Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Brazii, comuna unde legea e contra cost

Nela Sandu, secretarul care țepuiește bătrînii satului

Brazii este o comună la capătul județului unde niciodată nu se întîmplă nimic. Oamenii sînt bătrîni, bolnavi, iar administrația locală lipsită de fonduri pentru a le îmbunătăți traiul zilnic. Doar Nela animă viața de zi cu zi a localnicilor...
Se numește Nela Sandu și este secretarul comunei Brazii. De ceva vreme încoace, pe lîngă atribuțiile administrative, Nela și-a găsit o nouă ocupație. «Milostivă» din fire, Nela rezolvă orice. De la succesiuni pe genunchi, pînă la titluri de proprietate pe piept. La cap nu a ajuns încă, căci deh!, fiecare după posibilități. Oamenii vin la Primărie, iar Nela le sare-n în ajutor. În ajutorul contra cost, evident, căci dincolo de ușa Primăriei e criză, iar... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2011, 13:15 (11149 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Noul împrumut de 500 de miliarde, suspendat până la noi ordine

Lovitură de teatru în Consiliul Local Slobozia

Noul împrumut de 500 de miliarde, suspendat pînă la noi ordine

Consiliul Local Slobozia s-a reunit pentru a supune aprobării proiectul de hotărîre avansat de către primarul Gabi Ionașcu. Spre surprinderea consilierilor prezenți însă, proiectul privind aprobarea împrumutului a fost retras de pe ordinea de zi sub pretextul că documentația nu este finalizată.

Ionașcu, obligat să dea înapoi
Așteptată timp de o săptămînă, ședința de Consiliu Local de luni, 27 iunie, s-a dovedit a fi o dezamăgire pentru consilierii prezenți. Înainde de dezbaterea proiectelor aflate pe ordinea de zi a ședinței, viceprimarul Valentin Băcanu, locțiitorul primarului Gabi Ionașcu (n. red.: aflat în concediu) a anunțat că proiectul privind aprobarea împrumutului... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2011, 17:44 (11872 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Craterele din Slobozia vor fi astupate cu 2400 tone de asfalt

Administrația locală se pregătește de alegeri

Craterele din Slobozia vor fi astupate cu 2400 tone de asfalt

În timp ce pe arterele principale de circulație se sapă șanțuri pentru modernizarea rețelei de apă, pe străzile limitrofe a început programul de asfaltare. Deocamdată, susțin autoritățile locale, se repară stratul de asfalt de pe străzile devenite impracticabile în zona Gării. Imediat după finalizarea acestor lucrări, va urma zona de nord a orașului, iar pînă în toamnă toate străzile afectate de lucrările la rețeaua de apă vor fi refăcute.

Asfalt proaspăt avem! Asfalt proaspăt avem!
Joi, la prima oră a zilei, într-o intersecție a cartierului de case din imediata vecinătate a Gării, o echipă de lucrători din cadrul DADP întinde de zor un strat fierbinte de asfalt. E prima... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2011, 09:02 (10197 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Peter Tagge, directorul general Expur, cercetat penal!

Peter Tagge, directorul general Expur, cercetat penal!

Directorul general Expur, Peter Tagge este cercetat penal, pentru refuzul de a pune în aplicare o hotărîre judecătorească. Ancheta aflată în lucru la Poliția Municipiului Urziceni cuprinde nu mai puțin de 47 de plîngeri penale formulate de salariați împotriva directorului Tagge.

Un scandal penal la Expur Urziceni
Conflictele între sindicatele angajaților și conducerea fabricii Expur SA sînt vechi, salariații veșnic nemulțumiți, iar conducerea mai indiferentă ca niciodată. Doar că scandalul salariaților Expur cu conducerea societății a ajuns să constituie un dosar penal, aflat în lucru la Serviciul de Investigații Criminale al Poliției Municipiului Urziceni.
Pe de... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2011, 09:57 (58269 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O slujbă pentru tatăl Alexandrei

O slujbă pentru tatăl Alexandrei

Alexandra are 12 ani și suferă de paralizie cerebrală. Nu a mers niciodată singură, nu s-a jucat niciodată cu copiii de seama ei și n-a cerut niciodată nimic de la nimeni. Poate de aceea societatea a abandonat-o, iar autoritățile o ignoră. Însă dacă vă opriți o secundă și o priviți, ochii Alexandrei vorbesc. Și spun că are nevoie de o slujbă pentru tatăl ei. O slujbă care să-i dea Alexandrei o șansă. Șansa de a trăi...

