Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Autoritățile pariază pe energia verde

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Consiliul Județean Ialomița va aproba azi, 18 ianuarie 2012, un proiect de hotărîre prin care se demarează construirea unui parc fotovoltaic de 0,5 MW la Giurgeni. Proiectul susținut de instituție este un răspuns la refuzul Ministerului Economiei de a aproba un proiect similar, demarat în anul 2009. Investiția este estimată la 800 mii de euro și va fi finalizată în 4 luni. Parcul de 0,5 MW va fi urmat de un altul, de 1,5 MW care va fi realizat în cadrul unui parteneriat public-privat.

Un proiect fără precedent
De cîțiva ani încoace, presa abundă de informații legate de intențiile autorităților județene de a realiza parcuri fotovoltaice finanțate din fonduri europene... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 09:32 (31811 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Mi-au nenorocit copilul!»

Scandal cu tentă sexuală la Urziceni

«Mi-au nenorocit copilul!»

Un posibil abuz sexual asupra unui copil de 12 ani revine în atenția opiniei publice după 8 luni de la consumarea lui. Potrivit părinților, ancheta Poliției trenează, iar autoritățile medicale ialomițene au refuzat pînă la sfîrșitul acestui an eliberarea unui certificat constatator. Mama copilului, Mihaela Măcelaru cere schimbarea ofițerilor care au anchetat cazul și pedepsirea medicului legist Maria Silaghi, «cea care timp de 6 luni de zile a tergiversat soluționarea cauzei!». Autorii posibiliului abuz sînt în continuare liberi...

Viol în plină zi, autoritățile întorc capul
Potrivit datelor furnizate de către ancheta preliminară, pe 28 mai 2011, Ionuț Măcelaru, la acel... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2012, 11:25 (19747 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se împart banii pentru primăriile din Ialomița pe criterii politice?

A început bătălia pentru buget

Se împart banii pentru primăriile din Ialomița pe criterii politice?

La nici două săptămîni de la debutul anului administrativ, cele 66 de administrații publice din Ialomița cer fonduri pentru continuarea investițiilor restante. Potrivit cifrelor oficiale, Consiliul Județean Ialomița are la dispoziție mai puțini bani decît anul trecut. Responsabilii instituției susțin că fondurile existente vor fi dirijate în funcție de prioritățile județene. Conform estimărilor oficiale, anul acesta bugetul județului este cu 10 la sută mai mic decît cel de anul trecut.

16 milioane pentru 66 de administrații
În urmă cu două săptămîni, primarii unităților adnimistrative din județ au fost convocați la Consiliul Județean Ialomița pentru «negocieri» legate... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2012, 11:11 (10252 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dreptate, ochii plînși cer să te vadă

Nici un pesedist ialomițean la mitingul de la București!

click pe poză

Miercuri, 18 ianuarie 2012, la Slobozia s-a desfășurat cel mai mare miting politic din ultimii 10 ani. În ciuda acestei demonstrații de forță impecabil organizate, joi, 19 ianuarie a.c., niciun membru al PSD Ialomița nu a participat la mitingul USL de la București.

Paradă de forță pentru electoratul local
Miercuri, 18 ianuarie 2012, după 4 zile în care PSD Ialomița a întreținut din umbră protestele din fața Prefecturii Ialomița, «Slobozia a fost scena celui mai mare miting politic din ultimii 10 ani» după cum au declarat-o chiar organizatorii. Peste 250 de membri PNL și peste 800 de membri PSD au mărșăluit animați de o rigidă disciplină de partid de la Stadionul «1 ... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:55 (52664 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Adevărata Revoluție a încetat. Protestele de partid continuă!

click pe poză

Așa cum a anunțat încă din ziua precedentă, miercuri, 18 ianuarie, USL Ialomița a organizat la Slobozia un miting de protest împotriva Guvernului Boc și a președintelui Băsescu. Mitingul s-a desfășurat pe bulevardul principal, Matei Basarab, de la Stadionul «1 Mai» și pînă în Piața Revoluției. La manifestare au participat peste 1000 de membri de partid și simpatizanți ai USL, atît din Slobozia, cît și din localitățile rurale din județ.
În ciuda îndemnurilor manifestanților («Nu stați la balcoane/Că murim de foame») locuitorii municipiului Slobozia, surprinși pe stradă de marșul USL, nu s-au alăturat acestuia. Printre protestatari s-au numărat liderii PSD și PNL locali, dar și primarii comunelor... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2012, 19:50 (43372 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul Teculescu acuză USL de «instigare la revoltă»

Ialomița: Prefectul Teculescu acuză USL de «instigare la revoltă»

Ultima Oră: PSD a solicitat autorizarea unui miting pentru miercuri, 18 ianuarie 2012, acțiune la care se preconizează participarea a 1000 de oameni. Mitingul se va desfășura la Slobozia, pe traseul Stadionul «1 Mai»-Piața Revoluției.

