Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița luptă pentru mai multe Camere Agricole

Legea 283, înainte de alegeri

Ialomița luptă pentru mai multe Camere Agricole

Alegerile pentru conducerile Camerelor de Agricultură, Silvicultură și Dezvoltare Rurală au intrat în linie dreaptă. Pînă la momentul alegerilor însă, oficialii locali și agricutorii implicați în procesul de organizare a acestei structuri caută soluții pentru asigurarea unei infrastructuri sustenabile. Potrivit declarațiilor de pînă acum, această infrastructură organizațională ar trebui să genereze efecte imediate atît pentru cele peste 500 de societăți agricole din județ, cît și pentru cei 10000 de agricultori care practică în continare o agricultură de subzistență...

O lege așteptată 3 ani
Legea camerelor agricole a fost declarată o prioritate absolută pentru toți... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2011, 11:27 (8884 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

NUP în cazul falșilor inspectori pentru protecția consumatorilor

NUP în cazul falșilor inspectori pentru protecția consumatorilor

O informație comunicată de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, în septembrie 2010, a fost în pericol de a rămîne o banală știre de presă. Doar că știrea publicată pe site-ul publicației www.independentonline.ro a creat o adevărată isterie printre cunoscătorii afacerii... Motiv pentru care, iată-ne revenind asupra subiectului!

Falși inspectori pentru protecția consumatorilor. O nouă metodă de înșelat patronii slobozeni a fost testată la Slobozia. Polițiștii i-au prins pe făptuitori, cercetînd actual modul în care aceștia au reușit să-i înșele pe administratorii a două societăți comerciale. Miercuri, 1 septembrie 2010, polițiștii au identificat pe raza... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2011, 06:13 (33049 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă scumpește podul de la Ciochina cu 25%

Miliarde pentru poduri de milioane

Administrația Ciupercă scumpește podul de la Ciochina cu 25%

Începute în toamna anului 2009, lucrările de «ranforsare și modernizare» a drumului județean 201B se apropie de final. Nu și cheltuielile. Potrivit oficialilor județeni, lucrările suplimentare pentru consolidarea podului de la Ciochina, parte integrantă a celor 19 kilometri de traseu, au generat o creștere a valorii contractului cu aproape 25 de procente. Iar pentru că această coincidență nu părea de ajuns (scenariul «lucrărilor suplimentare» s-a repetat și în cazul podului de la Albești, dat în folosință la sfîrșitul anului 2010!), aprobarea suplimentării de fonduri s-a făcut post festum. C-așa-i în România, iar administrația locală nu putea face excepție de la regulă.

Aprobări post festum pentru lucrări de milioane de lei... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 10:03 (9424 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Amonil pune sechestru pe Urban

Operatorul local de apă, în pericol de executare silită

Amonil pune sechestru pe Urban

O datorie veche și colosală încinge din nou spiritele între Amonil și operatorul local de apă Urban Slobozia. Deși deține două sentințe comerciale favorabile, iar creanțele au fost puse în executare, Amonil Slobozia nu reușește să-și recupereze o datorie de peste 16 milioane lei de la Urban SA. Dar promite o executare silită certă în cursul anului 2011!

Amonil moare dar nu se predă!
Recent, Amonil Slobozia și-a făcut public raportul financiar aferent anului precedent. Stufos și aproape jalnic, documentul aduce în atenție un litigiu vechi între Amonil și Urban Slobozia. Potrivit reprezentaților Amonil, unul dintre cei mai importanți debitori ai societății este SC Urban... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 15:27 (13649 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premieră mondială Hyundai i40 sedan la Barcelona

Premieră mondială Hyundai i40 sedan la Barcelona

Hyundai publică primele schițe ale noului model i40 sedan, înainte de debutul mondial programat pe 12 mai, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011. Acest debut este precedat de lansarea internaționala a modelului i40 wagon din cadrul Salonului Auto de la Geneva din luna martie a acestui an. Modelul i40 sedan va fi cel mai nou model lansat de către Hyundai sub noua direcție de comunicare a brandului-«New Thinking. New Possibilities.».
Modelul i40 sedan are o identitate pur europeană, acesta fiind desenat și conceput la centrul Hyundai pentru Cercetare si Dezvoltare din Rüsselsheim, Germania și reprezintă următorul pas al evoluției limbajului de design unic al companiei, denumit «sculptură... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 10:52 (8810 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Administrația rurală, la ani lumină de civilizație

Timp de 20 de ani oficialii administrației județene au susținut proiecte și programe care vizau implementarea unor servicii de utilități publice operative și eficiente. În numele acestora s-au cheltuit miliarde, s-au cîștigat alegeri și s-au obținut finanțări europene însemnate. Un raport al Prefecturii Ialomița confirmă însă un adevăr pe care nimeni nu vrea sa-l recunoască: județul se află la ani lumină de civilizație, iar investițiile realizate pînă în prezent în domeniul serviciilor de utilitate publică sînt amenințate de proasta gestionare a lor de către administrațiile locale.