Doisprezece ani de gardă lîngă Alexandra
Pe mama Alexandrei o cheamă Cornelia Toader și este un munte de tristețe. După 12 ani de gardă neîntreruptă la căpătîiul copilului, nu mai are lacrimi. Doar povești cu Alexandra și speranța că, într-o bună zi,... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2011, 09:51 (10449 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu repetiție la BAC

Slobozia: La Colegiul Național «Mihai Viteazul» s-au încurcat subiectele la Informatică

După ce zilele trecute Comisia de Examinare din cadrul Liceului de Artă din Slobozia a încurcat subiectele pentru 16 dintre elevii clasei de matematică-informatică, greșeala se repetă la Colegiul Național «Mihai Viteazul». De această dată, Comisia a confundat subiectele examenului de informatică susținut de 35 de elevi absolvenți ai profilului Matematică-Informatică REAL, din cadrul Grupului Școlar «Alexandru Ioan Cuza». Imediat după sesizarea erorii, membrii Comisiei au dat vina pe... elevi!

Greșeală la indigo
Miercuri, 29 iunie, 16 elevi ai unei clase de matematică din cadrul Liceului de Artă din Slobozia au primit subiecte cu un grad de dificultate mai mic, dintr... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2011, 17:23 (47426 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ediția a 44-a: Festivalul «Trofeul Tinereții» de la Amara se va desfășura în perioada 6-7 august 2011

Ediția a 44-a: Festivalul «Trofeul Tinereții» de la Amara se va desfășura în perioada 6-7 august 2011

Festivalul de la Amara a ajuns la a 44-a ediție. Autoritățile locale au alocat 17 mii de euro pentru desfășurarea manifestărilor, lista vedetelor invitate nefiind încă definitivată. De reținut că Festivalul de la Amara se desfășoară neîntrerupt din anul 1967.

Un Festival de cursă foarte lungă
Autoritățile locale din Amara au anunțat startul pregătirilor pentru susținerea unei noi ediții a Festivalului de la Amara. Potrivit organizatorilor, ediția de anul acesta, cea de-a 44-a, va debuta pe 6 august 2011 la grădina-amfiteatru din Amara. Deși se află în plină perioadă de criză bugetară, autoritățile locale au alocat și anul acesta o sumă similară cu cea plătită anul trecut... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 15:20 (6721 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Adjunctul șefului de post de la Sinești reținut pentru luare de mită, cercetat în libertate prin decizia Tribunalului Ialomița

Miercuri, 29 iunie, Tribunalul Ialomița a respins propunerea de arestare preventivă a polițistului acuzat de luare de mită. Agentul s-a ales cu obigația de a nu părăsi localitatea, urmînd a se prezenta la Poliția Urziceni ori de cîte ori este necesar, conform programului de supraveghere. Judecătorii Tribunalului Ialomița s-au pronunțat, miercuri, 29 iunie: «Soluție: În baza art. 149 ind.1 alin. 9 Cod Procedură Penală respinge propunerea Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița privind arestarea preventivă a inculpatului David Stelu Marius. (...) Dispune față de inculpat măsura obligării de a nu părăsi țara pentru 29 zile, de la 29.06.2011 la 27.07.2011. (...) Pe durata măsurii obligării... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 12:17 (12469 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dr Filip amenință cu judecata Prefectura și Consiliul Județean!

Hospital Clinic devine calvarul autorităților

Dr Filip amenință cu judecata Prefectura și Consiliul Județean!

