Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Caloianul a venit la Slobozia

click pe poză

Joi, 12 mai, Caloianul a ajuns și la Slobozia. Evenimentul a fost organizat de Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia, gazdă tradițională a tradițiilor agrare de pe Bărăgan. Ca în fiecare an, au participat elevii școlilor din Cegani, Giurgeni, Smirna, Miloșești, dar și preșcolarii Grădiniței cu program normal Slobozia. Cei peste 100 de participanți și-au început procesiunea în curtea Muzeului și s-au oprit pentru a arunca în apă Caloianul la fîntîna din centrul orașului. Procesiunea a fost remarcată de slobozenii prezenți pe stradă la acea oră, mulți dintre ei amintindu-și că au fost cîndva parte a acestor obiceiuri tradiționale de primăvară.

Caloianul. ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2011, 13:02 (17200 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița luptă pentru mai multe Camere Agricole

Legea 283, înainte de alegeri

Ialomița luptă pentru mai multe Camere Agricole

Alegerile pentru conducerile Camerelor de Agricultură, Silvicultură și Dezvoltare Rurală au intrat în linie dreaptă. Pînă la momentul alegerilor însă, oficialii locali și agricutorii implicați în procesul de organizare a acestei structuri caută soluții pentru asigurarea unei infrastructuri sustenabile. Potrivit declarațiilor de pînă acum, această infrastructură organizațională ar trebui să genereze efecte imediate atît pentru cele peste 500 de societăți agricole din județ, cît și pentru cei 10000 de agricultori care practică în continare o agricultură de subzistență...

O lege așteptată 3 ani
Legea camerelor agricole a fost declarată o prioritate absolută pentru toți... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2011, 11:27 (8884 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

NUP în cazul falșilor inspectori pentru protecția consumatorilor

NUP în cazul falșilor inspectori pentru protecția consumatorilor

O informație comunicată de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, în septembrie 2010, a fost în pericol de a rămîne o banală știre de presă. Doar că știrea publicată pe site-ul publicației www.independentonline.ro a creat o adevărată isterie printre cunoscătorii afacerii... Motiv pentru care, iată-ne revenind asupra subiectului!

Falși inspectori pentru protecția consumatorilor. O nouă metodă de înșelat patronii slobozeni a fost testată la Slobozia. Polițiștii i-au prins pe făptuitori, cercetînd actual modul în care aceștia au reușit să-i înșele pe administratorii a două societăți comerciale. Miercuri, 1 septembrie 2010, polițiștii au identificat pe raza... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2011, 06:13 (33060 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Ciupercă scumpește podul de la Ciochina cu 25%

Miliarde pentru poduri de milioane

Administrația Ciupercă scumpește podul de la Ciochina cu 25%

Începute în toamna anului 2009, lucrările de «ranforsare și modernizare» a drumului județean 201B se apropie de final. Nu și cheltuielile. Potrivit oficialilor județeni, lucrările suplimentare pentru consolidarea podului de la Ciochina, parte integrantă a celor 19 kilometri de traseu, au generat o creștere a valorii contractului cu aproape 25 de procente. Iar pentru că această coincidență nu părea de ajuns (scenariul «lucrărilor suplimentare» s-a repetat și în cazul podului de la Albești, dat în folosință la sfîrșitul anului 2010!), aprobarea suplimentării de fonduri s-a făcut post festum. C-așa-i în România, iar administrația locală nu putea face excepție de la regulă.

Aprobări post festum pentru lucrări de milioane de lei... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 10:03 (9425 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amonil pune sechestru pe Urban

Operatorul local de apă, în pericol de executare silită

Amonil pune sechestru pe Urban

O datorie veche și colosală încinge din nou spiritele între Amonil și operatorul local de apă Urban Slobozia. Deși deține două sentințe comerciale favorabile, iar creanțele au fost puse în executare, Amonil Slobozia nu reușește să-și recupereze o datorie de peste 16 milioane lei de la Urban SA. Dar promite o executare silită certă în cursul anului 2011!