Marți, 17 ianuarie 2012, prefectul de Ialomița, Mădălin Teculescu a făcut primele declarații oficiale legate de protestele desfășurate timp de trei zile în Piața Revoluției. El a declarat că oamenii politici prezenți în Piață au organizat mitingul incitînd populația la revoltă. Singura persoană nominalizată de către prefectul Tecuelescu a fost președintele Autorității Teritoriale de Ordine Publică, Otilia Dumitru. Prefectul Teculescu a considerat inadmisibilă prezența acesteia la un miting neautorizat, ținînd cont de calitatea sa oficială. În privința probelor, prefectul Teculescu a declarat că lasă organele abilitate să se pronunțe, după finalizarea unei anchete în această privință: «Au cărat... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2012, 20:40 (46872 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Au cumpărat căței de rasă cu bancnote de 100 de dolari americani falsificate!

Ialomița: Au cumpărat căței de rasă cu bancnote de 100 de dolari americani falsificate!

Două persoane sînt suspectate că au achiziționat mai mulți cîini de rasă pe care i-au plătit cu bancnote de 100 de dolari americani contrafăcute. Poliția a fost sesizată joi, 12 ianuarie a.c., de un tînăr, de 31 ani, din Slobozia, despre faptul că a vîndut unor persoane trei pui de cîini de rasă, iar în schimbul lor a primit șapte bancnote de 100 de dolari americani despre care are suspiciuni că sînt false.
La nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost declanșată imediat o acțiune de căutare a celor două persoane, acestea fiind depistate la scurt timp într-un autoturism, pe raza orașului Căzănești. Acestea au fost identificate ca fiind o tînără, în vîrstă de 24 ani, din... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2012, 14:28 (11626 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Miting «spontan» cu repetiție

click pe poză

Mintingul «spontan» desfășurat sîmbătă, 14 ianuarie a.c., în fața Prefecturii Ialomița a fost reluat duminică, 15 ianuarie 2012, la orele 16,30. De două ori mai mulți decît în ziua precedentă, protestatarii prezenți duminică au părut mai bine organizați și mai sonori. Potrivit martorilor oculari ai evenimentului, printre noii veniți s-au numărat angajați ai Spitalului Județean, cărora li s-a promis o zi liberă pentru cele două ore de participare la manifestație. De asmenea, printre protestatari s-au numărat și angajați ai unor firme din mediul rural, convocați special în acest scop. Ca și în ziua precedentă, manifestanții au fost monitorizați atent de către Vasile Olaru, directorul Spitalului... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2012, 12:19 (57646 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ion Roată: Doi tineri ialomițeni, arestați pentru trafic și consum ilicit de droguri

Ion Roată: Doi tineri ialomițeni, arestați pentru trafic și consum ilicit de droguri

Doi tineri ialomițeni au ajuns după gratii după ce au fost depistați avînd asupra lor asupra lor cantitatea de 66,75 grame de canabis.
În dimineața zilei de 12 ianuarie a.c., cadre ale Serviciul de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița și ale Inspectoratului de Poliție ale Județului Ialomița, sub coordonarea procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița au efectuat o acțiune pe raza comunei Ion Roată, fiind efectuate 2 percheziții domiciliare, la locuințele a doi tineri, care fuseseră prinși în flagrant anterior, de către polițiștii ialomițeni, avînd asupra lor cantitatea de 66,75 grame cannabis.
Cinci persoane au fost conduse pentru cercetări la sediul DIICOT-Biroul Teritorial... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2012, 10:32 (9872 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a plătit obolul manipulării

Slobozia: Miting «spontan» orchestrat de USL

click pe poză

Anunțat pe sticla televizoarelor încă de vineri, 13 ianuarie 2012, mitingul pro-Arafat de la Slobozia a debutat a doua zi la orele 16,30, sub sigla USL Ialomița. În fața Prefecturii, circa 150 de oameni, monitorizați atent de liderii PSD și PNL, au scandat lozinci antiprezidențiale. Mai toți cei prezenți au fost oameni în vîrstă, clienți permanenți ai mitingurilor organizate de PSD Ialomița...