După ce la începutul săptămînii precedente dr Filip a reușit performanța de a intra cu forța în incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei, în urmă cu cîteva zile s-a consumat un nou episod din telenovela turnată în orașul primarului Vasile Sava. De această dată, pretențiile dr Filip au crescut, războiul documentelor mutîndu-se strategic la județ, acolo unde prefectul Teculescu este amenințat că va fi obligat să plătească 5 milioane de euro drept despăguburi! În cazul președintelui Consiliului Județean Ialomița, dr Filip a găsit de cuviință doar să aducă niscaiva jigniri gratuite și scrise, catalogîndu-l pe Ciupercă drept «un circar de modă veche»...

Hotărîrile Consiliului Local Țăndărei sînt ilegale... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 09:14 (10319 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA prinde rădăcini în Ialomița

Investiții de 17 milioane de euro la Țăndărei

RAJA prinde rădăcini în Ialomița

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Țăndărei, RAJA Constanța a inaugurat un nou sediu. Evenimentul a fost un prilej pentru a reitera intențiile operatorului regional în Ialomița, precum și investițiile aflate în derulare la nivelul orașului. Primarul Țăndăreiului, Vasile Sava a declarat că interesul dovedit de acest investitor în zonă confirmă potențialul economic al localității și a apreciat că populația este «satisfăcută» de calitatea serviciilor oferite.

La vremuri noi, sedii noi
Vineri, orele 12.00, la Țăndărei, RAJA Constanța a inaugurat un sediu modern, care să răspundă necesităților de dezvoltare ale localității. Noul sediu, poziționat central, a fost inaugurat... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 12:36 (11995 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dytras, groparul unei stații de epurare de 4,5 milioane de euro

Autoritățile locale din Slobozia se fac că nu văd

Dytras, groparul unei stații de epurare de 4,5 milioane de euro

În anul de grație 2007, pe 20 decembrie, Consiliul local Slobozia aproba atribuirea unui contract de modernizare a stației de epurare de la Slobozia către firma spaniolă Dytras. Valoarea de execuție a contractului, derulat prin Administrația Națională a Fondului de Mediu și Cosiliul Local Slobozia, se ridică la circa 4,5 milioane de euro. De atunci au trecut 4 ani și un termen scadent, la 1 iunie, iar stația de epurare municipală continuă să fie nefuncțională. Mai mult decît atît, susțin surse apropiate investiției, prin cofragul de beton care înconjoară bazinele, se infiltrează apa. Iar pentru ca imaginea viitorului dezastru să fie completă, reamintim că, la acest moment, pentru neconformarea... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 06:02 (13041 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Adjunctul șefului de post de la Sinești, reținut pentru luare de mită

Adjunctul șefului de post de la Sinești, agentul de poliție David Stelu a fost reținut, marți, 27 iunie, pentru luare de mită. Polițistul este acuzat de faptul că a perceput diverse sume de bani pentru a închide ochii la infracțiunile din traficul rutier. Agentul își desfășura serviciul în zona pădurii Sinești, unde primea deseori bani de la cetățeni pentru greșelile comise în trafic. Dosarul polițistului cuprinde mai multe plîngeri ale șoferilor care au recunoscut că au dat bani în repetate rînduri agentului de poliție.
Ultima dintre sesizări a fost primită duminică, 26 iunie, cînd un cetățean s-a plîns ofițerilor DGA despre faptul că în urmă cu puțin timp oferise agentului David Stelu o bancnotă... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2011, 15:35 (11312 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un Centru de nota 10+

La Slobozia, pentru copiii autiști

Un Centru de nota 10+

Centrul «Ajutați-ne să înțelegem lumea» din Slobozia a ajuns la maturitate. După doi ani de ucenicie, angajații și voluntarii Centrului pot oferi copiilor autiști din județul Ialomița un cadrul profesional pentru aplicarea terapiilor necesare reintegrării lor în societate. Această reușită este posibilă grație cursurilor susținute de către profesorul Tudor Mitasov, unul dintre cei mai renumiți specialiști din România în dezvoltarea Terapiei Comportamentale Aplicate.