Amonil moare dar nu se predă!
Recent, Amonil Slobozia și-a făcut public raportul financiar aferent anului precedent. Stufos și aproape jalnic, documentul aduce în atenție un litigiu vechi între Amonil și Urban Slobozia. Potrivit reprezentaților Amonil, unul dintre cei mai importanți debitori ai societății este SC Urban... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 15:27 (13650 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premieră mondială Hyundai i40 sedan la Barcelona

Premieră mondială Hyundai i40 sedan la Barcelona

Hyundai publică primele schițe ale noului model i40 sedan, înainte de debutul mondial programat pe 12 mai, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011. Acest debut este precedat de lansarea internaționala a modelului i40 wagon din cadrul Salonului Auto de la Geneva din luna martie a acestui an. Modelul i40 sedan va fi cel mai nou model lansat de către Hyundai sub noua direcție de comunicare a brandului-«New Thinking. New Possibilities.».
Modelul i40 sedan are o identitate pur europeană, acesta fiind desenat și conceput la centrul Hyundai pentru Cercetare si Dezvoltare din Rüsselsheim, Germania și reprezintă următorul pas al evoluției limbajului de design unic al companiei, denumit «sculptură... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 10:52 (8810 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Administrația rurală, la ani lumină de civilizație

Timp de 20 de ani oficialii administrației județene au susținut proiecte și programe care vizau implementarea unor servicii de utilități publice operative și eficiente. În numele acestora s-au cheltuit miliarde, s-au cîștigat alegeri și s-au obținut finanțări europene însemnate. Un raport al Prefecturii Ialomița confirmă însă un adevăr pe care nimeni nu vrea sa-l recunoască: județul se află la ani lumină de civilizație, iar investițiile realizate pînă în prezent în domeniul serviciilor de utilitate publică sînt amenințate de proasta gestionare a lor de către administrațiile locale.

Un raport parțial al unui dezastru total
La începutul lunii martie 2011, Prefectura Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 10:08 (6458 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Partidele politice au confiscat Spitalul de la Fetești

După douăzeci de ani și peste 400 de miliarde cheltuite

Partidele politice au confiscat Spitalul de la Fetești

Vineri, 6 mai, la orele 11.00, autoritățile locale și județene au inaungurat Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Costrucția Spitalului a fost demarată în vara anului 1990 și s-a încheiat după 21 de ani de așteptate. Cheltuielile generate de costrucția acestei unități medicale au depășit 430 miliarde lei și au fost finalizate în proporție de 97 la sută.

20 de ani pentru un spital
Începînd de vineri, locuitorii din Fetești beneficiază de un spital nou. Spitalul are un număr de 150 de paturi și, susțin oficialii instituției, răspunde celor mai înalte exigențe în domeniu. Lucrările de execuție a Spitalului din Fetești au demarat în luna iunie a anului 1990,... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 09:04 (15795 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul comunei Bărbulești, Ion Cuțitaru a demisionat

La sfîrșitul săptămînii precedente, primarul comunei Bărbulești, Ion Cuțitaru și-a înaintat demisia. Edilul și-a argumentat decizia invocînd probleme de sănătate. Dincolo de aceste motive rămîn însă dosarele penale, aflate în diferite stadii de cercetare sau judecată.
Joi, 5 mai, primarul din Bărbulești și-a depus oficial demisia. În acest fel, mandatul de primar al edilului a încetat, atribuțiile fiindu-i preluate de viceprimarul Vasile Liță. Reprezentantul Guvernului în teritoriu, Mădălin Teculescu a emis vineri, 6 mai, un Ordin al Prefectului prin care precizează că «se încetează înainte de termen mandatul de primar al domnului Cuțitaru Ion, primar ales al comunei Bărbulești la alegerile locale din 1 iunie 2008»... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2011, 21:05 (10848 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Andrășești: A pierdut controlul volanului și a intrat în gardul școlii cu un bolid BMW. Șofer începător, viteză excesivă, trei victime!

