Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXCLUSIV: Primarul de Albești, viitorul prefect

PNL reclamă aceeași funcție!

EXCLUSIV: Primarul de Albești, viitorul prefect

Marin Constantin, actualul primar al comunei Albești este nominalizarea PSD Ialomița pentru funcția de prefect al județului. PNL Ialomița reclamă la rîndu-i funcția de prefect, însă refuză să facă nominalizări...

Costică își vede visul cu ochii
Marin Constantin, primarul comunei Albești, ar putea fi viitorul prefect al județului Ialomița. Nominalizarea sa este o certitudine, iar conducerea PSD a transmis deja această propunere la Centru. În buna tradiție locală, conducerea PSD a refuzat să facă comentarii legate de această nominalizare. Este de notorietate însă dorința primarului... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 18:21 (22031 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

32 de proiecte europene la cheie

1,5 milioane euro pentru GAL «Ialomița Centrală»

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga a reușit accesarea a 1,5 milioane de euro pentru derularea a 32 de proiecte cu finanțare europeană. Proiectele vizează investiții pentru renovarea și dezvoltarea satelor, sprijin pentru crearea și dezvoltarea de microîntreprinderi și modernizarea exploatațiilor agricole existente.
«Fondurile nu mai pot fi pierdute! Tot ce avem de făcut este să realizăm proiecte viabile, care să ajute la dezvoltarea celor 17 comunități din cadrul acestui GAL!» a declarat Alexandru Potor, unul dintre invitații la ședința inaugurală a Asociației, marți, 17 aprilie 2012, la Căzănești.
La ședință au participat reprezentanții... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 18:00 (13055 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A fost găsit cadavrul femeii înecate în Ialomița în urmă cu mai bine de o săptămînă!

Un bărbat din Slobozia s-a înecat într-un canal

În data de 21 aprilie a.c., o femeie de 48 ani din localitatea Ograda s-a înecat în apele rîului Ialomița. După îndelungi căutări, trupul neînsuflețit al femeii a fost descoperit luni, 30 aprilie a.c., tocmai la Hagieni... Trei zile la rînd au căutat pompierii trupul neînsuflețit al femeii care s-a înecat la Ograda. Pentru că nu au reușit să dea de urmă cadavrului, militarii și-au încheiat acțiunile. Luni, 30 aprilie 2012, în zona podului de la Hagieni, trupul neînsuflețit a fost scos la suprafață. Cei care au făcut descoperirea macabră au fost cîțiva localnici care circulau prin zonă. Inițial, oamenii au crezut că este vorba despre o cîrpă, însă cînd s-au apropiat de mal au observat că în apă... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 15:54 (8885 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Etapa I de consolidare a Spitalului Județean de Urgență a fost finalizată

Slobozia: Etapa I de consolidare a Spitalului Județean de Urgență a fost finalizată

După 3 ani de așteptare, autoritățile județene au finalizat prima etapă de consolidare a Spitalul Județean Ialomița. Investiția, cifrată în jurul valorii de 8 milioane lei, a fost considerata la momentul demarării ei «necesară și justificată» în condițiile în care acest obiectiv de interes județean prezenta un grad de siguranță scăzut în caz de seism.

Cu Ciupercă în frunte, vom avea victorii multe
Prima etapă a investiției în reabilitarea și consolidarea Spitalului de Urgență a fost finalizată vineri, 27 aprilie. Momentul a fost marcat de o conferință de presă în care oficialii... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2012, 07:51 (8511 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița administrativă vinde iluzii electorale

Din 4 în 4 ani, de alegeri

Ialomița administrativă vinde iluzii electorale

În fiecare campanie electorală, primarii ialomițeni le promit alegătorilor că vor trăi mai bine. Puține din angajamentele pe care edilii și le asumă se concretizează. Independent vă arată cîteva dintre proiectele de anvergură promise de primarii din județ în anul 2008, transformate în patru ani în nimicuri...

Minciuni electorale...
Este anul 2008, iar campania electorală mustește de promisiunile candidaților la funcția de primari. Ca să impresioneze mîinile care pun ștampile pe buletinele de vot, candidații își iau angajamente. Își asumă în nume propriu drumuri ca-n occident,... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2012, 18:56 (9049 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lideri pentru viitorul asociațiilor din România

Un ialomițean în Federația Națională a GAL-urilor

Lideri pentru viitorul asociațiilor din România

Duminică, 22 aprilie 2012, la Sibiu, reprezentanții Grupurilor de Acțiune Locală din România s-au întîlnit pentru a pune bazele unei federații a acestor asociații. Alexandru Potor, președintele GAL «Dunărea de Jos» din Ialomița a fost ales coordonator pentru 14 astfel de organisme. Întîlnirea de la Sibiu s-a dorit a fi una de reorganizare și dezvoltare a GAL-urilor din România. Obiectivul final al organizației îl reprezintă dezvoltarea a 150 de asociații de acest tip la nivelul întregii țări...

