Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

S-a tras cortina definitiv peste Spitalul Orășenesc Țăndărei?

S-a tras cortina definitiv peste Spitalul Orășenesc Țăndărei?

Folosit ca manevră electorală, Spitalul Orășenesc Țăndărei a intrat din nou într-un con de umbră. Mult promisa redeschidere nu s-a concretizat. Efectul este dezastruos. Numărul paturilor unităților medicale din Ialomița este sub media pe țară...

Peste 40000 de oameni fără speranță
Spitalul Orășenesc Țăndărei a fost desființat la 1 aprilie 2011, prin Hotărîrea de Guvern 303/2011, privind raționalizarea și desființarea spitalelor. În condițiile în care unitatea medicală deservea un număr de peste 40000 de oameni din localitățile învecinate. De la acel moment și pînă la campania... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2012, 10:52 (12404 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fața nevăzută a afacerilor din taximetrie

Taxi Dyno pierde poziția de lider pe piața locală

Fața nevăzută a afacerilor din taximetrie

Unul dintre principalii operatori din taximetria slobozeană riscă să piardă supremația din domeniu. În urma unui accident mortal provocat de unul dintre șoferii firmei la Constanța, aceasta este obligată să plătească daune de peste 1,1 milioane lei victimelor. Singura soluție pentru evitarea falimentului o reprezintă divizarea firmei Maxx Invest SRL, proprietara taxiurilor Dyno. Unul dintre proprietarii firmei, Daniel Jianu, nu neagă acest scenariu, dar afirmă că el nu reprezintă întreg adevărul...

Înainte și după accident
De ani buni, piața slobozeană de taximetre este dominată... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2012, 17:56 (13783 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O fotografie pentru veșnicia Poliției Locale

Povești cu taximetriști, polițiști locali și nu numai sau jungla urbană din Slobozia (I)

O fotografie pentru veșnicia Poliției Locale

Duminică, 25 iunie, un fotoreporter al publicației Independent a fotografiat fațada noului restaurant «Batury non stop» din Slobozia. Imediat, patronul restaurantului a apărut din interiorul acestuia, a bruscat reporterul, i-a adresat injurii și... a apăsat butonul de panică, solicitînd intervenția firmei Tiger și a Poliției Locale. De-aici începe relatarea noastră...

Tigrul Pișta și James Bond-ul Dinu
Patronului (Gheorghe Nicolae) i se spune Buri și e furios. Poate din cauză că nu are autorizație de funcționare, poate din cauză... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2012, 09:49 (107088 vizualizări - 79 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «internează» hoți

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «internează» hoți

Telefoane, mobile, haine și sume de bani. Sînt bunurile pe care pacienții internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia le-au reclamat ca furate, în ultimele două luni. Hoții acționează cu precădere pe secția Pediatrie. Și toate acestea în condițiile în care unitatea medicală plătește pentru serviciile de pază peste 200 mii de lei...

Saloane prădate de hoți
În ultima vreme, hoții au început să-și facă de cap chiar și prin saloanele spitalelor. Se internează, iar apoi fură din gențile celorlalți bolnavi tot ce le stă la îndemînă. Se întîmplă la Spitalul Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 18:57 (16919 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Oficial, am schimbat 30% dintre primarii județului

Ialomița administrativă rămîne neschimbată

Oficial, în 18 dintre cele 66 de localități ale județului Ialomița alegătorii au ales să schimbe administrația locală. Mai precis în trei dintre orașe, la Slobozia, Țăndărei și Căzănești, și în 15 localități din mediul rural. De facto, numărul primarilor sancționați de către electorat este mult mai mic, iar schimbările reflectă, în cel mai bun caz, resemnarea.

