Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXCLUSIV: Primarul de Albești, viitorul prefect

PNL reclamă aceeași funcție!

EXCLUSIV: Primarul de Albești, viitorul prefect

Marin Constantin, actualul primar al comunei Albești este nominalizarea PSD Ialomița pentru funcția de prefect al județului. PNL Ialomița reclamă la rîndu-i funcția de prefect, însă refuză să facă nominalizări...

Costică își vede visul cu ochii
Marin Constantin, primarul comunei Albești, ar putea fi viitorul prefect al județului Ialomița. Nominalizarea sa este o certitudine, iar conducerea PSD a transmis deja această propunere la Centru. În buna tradiție locală, conducerea PSD a refuzat să facă comentarii legate de această nominalizare. Este de notorietate însă dorința primarului... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 18:21 (22031 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

32 de proiecte europene la cheie

1,5 milioane euro pentru GAL «Ialomița Centrală»

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga a reușit accesarea a 1,5 milioane de euro pentru derularea a 32 de proiecte cu finanțare europeană. Proiectele vizează investiții pentru renovarea și dezvoltarea satelor, sprijin pentru crearea și dezvoltarea de microîntreprinderi și modernizarea exploatațiilor agricole existente.
«Fondurile nu mai pot fi pierdute! Tot ce avem de făcut este să realizăm proiecte viabile, care să ajute la dezvoltarea celor 17 comunități din cadrul acestui GAL!» a declarat Alexandru Potor, unul dintre invitații la ședința inaugurală a Asociației, marți, 17 aprilie 2012, la Căzănești.
La ședință au participat reprezentanții... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 18:00 (13061 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A fost găsit cadavrul femeii înecate în Ialomița în urmă cu mai bine de o săptămînă!

Un bărbat din Slobozia s-a înecat într-un canal

În data de 21 aprilie a.c., o femeie de 48 ani din localitatea Ograda s-a înecat în apele rîului Ialomița. După îndelungi căutări, trupul neînsuflețit al femeii a fost descoperit luni, 30 aprilie a.c., tocmai la Hagieni... Trei zile la rînd au căutat pompierii trupul neînsuflețit al femeii care s-a înecat la Ograda. Pentru că nu au reușit să dea de urmă cadavrului, militarii și-au încheiat acțiunile. Luni, 30 aprilie 2012, în zona podului de la Hagieni, trupul neînsuflețit a fost scos la suprafață. Cei care au făcut descoperirea macabră au fost cîțiva localnici care circulau prin zonă. Inițial, oamenii au crezut că este vorba despre o cîrpă, însă cînd s-au apropiat de mal au observat că în apă... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 15:54 (8891 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Etapa I de consolidare a Spitalului Județean de Urgență a fost finalizată

Slobozia: Etapa I de consolidare a Spitalului Județean de Urgență a fost finalizată

După 3 ani de așteptare, autoritățile județene au finalizat prima etapă de consolidare a Spitalul Județean Ialomița. Investiția, cifrată în jurul valorii de 8 milioane lei, a fost considerata la momentul demarării ei «necesară și justificată» în condițiile în care acest obiectiv de interes județean prezenta un grad de siguranță scăzut în caz de seism.

Cu Ciupercă în frunte, vom avea victorii multe
Prima etapă a investiției în reabilitarea și consolidarea Spitalului de Urgență a fost finalizată vineri, 27 aprilie. Momentul a fost marcat de o conferință de presă în care oficialii... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2012, 07:51 (8512 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița administrativă vinde iluzii electorale

Din 4 în 4 ani, de alegeri

Ialomița administrativă vinde iluzii electorale

În fiecare campanie electorală, primarii ialomițeni le promit alegătorilor că vor trăi mai bine. Puține din angajamentele pe care edilii și le asumă se concretizează. Independent vă arată cîteva dintre proiectele de anvergură promise de primarii din județ în anul 2008, transformate în patru ani în nimicuri...

