Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Subminarea economiei naționale, cu ajutorul funcționarilor SNGN Romgaz SA, ai Ministerului Economiei, Comerțului și Mediului de Afaceri, ai Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei-ANRE nu este singura infracțiune reținută în sarcina magnatului Ioan Niculae. Săptămîna precedentă, Direcția Națională Anticorupție a dispus trimiterea omului de afaceri în judecată. Acțiunea s-a petrecut după ce procurorii DNA au reușit să stabilească relațiile mafiote dintre marcanți membri ai Partidului Social Democrat și omul de afaceri. Evident, relația de «concubinaj» avea drept scop numirea în funcții de conducere în cadrul unor importante instituții publice a unor indivizi ce urmau să-l favorizeze... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 16:51 (17241 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Autoritățile pariază pe energia verde

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Consiliul Județean Ialomița va aproba azi, 18 ianuarie 2012, un proiect de hotărîre prin care se demarează construirea unui parc fotovoltaic de 0,5 MW la Giurgeni. Proiectul susținut de instituție este un răspuns la refuzul Ministerului Economiei de a aproba un proiect similar, demarat în anul 2009. Investiția este estimată la 800 mii de euro și va fi finalizată în 4 luni. Parcul de 0,5 MW va fi urmat de un altul, de 1,5 MW care va fi realizat în cadrul unui parteneriat public-privat.

Un proiect fără precedent
De cîțiva ani încoace, presa abundă de informații legate de intențiile autorităților județene de a realiza parcuri fotovoltaice finanțate din fonduri europene... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 09:32 (31813 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Mi-au nenorocit copilul!»

Scandal cu tentă sexuală la Urziceni

«Mi-au nenorocit copilul!»

Un posibil abuz sexual asupra unui copil de 12 ani revine în atenția opiniei publice după 8 luni de la consumarea lui. Potrivit părinților, ancheta Poliției trenează, iar autoritățile medicale ialomițene au refuzat pînă la sfîrșitul acestui an eliberarea unui certificat constatator. Mama copilului, Mihaela Măcelaru cere schimbarea ofițerilor care au anchetat cazul și pedepsirea medicului legist Maria Silaghi, «cea care timp de 6 luni de zile a tergiversat soluționarea cauzei!». Autorii posibiliului abuz sînt în continuare liberi...

Viol în plină zi, autoritățile întorc capul
Potrivit datelor furnizate de către ancheta preliminară, pe 28 mai 2011, Ionuț Măcelaru, la acel... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2012, 11:25 (19747 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Se împart banii pentru primăriile din Ialomița pe criterii politice?

A început bătălia pentru buget

Se împart banii pentru primăriile din Ialomița pe criterii politice?

La nici două săptămîni de la debutul anului administrativ, cele 66 de administrații publice din Ialomița cer fonduri pentru continuarea investițiilor restante. Potrivit cifrelor oficiale, Consiliul Județean Ialomița are la dispoziție mai puțini bani decît anul trecut. Responsabilii instituției susțin că fondurile existente vor fi dirijate în funcție de prioritățile județene. Conform estimărilor oficiale, anul acesta bugetul județului este cu 10 la sută mai mic decît cel de anul trecut.

16 milioane pentru 66 de administrații
În urmă cu două săptămîni, primarii unităților adnimistrative din județ au fost convocați la Consiliul Județean Ialomița pentru «negocieri» legate... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2012, 11:11 (10253 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dreptate, ochii plînși cer să te vadă

Nici un pesedist ialomițean la mitingul de la București!

click pe poză

Miercuri, 18 ianuarie 2012, la Slobozia s-a desfășurat cel mai mare miting politic din ultimii 10 ani. În ciuda acestei demonstrații de forță impecabil organizate, joi, 19 ianuarie a.c., niciun membru al PSD Ialomița nu a participat la mitingul USL de la București.