«La vremuri noi, tot ei!»
«De ce să-l schimbăm pe Ionașcu? Să vină altul să se îngrașe? Lasă-l tot pe el!» explică înainte de alegeri, cu două bidoane de apă în mîini, un slobozean între două vîrste. Replica este deja clasică... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 18:54 (12363 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revolta de la Ciochina

Cîmpulungeanu îl acuză pe Ciupercă de mituirea electoratului cu 350 mii de lei

Revolta de la Ciochina

Rezultatelele alegerilor locale din Ialomița sînt oficiale. În pofida celor 53 de contestații și reclamații formulate în perioada alegerilor, Biroul Electoral Central a decis că rezultatele nu au fost viciate și că alegerile nu vor fi reluate în nicio localitate. Există însă comunități unde perdanții alegerilor nu se pot obișnui cu ideea. Cel mai vehement este fostul primar al comunei Ciochina, Vasile Cîmpulungeanu, care îl acuză pe președintele Consiliului Județean, Silvian Ciupercă, de cheltuirea a peste 350 mii de lei pentru mituirea electoratului!

Efectul de domino
Oficial... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 18:51 (16515 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Banca Comercială Română, executată de un slobozean

Ialomița: Banca Comercială Română, executată de un slobozean

Nicolae Parpală este încă unul dintre slobozenii care au reușit să execute o bancă. Client fidel al BCR, bărbatul s-a trezit că trebuie să plătească o dobîndă amețitoare pentru creditele sale. A studiat problema și a concluzionat că a fost tras în piept. Revoltat, și-a cerut drepturile în instanță. Și a avut cîștig de cauză...

Dobîndă majorată fără știrea clienților
În anul 2007, Nicolae Parpală a făcut, ca tot românul încîntat de relaxarea fiscală a creditelor, un împrumut de 30000 de euro la Banca Comercială Română. Timp de mai bine de trei ani, clientul Parpală și-a plătit... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 08:53 (10828 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Încotro se îndreaptă cultura ialomițeană?

Încotro se îndreaptă cultura ialomițeană?

Declarată de mai bine de două mandate drept o prioritate județeană, cultura ialomițeană, vorba ilustrului Nae Cațavencu, «e admirabilă, e sublimă, dar lipsește cu desăvîrșire». Avem, neîndoielnic, și vîrfuri. O revistă culturală de înaltă ținută (Helis), o bibliotecă județeană care organizează unul dintre cele mai mari importante evenimente de gen («Salonul Anual de Carte», ajuns în 2012 la a XXI-a ediție!) din țară și, după zeci de ani de așteptare, o sală de spectacole intrată în circuitul teatral național... Dincolo de acestea însă, cultura ialomițeană, așa cum o propovăduiesc oficialii județeni, e calpă și lipsită de fond. Iar investițiile alocate acestui domeniu nu sînt altceva decît niște... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 08:44 (9892 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Operele edilitare ale lui Ionașcu, RELOADED

Actuala administrație a Sloboziei va cheltui peste 69 milioane de lei pentru proiecte megalomanice. Este vorba despre construcția unei platforme industriale destinată IMM, precum și modernizarea Pieței Revoluției, din centrul Sloboziei. Cele două proiecte reprezintă o reluare a încercării ex-primarului Gabi Ionașcu de a transforma Slobozia într-un oraș cu pretenții europene.

«Proiecte de anvergură», după o idee de Gabi Ionașcu
La începutul acestei luni, primarul Alexandru Stoica a semnat un proiect în valoare de peste 17 milioane de lei. Acesta prevede înființarea unei platforme... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 19:07 (36296 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șomerii ialomițeni, pîndiți de sărăcie

Peste 7000 de șomeri ialomițeni n-au șanse să-și găsească o slujbă decentă. Deși cererea este mare, oferta se face pe criterii stricte. Angajatorii preferă să ofere locurile de muncă vacante rudelor, prietenilor sau cunoscuților...

Ai o «pilă», ai serviciu!
Potrivit Legii nr. 76/2002, privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă, angajatorii sînt obligați să trimită către Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă lista job-urilor vacante.  Puțini dintre șomerii care caută un loc de muncă reușesc să fie recrutați. Angajatorii îndeplinesc... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 19:01 (11148 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Părerea specialiștilor

«Așteptăm culturi-record, cum nu s-au mai înregistrat în Ialomița de ani buni!»

Precipitațiile de la sfîrșitul lunii mai vor aduce belșug pe cîmpurile Bărăganului. «Vom avea parte de culturi-record, cum nu s-au mai înregistrat în Ialomița de ani buni!» spun specialiștii Direcției Agricole...