Minciuni electorale...
Este anul 2008, iar campania electorală mustește de promisiunile candidaților la funcția de primari. Ca să impresioneze mîinile care pun ștampile pe buletinele de vot, candidații își iau angajamente. Își asumă în nume propriu drumuri ca-n occident,... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2012, 18:56 (9049 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lideri pentru viitorul asociațiilor din România

Un ialomițean în Federația Națională a GAL-urilor

Lideri pentru viitorul asociațiilor din România

Duminică, 22 aprilie 2012, la Sibiu, reprezentanții Grupurilor de Acțiune Locală din România s-au întîlnit pentru a pune bazele unei federații a acestor asociații. Alexandru Potor, președintele GAL «Dunărea de Jos» din Ialomița a fost ales coordonator pentru 14 astfel de organisme. Întîlnirea de la Sibiu s-a dorit a fi una de reorganizare și dezvoltare a GAL-urilor din România. Obiectivul final al organizației îl reprezintă dezvoltarea a 150 de asociații de acest tip la nivelul întregii țări...

Un ialomițean în curtea Federației
Duminică, 22 aprilie a.c., la Sibiu, reprezentanții GAL-urilor din cele opt regiuni de dezvoltare... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2012, 18:36 (10886 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Săptămâna Altfel»

O premieră pentru 45 de mii de elevi

«Săptămîna Altfel»

Timp de o săptămînă, în perioada 2-6 aprilie 2012, cei aproape 45 mii de elevi din Ialomița au participat activ la programul «Săptămîna Altfel». Scopul programului a fost acela de a implica elevii și cadrele didactice în activități care să răspundă «intereselor și preocupărilor diverse ale copiilor și să pună în valoare talentele și capacitățile acestora în diferite domenii». Potrivit informațiilor furnizate de către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în județ au fost organizate peste 10000 de manifestări dedicate acestui program. Independent a fost alături de cîteva dintre clasele de elevi prezente în spațiul public cu acest prilej...

La Vila Raluca... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2012, 18:06 (10828 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Nenorociți din neglijența părinților: Un copil de un an din Țăndărei a băut diluant, un altul de doi ani din Bucu a înghițit mai multe tablete de aspirină

Nenorociți din neglijența părinților: Un copil de un an din Țăndărei a băut diluant, un altul de doi ani din Bucu a înghițit mai multe tablete de aspirină

Doi copii au ajuns în seara zilei miercuri, 25 aprilie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza neglijenței părinților. Unul dintre ei a avut nevoie de îngrijiri medicale de specialitate și a fost transferat la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București...
Copilul transferat la București are un an și este din Țăndărei. Lăsat nesupravegheat de către părinți, miercuri seara băiețelul a băut diluant. Micuțul a găsit în casă sticla unde se afla substanța toxică și a luat cîteva înghițituri. Cîteva minute mai tîrziu, zăcea aproape fără suflare în respectiva cameră. Mama sa a fost cea care și-a găsit copilul agonizînd și a chemat Ambulanța...
Tot în seara de 25 aprilie... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2012, 13:32 (12623 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Tînăr din Vlădeni, arestat pentru trafic de minori

Un tânăr în vârstă de 23 ani, din comuna Vlădeni, a fost arestat pentru comiterea infracțiunii de trafic de minori. Așadar, miercuri, 25 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, au executat o acțiune pe linia prevenirii si combaterii traficului de persoane, pe raza comunei Vlădeni, cu sprijinul efectivelor din cadrul Secției Poliției Rurale Stelnica, pentru depistarea unui tînăr în vârstă de 23 ani, pe numele căruia a fost emis un mandat de aducere.
Învinuitul a fost condus la sediul DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, iar în urma audierii și probatoriului administrat în cauză, procurorul de caz a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale și... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2012, 13:03 (11004 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Muncitorii Urban au incendiat hala DADP

Pompierii de la Garda Slobozia au intervenit joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 10,00, pentru stingerea unui incendiu produs la un fost punct termic din oraș de lîngă sediul ITM, devenit hală de materiale a muncitorilor DADP. Lucrătorii susțin că focul a fost pus intenționat de o mînă criminală.
În interiorul halei se aflau mai multe mături de nuiele, alimentele și hainele de schimb ale muncitorilor DADP. Oamenii se pregăteau să iasă la curățat străzile în momentul în care au văzut fumul gros care ieșea din interiorul halei. «Mi-au ars și hainele, și mîncarea, și mătura cu care lucram... Cineva a aruncat o țigară aprinsă pe geam ca să ardem ca șobolanii aici» a spus Valentina Pricopie,... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2012, 10:47 (7727 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Atenție! Un pedofil umblă liber pe străzile orașului Slobozia!

