Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

RAJA Constanța construiește un masterplan de 1,15 miliarde lei

Serviciile de furnizare a apei din Ialomița au viitor

RAJA Constanța construiește un masterplan de 1,15 miliarde lei

După 20 de ani de așteptare, Ialomița devine contemporană cu viitorul. Posibilitatea este oferită de către RAJA Constanța, firmă care prin contractele de furnizare a serviciilor de apă reușește să reducă decalajul uriaș dintre standardele locale și cele europene. Potrivit informațiilor furnizate de către firmă, aceste investiții sînt posibile grație unor contracte care fac parte din Programul Operațional Sectorial de Mediu Axa 1 «Extinderea și modernizarea sistemelor de apă și apă uzată». Valoarea acestui ambițios proiect derulat de RAJA Constanta se ridică la 1,15 miliarde lei (aproximativ 271 milioane euro).

Primii beneficiari ialomițeni ai POS Deși RAJA Constanța... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 09:53 (26158 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Ce vrăji au mai făcut primarii ialomițeni

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Administrația locală ialomițeană a prejudiciat statul cu peste 4,4 milioane lei din bugetele alocale pentru anul 2010. Constatarea aparține Camerei de Conturi Ialomița în urma controalelor efectuate în anul 2011, pentru exercițiul financiar administrativ din 2010. Recent, instituția a făcut public Raportul de control, document ce evidențiază, încă o dată, modul absolut haotic de întrebuințare a resurselor financiare publice locale. Iar de data aceasta plățile ilegale se ridică la peste 4,4 milioane lei, doar la administrațiile locale!

Statistici de activitate
Potrivit datelor statistice, Camera de Conturi Ialomița și-a fundamentat concluziile Raportului privind... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 12:28 (19655 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Consiliul Județean a prezentat nota de plată a deszăpezirii

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Marți, 21 februarie, în cadrul unei conferințe de presă, conducerea Consiliului Județean a făcut bilanțul financiar al celor 25 de zile de viscol. Potrivit unei estimări inițiale, valoarea cheltuielilor pentru deszăpezirea drumurilor județene se ridică la 2,2 milioane de lei. Suma este mai mare decît în anii precedenți, în timp ce alocările guvernamentale pentru întreținerea drumurilor județene au scăzut la jumătate, respectiv 4 milioane de lei pentru anul 2012.

Drumurile noastre toate
Conform datelor statistice prezentate în cadrul conferinței, lungimea totală a drumurilor județene din Ialomița se cifrează la 507 kilometri. Dintre aceștia, 185 de kilometri... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:30 (13733 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Peste 500 de case din 21 de localități din județul Ialomița continuă să fie afectate de zăpezile din ultima lună. Potrivit autorităților județene, pentru circa jumătate dintre aceste case autoritățile locale au nevoie de sprijin logistic sau fonduri în vederea deszăpezirii lor.

Case în pericol de inundare
Joi, 23 februarie 2012, în cadrul unei întîlniri a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul județului Ialomița a anunțat că, la nivelul județului, 525 de case sînt în continuare înconjurate de zăpezi. Situația se bazează pe datele puse la dispoziție de autoritățile locale și va fi reverificată de către reprezentanții Inspectoratului pentru... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 18:37 (18583 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Procurori DIICOT și specialiști din cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor au descins în dimineața zilei de joi, 23 februarie a.c., în spațiile de detenție din Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au căutat mai mulți suspecți, cercetați pentru înșelătorii prin telefon.
La Slobozia au fost percheziționate trei celule, în care se aflau un număr de 43 de pușcăriași. De la aceștia anchetatorii au confiscat 18 mobile cu care infractorii ar fi înșelat telefonic mai multe persoane. În realitate, deținuții apelau diverse numere necunoscute, declinîndu-și identitatea și solicitînd diferite sume de ani sau coduri de reîncărcare, drept avansuri pentru cîștigarea unor premii.
Acțiunea... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 15:26 (22334 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

Cetățeanul Teculescu declară război Consiliului Județean Ialomița

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

După 3 luni de război instituțional pentru retrocedarea celor 8700 de hectare de teren deținute de către Consiliul Județean Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu caută o nouă soluție. El a declarat că inițiază o campanie de semnături pentru promovarea unui proiect de hotărîre local prin care instituția să retrocedeze cele 8900 de hectare de teren agricol din domeniul privat al județului proprietarilor de drept.
«Prin această inițiativă, vreau să aduc public la cunoștința consilierilor județeni faptul că un număr important de ialomițeni nu sînt puși în posesie pe terenurile din județul Ialomița» a declarat Teculescu. Terenurile revendicate de către «cetățeanul» Teculescu în numele celor ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 18:25 (23636 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Primarul din Sinești, lovit de interlopii din clanul «Duduienilor»