Paradă de forță pentru electoratul local
Miercuri, 18 ianuarie 2012, după 4 zile în care PSD Ialomița a întreținut din umbră protestele din fața Prefecturii Ialomița, «Slobozia a fost scena celui mai mare miting politic din ultimii 10 ani» după cum au declarat-o chiar organizatorii. Peste 250 de membri PNL și peste 800 de membri PSD au mărșăluit animați de o rigidă disciplină de partid de la Stadionul «1 ... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:55 (52682 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Adevărata Revoluție a încetat. Protestele de partid continuă!

click pe poză

Așa cum a anunțat încă din ziua precedentă, miercuri, 18 ianuarie, USL Ialomița a organizat la Slobozia un miting de protest împotriva Guvernului Boc și a președintelui Băsescu. Mitingul s-a desfășurat pe bulevardul principal, Matei Basarab, de la Stadionul «1 Mai» și pînă în Piața Revoluției. La manifestare au participat peste 1000 de membri de partid și simpatizanți ai USL, atît din Slobozia, cît și din localitățile rurale din județ.
În ciuda îndemnurilor manifestanților («Nu stați la balcoane/Că murim de foame») locuitorii municipiului Slobozia, surprinși pe stradă de marșul USL, nu s-au alăturat acestuia. Printre protestatari s-au numărat liderii PSD și PNL locali, dar și primarii comunelor... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2012, 19:50 (43373 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul Teculescu acuză USL de «instigare la revoltă»

Ialomița: Prefectul Teculescu acuză USL de «instigare la revoltă»

Ultima Oră: PSD a solicitat autorizarea unui miting pentru miercuri, 18 ianuarie 2012, acțiune la care se preconizează participarea a 1000 de oameni. Mitingul se va desfășura la Slobozia, pe traseul Stadionul «1 Mai»-Piața Revoluției.

Marți, 17 ianuarie 2012, prefectul de Ialomița, Mădălin Teculescu a făcut primele declarații oficiale legate de protestele desfășurate timp de trei zile în Piața Revoluției. El a declarat că oamenii politici prezenți în Piață au organizat mitingul incitînd populația la revoltă. Singura persoană nominalizată de către prefectul Tecuelescu a fost președintele Autorității Teritoriale de Ordine Publică, Otilia Dumitru. Prefectul Teculescu a considerat inadmisibilă prezența acesteia la un miting neautorizat, ținînd cont de calitatea sa oficială. În privința probelor, prefectul Teculescu a declarat că lasă organele abilitate să se pronunțe, după finalizarea unei anchete în această privință: «Au cărat... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2012, 20:40 (46873 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Au cumpărat căței de rasă cu bancnote de 100 de dolari americani falsificate!

Ialomița: Au cumpărat căței de rasă cu bancnote de 100 de dolari americani falsificate!

Două persoane sînt suspectate că au achiziționat mai mulți cîini de rasă pe care i-au plătit cu bancnote de 100 de dolari americani contrafăcute. Poliția a fost sesizată joi, 12 ianuarie a.c., de un tînăr, de 31 ani, din Slobozia, despre faptul că a vîndut unor persoane trei pui de cîini de rasă, iar în schimbul lor a primit șapte bancnote de 100 de dolari americani despre care are suspiciuni că sînt false.
La nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost declanșată imediat o acțiune de căutare a celor două persoane, acestea fiind depistate la scurt timp într-un autoturism, pe raza orașului Căzănești. Acestea au fost identificate ca fiind o tînără, în vîrstă de 24 ani, din... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2012, 14:28 (11627 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Miting «spontan» cu repetiție

click pe poză

Mintingul «spontan» desfășurat sîmbătă, 14 ianuarie a.c., în fața Prefecturii Ialomița a fost reluat duminică, 15 ianuarie 2012, la orele 16,30. De două ori mai mulți decît în ziua precedentă, protestatarii prezenți duminică au părut mai bine organizați și mai sonori. Potrivit martorilor oculari ai evenimentului, printre noii veniți s-au numărat angajați ai Spitalului Județean, cărora li s-a promis o zi liberă pentru cele două ore de participare la manifestație. De asmenea, printre protestatari s-au numărat și angajați ai unor firme din mediul rural, convocați special în acest scop. Ca și în ziua precedentă, manifestanții au fost monitorizați atent de către Vasile Olaru, directorul Spitalului... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2012, 12:19 (57646 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ion Roată: Doi tineri ialomițeni, arestați pentru trafic și consum ilicit de droguri

Ion Roată: Doi tineri ialomițeni, arestați pentru trafic și consum ilicit de droguri