Atenție! Un pedofil umblă liber pe străzile orașului Slobozia!

Polițiștii ialomițeni sînt în alertă. Oamenii legii caută un bărbat acuzat că a încercat să abuzeze sexual o fetiță de șapte ani din Slobozia. Copila este și acum în stare de șoc...
Totul s-a întîmplat în după-amiaza zilei de luni, 23 aprilie a.c. Fetița venea de la școală, iar în scara blocului a fost acostată de un bărbat care a încercat să o abuzeze sexual. În momentul în care a început să strige după ajutor, pedofilul a luat-o la fugă. Cutremurată, mama fetiței, în vîrstă de 43 ani, a sunat la Poliție. Copila a fost supusă unui examen medico-legal, în urma căruia s-a constat faptul că micuța nu a fost violată. O anchetă a fost deschisă în acest caz, iar oamenii legii au pornit pe urmele... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2012, 10:55 (6742 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Slobozia pedofil

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: S-a redeschis Spitalul Orășenesc din Țăndărei!

EXCLUSIV: S-a redeschis Spitalul Orășenesc din Țăndărei!

După un an de la desființare, Spitalul Orășenesc din Țăndărei a fost redeschis marți, 24 aprilie a.c, printr-un ordin semnat de ministrul Sănătății. Unitatea medicală va avea un număr de 65 de paturi. Prezent la eveniment, primarul Vasile Sava s-a asmuțit asupra contracandidaților care vor să-i ia locul la Primărie...

Sava își doboară contracandidații
În plină pregătire pentru cursa electorală a localelor din iunie 2012, Vasile Sava a profitat de redeschiderea Spitalului din urbea sa și le-a trimis cîteva săgeți contracandidaților săi la fotoliul de primar, direct din curtea unității medicale, proaspăt redeschise. «Mai poa... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2012, 14:46 (50406 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: BMW în flăcări în parcarea unui supermarket

Împătimit al curselor de «liniuțe», un tînăr de 20 ani din Slobozia a rămas fără mașină în noaptea de sîmbătă spre duminică, 21/22 aprilie a.c. Bolidul i-a luat foc după cîteva ture ilegale în parcarea unui supermarket din Slobozia...
Tînărul de 20 ani venise în parcarea supermarketului pentru a face cîteva curse de «liniuțe» cu BMW-ul său. După ce a dat cîteva ture, el a oprit mașina și a cedat locul șoferului unui prieten. Înainte ca acesta să se urce la volan, de sub capota bolidului au început să iasă flăcări. «S-a aprins imediat ce am oprit motorul...» a declarat proprietarul mașinii care a luat foc.
Speriat, acesta a sunat de urgență la 112. La fața locului s-au deplasat pompierii... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2012, 08:16 (23022 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Polițist local reținut pentru luare de mită

Slobozia: Polițist local reținut pentru luare de mită

În după amiaza zilei de vineri, 20 aprilie a.c., un agent al Poliției Locale Slobozia a fost prins în flagrant de ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița în timp ce încerca să ia mită de la un șofer ce își parcase mașina neregulamentar. Agentul i-a pretins conducătorului auto suma de 200 de lei.
Agentul Ț.C. era angajat la Biroul de Circulație Rutieră din cadrul Poliției Locale Slobozia. În după-amiaza zilei de 20 aprilie, în timpul unui control de rutină, el a cerut mită 200 de lei unui șofer care parcase neregulamentar pe o stradă din oraș. El a fost oprit însă de ofițerii DGA care l-au prins în timp ce încerca să ia banii de la respectivul conducător auto. Pe numele său a fost... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2012, 19:24 (42558 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inutilitate de 2500 de euro

Taxe și impozite on-line doar pentru 100 de contribuabili slobozeni

Din cele șase orașe ale județului Ialomița, Slobozia este singurul unde funcționează un serviciu on-line de plată a taxelor și impozitelor locale. Cu toate acestea, raportat la numărul de locuitori ai muncipiului, utilizatorii pot fi numărați pe degete. Doar unul din patru sute de contribuabili au dorit să beneficieze de această facilitate....

