Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Ce vrăji au mai făcut primarii ialomițeni

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Administrația locală ialomițeană a prejudiciat statul cu peste 4,4 milioane lei din bugetele alocale pentru anul 2010. Constatarea aparține Camerei de Conturi Ialomița în urma controalelor efectuate în anul 2011, pentru exercițiul financiar administrativ din 2010. Recent, instituția a făcut public Raportul de control, document ce evidențiază, încă o dată, modul absolut haotic de întrebuințare a resurselor financiare publice locale. Iar de data aceasta plățile ilegale se ridică la peste 4,4 milioane lei, doar la administrațiile locale!

Statistici de activitate
Potrivit datelor statistice, Camera de Conturi Ialomița și-a fundamentat concluziile Raportului privind... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 12:28 (19655 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Consiliul Județean a prezentat nota de plată a deszăpezirii

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Marți, 21 februarie, în cadrul unei conferințe de presă, conducerea Consiliului Județean a făcut bilanțul financiar al celor 25 de zile de viscol. Potrivit unei estimări inițiale, valoarea cheltuielilor pentru deszăpezirea drumurilor județene se ridică la 2,2 milioane de lei. Suma este mai mare decît în anii precedenți, în timp ce alocările guvernamentale pentru întreținerea drumurilor județene au scăzut la jumătate, respectiv 4 milioane de lei pentru anul 2012.

Drumurile noastre toate
Conform datelor statistice prezentate în cadrul conferinței, lungimea totală a drumurilor județene din Ialomița se cifrează la 507 kilometri. Dintre aceștia, 185 de kilometri... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:30 (13733 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Peste 500 de case din 21 de localități din județul Ialomița continuă să fie afectate de zăpezile din ultima lună. Potrivit autorităților județene, pentru circa jumătate dintre aceste case autoritățile locale au nevoie de sprijin logistic sau fonduri în vederea deszăpezirii lor.

Case în pericol de inundare
Joi, 23 februarie 2012, în cadrul unei întîlniri a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul județului Ialomița a anunțat că, la nivelul județului, 525 de case sînt în continuare înconjurate de zăpezi. Situația se bazează pe datele puse la dispoziție de autoritățile locale și va fi reverificată de către reprezentanții Inspectoratului pentru... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 18:37 (18582 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Procurori DIICOT și specialiști din cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor au descins în dimineața zilei de joi, 23 februarie a.c., în spațiile de detenție din Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au căutat mai mulți suspecți, cercetați pentru înșelătorii prin telefon.
La Slobozia au fost percheziționate trei celule, în care se aflau un număr de 43 de pușcăriași. De la aceștia anchetatorii au confiscat 18 mobile cu care infractorii ar fi înșelat telefonic mai multe persoane. În realitate, deținuții apelau diverse numere necunoscute, declinîndu-și identitatea și solicitînd diferite sume de ani sau coduri de reîncărcare, drept avansuri pentru cîștigarea unor premii.
Acțiunea... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 15:26 (22332 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

Cetățeanul Teculescu declară război Consiliului Județean Ialomița

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

După 3 luni de război instituțional pentru retrocedarea celor 8700 de hectare de teren deținute de către Consiliul Județean Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu caută o nouă soluție. El a declarat că inițiază o campanie de semnături pentru promovarea unui proiect de hotărîre local prin care instituția să retrocedeze cele 8900 de hectare de teren agricol din domeniul privat al județului proprietarilor de drept.
«Prin această inițiativă, vreau să aduc public la cunoștința consilierilor județeni faptul că un număr important de ialomițeni nu sînt puși în posesie pe terenurile din județul Ialomița» a declarat Teculescu. Terenurile revendicate de către «cetățeanul» Teculescu în numele celor ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 18:25 (23621 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Primarul din Sinești, lovit de interlopii din clanul «Duduienilor»

Ialomița: Primarul din Sinești, lovit de interlopii din clanul «Duduienilor»

Scandal pe ulițele Sineștiului la sfîrșitul săptămînii precedente. Ion Dumitru, primarul localității, a intrat în conflict cu «Duduienii», membrii unuia dintre cele mai temute clanuri de interlopi din Capitală. Potrivit unor surse, se pare că cearta dintre primarul Ion Dumitru și interlopii bucureșteni a pornit de la faptul că «Duduienii» au lăsat în plină stradă un morman de gunoi, adunat dintr-o gospodărie, pe care au refuzat să îl strîngă. În momentul în care edilul a mers să le ceară socoteală pentru acest lucru, «Duduienii» au sărit imediat la scandal. Aceleași surse susțin că Ion Dumitru a fost burscat și a încasat cîteva palme...