An agricol îmbelșugat
După o toamnă secetoasă și o iarnă geroasă, specialiștii Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița îi linișteșc pe agricultorii ialomițeni. «Ploaia de la sfîrșitul lunii mai a salvat recoltele. Vom avea parte de culturi-record, cum demult nu s-au mai înregistrat în Ialomița. Se preconizează un an agricol foarte bun. A plouat la timp, iar acest... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 15:58 (9027 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii

Comoara ascunsă a Muzeului Național al Agriculturii a fost scoasă la lumină, peste 12000 de exponate, ținute în depozitele Muzeului, fiind puse în valoare prin expoziții inedite. Primele piese din acest «tezaur» au fost prezentate publicului vineri, 8 iunie a.c. Este vorba despre cîteva tractoare și pluguri folosite în agricultura românească la începutul secolului XX...

Un patrimoniu impresionant
Depozitele Muzeului Național al Agriculturii din Slobozia dețin un «tezaur» impresionant. Este vorba despre peste 12000 de exponate, niciodată prezentate în fața publicului. Pentru a pune în valoare tradiția și cultura populară, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 14:55 (10003 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răsturnare de situație în cazul dosarului «Mită la Poliția Locală Slobozia»

Șeful DGA Ialomița comandă procese?

Ultima oră: Cristinel Țaporea, agentul Poliției Locale Slobozia cercetat pentru «luare de mită», condamnat la un an de închisoare cu suspendare

Direct din sala de judecată, apărătorii celor doi agenți ai Poliției Locale Slobozia cercetați pentru luare de mită susțin că întreg procesul este o înscenare. Ofițerii Biroului Județean Ialomița au acționat la ordinele șefului lor, pentru că Ion Damian, «turnătorul» agenților, îi este rudă apropiată...

Filmul unui scandal
La jumătatea lunii aprilie, un scandal imens izbucnea la Slobozia. Cristinel Țaporea și Marian Bîrsan, doi agenți ai Poliției Locale din oraș, erau acuzați de luare de mită și trafic de influență, după ce Ion Damian a reclamat la Parchetul de pe lîngă Tribunalul... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 20:28 (17046 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

După o anchetă minuțioasă care a durat luni de zile, pedofilul care a băgat spaima în toată Slobozia a fost prins în noaptea de 20/21 iunie a.c. Acesta se ascundea la Constanța. A fost imediat reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore. În prezent, se află în Centrul de Reținere și Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița...

Acuzat de viol și corupție sexuală
Pedofilul care a cutremurat Slobozia are 38 de ani, locuiește în Miloșești și se numește Alexandru Corneliu Croitoru. Pe numele său procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, dar... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 13:06 (12014 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, cercetat de ANI

Vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, cercetat de ANI

La sfîrșitul săptămînii precedente, Agenția Națională de Integritate a făcut publică, printr-un comunicat de presă, o listă cu 78 de consilieri județeni și locali cercetați pentru «încălcarea regimului juridic al conflictului de interese în materie administrativă și penală, precum și al incompatibilităților». Pe «lista rușinii» este trecut și numele lui Ștefan Mușoiu, vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița...

Poziția 46 are iz penal
Potrivit comunicatului de presă, cei 78 de consilieri județeni și locali au fost cercetați de Agenția Națională de Integritate în perioada... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:24 (13391 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jilavele: Șoferul unui microbuz cu 17 pasageri a adormit la volan! Teribil accident după ce microbuzul s-a răsturnat în șanț!

În dimineața zilei de marți, 19 iunie a.c., în jurul orei 5,30, un microbuz a fost implicat într-un accident rutier pe DN1D, în zona localității Jilavele. În urma tragicului eveniment, 3 copii și 9 adulți au fost răniți. La locul evenimentului s-au deplasat un ehipaj de descarcerare și un echipaj SMURD din cadrul Secției Urziceni, care au intervenit pentru scoaterea unei femei, de 62 ani, dintre fiarele contorsionate ale microbuzului și pentru acordarea primului ajutor medical si transportul la spital a trei victime, doi adulți și un copil. În cazul femeii de 62 ani a fost solicitat un elicopter SMURD, care a preluat-o și a transportat-o la un spital din București.
Potrivit polițiștilor... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 08:46 (15109 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul sărăciei