Statul la coadă e mai comod...
La Slobozia, sistemul electronic de plată a taxelor și impozitelor a fost implementat în urmă cu trei ani. Reprezentanții autorităților locale au promovat facilitatea susținînd că «încasarea veniturilor prin acest sistem este eficientă, reducîndu-se timpul... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2012, 18:09 (7631 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Marș comunal cu scandal administrativ la Mărculești

Ialomița: Marș comunal cu scandal administrativ la Mărculești

De o săptămînă, dubița consilierului Nițu Cicerone din Mărculești este portdrapelul unui război public între acesta și primarul Gheorghe Ciriblan. În sprijinul protestului său, consilierul Cicerone invocă un raport al Curții de Conturi Ialomița din 2009 în care primarul este acuzat de grave abateri de la respectarea normelor administrative. În replică, primarul comunei Mărculești susține că «Nițu Cicerone a făcut un fals în acte pentru a primi subvenția de la APIA!».

Dubița publicitar-protestatară
La începutul săptămînii precedente, consilierul PSD Nițu Cicerone a protestat public... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2012, 18:02 (46384 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Hoț de fier vechi, împușcat de polițiști în gara Ciulnița

Împușcături în miez de noapte în gara CFR Ciulnița. Agenții postului de Poliție Transporturi Feroviare au tras mai multe focuri de armă pentru a alunga cîțiva bărbați, de etnie romă, veniți să fure fier vechi. Una dintre alice l-a lovit pe un bărbat de 30 ani în picior...
În noaptea de 19/20 aprilie a.c., trei bărbați de etnie romă din localitatea călărășeană Ciulnița au plecat la furat de fier vechi în triajul gării. Cei trei au fost identificați de agenții postului de Poliție TF. Hoții au luat-o imediat la fugă, iar oamenii legii au tras cîteva focuri de armă pe urmele lor, în speranța că i-ar putea opri. Una dintre alice l-a rănit pe un tînăr de 30 de ani în picior. El a fost transportat... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2012, 11:01 (8936 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul Teculescu a demisionat pentru a candida la Primăria Sloboziei

Ialomița: Prefectul Teculescu a demisionat pentru a candida la Primăria Sloboziei

«Para e coaptă!» Prefectul Mădălin Teculescu a demisionat miercuri seara, 18 aprilie a.c. Joi, 19 aprilie 2012, în cadrul unei conferințe de presă, acesta a declarat că va candida pe listele «Alianței pentru Ialomița» pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. «Para e coaptă! Și nu vorbesc doar de Gabi Ionașcu, ci de toată administrația locală. Iar pe alocuri, a început să putrezească...» și-a justificat Mădălin Teculescu decizia. Potrivit ultimelor sondaje de opinie realizate de PD-L, încă neoficiale, Mădălin Teculescu are 15%... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2012, 20:05 (35056 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Sfînta Icoană Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, la Slobozia

Slobozia a devenit miercuri, 18 aprilie a.c., centrul religios al județului Ialomița. Peste 5000 de oameni au venit să se închine la Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, adusă tocmai de la Mînăstirea Neamțului. Enoriașii au fost transportați gratis cu autobuze și microbuze școlare de candidații la funcțiile de primari și consilieri locali din județ, prezenți la evenimentul religios...

Milostivește-i Doamne pe Cazacu și Ionașcu!
Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului a fost transporată de la Catedrala Slobozia la Mînăstirea Sfinții Voievozi în cadrul unei procesiuni impresionante. Miile de oameni au mers pe străzile... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2012, 12:10 (16939 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Casa de Cultură Municipală, inaugurată în prezența episcopului Vincențiu

Lifting de 600 mii lei

Slobozia: Casa de Cultură Municipală, inaugurată în prezența episcopului Vincențiu

Aflat în cădere liberă, primarul Gabi Ionașcu inaugurează la foc automat puținele investiții finalizate ale acestui mandat. Miercuri, 18 aprilie 2012, domnia sa a inaugurat Casa de Cultură Municipală a Sloboziei, o investiție-lifting de 600 mii lei...