«Ajutați-ne să înțelegem lumea»
Centrul pentru copii autiști din Slobozia a reușit, după doi ani de dezvoltare autodidactă, să se integreze pe harta centrelor profesioniste pentru tratamentul copiilor autiști... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2011, 15:30 (10980 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

1 iulie, data limită pentru potabilizarea apei la Slobozia

Apă plată cu lămîie, pînă la alegeri

1 iulie, data limită pentru potabilizarea apei la Slobozia

Conform programului de conformare semnat în luna septembrie a anului trecut de către SC Urban, la 1 iulie 2011 expiră termenul stabilit de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița pentru potabilizarea apei furnizate slobozenilor. SC Urban pariază pe prelungirea termenului cu încă 9 luni. Potrivit legii, Slobozia ar putea avea un nou furnizor de apă...

Scadența de la 1 iulie
Potrivit programului de conformare asumat de către SC Urban anul trecut, 1 iulie 2011 este data limită pentru remedierea problemelor generate de către exploatarea apei din sursa subterană. Din păcate, semnalele emise în acest moment de către autorități sînt pesimiste, iar declarațiile oficiale... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2011, 06:48 (12082 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Interlopii Calu și Gabi Chioru, mandate de arestare pentru 29 de zile

Slobozia: Interlopii Calu și Gabi Chioru, mandate de arestare pentru 29 de zile

Vineri, 24 iunie, Tribunalul Ialomița a decis arestarea preventivă a interlopilor Cătălin Mihaiu, zis Calu și Gabriel Marian Nicolau, zis Gabi Chioru. Cei doi au provocat în urmă cu cîteva zile un scandal monstru în cartierul slobozen «500». Acum cei doi sînt acuzați de tîlhărie și tentativă de omor!
În urmă cu aproximativ 10 zile, în zona benzinăriei «Santiliana», Calu, însoțit de mai mulți indivizi, printre care și Gabi Chioru, au bătut zdravăn un cetățean de aproximativ 40 ani din localitatea ialomițeană Orboești. Motivul altercației a rămas încă nedeslușit de polițiști. Potrivit anchetatorilor, cei doi agresori l-au batut atît de crunt pe bărbatul de 40 ani încît acesta a fost internat... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2011, 16:46 (41065 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Mai stau 10 ani!»

Inspectorul șef al IPJ Ialomița, Viorel Ștefu

«Mai stau 10 ani!»

Imediat după instalare a fost cotat la bursa pariurilor din cadrul IPJ Ialomița cu «cîteva luni de activitate». Însă inspectorul șef Viorel Ștefu a rezistat un an și jumătate, se apropie de doi și se pregătește de încă 10 ani. În aceste condiții, am considerat necesar ca infractorii județului să știe care este pulsul celui care le ia urma. Nu de alta, dar aceștia sînt din ce în ce mai mulți și mai bine organizați. Iar noi mai curioși ca o babă surdă.
-Sînteți de multă vreme la noi. Cînd plecați?
-Deja e de multă vreme?
-Mai stați?
-Pînă împlinesc vîrsta de 60 de ani.
-Ieșiți la pensie de aici?... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2011, 12:37 (13289 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ionașcu cere Consiliului Local sa aprobe un nou împrumut de 500 de miliarde!

Dublu sau nimic

Ionașcu cere Consiliului Local sa aprobe un nou împrumut de 500 de miliarde!

După ce a cheltuit 500 miliarde lei vechi pentru sursa de apă subterană și alte mărunțișuri administrative, primarul Gabi Ionașcu dublează potul. El cere Consiliului Local Slobozia să aprobe un nou împrumut de 500 miliarde lei vechi pentru finalizarea investițiilor începute în acest mandat!