Ialomița, județul sărăciei

Nivelul de trai al ialomițenilor este scăzut. De alegeri, cifrele arătau că populația Ialomiței are cele mai mici salarii, șomează în exces și tratează școala cu indiferență. N-avem străzi, rețele de canalizare și nici măcar unde sta la umbră. Mult promisele schimbări ne-au făcut să renunțăm la mersul la restaurante în favoarea meselor calde și gratis oferite de Cantina Socială Slobozia, iar cerșetoria este pentru mulți o afacere profitabilă. Fruntași la sărăcie, rămîne să așteptăm vremurile în care vom trăi mai bine...

Raiul săracilor...
Ialomița a ales, iar candidații nu au... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:27 (12545 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Doi ani de teroare la CNMV

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Profesorul Daniela Ciocea îl acuză pe directorul Colegiului Național «Mihai Viteazul», Paul Frâncu de «superficialitate, ignoranță și discriminare». Profesoara susține că de doi ani și mai bine este terorizată de Paul Frâncu și că acesta abuzează de poziția pe care o deține pentru a conduce discreționar instituția. În mod paradoxal, în urmă cu trei ani, Paul Frâncu aducea același gen de acuze directorului Vitalie Buzu, al cărui post l-a vînat timp de mai mulți ani...

Reclamație la Inspectoratul Școlar
După doi ani de abuzuri și șicane, profesorul Daniela Ciocea rupe omerta care... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:42 (109462 vizualizări - 96 comentarii)

EVENIMENT

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Ultimatum pentru furnizorul local de apă

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Conducerea SC Urban a informat Consiliul Local Slobozia că societatea suportă presiuni financiare imense, cărora nu le mai poate face față. Cea mai mare amenințare vine din partea SC Amonil, care refuză încheierea unui grafic de reeșalonare a datoriilor și anunță că va face toate diligențele necesare pentru «recuperarea întregii creanțe, prin toate mijloacele permise de lege!».

Urban, aruncată în corzi
Joi, 31 mai a.c., în cadrul ședinței festive de încheiere a mandatului actualului Consiliu Local Slobozia, conducerea SC Urban a informat plenul Consiliului Local (AGA) că a primit un ultimatum din partea SC Amonil. Potrivit acestuia, SC Amonil refuză reeșalonarea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:08 (12502 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Un elev de 17 ani de la Școala nr. 6 a încercat să treacă dintr-o clasă în alta pe exteriorul clădirii!

În cursul zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 11,00, Poliția a fost sesizată de către o elevă a unei școli generale din Slobozia despre faptul că un coleg a căzut de la etajul 2 al școlii unde desfășoară orele de curs. La fața locului s-a deplasat de urgență o echipă de cercetare din cadrul Biroului de Investigații Criminale, care a stabilit că, în timpul pauzei de la ora 11,00, un elev de 17 ani, a încercat să treacă dintr-o sală de curs în alta pe exteriorul clădirii, pășind pe o bordură îngustă, moment în care s-a dezechilibrat și a căzut de la etajul 2 al clădirii. Tînărul a fost transportat la Spitalul Județean Slobozia pentru acordarea de îngrijiri medicale, ulterior fiind transferat... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 14:51 (16241 vizualizări - 9 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Polițiștii au oprit un autoturism pentru viteză excesivă și au descoperit... un țepar de cerale!

Un bărbat, de 33 de ani, din orașul Strehaia, județul Mehedinți este cercetat penal de polițiștii feteșteni pentru înșelăciune, după ce, cu ocazia unei tranzacții cu cereale, a înșelat un cetățean cu peste ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:32
(11062 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Fără permis și cu mașina neînmatriculată a lovit un pieton, părăsind locul accidentului

În cursul dimineții de luni, 13 septembrie, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:31
(18467 vizualizări - 2 comentarii)


Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16278 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16878 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16387 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21505 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18640 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17102 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18479 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19745 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11107 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21387 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18470 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16468 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, afară de pe șosele!