click pe poză

Viteza excesivă și lipsa de experiență a unui șofer par să fi fost principalele cauze pentru producerea unui grav accident de circulație în localitatea Andrășești. Trei victime, o mașină arsă scrum și o porțiune din gardul școlii spulberată este rezumatul unui teribil accident de vineri, 6 mai.
Vineri, 6 mai, după amiază, localnicii din Andrășești au fost îngroziți de producerea unui violent accident rutier. Un BMW cu numere de Ilfov se deplasa din direcția Slobozia, iar la intersecția cu o stradă comunală a pierdut controlul volanului, a ricoșat într-o mașină pe contrasens, a părăsit șoseaua, a smuls din rădăcini un copac aflat pe marginea părții carosabile și s-a oprit în gardul școlii. ... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 17:43 (31621 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Hypermarketul de pe DN2A se întoarce

Aprilie, luna păcălelilor administrative (IV)

Slobozia: Hypermarketul de pe DN2A se întoarce

La șase luni de la divorțul administrației locale de investitorii mult-mediazatului hypermarket de pe DN2A, în imediata vecinătate a uzinei de apă, primarul Gabi Ionașcu s-a răzgîndit. Inconsecvența s-a concretizat joia trecută într-o întîlnire cu Mathew Proskine, vicepreședintele Avrig 35, omul pe care consilierii locali l-au alungat cu huiduieli în luna octombrie a anului trecut.

La fel ca în politică, și în administrație numai boii sînt consecvenți
Credincios acestei butade, primarul Gabi Ionașcu a mediat joia trecută o întîlnire a lui Mathew Proskine cu plenul Consiliului Local. În fața consilierilor rămași în sală (cîțiva au dispărut fără explicații), reprezentantul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 12:46 (12444 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Femeie de 43 ani, moartă în curtea Dispensarului Reviga

Tragedie în comuna ialomițeană Reviga. La sfîrșitul săptămînii precedente, o femeie de doar 43 ani a murit în curtea Dispensarului comunal, în condiții suspecte. Joi, 28 aprilie, Adriana Răducanu a mers la dispensarul din localitate, pentru dureri și suferințe doar de ea știute. Înainte de a intra pe ușa clădirii, femeia a căzut secerată de durere și a decedat pe loc. Personalul medical al Dispensarului nu a mai putut face nimic pentru femeia de 43 ani. De îndată, asistenta a sesizat Poliția asupra evenimentului, în timp ce cadavrul a fost preluat de Serviciul de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei. Doar că, ulterior, autoritățile medicale aveau să descopere că, la nivelul craniului,... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 09:38 (11923 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Consilierul incompatibil e compatibil

Aprilie, luna păcălelilor administrative (III)

Slobozia: Consilierul incompatibil e compatibil

Consilierul PSD Emil Constantinescu a fost demascat în urmă cu două luni de publicația «Curierul ialomițean» ca fiind incompatibil. Autosesizată, Prefectura Ialomița a solicitat executivului local, printr-un ordin al prefectului, să ia act de acest fapt și să-l excludă din cadrul Consiliului Local. La două luni de la acel moment, Emil Constantinescu continuă să ridice mîna în plenul ședinței.

Incompatibilitate să fie, dar s-o știm și noi
Emil Constantinescu s-a remarcat rareori în cadrul ședințelor de consiliu local. Cititorii fideli ai publicației noastre și-l pot aminti după alintul Hitlerică, pe care și l-a cîștigat cinstit din cauza unei declarații incredibile la... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 06:13 (13317 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aprilie, luna păcălelilor administrative (II)

Alexandria, mon amour: Pomană de două milioane din banii contribuabililor slobozeni

Una dintre hotărîrile controversate adoptate la ultima ședință de Consiliu a fost cea privind «transmiterea fără plată către municipiul Alexandria a unor utilaje din cadrul centralelor termice». Propunerea a fost făcută de către primarul Gabi Ionașcu și a fost adoptată fără rezerve de plenul Consiliului Local Slobozia.