Băiete, încă un rînd!
Inevitabilul s-a produs. După ce autoritățile locale au cheltuit 500 miliarde lei vechi pentru un proiect megalomanic menit să asigure nemurirea în funcție a primarului Gabi Ionașcu, s-a ajuns la fundul sacului. Primul semnal privind situația dezastruoasă a bugetului local a fost tras la sfîrșitul anului trecut, chiar de către primar, care a precizat într-o serie... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 17:56 (11339 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Balaciu: 29 de vaci cu tuberculoză, sacrificate

Balaciu: 29 de vaci cu tuberculoză, sacrificate

Animalele aparțin unei firme din localitate, efectivul de vaci fiind monitorizat timp de două luni. Testele din zilele precedente au indicat prezența tuberculozei la 27 de bovine, dintr-un efectiv total de peste 260 animale.
În urmă cu două luni, efectivul de vaci aparținînd unei societăți comerciale din Balaciu a fost testat pentru tuberculoză. În urma analizelor, medicii veterinari au constatat existența a 4 animale bolnave. Motiv pentru care, potrivit reglementărilor sanitar-veterinare, vacile au fost supravegheate timp de două luni. Zilele trecute, termenul de două luni s-a scurs, iar medicii au reanalizat efectivul de vaci. De data aceasta, probele transmise Institutului de Sănătate Animală... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 08:53 (10524 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centru național de informare și promovare turistică la Slobozia

Turism de mii de lei în mijlocul Bărăganului

Vineri, 10 iunie, în cadrul Consiliului Local Slobozia, plenul consilierilor a decis implicarea municipalității într-un proiect de accesare a unor fonduri europene care să transforme orașul într-un punct turistic național. Potrivit inițiatorului, consturile acestui proiect din bugetul public se ridică la 10 mii lei, iar beneficiile ulterioare sînt «imense».

Slobozia-oraș al turismului de tranzit
Proiectul votat cu majoritate de voturi de către consilierii locali pentru a putea fi depus în timp util, de fapt un viitor centru de informare turistică, va avea caracter național și va permite orașului Slobozia să se repoziționeze pe harta turistică a României. «Cofinanțarea... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2011, 19:14 (9870 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Scandal între directorii agriculturii locale

Întărîtă-le drace, că nouă ne place

Scandal între directorii agriculturii locale

Recunoscuți pentru «la dolce farniente» în care se scaldă de ani, angajații din cadrul Direcției Agricole Ialomița și cei ai APIA se află la acest moment în plin scandal. Motivul îl reprezintă încercarea (încununată de succes!) a conducerii APIA Ialomița de a recupera unul dintre cele două birouri directoriale uriașe de la etajul unu. Biroul a aparținut pînă la începutul acestei săptămîni directorului DADR Ialomița Maria Ardeleanu, iar pentru eliberarea lui a fost nevoie de o decizie a Ministerului de resort.

Direcția Agricolă a fost mutată cu forța
De cînd e lumea și sediul de pe Chimiei (sediu pentru cele două instituții), etajul unu aparține directorilor Direcției... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2011, 06:34 (11511 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
322 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 464 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 8 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 464, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 16:05
(3209 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește municipiul Fetești/Ialomița, RAJA Constanța va sista furnizarea apei, joi, 9 iulie ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 12:40
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Evenimentul a fost semnalat de un lucrător al unei firme marți, 7 iulie a.c., în jurul orelor 15,25. În sprijinul bărbatului de 43 de ani s-au deplasat de urgență 3 echipaje de salvare de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 11:40
(4169 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu care a cuprins două utilaje agricole, puse în funcțiune pe un câmp din zona localității Ion Roată. Cel mai probabil flăcările au izbucnit ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 19:05
(3051 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare meteo-Cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată, cu vijelii (ce vor atinge în anumite intervale viteze de 80-90 km/h), averse ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:55
(5110 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența alcoolului

În urma unei acțiuni de prevenire a accidentelor rutiere, polițiștii ialomițeni au identificat , pe raza localităților Rădulești, Slobozia și Țăndărei, 4 conducători auto care circulau pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:50
(2807 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Movila