Un raport parțial al unui dezastru total
La începutul lunii martie 2011, Prefectura Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 10:08 (6458 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Partidele politice au confiscat Spitalul de la Fetești

După douăzeci de ani și peste 400 de miliarde cheltuite

Partidele politice au confiscat Spitalul de la Fetești

Vineri, 6 mai, la orele 11.00, autoritățile locale și județene au inaungurat Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Costrucția Spitalului a fost demarată în vara anului 1990 și s-a încheiat după 21 de ani de așteptate. Cheltuielile generate de costrucția acestei unități medicale au depășit 430 miliarde lei și au fost finalizate în proporție de 97 la sută.

20 de ani pentru un spital
Începînd de vineri, locuitorii din Fetești beneficiază de un spital nou. Spitalul are un număr de 150 de paturi și, susțin oficialii instituției, răspunde celor mai înalte exigențe în domeniu. Lucrările de execuție a Spitalului din Fetești au demarat în luna iunie a anului 1990,... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 09:04 (15793 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primarul comunei Bărbulești, Ion Cuțitaru a demisionat

La sfîrșitul săptămînii precedente, primarul comunei Bărbulești, Ion Cuțitaru și-a înaintat demisia. Edilul și-a argumentat decizia invocînd probleme de sănătate. Dincolo de aceste motive rămîn însă dosarele penale, aflate în diferite stadii de cercetare sau judecată.
Joi, 5 mai, primarul din Bărbulești și-a depus oficial demisia. În acest fel, mandatul de primar al edilului a încetat, atribuțiile fiindu-i preluate de viceprimarul Vasile Liță. Reprezentantul Guvernului în teritoriu, Mădălin Teculescu a emis vineri, 6 mai, un Ordin al Prefectului prin care precizează că «se încetează înainte de termen mandatul de primar al domnului Cuțitaru Ion, primar ales al comunei Bărbulești la alegerile locale din 1 iunie 2008»... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2011, 21:05 (10844 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Andrășești: A pierdut controlul volanului și a intrat în gardul școlii cu un bolid BMW. Șofer începător, viteză excesivă, trei victime!

click pe poză

Viteza excesivă și lipsa de experiență a unui șofer par să fi fost principalele cauze pentru producerea unui grav accident de circulație în localitatea Andrășești. Trei victime, o mașină arsă scrum și o porțiune din gardul școlii spulberată este rezumatul unui teribil accident de vineri, 6 mai.
Vineri, 6 mai, după amiază, localnicii din Andrășești au fost îngroziți de producerea unui violent accident rutier. Un BMW cu numere de Ilfov se deplasa din direcția Slobozia, iar la intersecția cu o stradă comunală a pierdut controlul volanului, a ricoșat într-o mașină pe contrasens, a părăsit șoseaua, a smuls din rădăcini un copac aflat pe marginea părții carosabile și s-a oprit în gardul școlii. ... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 17:43 (31619 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Hypermarketul de pe DN2A se întoarce

Aprilie, luna păcălelilor administrative (IV)

Slobozia: Hypermarketul de pe DN2A se întoarce

La șase luni de la divorțul administrației locale de investitorii mult-mediazatului hypermarket de pe DN2A, în imediata vecinătate a uzinei de apă, primarul Gabi Ionașcu s-a răzgîndit. Inconsecvența s-a concretizat joia trecută într-o întîlnire cu Mathew Proskine, vicepreședintele Avrig 35, omul pe care consilierii locali l-au alungat cu huiduieli în luna octombrie a anului trecut.

La fel ca în politică, și în administrație numai boii sînt consecvenți
Credincios acestei butade, primarul Gabi Ionașcu a mediat joia trecută o întîlnire a lui Mathew Proskine cu plenul Consiliului Local. În fața consilierilor rămași în sală (cîțiva au dispărut fără explicații), reprezentantul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 12:46 (12444 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Femeie de 43 ani, moartă în curtea Dispensarului Reviga