Pomană fără lumînare
De principiu, hotărîrea de transfer a centralelor termice către o altă unitate administrativă este una lăudabilă. Echipamentele, cumpărate în perioada de glorie a primarului Ionașcu, zac în gestiunea administrație locale de prin anul 2005, cînd s-a descoperit că săracii orașului preferă să facă frigul în garsonierele lor cît cutiile... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 15:23 (12189 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Evaziune fiscală de peste 1,5 milioane de euro

Un slobozean de 42 ani a reușit performanța de a produce o gaură bugetului de stat de peste 1,5 milioane de euro. Cum? Înregistrări fiscale fictive!
Polițiștii de Investigare a Fraudelor au început marți, 3 mai a.c., urmărirea penală pentru administratorul a două firme din municipiu. În sarcina individului se reține o evaziune fiscală de peste 6 milioane lei. Pe scurt, slobozeanul, în calitate de administrator a două societăți comerciale din Slobozia, ar fi utilizat și înregistrat în evidența contabilă documente emise pentru tranzacții fictive cu o societate din localitatea Cobadin-Constanța. Pentru că existau suspiciuni cu privire la realitatea tranzacțiilor, polițiștii, în colaborare cu comisari... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 13:33 (11889 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisie rogatorie comandată de polițiștii francezi

Țiganii din Țăndărei, furturile din bancomate și secretomania de la Parchetul Fetești

Comisie rogatorie comandată de polițiștii francezi

După ce au speriat Marea Britanie cu traficul de minori, rromii din Țăndărei au reușit să terorizeze și francezii cu furturi de bani din apropierea bancomatelor. Iar pentru asta a fost nevoie ca polițiștii francezi să vina la Țăndărei pentru investigații...
La jumătatea lunii aprilie, un grup de polițiști francezi s-a aflat într-o vizită de lucru la Țăndărei pentru a descurca ițele într-un dosar penal aflat în instrumentarea Poliției franceze. În mare, cercetarea vizează furturi de bani din apropierea bancomantelor și aduce în centrul anchetei cel puțin două persoane, un minor și un adult din Țăndărei. Potrivit unor surse apropiate cercetării, rromii pîndeau cetățenii francezi cînd aceștia... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 11:42 (9771 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Viorica Donose-decan, Claudiu Drăgănoiu-prodecan

Baroul Ialomița și-a ales conducerea

Viorica Donose-decan, Claudiu Drăgănoiu-prodecan

Avocații ialomițeni și-au ales conducătorii. La jumătatea lunii precedente, Baroul Ialomița a organizat alegeri interne. Organizată în cercul restrîns al avocaților ialomițeni, competiția i-a plasat în funcțiile de conducere pe Viorica Donose drept decan al Baroului, iar pe Claudiu Drăgănoiu ca prodecan. De reținut că avocatul Viorica Donose nu se află la primul mandat de decan, în timp ce Drăgănoiu este pentru prima dată ales într-o funcție de conducere în cadrul Baroului județean.... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 09:46 (11452 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Un Consiliu uzat

Aprilie, luna păcălelilor administrative (I)

Slobozia: Un Consiliu uzat

Joi, 28 aprilie, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul obișnuitei ședințe lunare. În ciuda numărului mare de proiecte aflate pe ordinea de zi, întîlnirea a durat mai puțin de o oră. Consilierii au votat cu majoritate de voturi o serie de hotărîri controversate. De remarcat a fost și lipsa consilierului Radu Paros, veșnicul opozant al deciziilor propuse spre adoptare.

...
Cu un an înainte de expirarea mandatelor, consilierii locali ai muncipiului Slobozia par plictisiți și uzați. Ambele stări derivă, firește, din lipsa oricărui interes real pentru problemele comunității. Incapabili să propună proiecte de hotărîri care să aduca «mai binele» cetățenilor pe care... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 06:11 (11664 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Accident cu taximetriști

click pe poză

Un taximetrist slobozean a reușit performanța de a produce un accident rutier în care au fost implicate nu mai puțin de trei autoturisme. Pe scurt, taximetristul ce circula pe bulevardul Cosminului a încercat să-și întoarcă mașina la intersecția cu Aleea Cosminului. Doar că, înainte de a efectua manevra, șoferul nu s-a asigurat, fiind lovit din plin de o mașină ce circula regulamentar (mașina aparținea firmei de pază Galant și se afla în posesia unui echipaj al societății). În urma impactului, șoferul taximetrist, Marius Bărăscu, de 31 ani, din Slobozia a fost dus la spital pentru îngrijiri medicale.... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 15:04 (17577 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ciulnița: Un minor a dat cinci spargeri de locuințe într-o singură lună