Incendiu la o casă din Movila

Pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia și membrii serviciului voluntar cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru stingerea unui incendiu care ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:05
(3477 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 455 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 7 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 455, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 16:05
(2684 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Calendarul privind mobilitatea personalului didactic din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021 a fost reactualizat

În urma promulgării de către președintele României, Klaus Iohannis, a Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 58/2020 privind luarea unor măsuri pentru buna funcționare a sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 00:20
(12125 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 3 iulie a.c., în jurul orei 9,30, polițiștii din Slobozia au oprit pentru control, pe raza localității Misleanu, un autoturism condus de un tânăr de 28 de ani, din aceeași localitate. În urma solicitării ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 19:10
(3662 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 444 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 6 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 444, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 16:05
(3024 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni integrate pentru combaterea COVID-19

Pentru prevenirea și limitarea îmbolnăvirilor cu COVID-19, la nivelul județului Ialomița se vor desfășura acțiuni de verificare a respectării măsurilor de protecție sanitară, pentru a proteja sănătatea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2020, 11:20
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Șosele însângerate în județul Ialomița

Șosele însângerate în județul Ialomița

Zi neagră pe șoselele din Ialomița sâmbătă, 4 iulie 2020. Cinci persoane au fost rănite și una a murit în urma a 3 accidente rutiere, petrecute pe raza localităților Fetești, Coșereni și Misleanu. Cel mai ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2020, 15:15
(4140 vizualizări - 5 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 440 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 3 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 440, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de joi, 2 ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 16:05
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis sau cu permise suspendate

Joi, 2 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, polițiștii din Balaciu în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza de competență au oprit pentru control un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 14:40
(2893 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de un autoturism

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 18,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier în municipiul Slobozia, în care un autoturism a lovit un pieton. La locul evenimentului s-a deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:55
(2626 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Vineri dimineață, 3 iulie a.c., în jurul orei 3,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de baloți din paie în gospodăria unui cetățean din Cartierul Vlașca ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:50
(2939 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: A luat foc ghena de ventilație

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 16,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la stingerea unui incendiu produs la o ghenă Slobozia. Incendiul a fost stins operativ de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:45
(2641 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 11,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Săveni. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:40
(3095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Proxenet din Axintele, arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:50
(3694 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Femei reținute pentru contrabandă cu țigări

Două femei, de 43 și 66 de ani, au fost reținute de polițiștii ialomițeni într-un dosar privind contrabanda cu țigări. Oamenii legii au efectuat în cursul zilei de joi, 2 iulie a.c., 10 percheziții domiciliare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:45
(3304 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru încălcarea Codului Rutier

Un tânăr de 22 de ani și un altul de 30 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost suprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Tânărul de 22 de ani s-a urcat la volan în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:40
(2302 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 436 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 2 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 436, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de miercuri, ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 16:05
(3182 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

O persoană din Sudiți a descoperit un proiectil de artilerie exploziv, de calibru 120 mm, miercuri, 1 iulie a.c., în jurul orelor 12,50, în grădina din propria gospodărie. Conștientizând ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 12:10
(3400 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Contestații la Bacalaureat 2020

La nivelul județului Ialomița, 661 de contestații au fost depuse după afișarea primelor rezultate obținute de către candidații prezenți la probele din sesiunea curentă a examenului de Bacalaureat. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 10:15
(3196 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

97 de persoane amprentate, 122 de autoturisme controlate, 23 de sancțiuni contravenționale aplicate și 6962 de kilograme de deșeuri feroase ridicate de polițiști. Este bilanțul unei ample acțiuni de prevenire ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 17:40
(3392 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la centrele rezidențiale

Având în vedere prevederile Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19,  în  perioada 3-15.06.2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:20
(3948 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 432 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 1 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 432, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:05
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 2 iulie 2020, în intervalul orar 9,00-15.00. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 14:40
(6368 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 9 ani, rănit într-un accident rutier

Un tânăr de 17 ani din orașul Țăndărei s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier. Acesta se deplasa pe un moped înmatriculat cu un număr fals și fără a avea permis de conducere, moment ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:25
(2327 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...