Efective ale Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu reprezentanții RAR filiala Ialomița au acționat pe raza municipiului Fetești avînd drept scop scoaterea în afara părții carosabile a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(13296 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești rable


Țăndărei: Tînăr arestat

Polițiștii din Țăndărei au identificat și reținut un tînăr de 21 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis la data de 3 septembrie a.c. un mandat de executare a pedepsei de 1 an ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(17474 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Polițiștii feteșteni au acționat pe raza municipiului, activitățile întreprinse urmărind prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență în zona barurilor, discotecilor și a altor locuri pretabile ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:41
(16340 vizualizări - 0 comentarii)


Comandantul Poliției Slobozia, Cristian Ivan, prezent la «Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ» de la Sibiu

Vineri, 10 septembrie a.c., s-a încheiat la Sibiu Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ din cadrul inspectoratelor de poliție județene. La întîlnire a participat, din partea Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 14:22
(17671 vizualizări - 0 comentarii)


Rechizite gratuite de la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Copiii proveniți din familii nevoiașe vor primi rechizite cu titlu gratuit oferite de Centrul de consiliere și sprijin pentru familiile aflate în dificultate din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 09:02
(18729 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist la fiecare școală

Peste 200 de polițiști ialomițeni vor participa în cele 120 de unități de învățămînt la deschiderea noului an școlar. «Zona unităților de învățămînt va fi supravegheată de patrulele de siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:48
(17723 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-au intoxicat în pivniță cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. O femeie a murit!

Trei persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. Tragedia s-a petrecut la Fetești, în cartierul Fetești-Gară, vineri, 10 septembrie. Proprietarul, în vîrstă de 62 de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:29
(11893 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești tragedie


13 septembrie-Ziua Pompierilor se desfășoară la liceul «Al. I. Cuza»

În fiecare an, la 13 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița sărbătorește Ziua Pompierilor din România. Pentru că anul acesta sărbătoarea coincide cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:15
(10513 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă reclamă evaziunea fiscală: «În Port la Constanța ajung prin Ialomița, în fiecare noapte, sute de mii de tone de cereale!»

Joi, 9 septembrie, după-amiază, autoritățile locale și județene s-au întrunit în ședința lunară de lucru a Colegiului Prefectural. De această dată lucrările Colegiului s-au axat pe infracționalitatea înregistrată ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 06:14
(19513 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Trei incendii la gospodăriile populației s-au petrecut în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., începînd cu ora 10.15, cînd la dispeceratul Inspectoratului s-a anunțat faptul că anexa unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:18
(19640 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o stație de irigații

Marți, 7 septembrie, în jurul orei 16.30, jandarmii grupei de intervenție Urziceni, aflîndu-se în patrulare pe un tronson al conductelor magistrale de transport produse petroliere din zona comunei Lilieci ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:03
(18227 vizualizări - 0 comentarii)


Instalarea noului preot la Armășești

Instalarea noului preot la Armășești

Duminică, 5 septembrie 2010, preacucernicul părinte Stancu Bogdan Ionuț, protoiereu de Urziceni, a participat în comuna Armășești la slujba de instalare a noului preot paroh, Munteanu Cristian Ionuț. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:55
(25140 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Bătrînă dispărută de la domiciliu, găsită în mai puțin de patru ore de la sesizare

Miercuri, 8 septembrie, la ora 16.00, agenții Postului de Poliție Maia au fost sesizați de către un localnic de 57 de ani, despre faptul că mama sa, în vîrstă de 87 de ani, diagnosticată cu amnezie temporară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:51
(17991 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia dispărută


Furturile de pe cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de 8/9 septembrie a.c., efectivele Biroului de Ordine Publică Fetești, în colaborare cu lucrători ai Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră Ialomița și Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:49
(15213 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

În cursul zilei de ieri, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au organizat și executat o acțiune ocazie cu care a fost prins și reținut un bărbat de 37 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:47
(20633 vizualizări - 3 comentarii)


350 de carnete reținute ca urmare a consumului de alcool la volan

În primele opt luni ale anului 2010, în urma acțiunilor desfășurate de polițiști pentru combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului, au fost reținute 350 de permise de conducere. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:45
(17452 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...