Ialomița: Primarul din Sinești, lovit de interlopii din clanul «Duduienilor»

Scandal pe ulițele Sineștiului la sfîrșitul săptămînii precedente. Ion Dumitru, primarul localității, a intrat în conflict cu «Duduienii», membrii unuia dintre cele mai temute clanuri de interlopi din Capitală. Potrivit unor surse, se pare că cearta dintre primarul Ion Dumitru și interlopii bucureșteni a pornit de la faptul că «Duduienii» au lăsat în plină stradă un morman de gunoi, adunat dintr-o gospodărie, pe care au refuzat să îl strîngă. În momentul în care edilul a mers să le ceară socoteală pentru acest lucru, «Duduienii» au sărit imediat la scandal. Aceleași surse susțin că Ion Dumitru a fost burscat și a încasat cîteva palme...

«A fost o simplă discuție!»... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 14:27 (29281 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ograda: Fetiță de doi ani, la spital după ce a înghițit aproape tot siropul pentru febră!

Tot mai mulți copii cad pradă neglijenței părinților. Lăsată nesupravegheată, o micuță de doar doi ani, din localitatea Ograda, a ajuns în stare gravă la spital, marți, 21 februarie a.c., după ce a luat cîteva înghițituri dintr-un sirop prescris de medici pentru a scăpa de febră.
A fost nevoie doar de cîteva secunde de neatenție din partea mamei copilei pentru ca fetița să pună mîna pe sticla de sirop și să ia cele cîteva înghițituri din respectivul medicament. În momentul în care cea care i-a dat viață a intrat în camera unde își lăsase copila, a văzut că micuța se simțea rău. Panicată, femeia a sunat imediat la 112, iar fetița sa a fost transportată de urgență la Spitalul Județean Slobozia... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 14:20 (12180 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surpriză de proporții

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surse din cadrul PSD Ialomița ne-au precizat că la ședința de azi, marți, 21 februarie 2012, Comitetul Local al PSD Slobozia va decide asupra candidaturii edilului în funcție Gabi Ionașcu la Primăria Slobozia. Așadar, pentru alegerile din iunie 2012 la Slobozia, social-democrații vor decide schimbarea candidatului-primar în funcție Ionașcu cu viceprimarul Alexandru Stoica, președinte al PSD Slobozia. De asemenea, o altă variantă este candidatura președintelui PNL Ialomița, Ioan Martin, la Primăria Slobozia, liberalul urmînd a fi susținut în alegeri și de organizația locală a PSD. Pe de altă parte, aceeași schimbare de candidaturi va fi produsă și pentru Primăria Țăndărei, unde primarul în funcție... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2012, 14:37 (86786 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Violență la școala din Perieți: A încasat cîțiva pumni de la un coleg și a ajuns la spital!

Scenele de violență petrecute la școală par a nu se mai termina. Luni 20 februarie a.c., un băiețel de doar 12 ani, elev la Școala Generală cu Clasele I-VIII din Perieți, a luat bătaie de la un coleg. Rănit în urma incidentului, copilul a ajuns de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
Supărarea colegului care l-a bătut pe elevul de 12 ani a fost atît de mare încît copilul s-a ales cu multiple răni și traumatisme în zona capului.
Potrivit legii, imediat au fost sesizați și asistenșii sociali din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, care au demarat o anchetă în acest caz.
«Vom face o anchetă pentru a stabili cum s-au petrecut întîmplările... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2012, 13:42 (20374 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Scandal cu împușcături la restaurantul «Zahana». Constantin Hertu, patronul restaurantului, a «ciuruit» un interlop cu bile de cauciuc!

Patronul localului spune că a tras să se apere, iar victima, cunoscutul interlop «Gîță», că s-a pomenit «din senin» împușcat

Slobozia: Scandal cu împușcături la restaurantul «Zahana». Constantin Hertu, patronul restaurantului, a «ciuruit» un interlop cu bile de cauciuc!