«A fost o simplă discuție!»... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 14:27 (29279 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Fetiță de doi ani, la spital după ce a înghițit aproape tot siropul pentru febră!

Tot mai mulți copii cad pradă neglijenței părinților. Lăsată nesupravegheată, o micuță de doar doi ani, din localitatea Ograda, a ajuns în stare gravă la spital, marți, 21 februarie a.c., după ce a luat cîteva înghițituri dintr-un sirop prescris de medici pentru a scăpa de febră.
A fost nevoie doar de cîteva secunde de neatenție din partea mamei copilei pentru ca fetița să pună mîna pe sticla de sirop și să ia cele cîteva înghițituri din respectivul medicament. În momentul în care cea care i-a dat viață a intrat în camera unde își lăsase copila, a văzut că micuța se simțea rău. Panicată, femeia a sunat imediat la 112, iar fetița sa a fost transportată de urgență la Spitalul Județean Slobozia... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 14:20 (12180 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surpriză de proporții

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surse din cadrul PSD Ialomița ne-au precizat că la ședința de azi, marți, 21 februarie 2012, Comitetul Local al PSD Slobozia va decide asupra candidaturii edilului în funcție Gabi Ionașcu la Primăria Slobozia. Așadar, pentru alegerile din iunie 2012 la Slobozia, social-democrații vor decide schimbarea candidatului-primar în funcție Ionașcu cu viceprimarul Alexandru Stoica, președinte al PSD Slobozia. De asemenea, o altă variantă este candidatura președintelui PNL Ialomița, Ioan Martin, la Primăria Slobozia, liberalul urmînd a fi susținut în alegeri și de organizația locală a PSD. Pe de altă parte, aceeași schimbare de candidaturi va fi produsă și pentru Primăria Țăndărei, unde primarul în funcție... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2012, 14:37 (86773 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Violență la școala din Perieți: A încasat cîțiva pumni de la un coleg și a ajuns la spital!

Scenele de violență petrecute la școală par a nu se mai termina. Luni 20 februarie a.c., un băiețel de doar 12 ani, elev la Școala Generală cu Clasele I-VIII din Perieți, a luat bătaie de la un coleg. Rănit în urma incidentului, copilul a ajuns de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
Supărarea colegului care l-a bătut pe elevul de 12 ani a fost atît de mare încît copilul s-a ales cu multiple răni și traumatisme în zona capului.
Potrivit legii, imediat au fost sesizați și asistenșii sociali din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, care au demarat o anchetă în acest caz.
«Vom face o anchetă pentru a stabili cum s-au petrecut întîmplările... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2012, 13:42 (20374 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Scandal cu împușcături la restaurantul «Zahana». Constantin Hertu, patronul restaurantului, a «ciuruit» un interlop cu bile de cauciuc!

Patronul localului spune că a tras să se apere, iar victima, cunoscutul interlop «Gîță», că s-a pomenit «din senin» împușcat

Slobozia: Scandal cu împușcături la restaurantul «Zahana». Constantin Hertu, patronul restaurantului, a «ciuruit» un interlop cu bile de cauciuc!

În noaptea sîmbătă spre duminică, 18 spre 19 februarie a.c., patronul unui local din Slobozia a fost nevoit să folosească un pistol cu bile de cauciuc pentru a potoli mai mulți bărbați care au provocat un scandal. În urma altercației, unul dintre cei care a pornit revolta a fost rănit...
Patronul restaurantului unde a izbucnit conflictul susține că scandalagii s-au așezat la o masă, și-au comandat o sticlă de băutură, iar apoi el a luat legătura cu ei și i-a rugat să nu facă scandal. «Între timp, un alt băiat le-a dat două sticle de vin, iar peste, știu eu, cîtva timp, s-au dus la lăutari și le-au spus să le plătească alte două sticle de vin. Cînd am văzut cum stă treaba, am mers acasă,... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 15:50 (120676 vizualizări - 76 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații de la Spitalul Fetești au făcut grevă