Oficial, îl susținem pe Arafat
Neofical însă, la chemarea la mitingul anunțat de posturile centrale de televiziune pentru vineri, 13 ianuarie a.c., singurii care au răspuns prezent au fost jandarmii. La nici 24 de ore, sîmbătă, la orele 16,30, mitingul spontan pro-Arafat a fost... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2012, 18:33 (57331 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul pierde primul război instituțional al anului

1-0 în meciul dintre Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului

Ialomița: Prefectul pierde primul război instituțional al anului

În luna octombrie a anului trecut un nou litigiu dintre Prefectură și Consiliul Județean făcea deliciul administrației locale și asigura front de lucru presei județene. La o lună și jumătate de la debutul acestui conflict, pe 4 ianuarie 2012, cele două instituții au fost anunțate oficial cu privire la soluția adoptată de Tribunalul Ialomița: 1-0 pentru Consiliul Județean!

Istoria unui conflict creat artificial
Pe 6 octombrie 2011, Prefectura a acționat în instanță administrația județeană acuzînd-o că refuză să respecte articolul 22 din Legea 50 privind autorizarea lucrărilor de construcții. Prefectul sesiza instanța cu privire la inexistența unui plan urbanistic zonal... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2012, 10:55 (16380 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Evaziune de 2,5 ori mai mare decât bugetul județului!

Oficial, în 2011 s-au furat 2500 de miliarde

Ialomița: Evaziune de 2,5 ori mai mare decît bugetul județului!

Oficial, Ialomița a avut în 2011 un buget de puțin peste 1000 miliarde lei vechi, adică 100,287 milioane lei noi. Tot oficial, evaziunea fiscală a depășit 2500 miliarde lei vechi, adică fix 255,293 milioane lei noi. Incredibil, dar mai mult decît adevărat...

Un comunicat de presă al Finanțelor bulversează
Anul 2011 va rămîne probabil în istoria Ialomiței drept unul dintre cei mai prolifici pentru evazioniști. Asta întrucît, după cum o consemnează chiar comunicatul de presă al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, valoarea evaziunii fiscale în Ialomița a depășit 2500 miliarde lei vechi. Adică, fix 255,293 milioane lei noi. O sumă fabuloasă, înregistrată chiar... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2012, 14:42 (11363 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Parcările cu plată disciplinează șoferii!

Cel puțin așa declară autoritățile locale

Slobozia: Parcările cu plată disciplinează șoferii!

În primăvara anului trecut, Primăria Slobozia își anunța intenția de a pune la dispoziția șoferilor din Slobozia 1500 de locuri de parcare cu plată. Valoarea anuală a unui astfel de loc de parcare se ridică la 100 de lei, iar proprietarul are dreptul de a folosi respectivul spațiu între orele 17,00 și 7,00 dimineața. La aproape un an de la demararea inițiativei, mai puțin de 500 de locuri au fost licitate, însă autoritățile se declară mulțumite și susțin că «șoferii slobozeni sînt mai disciplinați decît oricare alții...».

Licitații cu pași de melc
Demarate încă din vara anului trecut, licitațiile pentru locurile de parcare din Slobozia se derulează greu și ineficient... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2012, 18:37 (39718 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Alocări bugetare de 15 milioane lei pentru întreținerea drumurilor județene

Optimism administrativ sau «Planul de întreținere și intervenții pentru anul 2012»

Ialomița: Alocări bugetare de 15 milioane lei pentru întreținerea drumurilor județene

Consiliul Județean Ialomița a aprobat «Planul de întreținere și intervenții pentru anul 2012». Potrivit acestuia, SC Drumuri și Poduri ar putea dispune de aproximativ 15 milioane lei pentru asigurarea lucrărilor de întreținere a drumurilor județene din Ialomița pe parcursul anului în curs. Suma este considerată una optimistă, în condițiile în care instituția și-a propus reabilitarea a aproape 70 de kilometri de artere de circulație județene pînă la alegerile din toamna acestui an...

Bani mai mulți pe hîrtie
La sfîrșitul anului trecut, pe 28 decembrie 2011, plenul Consiliului Județean Ialomița a aprobat alocarea unei sume de 14,9 milioane lei pentru asigurarea lucrărilor... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2012, 18:18 (20325 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șapte pentru Crucea de la Fetești

click pe poză

După concursurile destinate cailor, cei mai curajoși dintre feteșteni au înfruntat ploaia și apa rece pentru a prinde Crucea de Bobotează. Nu mai puțin de șapte tineri, mulți dintre ei «veterani» ai competiției, s-au întrecut înfruntînd apele Borcei pentru a prinde Crucea de Lemn aruncată de preoți. Ea a fost adusă la mal de către Florin Martinescu, în vîrstă de 24 de ani. El se află la a doua tentativă de acest gen și crede că a avut noroc: «Am participat și anul trecut, dar n-a fost să fie. Acum am fost mai orientat. M-am așezat mai bine. Sînt bucuros, cum să nu?! O să o păstrez toată viața, că nu se știe cînd mai am parte de așa noroc...». Tradiția spune că cel care prinde Crucea de Bobotează... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2012, 19:00 (13412 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Boboteaza Cailor» de la Fetești