Tragedie în comuna ialomițeană Reviga. La sfîrșitul săptămînii precedente, o femeie de doar 43 ani a murit în curtea Dispensarului comunal, în condiții suspecte. Joi, 28 aprilie, Adriana Răducanu a mers la dispensarul din localitate, pentru dureri și suferințe doar de ea știute. Înainte de a intra pe ușa clădirii, femeia a căzut secerată de durere și a decedat pe loc. Personalul medical al Dispensarului nu a mai putut face nimic pentru femeia de 43 ani. De îndată, asistenta a sesizat Poliția asupra evenimentului, în timp ce cadavrul a fost preluat de Serviciul de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei. Doar că, ulterior, autoritățile medicale aveau să descopere că, la nivelul craniului,... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 09:38 (11923 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Consilierul incompatibil e compatibil

Aprilie, luna păcălelilor administrative (III)

Slobozia: Consilierul incompatibil e compatibil

Consilierul PSD Emil Constantinescu a fost demascat în urmă cu două luni de publicația «Curierul ialomițean» ca fiind incompatibil. Autosesizată, Prefectura Ialomița a solicitat executivului local, printr-un ordin al prefectului, să ia act de acest fapt și să-l excludă din cadrul Consiliului Local. La două luni de la acel moment, Emil Constantinescu continuă să ridice mîna în plenul ședinței.

Incompatibilitate să fie, dar s-o știm și noi
Emil Constantinescu s-a remarcat rareori în cadrul ședințelor de consiliu local. Cititorii fideli ai publicației noastre și-l pot aminti după alintul Hitlerică, pe care și l-a cîștigat cinstit din cauza unei declarații incredibile la... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 06:13 (13317 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aprilie, luna păcălelilor administrative (II)

Alexandria, mon amour: Pomană de două milioane din banii contribuabililor slobozeni

Una dintre hotărîrile controversate adoptate la ultima ședință de Consiliu a fost cea privind «transmiterea fără plată către municipiul Alexandria a unor utilaje din cadrul centralelor termice». Propunerea a fost făcută de către primarul Gabi Ionașcu și a fost adoptată fără rezerve de plenul Consiliului Local Slobozia.

Pomană fără lumînare
De principiu, hotărîrea de transfer a centralelor termice către o altă unitate administrativă este una lăudabilă. Echipamentele, cumpărate în perioada de glorie a primarului Ionașcu, zac în gestiunea administrație locale de prin anul 2005, cînd s-a descoperit că săracii orașului preferă să facă frigul în garsonierele lor cît cutiile... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 15:23 (12189 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Evaziune fiscală de peste 1,5 milioane de euro

Un slobozean de 42 ani a reușit performanța de a produce o gaură bugetului de stat de peste 1,5 milioane de euro. Cum? Înregistrări fiscale fictive!
Polițiștii de Investigare a Fraudelor au început marți, 3 mai a.c., urmărirea penală pentru administratorul a două firme din municipiu. În sarcina individului se reține o evaziune fiscală de peste 6 milioane lei. Pe scurt, slobozeanul, în calitate de administrator a două societăți comerciale din Slobozia, ar fi utilizat și înregistrat în evidența contabilă documente emise pentru tranzacții fictive cu o societate din localitatea Cobadin-Constanța. Pentru că existau suspiciuni cu privire la realitatea tranzacțiilor, polițiștii, în colaborare cu comisari... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 13:33 (11889 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisie rogatorie comandată de polițiștii francezi

Țiganii din Țăndărei, furturile din bancomate și secretomania de la Parchetul Fetești

Comisie rogatorie comandată de polițiștii francezi

După ce au speriat Marea Britanie cu traficul de minori, rromii din Țăndărei au reușit să terorizeze și francezii cu furturi de bani din apropierea bancomatelor. Iar pentru asta a fost nevoie ca polițiștii francezi să vina la Țăndărei pentru investigații...
La jumătatea lunii aprilie, un grup de polițiști francezi s-a aflat într-o vizită de lucru la Țăndărei pentru a descurca ițele într-un dosar penal aflat în instrumentarea Poliției franceze. În mare, cercetarea vizează furturi de bani din apropierea bancomantelor și aduce în centrul anchetei cel puțin două persoane, un minor și un adult din Țăndărei. Potrivit unor surse apropiate cercetării, rromii pîndeau cetățenii francezi cînd aceștia... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 11:42 (9771 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viorica Donose-decan, Claudiu Drăgănoiu-prodecan

Baroul Ialomița și-a ales conducerea

Viorica Donose-decan, Claudiu Drăgănoiu-prodecan

Avocații ialomițeni și-au ales conducătorii. La jumătatea lunii precedente, Baroul Ialomița a organizat alegeri interne. Organizată în cercul restrîns al avocaților ialomițeni, competiția i-a plasat în funcțiile de conducere pe Viorica Donose drept decan al Baroului, iar pe Claudiu Drăgănoiu ca prodecan. De reținut că avocatul Viorica Donose nu se află la primul mandat de decan, în timp ce Drăgănoiu este pentru prima dată ales într-o funcție de conducere în cadrul Baroului județean.... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 09:46 (11452 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Un Consiliu uzat