Angajații de la Spitalul Fetești au făcut grevă

Protest spontan la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Peste 50 de angajați ai unității medicale și-au cerut drepturile luni, 20 februarie a.c., nemulțumiți de decizia conducerii Spitalului de a le înjumătăți sporurile salariale. Decizia conducerii de a reduce cu 50% sporurile angajaților a fost cauzată de lipsa fondurilor necesasare funcționării spitalului la parametri normali.
«Avem probleme cu banii și am decis să facem reduceri, astfel încît să putem supraviețui» a declarat medicul Stelian Barcari, directorul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Totodată, acesta susține faptul că finanțarea pe care a primit-o din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 14:44 (20622 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mariana Soare, președintele Judecătoriei Slobozia, s-a pensionat

Începînd cu data de 7 februarie 2012, Judecătoria Slobozia a rămas fără președinte. Aceasta întrucît judecătorul care îndeplinea funcția de președinte s-a pensionat. Este vorba de Mariana Soare, a cărei vechime în magistratură este de 27 ani. Potrivit documentelor, fostul președinte al Judecătoriei Slobozia a fost timp de aproximativ 10 ani-judecător, 11 ani-avocat și 6 ani-juristconsult...
Astfel, Consiliul Superior al Magistraturii a propus Președintelui României eliberarea din funcție pe motiv de pensionare a judecătorului Mariana Soare, în data de 7 februarie 2012 fiind emis decretul de eliberare din funcție.
Potrivit unor surse apropiate instanței, funcția de președinte al Judecătoriei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 09:54 (15044 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: La un pas de moarte, după ce a adormit la volan

Urziceni: La un pas de moarte, după ce a adormit la volan

Impact frontal între două autoturisme, vineri, 17 februarie a.c., pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Totul s-a întîmplat din cauza unui șofer, în vîrstă de 47 ani, care a adormit la volan. Rănit în urma evenimentului rutier, bărbatul a fost internat la Spitalul Municipal din Urziceni.
Șoferul care a provocat accidentul se deplasa în direcția București-Urziceni, moment în care a a dormit la volan și a pierdut controlul mașinii pe care o conducea. El a intrat pe contrasens și s-a izbit frontal de un alt autoturism, condus regulamentar de un tînăr, în vîrstă de 27 ani.
În urma impactului, bărbatul de 47 ani a fost la un pas de moarte. Transportat de urgență la Spitalul... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2012, 10:55 (10998 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă. După 5 ani în care a sugrumat SC Urban prin executări silite, blocarea conturilor și, mai nou, preluarea sediului, «Amonil își exprimă intenția de a participa la majorarea capitalului social». Solicitarea a fost făcută publică în cadrul Adunării Generale a Acționarilor SC Urban din 4 februarie 2012 și a fost respinsă vehement de către consilierii locali. Situația SC Urban rămîne una extrem de dificilă, în acest moment societatea aflîndu-se în situația ingrată de a nu avea sediu. Pe lîngă această problemă, SC Urban se confruntă cu debite în valoare de peste 16 milioane lei, dintre care 860 mii de lei sînt către bugetul de stat...

... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2012, 12:17 (18608 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate

Pericol de inundații

Ialomița: Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate

După ce a scăpat de viscol, Ialomița este periclitată de inundații. Deși nu există un pericol imediat, în cadrul unei întîlniri a Comitetului pentru Situații de Urgență, prefectul Mădălin Teculescu a fost informat că «barajul de la Dridu funcționează în acest moment la jumătate din capacitate și că această stare de fapt va persista încă 6 luni de zile». În aceste condiții, prefectul Mădălin Teculescu a cerut instituțiilor abilitate organizarea de alertări în toate localitățile riverane. Îngrijorarea autorităților este dublată și de faptul că niciunul dintre cele patru poduri plutitoare existente pe rîul Ialomița nu au fost retrase, acestea putînd fi distruse sau mutate de sloiurile de gheață,... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2012, 13:33 (17353 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Doi adolescenți, uciși de o sobă improvizată