La jumătatea lunii martie, un banal comunicat de presă al Poliției ialomițene informa asupra spargerii unei locuințe din comuna Ciulnița. Autorul, un minor de 17 ani, din localitate.
«În ziua de 18 martie, Postul de Poliție Ciulnița a fost sesizat de către un bărbat de 55 ani, din municipiul Slobozia, despre faptul că în perioada 12-18 martie 2011, persoane necunoscute au pătruns, prin efracție, în locuința sa și au sustras bani și bijuterii din aur. Valoarea prejudiciului creat a fost estimată la suma de 10000 lei. Echipa de cercetare s-a deplasat cu operativitate la fața locului și a stabilit că autorii au profitat de faptul că imobilul este nelocuit, au forțat o fereastră tip termopan, au... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 15:16 (11125 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
213 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Beat la volan

Un bărbat de 57 de ani, din Munteni Buzău, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:25
(6325 vizualizări - 0 comentarii)


Pescuit ilegal pe malul brațului Borcea

Marți, 25 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Fetești, în timp ce pescuia pe malul brațului Borcea cu ajutorul unei unelte de pescuit tip halău. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:20
(3286 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă la Dridu

Miercuri, 26 iunie 2019, în jurul orei 8,40, la Stația de pompare Dridu-Snagov a avut loc o cădere totală de tensiune, motiv pentru care stația nu mai poate funcționa. Imediat au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 17:40
(3205 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu apă


Fetești: Adolescent de 15 ani, înecat în Brațul Borcea

Luni, 24 iunie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza municipiului Fetești, un echipaj de pompieri din cadrul Stației Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru căutarea unui adolescent de 15 ani ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:15
(3469 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești înecat


Platonești: A intrat cu mașina în copac

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un bărbat de 50 de ani care se deplasa cu un aututurism pe direcția de mers Țăndărei-Platonești a derapat și a intrat într-un copac. Victimei i s-a acordat primul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:10
(3719 vizualizări - 1 comentariu)


Armășești: Accident rutier soldat cu cinci victime

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orei 13,30, s-a produs o coliziune între două autoturisme în localitatea Armășești. Echipele de intervenție și prim ajutor au intervenit în salvarea victimelor, patru adulți ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:05
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Recuperare cadavru din Dunăre

Duminică, 23 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, în zona localității Vlădeni, un echipaj de căutare-salvare din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru recuperarea unui ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:35
(4605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni înecat


Slobozia: Pompieri chemați pentru deblocări de uși

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 12,00, pompierii au fost solicitați să intervină cu mijloacele din dotare pentru deblocarea intrării în apartament a unei femei de 85 de ani. Bătrâna a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:30
(4771 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton acroșat de un autoturism

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un pieton a fost acroșat de un autoturism pe raza localității Borănești. Victima, un bărbat de 25 de ani, a fost transportat în stare stabilă la spitalul din ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:25
(3001 vizualizări - 0 comentarii)


O magazie a luat foc la Valea Măcrișului

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, pompierii au acționat cu 2 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu care se manifesta la o magazie de 70 mp. Incendiul a fost provocat de jarul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:20
(3812 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Arestat pentru «tentativă de omor»

Vineri, 21 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 25 de ani, din comuna Amășești, pe numele căruia Tribunalul Ialomița a emis un mandat de executare a pedepsei privative ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:15
(4014 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 12 porci uciși

Vineri, 21 iunie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost sesizată de agenții Postului de Poliție Făcăeni despre prezența în localitate a unei autoutilitare care ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:10
(2749 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Duminică, 22 iunie a.c., din cauza alcoolemiei, un bărbat de 37 de ani, din Fetești, a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat în impact cu gardul unui imobil. Șoferul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:05
(2599 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 24-28 iunie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:50
(5570 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Stimulente pentru angajarea elevilor și studenților

