miez de noapte, cînd febra este 40, alungă orice răceală... Dar de unde să-l cumperi? Deși Slobozia este orașul cu cele mai multe farmacii din județul Ialomița, niciuna nu are program non-stop. În municipiul reședință de județ, «non-stop» se traduce printr-un program de doar trei ore, de la 22,00-1,00. «Această afacere nu este rentabilă...» ne explică reprezentanții Colegiului Farmaciștilor Ialomița. Și toate acestea în condițiile în care punctele farmaceutice sînt cei mai mari consumatori ai bugetului Sănătății ialomițene...

Avem mai multe farmacii decît alimentare... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 16:59 (22299 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Glam Russian Fashion» la Atelierul SORINNA

Marți seară, 4 septembrie a.c., la Slobozia, protipendada locală a beneficiat de o prezentare de modă de excepție. Atelierul SORINNA, condus de Mihaela Brînză, a lansat colecția de rochii de seară a sezonului toamnă-iarnă 2012-2013. Spectacolul, unul inedit pentru slobozeni, s-a bucurat de apreciere și aplauze...

O colecție glamour
Marți seară, de la orele 19,30, la Salonul «Nobless» din Slobozia, Andreea Brînză și Ioana Popică au lansat colecția de rochii de seară, sezonul tomană-iarnă, ale Atelierului SORINNA. Designerii Atelierului au ales pentru această colecție să prezinte... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:56 (10631 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean face «danii» din bani publici

Anul ăsta Moș Crăciun a venit mai devreme

Consiliul Județean face «danii» din bani publici

Consiliul Județean Ialomița estimează un excedent bugetar de 6 milioane lei. Destinația acestor fonduri a fost stabilită în cadrul unei ședinței ordinare în care consilierii județeni au distribuit bani către administrația Stoica, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, SC Drumuri și Poduri... Și exemplele pot continua! Oficial, transformarea veniturilor instituției în danii este una justificată. «Consiliul Județean Ialomița este preocupat de distribuirea judicioasă a resurselor bugetare pe care le are la dispoziție!» declară senin vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ioan Martin.

Nu-i prost cine cere... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 16:47 (7599 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Sîntem pe primul loc... de la coadă!

Ialomița: Doar 10,21% promovabilitate la Bacalaureatul de toamnă

Absolvenții de liceu din Ialomița au comis-o din nou. La cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului, aceștia s-au făcut și mai mult de rîs. Au reușit să iasă pe primul loc ... de la coadă! Cu un procent de promovabilitate de doar 10,21%...
La Bacalaureatul de toamnă s-au înscris 1345 de elevi, majoritatea dintre ei fiind cei care nu au reușit să promoveze examenul în sesiunea din vară. Cu toate acestea, doar 1146 au susținut probele... Restul, pentru că nu s-au prezentat, au fost considerați absenți. În ceea ce privește numărul promovaților, statistica Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că doar 117 elevi au reușit să treacă Bacalaureatul de toamnă. Exprimat în procente, este vorba... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:33 (10155 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Pensii europene pentru «căpșunarii» ialomițeni

Pensii europene pentru «căpșunarii» ialomițeni

Ialomițenii care au muncit în țările Uniunii Europene și au atins vîrsta de pensionare beneficiază de pensii comunitare. Vorbim despre un număr 43 de «căpșunari», menajere sau lucrători în domeniul construcțiilor. Cei mai mulți dintre aceștia și-au desfășurat activitatea pe teritoriul Spaniei...

Pensii pentru «căpșunari»
Odată cu integrarea României în Uniunea Europeană, cetățenii țării noastre care au lucrat cu forme legale în alte state membre pot beneficia de pensie comunitară.  Legislația în vigoare prevede faptul că persoanele care au desfășurat activități profesionale... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:19 (8160 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Mai puțin de două săptămîni pînă la primul clopoțel

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Pe 17 septembrie, școlile din Ialomița se pregătesc să-și redeschidă porțile. Au aceleași săli cu aspect neplăcut, igienizate la nesfîrșit, și aceleași bănci rupte, reparate la fiecare început de an școlar. În clase a pătruns o aromă de iz penal și vine de la catedră. Mai sînt cîteva săptămîni pînă cînd se sună de intrare, iar în școli au început schimbările. Pe criterii de «competență», alți directori preiau frîiele acelorași insituții firave și fără personalitate, incapabile să le ofere elevilor o educație exemplară...