Ograda: Doi adolescenți, uciși de o sobă improvizată

Tragedie în localitatea Ograda în dimineața zilei de joi, 16 februarie a.c. Doi adolescenți și-au pierdut viața, iar alți doi copii se află internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon. Totul s-a întîmplat din cauza unei sobe improvizate.
Nenorocirea a lovit familia copiilor în această dimineață, la ora patru. Mama copiilor, Argentina Oprică, în vîrstă de 38 ani, s-a trezit din somn și a simțit miros de fum în toată casa.
Panicată, femeia și-a trezit soțul și pe micuții Sorin Oprică (14 ani) și Ionela Oprică (14 ani), după care a mers în camera adolescenților Valentin Oprică (16 ani) și Ionuț Oprică (17 ani).
În momentul în care... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2012, 11:21 (34961 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

După modelul Băsescu

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

Miercuri, 15 februarie a.c., în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu s-a declarat nemulțumit de «modul în care  autoritățile locale au acționat pentru responsabilizarea populației asupra obligațiilor ce le revin în astfel de situații». Este a treia oară cînd reprezentantul Guvernului în teritoriu acuză deschis autoritățile locale pentru sincopele apărute în gestionarea situațiilor de criză apărute în ultimele două săptămîni.

Cum e Ungureanu, și prefectul Teculescu
Miercuri, orele 7,30 dimineață, în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul Mădălin... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 18:56 (16169 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Scandal în cartierul rezidențial «Pepinieră»

Slobozia: Scandal în cartierul rezidențial «Pepinieră»

Bătaie cu pumni, picioare și arme albe marți seara, 14 februarie a.c., la Slobozia. Trei bărbați au ajuns la Spitalul Județean de Urgență după ce s-au luat la bătaie într-o sală de fitness amplasată în centrul cartierului rezidențial «Pepinieră» din Slobozia. Unul dintre aceștia a fost înjunghiat cu un cuțit...
În scandal au fost implicați trei bărbați din oraș. Este vorba despre Dumitru Petrescu, în vîrstă de 30 ani, Marian Lican, în vîrstă de 48 ani, și tînărul Gabriel Alexandru Berbec, de 21 de ani. Revolta dintre cei trei s-a iscat în momentul în care unul dintre scandalagii a venit la sala de fitness să își conducă acasă soția, iar ceilalți doi au sărit imediat la bătaie.
După... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 17:17 (25181 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri impracticabile, localități izolate, școli închise

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că miercuri, 15 februarie 2012, orele 14,45, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
DJ102H între localitățile Reviga și Miloșești;
DJ203B între localitățile  Grindu și Gârbovi;
DJ402 între localitățile  Lilieci și Hagiești;
DJ313 între localitățile Axintele și Horia;
DJ 302 între localitățile  Dridu, Movilița și Drăgoești;
DJ 201 între localitățile Bordușelu și Piersica.
A fost deschis traficului rutier Drumul Național 2C între localitățile Slobozia și Tovărășia. Totodată, DN1D între localitățile Urziceni și Albești Paleologu, județul Prahova a fost deschis circulației... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 10:49 (15836 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Reîncepe școala în Ialomița de miercuri, 15 februarie 2012!

Începînd cu data de miercuri, 15 februarie, se reiau cursurile școlare. Într-un comunicat remis publicității marți la orele prînzului, responsabilii IȘJ ialomița au precizat că 189 din cele 198 de unități școlare din județ își pot relua cursurile. În cele nouă unități școlare în care cursurile rămîn în continuare suspendate învață 2093 de elevi. Conform recomandării Inspectoratului, rămîne la latitudinea directorilor de unități școlare și a profesorilor modul în care elevii vor recupera orele pierdute. Cele 9 unități școlare în care, din condiții obiective, cursurile nu pot fi reluate sînt:
-Școala Axinte, structura Horia, 61 de elevi
-Școala Rosiori, 327 de elevi
-Școala Grindu... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2012, 17:17 (6581 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiune a polițiștilor pe raza municipiului Fetești

Miercuri, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 17,00-20,00, 86 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Criminalitate Economică și Investigații Criminale, cu sprijinul luptătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:30
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi depistați la volan fără permise de conducere