Casă, dulce Casă... goală!
N-am mai scris nimic despre Casa de Cultură Municipală de pe vremea cînd primarul Gabi Ionașcu încerca să-l seducă public pe Mircea Dinescu spunîndu-i «Vă fac o propunere... Mai ales că v-am văzut preocupările... Cîntați frumos, vă ocupați cu filmul, cu gastronomia... Pe 8 noiembrie, de hramul orașului... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2012, 11:07 (44179 vizualizări - 19 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Grevă de avertisment în spitale

Grevă de avertisment în toate cele 4 spitale din Ialomița. Peste 800 de angajați din sistemul medical vor eliminarea plafonului de 30% aplicat sporurilor salariale, dar și creșteri ale veniturilor pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 11:30
(3800 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bătrâne înșelate prin metoda «Accidentul»

Două bătrâne, de 71 și 79 de ani, din Fetești și Bărcănești, au reclamat la Poliție faptul că au fost victimele unor fapte de înșelăciune prin metoda «Accidentul». Acestea au spus că persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:35
(4730 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Se caută salvatori voluntari

În perioada 2 mai-8 iunie 2018, ISU Ialomița recrutează persoane în vederea efectuării în mod voluntar de activități de acordare a primului ajutor. Cei interesați trebuie să aibă vârsta cuprinsă între ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:20
(3550 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoți identificați de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit să identifice autorii unui furt, faptă comisă pe raza orașului și sesizată pe data de 30 aprilie 2018. Este vorba despre doi bărbați, de 23 și 43 de ani, care acum sunt ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:15
(4619 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Cercetat pentru «furt calificat»

Polițiștii din Fetești au deschis un dosar penal pe numele unui bărbat de 54 de ani, domiciliat în Galați, sub acuzația de furt calificat. Acesta a fost prins în flagrant în timp ce sustrăsese mai multe ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează cursuri de calificare profesională în meserii precum cea de ospătar, bucătar, agent de securitate, cofetar și altele. Cursurile sunt ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2018, 20:05
(3880 vizualizări - 0 comentarii)


Anchetă în Ialomița. La un pas de a fi jefuit în zona Popasului Sinești!

Polițiștii din Ialomița au deschis un dosar penal pentru «tentativă de furt », după ce un bărbat din București a reclamat pe un site de socializare cum a scăpat ca prin urechile acului de o bană de hoți ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 16:05
(5897 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Vacanța de 1 Mai-amenzi de aproape 330000 de lei, 54 de permise reținute

În ultimele 4 zile, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 150 de evenimente, au constatat în jur de 70 de infracțiuni, au aplicat peste 1000 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproape ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 11:10
(4988 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 150 de polițiști ialomițeni, în stradă

Peste 150 de polițiști sunt la serviciu, pe toată perioada minivacanței de 1 mai, pentru siguranța tuturor celor care participă la evenimente, activități cultural-artistice sau sportive și pentru supravegherea ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2018, 11:05
(4374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autotren încărcat cu îngrășăminte agricole, căzut în afara carosabilului

Evenimentul rutier a avut loc în noaptea de joi spre vineri, 26/27 aprilie 2018, în jurul orei 1,30, pe DN2A, în apropiere de municipiul Slobozia. Șoferul autotrenului, un  tânăr în vârstă de 23 de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 14:30
(5808 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA: Depunerea cererilor pentru subvențiile la animale și cuantumurile schemelor de sprijin cuplat în sectorul vegetal

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 2 mai 2018 inclusiv, se depun Cererile de solicitare a ajutorului de stat în sectorul creșterii ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 13:20
(10136 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ care școlarizează viitorii pompieri

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru concursurile de admitere organizate în 2018 și ianuarie 2019, pentru  instituțiile de învățământ ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:40
(8196 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale inopinate