click pe poză

Vineri, 6 ianuarie 2012, ialomițenii au serbat și ei Boboteaza. Potrivit tradiției, zeci de mii de credincioși au participat la slujba care cinstește Botezul Domnului în apa Iordanului, au dus acasă apă sfințită și s-au bucurat de tradiționalul Botez al Cailor. Cea mai mare comunitate care respectă această tradiție este cea de la Fetești, acolo unde sînt înregistrate peste 100 de atelaje. La «Boboteaza Cailor» de la Fetești au participat peste 30 de cai, majoritatea lipițani. Pe lîngă parada și concursurile care au marcat momentul, feteștenii au participat și la tradiționala aruncare a crucii în apele Borcei...

Tradiție și paradă
Comunitatea căruțașilor din Fetești este... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2012, 18:40 (18107 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fetiță de nouă luni din Rași, bătută cu bestialitate

Fetiță de nouă luni din Rași, bătută cu bestialitate

UPDATE: Poliția anchetează cazul fetiței

O fetiță de doar nouă luni, din Rași, a fost bătută cu bestialitate, probabil chiar de părinții săi. Pentru fetița de doar nouă luni, Florina I., părinții au sunat la 112 joi seara, 5 ianuarie 2011, invocînd că «se simte rău și are vărsături». Ajuns la fața locului, echipajul Ambulanței a fost îngrozit, fetița prezentînd semne evidente de maltratare fizică. «Copilul era vînăt de bătaie, diagnosticul nostru fiind de „politraumatism prin agresiune domestică“» au precizat medicii de la Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Județean Slobozia, locație unde a fost transportată de urgență fetița. În prezent, copila a fost transferată la Spitalul Clinic de Urgență «Bagdasar-Arseni» din București.
... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2012, 13:23 (8782 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

SRI a filat relația economică InterAgro-Amonil

Combinatul Chimic din Slobozia, victimă în războiul gazelor naturale ieftine

SRI a filat relația economică InterAgro-Amonil

Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-DIICOT a făcut public un comunicat de presă prin care anunța începerea urmăririi penale în ceea ce privește funcționari publici cu funcții de conducere din cadrul SNGN Romgaz SA, ai Ministerului Economiei, Comerțului și Mediului de Afaceri, ai Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei-ANRE precum și reprezentanți ai InterAgro. Pentru a rezuma, funcționarii din comunicatul DIICOT ar fi favorizat InterAgro la obținerea de gaze naturale ieftine, subminînd economia națională. Între InterAgro și Combinatul Chimic Amonil din Slobozia s-a parafat la începutul lunii noiembrie 2009 un contract de furnizare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2012, 09:55 (24326 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

A vrut să trimită bani falși unui prieten de la Oficiul Poștal Urziceni!

Un tînăr sucevean din Rădăuți a încercat să plaseze bancnote false în Ialomița

A vrut să trimită bani falși unui prieten de la Oficiul Poștal Urziceni!

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița au întocmit pe numele unui tînăr, de 23 ani, din municipiul Rădăuți-Suceava, un dosar penal sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de plasare de monedă falsă.
Tînărul s-a prezentat marți, 3 ianuarie a.c., la Oficiul Poștal Urziceni și a dorit să trimită suma de 10000 lei unui prieten. Cu ocazia numărării bancnotelor, oficiantul a observat că două dintre acestea, în cupiură de 100 lei, par a fi false și au aceeași serie. Suspectul a declarat anchetatorilor că suma de bani provenea de la o persoană din București, căruia i-a vîndut mai multe produse agroalimentare.
Cele două bancnote în cupiură de 100 lei au fost ridicate... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2012, 07:03 (14239 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Gafele anului 2011 în politica locală

Ialomița: Gafele anului 2011 în politica locală

Știm! Nu putem vorbi de o viață publică fără politică. Însă politica locală nu există... Ea e doar o reflexie strîmbă a ordinelor transmise de la Centru, indiferent de partid, executant sau situație. Dar chiar așa fiind, politica locală afectează rutina comunității, deciziile electorale și, dacă nu spunem vorbe mari, chiar și viitorul nostru. În aceste condiții, un top al gafelor contabilizate de către presa locală în ultimul an nu e doar un demers legitim, ci unul necesar. Pentru că, veți fi aflat deja, 2012 e an electoral și, chiar dacă nu știm pe cine, de ales, trebuie să alegem pe cineva.