Doi tineri ialomițeni au ajuns după gratii după ce au fost depistați avînd asupra lor asupra lor cantitatea de 66,75 grame de canabis.
În dimineața zilei de 12 ianuarie a.c., cadre ale Serviciul de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița și ale Inspectoratului de Poliție ale Județului Ialomița, sub coordonarea procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița au efectuat o acțiune pe raza comunei Ion Roată, fiind efectuate 2 percheziții domiciliare, la locuințele a doi tineri, care fuseseră prinși în flagrant anterior, de către polițiștii ialomițeni, avînd asupra lor cantitatea de 66,75 grame cannabis.
Cinci persoane au fost conduse pentru cercetări la sediul DIICOT-Biroul Teritorial... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2012, 10:32 (9873 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a plătit obolul manipulării

Slobozia: Miting «spontan» orchestrat de USL

click pe poză

Anunțat pe sticla televizoarelor încă de vineri, 13 ianuarie 2012, mitingul pro-Arafat de la Slobozia a debutat a doua zi la orele 16,30, sub sigla USL Ialomița. În fața Prefecturii, circa 150 de oameni, monitorizați atent de liderii PSD și PNL, au scandat lozinci antiprezidențiale. Mai toți cei prezenți au fost oameni în vîrstă, clienți permanenți ai mitingurilor organizate de PSD Ialomița...

Oficial, îl susținem pe Arafat
Neofical însă, la chemarea la mitingul anunțat de posturile centrale de televiziune pentru vineri, 13 ianuarie a.c., singurii care au răspuns prezent au fost jandarmii. La nici 24 de ore, sîmbătă, la orele 16,30, mitingul spontan pro-Arafat a fost... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2012, 18:33 (57331 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul pierde primul război instituțional al anului

1-0 în meciul dintre Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului

Ialomița: Prefectul pierde primul război instituțional al anului

În luna octombrie a anului trecut un nou litigiu dintre Prefectură și Consiliul Județean făcea deliciul administrației locale și asigura front de lucru presei județene. La o lună și jumătate de la debutul acestui conflict, pe 4 ianuarie 2012, cele două instituții au fost anunțate oficial cu privire la soluția adoptată de Tribunalul Ialomița: 1-0 pentru Consiliul Județean!

Istoria unui conflict creat artificial
Pe 6 octombrie 2011, Prefectura a acționat în instanță administrația județeană acuzînd-o că refuză să respecte articolul 22 din Legea 50 privind autorizarea lucrărilor de construcții. Prefectul sesiza instanța cu privire la inexistența unui plan urbanistic zonal... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2012, 10:55 (16381 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Evaziune de 2,5 ori mai mare decât bugetul județului!

Oficial, în 2011 s-au furat 2500 de miliarde

Ialomița: Evaziune de 2,5 ori mai mare decît bugetul județului!

Oficial, Ialomița a avut în 2011 un buget de puțin peste 1000 miliarde lei vechi, adică 100,287 milioane lei noi. Tot oficial, evaziunea fiscală a depășit 2500 miliarde lei vechi, adică fix 255,293 milioane lei noi. Incredibil, dar mai mult decît adevărat...

Un comunicat de presă al Finanțelor bulversează
Anul 2011 va rămîne probabil în istoria Ialomiței drept unul dintre cei mai prolifici pentru evazioniști. Asta întrucît, după cum o consemnează chiar comunicatul de presă al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, valoarea evaziunii fiscale în Ialomița a depășit 2500 miliarde lei vechi. Adică, fix 255,293 milioane lei noi. O sumă fabuloasă, înregistrată chiar... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2012, 14:42 (11363 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Parcările cu plată disciplinează șoferii!

Cel puțin așa declară autoritățile locale

Slobozia: Parcările cu plată disciplinează șoferii!

În primăvara anului trecut, Primăria Slobozia își anunța intenția de a pune la dispoziția șoferilor din Slobozia 1500 de locuri de parcare cu plată. Valoarea anuală a unui astfel de loc de parcare se ridică la 100 de lei, iar proprietarul are dreptul de a folosi respectivul spațiu între orele 17,00 și 7,00 dimineața. La aproape un an de la demararea inițiativei, mai puțin de 500 de locuri au fost licitate, însă autoritățile se declară mulțumite și susțin că «șoferii slobozeni sînt mai disciplinați decît oricare alții...».