Aprilie, luna păcălelilor administrative (I)

Slobozia: Un Consiliu uzat

Joi, 28 aprilie, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul obișnuitei ședințe lunare. În ciuda numărului mare de proiecte aflate pe ordinea de zi, întîlnirea a durat mai puțin de o oră. Consilierii au votat cu majoritate de voturi o serie de hotărîri controversate. De remarcat a fost și lipsa consilierului Radu Paros, veșnicul opozant al deciziilor propuse spre adoptare.

...
Cu un an înainte de expirarea mandatelor, consilierii locali ai muncipiului Slobozia par plictisiți și uzați. Ambele stări derivă, firește, din lipsa oricărui interes real pentru problemele comunității. Incapabili să propună proiecte de hotărîri care să aduca «mai binele» cetățenilor pe care... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 06:11 (11664 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Accident cu taximetriști

click pe poză

Un taximetrist slobozean a reușit performanța de a produce un accident rutier în care au fost implicate nu mai puțin de trei autoturisme. Pe scurt, taximetristul ce circula pe bulevardul Cosminului a încercat să-și întoarcă mașina la intersecția cu Aleea Cosminului. Doar că, înainte de a efectua manevra, șoferul nu s-a asigurat, fiind lovit din plin de o mașină ce circula regulamentar (mașina aparținea firmei de pază Galant și se afla în posesia unui echipaj al societății). În urma impactului, șoferul taximetrist, Marius Bărăscu, de 31 ani, din Slobozia a fost dus la spital pentru îngrijiri medicale.... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 15:04 (17577 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ciulnița: Un minor a dat cinci spargeri de locuințe într-o singură lună

La jumătatea lunii martie, un banal comunicat de presă al Poliției ialomițene informa asupra spargerii unei locuințe din comuna Ciulnița. Autorul, un minor de 17 ani, din localitate.
«În ziua de 18 martie, Postul de Poliție Ciulnița a fost sesizat de către un bărbat de 55 ani, din municipiul Slobozia, despre faptul că în perioada 12-18 martie 2011, persoane necunoscute au pătruns, prin efracție, în locuința sa și au sustras bani și bijuterii din aur. Valoarea prejudiciului creat a fost estimată la suma de 10000 lei. Echipa de cercetare s-a deplasat cu operativitate la fața locului și a stabilit că autorii au profitat de faptul că imobilul este nelocuit, au forțat o fereastră tip termopan, au... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2011, 15:16 (11124 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Făceau bancnote de 100 lei la imprimantă

Ialomița: Făceau bancnote de 100 lei la imprimantă

Patru tineri cu vîrste cuprinse între 18 și 30 ani au fost identificați după ce au pus în circulație o bancnotă falsă în cupiură de 100 lei. Aceștia sînt cercetați pentru săvîrșirea infracțiunilor de «falsificarea de monede sau alte valori», «complicitate la falsificare» și «deținerea de instrumente în vederea falsificării de valori».
Astfel, polițiștii au identificat sîmbătă, 30 aprilie a.c. un tînăr, din Făcăeni, care în data de 29 aprilie a.c. a folosit o bancnotă falsă în cupiură de 100 lei pentru a achita consumația la un local din comună.
În urma cercetărilor efectuate, polițiștii au stabilit că tînărul, împreună cu concubina sa, în vîrstă de 23 ani, s-au deplasat pe raza județului... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2011, 15:30 (8579 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 18:15
(8257 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 16:50
(4877 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan

Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 15:25
(6176 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vînzare

De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița

teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp

(birouri utilate,
locuință 100 mp)

NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958

27 Ianuarie 2015, 11:30


Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne

Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 20:05
(5945 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 18:10
(9112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 16:25
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20
(7453 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 16:40
(10586 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Școala Ciochina

Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 14:20
(5718 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,

Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,

pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană

După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă

Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4

20 Ianuarie 2015, 18:10


Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 17:25
(8668 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni

Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 16:10
(5832 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italieni la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni braconaj


anunț angajare

SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]

20 Ianuarie 2015, 14:45


Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:40
(6150 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă

Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu

Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 11:55
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891

19 Ianuarie 2015, 18:20


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 15:25
(4241 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute

Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Aproximativ 200000  de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2015, 13:30
(7180 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă

Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 19:10
(5304 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 13:05
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 16:10
(6555 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale

Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 13:20
(6579 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...