Un ialomițean în curtea Federației
Duminică, 22 aprilie a.c., la Sibiu, reprezentanții GAL-urilor din cele opt regiuni de dezvoltare... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2012, 18:36 (10886 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Săptămâna Altfel»

O premieră pentru 45 de mii de elevi

«Săptămîna Altfel»

Timp de o săptămînă, în perioada 2-6 aprilie 2012, cei aproape 45 mii de elevi din Ialomița au participat activ la programul «Săptămîna Altfel». Scopul programului a fost acela de a implica elevii și cadrele didactice în activități care să răspundă «intereselor și preocupărilor diverse ale copiilor și să pună în valoare talentele și capacitățile acestora în diferite domenii». Potrivit informațiilor furnizate de către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în județ au fost organizate peste 10000 de manifestări dedicate acestui program. Independent a fost alături de cîteva dintre clasele de elevi prezente în spațiul public cu acest prilej...

La Vila Raluca... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2012, 18:06 (10828 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Nenorociți din neglijența părinților: Un copil de un an din Țăndărei a băut diluant, un altul de doi ani din Bucu a înghițit mai multe tablete de aspirină

Nenorociți din neglijența părinților: Un copil de un an din Țăndărei a băut diluant, un altul de doi ani din Bucu a înghițit mai multe tablete de aspirină

Doi copii au ajuns în seara zilei miercuri, 25 aprilie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza neglijenței părinților. Unul dintre ei a avut nevoie de îngrijiri medicale de specialitate și a fost transferat la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București...
Copilul transferat la București are un an și este din Țăndărei. Lăsat nesupravegheat de către părinți, miercuri seara băiețelul a băut diluant. Micuțul a găsit în casă sticla unde se afla substanța toxică și a luat cîteva înghițituri. Cîteva minute mai tîrziu, zăcea aproape fără suflare în respectiva cameră. Mama sa a fost cea care și-a găsit copilul agonizînd și a chemat Ambulanța...
Tot în seara de 25 aprilie... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2012, 13:32 (12623 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Tînăr din Vlădeni, arestat pentru trafic de minori

Un tânăr în vârstă de 23 ani, din comuna Vlădeni, a fost arestat pentru comiterea infracțiunii de trafic de minori. Așadar, miercuri, 25 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, au executat o acțiune pe linia prevenirii si combaterii traficului de persoane, pe raza comunei Vlădeni, cu sprijinul efectivelor din cadrul Secției Poliției Rurale Stelnica, pentru depistarea unui tînăr în vârstă de 23 ani, pe numele căruia a fost emis un mandat de aducere.
Învinuitul a fost condus la sediul DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, iar în urma audierii și probatoriului administrat în cauză, procurorul de caz a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale și... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2012, 13:03 (11004 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Muncitorii Urban au incendiat hala DADP

Pompierii de la Garda Slobozia au intervenit joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 10,00, pentru stingerea unui incendiu produs la un fost punct termic din oraș de lîngă sediul ITM, devenit hală de materiale a muncitorilor DADP. Lucrătorii susțin că focul a fost pus intenționat de o mînă criminală.
În interiorul halei se aflau mai multe mături de nuiele, alimentele și hainele de schimb ale muncitorilor DADP. Oamenii se pregăteau să iasă la curățat străzile în momentul în care au văzut fumul gros care ieșea din interiorul halei. «Mi-au ars și hainele, și mîncarea, și mătura cu care lucram... Cineva a aruncat o țigară aprinsă pe geam ca să ardem ca șobolanii aici» a spus Valentina Pricopie,... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2012, 10:47 (7727 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Atenție! Un pedofil umblă liber pe străzile orașului Slobozia!

Atenție! Un pedofil umblă liber pe străzile orașului Slobozia!