În noaptea sîmbătă spre duminică, 18 spre 19 februarie a.c., patronul unui local din Slobozia a fost nevoit să folosească un pistol cu bile de cauciuc pentru a potoli mai mulți bărbați care au provocat un scandal. În urma altercației, unul dintre cei care a pornit revolta a fost rănit...
Patronul restaurantului unde a izbucnit conflictul susține că scandalagii s-au așezat la o masă, și-au comandat o sticlă de băutură, iar apoi el a luat legătura cu ei și i-a rugat să nu facă scandal. «Între timp, un alt băiat le-a dat două sticle de vin, iar peste, știu eu, cîtva timp, s-au dus la lăutari și le-au spus să le plătească alte două sticle de vin. Cînd am văzut cum stă treaba, am mers acasă,... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 15:50 (120694 vizualizări - 76 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații de la Spitalul Fetești au făcut grevă

Angajații de la Spitalul Fetești au făcut grevă

Protest spontan la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Peste 50 de angajați ai unității medicale și-au cerut drepturile luni, 20 februarie a.c., nemulțumiți de decizia conducerii Spitalului de a le înjumătăți sporurile salariale. Decizia conducerii de a reduce cu 50% sporurile angajaților a fost cauzată de lipsa fondurilor necesasare funcționării spitalului la parametri normali.
«Avem probleme cu banii și am decis să facem reduceri, astfel încît să putem supraviețui» a declarat medicul Stelian Barcari, directorul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Totodată, acesta susține faptul că finanțarea pe care a primit-o din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 14:44 (20623 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mariana Soare, președintele Judecătoriei Slobozia, s-a pensionat

Începînd cu data de 7 februarie 2012, Judecătoria Slobozia a rămas fără președinte. Aceasta întrucît judecătorul care îndeplinea funcția de președinte s-a pensionat. Este vorba de Mariana Soare, a cărei vechime în magistratură este de 27 ani. Potrivit documentelor, fostul președinte al Judecătoriei Slobozia a fost timp de aproximativ 10 ani-judecător, 11 ani-avocat și 6 ani-juristconsult...
Astfel, Consiliul Superior al Magistraturii a propus Președintelui României eliberarea din funcție pe motiv de pensionare a judecătorului Mariana Soare, în data de 7 februarie 2012 fiind emis decretul de eliberare din funcție.
Potrivit unor surse apropiate instanței, funcția de președinte al Judecătoriei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 09:54 (15044 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: La un pas de moarte, după ce a adormit la volan

Urziceni: La un pas de moarte, după ce a adormit la volan

Impact frontal între două autoturisme, vineri, 17 februarie a.c., pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Totul s-a întîmplat din cauza unui șofer, în vîrstă de 47 ani, care a adormit la volan. Rănit în urma evenimentului rutier, bărbatul a fost internat la Spitalul Municipal din Urziceni.
Șoferul care a provocat accidentul se deplasa în direcția București-Urziceni, moment în care a a dormit la volan și a pierdut controlul mașinii pe care o conducea. El a intrat pe contrasens și s-a izbit frontal de un alt autoturism, condus regulamentar de un tînăr, în vîrstă de 27 ani.
În urma impactului, bărbatul de 47 ani a fost la un pas de moarte. Transportat de urgență la Spitalul... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2012, 10:55 (10998 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă. După 5 ani în care a sugrumat SC Urban prin executări silite, blocarea conturilor și, mai nou, preluarea sediului, «Amonil își exprimă intenția de a participa la majorarea capitalului social». Solicitarea a fost făcută publică în cadrul Adunării Generale a Acționarilor SC Urban din 4 februarie 2012 și a fost respinsă vehement de către consilierii locali. Situația SC Urban rămîne una extrem de dificilă, în acest moment societatea aflîndu-se în situația ingrată de a nu avea sediu. Pe lîngă această problemă, SC Urban se confruntă cu debite în valoare de peste 16 milioane lei, dintre care 860 mii de lei sînt către bugetul de stat...

... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2012, 12:17 (18608 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate

Pericol de inundații

Ialomița: Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate

După ce a scăpat de viscol, Ialomița este periclitată de inundații. Deși nu există un pericol imediat, în cadrul unei întîlniri a Comitetului pentru Situații de Urgență, prefectul Mădălin Teculescu a fost informat că «barajul de la Dridu funcționează în acest moment la jumătate din capacitate și că această stare de fapt va persista încă 6 luni de zile». În aceste condiții, prefectul Mădălin Teculescu a cerut instituțiilor abilitate organizarea de alertări în toate localitățile riverane. Îngrijorarea autorităților este dublată și de faptul că niciunul dintre cele patru poduri plutitoare existente pe rîul Ialomița nu au fost retrase, acestea putînd fi distruse sau mutate de sloiurile de gheață,... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2012, 13:33 (17354 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ograda: Doi adolescenți, uciși de o sobă improvizată

Ograda: Doi adolescenți, uciși de o sobă improvizată

Tragedie în localitatea Ograda în dimineața zilei de joi, 16 februarie a.c. Doi adolescenți și-au pierdut viața, iar alți doi copii se află internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon. Totul s-a întîmplat din cauza unei sobe improvizate.
Nenorocirea a lovit familia copiilor în această dimineață, la ora patru. Mama copiilor, Argentina Oprică, în vîrstă de 38 ani, s-a trezit din somn și a simțit miros de fum în toată casa.
Panicată, femeia și-a trezit soțul și pe micuții Sorin Oprică (14 ani) și Ionela Oprică (14 ani), după care a mers în camera adolescenților Valentin Oprică (16 ani) și Ionuț Oprică (17 ani).
În momentul în care... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2012, 11:21 (34961 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

După modelul Băsescu

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

Miercuri, 15 februarie a.c., în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu s-a declarat nemulțumit de «modul în care  autoritățile locale au acționat pentru responsabilizarea populației asupra obligațiilor ce le revin în astfel de situații». Este a treia oară cînd reprezentantul Guvernului în teritoriu acuză deschis autoritățile locale pentru sincopele apărute în gestionarea situațiilor de criză apărute în ultimele două săptămîni.

Cum e Ungureanu, și prefectul Teculescu
Miercuri, orele 7,30 dimineață, în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul Mădălin... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 18:56 (16170 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Scandal în cartierul rezidențial «Pepinieră»

Slobozia: Scandal în cartierul rezidențial «Pepinieră»

Bătaie cu pumni, picioare și arme albe marți seara, 14 februarie a.c., la Slobozia. Trei bărbați au ajuns la Spitalul Județean de Urgență după ce s-au luat la bătaie într-o sală de fitness amplasată în centrul cartierului rezidențial «Pepinieră» din Slobozia. Unul dintre aceștia a fost înjunghiat cu un cuțit...
În scandal au fost implicați trei bărbați din oraș. Este vorba despre Dumitru Petrescu, în vîrstă de 30 ani, Marian Lican, în vîrstă de 48 ani, și tînărul Gabriel Alexandru Berbec, de 21 de ani. Revolta dintre cei trei s-a iscat în momentul în care unul dintre scandalagii a venit la sala de fitness să își conducă acasă soția, iar ceilalți doi au sărit imediat la bătaie.
După... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 17:17 (25182 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri impracticabile, localități izolate, școli închise

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că miercuri, 15 februarie 2012, orele 14,45, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
DJ102H între localitățile Reviga și Miloșești;
DJ203B între localitățile  Grindu și Gârbovi;
DJ402 între localitățile  Lilieci și Hagiești;
DJ313 între localitățile Axintele și Horia;
DJ 302 între localitățile  Dridu, Movilița și Drăgoești;
DJ 201 între localitățile Bordușelu și Piersica.
A fost deschis traficului rutier Drumul Național 2C între localitățile Slobozia și Tovărășia. Totodată, DN1D între localitățile Urziceni și Albești Paleologu, județul Prahova a fost deschis circulației... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 10:49 (15836 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Arestat pentru «furt calificat» și «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:25
(1879 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan pe străzile Sloboziei

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în flagrant un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:20
(1963 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Șofer fără permis al unui moped neînmatriculat

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au oprit, pentru control, un moped care circula pe raza comunei Perieți, al cărui conducător nu utiliza casca de protecție. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:15
(2132 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 96 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 10 martie 2020, 96 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:35
(3738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2076 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2445 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2902 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2249 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2477 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3875 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2027 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2290 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2488 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6068 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1643 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2803 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2925 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5631 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2540 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3643 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1869 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1686 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Viața are Prioritate!»

Miercuri, 4 martie a.c., în cadrul Campaniei de prevenire a accidentelor de circulație «Viața are Prioritate!» precum și a programelor de prevenire a criminalității, polițiștii din cadrul Compartimentul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:25
(3091 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:20
(2233 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...