Începe tăvălugul schimbărilor
Directori de partid pentru școli apolitice... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:09 (21963 vizualizări - 17 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Tineri băuți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat un tînăr, în vîrstă 24 de ani, din județul Călărași, în timp ce se afla la volanul unui autoturism pe raza municipiului Urziceni, deși nu poseda permis de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2014, 09:40
(5985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bacalaureatul, în atenția polițiștilor

Zilnic, aproximativ 50 de polițiști asigură ordinea și liniștea publică în unitățile de învățămînt din județul Ialomița în care au loc probele din cadrul examenului de Bacalaureat sesiunea iunie-iulie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2014, 08:50
(4763 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Razie pentru depistarea de vin contrafăcut!

Peste 200 de polițiști au efectuat 44 de percheziții, pe raza județelor Constanța, Tulcea, Ialomița, Dolj, Olt, Maramureș, Iași și Vrancea și a municipiului București, într-o cauză penală în care sînt efectuate cercetări sub aspectul săvîrșirii de infracțiuni economico-financiare. Prejudiciul creat depășește 50000 lei. ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2014, 17:05
(6303 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ghicitoare» specializată în furt de bijuterii

Miercuri, 4 iunie 2014, o tînără din Slobozia a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Fata a fost abordată de o femeie care a spus că îi poate «ghici» viitorul. Victima a relatat ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2014, 16:00
(7405 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier

Miercuri, 4 iunie 2014, polițiștii au acționat pe arterele rutiere județene pentru constatarea de contravenții și prevenirea, respectiv, combaterea infracțiunilor rutiere. Polițiștii au constatat 135 contravenții ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2014, 14:25
(7799 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Hoț prins de polițiști

Polițiștii Secției Ion Roată au reținut miercuri, 4 iunie 2014, un tînăr în vîrstă de 18 ani, domiciliat în comuna Alexeni. Cel în cauză a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă, fiind ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2014, 13:45
(7811 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată hoț


AJFP Ialomița: Instituirea unei scheme de ajutor de stat pentru sprijinirea investițiilor care promovează dezvoltarea regională prin creearea de locuri de muncă

În temeiul Deciziei Comisiei Europene C(2014)2240 final, al art. 108 din Constituția României și al dispozițiilor art. 3 alin. (3) din OUG 117/2006, privind procedurile naționale în domeniul ajutorului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2014, 11:40
(8993 vizualizări - 0 comentarii)


Dispariții la Coșereni și Amara

Dispariții la Coșereni și Amara

În cursul zilei de 31 mai a.c., Postul de Poliție Coșereni a fost sesizat despre faptul că POȘIRCĂ MARIUS, de 33 de ani, a plecat de la o stînă de animale de pe raza comunei, unde lucra ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2014, 10:50
(8505 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Accident după ce a explodat un cauciuc!

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu victime. Din primele verificări, polițiștii au stabilit că în timp ce o tînără, în vîrstă de 31 de ani ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2014, 09:30
(8040 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Recrutări de personal

Inspectoratul de Poliție Județean Ialomița, cu sediul în Slobozia, bdul Matei Basarab, nr. 13-15,  recrutează/selecționează candidați pentru admiterea în instituțiile de învățămînt ale Ministerului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2014, 09:15
(6748 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A încercat să se spînzure!

Un bărbat, în vîrstă de 45 de ani, din Slobozia, a încercat să se spînzure de crengile unui copac, în apropierea cartierului Bora. Așadar, bărbatul a sunat la 112, amenințînd că o să se omoare dacă nu este ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2014, 08:10
(7407 vizualizări - 0 comentarii)


Sfinții martiri de la Niculițel, sărbătoriți în Catedrala Episcopală din Slobozia

Miercuri, 4 iunie 2014, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia se vor desfășura sfintele slujbe care să marcheze prezența ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2014, 14:20
(6635 vizualizări - 0 comentarii)


Admiterea în Colegiile Militare Liceale

Concursul de admitere în Colegiile Militare Liceale «Dimitrie Cantemir», «Mihai Viteazul» și «Ștefan cel Mare», care se desfășoară în perioada 29 mai-7 iulie 2014, a debutat vineri, 30 mai a.c., cu evaluarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2014, 12:30
(6393 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Beat mangă la volan

Polițiștii au depistat un tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din Făcăeni, în timp ce se afla la volanul unui autoturism, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Cel în cauză a fost testat alcoolscop, rezultatul ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2014, 10:40
(5483 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Ziua porților deschise» pentru copii

Peste 100 de copii, însoțiți de cadre didactice au vizitat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cu ocazia sărbătoririi «Zilei Internaționale a Copilului». «Porțile» Inspectoratului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2014, 09:30
(5552 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Infractorii te pot cunoaște mai bine decît crezi!»