Polițiștii ialomițeni sînt în alertă. Oamenii legii caută un bărbat acuzat că a încercat să abuzeze sexual o fetiță de șapte ani din Slobozia. Copila este și acum în stare de șoc...
Totul s-a întîmplat în după-amiaza zilei de luni, 23 aprilie a.c. Fetița venea de la școală, iar în scara blocului a fost acostată de un bărbat care a încercat să o abuzeze sexual. În momentul în care a început să strige după ajutor, pedofilul a luat-o la fugă. Cutremurată, mama fetiței, în vîrstă de 43 ani, a sunat la Poliție. Copila a fost supusă unui examen medico-legal, în urma căruia s-a constat faptul că micuța nu a fost violată. O anchetă a fost deschisă în acest caz, iar oamenii legii au pornit pe urmele... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2012, 10:55 (6742 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Slobozia pedofil

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: S-a redeschis Spitalul Orășenesc din Țăndărei!

EXCLUSIV: S-a redeschis Spitalul Orășenesc din Țăndărei!

După un an de la desființare, Spitalul Orășenesc din Țăndărei a fost redeschis marți, 24 aprilie a.c, printr-un ordin semnat de ministrul Sănătății. Unitatea medicală va avea un număr de 65 de paturi. Prezent la eveniment, primarul Vasile Sava s-a asmuțit asupra contracandidaților care vor să-i ia locul la Primărie...

Sava își doboară contracandidații
În plină pregătire pentru cursa electorală a localelor din iunie 2012, Vasile Sava a profitat de redeschiderea Spitalului din urbea sa și le-a trimis cîteva săgeți contracandidaților săi la fotoliul de primar, direct din curtea unității medicale, proaspăt redeschise. «Mai poa... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2012, 14:46 (50406 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: BMW în flăcări în parcarea unui supermarket

Împătimit al curselor de «liniuțe», un tînăr de 20 ani din Slobozia a rămas fără mașină în noaptea de sîmbătă spre duminică, 21/22 aprilie a.c. Bolidul i-a luat foc după cîteva ture ilegale în parcarea unui supermarket din Slobozia...
Tînărul de 20 ani venise în parcarea supermarketului pentru a face cîteva curse de «liniuțe» cu BMW-ul său. După ce a dat cîteva ture, el a oprit mașina și a cedat locul șoferului unui prieten. Înainte ca acesta să se urce la volan, de sub capota bolidului au început să iasă flăcări. «S-a aprins imediat ce am oprit motorul...» a declarat proprietarul mașinii care a luat foc.
Speriat, acesta a sunat de urgență la 112. La fața locului s-au deplasat pompierii... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2012, 08:16 (23022 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Polițist local reținut pentru luare de mită

Slobozia: Polițist local reținut pentru luare de mită

În după amiaza zilei de vineri, 20 aprilie a.c., un agent al Poliției Locale Slobozia a fost prins în flagrant de ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița în timp ce încerca să ia mită de la un șofer ce își parcase mașina neregulamentar. Agentul i-a pretins conducătorului auto suma de 200 de lei.
Agentul Ț.C. era angajat la Biroul de Circulație Rutieră din cadrul Poliției Locale Slobozia. În după-amiaza zilei de 20 aprilie, în timpul unui control de rutină, el a cerut mită 200 de lei unui șofer care parcase neregulamentar pe o stradă din oraș. El a fost oprit însă de ofițerii DGA care l-au prins în timp ce încerca să ia banii de la respectivul conducător auto. Pe numele său a fost... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2012, 19:24 (42558 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inutilitate de 2500 de euro

Taxe și impozite on-line doar pentru 100 de contribuabili slobozeni

Din cele șase orașe ale județului Ialomița, Slobozia este singurul unde funcționează un serviciu on-line de plată a taxelor și impozitelor locale. Cu toate acestea, raportat la numărul de locuitori ai muncipiului, utilizatorii pot fi numărați pe degete. Doar unul din patru sute de contribuabili au dorit să beneficieze de această facilitate....

Statul la coadă e mai comod...
La Slobozia, sistemul electronic de plată a taxelor și impozitelor a fost implementat în urmă cu trei ani. Reprezentanții autorităților locale au promovat facilitatea susținînd că «încasarea veniturilor prin acest sistem este eficientă, reducîndu-se timpul... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2012, 18:09 (7631 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Marș comunal cu scandal administrativ la Mărculești

Ialomița: Marș comunal cu scandal administrativ la Mărculești

De o săptămînă, dubița consilierului Nițu Cicerone din Mărculești este portdrapelul unui război public între acesta și primarul Gheorghe Ciriblan. În sprijinul protestului său, consilierul Cicerone invocă un raport al Curții de Conturi Ialomița din 2009 în care primarul este acuzat de grave abateri de la respectarea normelor administrative. În replică, primarul comunei Mărculești susține că «Nițu Cicerone a făcut un fals în acte pentru a primi subvenția de la APIA!».