În perioada 19.03-31.10.2018, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară acțiuni de control cu caracter inopinat. Acestea vor viza beneficiarii la care se prestează muncă necalificată cu caracter ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:35
(3449 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Program de lucru normal în minivacanța de 1 Mai

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii cu privire la faptul că instituția își va desfășura activitatea în program normal de lucru în zilele de 30 aprilie și 1 mai 2018. ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 20:05
(6276 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Fetești

Joi, 26 aprilie 2018, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița vor desfășura, la Fetești, un amplu exercițiu aplicativ, prin activarea Planului Roșu de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:35
(4403 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: 30 aprilie, data limită de depunere a documentelor pentru subvenția la motorină

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii din județ cu privire la faptul că 30 aprilie este data limită până la care se depun cererile de plată pentru subvenția la motorină ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:25
(8033 vizualizări - 0 comentarii)


Închideri de gaze la Manasia și Urziceni

Joi, 26 aprilie 2018, Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea gazelor în localitățile Urziceni și Manasia, ca urmare a lucrărilor de reparații a rețelelor de distribuție. Furnizarea va fi întreruptă între ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:05
(5641 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat înecat în râul Ialomița

Pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia a desfășurat o misiune în zona  localității Cosâmbești, aceștia recuperând din apele râului Ialomița trupul unui bărbat înecat. Cadavrul a fost transportat ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:40
(5586 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină cuprinsă de flăcări între Movila și Fetești

Pompierii Stației de Intervenție Fetești au acționat pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism, pe DJ212, între localitățile Movila și Fetești. Deși flăcările au fost stinse  rapid, mașina ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:15
(3354 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate de arestare preventivă în dosarul scandalului de la Fetești

La propunerea polițiștilor și procurorilor din Fetești, doi bărbați au fost arestați preventiv pentru 30 de zile, în urma scandalului provocat vineri, 13 aprilie 2018, în cartierul Vlașca. Este vorba despre ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2018, 01:21
(9855 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică și gaze

Potrivit furnizorului de energie electrică E-Distribuție Dobrogea, pe parcursul săptămânii viitoare, 23-27 aprilie 2018, mai multe localități din Ialomița vor fi afectate parțial de întreruperi de electricitate ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 20:10
(7431 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rezultate Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 20 aprilie 2018, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 17:05
(5389 vizualizări - 1 comentariu)


Un protest la Școala Gimnazială «Spiru Haret» din Țăndărei

Joi, 19 aprilie 2018, la Țăndărei, a fost organizat un protest spontan la Școala Gimnazială «Spiru Haret». Manifestarea a fost organizată de cadrele didactice ale unității de învățământ ca reacție la atitudinea ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 14:05
(6342 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Incendiu la o fabrică de mase plastice

4 tone de mase plastice au ars în seara zilei de miercuri, 18 aprilie 2018, în curtea unui depozit de  PET-uri din Urziceni. La fața locului au intervenit pompierii din localitate, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 13:15
(6444 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Slobozia: Sărbătoare dedicată cărților

Luni, 23 aprilie 2018, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va sărbători «Ziua Internațională a Cărții și a Drepturilor de Autor. Ziua Bibliotecarului și 85 de ani de bibliotecă publică ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 11:45
(4096 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au acordat primul ajutor victimelor unui accident rutier petrecut duminică, 15 aprilie 2018, pe raza localității Căldărușanca. Victimele erau pasageri într-o mașină care s-a lovit ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:50
(5753 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii martie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6043 șomeri, din care 1131 șomeri erau indemnizați, respectiv 4912 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:35
(4159 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendiu din cauza unei lumânări aprinse

În noapte de 14/15 aprilie 2018, pompierii Detașamentului de Intervenție Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu care s-a produs la casa unui localnic din satul buzoian ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:10
(4250 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Vin banii pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii că s-au început procedurile de plata a subvenției pentru motorină, pentru perioada 1 octombrie-31 decembrie 2017. Valoarea totală a acestor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 18:30
(4720 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

închiriem spații comerciale,
hală, teren depozitare
materiale
și utilaje construcții

Relații la sediul firmei din
str. Gării Noi, nr. 5, Slobozia,

telefon 0243/211.406

17 Aprilie 2018, 17:40


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...