În perioada 15 aprilie-septembrie 2014, Poliția Română, împreună cu Groupama Asigurări, desfășoară campania de prevenire «Infractorii te pot cunoaște mai bine decît crezi», în scopul informării populației ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2014, 13:40
(7786 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: Incendiu de la un scurtcircuit

Marsilieni: Incendiu de la un scurtcircuit

Un incendiu a izbucnit la locuința unui cetățean din satul Marsilieni, arondat comunei Albești. Vecinii care au văzut fumul dens au sunat la 112, iar în scurt timp un echipaj de pompieri de la Garda Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2014, 10:10
(7617 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendiu la un bloc din Slobozia, animale salvate de pompieri!

Ialomița: Incendiu la un bloc din Slobozia, animale salvate de pompieri!

În dimineața zilei de sîmbătă, 24 mai a.c, baia unui apartament situat la atajul 1 al unui bloc din municipiul Slobozia a fost cuprinsă de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a fost generat de jarul unei ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2014, 10:25
(10409 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Agresorul unei fetițe de 8 ani, prins de doi polițiști!

Doi polițiști aflați în timpul liber au prins și imobilizat duminică, 25 mai a.c., un tînăr de 24 de ani, imediat după ce acesta a agresat o minoră, în vîrstă de 8 an, pe raza municipiului Slobozia. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2014, 09:05
(10426 vizualizări - 12 comentarii)


anunț angajare

SC ADMET SRL
angajează
AGENT VÎNZĂRI
Depunerea CV-urilor se va face
la Recepția Hotelului Select

Interviul va avea loc joi, 29 mai 2014,
la Hotel Select, începînd cu orele 16,00

22 Mai 2014, 10:20


Amara: Tineri bănuiți de furt

Doi tineri de 18 și 19 ani s]nt bănuiți de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt. Cercetările sînt în curs. Cei doi tineri sînt bănuiți de faptul că ar fi intrat într-o locuință din Amara de unde ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2014, 15:50
(8383 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Fetești: Pădure cuprinsă de flăcări

2000 de mp de pădure au ars ca o torță în zona municipiului Fetești. Pompierii care au intervenit pentru a stinge focul s-au luptat mai bine de 3 ore cu flăcările. Varianta cea mai plauzibilă în ceea ce ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2014, 13:30
(6533 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deținea ilegal o armă

Polițiștii i-au întocmit dosar penal unui bărbat din Slobozia pentru că în urma verificărilor acesta deținea fără drept un pistol cu proiectil de cauciuc. Cercetările polițiștilor au scos la iveală faptul ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2014, 11:25
(6477 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi prinși în ilegalitate și amendați

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni au continuat și în aceste zile. Oamenii legii au supravegheat siguranța publică, dar și traficul rutier. Amenzile au curs fără număr, valoarea sancțiunilor ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2014, 10:20
(6361 vizualizări - 1 comentariu)


Competițiile Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița și-au desemnat cîștigătorii

În această perioadă, oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au desemnat cîștigătorii celor două competiții destinate elevilor ialomițeni. Vorbim despre concursurile «Prietenii pompierilor ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2014, 09:05
(10088 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Măsuri de pază și ordine publică la alegerile europarlamentare

Peste 120 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și ai Grupării Mobile de Jandarmi Constanța vor asigura, în perioada 24-25 mai 2014, paza a 79 secții de votare și a Biroului ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2014, 10:20
(9642 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții fură tot ce găsesc în case

Polițiștii cercetează șase ialomițeni, fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de furt calificat. Patru dintre aceștia, tineri cu vîrste cuprinse între 15 și 19 ani, domiciliați pe raza localităților Slobozia ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 14:15
(7070 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Țăndărei: Neatenția la volan costă

Un alt accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unei persoane s-a produs în cursul zilei de miercuri, 14 mai 2014, în jurul orei 20,00, la intrarea în orașul Țăndărei. În timp ce un bărbat, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 13:50
(5441 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Accident pe contrasens

Poliția a fost sesizată miercuri, 14 mai a.c., în jurul orei 15,00, cu privire la faptul că în afara comunei Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu victime. Din primele verificări, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 12:45
(7948 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Polițiștii acționează pentru combaterea braconajului piscicol

Polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, îndreptate împotriva habitatelor piscicole naturale, a transportului și comercializării ilegale ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 11:15
(8083 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...