Fidelul lui Geoană
Despre Silvian Ciupercă am scris anul acesta atît de mult... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2012, 14:11 (14143 vizualizări - 7 comentarii)

28 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5906 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, peste 100 de amenzi aplicate

Peste 100 de sancțiuni contravenționale au fost  aplicate, în ultimele 24 de ore, de polițiști și polițiști locali, împreună cu reprezentanți ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:35
(4603 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7978, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 15:35
(1847 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de informare privind primirea Cererilor Unice de Plată în anului 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 15 februarie 2021, demarează Campania de informare a fermierilor cu privire la primirea Cererilor Unice de Plată în anului ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:40
(7299 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:20
(1480 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Haine contrafăcute, confiscate

Vineri, 12 februarie a.c., în cadrul unei acțiuni pe linia combaterii faptelor de comerț ilicite, polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au depistat un operator ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:10
(3013 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15000 de lei

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, în cursul zilei de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:05
(1868 vizualizări - 0 comentarii)


DGASPC Ialomița: Sprijin pentru tinerii romi din județ

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în parteneriat cu DGASPC Arad, DGASPC Buzău și DGASPC Mureș, implementează un proiect ce are drept scop creșterea șanselor de incluziune ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:55
(5595 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7945, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:30
(2459 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Cegani, dispărută

Femeie din Cegani, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, în vârstă de 32 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din localitatea Cegani într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:10
(2444 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează concursuri pentru ocuparea a 3 posturi de posturi de ofițer din sursă externă, în cadrul Biroului Protecția Animalelor. Posturile vacante scoase ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:05
(4851 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7929, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2021, 15:35
(2052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bărbat împușcat accidental la o partidă de vânătoare organizată ilegal

Polițiștii și procurorii din Feteși fac cercetări în urma unui incident petrecut în seara zilei de vineri, 12 februarie a.c., într-o pădure aflată pe malul drept al fluviului Dunărea, în zona localității ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:30
(6255 vizualizări - 10 comentarii)


Balaciu: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani, domiciliat în localitatea Balaciu, a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat în stare gravă la spital, fiind victima unui accident rutier. Copilul a fost lovit de mașina condusă ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:00
(2991 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7909, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 16:20
(1377 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Accident rutier în zona orașului Țăndărei, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie 2021. Un camion care transporta 22 tone de cherestea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului care leagă orașul ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 16:20
(6758 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

O bătrână de 86 de ani din Țăndărei a fost transportată de urgență la spital în stare de inconștiență, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie a.c., după ce s-a intoxicat cu fumul degajat de un frigider ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:45
(2248 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7902, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:15
(2654 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Procurorii DIICOT și polițiștii ialomițeni au efectuat miercuri, 10 februarie a.c., două percheziții la domiciilile unor suspecți anchetați într-un dosar privind fapte de «trafic de persoane» și «trafic ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 17:30
(4962 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă

Miercuri, 10 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 16:00
(1189 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Un bărbat de 34 de ani a intrat în atenția polițiștilor după ce a fost depistat comercializând pește fără documente legale. Miercuri, 10 februarie a.c., acesta a fost oprit în trafic pe raza orașului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:30
(2520 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7886, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:15
(1984 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege cariera de pompier!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat în cadrul Școlii de Subofițeri de Pompieri și ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 14:30
(3298 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Manasia, reținut pentru «furt calificat»

Un tânăr în vârstă de 21 de ani, bănuit de comiterea unei infracțiuni de «furt calificat» în luna ianuarie a.c., a fost reținut de polițiștii ialomițeni în cadrul unei acțiuni în sistem integrat. Forțele ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:50
(1537 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7871, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:25
(2140 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată întreruptă de polițiști

Luni, 8 februarie 2021, polițiștii orașului Căzănești s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că într-un imobil din oraș se desfășoară o petrecere privată, fără respectarea măsurilor de protecție sanitară ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:45
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


Doi călărășeni, identificați și arestați la Slobozia

Doi bărbați din județul Călărași, în vârstă de 58 și 36 de ani, domiciliați în Oltenița și Dragalina, care se sustrăgeau unor pedepse privative de libertate au fost identificați de polițiști și încarcerați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:40
(2265 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Urziceni: Biciclist rănit într-un accident rutier

Un bărbat de 60 de ani a fost rănit în ziua de marți, 9 februarie a.c., în urma unui accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni. Din primele informații, acesta a fost lovit de mașina condusă de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:35
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la faptul că joi, 25 februarie 2021, este data limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: formularele 100, 101, 10 ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:30
(9454 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AJFP Ialomița


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...