Angajatorii care încadrează elevi sau studenți pe perioada vacanței de vară beneficiază, pentru fiecare elev sau student, de un stimulent lunar în cuantum de 250 lei/lună. Perioada maximă de acordare a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:20
(4319 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești și Slobozia

Joi, 20 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea s-a petrecut pe raza localității Fetești, unde un bărbat ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:10
(3481 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, trei persoane rănite

Miercuri, 19 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 15,30, la Slobozia, și s-a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:15
(2996 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tentativă de furt calificat»

Miercuri, 19 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reșit identificarea unui bărbat, de 47 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:10
(3070 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Americanii au intrat cu blindatele în culturile agricole

Zeci de hectare cultivate cu cereale în Balta Ialomiței au fost distruse de mașinile de luptă blindate ale soldaților americani. Incidentul s-a petrecut joi, 20 iunie 2019, în zona cuprinsă între localitățile ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2019, 23:07
(4781 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbați din Slobozia, cercetați pentru «șantaj»

Doi bărbați, de 27 și 46 de ani, din Slobozia, au fost identificați de polițiștii ialomițeni și arestați pentru infracțiuni de «șantaj». În fapt, în perioada februarie-martie 2019, cei în cauză au pretins ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:45
(4350 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia șantaj


IPJ Ialomița: Campania «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!»

Miercuri, 19 iunie a.c., Poliția Română în parteneriat cu EUCPN-Rețeaua Europeană de Prevenire a Criminalității a desfășurat, în cadrul campaniei «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!», evenimentul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:40
(5198 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitatea de premiere a elevilor olimpici și Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Vineri, 14 iunie 2019, la Parohia «Sfântul Dumitru» din Slobozia, în prezența preoților parohiilor din municipiu în frunte cu părintele inspector de religie Dragoș Stanciu, părintele protopop Ionuț Butu ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:15
(5785 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de siguranță pentru Examenele Naționale 2019

Marți, 18 iunie 2019, la nivel național, a început prima probă a Evaluării Naționale 2019, iar polițiștii ialomițeni acționează, până pe data de 29 iunie, pentru ca examenul,  susținut de absolvenții ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:05
(3835 vizualizări - 0 comentarii)


Trei slobozeni, reținuți pentru «tâlhărie»

Polițiștii ialomițeni au depistat 3 bărbați, cu vârste cuprinse între 24 și 33 de ani, după ce, la data de 10 iunie a.c., ar fi tâlhărit două persoane, pe raza municipiului Slobozia. Doi dintre aceștia ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 19:35
(4105 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii din Ialomița susțin Evaluarea Națională

Marți, 18 iunie 2019, elevii de clasa a VIII-a  susțin prima probă a Evaluării Naționale la disciplina Limba și Literatura Română. Datale Inspectoratului Școlar Județean arată că la acest examen s ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 12:50
(3124 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Intervenție a pompierilor din Urziceni în zona localității Manasia. Militarii ISU au acordat primul ajutor în cazul unui accident rutier. Două autovehicule s-au ciocnit frontal, iar în urma impactului cinci ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2019, 23:25
(3803 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2019

Reamintim absolvenților instituțiilor de învățământ, faptul că, în termen de 60 de zile de la absolvire, sunt așteptați să se înregistreze în evidențele AJOFM Ialomița pentru a beneficia de servicii personalizate ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:30
(3582 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist autoaccidentat în apropiere de Urziceni

Marți, 11 iunie a.c., pe DN2, în apropiere de Urziceni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 25 de ani, conducea o motocicletă, nu a adaptat viteza ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:25
(5100 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Depistat în trafic cu parfumuri contrafăcute

Marți, 11 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza comunei Ion Roată, în habitaclul unui autoturism condus de un bărbat de 43 de ani, parfumuri susceptibile de a fi contrafăcute. Astfel, parfumurile ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:20
(3951 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii feteșteni au depistat pe raza localității un bărbat, de 48 de ani, care avea asupra sa o unealtă de pescuit tip monofilament cu o lungime de 60 metri. Unealta a fost confiscată de polițiști, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:15
(3640 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...