Licitații cu pași de melc
Demarate încă din vara anului trecut, licitațiile pentru locurile de parcare din Slobozia se derulează greu și ineficient... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2012, 18:37 (39719 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Alocări bugetare de 15 milioane lei pentru întreținerea drumurilor județene

Optimism administrativ sau «Planul de întreținere și intervenții pentru anul 2012»

Ialomița: Alocări bugetare de 15 milioane lei pentru întreținerea drumurilor județene

Consiliul Județean Ialomița a aprobat «Planul de întreținere și intervenții pentru anul 2012». Potrivit acestuia, SC Drumuri și Poduri ar putea dispune de aproximativ 15 milioane lei pentru asigurarea lucrărilor de întreținere a drumurilor județene din Ialomița pe parcursul anului în curs. Suma este considerată una optimistă, în condițiile în care instituția și-a propus reabilitarea a aproape 70 de kilometri de artere de circulație județene pînă la alegerile din toamna acestui an...

Bani mai mulți pe hîrtie
La sfîrșitul anului trecut, pe 28 decembrie 2011, plenul Consiliului Județean Ialomița a aprobat alocarea unei sume de 14,9 milioane lei pentru asigurarea lucrărilor... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2012, 18:18 (20325 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șapte pentru Crucea de la Fetești

click pe poză

După concursurile destinate cailor, cei mai curajoși dintre feteșteni au înfruntat ploaia și apa rece pentru a prinde Crucea de Bobotează. Nu mai puțin de șapte tineri, mulți dintre ei «veterani» ai competiției, s-au întrecut înfruntînd apele Borcei pentru a prinde Crucea de Lemn aruncată de preoți. Ea a fost adusă la mal de către Florin Martinescu, în vîrstă de 24 de ani. El se află la a doua tentativă de acest gen și crede că a avut noroc: «Am participat și anul trecut, dar n-a fost să fie. Acum am fost mai orientat. M-am așezat mai bine. Sînt bucuros, cum să nu?! O să o păstrez toată viața, că nu se știe cînd mai am parte de așa noroc...». Tradiția spune că cel care prinde Crucea de Bobotează... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2012, 19:00 (13412 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Boboteaza Cailor» de la Fetești

click pe poză

Vineri, 6 ianuarie 2012, ialomițenii au serbat și ei Boboteaza. Potrivit tradiției, zeci de mii de credincioși au participat la slujba care cinstește Botezul Domnului în apa Iordanului, au dus acasă apă sfințită și s-au bucurat de tradiționalul Botez al Cailor. Cea mai mare comunitate care respectă această tradiție este cea de la Fetești, acolo unde sînt înregistrate peste 100 de atelaje. La «Boboteaza Cailor» de la Fetești au participat peste 30 de cai, majoritatea lipițani. Pe lîngă parada și concursurile care au marcat momentul, feteștenii au participat și la tradiționala aruncare a crucii în apele Borcei...

Tradiție și paradă
Comunitatea căruțașilor din Fetești este... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2012, 18:40 (18107 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fetiță de nouă luni din Rași, bătută cu bestialitate

Fetiță de nouă luni din Rași, bătută cu bestialitate

UPDATE: Poliția anchetează cazul fetiței

O fetiță de doar nouă luni, din Rași, a fost bătută cu bestialitate, probabil chiar de părinții săi. Pentru fetița de doar nouă luni, Florina I., părinții au sunat la 112 joi seara, 5 ianuarie 2011, invocînd că «se simte rău și are vărsături». Ajuns la fața locului, echipajul Ambulanței a fost îngrozit, fetița prezentînd semne evidente de maltratare fizică. «Copilul era vînăt de bătaie, diagnosticul nostru fiind de „politraumatism prin agresiune domestică“» au precizat medicii de la Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Județean Slobozia, locație unde a fost transportată de urgență fetița. În prezent, copila a fost transferată la Spitalul Clinic de Urgență «Bagdasar-Arseni» din București.
... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2012, 13:23 (8782 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