Dubița publicitar-protestatară
La începutul săptămînii precedente, consilierul PSD Nițu Cicerone a protestat public... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2012, 18:02 (46383 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Hoț de fier vechi, împușcat de polițiști în gara Ciulnița

Împușcături în miez de noapte în gara CFR Ciulnița. Agenții postului de Poliție Transporturi Feroviare au tras mai multe focuri de armă pentru a alunga cîțiva bărbați, de etnie romă, veniți să fure fier vechi. Una dintre alice l-a lovit pe un bărbat de 30 ani în picior...
În noaptea de 19/20 aprilie a.c., trei bărbați de etnie romă din localitatea călărășeană Ciulnița au plecat la furat de fier vechi în triajul gării. Cei trei au fost identificați de agenții postului de Poliție TF. Hoții au luat-o imediat la fugă, iar oamenii legii au tras cîteva focuri de armă pe urmele lor, în speranța că i-ar putea opri. Una dintre alice l-a rănit pe un tînăr de 30 de ani în picior. El a fost transportat... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2012, 11:01 (8935 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul Teculescu a demisionat pentru a candida la Primăria Sloboziei

Ialomița: Prefectul Teculescu a demisionat pentru a candida la Primăria Sloboziei

«Para e coaptă!» Prefectul Mădălin Teculescu a demisionat miercuri seara, 18 aprilie a.c. Joi, 19 aprilie 2012, în cadrul unei conferințe de presă, acesta a declarat că va candida pe listele «Alianței pentru Ialomița» pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. «Para e coaptă! Și nu vorbesc doar de Gabi Ionașcu, ci de toată administrația locală. Iar pe alocuri, a început să putrezească...» și-a justificat Mădălin Teculescu decizia. Potrivit ultimelor sondaje de opinie realizate de PD-L, încă neoficiale, Mădălin Teculescu are 15%... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2012, 20:05 (35056 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Sfînta Icoană Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, la Slobozia

Slobozia a devenit miercuri, 18 aprilie a.c., centrul religios al județului Ialomița. Peste 5000 de oameni au venit să se închine la Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, adusă tocmai de la Mînăstirea Neamțului. Enoriașii au fost transportați gratis cu autobuze și microbuze școlare de candidații la funcțiile de primari și consilieri locali din județ, prezenți la evenimentul religios...

Milostivește-i Doamne pe Cazacu și Ionașcu!
Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului a fost transporată de la Catedrala Slobozia la Mînăstirea Sfinții Voievozi în cadrul unei procesiuni impresionante. Miile de oameni au mers pe străzile... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2012, 12:10 (16937 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Casa de Cultură Municipală, inaugurată în prezența episcopului Vincențiu

Lifting de 600 mii lei

Slobozia: Casa de Cultură Municipală, inaugurată în prezența episcopului Vincențiu

Aflat în cădere liberă, primarul Gabi Ionașcu inaugurează la foc automat puținele investiții finalizate ale acestui mandat. Miercuri, 18 aprilie 2012, domnia sa a inaugurat Casa de Cultură Municipală a Sloboziei, o investiție-lifting de 600 mii lei...

Casă, dulce Casă... goală!
N-am mai scris nimic despre Casa de Cultură Municipală de pe vremea cînd primarul Gabi Ionașcu încerca să-l seducă public pe Mircea Dinescu spunîndu-i «Vă fac o propunere... Mai ales că v-am văzut preocupările... Cîntați frumos, vă ocupați cu filmul, cu gastronomia... Pe 8 noiembrie, de hramul orașului... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2012, 11:07 (44179 vizualizări - 19 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
362 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Surprinși de jandarmi în timp ce încercau să fure

Doi bărbați din Fetești au fost surprinși de jandarmi în timp ce încercau să sustragă cabluri electrice. Astfel, jandarmii din cadrul unei patrule de supraveghere și intervenție la conductele de transport ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:25
(12196 vizualizări - 0 comentarii)


Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

București, 27 februarie, 2012-PayPoint România, principalul operator de plăți în numerar și încărcare electronică prin puncte de retail și SC RAJA SA, cel mai mare operator regional din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 19:22
(17580 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8051 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15444 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12780 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12202 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13659 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8705 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11589 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10435 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11636 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13310 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12125 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14216 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13215 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12234 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9392 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12862 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11821 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11650 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12437 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14432 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12234 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...