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, de 21 de ani, din județul Constanța. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:25
(3093 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Slobozia, arestat pentru că a condus beat la volan

Miercuri, 2 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele și Poliției Orașului Fierbinți-Târg au acționat pe raza comunelor Maia, Rădulești și Dridu pentru depistarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:20
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 979 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 3 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 979, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 16:05
(3328 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 16,00, un accident s-a produs la ieșirea din Urziceni spre București. Astfel, potrivit polițiștilor, un bărbat de 53 de ani aflat la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 19:40
(3778 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Urziceni: Copil dispărut

Urziceni: Copil dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un minor, de 13 ani, care a plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea lui, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:35
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 1 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din Fierbinți-Tîrg, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au depistat în flagrant un bărbat, de 53 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:30
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional de autoritățile din Austria și Italia, depistat de polițiștii ialomițeni

Marți, 1 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au depistat pe raza municipiului Slobozia n bărbat, de 29 de ani, din județul Brăila, bănuit de săvârșirea de «infracțiuni contra ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:25
(6104 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița. NU s-au înregistrat cazuri noi!

Miercuri, 2 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, nu s-au înregistrat cazuri noi de îmbolnăviri cu COVID-19, numărul cazurilor fiind același ca în ziua ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 16:05
(4302 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Accident rutier între Drajna-Slobozia

Miercuri, 2 septembrie 2020, în jurul orelor 11,10, ISU Ialomița a fost solicita să intervină la un accident rutier produs pe DN21, între Drajna și Slobozia. În accident au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 15:20
(3886 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Carambol între un tractor și două autoturisme, la ieșire din Slobozia către Drajna

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 16,00, pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, de 38 de ani, din Slobozia, conducea ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:45
(4539 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 3 ordine de protecție provizorii în 24 de ore!

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o tânără de 16 ani, din Gheorghe Lazăr, cu privire la faptul că a fost agresată fizic de către fratele ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:40
(2915 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de aducțiune, cu diametrul de 110 mm, de la nivelul Stației de Pompare ce alimentează cu apă localitatea Sudiți, din județul ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 17:10
(3457 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 970, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 16:10
(3000 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de17 ani din Bărbulești, surprins la volanul unui autoturism neînmatriculat

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat pe raza comunei Bărbulești un tânăr, de 17 ani, la volanul unui autoturism neînmatriculat. Astfel, sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:20
(2891 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat la volan la 73 de ani, a provocat un accident

Sâmbătă, 29 august a.c., în jurul orei 21,00 Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Călărași din Fetești a avut loc un accident rutier soldat cu pagube materiale ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:15
(4143 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», în vizorul ITM Ialomița

În luna august 2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, prin Compartimentul Control Relații de Muncă, și-a desfășurat activitatea în conformitate cu Programul Cadru de Acțiuni aprobat de Inspecția ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:10
(1828 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 962 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 962, cu 17 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 16:05
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Platonești

Accident la Platonești

Accident rutier pe raza comunei Platonești, pe DJ 212. Luni dimineață, 31 august a.c., în jurul orelor 6,45, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe raza comunei Platonești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:30
(2021 vizualizări - 2 comentarii)


Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Duminică, 30 august a.c., în jurul orei 21,55, la Scânteia, un autoturism s-a izbit puternic de o remorcă agricola staționată. La locul accidentului s-au deplasat de urgență două echipaje din cadrul Detașamentului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:25
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Duminică, 30 august a.c., în jurul orelo 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o autoutilitară care transporta un butoi de 700 l de motorină, în satul Murgeanca ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:20
(2648 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Variantă

Slobozia: Accident pe Variantă

Sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orelor 17,45, s-a produs un accident rutier produs pe varianta municipiului Slobozia, în eveniment fiind implicat un autoturism. La locul intervenției s-au deplasat de ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:15
(3108 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Incendiu la o anexă gospodărească

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orelor 16,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în Țăndărei. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:10
(2027 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Incendiu de vegetație uscată

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orei 11,10, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată izbucnit pe raza comunei Coșereni. Incendiul a fost stins operativ ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:05
(2159 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6601 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2364 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5377 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3491 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4742 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...