SRI a filat relația economică InterAgro-Amonil

Combinatul Chimic din Slobozia, victimă în războiul gazelor naturale ieftine

SRI a filat relația economică InterAgro-Amonil

Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-DIICOT a făcut public un comunicat de presă prin care anunța începerea urmăririi penale în ceea ce privește funcționari publici cu funcții de conducere din cadrul SNGN Romgaz SA, ai Ministerului Economiei, Comerțului și Mediului de Afaceri, ai Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei-ANRE precum și reprezentanți ai InterAgro. Pentru a rezuma, funcționarii din comunicatul DIICOT ar fi favorizat InterAgro la obținerea de gaze naturale ieftine, subminînd economia națională. Între InterAgro și Combinatul Chimic Amonil din Slobozia s-a parafat la începutul lunii noiembrie 2009 un contract de furnizare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2012, 09:55 (24329 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

A vrut să trimită bani falși unui prieten de la Oficiul Poștal Urziceni!

Un tînăr sucevean din Rădăuți a încercat să plaseze bancnote false în Ialomița

A vrut să trimită bani falși unui prieten de la Oficiul Poștal Urziceni!

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița au întocmit pe numele unui tînăr, de 23 ani, din municipiul Rădăuți-Suceava, un dosar penal sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de plasare de monedă falsă.
Tînărul s-a prezentat marți, 3 ianuarie a.c., la Oficiul Poștal Urziceni și a dorit să trimită suma de 10000 lei unui prieten. Cu ocazia numărării bancnotelor, oficiantul a observat că două dintre acestea, în cupiură de 100 lei, par a fi false și au aceeași serie. Suspectul a declarat anchetatorilor că suma de bani provenea de la o persoană din București, căruia i-a vîndut mai multe produse agroalimentare.
Cele două bancnote în cupiură de 100 lei au fost ridicate... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2012, 07:03 (14242 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
254 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Amplasarea radarelor

Ialomița: Amplasarea radarelor

Continuînd seria de acțiuni pentru prevenirea accidentelor în trafic, polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere de circulație din județeț. Astfel, în ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:46
(11843 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: radar Ialomița


Andrășești: Hoți prinși de polițiști

Polițiștii ialomițeni avertizează din nou asupra apariției unor hoți care pătrund în locuințe sau curțile oamenilor. În acest sens, miercuri, 25 ianuarie, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 23 de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:40
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități preventive cu elevii de la Liceul de Artă

În perioada 25-28 ianuarie, polițiștii ialomițeni s-au întîlnit cu elevii Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, polițiștii vorbind elevilor despre prevenirea implicării acestora în acte de delicvență ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:37
(8133 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși la furat de motorină într-o benzinărie

Colaborarea Poliției Locale Slobozia cu Biroul de Poliție Rutieră, inițiată de conducerea IPJ Ialomița și Poliția Locală Slobozia, începe să dea rezultate. O demonstrează acțiunea din noaptea trecută în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:13
(7408 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


APIA: Adeverințe eliberate pentru accesare de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-«Sprijin pentru zona montană defavorizată», 212-«Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:04
(10520 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Așa cum și-a obișnuit electoratul în ultimul timp, deputatul PNL Cristina Pocora cere din nou demisia unui ministru. De această dată a venit rîndul ministrului Afacerilor Externe, Teodor Bacnschi, persoana ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2011, 08:34
(10574 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7429 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10794 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11465 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9078 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10515 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10204 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(15930 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8590 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10961 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13351 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(9928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11148 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8688 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(9982 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Tînăr și Diferit», proiect pentru 20 de tineri

Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială, în parteneriat cu Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, organizează în perioada 21-23 ianuarie 2011 la Bușteni atelierul educațional «Tînăr ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:56
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlnire cu angajatorii pe tema depunerii online a declarațiilor

Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că joi, 27 ianuarie 2011, ora 10.00, în sala de ședințe a DGFP Ialomița, se va desfășura o instruire a angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:47
(9260 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Potrivit unul studiu realizat de «L’Automobile Magazine»-Franța, referitor la rechemările în service ale principalelor mărci auto, Hyundai se poziționează pe prima poziție, avînd cele mai puține rechemări ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:36
(7943 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...